تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:سیاسی()
کد خبر:13753957
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۰۹:۳۴

عراقچی: موفق شدیم متحدان اروپایی را دور و آمریکا را منزوی کنیم/ پیروزی ایران درنبرد دیپلماتیک برجامی

معاون حقوقی و بین‌الملل وزیر امور خارجه شب گذشته در برنامه تلویزیونی از پیروزی ایران در نبرد با آمریکا در عرصه برجام خبر داد و گفت که ایران موفق شده است در زمینه برجام آمریکا را در جهان منزوی کند. به گزارش پانا، سید عباس عراقچی در برنامه «نگاه یک» در خصوص تصمیمات دونالد ترامپ، …
عراقچی: موفق شدیم متحدان اروپایی را دور و آمریکا را منزوی کنیم/ پیروزی ایران درنبرد دیپلماتیک برجامی

معاون حقوقی و بین‌الملل وزیر امور خارجه شب گذشته در برنامه تلویزیونی از پیروزی ایران در نبرد با آمریکا در عرصه برجام خبر داد و گفت که ایران موفق شده است در زمینه برجام آمریکا را در جهان منزوی کند.

به گزارش پانا، سید عباس عراقچی در برنامه «نگاه یک» در خصوص تصمیمات دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در خصوص برجام و تهدیدات اخیر او مبنی بر اینکه برای آخرین بار است که تعلیق تحریم های ایران را تمدید می کند توضیح داد.

او به مذاکرات ایران و اروپایی ها اشاره کرد و وعده هایی که اروپا برای پایبندی به برجام و همچنین فراهم کردن فضای مورد نیاز برای جلوگیری از بدعهدی های آمریکا به ایران داده است.

وی با بیان اینکه در یک سال گذشته صف‌بندی دیپلماتیک میان ایران و آمریکا جریان داشته است، گفت: «ما در جبهه های مختلف درگیر هستیم و در یک سال گذشته برجام درگیری دیپلماتیک میان ما و ترامپ بوده است و ترامپ تلاش کرد به ما فشار وارد کند و وارد مذاکره مجدد شده و ایرادات برجام را رفع کند.»

معاون وزیرامور خارجه ادامه داد: «ترامپ بارها گفته بود برجام ننگین ترین و یکجانبه ترین توافقی است که آمریکا آن را امضا کرده است از این عبارت الان هم استفاده می کند و باز هم گفت که برجام بدترین توافق و به ضرر آمریکاست اما در این نبرد دیپلماتیک دریک ساله گذشته به طور بی سابقه ایران توانست متحدین اروپایی را از آمریکا جدا کند، آمریکا را در خصوص برجام در انزوای کامل قرار دهد به طوری که حتی متحدین آمریکا با نظر ترامپ درباره ایجاد تغییر در برجام موافقت نکردند.»

گزیده‌ای از آنجه عباس عراقچی شب گذشته مطرح کرد را می‌خوانید:

*در طول یکسال گذشته صف‌بندی و نبرد دیپلماتیک بین ما و آمریکا جریان داشت.

*ما موفق شدیم متحدان اروپایی امریکا را از آنها جدا کنیم و در خصوص برجام امریکایی ها را منزوی کنیم

*برجام از یک استحکام درونی برخوردار است که از بین بردن و پاره کردن آن به این سادگی ها امکان پذیر نیست.

*تهدیدی که ترامپ روز جمعه انجام داد جدید نبود در ماه اکتبر هم خیلی صریح گفته بود که برجام در صورتی که کنگره تغییرات مورد نظر را ایجاد نکند منتفی خواهد بود.

*در یک سال گذشته در عرصه برجام یک نبرد دیپلماتیک با ترامپ و آمریکا داشتیم.

*در نبرد دیپلماتیک ایران موفق شد متحدان اروپایی را از آمریکا جدا کند و این کشور را در انزوا قرار دهد، همه کشورهای اروپایی وروسیه و چین تایید کردند که برجام قابل مذاکره نیست.

