تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:اجتماعی-استان ها()
کد خبر:13761805
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۱۳:۰۲

ترمیم شکاف‌ها و تبعیض در بودجه توسط مجلس

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس گفت: کمیسیون اصل 90 مجلس گزارش بازرسی خود را از استان آذربایجان‌شرقی آماده کرده و با احصاء تخلفات و ایرادات قانونی، به همراه گزارش پنج استان دیگر به صحن علنی ارائه می‌دهد.
ترمیم شکاف‌ها و تبعیض در بودجه توسط مجلس
محمداسماعیل سعیدی  در سخنرانی پیش از خطبه نماز عبادی و سیاسی جمعه در مصلای اعظم امام خمینی(ره) با اشاره به عملکرد نمایندگان مردم در مجلس اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی طبق تاکیدات امام راحل(ره) در رأس امور قرار دارد که اولویت اصلی فعالیت مجلس قانونگذاری و نظارت برحسن اجرای قوانین است.

وی با اشاره به عضویت خود در دو کمیسیون مجلس ابراز کرد: کمیسیون اصل ۹۰ به گزارش‌های مردم نسبت به دستگاه‌ها رسیدگی می‌کند که در سال‌جاری برنامه این را داشتیم که قبل از اینکه گزارش مردمی به دست بیاید، خودمان وارد عمل شده و میزان رضایت‌مندی و مشکلات را ارزیابی کنیم.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس افزود: کمیسیون اصل ۹۰ به ۶ استان در سال‌جاری سفر کرده و دستگاه‌ها را مورد برررسی قرار داد که یکی از همین استان‌ها آذربایجان‌شرقی بود که جمع‌بندی گزارش به هیات رئیسه و صحن مجلس ارائه داده می‌شود.

بررسی عملکرد دستگاه‌ها به منزله مچ‌گیری نیست

وی با تاکید به اینکه بررسی عملکرد دستگاه‌ها به منزله مچ‌گیری نبود بلکه در راستای اصلاح برخی انحراف مسیرها گفت: در این خصوص خواستیم اقدامات قانونی انجام گیرد و اگر خلافی صورت گرفته به آن رسیدگی شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه کمیسیون اصل ۹۰ مانند دیوان محاسبات خود به پرونده‌ها رسیدگی نمی‌کرد،یادآور شد: با توجه به ارجاع پرونده‌ها به قوه قضائیه زمان رسیدگی به طول می‌انجامید که با رأی مجلس کمیسیون همانند یک دیوان می‌تواند به پرونده‌ها رسیدگی کند.

وی، دو معضل اقتصادی و فرهنگی در جامعه را مورد اشاره قرار داد و گفت: مسائل فرهنگی هر استان مختص به هر منطقه و اقلیم است که نیاز به بررسی از نزدیک داشت، طی ماموریت‌های انجام گرفته مشکلات احصاء شده و تصمیماتی انجام گرفت و نقشه راه لازم از نظر خلاءهای قانون، نقص قانون و عدم اجرای قانون مورد ارزیابی قرار گرفت.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس خاطرنشان کرد: موضوع اصلی این است که باید مشکلات اصلی که باعث معضلات فرهنگی شده در این بررسی‌ها احصاء شود.

انتقاد از موازی‌کاری دستگاه‌های فرهنگی

وی با بیان اینکه گله اصلی مردم این است که دستگاه‌های فرهنگی زیاد هستند ولی عملکرد جزیره‌ای و موازی‌کاری باعث مشکلات فراوان شده است، گفت: تا حدودی تلاش می‌شود این موازی‌ در کارها به هم‌افزایی تبدیل شود.

سعیدی اضافه کرد: کارهای زیادی برای انجام وجود دارد و فاصله زیادی تا شرایط مطلوب داریم که باید توجه ویژه شود.

نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به جریانات اخیر در کشور بیان کرد: یک نشریه آمریکایی در سال گذشته مطلبی با عنوان اینکه ایران هفتمین کشور قدرتمند جهان است، منتشر کرده بود و هشدارهایی به مقامات آمریکایی داده بود و صراحتاً اعلام کرده بود که ایران طی ۱۲ سال گذشته گوی سبقت را از عربستان سعودی ربوده و همیشه آن را بازنده کرده و در نهایت گفته بود ایران تاثیرگذارترین کشور خاورمیانه است.

