تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:سیاسی()
کد خبر:13761232
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۱۲:۴۵

نماینده مجلس: هیچ دانش‌آموزی دیگر در بازداشت نیست

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس به تشریح جزئیات جلسه صبح امروز فراکسیون با وزیر اطلاعات پرداخت و گفت: هم‌اکنون هیچ دانش‌آموزی در بازداشت نبوده و تعداد دانشجویان بازداشتی نیز بسیار اندک است که به زودی آزاد خواهند شد.
نماینده مجلس: هیچ دانش‌آموزی دیگر در بازداشت نیست
حمیدرضا فولادگر با اشاره به برگزاری نشست صبح امروز فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با حضور وزیر اطلاعات در مورد اعتراض‌های مردمی و ناآرامی‌های اخیر اعلام کرد: در این جلسه مباحثی در مورد اعتراض‌های اخیر مطرح شد و نمایندگان تاکید کردند عمده معترضان را کسانی تشکیل می‌دادند که معیشت آنها با مشکل روبه‌رو شده و در بحث بیکاری نیز نگرانی‌هایی دارند و لازم است شرایط اقتصادی بهبود یابد تا این نارضایتی‌های عمومی مرتفع شود.

وی افزود: همچنین تاکید شد لازم است بخشی از این مشکلات اقتصادی که در کوتاه مدت قابل حل است از سوی دولت مورد توجه قرار گرفته و مرتفع شود و در مورد مسائلی که نیازمند صرف وقت بیشتر و طولانی‌مدت است نیز دولت با جدیت ورود کند و روندها را اصلاح کند تا تاثیرات امنیتی آن در نظر گرفته شود.

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس خاطرنشان کرد: از طرفی وزارت اطلاعات به عنوان چشم بیدار نظام باید این مسائل را رصد کند و این رصد کردن به معنای آن است که وقتی وزارت اطلاعات متوجه می‌شود دشمن در حال نفوذ در صفوف معترضان است باید سریعا اقدام کرده و صف معترضان را از نفوذی‌ها جدا سازد.

نماینده اصولگرای اصفهان در مجلس شورای اسلامی همچنین تاکید کرد: لازم است کسانی که در صف معترضان نفوذ می‌کنند شناسایی شوند که رصد کردن این مهم وظیفه نهادهای اطلاعاتی و اجرای آن بر عهده دستگاه‌های نظامی و انتظامی است.

فولادگر همچنین با اشاره به بحث در مورد شبکه فضای مجازی و لزوم مدیریت آن در این جلسه گفت: طبیعتا ما نمی‌توانیم فضای مجازی را برای همیشه مسدود کنیم اما لازم است این فضا مدیریت شده و به نحوی عمل کنیم که مبادا از این فضا به عنوان عاملی برای براندازی نظام استفاده شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر نظر اعضای فراکسیون نمایدگان ولایی در مورد عملکرد وزارت اطلاعات در حوادث اخیر خاطرنشان کرد: به هر حال سیستم اطلاعاتی ما هم نقاط قوت دارد و هم نقاط ضعف. ما همواره از تلاش‌های سیستم اطلاعاتی و سربازان گمنام امام زمان تقدیر کرده‌ایم و هم‌اکنون نیز واقفیم که این عزیزان در مناطق مرزی شش شهید دیگر تقدیم وطن کرده‌اند اما به هر حال انتقاداتی هم مطرح است چراکه توقع و انتظار ما از دستگاه اطلاعاتی بالا بوده و این مساله در جلسه غیرعلنی هفته قبل هم مطرح شد که وقتی می‌بینند دشمن در صفوف مردم رخنه‌ای پیدا کرده باید سریعا نسبت به شناسایی آن اقدام کرده و مانع از بروز این حوادث شوند.

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی در پاسخ به سوالی در مورد اقدامات این فراکسیون برای آزادی انبوه بازداشت‌شدگان در حوادث اخیر تاکید کرد: البته در این لحظه بسیاری از این افراد آزاد شده‌اند و هم‌اکنون هیچ دانش‌آموزی در بازداشت نبوده و تعداد دانشجویان بازداشتی نیز بسیار اندک است که به زودی آزاد خواهند شد. در نتیجه تعداد بازداشتی‌های فعلی بسیار اندک است و تاکید فراکسیون نیز این است که این افراد عمدتا تحت تاثیر فضای هیجانی و همچنین مشکلات معیشتی وارد میدان شده‌اند و لیدرها و آشوبگران بسیار معدود بوده‌اند.