*در ماه اکتبر (شهریور) قبل از اینکه آقای روحانی به ترامپ پاسخ دهد خانم موگرینی خیلی قاطعانه از برجام دفاع کرد.

*برجام از استحکام درونی برخوردار است که به راحتی قابل پاره کردن نیست.

*در تیر ۹۳ ، ۴۷ سناتور امریکایی به رهبران ایران نامه نوشتند و توصیه کردند که با رییس‌جمهوری امریکا مذاکره نکند چراکه رئیس‌جمهوری بعدی با یک چرخش قلم می تواند ان را به هم بزند اما همین حالا ترامپ نتوانست این کار را انجام دهد.

*پاره کردن برجام از سوی آمریکا پاره کردن یک قطعنامه شورای امنیت از سوی یک عضو شورای امنیت است.

*ما در یک سال گذشته ترامپ را در عرصه‌های مختلف در مقابله با ایران منزوی کردیم.

*روز پنجشنبه یک روز قبل از اعلام تصمیم ترامپ اروپا و ایران یک مانور دیپلماتیک داشتند، نفس جلسه بسیار مهم بود وبعد از آن اروپایی‌ها پایبندی ایران به برجام را تایید و تاکید کردند آمریکا باید متعهد باشد.

* نمی‌شود رییس‌جمهوری کشوری مثل آمریکا یک سال تمام حیثیت خود را برای هدفی بگذارد و بعد ناتوان بماند، این از بحث جنگ زرگری و پلیس خوب و بد گذشته است.

*با صراحت می‌گویم بزرگ‌ترین اشتباه این است که می‌گویند اروپا به دلیل منافع اقتصادی از برجام حمایت می‌کند، حجم مبادلات ایران واروپا به ۲۰ میلیارد دلار نمی رسد ولی مبادلات اروپا با آمریکا ۶۰۰ میلیارد دلار است.

*دلیل حمایت اروپا از برجام اول این است که اتحادیه اروپا هماهنگ کننده برجام است و برجام دستاورد اتحادیه اروپا است و حفظ برجام حفظ اعتبار اروپا و غرب است.

*یکی از وزرای امور خارجه اروپایی در سازمان ملل متحد به وزیر امور خارجه آمریکا گفت موضوع حفظ برجام حفظ اعتبار خود ماست.

*اروپا معتقد است بدون برجام منطقه خاورمیانه منطقه امن‌تری نخواهد بود و اروپا امنیت خود را با امنیت خاورمیانه در ارتباط مستقیم می‌داند.

* آنقدری که ما انتظار داشتیم از منافع برجام بهره‌مند نشدیم

*همه سخنان ترامپ در روزجمعه بر خلاف پاراگراف‌های ۲۶، ۲۹ و ۲۷ برجام است که باید برجام بدون ایجاد فضای متشنج اجرا شود.

*تو خالی بودن تهدیدهای ترامپ مشخص شده است، خیلی از کمپانی‌ها به ما می‌گفتند اگر این بار هم ترامپ «ویورها» را تمدید کند ازاین تهدیدات عبور کرده‌ایم و بار دیگری برای ترامپ وجود ندارد.

*اروپایی‌ها باید نواقص ناشی از عدم حضور مناسب امریکا در برجام را جبران کنند.

* اروپایی‌ها تدابیری اندیشیده‌اند که چطور سیستم بانکی جدای از آمریکا برای کار با ایران داشته باشند.

*اولین مورد خطوط ارتباطی بانکی یک میلیارد دلار با اتریش و ۵ میلیارد دلار با ایتالیا بوده است.

*ده تا یازده نامه از سوی محمد جوادظریف، وزیر امور خارجه کشورمان به فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در خصوص نقض روح و نیات برجام از طرف آمریکا ارسال شده است.

*برجام تنها یکی از موضوعات مورد نگرانی بین ایران و اروپا را حل کرد، این به آن مفهوم نیست که برجام همه موضوعات بین ایران و اروپا یا به تعبیر بعضی آمریکا را به نتیجه رسانده باشد.

*ما با اروپا در خصوص مسائل منطقه و توانمندی‌های ایران به شدت اختلاف نظر داریم.