وی به صحبت‌های رئیس سیای آمریکا اشاره کرد و گفت: این فرد گفته بود که نفوذ ایران در هفت سال گذشته بسیار زیاد شده و به یک چالش برای آمریکا تبدیل شده است و نباید به مسائل سوریه و عراق ساده نگاه کنیم زیرا تماماً ردپا و میزان تاثیرگذاری ایران مشاهده خواهد شد.

برنامه‌های سیا برای جلوگیری از نفوذ ایران

نماینده مردم تبریز در مجلس افزود: رئیس سیا در نهایت به برنامه بلندمدت و کوتاه مدت نسبت به حوزه نفوذ ایران تاکید کرده و گفته بود که باید کاری کنیم ایران از موضع خود عقب‌نشینی کند و برای این منظور دو هدف را جلو بردند.

وی خاطرنشان کرد:کار دشمن برای مقابله با اثرگذاری ایران، متزلزل کردن متحدان ایران بود و دومین کار این بود که مسؤولان تصمیم‌گیرنده ایران را متمرکز به داخل کنند و خارج در حاشیه امن قرار گیرد.

سعیدی با اشاره به صحبت‌های رئیس موصاد در هفته گذشته نیز ابراز کرد: این فرد گفته بود که آشوب‌های اخیر ایران هیچ تاثیری نخواهد داشت اما چون ایران تا پشت خاکریز رژیم صهیونیستی پیش آمده باید به این امر دقت شود.

سناریو دشمن برای آشوب در کشور

وی با بیان اینکه بعد از پیام سردار سلیمانی به مقام معظم رهبری در خصوص اینکه داعش از بین رفته، رهبر فرزانه انقلاب در جواب فرموده بودند که هنوز دشمن وجود دارد و بالاخره زهرشان را خواهند ریخت، افزود: ما منتظر ریختن زهر دشمن بودیم و البته می‌دانیم مردم مشکلات اقتصادی داشته و قدرت خرید به دلیل رکود اقتصادی کاهش یافته است و حتی مالباختگان مختلف موسسات چند ماهی بود که جلوی مجلس و سازمان  برنامه بودجه اعتراض می‌کردند که این نیز یک امر عادی است و مردم به راحتی حرف خودشان را می‌زدند ولی برخی برنامه‌ریزی کرده و خواستند از این موج سوءاستفاده کنند تا به اهداف شوم خود برسند.

نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برنامه دشمن این بود که از شهرهای کوچک آشوب را شروع کنند و همانند سوریه اول حرکات صنفی را آغاز کرده و سپس آشوب و بلوا را به کلان‌شهرهای بزرگ بکشانند زیرا با همین کار بود که سوریه پنج سال از رژیم صهیونیستی و موضوعات اصلی غافل شد.

وی افزود: در ایران نیز می‌خواستند همین روش را اجرا کنند و به متحدان بگویند که ایران کانون امنی نبوده و به تبع آن حاشیه امنی برای صهیونیست‌ها ایجاد کنند.

مردم ایران به انقلاب اسلامی ایران اعتماد کردند/مردم ایران به تمام برنامه‌های دشمن خط بطلان کشیدند

سعیدی متذکر شد: رژیم آمریکا اعلام کرده که آشوبگران ایران را مسلح کنند ولی به این فکر نکرده‌اند که مردم ایران به انقلاب اعتماد کردند و این اعتماد بود که رهبری فرمودند نه یکبار بلکه هزار بار از مردم تشکر می‌کنیم.

نماینده مردم تبریز با بیان مردم ایران به تمام برنامه‌های دشمن  خط بطلان کشیدند، گفت: دشمن فکر می‌کرد فضای یاس و ناامیدی در کشور وجود دارد و البته می‌خواستند تا مردم را نسبت به نظام و انقلاب بدبین کنند و نشان دهد که نظام دینی ناکارآمد است.

