تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:حوزه
دسته:استان ها()
کد خبر:13751833
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۰۸:۰۲

امدادرسانی بیش از 3 هزار خادم امام رضایی در مناطق زلزله‌زده/ روحانیت پیشتاز کمک رسانی

حوزه/ حجت الاسلام مهدیار با اشاره به امدادرسانی بیش از 3 هزار خادم در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه، گفت: در سازمان‌دهی که برای ارسال کمک‌های مردمی به روستاها توسط قرارگاه امام رضا (ع) انجام شد، هر وسیله نقلیه باری، توسط یک طلبه معمم فرماندهی و هدایت شده و بدین ترتیب کار امدادرسانی و توزیع کمک‌های مردمی به نحو مطلوبی انجام گردید.
امدادرسانی بیش از 3 هزار خادم امام رضایی در مناطق زلزله‌زده/ روحانیت پیشتاز کمک رسانی

حجت الاسلام محمدمهدی مهدیار، مسئول سازمان‌دهی منابع انسانی قرارگاه امام رضایی‌ها، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در خوزستان، به ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه پرداخت و اظهارداشت: پس از سازمان‌دهی اولیه و حضور جوانان برای امدادرسانی در موج اول کمک به زلزله‌زدگان که در شب اول واقعه انجام شد، تعداد ۱۴۰۰ نفر از داوطلبین خودجوش مردمی از سطح ایران، خودشان را به قصر شیرین رساند‌ند.

وی با بیان اینکه قرارگاه مرکزی امام رضایی‌ها، در شب سوم زلزله کرمانشاه راه‌اندازی شد، گفت: در آن شب‌های اولیه کلیه سامانه‌های شهری از جمله برق، آب، گاز و... مختل شده بود، اما با کمک جوانان به‌ویژه طلاب عزیز حوزه‌های علمیه، موفق به راه‌اندازی قرارگاه امام رضایی‌ها که متشکل از آستان قدس رضوی و قرارگاه خاتم الأوصیاء بود، شدیم.

*گردهمایی ۱۴۰۰ نفره جوانان

حجت الاسلام مهدیار، نیروهای اولیه خدمت رسان در کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه را طلاب حوزه‌های علمیه قم و خوزستان، خادمین مناطق عملیاتی و زائران اربعین حسینی دانست و افزود: پس از جمع‌آوری کمک‌های مردمی، موج اول امدادرسانی در دستور کار قرار گرفت و بدین ترتیب ۱۴۰۰ نفر خادم، مشغول به خدمت‌رسانی شده و نیازهای اولیه مردم زلزله‌زده را تأمین کردند.

مسئول سازمان‌دهی منابع انسانی قرارگاه امام رضایی‌ها، ادامه داد: اگرچه تأمین نیازهای اولیه مردم در روزهای نخستین زلزله بسیار سخت و دشوار بود، اما با ورود جدی و بسیار مؤثر آستان قدس رضوی و شخص حاج حسین یکتا، تنها در یک روز ۷۵۰ نیسان بار، ضروریات اولیه مردم را در نقاط مختلف روستایی و شهری توزیع کردند.

وی با اشاره به فعالیت ویژه روحانیون در تأمین و ارسال کمک‌های مردمی به زلزله‌زدگان کرمانشاه، گفت: در سازمان‌دهی که برای ارسال کمک‌های مردمی به روستاها توسط قرارگاه امام رضا انجام شد، هر وسیله نقلیه باری، توسط یک طلبه معمم فرماندهی و هدایت شده و بدین ترتیب کار امدادرسانی و توزیع کمک‌های مردمی به نحو مطلوبی انجام گردید.

*پوشش روزانه ۱۵۰ نقطه روستایی

حجت الاسلام مهدیار، پیرامون موج دوم امدادرسانی به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه، اظهارداشت: پس از مرحله و موج نخست امدادرسانی، سازمان‌دهی برای موج دوم در دستور کار قرار گرفت و بدین ترتیب مرحله دوم خدمت‌رسانی در قالب ۵۰ کاروان امدادی ۲۵ نفره آغاز شد.

مسئول سازمان‌دهی منابع انسانی قرارگاه امام رضایی‌ها، با بیان اینکه ۱۵۰ نقطه روستایی به صورت روزانه تحت پوشش فعالیت‌های امدادی خادمین قرارگاه امام رضایی‌ها قرار گرفت، اضافه کرد: گروه‌هایی که وظیفه امدادرسانی در روستاها را بر عهده داشتند، شامل روحانی، طلبه، دکتر، پرستار، روان‌پزشک، مشاور، دامپزشک و خادمین بودند.

