تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:ایرنا
دسته:دسته بندی نشده
کد خبر:13760983
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۱۲:۳۶

نجفی: درآمد پایدارشهرداری تهران دربهترین حالت 24 درصداست

تهران-ایرنا- شهردارتهران با بیان اینکه میزان درآمدهای پایدار شهرداری تاکنون از هیچ فرمولی پیروی نمی‌کرده است گفت: در بهترین حالت 24 درصد از درآمدهای شهرداری پایدار بوده است، اما در یک سال نیز این عدد به هفت درصد رسیده است.
نجفی: درآمد پایدارشهرداری تهران دربهترین حالت 24 درصداست

به گزارش خبرنگارایرنا، محمدعلی نجفی روزیکشنبه درسی و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهرتهران با ارائه گزارشی از سند تحویل و تحول شهرداری تهران افزود:اداره مالی شهرداری تهران کاملا' دیمی بوده است و میزان درآمدهای پایدار شهرداری تهران در سال های مختلف متفاوت بوده و این امر نشاندهنده نبود برنامه ریزی است ،
وی تصریح کرد: به عبارت دیگرکنترل این موضوع در دست شهرداری نبوده و می توان گفت در بهترین حالت 24 درصد از درآمدهای شهرداری پایدار بوده است، اما در یک سال نیز این عدد به هفت درصد رسیده است.
وی در ادامه با ذکر یک مصداق از تخلفات صورت گرفته اظهار کرد: اواخر سال گذشته قراردادی با فردی در دانشگاه پلیس به مبلغ یک میلیارد تومان به منظور تدوین شاخص ارزیابی عملکرد منعقد می شود که ارزش گزارش ارائه شده 10 میلیون تومان هم نیست.
شهردار تهران با اشاره به اینکه 850 میلیون تومان از این مبلغ پرداخت شده، افزود: آخرین پرداخت اول مرداد امسال یعنی بعد از انتخابات شورا و قطعی شدن تحولات در مدیریت شهری انجام شده است.
وی اضافه کرد: با پیگیری موضوع مشخص شد قرارداد دیگری با همین فرد به ارزش 730 میلیون تومان در تاریخ دوم مرداد 1396 منعقد شده که در همان تاریخ 584 میلیون تومان پرداخت شده است.
نجفی افزود: این فرد مدعی است از کل مبلغ پرداختی 170 میلیون تومان به وی داده شده و مابقی به حساب شخص دیگری که رئیس دفتر یکی از معاونان پیشین شهردارتهران بوده واریز و در انتخابات اردیبهشت ماه 96 هزینه شده است.
شهردارتهران تصریح کرد: این فرد به صورت مکتوب اقرارکرده از کل مبلغ 20 میلیون تومان سهم خود و مابقی سهم دیگران بوده است.

