تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:اجتماعی()
کد خبر:13755247
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۱۰:۰۸

تغییر نام وزارت آموزش و پرورش چرا؟

مدتّی است به ذهن وقاد و نبوغ‌آمیز مسئولان وزارت آموزش و پرورش، افکار عجیبی رسوخ می‌کند که اصرار دارند آن را اجرا و پیاده کنند و موجب بروز مشکلات عدیده برای مردم و دولت شوند.
تغییر نام وزارت آموزش و پرورش چرا؟

قدس آنلاین- مدتّی است به ذهن وقاد و نبوغ‌آمیز مسئولان وزارت آموزش و پرورش، افکار عجیبی رسوخ می‌کند که اصرار دارند آن را اجرا و پیاده کنند و موجب بروز مشکلات عدیده برای مردم و دولت شوند.

این وزارتخانه میلیون‌ها نوآموز و دانش آموز در مدارس ابتدایی و متوسطه و شاید حدود یکی دو میلیون پرسنل رسمی و قراردادی دارد؛ که این‌ها را به صورت احتمالی می‌گویم، به همین علت عده زیادی که زیر پوشش دارند، امر بر آنان مشتبه شد و که هر کاری آن خسرو کند، شیرین بود.

اخیراً اعلام شده که می‌خواهند با کاهش از تعطیلات سه ماه تابستانی، به جای سه ماه در تابستان، یک ماه در زمستان دانش آموزان را به تعطیلات غیرضروری و بی‌فایده اعزام دارند. به بهانه وارونگی هوا درست در بحبوحه آغاز سال تحصیلی، ۱۵ آذرماه تا ۱۵ دی ماه میلیون‌ها دانش آموز را بیکار و علاف سرگردان کنند که یا در منازل مانده بیهوده وقت بگذرانند و چقدر مشکلات برای پدر و مادرانی که هر دو سر کار می‌روند، ایجاد خواهد شد یا اینکه کوچه گردی کنند و تمام مطالبی که آموخته‌اند از خاطرشان زدوده شود و وقتی دوباره به آموزشگاه باز می‌گردند، ناچار دروس را از نو آغاز کنند.

سال‌ها پیش برنامه ریزان این وزارتخانه کوشیدند تاریخ ایران را دستکاری و تئوریزه کنند. نتیجه آن نوشتن تاریخ‌های آموزش و پرورش مغلوط و اشتباهی بود که دانش آموزان را از تاریخ بیزار کرد و هیچ کس کتاب‌های تاریخ آموزش و پرورش مدارس را جدی نگرفت؛ زیرا خواستند سلسله‌های ایرانی را که به نظر حضرات برنامه‌ریز همگی طاغوتی بودند، محو کنند. مطالب عجیبی سر هم کردند که مورد قبول دانش آموزان و حتی معلمان آن‌ها نیست و متأسفانه جوانان و نوجوانان تاریخ را از ماهواره‌ها با شبکه‌های مجازی تماشا می‌کنند.

طرح دیگر وزارت آموزش و پرورش فکر عجیب تری است که به مخیله نه مفکره اولیای این وزارتخانه رسیده؛ می‌خواهند نام ایرانی و اصیل آموزش و پرورش را به وزارت تربیت رسمی و عمومی تغییر دهند.

در حالی که وظایف وزارتخانه مذکور فقط تربیت نیست و من نمی‌فهمم اولیای این وزارتخانه چرا این موضوع ساده را درک نمی‌کنند که تعلیم وظیفه اساسی این وزارتخانه است و من نمی‌دانم وزیر یا معاونان این وزارتخانه اخیراً به کدام کشور خارجی و احتمالاً یکی از مستعمرات پیشین سفر کرده‌اند که نام وزارتخانه آنجا را پرسیده و به آنان گفته‌اند، تربیت رسمی و عمومی، که هم نام بدی است، هم به مردم ایران توهین می‌کنند که تربیت ندارند و باید تربیت شوند، شاید به این بهانه می‌خواهند تعلیم را به بخش خصوصی بدهند و بار مالیش را از دوش دولت بردارند.