نماینده اصولگرای اصفهان خاطرنشان کرد: کسانی که تحت تاثیر فضای هیجانی وارد میدان شده‌اند اشتباهات خود را پذیرفته و حتی خانواده‌هایشان نیز در این مهم تاکید کرده‌اند که عمدی در کار نبوده اما افرادی که در راستای تخریب و به عنوان دشمن وارد شده‌اند اندک بوده‌اند که باید مورد برخورد قرار گیرند. البته این برخورد نیز باید از سر عدل، رأفت اسلامی و قانونی باشد و هیچ اقدام فراوانی نیز صورت نگیرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پاسخ به سوال دیگری در مورد اینکه آیا حمایت خارجی یا تزریق پول و امکانات از جانب دول بیگانه در میان معترضان به اثبات رسیده، گفت: این مساله همچنان در دست بررسی است و طبیعتا پس از تکمیل بررسی‌ها نسبت به اطلاع‌رسانی آن اقدام می‌شود. بماند که در مواردی نیز نمونه‌هایی از آن را شاهد بودیم. به عنوان نمونه در یکی از شهرهای اصفهان یکی از کسانی که اقدام به آتش زدن بانک کرده بود در همان بازجویی‌های اولیه اقرار کرد که دریافت پول داشته است اما این مسائل اطلاعات خام است که باید بیش از این مورد بررسی قرار گیرد.

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان همچنین درباره تعداد کشته‌شدگان و بازداشت‌شدگان حوادث اخیر گفت: بنابر شنیده‌ها تعداد کشته‌شدگان چیزی در حدود ۲۰ نفر عنوان شده و این در حالی است که ۱۲ نفر در مجموع شهرهای استان اصفهان کشته شده‌اند و یک نفر نیز از نیروهای بسیج به شهادت رسیده است.

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ادامه داد: با این حال باید توجه کنیم تمامی کشته‌شدگان از اغتشاش‌گران نبوده و بعضا مردم عادی نیز در اثر این ناآرامی‌ها کشته شده‌اند. البته همه این موارد به این شکل نبوده که از جانب نیروی انتظامی مورد اصابت گلوله قرار گرفته باشند. به بیان دیگر به جز درگیری پاسگاه قهدریجان که برای خلع سلاح آن اقدام شد باقی موارد مشکوک و در حال بررسی است.

فولادگر در پایان درباره تعداد کشته‌شدگان در درگیری قهدریجان گفت: بنابر اطلاعات واصله شش نفر در اثر درگیری در قهدریجان کشته‌ شده‌اند، سه نفر در یک شب متوالی در شاهین‌شهر کشته شده‌اند و سه نفر نیز در حاشیه خمینی شهر و یک نفر نیز در کهریزسنگ نجف‌آباد کشته شد که فرد کشته شده در کهریزسنگ هنگام دفاع از پادگان این شهر به ضرب گلوله اسلحه شکاری کشته شد.

#حمیدرضا فولادگر #فراکسیون ولایی #اعتراض مردمی #ناآرامی‌های اخیر #بازداشت #نماینده مجلس #دانش آموزان
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image