هیچ گرهی وجود ندارد که در انقلاب نتوان باز کرد

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری فرمودند هیچ گرهی وجود ندارد که در انقلاب نتوان باز کرد، تصریح کرد: جریان خاص در خارج کشور تلاش می‌کردند نشان دهند انقلاب به بن‌بست رسیده ولی رهبر فرزانه انقلاب فرمودند انقلاب به صورت طوفانی جلو رفته و موفقیت و نصرت شامل انقلاب خواهد بود.

سعیدی اذعان داشت: سوءمدیریت‌ها و حسن مدیریت‌ها برای مدیران امتحان بوده و هر کسی که با سربلندی بیرون آمد، موفق خواهد بود.

وی با تاکید به اینکه خیلی‌ها مدعی انقلاب‌دوستی هستند و بودند ولی بعدها  ادعاهایشان پوچ درآمد، افزود: در این شرایط و اوضاع برخی رسانه‌ها و جریانات معاند داخلی و خارجی خواستند رژیم طاغوت را تطهیر کنند و القا می‌کردند نظام دینی توان اداره جامعه را ندارد، از این رو مسؤولان باید دقت کنند که کارها و عملکردها براساس اصول دینی باشد و دقت داشته باشند زیرا یک اشتباه باعث زیر ذره‌بین رفتن اقدامات خواهد بود و متاسفانه اشتباه آنان پای عملکرد نظام نوشته می‌شود.

نسخه‌های مقام معظم رهبری برای ما همیشه موفقیت‌آمیز بوده و هر جا که عمل نکردیم شکست خوردیم

وی ابراز کرد: نسخه‌های مقام معظم رهبری برای ما همیشه موفقیت‌آمیز بوده و هر جا که عمل نکردیم شکست خوردیم به طوریکه در جریان یمن، سوریه و عراق همه تلاش به از بین رفتن آنان می‌کردند ولی به برکت تبعیت از رهبر فرزانه موفقیت حاصل شد زیرا استراتژی حمله داعش ایران بود و خیلی‌ها گفتند  سوریه و داعش چه ربطی به ما دارد ولی بعد هدف شوم داعش را فهمیدند.

نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر در حال حاضر از نظر دفاعی و امنیتی حرفی برای گفتن داریم به برکت تبعیت از ولایت فقیه بوده است زیرا طوری شده که مقامات آمریکایی اذعان کرده‌اند بدون حضور ایران نمی‌توان تصمیمی برای خاورمیانه گرفت.

وی تاکید کرد: اگر در حوزه اقتصادی تبعیت از ولایت فقیه داشته باشیم، همانند امنیت و استقلال کشور موفق خواهیم بود.

سعیدی در رابطه با بودجه سال ۹۷ اذعان داشت: این برنامه در حال بررسی است و یکسری نگرانی‌هایی نیز در آن ایجاد شده بود و نمایندگان نیز به آنها توجه کرده و تلاش می‌شود مسیر اصلاح و جراحی در بودجه به سمتی برود که اقشار آسیب‌پذیر هدف قرار گیرند و برای تبعیض‌ها نیز نسخه‌ای ارائه شود و شکاف‌ها را ترمیم کنند.
 
وی افزود: سمت و سوی بودجه اگر به سمت درمان تبعیض باشد، موفق خواهیم بود و مهم‌ترن نگرانی‌ها در دستور کار کمیسیون تلفیق قرار گرفته و راهکارهایی نیز پیشنهاد داده شده است که در صحن بررسی خواهد شد.
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


