تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:ورزشی()
کد خبر:13761809
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۱۳:۰۲

لایق: حرکت میرزاپور با ارزش‌تر از تصاحب بازوبند بود

لایق: حرکت میرزاپور با ارزش‌تر از تصاحب بازوبند بود
فینال مسابقات کشتی پهلوانی قهرمانی کشور در مشهد

دبیر فدراسیون کشتی‌ با بیان این که منتظر اعلام رای اتحادیه جهانی درباره علیرضا کریمی هستیم، گفت: رایزینی‌های گسترده‌ای انجام داده ایم تا کمترین محرومیت از آن کشتی ایران شود.

رضا لایق در گفت‌وگو با ایسنا، درباره احکام فدراسیون کشتی در محرومیت تیم داوری فینال رقابت‌های کشتی پهلوانی و همچنین تنزل جایگاه رییس کمیسیون داوران فدراسیون  کشتی به

سرپرستی، اظهار کرد: بعد از مسابقات فینال میان جابر صادق زاده و احمد میرزاپور اعتراضات زیادی مبنی بر ناداوری در این مبارزه صورت گرفت که به جا بود. هیات کشتی خراسان رضوی نیز اعتراض خود را به صورت کتبی به فدراسیون کشتی‌ ارسال کرد و فدراسیون نیز بلافاصله در ساعات اولیه روز گذشته (شنبه) جلسه‌ای را با حضور پنج تن از کارشناسان داوری و پنج نفر از مسئولان فدراسیون تشکیل داد که در این جلسه فیلم مبارزه فینال بارها به نمایش گذاشته شد و در آخر با بحث و بررسی‌های صورت گرفته مسلم شد که تیم داوری در این مبارزه دچار اشتباه‌های فاحشی شده است.

دبیر فدراسیون کشتی‌ افزود: بر این اساس نیز احکام محرومیت تیم داوری با توجه به جایگاه و نقش آنها در اشتباه‌های رخ داده صادر شد. رییس کمیسیون داوران فدراسیون کشتی‌ نیز از جایگاه ریاست به سرپرستی تنزل یافت و تا اسفند ماه که جلسه کمیسیون داوران برگزار خواهد شد، محمد ابراهیم امامی به عنوان سرپرست فعالیت می‌کند تا در آن جلسه تصمیمات مقتضی گرفته شود.

وی در ادامه‌ با اشاره به اتفاقات کشتی‌ میان جابر صادق زاده و احمد میرزاپور، گفت‌: همه تلاش کشتی‌گیران در کشتی‌ پهلوانی این است که به خصلت‌های ویژه‌ پهلوانان که به مردم داری و مروت معروف هستند برسند. صادق زاده از پهلوانان خوب ما است، اما در مسابقه همه تلاش می‌کنند تا برنده خارج شوند. در حوزه داوری اشتباه‌هایی صورت گرفت که نقش اصلی را ایفا کرد. داور مبارزه در حالی که سوت را به صدا در نیاورده بود، صادق زاده به سمت پاهای میرزاپور یورش برد که تیم داوری باید سریعا اقدام به متوقف  کردن کشتی می‌کرد که متاسفانه این کار انجام نشد.

لایق با تاکید بر این که  اقدام ارزشمند میرزاپور پس از شکست حرکتی جوانمردانه بوده است، گفت‌: وقتی میرزاپور پس از شکست و با وجود اعتراض ، به احترام مردم و فدراسیون به روی تشک آمد و صادق زاده را همراهی کرد یک حرکت پهلوانی و ارزشمند بود. به گونه‌ای که اقدام او خیلی بیشتر از پهلوانی و بازوبند صادق زاده به چشم آمد. مردم ما امروز از میرزاپور به عنوان پهلوان یاد می‌کنند و رفتارهای او به عنوان یک خصلت پهلوانی مورد توجه همه قرار گرفت. فکر می‌کنم به همین علت ما به خواسته‌مان که برجسته کردن صفات پهلوانی است رسیدیم و پهلوانان ما فهمیدند که مردم هر چند به بردن اهمیت می‌دهند، اما مواردی همچون اخلاق گرایی و پهلوانی برایشان اهمیت بیشتری دارد. البته باید این را بگویم که صادق زاده هم از پهلوانان خوب ما است.

