تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:میزان
دسته:اجتماعی()
کد خبر:13756077
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۱۰:۳۰

دنبال ماست مالی کردن بدهی دولت به شهرداری نیستیم/ بودجه سال 97 شهر تهران آماده ارائه است

شهردار تهران گفت: بودجه سال 97 شهر تهران اکنون آماده است و ما می‌توانیم این بودجه را طی هفته آینده به اعضای شورای شهر ارائه دهیم.
دنبال ماست مالی کردن بدهی دولت به شهرداری نیستیم/ بودجه سال 97 شهر تهران آماده ارائه است

تشریح انحرافات مالی در شهرداری طی ۱۲ سال گذشته/ بودجه سال ۹۷ شهر تهران آماده ارائه استبه گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، محمد علی نجفی، شهردار تهران با حضور در صحن علنی شورای شهر گفت: ترسیم تصویر شهرداری تهران و شهر تهران در شهریور ماه و زمانی که مسئولیت به عهده شورای جدید و مدیریت جدید شهری افتاد، امری ضروری بود.

وی افزود: اقدام هوشمندانه‌ای در شورای شهر انجام شد و مصوبه‌ای برای تعیین وضعیت زمان تغییر و تحول به تصویب رسید.

شهردار تهران با اشاره به سطح کارشناسی با اشاره به اقدامات صورت گرفته به منظور تهیه سند تحویل و تحول شهر تهران اظهارکرد: کارشناسان شورای شهر برای انجام این تکلیف به کمک ما آمدند و جمع بزرگی از کارشناسان و صاحب نظران از بیرون شهرداری تهران به کمک گرفته شدند.

بودجه 97 آماده است

نجفی از آماده شدن بودجه سال ۹۷ شهرداری تهران خبرداد و خاطرنشان کرد: بودجه شهر تهران در سال ۹۷ اکنون آماده است و ما می‌توانیم این بودجه را طی هفته آینده به شورای شهر تهران ارائه دهیم.

وی تاکید کرد: چیزی بین ۴۰ تا ۵۰ هزار نفر ساعت کار انجام شده تا سند تحویل و تحول شهر تهران آماده شود.

شهردار تهران در خصوص جمع بندی‌های صورت گرفته در رابطه با اقدامات صورت گرفته در شهر تهران طی ۱۲ سال گذشته اذعان کرد: جمع بندی‌هایی را در رابطه با اقدماتی که طی ۱۲ سال گذشته در شهر تهران صورت گرفته، داشته ایم و گزارش کاملی در این زمینه تهیه شده است.

نجفی در رابطه با نکات ضعف موجود اظهارکرد: زمانی که مسئولیت‌ها را در دست گرفتیم، نقاط ضعفی دیده می‌شد و ما باید تلاش کنیم جلو اشکالات قبلی در شهر تهران گرفته شود.

انحرافات شهرداری در 12 سال گذشته

وی ادامه داد: طی ۱۲ سال گذشته، شهر تهران و شهرداری تهران فرصت‌های زیادی را از دست داد که قابل برگشت نیست. یکی از این موضوعات، اقدامات صورت گرفته در منطقه ۲۲ شهر تهران بوده است.

شهردار تهران با اشاره به اشتباهات در تصمیم گیری‌ها و سیاست گذاری‌ها طی ۱۲ سال گذشته تصریح کرد: خطا‌های محاسباتی زیادی در شهر تهران صورت گرفته است و می‌توان به هزینه‌های صورت گرفته برای پروژه‌هایی از جمله پل صدر و تونل توحید اشاره کرد.

نجفی افزود: خطا‌های صورت گرفته در این پروژه ها، خطا‌هایی بوده که می‌توان از طریق مراجع قضایی این خطا‌ها را پیگیری کرد.

قرارداد 10 میلیونی را یک میلیارد بستند

وی اصلی‌ترین رویکرد استراتژی برای مدیریت شهر تهران را مبارزه با فساد دانست و گفت: مبارزه با فساد شهردار تهران با اشاره به برخی خطا‌های صورت گرفته در شهر تهران خاطرنشان کرد:در اواخر اسفند ۹۵، قراردادی با دانشگاه پلیس و با یک شخص امضا شده و این قرارداد برای تدوین شاخص ارزیابی شهر بوده است. این قرار داد به ارزش یک میلیارد تومان بوده، اما ارزش ریالی آن، بیش از ۱۰ میلیون تومان نبوده است.