توقعات از پارس جنوبی جم بالا رفته است عملکرد پیمانکاران اجرای شبکه‌های آبیاری نوین بررسی می‌شود افزایش بودجه سازمان اوقاف در سال 97/ لزوم توجه به موقوفات در سیاست‌های کلان کشور طلسم نبردن‌های ویسی نشکست/ تساوی در جم برابر پارس‌جنوبی انتقاد تند دایی از هوادارانی که علیه او شعار دادند رحمانیان: من همچنان از برجام دفاع می‌کنم/ تیم جلیلی کارش این بود درباره مکان بعدی مذاکرات صحبت کند! / جبرائیلی: بخشی از تحریم‌ها مربوط به نامه دوستان شما به آمریکا بود/ ظریف گفته بود باید توافق کنیم تا رای بیاوریم دایی: غلبه بر تراکتورسازی کار راحتی نبود! خوش‌وبش آندو با برانکو و شعار علیه فیروز کریمی نیاز 3 میلیارد ریالی برای تکمیل 16 پروژه بهداشتی و درمانی قوچان ترامپ تغییر دیدگاهش را در باره دیوار مرزی مکزیک رد کرد کاراندیش: استفاده از افراد مسلط به مسائل دینی در حوزه موسیقی نمایشگاه نقاشی جواد پاشا در ساری چهارمین پیروزی پیاپی ذوب آهن/ پارس با تساوی به رده دوم صعود کرد دایی: نشان دادیم اگر بخواهیم می‌توانیم تمام تیم‌ها را ببریم عملیات نظامی در شمال سوریه غیر قابل اجتناب است انتقال سفارت واشنگتن به قدس زمان بر است بازگشت باراک اوباما به سیاست بهار عربی یک و نیم میلیون تن را به کام مرگ فرستاد الگوی مدیریت رهبری ضامن بقای امنیت و آرامش کشور است تمدید حالت فوق العاده در ترکیه برای ششمین بار تأثیر تحریم‌ها علیه پیونگ یانگ در حال آشکار شدن است طرح معاینه فنی به مناسبت روز هوای پاک در گرگان لیست قیمت انواع ناودانی در بازارآهن سانچی به پهلوی راست قرار گرفته است روایت تصویری از آئین نکوداشت بی‌بی مریم بختیاری در اهواز مجروحان انفجار لوله گاز اسلامشهر به دوازده نفر رسید مقاوم‌سازی 280 مسکن مددجویان کمیته امداد استان پارس جنوبی جم روی نوار تساوی‌ها بارش برف و باران در محورهای مواصلاتی پیروزی ذوب آهن مقابل نفتی‌های جنوب مروری بر چند خبر از مناطق مختلف استان نایب رییس مجلس: برجام نبود روزانه هزار میلیارد تومان به خاطر تحریم‌ها ضرر می‌کردیم چهارمین پیروزی پیاپی ذوب آهن ذوب آهن 2-نفت آبادان 1/اوج گیری تیم قلعه نویی با زوج کی روش و تبریزی نشست کشورهای تولیدکننده نفت آخر هفته برگزار می‌شود طلسم تساوی پارس جم با پنالتی هم پاره نشد گردش در ادینبرو باکیفیت 4k هیس هافبک پرسپولیس به سکوها بعدازمحرومیت وتعویض با مرکزی در بدنه وزارت نیرو آشنا شوید که خروجی اش زیر صفر است! تیم قلعه‌نویی با شکست نفت آبادان مدعی شد داماهی «مردانه مردن» را برای جان باختگان سانچی خواند+فیلم فرماندار اردکان: منازل خود را به اتباع خارجی غیر مجاز، اجاره ندهید بخش اصلی گلایه‌های مردم بیجاربه مسئولان این شهرستان مربوط می‌شود پروژه کمربندی شرقی بیجار دهه فجر به بهره برداری می‌رسد دولت زیرساخت هرنوع فعالیت اقتصادی در بیجار را ایجاد می‌کند موقعیت‌های زیادی را از دست دادیم پیش بینی وضعیت آب و هوایی کشور احمدزاده از بازی بعدی پرسپولیس محروم شد پزشکیان: برجام نبود روزانه 1000 میلیارد تومان به خاطر تحریم‌ها ضرر می‌کردیم