وی در پاسخ به این سوال که برخی معتقدند چرا مسئولان فدراسیون کشتی در جریان مبارزه وارد این موضوع نشدند تا کشتی‌ را متوقف کنند؟ گفت‌: مگر می‌شود ما بخواهیم وارد این موضوع شویم و کشتی‌ را قطع کنیم. پس با این حساب وظیفه تیم داوری در این میان چیست؟ اگر ما این کار را انجام دهیم دیگر سنگ روی سنگ بند نمی‌شود. کشتی‌ پهلوانی مانند هر رشته دیگری فدراسیون جهانی دارد و با قوانین یک رشته ورزشی حرفه‌ای دنبال می‌شود.

لایق در پاسخ به این سوال که آیا امکان برگزاری مجدد این مبارزه وجود نداشت، خاطر نشان کرد: اگر ما می خواستیم مبارزه را بار دیگر برگزار کنیم با واکنش اتحادیه جهانی کشتی مواجه می شدیم، چرا که قوانین اتحادیه جهانی کشتی می‌گوید اگر داور مسابقه اشتباه کرده است باید او را محروم کنید. بنابراین کشتی‌ دیگر تمام شده و ما دیگر نمی توانیم آن را  طبق قوانین برگزار کنیم. ما می‌خواهیم کشتی پهلوانی را جهانی کنیم، پس باید به قوانین آن نیز احترام بگذاریم.

دبیر فدراسیون کشتی‌ در ادامه‌ گفت‌وگو با ایسنا، درباره  سرانجام حکم کمیته‌ انضباطی اتحادیه جهانی کشتی در قبال علیرضا کریمی، اظهار کرد: منتظر هستیم تا اتحادیه جهانی در این باره اعلام نظر کند. تلاش ما طی این مدت این بود که با رایزنی‌های گسترده از حکم سنگین برای کشتی‌ ایران جلوگیری کنیم تا اتفاقی برای کشتی‌ ما رخ ندهد. خادم نیز دائما با اتحادیه جهانی کشتی در حال کلنجار و  گفت‌وگو است تا منافع کشتی ایران هر چه‌ بیشتر تامین شود. امیدوارم که اتفاق سنگینی در این باره رخ ندهد.

وی درباره برگزاری رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی جام تختی، گفت‌: قرار است رشته فرنگی در ماهشهر و آزاد نیز در شهر تبریز برگزار شود. برنامه‌ریزی های لازم برای میزبانی شایسته از این رقابت‌ها صورت گرفته است و تیم‌های خارجی خوبی نیز به ایران خواهند آمد. از آنجایی که کشتی فرنگی جام تختی در سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی قرار دارد، کشورهای بسیار خوبی به ایران می آیند و مسابقات از سطح بالایی برخوردار خواهد بود. در رشته آزاد نیز جام تختی مطمئنا با حضور کشتی‌گیران خوبی برگزار خواهد شد.

دبیر فدراسیون  کشتی در پایان صحبت‌های خود و در پاسخ به این سوال که چهره‌های شاخص کشتی آزاد ایران در جام تختی حاضر می‌شوند یا خیر؟ گفت‌: از آنجا که بلافاصله بعد از این رقابت ها مسابقات آسیایی را پیش رو داریم، جام تختی فرصت بسیار خوبی برای کادر فنی تیم‌ ‌ملی خواهد بود و ان‌شاء‌الله کشتی‌گیران صاحب نام نیز در جام تختی به روی تشک خواهند رفت.

#رضا لايق #علیرضا کریمی: گفتند به ما چه با اسراییل کشتی نگرفتی!
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