وی با اشاره به فعالیت‌های انجام شده از سوی خادمین مردم زلزله‌زده، گفت: توجه ویژه به کودکان با راه‌اندازی مهدکودک موقت، درمان بیماران، دام و طیور و رسیدگی به مشکلات اجتماعی مردم آسیب دیده، بخشی از فعالیت‌های انجام شده در عملیات سه روزه موج دوم خدمت‌رسانی با عنوان «دوباره زندگی» بود.

حجت الاسلام مهدیار، تعداد خادمین موج دوم امدادرسانی را ۱۵۰۰ نفر اعلام کرد و بیان داشت: پس از انتشار بیانیه درخواست داوطلب برای خدمت در مناطق زلزله‌زده، ۳۵ هزار نفر ثبت‌نام و از این تعداد ۵ هزار نفر اعلام آمادگی کردند که نهایتاً ۱۵۰۰ نفر سازمان‌دهی شدند.

*نقش روحانیون در آرام‌سازی فضای نامساعد مناطق زلزله‌زده

مسئول سازمان‌دهی منابع انسانی قرارگاه امام رضایی‌ها، با اشاره به حضور ویژه روحانیت در عرصه امدادرسانی به مردم زلزله‌زده کرمانشاه، گفت: بخش عمده‌ای از خادمین امدادرسان را طلاب حوزه‌های علمیه خوزستان، تهران، قم، شیراز و خراسان تشکیل می‌دادند.

وی به نقش اثرگذار روحانیون در آرام‌سازی فضای نامساعد مناطق زلزله‌زده، اشاره کرد و اذعان داشت: به‌یقین اگر طلاب و روحانیون در عرصه امدادرسانی ورود نمی‌کردند، پیامدهای بسیار ناگواری برای نظام و کشور ایجاد می‌شد، اما با بصیرت و درایت طلاب جوان حوزه‌های علمیه فضای متشنج و وحشت‌زای روزهای آغازین زلزله از بین رفت و کم‌کم «جَوِ» آرامی در مناطق آسیب دیده حاکم گشت.

حجت الاسلام مهدیار، با اشاره به اقدامات فرهنگی مبلغان حوزه‌های علمیه در کرمانشاه، بیان کرد: حضور در چادر زلزله‌زدگان و ارتباط سینه‌به‌سینه با مردم، برگزاری جشن‌های شادی، بازی با کودکان، تهیه کانکس و اقلام ضروری مورد نیاز آسیب دیدگان، بخشی از اقدامات فرهنگی و جهادی مبلغان حوزه‌های علمیه به‌ویژه طلاب خوزستانی در کرمانشاه بود.

*حضور روحانیت و ناکام ماندن تلاش دشمن

وی حضور طلاب در عرصه‌های مختلف خدمت‌رسانی را نشان‌دهنده قدرت نظام و حکومت اسلامی در سطوح مختلف دانست و تأکید کرد: اگرچه در روزهای آغازین زلزله، دشمن به واسطه گروه‌های معاند در تلاش برای تفرقه و ایجاد موج افراطی‌گری میان مردم بود، اما حضور روحانیون و جوانان حرب اللهی، دسیسه دشمن را از میان برداشت و امروز کار به جایی رسید که محبت اهل‌بیت(ع) در دل مردم اهل سنت و اهل حق بیش‌ازپیش موج می‌زند.

*موج سوم امدادرسانی در راه است

مسئول سازمان‌دهی منابع انسانی قرارگاه امام رضایی‌ها، در پایان از موج سوم امدادرسانی در مناطق زلزله‌زده خبرداد و گفت: إن شاءالله با انسجام بهتر نیروها و دریافت کمک‌های مردمی، موج سوم خدمت‌رسانی هم در راه بوده و امید داریم که در این موج، خدمت‌رسانی را به صورت دقیق‌تری انجام دهیم.