*یکی از موفقیت‌های غربی‌ها در قطعنامه‌های قبلی این بود که توانمندی موشکی ما را با قطعنامه‌ها گره بزنند ما این گره را دربرجام باز کردیم.

*اضافه شدن افراد و نهادها به لیست تحریم به بهانه‌های دیگر نقض برجام نیست.

*قرار دادن رئیس قوه قضاییه در لیست تحریم خلاف قوانین بین‌الملل است، این امر کاملا بی سابقه و خلاف رفتارهای پذیرفته شده بین ‌المللی است.

*ترامپ به لحاظ شخصیتی پدیده منحصر به فردی در دنیا شده که خیلی‌ها بین ترامپ و دولتمردان امریکا هم تفاوت قائل می‌شوند.

*همه پول‌های ایران که در اثر تحریم‌های هسته‌ای بلوکه شده بود آزاد شده است.

*دیگر ضراب و ب.ز در کار نیست و بدون واسطه‌های آنچنانی پول‌های نفت را دریافت می‌کنیم.

* آمریکا به دنبال اصلاح قانون «اینارا » است، اینکه به فرمولی برسند که اروپا مخالفت نکند و ترامپ هم راضی باشد به سادگی ممکن نیست.

*برجام به هیچ وجه قابل مذاکره نیست، به هیچ وجه برجام را مجددا باز نخواهیم کرد و هیچ موضوع دیگری به برجام افزوده نمی شود.

*مطمئن هستم تهدید جدید ترامپ مشابه تهدید قبلی و قبل تر ان قابل اجرا نخواهد بود.

*پاراگراف ۳۶ برجام به ساز و کار حل اختلاف مربوط می‌شود، اگر کشوری که اعتراض دارد ایران باشد و قانع نشود می‌تواند تعهدات خود را اجرانکند که این پایان برجام است.

*تا کنون دو سه بار پاراگراف ۳۶ را فعال کردیم که مقداری از بدعهدی‌های آمریکا جبران شده است.

*بویینگ و ایرباس مجوزهای فروش به ایران را دریافت کرده اند که هنوز مجوز ها دارای اعتبار است.

* برجام پایانی ندارد، در برجام تعهد دادیم که هیچگاه به سمت سلاح هسته ای نرویم و هیچ «غروب افتابی» در این مورد وجود ندارد،وقتی محدودیت‌ها تمام شود ما یک عضو معمولی ان پی تی با برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز به سمت صنعتی شدن خواهیم بود.

*از اول بهمن ساختار جدید وزارت امور خارجه شروع به کار می کند و معاونت های منطقه ای تبدیل به معاونت سیاسی و اقتصادی می‌شوند.

*ماموریت‌های اقتصادی برای سفارتخانه‌ها تعریف خواهیم کرد.

*معاونت‌ها مشخص شده‌اند و در ابتدای بهمن اعلام خواهند شد.