* شهرداری 29 هزار و 510 میلیارد تومان بدهی ثبت شده دارد
شهردار تهران در ادامه سخنان خود گفت: میزان بدهی و دیون ثبت شده شهرداری تهران 29 هزار و 510 میلیارد تومان است که البته ممکن است این عدد افزایش پیدا کند و بدهی های جدیدی ثبت شود.
وی با اشاره به اینکه بخش عمده ای از مطالبات شهرداری از دولت مربوط به مواردی بود که دولت مجاز به پرداخت آن است اظهار کرد: این عدد حدود 9 هزار میلیارد تومان است که دولت 6 هزار و 300 میلیارد تومان را قبول دارد.
نجفی گفت: 54 درصد دارایی های مندرج در صورت های مالی زیرمجموعه های شهرداری تهران حسابرسی نشده است.
به گفته وی سازمان سرمایه گذاری که در سالهای گذشته به عنوان کارگزار عمل می کرده در خصوص پرداختن به برنامه های جدید کاملا تعطیل بوده است.
شهردار تهران با بیان اینکه هیچ برآورد دقیقی از ارزش املاک اختصاصی شهرداری تهران در دست نیست خاطرنشان کرد: نمی توانیم بگوییم چه بخشی دارای سند و چه بخشی بدون سند است.
وی با بیان اینکه 674 ملک به صورت سلیقه ای در اختیار اشخاص قرار گرفته افزود: البته این عدد به غیر از املاک نجومی است.
نجفی اضافه کرد: وصعیت کارگزاران در نهایت به صدور هولوگرام و فسادهای ناشی از آن منجر شد.
وی درخصوص شرکت شهروند نیز گفت: از مجموع 48 میلیارد تومان سود شهروند تنها 9 میلیارد تومان سود عملیاتی، 35 درصد سود سپرده بانکی و چهار میلیارد تومان سود حاصل از سایر درآمدهاست.
شهردار تهران در ادامه خاطرنشان کرد: متاسفانه نظام ارزیابی عملکرد در برنامه ریزی وجود نداشته و وجود دستگاه های تصمیم گیر متعدد و موازی کاری آنها منجر به اتلاف انرژی زیادی شده است.
وی پیرامون پروژه های فنی و عمرانی شهر تهران افزود: اگر مجموع پروژه های شهرداری تهران را یک پروژه در نظر بگیریم، این پروژه ها تا شهریور 96 تنها 36 درصد پیشرفت فیزیکی و 25 درصدر پیشرفت ریالی(ایجاد بدهی در پروژه های در دست اجرا) داشته است که برای تکمیل این پروژه ها به قیمت سال 96 حدود 34 هزارمیلیارد تومان اعتبار نیاز است.
نجفی تصریح کرد: از مجموع 2557 روز (سالهای 89 تا 95) تنها سه درصد هوای پاک، 63 درصد هوای سالم، 34 درصد هوای ناسالم برای گروه های حساس، سه درصد هوای ناسالم برای همه گروه ها و 6 روز هوای بسیار ناسالم بوده است.
وی با اشاره به اینکه تعداد روزهای با هوای سالم بیشتر مربوط به ماه های نخست سال است تصریح کرد: وجود هوای خوب در این روزها خدایی بوده و شهرداری نقشی در آن نداشته است.

*سهم واگذاری قراردادها درسازمان مهندسی و عمران درمناقصه کمتر50 درصد
شهردار تهران در ادامه با اشاره به اینکه سهم واگذاری قراردادها در سازمان مهندسی و عمران از طریق مناقصه کمتر از 50 درصد است گفت: هزینه پروژه با قیمت تمام شده آن یکی‌از نکات قابل توجه در این بخش است؛ ضمن اینکه هزینه تمام شده پروژه های مشابه در بخش خصوصی بسیار کمتر از هزینه اجرا توسط شهرداری بوده است.
نجفی افزود: سقف جمعیت پذیری در بسیاری مناطق به هم ریخته و 72 درصد از طرح تفصیلی به سرانجام نرسیده است.
وی گفت: 23 درصد از پروانه ها در تعداد طبقات مغایرت دارد.
شهردار تهران یادآور شد: از سال 92 تا 95 حدود 235 پروانه ساختمانی با وسعت 109 هکتار در اراضی باغی صادر شده این به معنای آن است که 109 هکتار از باغات تهران به مسکونی تبدیل شده است.
وی درباره نوسازی بافت فرسوده اظهار کرد: 40 درصد از بافت فرسوده نوسازی شده که در ان بخش نیز شهرداری خوب عمل نکرده و از دست رفتن بخشی از اعتماد مردم به شهرداری مربوط به این حوزه است.
شهردار تهران گفت: در سال 90 قرارداد ساخت هتل مغایر با طرح جامع اراضی عباس آباد در قالب پروژه تات با یک‌نهاد انتظامی منعقد شده است.

*سازمان مدیریت پسماند 26 میلیارد تومان زیان خالص دارد
وی خاطرنشان کرد: تفکیک زباله از مبدا به صودت مجاز و غیرمجاز 13 درصد است که میزان واقعی تفکیک زباله که توسط شهرداری تنها سه درصد است.
شهردار تهران یاداور شد: بیش از 66 درصد پسماند به روش تلنبار که غیربهداشتی ترین روش است دفن می شود.