حرکت جنجالی بازیکن پرسپولیس بعد از تعویض فیلم | مغازه‌های ساختمان جدید پلاسکو چگونه تقسیم می‌شود؟ پاسخ امیر عبدالهیان به تهدیدات ترامپ توقعات از پارس جنوبی جم بالا رفته است عملکرد پیمانکاران اجرای شبکه‌های آبیاری نوین بررسی می‌شود پرداخت حقوق معوقه پرسنل شهرداری نیازمند 5 میلیارد تومان است افزایش بودجه سازمان اوقاف در سال 97/ لزوم توجه به موقوفات در سیاست‌های کلان کشور طلسم نبردن‌های ویسی نشکست/ تساوی در جم برابر پارس‌جنوبی انتقاد تند دایی از هوادارانی که علیه او شعار دادند رحمانیان: من همچنان از برجام دفاع می‌کنم/ تیم جلیلی کارش این بود درباره مکان بعدی مذاکرات صحبت کند! / جبرائیلی: بخشی از تحریم‌ها مربوط به نامه دوستان شما به آمریکا بود/ ظریف گفته بود باید توافق کنیم تا رای بیاوریم دایی: غلبه بر تراکتورسازی کار راحتی نبود! خوش‌وبش آندو با برانکو و شعار علیه فیروز کریمی نیاز 3 میلیارد ریالی برای تکمیل 16 پروژه بهداشتی و درمانی قوچان ترامپ تغییر دیدگاهش را در باره دیوار مرزی مکزیک رد کرد کاراندیش: استفاده از افراد مسلط به مسائل دینی در حوزه موسیقی نمایشگاه نقاشی جواد پاشا در ساری چهارمین پیروزی پیاپی ذوب آهن/ پارس با تساوی به رده دوم صعود کرد دایی: نشان دادیم اگر بخواهیم می‌توانیم تمام تیم‌ها را ببریم عملیات نظامی در شمال سوریه غیر قابل اجتناب است انتقال سفارت واشنگتن به قدس زمان بر است بازگشت باراک اوباما به سیاست بهار عربی یک و نیم میلیون تن را به کام مرگ فرستاد الگوی مدیریت رهبری ضامن بقای امنیت و آرامش کشور است تمدید حالت فوق العاده در ترکیه برای ششمین بار تأثیر تحریم‌ها علیه پیونگ یانگ در حال آشکار شدن است طرح معاینه فنی به مناسبت روز هوای پاک در گرگان لیست قیمت انواع ناودانی در بازارآهن سانچی به پهلوی راست قرار گرفته است روایت تصویری از آئین نکوداشت بی‌بی مریم بختیاری در اهواز مجروحان انفجار لوله گاز اسلامشهر به دوازده نفر رسید مقاوم‌سازی 280 مسکن مددجویان کمیته امداد استان پارس جنوبی جم روی نوار تساوی‌ها بارش برف و باران در محورهای مواصلاتی پیروزی ذوب آهن مقابل نفتی‌های جنوب مروری بر چند خبر از مناطق مختلف استان نایب رییس مجلس: برجام نبود روزانه هزار میلیارد تومان به خاطر تحریم‌ها ضرر می‌کردیم چهارمین پیروزی پیاپی ذوب آهن ذوب آهن 2-نفت آبادان 1/اوج گیری تیم قلعه نویی با زوج کی روش و تبریزی نشست کشورهای تولیدکننده نفت آخر هفته برگزار می‌شود طلسم تساوی پارس جم با پنالتی هم پاره نشد گردش در ادینبرو باکیفیت 4k هیس هافبک پرسپولیس به سکوها بعدازمحرومیت وتعویض با مرکزی در بدنه وزارت نیرو آشنا شوید که خروجی اش زیر صفر است! تیم قلعه‌نویی با شکست نفت آبادان مدعی شد داماهی «مردانه مردن» را برای جان باختگان سانچی خواند+فیلم فرماندار اردکان: منازل خود را به اتباع خارجی غیر مجاز، اجاره ندهید بخش اصلی گلایه‌های مردم بیجاربه مسئولان این شهرستان مربوط می‌شود پروژه کمربندی شرقی بیجار دهه فجر به بهره برداری می‌رسد دولت زیرساخت هرنوع فعالیت اقتصادی در بیجار را ایجاد می‌کند