انفجار گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر + تصاویر مراسم یادبود سرمهندس کشتی سانچی در مشهد مراسم ترحیم سرمهندس نفتکش سانچی فرید محبی -مشهد عناوین روزنامه‌های ورزشی 28 دی 96/ فوتبال انتحاری در دستور کار استقلال! +تصاویر مسئله شادی اهل بیت (ع) را در جامعه تقویت کنیم صداهای شنیده شده در سومار، مرتبط با زلزله‌های اخیر است ماجرای برداشتن اشتباهی کلیه یک مقام سیاسی مبلغ سعودی ترور شد انفجار لوله گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر؛ 6 نفر مصدوم شدند نسخه کامل نماهنگ "منم باید برم" با صدای سید رضا نریمانی و میلاد هارونی + فیلم واکنش‌آیت الله‌علم الهدی‌به اتهام‌دخالت‌دراغتشاشات اعتراف به قتل دو عتیقه‌فروش بعد از 14 ماه گزارش تصویری؛ نمایشگاه فرش و تابلو فرش روستایی خلاصه بازی اسپانیول 1-0 بارسلونا حذف رانت خودروها با فروش خیابان‌ها! / گزارشی از اما و اگرهای «طرح جدید ترافیک شهر تهران» صفحه اول روزنامه‌های پنج شنبه 28 دی سازمان ملل بر لزوم حفظ دستاوردهای توافق هسته‌ای تاکید کرد مراسم یادبود جانباختگان سانحه کشتی سانچی چرا بازار عراق دستِ ایران نیست؟ مراسم ترحیم شهید حسین جهانی و همسر شهیده‌اش در اردبیل برگزار می‌شود بیانیه صالحی امیری در خصوص شبهات مطرح شده کمبود نیروی پرستاری توانبخشی در کشور/ راه اندازی رشته کارشناسی ارشد پرستاری توانبخشی از سال 91 مهار آتش سوزی 2 لنج باری در بندر عامری بوشهر عضو شورای نگهبان: آیا بهتر نیست بجای تجویز نقد معصوم، لائیک‌ها و سکولارها را نقد کنیم؟ / باید مثل این افراد را نصیحت کرد که هر چه دیگران به دهنتان می‌گذارند تکرار نکنید استفان دی میستورا: مذاکرات صلح سوریه هفته آینده در وین برگزار می‌شود انفجار در اسلامشهر/ اصابت دستگاه حفاری آب به لوله گاز به 50 خانه آسیب زد صفحه نخست روزنامه‌های ورزشی 28 دی ماه انفجار گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر آمادگی دارم معاونت‌فرهنگی شهرداری را به جوانان واگذار کنم/ ریاست کمیته ملی المپیک شغل محسوب نمی‌شود صداهای عجیب از دل زمین در سومار مرتبط با زلزله است؟ «قرآن کشتی مطلا» در حرم حضرت معصومه رونمایی شد همه چیز در مورد بازیکن پرتغالی جدید استقلال از خطبه‌های امیرالمؤمنین اینگونه بر می‌آید که اگر حاکم نقد نشود، دچار خطا می‌شود/ رئیس جمهور از بیان سخنانی که ایهام دارد خودداری کند شهرستان دهگلان از فقر فضاهای فرهنگی رنج می‌برد وزارت خارجه سوریه: حضور آمریکا در خاک کشورمان غیرقانونی است/ حتی به یک دلار آمریکایی‌ها نیاز نداریم سقوط پژو به کانال آب قربانی گرفت بیانیه کنفرانس مجالس کشورهای اسلامی مهاجم جدید استقلال وارد ایران شد تصویب طرح‌جدید ترافیک تهران در شورای ترافیک/ لغو طرح در پنجشنبه‌ها/ قیمت‌ها بعدا مشخص می‌شود/ جزییات پورموسوی: چرا داور تهرانی مقابل تیم تهرانی برای ما قضاوت کند؟ / عادت داریم در سختی‌ها نتیجه بگیریم زلزله در جوادآباد ورامین/ زمین لرزه مربوط به گسل پیشوا است صداهای شنیده شده در سومار، مرتبط با زلزله‌های اخیر است سربازان در نیروهای مسلح تخصص و توانمندی جدید یاد می‌گیرند بعداز ظهر امروز؛ مراسم ترحیم شهید میلاد عنایتی افسر سوم کشتی نفت کش سانچی برگزار می‌شود ظریف ساختار جدید وزارت خارجه را معرفی کرد / سرمدی قائم‌مقام، عراقچی معاون سیاسی و جابری انصاری دستیار ارشد وزیر در امور ویژه سیاسی شدند نماز باران در قم اقامه می‌شود واکنش احسان علیخانی به شوخی‌های یک سریال اجرای برداشتن اشتباهی کلیه آیت الله هاشمی شاهرودی عکس/ مراسم ترحیم سرمهندس نفتکش سانچی رونمایی اثر هنری "قرآن کشتی مطلا"

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me