انتهای پیام

#حجت الاسلام مهدیار #مسئول سازماندهی قرارگاه امام رضایی‌ ها #محمد مهدی مهدیار #خدمت رسانی به مردم زلزله زده کرمانشاه
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


از تحریم تا شکنجه عکس العمل بعثی‌ها در مقابله با پیروزی رزمندگان کاهش کمکهای مالی آمریکا تهدیدی برای ثبات خاورمیانه است حداقل و حداکثر حقوق یک کارمند دولت چقدر است؟ ایجنت وردی: دلیل پاسخ منفی او به ناپولی، ترس از نیمکت نشینی در این تیم نبود دل نوشته سارا قمی برای آتنا محمدی: آتنا رفت تو تیم خدا (عکس) استقرار دومین واحد اس 400 روسیه در کریمه اوقات شرعی چهارشنبه 27 دی به افق ایلام هواپیمای جاسوسی مافوق صوت بوئینگ+مشخصات وقتی مفاصل سر و صدا می‌کند ربات‌های خبرنگار؛ تهدید یا فرصت برای آینده حرفه خبرنگاری؟! پول درمان رایگان "مصدومان ترافیکی" کجا خرج می‌شود؟ روزهای طلایی ارز دیجیتالی به پایان رسید صفحه اول روزنامه‌های چهارشنبه 27 دی ابرار ورزشی / هنوز راه زیادی تا قهرمانی در پیش داریم + عکس اعلام آمادگی حوزه برای اسلامی کردن علوم انسانی انتقال رامیرز به اینتر بستگی به انتقال ام بیا به جیانگسو سونینگ دارد چه خدماتی به خانواده کارکنان نفتکش سانچی تعلق می‌گیرد؟ پاتک پلیس فتا به 2 سایت در شمال کشور همشهری / شفر شاکی است + عکس نقشه‌ای برای کشف گنج‌های روستا اندیشکده سوفان: شروط ترامپ عملی نیست/ آمریکا احتمالا اواخر بهار از برجام خارج می‌شود آگاهی و توجه در رکن روانی قتل عمدی در نظام حقوقی ایران و آمریکا گزارش کمیسیون انرژی درباره حادثه نفتکش موافقت عجیب رئال مادرید با جدایی رونالدو! رد پای رکود مسکن در رشد اقتصادی تکذیب شایعه جدایی فیات کرایسلر روسیه و شرکایش به اقدامات آمریکا در سوریه پاسخ می‌دهند قیمت فروش هر شاخه تیرآهن چقدر است؟ 40 هزارتن مرکبات برای شب عید، ذخیره سازی می‌شود پزشک کاخ سفید: ترامپ از سلامتی کامل برخوردار است! علمای پاکستان حمله انتحاری را حرام اعلام کردند روزنامه گل/ شوک به دروازبان رکورد دار استقلال + عکس راهی برای مقابله با آرتروز اعلام اولویت کارگروه دستمزد شورای عالی کار نشست اقتصادی ترکیه و قطر در دوحه آغاز به کار کرد وضعیت جسمی و روانی ترامپ «بسیار خوب» است! شمارش معکوس برای حمله ترکیه به مناطق کردنشین سوریه به صدا درآمد/ آنکارا عناصر تروریستی را به سلاح‌های «هویترز 122 میلیمتری» مجهز کرد + تصاویر و نقشه میدانی حمله روزنامه هواداری استقلال به فردوسی پور / جهانبخش و آزمون با هم در لاتزیو / رحمتی مقابل پدیده فیکس شد (عکس) بازیکن پرسپولیس گتوزو شد+عکس روزنامه پیروزی/ علی دایی 2 میلیارد و 300 میلیون را بخشید + عکس
چرا نفتکش ایرانی «سانچی» دچار حادثه شد؟ عیدی امسال کارمندان و بازنشستگان چقدر است؟ دستگیری پدر و مادر آمریکایی که 13 فرزند خود را اسیر کرده بودند مرگ گلر تیم بانوان ملوان به علت ایست قلبی ورود سامانه بارشی به ایران نقاشی کشتی سانچی روی کانکس‌های زلزله زدگان/عکس قیمت سکه و ارز امروز 26 دی 96 وداع تلخ خانواده شهدای گیلانی نفتکش سانچی سنج و دمام زنی مردم بوشهر در غم دریانوردان سانچی (فیلم) چرا پرچم پاناما به‌روی نفتکش ایرانی نصب بود؟ مصدومیت 15 نفر در تصادف اتوبوس کاشان-قم پایان امید! / نفتکش سانچی، دل را به اعماق اقیانوس زد پیکر شهید «محسن برزگرزاده» در اسلامشهر تشییع شد زمان توقف تولید تندر 90 و ساندرو اعلام شد در برنامه نود دیشب چه گذشت؟ / سختی‌های آقای رکورد در استقلال دختر 17 ساله آمریکایی، خانه وحشت پدر و مادر بی‌رحمش را لو داد+ تصاویر فیلم/ سنج و دمام بوشهری‌ها برای جانباختگان سانچی بازداشت پدر و مادری که 13 فرزند خود را با زنجیر بسته بودند! + تصویر مراسم ترحیم "احسان ابولی" از جانباختگان کشتی سانچی در کرمان برگزار شد پاسخ به ابهامات سانحه نفت‌کش/ برخی ادعاها درباره سانچی ژول ورنی است/ دریانوردان شهید خدمت محسوب می‌شوند اردوغان دستور سرنگون کردن هواپیمای جنگنده روسیه را داد بندرانزلی/مراسم وداع با جانباختگان حادثه نفتکش «سانچی» غلط زیادی آمریکا در خصوص قدس به‌سرانجام نخواهد رسید/ ملت ایران در جنگ اقتصادی شکست نخورد و از تحریم ابزار شکوفایی خواهد ساخت مراسم ترحیم شهید «احسان ابولی قاسم آبادی» در کرمان برگزار شد بازیکن استقلال با سهمیه فیفا رفت نفتکش‌های جدید ایران در مسیر سانچی دیدار استاندار آذربایجان‌شرقی با خانواده بهرام اتحاد+تصاویر واکنش مشاور سیاسی قالیباف به گزارش نجفی: اینکه یک قرارداد مشکوک یک میلیاردی را پیراهن عثمان کنیم چه معنایی دارد؟ / چرا در گزارش نجفی یک جمله خطاب به دولت نمی‌بینیم؟ احتمال توقف تولید تندر 90 و ساندرو از سال 98 سریال «داستان ترسناک آمریکایی»؛ دلقک ترسناکی به نام ترامپ! دستگیری 600 مجرم پایتخت در قالب طرح رعد آیا زلزله دیشب فیروزکوه با گسل‌های تهران مرتبط است؟ دنیزلی پیشنهاد تراکتورسازی را رد کرد باید در مسائل اساسی دنیای اسلام صریح باشیم/فلسطین مسئله مهم دنیای اسلام است که نادیده گرفته می‌شود فیلم/ عزاداری سنتی بوشهری‌ها در وداع با جانباختگان نفتکش سانچی (تصاویر) وداع با ملوانان نفتکش سانچی در انزلی عکس/ تشییع شهید سروان محسن برزگرزاده واکنش مشاور سیاسی قالیباف به گزارش نجفی: اینکه یک قرارداد مشکوک یک میلیاردی را پیراهن عثمان کنیم چه معنایی دارد؟ / چرا در گزارش نجفی یک جمله خطاب به دولت نمی‌بینیم؟ مراسم وداع خانواده‌های شهدای گیلانی نفتکش سانچی در انزلی برگزارشد «غلط زیادی» آمریکا در خصوص قدس به سرانجام نخواهد رسید/ نگذاریم برای رژیم صهیونیستی حاشیه امن درست شود پیشنهاد تبدیل خط اعتباری مسکن مهر به افزایش سرمایه بانک مسکن /آمادگی برای سم زدایی گسترده در نظام بانکی و پولی کشور فراهم نبود خانه وحشت پدر و مادر بی‌رحم آمریکایی لو رفت +تصاویر ازدواج بر بام اورست پرداخت مطالبات سال 95 مراکز درمانی و دارویی، به زودی ناگفته‌های بهزاد نبوی از آیت‌الله هاشمی/رجایی ساچمه پلو می‌داد هاشمی جوجه کباب/زورش به فشارها نرسید ایران اعلام تشکیل نیروی مرزی جدید آمریکا در سوریه را مداخله آشکار در امور داخلی این کشور خواند تهرانی‌ها ماهانه 600 میلیارد تومان یارانه دریافت می‌کنند/ یارانه دی ماه امشب در حساب سرپرستان خانوار رییس جمهوری: اختلاف میان همسایگان باید با گفت وگو حل و فصل شود/ همواره در کنار دولت و ملت قطر هستیم اسرار سانچی کلیپ/ «ما برده‌ایم» با صدای حامد زمانی در سوگ دریانوردان سانچی

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me