تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:مشرق
دسته:ورزشی()
کد خبر:13751875
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۰۸:۰۶

وداع کیومرث هاشمی با کمیته ملی المپیک

تکلیف تیم کاری جدید کمیته ملی المپیک فردا دوشنبه با برگزاری انتخابات مشخص می‌شود، انتخاباتی که خداحافظی کیومرث هاشمی با کمیته ملی المپیک و حضور صالحی امیری در راس آن از هم‌اکنون قطعی می‌نماید.
وداع کیومرث هاشمی با کمیته ملی المپیک

به گزارش مشرق، انتخابات کمیته ملی المپیک فردا (دوشنبه) ساعت ۱۴ بعد از ظهر درسالن اجتماعات آکادمی ملی المپیک برگزار می‌شود و تکلیف تیم جدید مشخص خواهد شد. البته برگزاری این انتخابات از ابتدا بدون چالش نبود و حواشی ریز و درشتی پیش روی کمیته برای برگزاری انتخابات وجود داشت.

 

اساسنامه جدید به انتخابات نرسید

 کیومرث هاشمی رییس کمیته ملی المپیک در ابتدا امیدوار بود انتخابات با اساسنامه جدید برگزار شود اما با توجه به اینکه پیش نویس اساسنامه جدید  در هیات وزیران در انتظار تایید به سر می‌برد و پس از آن باید پروسه تایید در مجمع عمومی و تایید نهایی توسط کمیته بین‌المللی المپیک پشت سر گذاشته شود از این رو در نهایت تصمیم گرفته شد انتخابات با اساسنامه فعلی برگزار شود.

 البته پس از آن گفته شد که کمیته بین المللی المپیک با ارسال نامه خواستار توضیح نسبت به برگزاری انتخابات با اساسنامه قدیمی شده که هاشمی بعدا در نشست خبری خود اعلام کرد:" اساسنامه جدید که حالت پیش نویس دارد و در اختیار هیات وزیران است باید مراحل قانونی خود را در داخل و خارج از کشور طی کند  که به انتخابات کنونی نمی رسد. برای این که شبهه‌ای ایجاد نشود با معاونت قانوگذاری مجلس شورای اسلامی مشاوره‌ای داشته ایم و کتبا استعلام کرده‌ایم که آنها نیز در جواب گفتند که انتخابات را می توانید مطابق با آخرین اساسنامه خود برگزار کنیم. از طرف دیگر نیز از  IOC نظر خواهی کرده‌ایم که آنها هم همین موضوع را تایید کرده‌اند. لذا آخرین اساسنامه ملاک عمل ما در برگزاری انتخابات کمیته ملی المپیک خواهد بود که نه مراجع داخلی و نه IOC مشکلی با آن ندارند."

اعتراض ها به منتخبان خبرگان ورزشی بازی‌های المپیک

پس از اساسنامه، مهمترین موضوعی که  برای انتخابات وجود داشت ، انتخاب خبرگان ورزشی بود چرا که برخی افراد داعیه حضور در انتخابات را داشتند و تنها راه ورودشان قرار گرفتن عضو خبرگان ورزشی بازی های المپیک بود. هیات اجرایی در یکی از نشست های خود پنج نفر را به عنوان خبرگان ورزشی بازی های المپیک معرفی کرد که از همان موقع موج اعتراض ها شکل گرفت و حتی شائبه مهندسی شدن انتخابات هم مطرح شد.

رضا صالحی امیری، محمود مشحون، علی کفاشیان، طاهره طاهریان و عاطفه اسلامیان نفراتی بودند که انتخاب شدند البته یک روز بعد اسلامیان انصراف داد و میترا نوری جایگزین آن شد.

نکته جالب اینکه از این پنج نفر، محمود مشحون و علی کفاشیان در انتخابات کاندیدا نشدند (مشحون در ابتدا برای نایب رییسی کاندیدا شد و سپس انصراف داد) و همین موضوع باعث وارد شدن انتقاداتی به هیات اجرایی شد چرا که آنها می توانستند این فرصت را در اختیار دیگر نفراتی قرار دهند که برای حضور در انتخابات تمایل داشتند.

فاصله یک روزه صالحی امیری با ریاست کمیته ملی المپیک

اکنون با وجود حواشی ریز و درشتی که در برگزاری انتخابات وجود داشت، اکنون قرار است فردا (دوشنبه) انتخابات برگزار شود و کیومرث هاشمی بعد از چهارسال باید جای خود را به رضا صالحی امیری بدهد. در واقع تنها پستی که به طور قطع تکلیف آن قبل از انتخابات مشخص بوده، همان پست ریاست است.