#عباس عراقچی
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


اس ام اس دعا تهران و سیرجان میزبان رقابت‌های عمومی کشتی آزاد جوانان و نوجوانان کسب رضایت مردم، آرمان مقدس پلیس است غفوری‌فرد: رای به میرحسین برایم گران تمام شد آمادگی اداره میراث لرستان برای معرفی متقاضیان دریافت تسهیلات گردشگری ظاهر متفاوت سحر دولتشاهی در یک فیلم/ عکس درخواست چین از آمریکا برای اجرای برجام نرخ رسمی دلار 5 ریال کاهش یافت (+جدول) سیف: آمریکا همچنان مانع تراشی می‌کند آغاز اجلاسیه شهدای علما و روحانیت سیستان و بلوچستان برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای عملیات «کربلای 5» در مشهد تیم قعرنشین به شاهین‌شهر می‌آید/ تهران، میزبان مصاف مدعیان ضریح مطهر حضرت سید الشهداء (ع) غبار روبی شد 25 شرکت تعاونی فعال بخش کشاورزی در دامغان فعال هستند سوارس و مسی، پیکه را بازنشست کردند! پیگیری مشکلات زوج‌های جوان از اهداف اصلی مساجد است 2 بمب ترامپ در اسرائیل منفجر می‌شود فیلم/ کشتی‌های غول پیکر تجاری چگونه ساخته می‌شوند؟ رکوردی دیگر از نقدینگی/1424 هزار میلیارد تومان ثبت شد معاون تربیت‌بدنی آموزش‌وپرورش: 98 درصد اعتبارات آموزش‌وپرورش در بخش حقوق صرف می‌شود نتایج مسابقات شب گذشته nba؛ شکست مینه سوتا در برابر اورلاندو کلنگ زنی اجرای 15 طرح در مریوان برپایی اردوی تیم ملی دوچرخه سواری در اهواز پل برقی یا پله‌ی بی برق+گزارش جشنواره غذای سالم و نان محلی در بهاباد آغازبهره برداری از مدرسه 3 کلاسه شهروند خبرنگار ما باشید + فیلم آزادی 24 شهروند ربوده شده دمشقی از چنگال گروه جیش الاسلام + تصاویر تعامل دولت و کمیته امداد /انتقال 157 میلیارد تومان یارانه به کمیته امداد واکنش آیت‌الله مکارم‌شیرازی به سخنان اخیر روحانی؛ معصومین خط قرمز ما هستند عباس: قدس پایتخت ابدی فلسطین است دست پُر «اوج» برای جشنواره فیلم فجر + عکس کاتالوگ تئاتر فجر باز هم آماده نیست قیمت انواع میوه و تره بار در بازار تهران+جدول تویوتا برادر بزرگ‌تر fj کروز را به میدان می‌آورد معضل‌گران فروشی صرفا با مجازات حل نمی‌شود سیاسی کاری و جناح بازی عامل ضربه خوردن اعتمادعمومی است کاهش نرخ دلار، یورو و پوند مبادله‌ای صادرات ترکیه به قطر 30 درصد افزایش یافت می‌خواستم عَلم را ترور کنم امام اجازه نداد/ هاشمی اعدام شیخ نمر را عقب انداخت برنامه دفاع موشکی ایران به هیچ وجه قابل مذاکره نیست رشد هشت درصدی با وجود محدودیت منابع مالی دنبال می‌شود سه وزارتخانه رکورددار واردات/ واردات، حرام شرعی است فیلم/مؤمن هنگام مرگ چه می‌بیند؟ تصاویر/ برج میلاد غرق در برف و مه بانک‌ها، بیش‌از 403 هزار میلیارد تومان تسهیلات دادند/ افزایش 5.5 درصدی تسهیلات بانکی واعظی: احتمال گفت‌وگوی رئیس‌جمهور با مردم در هفته آینده پوتین صاحب خودروی ملی روسیه می‌شود +عکس موزه آشپزخانه سلطنتی سعدآباد بازگشایی شد