پس لرزه‌های سخنان روحانی درباره نقد معصومین /غرویان: تعجب آور است که آقای مصباح در برابر حمله احمدی نژاد به رئیس قوه قضائیه سکوت کرد /در زمان احمدی نژاد می‌گفتند اطاعت از رئیس جمهور اطاعت از خداشت /خود رهبری خودانتقادی دارند و بعد از اغتشاشات گفتند ما هم اشکال داریم /روحانی بیش از بحث درباره نقد معصومین را ادامه ندهد ماجرای دیدار ولادیمیر پوتین و سردار قاسم سلیمانی چه بود؟ انفجار مهیب در سوئد/ پلیس به حالت آماده باش در آمد عقب نشینی ژنرال ضدایرانی / حامی سرسخت حمله به ایران تغییر موضع داد با این 6 ترفند خانگی، ابروهای خود را پرپشت کنید سرنوشت قیمت بنزین در سال 97 برخورد دو کشتی جنگی ترکیه‌ای و یونانی در دریای اژه 10 کتاب پرفروش «آی بوک اپل» در ژانویه 2018/ کتاب ضد ترامپ همچنان در صدر بازی گلشیفته فراهانی در یک فیلم اسرائیلی به روایت روزنامه کیهان اکبری: اظهار نظر درباره سانچی، بدون دانش و حضور در صحنه نامربوط است سرمربی تراکتورسازی انتخاب شد برانکو به دنبال انتقام از آقای خاص / زندگی مشترک با عدد 4! +تصاویر "دخترک موش، مرد و آرزوش" به اجرای دوم رسید مرگ 20 مزدور سعودی در عملیات یمنی‌ها در «جوف» لحظه‌های شیرین پای چوبه دار/عید آجیل می‌خریم چگونه می‌توان به 200 میلیارد دلار دست یافت؟ سنتی هایی که مدرن شدند/از لابی با جامعه روحانیت تا ائتلاف با چپ! بیانیه دبیرکل سازمان ملل درباره برجام پلمب 15 باغ تالار، برخورد با اصناف متخلف مردم عزادار قائمشهر در فراق ملوان نفتکش سانچی در محله این دریا دل مراسم برپا داشتند طنز؛ آن قدر از فیلترینگ نوشتیم که دیگر خز شد! چهره جدید سوپراستار معروف سینما +عکس موافقت آمریکا با فروش سامانه موشکی به عربستان برنامه نهمین روز جشنواره موسیقی فجر حضور سرپرست پرسپولیس در اردوی سرخ پوشان+عکس عکس/ نیمار در نقش سوپراستار مخالفت وزارت امور خارجه آمریکا با تحریم صدا و سیما ضروری‌ترین اپلیکیشن‌ها برای گوشی‌های اندرویدی کدام سریال ایرانی به پاپ اهدا شد؟ ناتو و قطر توافق نظامی امضا کردند تشدید اختلافات داخلی در دولت ترامپ زمانبندی مسابقات جام ملت‌های فوتسال 2018 اعلام شد تاثیر ویتامین c بر پوست انفجار در سوئد طرز تهیه رشته پلو با مرغ، غذای سنتی ایرانی اعدام دو متجاوز در کرج تیلرسون: برای حذف «تهدید استراتژیک ایران» در سوریه می‌مانیم زلزله 4.5 ریشتری بهاباد را در استان یزد لرزاند پدرکشی فجیع با تبر در بهشهر! تاریخ حوزه‌های علمیه نیازمند دایره المعارف منظم، دقیق و تحلیلی است هنوز زمان رعایت استانداردهای خودروهای داخلی نرسیده است؟! ماجرای بخشش اموال اشرف پهلوی چه شد؟ + فیلم دستگیری 13 خرده فروش مواد مخدر در ممسنی نماد مردانگی پهلوانان ایرانی در کجا به نمایش گذاشته شد؟ + عکس فیلم: ترفندهای به درد بخور برای آشپزی
ماجرای 2 پسرخاله که در سانچی بودند (+عکس) تهرانِ برفی 27 دی 96 روح الله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی شد محکومیت حمید بقایی در تمامی اتهامات یارانه هیچ‌کدام از مددجویان کمیته امداد قطع نشده است/ واریز یارانه سه‌برابری به حساب امداد ولایت قتل فجیع امروز صبح در خوزستان/ مردی، نامادری خود و سه فرزند او را کشت مراسم ترحیم سرمهندس نفتکش سانچی فرید محبی -مشهد نجات پای چوبه دار با اشک‌های دختر 7 ساله / گفتگو با مرد اعدامی + عکس جزئیات جدید از جنایت پدر و مادر سنگدل آمریکایی سردار نقدی: آقای رئیس جمهور! نپسندید که ملت ایران به بردگی برود پرداخت یارانه مددجویان از سوی کمیته امداد