تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:تسنیم
دسته:اجتماعی-اجتماعی-استان ها()
کد خبر:13761011
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۱۲:۳۸

نجفی: آمادگی مدیریت شهری برای کاهش آلودگی هوای شهر تهران

نجفی با اشاره به آمادگی مدیریت شهری برای کاهش آلودگی هوای تهران گفت: در صورتی که دولت و مجلس 7500 میلیارد تومان در اختیار مدیریت شهری قرار بدهند ما طی فاصله 5 ساله آلودگی هوا را کاهش خواهیم داد و در سال اول آلودگی هوا 25 درصد کاهش پیدا خواهد کرد.
نجفی: آمادگی مدیریت شهری برای کاهش آلودگی هوای شهر تهران

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمدعلی نجفی شهردار تهران در حاشیه سی‌وهفتمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه امروز شورای شهر تهران براساس مصوبه شورا سند تحویل و تحول شهرداری تهران طی گزارشی تهیه و ارائه شد. 

وی تصریح کرد: با آغاز به کار شورای پنجم، اعضای شورای شهر تهران تصمیم گرفتند طرحی را در خصوص ارائه گزارش از سوی شهرداری تهران در زمینه تحویل و تحول در مدیریت شهری سابق ارائه کنند که در نهایت این گزارش در صحن شورا مطرح شد.

شهردار تهران بیان کرد: مشخصا این سند از جهات مختلف قابل توجه بود و قطعا تهیه این سند در برنامه‌ریزی آینده مدیریت شهری کمک خواهد کرد و بنابراین مردم نیز از وضعیت شهر در گذشته و آینده مطلع خواهند شد. 

نجفی بیان کرد: در طول 100 روزه گذشته با تشکیل 16 کارگروه و استفاده از کارشناسان داخل شهرداری و بیرون از این مجموعه گزارش 500 صفحه‌ای و با 40 تا 50 هزار ساعت نفر تهیه شد. ضمن اینکه در کنار این گزارش 500 صفحه‌ای گزارش مختصری به صورت 50 صفحه‌ای و پاورپوینت نیز تهیه و آماده گردید. 

وی گفت: قطعا این سند می‌تواند مورد استفاده دانشگاهی‌ها و همچنین فرایند تحقیقات در این مجموعه‌های علمی باشد. در این سند به همه بخش‌های مختلف با شهرداری تهران پرداخته شده است، ضمن اینکه در این سند تلاش شده است که بیشتر نقاط ضعف برجسته شود تا بتوانیم از ظرفیت شورا برای رفع این نقاط استفاده کنیم. 

نجفی با تاکید بر اینکه شهر تهران ظرفیت بالقوه‌ای را دارد گفت: باید بتوانیم از این ظرفیت برای شهروندان استفاده کنیم. در گزارشی که به صورت 500 صفحه‌ای در خصوص سند تحویل و تحول شهرداری تهران تهیه شده علاوه بر نقاط ضعف به نقاط قوت نیز توجه شده است و این در حالی بود که بنده با توجه به محدودیت زمان نمی‌توانستم همه نقاط قوت شهرداری در دوره گذشته را نیز بیان کنم. 

شهردار تهران تصریح کرد: باید تلاش کنیم رتبه شهر تهران را در میان شهرهای دیگر در حوزه‌های مختلف افزایش دهیم. قطعا می‌توانیم نقاط قوت شهر را با کمک دولت، مجلس و همچنین مشارکت مردم به نقطه دلخواه برسانیم. 

وی در خصوص تخلفات صورت گرفته در دوره گذشته از مدیریت شهری بیان کرد: چند مورد تخلفات شناسایی شده است و البته برخی از آنها را نتوانسته‌ایم کشف کنیم. ضمن اینکه هنوز مورد خاصی به قوه قضائیه ارجاع نشده است و تلاش می‌کنیم در آینده نزدیک گزارشاتی را در این خصوص به قوه قضائیه ارجاع دهیم. 

شهردار تهران ادامه داد: یکی از اصلی‌ترین سیاست‌های مجموعه مدیریت شهری شفاف‌سازی و شفافیت و مبارزه با فساد و رانت خواهد بود.

نجفی در ادامه با تاکید بر اینکه متاسفانه شورای چهارم نظارت کافی را بر عملکرد مدیریت شهری در گذشته نداشته است، گفت: در حالی عدم نظارت وجود داشته است که در حال حاضر برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام در شهرداری به 34 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که این رقم بودجه 2 سال شهرداری خواهد بود. 