وزارت آموزش و پرورش سال‌ها پس از مشروطه تأسیس شد و نامی که بر آن نهادند وزارت «معارف و اوقاف و صنایع مستظرفه» (صنایع ظریفه= صنایع دستی= هنرهای زیبا= نقاشی- مجسمه سازی- عتیقات) بود در سال ۱۳۱۵ واژه «فرهنگ» جانشی آن شد در سال ۱۳۴۲ وزارت فرهنگ به آموزش و پرورش و وزارت علوم و آموزش عالی و فرهنگ و هنر تقسیم شد.

پس از انقلاب وزارت فرهنگ و هنر با وزارت اطلاعات و جهانگردی ادغام شد و نام وزارت ارشاد ملی را به تقلید از ارشاد ملی عصر عبدالناصر در مصر و ارشاد ملی در عراق عصر قاسم گذاشتند و جالب اینکه «اوقاف و خیریه» را بدان چسباندند. نام وزارت آموزش و پرورش بسیار زیبا و سنجیده است و عضو آموزش و پرورش از هم جدا نیست.

اولیای وزارت آموزش و پرورش به جای این کارهای تفریحی و تفننی باید به وظایف سنگین مهم‌تری برسند. از قبیل ویران کردن تمام مدارس کپری، آغلی، طویله‌ای، در هوای آزاد، زیر درخت در سراسر کشور بدون استثنا که این مایه‌های شرمساری ملت ایران که تصاویرش در فضای مجازی عرق شرم بر پیشانی هر ایرانی می‌نشاند، محو شود.

۲- همکاری با دانشگاه تربیت مدرس که جایگزین دانشسرای مقدماتی و عالی سابق شده و باید کادر آموزگار و دبیر برای هزاران دبستان و دبیرستان از آنجا تأمین شود که اداره کل بهداری آموزشگاه‌ها با همکاری وزارت بهداشت و بازرسی‌ها و معاینات پزشکی ماهانه از تمام دانش آموزان تجدید شود

۴- کنترل شهریه‌های کلان مدارس غیردولتی و حمایت از اولیای دانش آموزان

۵- رسیدگی به وضعیت اسفناک خودروهای حمل دانش آموزان

۶- نظارت و پذیرفتن مسئولیت بر انواع گردش‌های علمی و تورها و حتی راهیان نور و کاستن از تعداد تلفات دانش آموزان و سختگیری در مورد انتخاب رانندگان اتوبوس هایی که دانش آموزان را به سفرهای مطالعاتی و غیره می‌برند.

۷- سرعت در انتقالات کارکنان در اول سال که معلمان زن هر روز مجبور نباشند ۴۰-۳۰ کیلومتر از منزل خود به شهر دیگری بروند و یا ناچار به دور بودن از خانواده خود نباشند.

۸- در هر استان و هر شهرستان افراد خیری هستند که اگر اعتمادشان جلب شود، حاضرند در مدرسه سازی و رفع نیازهای مدارس یاری دهند. باید مساعدت این افراد جلب شود؛ مانند خیران مدرسه ساز که میلیاردها تومان به ساختن مدارس کمک کرده‌اند، نوع پروری تفقد و عنایات آنان را برانگیخت و از مردمان فقیر و تهیدست و کم بضاعت برای ‌نام نویسی فرزندانشان در مدرسه به زور شهریه نستاند. در خصوص لباس نوآموزان و دانش آموزان نیز خانواده‌ها را در فشار نگذاشته و هر سال برای دانش آموزان بخصوص دختران، اولیا را مجبور نکنند مبالغ هنگفتی به خیاطی‌های مخصوص دوخت لباس برای دانش آموزان بپردازند. سال‌های سال دانش آموزان ابتدایی پسر پارچه کازرونی بافت ایران و دختران اورمک می‌پوشیدند و چقدر زیبا و ساده بود، بخصوص حس تجمل خواهی و تظاهر را از محیط مدارس دور می‌کرد.