*اضافه شدن 13 هزار پست و نیروی جدید در شهرداری در آستانه انتخابات
نجفی در ادامه با بیان اینکه به ازای هر یکصد پست، 426 نفر در شهرداری تهران وجود دارد، اظهار کرد: بر طبق آمار سال 96 حدود 16 هزار پست سازمانی و 68 هزار و 127 نفر نیرو در این نهاد مشغول به کار هستند که ماه گذشته 68 هزار و 400 نیرو داشتیم که ماموران و برخی بازنشسته‌ها و به صورت تک قراردادها لغو شد.
وی با بیان اینکه سال 95 تعداد پرسنل شهرداری 55 هزار و 952 نفر بوده است که مستمر حقوق می‌گرفتند، گفت: طی سه ماه در آستانه انتخابات، 13 هزار نفر به پرسنل شهرداری اضافه شدند به عنوان اینکه عده‌ای کارگر پیمانکاران هستند و می‌خواهیم کارمند شهرداری کنیم، بعضی از افراد جذب شدند که حتی سابقه یک روز حضور در شرکت‌های پیمانکاری را نداشتند.
شهردار تهران با اشاره به نبود یکپارچگی اطلاعات در شهرداری تهران افزود: اگر بخواهید از سازمان، اطلاعات املاک را بگیرید هیچ چیزی وجود ندارد.
وی با بیان اینکه در دوره گذشته به پروژه هوشمند سازی در شهر پرداخته نشده، اظهار کرد: شورایی برای پیگیری این پروژه تعیین کردیم که اقدامات جالبی انجام می‌شود خبرهای خوبی طی چند ماه آینده در این بخش خواهیم داشت.

* قرار داد با مدیریت کیش
نجفی گفت: شهرداری تهران قراردادی را با مدیریت کیش منعقد کرده تا بخشی از فعالیت‌های مربوط به هوشندسازی را به صورت پایلوت در کیش اجرایی کند.
شهردار تهران با اشاره به وجود 114دفتر خدمات الکترونیکی در تهران افزود: با وجود این دفاتر، نه تنها نیروهای شهرداری تهران کم نشده بلکه 13هزار نیرو نیز به این نهاد اضافه شده است.
وی اظهار کرد: بر اساس گزارش سال 2017 در رتبه‌های بین المللی در میان 180 شهر تهران، رتبه 161 در شاخص شهرهای پویا را دارد، در شاخص رقابت پذیری رتبه 120 و در شاخص زیست پذیری رتبه 61 را بر اساس گزارش سال 2015 داریم و از نظر بین المللی واقعیت خوبی نداریم.
شهردار تهران به بیان نتایج گزارش بررسی وضعیت رضایت شهروندان تهرانی نیز پرداخت و گفت: این ارزیابی در شاخص هایی همچون آلودگی هوا، ترافیک و .... صورت گرفته که نشان دهنده عدم رضایت شهروندان تهرانی است، همچنین این گزارش نشان می دهد اگر دولت در ایجاد فرصت های شغلی موفق باشد مهاجرت به تهران کاهش یافته و مهاجرت معکوس را نیز خواهیم داشت.
به گفته، نجفی 57 درصد شهروندان رضایت کم، 19 درصد رضایت زیاد و 24 درصد نیز رضایت متوسط دارند.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شود.
خبرنگار: عاطفه نژادسالاری انتشاردهنده:موسی فعالیان
تهرام/1109/9353 / 1539

نجفی: درآمد پایدارشهرداری تهران دربهترین حالت 24 درصداست #اجتماعي #نجفي #درآمد پايدار #24 درصد #شهرداری #نجفی
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