رقابت نزدیک در چهار پست برای ورود به کمیته ملی المپیک

برای بقیه پست ها از دبیرکلی گرفته تا نایب رییسی ، خزانه داری و هیات اجرایی رقابت جالبی را بین کاندیداها شاهد خواهیم بود. بعد از ریاست ، مهمترین پست کمیته ملی المپیک دبیرکلی است که رقابت سختی بین کاندیدها وجود دارد  و در این میان شانس مهدی علی نژاد و شاهرخ شهنازی را شاید باید بیشتر از بقیه دانست و باید دید روز مجمع کدام یک از آنها برای چهار سال سمت دبیرکلی را در اختیار می گیرد.

برای نایب رییسی اکثر نفراتی که ثبت نام کرده‌اند از خسروی وفا و مشحون گرفته تا باقرزاده و علی مرادی و ساعی و در آن سوی میدان طاهره طاهریان و رباب شهریان می‌توان گفت گزینه‌های جدی و قدری هستند، از این رو رقابت جدی را برای نایب رییسی شاهد خواهیم بود.

خزانه داری اکنون سه کاندیدا دارد که رقابت اصلی بین سعیدی رییس فدراسیون گلف و میترا نوری نایب رییس بانوان فدراسیون هندبال است و هردو شانس بالایی برای  خود قائل هستند.

شانزده رییس فدراسیون به دنبال عضویت در هیات اجرایی هستند اما تنها شش نفر از آنها می‌توانند وارد هیات اجرایی شوند با توجه به چهره‌هایی که کاندیدا شده‌اند به نظر می‌رسد رقابت جالبی بین روسای فدراسیون‌ها به وجود آید و باید دید رایزنی کدام از این روسای فدراسیون‌ها بهتر جواب می‌دهد و می‌تواند برای چهارسال به هیات اجرایی راه یابد.

 انصرافی ها

همزمان با اعلام تایید صلاحیت ها دو نفر از کاندیداتوری خود انصراف دادند. مشحون از نایب رییسی انصراف داد و هادی ساعی هم از خزانه داری کنار رفت، البته او همچنان کاندیدای نایب رییسی است. لیست اسامی کاندیداهای پست‌های مختلف انتخابات کمیته المپیک به این شرح است: 

*ریاست:

رضا صالحی امیری، خبره ورزشی

محمود خسروی وفا، رییس کمیته ملی پارالمپیک

*دبیرکلی:

علی مرادی، رییس فدراسیون وزنه‌برداری

مهدی علی‌نژاد، رییس فدراسیون ووشو

صادق فرجی، رییس فدراسیو کاراته

محمد درخشان، رییس فدراسیون جودو

شاهرخ شهنازی، دبیرکل فعلی کمیته ملی المپیک

* نایب رییسی:

علی مرادی، رییس فدراسیون وزنه برداری

غلامرضا نوروزی، رییس فدراسیون پزشکی ورزشی

حسین بابوئی، رییس فدراسیون ورزش‌های دانش آموزی

طاهره طاهریان، خبره ورزشی

فضل‌الله باقرزاده، رییس فدراسیون شمشیربازی

هاشم اسکندری، رییس فدراسیون بولینگ و بیلیارد

هادی ساعی، نماینده کمیسیون ورزشکاران

رباب شهریان، نایب رییس فعلی کمیته ملی المپیک

محمود خسروی‌وفا، رییس کمیته ملی پارالمپیک

مجید شایسته، رییس فدراسیون تنیس

*خزانه دار:

مهدی علی نژاد، رییس فدراسیون ووشو

میترا نوری، خبره ورزشی

کیکاوس سعیدی، رییس فدراسیون گلف

*هیات اجرایی:

محسن رضوانی، رییس فدراسیون شنا

محمد علیپور، رییس فدراسیون انجمن های ورزشی

مجید شایسته، رییس فدراسیون تنیس

احمد ضیایی، رییس فدراسیون والیبال

مسعود خلیلی، رییس فدراسیون سوارکاری

صادق فرجی، رییس فدراسیون کاراته

زهرا اینچه درگاهی، رییس فدراسیون ژیمناستیک

فضل‌الله باقرزاده، رییس فدراسیون شمشیربازی

مهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال

محمد درخشان، رییس فدراسیون جودو

محمدعلی صبور، رییس فدراسیون سه گانه

سید عبدی افتخاری، رییس فدراسیون اسکی

مجید کیهانی، رییس فدراسیون دوومیدانی

علیرضا رحیمی، رییس فدراسیون هندبال

خسرو قمری، رییس فدراسیون دوچرخه سواری

علی دادگر، رییس فدراسیون تیراندازی

#انتخابات کمیته ملی المپیک #كميته ملي المپيك #کیومرث هاشمی #وداع
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