#تغییر نام #خسرو معتضد #قدس آنلاین #وزارت آموزش و پرورش
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


ارسون یانال دوباره گزینه سرمربیگری در تراکتورسازی شد بارسلونا برای فروش رافینیا بیش از 25 میلیون یورو می‌خواهد امام جمعه رضوانشهر: رسانه‌ها واقعیت‌های انقلاب اسلامی را بیان کنند تاکید فرماندار آستارا بر توسعه مشارکت‌های مردمی در آموزش و پرورش چرا پرچم پاناما روی نفتکش ایرانی نصب بود؟ رشد اقتصادی اعلام شد رقیب بیت کوین می‌آید؟ آخوندی و زنگنه چگونه از مسؤولیت حادثه نفت‌کش سانچی شانه خالی کردند؟ لیگ nba؛ جنجال در رختکن تیم کلیپرز بعد از بازی با هیوستون راکتس ناصر سالاری، دروازه بان نیم فصل اول نفت آبادان به تیم خونه به خونه بابل پیوست ادعاهای عجیب عضو هیئت‌مدیره استقلال دهه فجر فرصتی برای تقویت روحیه انقلاب نسل جوان جشنواره قرآنی روستایی و عشایری در گیلان برگزار می‌شود واکنش دبیرکل سازمان ملل به ناآرامی‌های اخیر ایران شلیک موشک بالستیک یمن به سمت فرودگاه «جازان» کاوه رضایی مقابل کلوب بروژ بازی می‌کند تغییر فرهنگی برنامه رژیم صهیونیستی برای براندازی نظام اسلامی + فیلم شلیک موشک بالستیک یمنی به سوی فرودگاه جیزان عربستان ثبت میراث جهانی ساسانی بیشابور و فیروزآباد در مجمع یونسکو فرمانده سپاه محمد رسول‌الله: امروز دشمن در برابر نظام ما مستأصل شده است قرائت دعای توسل با حضور میثم مطیعی در شهرستان کوهبنان عکس/ جولان اسطوره ژاپنی‌ها در خیابان‌های تهران دیدار صنعت فجر مقابل نماینده رشت آرسنال و نقشه برای جذب اوبامیانگ، میختاریان و مالکوم گوترش در خصوص ناآرامی‌های اخیر ایران چه گفت؟ کمپین انصارالله در مناطق مختلف یمن برای جذب نیرو برف و سرما مدارس اردبیل را برای سومین روز متوالی تعطیل کرد دلخوری شدید پرز از توقعات بالای رونالدو تذکر 24 نماینده درمورد اظهارات روحانی درباره نقد امام زمان روایت جدید بانک مرکزی از گرانی سفره غذایی مردم اینستاگرام برنده نبرد استوری‌ها ستاره‌های ایرانی را در اردوی تیم روسی ببینید تیلرسون: فشارها بر کره شمالی ادامه خواهد داشت جستجوی 9 ماهه برای یافتن کودک خلخالی +عکس پرسپولیس رکورددار کسب جوایز مرد سال فوتبال ایران شد وضعیت پرونده پرپچیچ، بازیکن سابق استقلال زهرا سادات موسوی مدیرکل دفتر هماهنگی امور بانوان شد بحران شدید مصدومیت در اردوی یوونتوس جریمه سنگین برای حریف پرسپولیس در امارات آقای رئیس جمهور! نپسندید که ملت ایران به بردگی برود! / راه اعتدال؛ بهره‌برداری از فضای مجازی با مدیریت ایرانی است سردرگمی شرکت‌ها برای تجارت با ایران برگزاری همایش پاسداشت سرو شعر کرمانشاهی پیام تسلیت مدیریت حوزه علمیه استان تهران در پی حادثه سانچی اعتراض غیرمنتظره مراجعه کننده مردمی به دفتر نماینده بیجار+ توضیحات لاریجانی: ایران به دوستی با قطر پایبند است کاهش مقالات چاپ شده در مجلات کم اعتبار/رسالت معاونت پژوهشی سیاستگزاری برای دانشگاه است ایران جزء موفق‌ترین کشورها در تامین امنیت است نباید جزء جریان ساکتین و بی‌تفاوت‌ها باشیم برگزیدگان جشنواره تجسمی هفته قرآن و عترت فارس معرفی شدند