درباره یک فاجعه در «بهشت»؛ آیا شرکت‌نکردن در انتخابات، گزینه مناسبی است؟ بارندگی در استان مرکزی 80 درصد کاهش داشته است به جای برخورد سلبی با اپلیکیشن‌ها دانش متخصصان فضای سایبری و مجازی ارتقا یابد این دخترِ جن یا هیولا نیست! چلس با شکست نوریچ در ضربات پنالتی صعود کرد مهران مدیری بطور موقت برنامه هفت را اجرا می‌کند «آتش و خشم؛ درون کاخ سفید ترامپ» پر فروش‌ترین کتاب امریکا شد فواید چای برای سلامت چشم ویتامین c چه اثری بر پوست دارد؟ متن کامل طرح اصلاح قانون تابعیت در مجلس ویتامین‌هایی که حافظه شما را قوی می‌کند ترکیه سهم بیشتری از بازار قطر می‌خواهد شانس خوب ایران در جام‌جهانی «دانشجو» به دنبال کار حتی در مترو سقوط مرگبار هواپیمای نظامی ترکیه کاشت بادام زمینی برای نخستین بار در شهرضا درخواست دو میلیون دلاری دنیزلی/ آرتور سایلام امشب به تبریز می‌آید مربی ترکیه‌ای برای عقد قرارداد با تراکتورسازی امشب به تبریز می‌آید شلیک موشک بالستیک به پایگاه ارتش سعودی در نجران پلیس میانمار: هفت بودایی در اثر تیراندازی پلیس کشته شدند ناتو و قطر توافق امنیتی امضا کردند ذخیره سازی 118 تن میوه شب عید در مهاباد درآمد 27 میلیارد دلاری هند از محل گردشگری در سال 2017 مدیر عامل ایرنا: درصدد تقویت پیوند رسانه و دانشگاه هستیم رئیس سازمان پدافند غیرعامل: آمریکا به دنبال اشغالگری سایبری است راهکار رفع مشکلات فضای مجازی، بومی سازی است زمین لرزه 4/5 ریشتری در بهاباد یزد برگزاری همایش فرهنگی ورزشی پیشگیری از اعتیاد در قزوین درخشش بانوی هنرمند و فرهیخته قائم شهری در جشنواره بین المللی تئاتر فجر سال 96 طرح‌های اشتغالزایی مددجویی به مناسبت دهه فجر افتتاح می‌شود مشکلات بروکراسی اداری کارآفرینان باید حل شود/گردشگری روستایی باید رونق پیدا کند ورود سامانه‌ای بارشی از جمعه به کردستان استان سمنان بالاترین میزان پوشش پیش دبستانی در کشور را دارد زلزله 3.8 ریشتری در سومار کرمانشاه برگزاری کارگاه آموزشی مسئولین فرهنگی پایگاه‌های بخش مرکزی شهرستان مینودشت پشت پرده پروژه جنجالی آمریکا در سوریه حقوق کارمندان در تاجیکستان 11 درصد افزایش یافت شلیک موشک بالستیک یمن به جنوب عربستان در دو روز اول جشنواره فجر چه تئاترهایی می‌بینیم؟ قیمت اولیه محصول جدید سایپا اعلام شد تاثیر بازیهای رایانه‌ای بر سلامت روانی کودکان قیمت بنزین در سال 97 پلکانی افزایش نمی‌یابد قطع دست یک نفر در مشهد به دلیل دزدی گوسفند ماجرای برداشتن اشتباهی کلیه آیت الله هاشمی شاهرودی دبستانی‌ها و بحران آب در کشور دهدشت لرزید برگزاری جشن انقلاب در 30 موسسه قرآنی بروجرد خودسوزی در کمین دشت شهرکرد جدول پخش برنامه‌های صداوسیمای مرکز زنجان
ماجرای 2 پسرخاله که در سانچی بودند (+عکس) تهرانِ برفی 27 دی 96 روح الله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی شد محکومیت حمید بقایی در تمامی اتهامات یارانه هیچ‌کدام از مددجویان کمیته امداد قطع نشده است/ واریز یارانه سه‌برابری به حساب امداد ولایت مسئله شادی اهل بیت (ع) را در جامعه تقویت کنیم مراسم ترحیم سرمهندس نفتکش سانچی فرید محبی -مشهد قتل فجیع امروز صبح در خوزستان/ مردی، نامادری خود و سه فرزند او را کشت عناوین روزنامه‌های ورزشی 28 دی 96/ فوتبال انتحاری در دستور کار استقلال! +تصاویر سردار نقدی: آقای رئیس جمهور! نپسندید که ملت ایران به بردگی برود قتل نامادری و سه فرزندش در شادگان جزئیات جدید از جنایت پدر و مادر سنگدل آمریکایی مراسم ترحیم افسر سوم کشتی نفتکش سانچی برگزار می‌شود پرداخت یارانه مددجویان از سوی کمیته امداد کشف پیکر یکی از مفقودین حادثه ناوشکن دماوند + عکس قتل نامادری بهمراه سه فرزند در شادگان جوسازی آمریکا درباره قصور چین در حادثه سانچی! برانکو: کامیابی نیا علاوه بر از دست دادن تیم ملی و پاداش‌ها، جریمه هم می‌شود برگزاری مراسم معارفه «سیاوش شهریور» به عنوان فرماندار شمیرانات سال 97 چند روز تعطیلی دارد؟ سخنگوی وزارتخارجه ادعای روزنامه فایننشال تایمز را تکذیب کرد/ همگان آگاه‌اند برنامه دفاع موشکی ایران به هیچ وجه قابل مذاکره نیست درباره مشاغل تلگرامی بزرگ‌نمایی رخ داده/ تکذیب کاهش بسیاری از تراکنش‌های اینترنتی در زمان فیلتر تلگرام اعلام جزئیات قرارداد طارمی با الغرافه آکادمی نظامی عقیدتی "نجبا" در عراق افتتاح شد + تصاویر کمیته امداد مستقیما یارانه سه میلیون مددجو را پرداخت می‌کند/ واریز 247 میلیارد تومان افزایش مستمری مددجویان از سوی دولت کاهش 40 درصدی تراکنش‌های اینترنتی در زمان فیلتر تلگرام درست نیست/ بزرگنمایی درباره مشاغل متکی به تلگرام فیلم/ توصیه یک دزد برای خرید قفل با امنیت بالا صهیونیست‌ها از ایجاد اختلاف و تفرقه در لبنان سود می‌برند/ ایران همواره در کنار دولت و ملت لبنان خواهد بود قتل نامادری بهمراه سه فرزندش در شادگان قاسمی: برنامه دفاع موشکی ایران به هیچ وجه قابل مذاکره نیست/بدخواهان اجازه ندارند نقش ایران را درمبارزه با تروریسم نادیده بگیرند کمبود نیروی پرستاری توانبخشی در کشور/ راه اندازی رشته کارشناسی ارشد پرستاری توانبخشی از سال 91 درخواست 153 نماینده از رئیس جمهور اعتراف به قتل دو عتیقه‌فروش بعد از 14 ماه روحانی: عدم درک درست از سرعت تحولات فضای مجازی موجب شکاف نسلی می‌شود/ نباید کشور در حوزه توسعه اقتصاد فضای مجازی از جهان عقب بیفتد یارانه دی ماه واریز شد فیلم/ نجفی: یک کار خیانت آمیز در صندوق ذخیره کارکنان شهرداری انجام شده/ یک فشار به شرکت سارینای کیش آوردیم بخشی از پول را بلافاصله برگرداندند ضرورت رفع موانع از سوی پاکستان برای افزایش همکاری‌های اقتصادی/ روابط امنیتی دوجانبه برای مبارزه با تروریسم گسترش یابد مهار آتش سوزی 2 لنج باری در بندر عامری بوشهر نامه انتقادی سردار نقدی به روحانی بعد از رفع فیلتر تلگرام: آقای رییس‌جمهور به بردگی ملت رضایت ندهید 157 میلیارد تومان یارانه به کمیته امداد منتقل شد اظهارات برانکو درباره دیدار پرسپولیس و گسترش فولاد آمادگی دارم معاونت‌فرهنگی شهرداری را به جوانان واگذار کنم/ ریاست کمیته ملی المپیک شغل محسوب نمی‌شود صفحه اول روزنامه‌های ورزشی 27 دی 96 رونالدینیو از دنیای فوتبال خداحافظی کرد مراسم یادبود سرمهندس کشتی سانچی در مشهد عضو شورای نگهبان: آیا بهتر نیست بجای تجویز نقد معصوم، لائیک‌ها و سکولارها را نقد کنیم؟ / باید مثل این افراد را نصیحت کرد که هر چه دیگران به دهنتان می‌گذارند تکرار نکنید سردار جزایری: فاصله‌ای بین سپاه و مردم نیست /سردار غیب‌پرور: سپاه خود را خادم ملت می‌داند عضو شورای شهر: صالحی امیری می‌تواند در شهرداری تهران بماند/ «رییس کمیته» یک سمت تشریفاتی است، نه اسناد مالی امضا می‌کند و نه حقوق می‌گیرد بیانیه صالحی امیری در خصوص شبهات مطرح شده سرمای زیر صفر درجه در 22 استان کشور/ گردوخاک و کاهش کیفیت دید در برخی استان‌های غربی

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me