استقرار دومین واحد اس 400 روسیه در کریمه اوقات شرعی چهارشنبه 27 دی به افق ایلام هواپیمای جاسوسی مافوق صوت بوئینگ+مشخصات وقتی مفاصل سر و صدا می‌کند ربات‌های خبرنگار؛ تهدید یا فرصت برای آینده حرفه خبرنگاری؟! پول درمان رایگان "مصدومان ترافیکی" کجا خرج می‌شود؟ روزهای طلایی ارز دیجیتالی به پایان رسید صفحه اول روزنامه‌های چهارشنبه 27 دی ابرار ورزشی / هنوز راه زیادی تا قهرمانی در پیش داریم + عکس اعلام آمادگی حوزه برای اسلامی کردن علوم انسانی انتقال رامیرز به اینتر بستگی به انتقال ام بیا به جیانگسو سونینگ دارد چه خدماتی به خانواده کارکنان نفتکش سانچی تعلق می‌گیرد؟ پاتک پلیس فتا به 2 سایت در شمال کشور همشهری / شفر شاکی است + عکس نقشه‌ای برای کشف گنج‌های روستا اندیشکده سوفان: شروط ترامپ عملی نیست/ آمریکا احتمالا اواخر بهار از برجام خارج می‌شود آگاهی و توجه در رکن روانی قتل عمدی در نظام حقوقی ایران و آمریکا گزارش کمیسیون انرژی درباره حادثه نفتکش موافقت عجیب رئال مادرید با جدایی رونالدو! رد پای رکود مسکن در رشد اقتصادی تکذیب شایعه جدایی فیات کرایسلر روسیه و شرکایش به اقدامات آمریکا در سوریه پاسخ می‌دهند قیمت فروش هر شاخه تیرآهن چقدر است؟ 40 هزارتن مرکبات برای شب عید، ذخیره سازی می‌شود پزشک کاخ سفید: ترامپ از سلامتی کامل برخوردار است! علمای پاکستان حمله انتحاری را حرام اعلام کردند روزنامه گل/ شوک به دروازبان رکورد دار استقلال + عکس راهی برای مقابله با آرتروز اعلام اولویت کارگروه دستمزد شورای عالی کار نشست اقتصادی ترکیه و قطر در دوحه آغاز به کار کرد وضعیت جسمی و روانی ترامپ «بسیار خوب» است! شمارش معکوس برای حمله ترکیه به مناطق کردنشین سوریه به صدا درآمد/ آنکارا عناصر تروریستی را به سلاح‌های «هویترز 122 میلیمتری» مجهز کرد + تصاویر و نقشه میدانی حمله روزنامه هواداری استقلال به فردوسی پور / جهانبخش و آزمون با هم در لاتزیو / رحمتی مقابل پدیده فیکس شد (عکس) بازیکن پرسپولیس گتوزو شد+عکس روزنامه پیروزی/ علی دایی 2 میلیارد و 300 میلیون را بخشید + عکس زیباکلام: فعلا دزدنبودن کفایت می‌کند! جام حذفی انگلیس| وستهام در پایان ماراتن وقت اضافه صعود کرد دستور بشار اسد برای تأسیس واحدهای دانشگاه آزاد در تمام شهرهای سوریه
چرا نفتکش ایرانی «سانچی» دچار حادثه شد؟ عیدی امسال کارمندان و بازنشستگان چقدر است؟ دستگیری پدر و مادر آمریکایی که 13 فرزند خود را اسیر کرده بودند مرگ گلر تیم بانوان ملوان به علت ایست قلبی ورود سامانه بارشی به ایران نقاشی کشتی سانچی روی کانکس‌های زلزله زدگان/عکس قیمت سکه و ارز امروز 26 دی 96 وداع تلخ خانواده شهدای گیلانی نفتکش سانچی سنج و دمام زنی مردم بوشهر در غم دریانوردان سانچی (فیلم) چرا پرچم پاناما به‌روی نفتکش ایرانی نصب بود؟ مصدومیت 15 نفر در تصادف اتوبوس کاشان-قم پایان امید! / نفتکش سانچی، دل را به اعماق اقیانوس زد پیکر شهید «محسن برزگرزاده» در اسلامشهر تشییع شد زمان توقف تولید تندر 90 و ساندرو اعلام شد در برنامه نود دیشب چه گذشت؟ / سختی‌های آقای رکورد در استقلال دختر 17 ساله آمریکایی، خانه وحشت پدر و مادر بی‌رحمش را لو داد+ تصاویر فیلم/ سنج و دمام بوشهری‌ها برای جانباختگان سانچی بازداشت پدر و مادری که 13 فرزند خود را با زنجیر بسته بودند! + تصویر مراسم ترحیم "احسان ابولی" از جانباختگان کشتی سانچی در کرمان برگزار شد پاسخ به ابهامات سانحه نفت‌کش/ برخی ادعاها درباره سانچی ژول ورنی است/ دریانوردان شهید خدمت محسوب می‌شوند اردوغان دستور سرنگون کردن هواپیمای جنگنده روسیه را داد بندرانزلی/مراسم وداع با جانباختگان حادثه نفتکش «سانچی» غلط زیادی آمریکا در خصوص قدس به‌سرانجام نخواهد رسید/ ملت ایران در جنگ اقتصادی شکست نخورد و از تحریم ابزار شکوفایی خواهد ساخت مراسم ترحیم شهید «احسان ابولی قاسم آبادی» در کرمان برگزار شد بازیکن استقلال با سهمیه فیفا رفت نفتکش‌های جدید ایران در مسیر سانچی دیدار استاندار آذربایجان‌شرقی با خانواده بهرام اتحاد+تصاویر واکنش مشاور سیاسی قالیباف به گزارش نجفی: اینکه یک قرارداد مشکوک یک میلیاردی را پیراهن عثمان کنیم چه معنایی دارد؟ / چرا در گزارش نجفی یک جمله خطاب به دولت نمی‌بینیم؟ احتمال توقف تولید تندر 90 و ساندرو از سال 98 سریال «داستان ترسناک آمریکایی»؛ دلقک ترسناکی به نام ترامپ! دستگیری 600 مجرم پایتخت در قالب طرح رعد آیا زلزله دیشب فیروزکوه با گسل‌های تهران مرتبط است؟ دنیزلی پیشنهاد تراکتورسازی را رد کرد باید در مسائل اساسی دنیای اسلام صریح باشیم/فلسطین مسئله مهم دنیای اسلام است که نادیده گرفته می‌شود فیلم/ عزاداری سنتی بوشهری‌ها در وداع با جانباختگان نفتکش سانچی (تصاویر) وداع با ملوانان نفتکش سانچی در انزلی عکس/ تشییع شهید سروان محسن برزگرزاده واکنش مشاور سیاسی قالیباف به گزارش نجفی: اینکه یک قرارداد مشکوک یک میلیاردی را پیراهن عثمان کنیم چه معنایی دارد؟ / چرا در گزارش نجفی یک جمله خطاب به دولت نمی‌بینیم؟ مراسم وداع خانواده‌های شهدای گیلانی نفتکش سانچی در انزلی برگزارشد «غلط زیادی» آمریکا در خصوص قدس به سرانجام نخواهد رسید/ نگذاریم برای رژیم صهیونیستی حاشیه امن درست شود پیشنهاد تبدیل خط اعتباری مسکن مهر به افزایش سرمایه بانک مسکن /آمادگی برای سم زدایی گسترده در نظام بانکی و پولی کشور فراهم نبود خانه وحشت پدر و مادر بی‌رحم آمریکایی لو رفت +تصاویر ازدواج بر بام اورست پرداخت مطالبات سال 95 مراکز درمانی و دارویی، به زودی ناگفته‌های بهزاد نبوی از آیت‌الله هاشمی/رجایی ساچمه پلو می‌داد هاشمی جوجه کباب/زورش به فشارها نرسید ایران اعلام تشکیل نیروی مرزی جدید آمریکا در سوریه را مداخله آشکار در امور داخلی این کشور خواند تهرانی‌ها ماهانه 600 میلیارد تومان یارانه دریافت می‌کنند/ یارانه دی ماه امشب در حساب سرپرستان خانوار رییس جمهوری: اختلاف میان همسایگان باید با گفت وگو حل و فصل شود/ همواره در کنار دولت و ملت قطر هستیم اسرار سانچی کلیپ/ «ما برده‌ایم» با صدای حامد زمانی در سوگ دریانوردان سانچی

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me