مدارس نوبت صبح سه شنبه 26 دی در استان اردبیل تعطیل شد باند زورگیری را شناسایی کنید آیا زلزله فیروزکوه گسل تهران را فعال کرده است؟ چرا نفتکش ایرانی «سانچی» دچار حادثه شد؟ عیدی امسال کارمندان و بازنشستگان چقدر است؟ مرگ گلر تیم بانوان ملوان به علت ایست قلبی ورود سامانه بارشی به ایران حادثه رانندگی برای شناگر ایرانی/همسر حمیدرضا مبرز درگذشت دستگیری پدر و مادر آمریکایی که 13 فرزند خود را اسیر کرده بودند داور جنجالی دیدار نانت و پاری سن ژرمن، محروم و کارت قرمز مدافع نانت، بخشیده شد قیمت سکه و ارز امروز 26 دی 96 سنج و دمام زنی مردم بوشهر در غم دریانوردان سانچی (فیلم) چرا پرچم پاناما به‌روی نفتکش ایرانی نصب بود؟ نقاشی کشتی سانچی روی کانکس‌های زلزله زدگان/عکس پایان امید! / نفتکش سانچی، دل را به اعماق اقیانوس زد عناوین روزنامه‌های ورزشی 26 دی 96/ تمدید 2 ساله در انتظار شفر +تصاویر مصدومیت 15 نفر در تصادف اتوبوس کاشان-قم عکس/ نمایی از قبل و بعد قاتل سانچی فیلم/ سنج و دمام بوشهری‌ها برای جانباختگان سانچی لحظات اولیه برخورد کشتی چینی با نفتکش سانچی +فیلم در برنامه نود دیشب چه گذشت؟ / سختی‌های آقای رکورد در استقلال پیکر شهید «محسن برزگرزاده» در اسلامشهر تشییع شد اردوغان دستور سرنگون کردن هواپیمای جنگنده روسیه را داد دختر 17 ساله آمریکایی، خانه وحشت پدر و مادر بی‌رحمش را لو داد+ تصاویر پاسخ به تمام شایعات درباره حادثه نفتکش سانچی/ از حمله آمریکایی‌ها تا وجود اتاق امن در کشتی وداع تلخ خانواده شهدای گیلانی نفتکش سانچی بازداشت پدر و مادری که 13 فرزند خود را با زنجیر بسته بودند! + تصویر آتش سوزی گسترده در میدان 17 شهریو‌ر مشهد غرق شدن «سانچی» و چند ابهام نفتکش‌های جدید ایران در مسیر سانچی تهرانی‌ها زلزله امروز فیروزکوه را چقدر جدی بگیرند؟ بازیکن استقلال با سهمیه فیفا رفت واکنش مشاور سیاسی قالیباف به گزارش نجفی: اینکه یک قرارداد مشکوک یک میلیاردی را پیراهن عثمان کنیم چه معنایی دارد؟ / چرا در گزارش نجفی یک جمله خطاب به دولت نمی‌بینیم؟ مدارس اردبیل سه شنبه تعطیل است دیدار استاندار آذربایجان‌شرقی با خانواده بهرام اتحاد+تصاویر دستگیری 600 مجرم پایتخت در قالب طرح رعد زمان توقف تولید تندر 90 و ساندرو اعلام شد مدارس کدام استان‌ها فردا 26 دی ماه تعطیل شد فیلم/ عزاداری سنتی بوشهری‌ها در وداع با جانباختگان نفتکش سانچی آیا زلزله دیشب فیروزکوه با گسل‌های تهران مرتبط است؟ ناگفته‌های بهزاد نبوی از آیت‌الله هاشمی/رجایی ساچمه پلو می‌داد هاشمی جوجه کباب/زورش به فشارها نرسید پیشنهاد تبدیل خط اعتباری مسکن مهر به افزایش سرمایه بانک مسکن /آمادگی برای سم زدایی گسترده در نظام بانکی و پولی کشور فراهم نبود واکنش مشاور سیاسی قالیباف به گزارش نجفی: اینکه یک قرارداد مشکوک یک میلیاردی را پیراهن عثمان کنیم چه معنایی دارد؟ / چرا در گزارش نجفی یک جمله خطاب به دولت نمی‌بینیم؟ بخش خبری 20: 30 مورخ 25 دی ماه 96 + فیلم بندرانزلی/مراسم وداع با جانباختگان حادثه نفتکش «سانچی» ایران اعلام تشکیل نیروی مرزی جدید آمریکا در سوریه را مداخله آشکار در امور داخلی این کشور خواند رییس جمهوری: اختلاف میان همسایگان باید با گفت وگو حل و فصل شود/ همواره در کنار دولت و ملت قطر هستیم باید در مسائل اساسی دنیای اسلام صریح باشیم/فلسطین مسئله مهم دنیای اسلام است که نادیده گرفته می‌شود پرواز عجیب خودروی مرد معتاد +عکس خانه وحشت پدر و مادر بی‌رحم آمریکایی لو رفت +تصاویر

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me