وی همچنین با انتقاد از به کارگیری نیروهای جدید در مجموعه شهرداری در زمان برگزاری انتخابات شورای شهر و ریاست جمهوری گفت: در یک فاصله زمانی 3 ماه مانده به انتخابات اشاره شده 13 هزار پرسنل به حقوق‌بگیران مستمر شهرداری تهران افزوده شده است.

شهردار تهران تصریح کرد: شهرداری تهران تلاش می‌کند در کنار تمامی برنامه‌های خود توجه ویژه‌ای را به مبارزه با فسادستیزی و رانت‌خواری داشته باشند ضمن اینکه هم‌اینک مقدمات تدوین برنامه 5 ساله سوم شهرداری تهران تهیه شده است که به زودی این برنامه نیز در اختیار شورای شهر قرار خواهد گرفت. 

نجفی همچنین با انتقاد از تبعیض در خصوص فضای سبز در برخی از مناطق شهر تهران گفت: متاسفانه سرانه فضای سبز در برخی از مناطق زیر 4 متر می‌رسد و این از نظر عدالت اجتماعی قابل قبول نیست و ما باید تلاش کنیم در این زمینه اتفاقات خوبی را رقم بزنیم.

وی ادامه داد: در مناطق مرکزی تهران متاسفانه زمینی در اختیار شهرداری برای احداث فضای سبز وجود ندارد و این یکی از مشکلات جدی در این حوزه محسوب می‌شود. در بحث نوسازی بافت فرسوده نیز قطعا زمین‌های برای خدمات عمومی و فضای سبز تخصیص خواهیم داد.

نجفی در ادامه با اشاره به بررسی لایحه بودجه 97 دولت درمجلس شورای اسلامی بیان کرد: امیدواریم نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی توجه ویژه‌ای را به موضوعات شهری و به خصوص موضوع حمل و نقل عمومی و توسعه آن در شهر تهران داشته باشند. 

وی تصریح کرد: یکی از موضوعات جدی در حوزه مدیریت شهری توجه به توسعه حمل و نقل عمومی است که امیدواریم نمایندگان مجلس به این موضوع توجه داشته باشند و امیدواریم نمایندگان مجلس از آزمونی که (لایحه بودجه 97) برای آنها به وجود آمده است، سربلند بیرون بیایند و بودجه مناسبی را برای توسعه حمل و نقل عمومی در شهر تهران تصویب کنند.

شهردار تهران ادامه داد: البته با پیگیری‌های صورت گرفته قرار است 2 میلیارد دلار برای توسعه حمل و نقل ریلی شهر که قرار است این موضوع در تبصره بودجه 97 اختصاص یابد که امیدواریم این امر محقق شود. 

نجفی ادامه داد: البته برخی از پیشنهادات در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی جهت تخصیص بودجه قابل قبول برای حمل و نقل عمومی تهران به تصویب رسیده است که امیدواریم مابقی این پیشنهادات نیز در صحن علنی مجلس ارائه شود.

وی با اشاره به گزارش تهیه شده توسط مدیریت شهری و ارائه آن به رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در این گزارش که 3 موضوع مهم از جمله پایداری شهر تهران در بحران‌ها، آلودگی هوای شهر تهران و همچنین توسعه حمل و نقل عمومی اشاره شده است که این گزارش در اختیار رئیس مجلس قرار داده شده و آقای لاریجانی قول دادند که این گزارش را در جلسه سران 3 قوه مطرح کنند.

شهردار تهران گفت: مدیریت شهری به طور مشخص اعلام کرده که اگر 7500 میلیارد تومان از طریق دولت در اختیار مدیریت شهری قرار بگیرد، این قول را داده‌ایم که در سال اول طرح 22 درصد آلودگی هوا را کاهش دهیم و در 4 سال آینده نیز به رتبه خوبی برسیم. 

نجفی افزود: همچنین از دولت خواسته‌ایم چنانچه بودجه 7500 میلیارد تومانی را در اختیار شهرداری قرار دهند اقدامات وسیعی را در خصوص توسعه حمل و نقل ریلی انجام دهیم ضمن اینکه باید به این موضوع توجه شود که بدون بودجه و هزینه هیچ یک از مشکلات شهر تهران قابل حل نیست. 