واریز پول قرارداد به حساب  دفتر معاون شهردار

نجفی ادامه داد: قرارداد دیگری نیز با همین فرد بسته شده و این قرارداد ۷۳۰ میلیون تومان بوده است. ۵۸۴ میلیون تومان از این قرارداد نیز به فرد پرداخته شده است. این فرد اکنون مدعی است که ۱۷۰ میلیون تومان را دریافت کرده و مابقی را وی به حساب مسئول دفتر یکی از معاونین شهردار تهران واریز کرده است.

وی اظهارکرد: مسئول دفتر معاون شهردار تهران نیز ادعا کرده که مبالغ اضافی هزینه تبلیغات انتخابات شده است.

شهردار تهران مشکلات مالی را معضل اصلی شهرداری تهران دانست و خاطرنشان کرد: بدهی ثبت شده شهرداری تهران اکنون 29 هزار و 510 میلیارد تومان بدهی است و دیون ثبت نشده شهرداری نیز 22 هزار میلیارد و 600 میلیون تومان است.

نجفی افزود: بدهی های احتمالی نیز مطرح است. این میزان نیز بیش از 8 هزار میلیارد تومان است.

وی در خصوص جمع بدهی های شهرداری تهران گفت: 52 هزار میلیارد و 100 میلیون تومان میزان کل بدهی های شهرداری تهران است. این میزان، 3 برابر بودجه سال جاری شهرداری تهران است. زمانی که ما شهرداری را تحویل گرفتیم، 52 هزار میلیارد و 100 میلیون تومان بدهی داشت.

شهردار تهران ادامه داد: حدود 10 درصد از کل بدهی ها، شهرداری مطالباتی دارد که رقم آن نسبت به رقم کل بدهی ها ناچیز است.

نجفی در خصوص بدهی دولت به شهرداری تهران اظهارکرد: اکنون در حال بحث و بررسی با مسئولان دولت هستیم. دولت مدعی است باید گزارش حسابرسی از سوی شهرداری ارائه شود تا بعد از آن، بدهی ها پرداخته شود.

دنبال ماست مالی کردن بدهی دولت به شهرداری نیستیم

وی افزود: به دنبال ماست مالی کردن بدهی های دولت به شهرداری نیستیم. 9 هزار میلیارد تومان از بدهی هایی که اکنون ادعا می شود باید به شهر تهران پرداخته شود، بدهی هایی بوده که دولت باید در زمانی پرداخت می کرده و به این خاطر که پرداخت نشده است، دیگر نمی توان در این زمینه پیگیری های لازم را انجام داد.

شهردار تهران در خصوص عملکرد سازمان سرمایه گذاری شهرداری تهران اذعان کرد: سازمان سرمایه گذاری شهرداری تهران طی سال های گذشته تنها به عنوان یک کارگزار عمل کرده است و هیچ طرحی از سوی این سازمان انجام نشده است.

نجفی ادامه داد: هیج برآورد دقیقی از معاملات شهرداری تهران و وضعیت ثبتی آن در دسترس نیست. سیستم آماری و اطلاعاتی که در رابطه با وضعیت ارزش املاک باشد در اختیار نداریم.

استفاده از امکانات بانک ها برای پرداخت بدهی در گذشته

وی تصریح کرد: در دوره قبلی، از امکانات مالی و موسسات مالی بانک ها برای پرداخت بدهی ها استفاده می شد اما این کار نه تنها به درستی انجام نشد بلکه تنها بدهی هایی را برای شهرداری تهران به دنبال داشت.

شهردار تهران در خصوص وضعیت اداره شرکت شهروند اظهارکرد: در شرکت شهروند از مجموع 48 میلیارد تومان سود شرکت، تنها 9 میلیارد تومان سود عملیاتی در سال 95 به دست آمده است.