مراسم ترحیم "احسان ابولی" از جانباختگان کشتی سانچی در کرمان برگزار شد مرگ گلر تیم بانوان ملوان به علت ایست قلبی زمان توقف تولید تندر 90 و ساندرو اعلام شد نقاشی کشتی سانچی روی کانکس‌های زلزله زدگان/عکس ورود سامانه بارشی به ایران وداع تلخ خانواده شهدای گیلانی نفتکش سانچی مصدومیت 15 نفر در تصادف اتوبوس کاشان-قم پیکر شهید «محسن برزگرزاده» در اسلامشهر تشییع شد قیمت سکه و ارز امروز 26 دی 96 چرا پرچم پاناما به‌روی نفتکش ایرانی نصب بود؟ پایان امید! / نفتکش سانچی، دل را به اعماق اقیانوس زد ماجرای 2 پسرخاله که در سانچی بودند (+عکس) عناوین روزنامه‌های ورزشی 27 دی 96/ جهانبخش و آزمون با هم در لاتزیو +تصاویر مراسم ترحیم شهید «احسان ابولی قاسم آبادی» در کرمان برگزار شد احتمال توقف تولید تندر 90 و ساندرو از سال 98 پاسخ به ابهامات سانحه نفت‌کش/ برخی ادعاها درباره سانچی ژول ورنی است/ دریانوردان شهید خدمت محسوب می‌شوند عکس/ تشییع شهید سروان محسن برزگرزاده غلط زیادی آمریکا در خصوص قدس به‌سرانجام نخواهد رسید/ ملت ایران در جنگ اقتصادی شکست نخورد و از تحریم ابزار شکوفایی خواهد ساخت بازیکن استقلال با سهمیه فیفا رفت فیلم/ عزاداری سنتی بوشهری‌ها در وداع با جانباختگان نفتکش سانچی آیا زلزله دیشب فیروزکوه با گسل‌های تهران مرتبط است؟ «غلط زیادی» آمریکا در خصوص قدس به سرانجام نخواهد رسید/ نگذاریم برای رژیم صهیونیستی حاشیه امن درست شود وزیر بهداشت: تلفات «آلودگی هوا» کمتر از «سانچی» نیست / یک و نیم برابر این حادثه هر روز در کشور اتفاق می‌افتد دستگیری 600 مجرم پایتخت در قالب طرح رعد قتل فجیع امروز صبح در خوزستان/ مردی، نامادری خود و سه فرزند او را کشت در گذشت عالم ربانی حجت الاسلام والمسلمین محمد علی صادقی گلوردی در بهشهر حبس 13 فرزند توسط والدین آمریکایی دنیزلی پیشنهاد تراکتورسازی را رد کرد ازدواج بر بام اورست نجات پای چوبه دار با اشک‌های دختر 7 ساله / گفتگو با مرد اعدامی + عکس عکس/ کشتی کریستال پس از سانحه نفتکش سانچی «غلط زیادی» امریکا در خصوص قدس به سرانجام نخواهد رسید پیشنهاد تبدیل خط اعتباری مسکن مهر به افزایش سرمایه بانک مسکن /آمادگی برای سم زدایی گسترده در نظام بانکی و پولی کشور فراهم نبود باید در مسائل اساسی دنیای اسلام صریح باشیم/فلسطین مسئله مهم دنیای اسلام است که نادیده گرفته می‌شود آیین ترحیم جانباخته حادثه نفتکش سانچی در کرمان برگزار شد موافقت عجیب باشگاه رئال با جدایی رونالدو! هشدار تند مجتبی جباری به باشگاه استقلال اردوغان و دبیرکل ناتو تلفنی گفتگو کردند طرح جدید آمریکایی‌ها مغایر قواعد بین‌المللی و توطئه‌ای برای تمامیت ارضی سوریه است ایران نظم جهانی تعریف شده از سوی آمریکا را بر هم زد/ نیروهای مسلح برای مقابله با انواع تهدیدها آماده است رییس جمهوری: اختلاف میان همسایگان باید با گفت وگو حل و فصل شود/ همواره در کنار دولت و ملت قطر هستیم سعودی‌ها خیانت صریح می‌کنند / به کسانی که صریحاً با ما دشمنی می‌کنند، گفته‌ایم آماده برخورد برادرانه هستیم / «غلط زیادی» امریکا در خصوص قدس به سرانجام نخواهد رسید پورعلی گنجی: تمدید قرارداد با السد بهترین تصمیمم بود/ برتری مقابل اسپانیا و پرتغال دست آوردی تاریخی برای ایران است از کشف پیکر غواصان شهید ایرانی تا دریانوردان کشتی سانچی بازیکن سابق تیم فوتبال بانوان ملوان بندرانزلی درگذشت زمان واریز یارانه نقدی دی ماه 96 اعلام شد مقصد نفت‌کش سانچی کجا بود؟ والدین آمریکایی 13 فرزند خود را زندانی کردند در اولین روز سیزدهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی؛ روسای مجالس کشورهای اسلامی درباره فلسطین چه گفتند؟ / لزوم همگرایی در … تصاویر جدید کشتی چینی که با سانچی برخورد کرد

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me