انتهای پیام/ 

R1491/P1014142/S2,25/CT11
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


انتقاد سیف از بزرگنمایی در بازار ارز عربستان: موشک بالستیک شلیک شده توسط یمن را در «جیزان» ساقط کردیم زمان اعلام اسامی واجدان شرایط کسرخدمت‌های سربازی فعالیت‌های سفارت رژیم صهیونیستی در اردن به‌زودی از سر گرفته می‌شود با مصرف این خوراکی‌ها جوش نمی‌زنید افزایش 20 تا 50 درصدی حقوق کارمندان در لایحه جدید دولت پسری که پدرش را به قتل رساند تنها گزینه عربستان برای خروج از تنگنای یمن گفتگو با انصارالله است حمله مسلحانه به مدرسه‌ای در روسیه/شماری از دانش‌آموزان زخمی شدند متقاضیان احداث باغ تقویت بستر کاشت را انجام دهند تظاهرات مردم هائیتی در اعتراض به سخنان توهین‌آمیز ترامپ آیا لایحه جامع نظام انتخابات در دولت بایگانی می‌شود! قتل به خاطر تحقیر روایت زنگنه از یک دروغ شاخدار درباره نفتکش سانچی ورود خودرو به داخل جمعیت در «ریو دو ژانیرو» +عکس استوریج در اولویت اینتر قرار ندارد! رویای همسان سازی حقوق بازنشستگان چه زمانی به واقعیت تبدیل می‌شود؟ علی‌اصغر برومند در سوگ برادر نشست رونمایی از تیزر و پوستر همایش قرآن، عترت و سلامت/ آسیب‌شناسی طرح‌ها و مقالات قرآن پژوهی و طب ضرورت تکیه بر توانمندی‌های داخلی برای پیشرفت ادامه لیگ برتر واترپلوی کشور در دوگنبدان جودو گرند پری تونس؛ نمایندگان کشورمان حریفان خود را شناختند تقلب زشت آمدنیوز برای فریب مخاطبان + عکس گوترش: برجام باید حفظ شود دولت ترامپ همچنان در آستانه تعطیلی قرار دارد بررسی قصور احتمالی چین در امدادرسانی به سانچی زلزله 5.7 ریشتری سواحل کامچاتکا روسیه را لرزاند استان مازندران میزبان نخستین اجلاس بین‌المللی "توسعه پایدار شهر مازندران" شد حق نوارمرزی به تمامی فرهنگیان مرزنشین پرداخت نمی‌شود/ پیگیری موضوع از شورای عالی امنیت ملی ایجاد انگیزه‌های مالی، اجرایی و تسهیلاتی احیای بافت فرسوده را تسریع می‌کند ریشه اعتراض‌ها باید تحلیل دقیقی شود/صرف اشاره به عوامل خارجی کفایت نمی‌کند مراجعه 4 هزار مدعی نزاع به پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد وزارت کشور: ریشه اعتراضات، باید تحلیل شود افزایش 20 تا 50 درصدی حقوق کارمندان در لایحه جدید دولت زوج منشا، فیکس پرسپولیس می‌شود! لاوروف: اجازه نمی‌دهیم منافع سیاسی برخی کشورها برجام را تهدید کند عشایرنشینی با طعم زندگی مدرن تلاش دشمن برای تضعیف نقش روحانیت عبث است/روحانیون حامی مردم هستند تاسیس دانشگاه آزاد در سوریه با دستور بشار اسد/ارائه طرح همکاری دانشگاه با صنعت به مجلس درخواست نامتعارف یک زن از فروشنده مرد در خرید آنلاین +تصاویر اوقات شرعی جمعه 29 دی دیدار وزیران خارجه کویت و روسیه در نیویورک 5 علت توقف کاهش وزن صدراعظم نوری: وعده‌های داده شده به خانواده‌های شهدای پلاسکو محقق شده کار دولتمردان نظریه پردازی نیست / گفتند با برجام معیشت مردم سروسامان می‌گیرد و شما مردم معیشت می‌خواهید یا انرژی هسته‌ای / جامعه ما از دوران کارگزاران دچار یک تحول ارتجاعی شد / یک حکومت انقلابی رئیس جمهور انقلابی می‌خواهد ماهیان خاویاری قاچاق در دریای خزر کشف شد وقتی «ماشین ظرفشویی» بلای جانتان می‌شود! از برخورد نفتکش سانچی تا اشک‌های بی امان/ پاسخ ابهامات حادثه چه بوده است؟ +تصاویر تشریح مزایای مراجعه به نهاد داوری/ اجازه به اصحاب دعوا برای انتخاب داور/ دادگستری و قضات دادگاه‌ها ناظر اصلی فرایندهای داوری و آرای داوران هستند/ قانون در چه مواردی مراجعه به داوری را منع کرده است؟