انتهای پیام/ 

#بودجه 97 شهرداری #عضو شورای شهر #انحرافات مالی
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


پدر شهید اسماعیلی دار فانی را وداع گفت هدف دشمن فروپاشی نظام از درون است ناگفته‌های از تجربه همکاری با ابراهیم حاتمی کیا شماره 8 پرسپولیس اوج می‌گیرد؟ عکس/تظاهرات مردم سودان علیه عمر البشیر پیروزی شیرین لیون برابر پاری سن ژرمن احداث رستوران گردان با سرمایه‌گذاری 12 میلیارد تومانی در زنجان مورد جالب در گل‌باران‌های اخیر بارسا معاون قالیباف: نجفی اسناد بدهی را منتشر کند گل‌های انصاری‌فرد المپیاکوس را صدرنشین کرد/ کریم گل المپیک لیون 2-1 پاری سن ژرمن؛ بدون ام باپه و نیمار، خبری از برد نیست پیروزی شیرین لیون برابر پاری سن ژرمن ترفندهای شگفت انگیز برای لاغری پشت میزنشین‌ها از «دلیل گران شدن گوشی از زبان وزیر ارتباطات» تا «ایمن‌ترین خودروها از نگاه بیمه ایمنی بزرگراه‌ها» سازمان نجات کودکان درخصوص افزایش تلفات دیفتری در یمن هشدار داد ریاست اوپک به ونزوئلا رسید حرکت زیبای انصاری‌فرد بعد از بازی امشب + عکس رفع استرس از بازار نفت دستگیری عاملان قتل مادر و سه دختر 6 مزیت ورزش در آب که نمی‌دانستید روزنامه ایران ورزشی - 2 بهمن روزنامه پیروزی - 2 بهمن روزنامه شوت - 2 بهمن روزهای سخت عمرالبشیر در غیبت شاهزاده‌های سعودی/ سودانِ تجزیه‌شده در آتش وعده‌های دروغ ریاض و واشنگتن می‌سوزد + تصاویر، فیلم و نقشه میدانی برد پرگل بارسلونا با دبل مسی و سوارس زندانی شدن یک روزنامه نگار کویتی به اتهام توهین به عربستان تصویر نجومی ناسا از سحابی «خرطوم فیل» + عکس معاملات مسکن در دی‌ماه رشد کرد بررسی آثار اقتصادی بکارگیری سیاست‌های غیرقیمتی در مصرف حامل‌های انرژی بررسی اهمیت کانال ترازنامه دیدگاه اعتبار در مکانیسم انتقال پولی اقتصاد ایران بررسی همگرایی درآمدی و رفاه بین استان‌های ایران با استفاده از روش خوشه‌ای افشاگری بازیگر مرد سینما از زندگی شخصی اش با لادن طباطبایی خلاصه بازی اینتر 1-1 آاس رم لوشامپیونه| پاری‌سن‌ژرمن 10 نفره به لیون باخت/ امباپه از اتفاقی ترسناک جان سالم به در برد+ عکس رشد 230 درصدی سود خالص فولاد مبارکه هند جایگاه ایران در تولید آهن اسفنجی را گرفت راهبرد کمیسیون اروپا برای مبارزه با آلودگی ناشی از صنایع پتروشیمی آهن پا به پای دلار رشد کرد خرید توافقی زعفران برای تعادل بازار ادامه دارد کمیسیون کشاورزی به دنبال تغییر «قیمت نرخ تضمینی گندم» است رشد بازار با موتور دلار حذف منافذ رانت از بازارهای کالا مورد جالب در گلباران‌های اخیر بارسا جیمز متیس: ترکیه آمریکا را از حملات هوایی در سوریه مطلع کرد درخواست قصاص راننده لودر شهرداری تعیین جهت وام نوسازی صنعت
«محمد معافی» به قافله شهدا پیوست جعبه سیاه سانچی امروز یا فردا بازگشایی می‌شود «محمد تقی عطایی» مربی خوشنام فوتسال قم درگذشت قیمت دلار امروز 1 بهمن 96 بررسی‌ها برای کشف جزئیات قتل طلا فروش یاسوجی ادامه داد خلاصه بازی رئال مادرید 7-1 دیپورتیوو لاکرونیا نمایش"یاسمن و غولغولکها"در شاهرود به روی صحنه رفت مصدومیت دو زن در تصادف بزرگراه شهید ستاری کشف جسد طلافروش یاسوجی در پارک جنگلی این شهر آخرین وضعیت بازار برنج تولید داخل عرضه قلیان در قهوه خانه هایِ سنتی مجوزدار آقای روحانی دلار شد 4600 تومان/ ادعای یکسان سازی نرخ ارز چه شد؟ شهادت "محمد معافی" مدافع حرم نکایی در سوریه + عکس نخبه کردستانی دستفروش شد! / فردایی که مسئولان وعده می‌دادند هیچ‌وقت نیامد احتمال بروز زلزله 7 ریشتری روی گسل شمال تهران 2 برابر شده است «محمد معافی» در سوریه شهید شد عکس/ عروسی در میان گرد و غبار دیدار تیم‌های نفت مسجدسلیمان و ایران جوان بوشهر لغو شد ماجرای نخبه کردستانی که دستفروش شد! / فردایی که مسئولان وعده می‌دادند هیچ‌وقت نیامد «محمد معافی» به قافله شهدا پیوست گرد و خاک مدارس بوشهر را تعطیل کرد روایتی از اختلاس‌گر 100 میلیاردی وزارت نفت خلاصه بازی رئال مادرید و دپورتیوو لاکرونیا در 1 بهمن 96 +فیلم عکس: مراسم بزرگداشت شهدای نفتکش سانچی در مدرسه عالی شهید مطهری فیلم/ ادای احترام به شهدای سانچی در مدرسه شهید مطهری کشف جسد طلافروش یاسوجی در پارک جنگلی / مأموران ویژه انتظامی در حال بررسی پرونده صفحه اول روزنامه‌های یکشنبه اول بهمن عناوین روزنامه‌های ورزشی 1 بهمن 96/ پنالتی باید تکرار می‌شد +تصاویر حلوصی آکار: عملیات بمباران در منطقه عفرین تجمع گروه‌های تروریستی بود/سرلشکر باقری: تمامیت ارضی و حاکمیت سوریه نباید آسیبی ببیند سارقان پس از سرقت، طلافروش را با خود بردند و به قتل رساندند اجرای قانون کسر خدمت فرزندان ایثارگر در چه مرحله‌ای است؟ / بررسی موانع اجرای قانون در نشست امروز فراکسیون ایثارگران مجلس علی ربیعی: جعبه سیاه سانچی با حضور نمایندگانی از سوئد، پاناما، بنگلادش، چین و ایران فردا بازگشایی می‌شود افزایش 2 برابری احتمال وقوع زلزله 7 ریشتری در گسل شمال تهران/فرونشست غرب تهران بعد از وقوع زلزله 29 آذرماه تاج‌گردون: ردیف ریزگردها در بودجه سال آینده باقی می‌ماند رقابت چراغ خاموش چند تیم برای جذب دژاگه دست‌مایه‌های امید در کشور بی‌شمار است/ زبان طنز به رسایی و سودمندی مستند کمک می‌کند/ سرافراشته نشان دهید که انقلابی هستید 2 روش برای حذف یارانه ثروتمندان اختلاس‌گر 100 میلیاردی وزارت نفت چگونه در 3 ساعت فرار کرد؟ بودجه گرد و غبار خوزستان حذف شد اعلام 20 هزار اولویت کسرخدمت ایثارگری در انتظار موافقت مجلس افشاگری وزیر روحانی درباره پشت‌پرده «بازی بزرگ» موسسات مالی غیرمجاز /چه کسانی مالباختگان را تحریک کردند در خیابات اعتراض کنند؟ /ردپای دولت احمدی نژاد در تاسیس قارچ گوونه موسسات مالی و اعتباری /احمدی نژاد در سفرهای خود از پول حاتم بخشی می‌کرد /دولت قبل زمینه بزرگترین مبادله‌های رانتی تاریخ ایران را فراهم ساخت «ویتورنگار» به همت 14 نگار در تهران برگزار شد هشدار مدیر پژوهشگاه زلزله‌شناسی: احتمال بروز زلزله 7 ریشتری گسل شمال تهران 2 برابر شده مدیر گوگل: از اخراج جیمز دمور پشیمان نیستم گاز گرفتگی 23 دانش آموز دختر دبیرستانی در مشهد وقتی پیامبر خدا (ص) را می‌شود نقد کرد ولی برجام را نه! / خط‌ونشان‌های وزارت‌خارجه مُرده توافق هسته‌ای را زنده می‌کند؟ مدیر گوگل: از اخراج جیمز دمور پشیمان نیستم من، پرچم، ایران فاطمی استاد پژوهشگاه زلزله‌شناسی: احتمال بروز زلزله 7 ریشتری گسل شمال تهران 2 برابر شده برنامه دولت افزایش قیمت دلار به 5000 تومان است

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me