قتل نامادری بهمراه سه فرزند در شادگان قتل نامادری و سه فرزندش در شادگان کشف پیکر یکی از مفقودین حادثه ناوشکن دماوند + عکس جوسازی آمریکا درباره قصور چین در حادثه سانچی! مراسم ترحیم افسر سوم کشتی نفتکش سانچی برگزار می‌شود برانکو: کامیابی نیا علاوه بر از دست دادن تیم ملی و پاداش‌ها، جریمه هم می‌شود سخنگوی وزارتخارجه ادعای روزنامه فایننشال تایمز را تکذیب کرد/ همگان آگاه‌اند برنامه دفاع موشکی ایران به هیچ وجه قابل مذاکره نیست سال 97 چند روز تعطیلی دارد؟ عناوین روزنامه‌های ورزشی 28 دی 96/ فوتبال انتحاری در دستور کار استقلال! +تصاویر آقای رئیس جمهور! نپسندید که ملت ایران به بردگی برود! / راه اعتدال بهره‌برداری از فضای مجازی با مدیریت ایرانی است برگزاری مراسم معارفه «سیاوش شهریور» به عنوان فرماندار شمیرانات مسئله شادی اهل بیت (ع) را در جامعه تقویت کنیم کاهش 40 درصدی تراکنش‌های اینترنتی در زمان فیلتر تلگرام درست نیست/ بزرگنمایی درباره مشاغل متکی به تلگرام اعلام جزئیات قرارداد طارمی با الغرافه آکادمی نظامی عقیدتی "نجبا" در عراق افتتاح شد + تصاویر کمیته امداد مستقیما یارانه سه میلیون مددجو را پرداخت می‌کند/ واریز 247 میلیارد تومان افزایش مستمری مددجویان از سوی دولت درباره مشاغل تلگرامی بزرگ‌نمایی رخ داده/ تکذیب کاهش بسیاری از تراکنش‌های اینترنتی در زمان فیلتر تلگرام فیلم/ توصیه یک دزد برای خرید قفل با امنیت بالا قاسمی: برنامه دفاع موشکی ایران به هیچ وجه قابل مذاکره نیست/بدخواهان اجازه ندارند نقش ایران را درمبارزه با تروریسم نادیده بگیرند قتل نامادری بهمراه سه فرزندش در شادگان اظهارات برانکو درباره دیدار پرسپولیس و گسترش فولاد کمبود نیروی پرستاری توانبخشی در کشور/ راه اندازی رشته کارشناسی ارشد پرستاری توانبخشی از سال 91 آزار و اذیت پسر 9 ساله در یک سوپر مارکت! درخواست 153 نماینده از رئیس جمهور ضرورت رفع موانع از سوی پاکستان برای افزایش همکاری‌های اقتصادی/ روابط امنیتی دوجانبه برای مبارزه با تروریسم گسترش یابد فیلم/ نجفی: یک کار خیانت آمیز در صندوق ذخیره کارکنان شهرداری انجام شده/ یک فشار به شرکت سارینای کیش آوردیم بخشی از پول را بلافاصله برگرداندند 157 میلیارد تومان یارانه به کمیته امداد منتقل شد نامه انتقادی سردار نقدی به روحانی بعد از رفع فیلتر تلگرام: آقای رییس‌جمهور به بردگی ملت رضایت ندهید صهیونیست‌ها از ایجاد اختلاف و تفرقه در لبنان سود می‌برند/ ایران همواره در کنار دولت و ملت لبنان خواهد بود روحانی: عدم درک درست از سرعت تحولات فضای مجازی موجب شکاف نسلی می‌شود/ نباید کشور در حوزه توسعه اقتصاد فضای مجازی از جهان عقب بیفتد عضو شورای شهر: صالحی امیری می‌تواند در شهرداری تهران بماند/ «رییس کمیته» یک سمت تشریفاتی است، نه اسناد مالی امضا می‌کند و نه حقوق می‌گیرد برانکو: گسترش فولاد با فیروز عالی شده/ داستان طارمی برای من تمام شده است سردار جزایری: فاصله‌ای بین سپاه و مردم نیست /سردار غیب‌پرور: سپاه خود را خادم ملت می‌داند سردار جزایری: ایجاد شکاف بین مردم و سپاه حربه دشمن است عکس/ مجلس ترحیم حجت‌الاسلام مظاهری رونالدینیو از دنیای فوتبال خداحافظی کرد صفحه اول روزنامه‌های ورزشی 27 دی 96 مهار آتش سوزی 2 لنج باری در بندر عامری بوشهر عضو شورای شهر: صالحی امیری می‌تواند در شهرداری تهران بماند؛ «رییس کمیته» یک سمت تشریفاتی است، نه اسناد مالی امضا می‌کند و نه حقوق می‌گیرد

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me