انفجار گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر + تصاویر شایعه تقلب در امتحان کار سرپرست فرمانداری را به استعفا کشاند نسخه کامل نماهنگ "منم باید برم" با صدای سید رضا نریمانی و میلاد هارونی + فیلم واکنش تند علی دایی به سوال یک خبرنگار زلزله در جوادآباد ورامین/ زمین لرزه مربوط به گسل پیشوا است مناظره صریح مدافعان و منتقدان برجام در برنامه ثریا/4 فیلم کوتاه انفجار لوله گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر؛ 6 نفر مصدوم شدند انفجار گاز در اسلامشهر 12 مصدوم برجا گذاشت طوفان پرقدرت در هلند/ فیلم صداهای شنیده شده در سومار، مرتبط با زلزله‌های اخیر است گل زیبای مهاجم جدید استقلال در لیگ رومانی + فیلم چرا بازار عراق دستِ ایران نیست؟ تصاویر/ آیین تودیع و معارفه فرمانده سپاه «عاشورا» استان آذربایجان شرقی مبلغ سعودی ترور شد کارت زرد جریمه شادی جنجالی رادوشویچ (گزارش تصویری) انفجار چند خانه در اسلامشهر 12 نفر را مصدوم کرد ماجرای امتحان دادن فرماندار دزفول! واکنش‌آیت الله‌علم الهدی‌به اتهام‌دخالت‌دراغتشاشات انفجار در اسلامشهر/ اصابت دستگاه حفاری آب به لوله گاز به 50 خانه آسیب زد استاندار خوزستان با استعفای فرماندار ویژه دزفول موافقت کرد شبکه فرهنگ‌یاران در سپاه راه‌اندازی شد مذاکره با سپاه برای پرواز هواپیمای باروری ابر عکس/ تودیع و معارفه فرمانده سپاه عاشورا واکنش احسان علیخانی به شوخی‌های یک سریال خودکشی شرور مسلح پس از درگیری مسلحانه با پلیس تصاویر | مجلس ترحیم زوج شهید سانچی انفجار گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر حذف رانت خودروها با فروش خیابان‌ها! / گزارشی از اما و اگرهای «طرح جدید ترافیک شهر تهران» اوباما به صحنه سیاست باز می‌گردد رزومه بازیکن پرتغالی جدید استقلال همه چیز در مورد بازیکن پرتغالی جدید استقلال (تصاویر) مراسم گرامیداشت زوج شهید نفتکش سانچی مراسم تودیع و معارفه فرمانده جدید سپاه عاشورا برگزار شد اوباما به صحنه سیاست باز می‌گردد ماجرای برداشتن اشتباهی کلیه آیت الله شاهرودی ملت فلسطین مواضع ثابت و ارزشمند ایران در مسئله قدس را می‌ستاید بررسی اثرات برجام پس از گذشت دو سال + فیلم کاش آن نادان بجای پرچم ایران من را 10 بار آتش می‌زد/ هجمه‌های نادانان در داخل و خارج به رئیس قوه قضائیه بخاطر دفاع ایشان از نظام است سرپرست فرمانداری دزفول استعفا داد خلاصه بازی ذوب آهن 2-1 صنعت نفت آبادان «سد معبر» به جشنواره رتردام هلند راه پیدا کرد گسل پیشوا از قبل فعال بوده است صداهای شنیده شده در سومار، مرتبط با زلزله است زلزله جوادآباد مربوط به گسل پیشوا است اوباما به صحنه سیاست باز می‌گردد/ترامپ به رقابت طلبیده شد قرار گرفتن نام رئیس قوه قضائیه در فهرست تحریمی آمریکا یک افتخار است/ در بُعد بیرونی مقتدریم و همه توطئه‌های دشمنان را شکست داده‌ایم صداهای عجیب از دل زمین در سومار مرتبط با زلزله است؟ برنامه دهمین روز سی و سومین جشنواره موسیقی فجر مراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در ساری برگزار شد ملت فلسطین مواضع ثابت و ارزشمند ایران در مسئله قدس را می‌ستاید/انتفاضه خروشان مردمی راه خنثی‌کردن توطئه جاری علیه قدس

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me