انفجار گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر + تصاویر مراسم یادبود سرمهندس کشتی سانچی در مشهد مراسم ترحیم سرمهندس نفتکش سانچی فرید محبی -مشهد عناوین روزنامه‌های ورزشی 28 دی 96/ فوتبال انتحاری در دستور کار استقلال! +تصاویر مسئله شادی اهل بیت (ع) را در جامعه تقویت کنیم صداهای شنیده شده در سومار، مرتبط با زلزله‌های اخیر است ماجرای برداشتن اشتباهی کلیه یک مقام سیاسی مبلغ سعودی ترور شد انفجار لوله گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر؛ 6 نفر مصدوم شدند نسخه کامل نماهنگ "منم باید برم" با صدای سید رضا نریمانی و میلاد هارونی + فیلم واکنش‌آیت الله‌علم الهدی‌به اتهام‌دخالت‌دراغتشاشات اعتراف به قتل دو عتیقه‌فروش بعد از 14 ماه گزارش تصویری؛ نمایشگاه فرش و تابلو فرش روستایی خلاصه بازی اسپانیول 1-0 بارسلونا حذف رانت خودروها با فروش خیابان‌ها! / گزارشی از اما و اگرهای «طرح جدید ترافیک شهر تهران» صفحه اول روزنامه‌های پنج شنبه 28 دی سازمان ملل بر لزوم حفظ دستاوردهای توافق هسته‌ای تاکید کرد مراسم یادبود جانباختگان سانحه کشتی سانچی چرا بازار عراق دستِ ایران نیست؟ مراسم ترحیم شهید حسین جهانی و همسر شهیده‌اش در اردبیل برگزار می‌شود بیانیه صالحی امیری در خصوص شبهات مطرح شده کمبود نیروی پرستاری توانبخشی در کشور/ راه اندازی رشته کارشناسی ارشد پرستاری توانبخشی از سال 91 مهار آتش سوزی 2 لنج باری در بندر عامری بوشهر عضو شورای نگهبان: آیا بهتر نیست بجای تجویز نقد معصوم، لائیک‌ها و سکولارها را نقد کنیم؟ / باید مثل این افراد را نصیحت کرد که هر چه دیگران به دهنتان می‌گذارند تکرار نکنید استفان دی میستورا: مذاکرات صلح سوریه هفته آینده در وین برگزار می‌شود انفجار در اسلامشهر/ اصابت دستگاه حفاری آب به لوله گاز به 50 خانه آسیب زد صفحه نخست روزنامه‌های ورزشی 28 دی ماه انفجار گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر آمادگی دارم معاونت‌فرهنگی شهرداری را به جوانان واگذار کنم/ ریاست کمیته ملی المپیک شغل محسوب نمی‌شود صداهای عجیب از دل زمین در سومار مرتبط با زلزله است؟ «قرآن کشتی مطلا» در حرم حضرت معصومه رونمایی شد همه چیز در مورد بازیکن پرتغالی جدید استقلال از خطبه‌های امیرالمؤمنین اینگونه بر می‌آید که اگر حاکم نقد نشود، دچار خطا می‌شود/ رئیس جمهور از بیان سخنانی که ایهام دارد خودداری کند شهرستان دهگلان از فقر فضاهای فرهنگی رنج می‌برد وزارت خارجه سوریه: حضور آمریکا در خاک کشورمان غیرقانونی است/ حتی به یک دلار آمریکایی‌ها نیاز نداریم سقوط پژو به کانال آب قربانی گرفت بیانیه کنفرانس مجالس کشورهای اسلامی مهاجم جدید استقلال وارد ایران شد تصویب طرح‌جدید ترافیک تهران در شورای ترافیک/ لغو طرح در پنجشنبه‌ها/ قیمت‌ها بعدا مشخص می‌شود/ جزییات پورموسوی: چرا داور تهرانی مقابل تیم تهرانی برای ما قضاوت کند؟ / عادت داریم در سختی‌ها نتیجه بگیریم زلزله در جوادآباد ورامین/ زمین لرزه مربوط به گسل پیشوا است صداهای شنیده شده در سومار، مرتبط با زلزله‌های اخیر است سربازان در نیروهای مسلح تخصص و توانمندی جدید یاد می‌گیرند بعداز ظهر امروز؛ مراسم ترحیم شهید میلاد عنایتی افسر سوم کشتی نفت کش سانچی برگزار می‌شود ظریف ساختار جدید وزارت خارجه را معرفی کرد / سرمدی قائم‌مقام، عراقچی معاون سیاسی و جابری انصاری دستیار ارشد وزیر در امور ویژه سیاسی شدند نماز باران در قم اقامه می‌شود واکنش احسان علیخانی به شوخی‌های یک سریال اجرای برداشتن اشتباهی کلیه آیت الله هاشمی شاهرودی عکس/ مراسم ترحیم سرمهندس نفتکش سانچی رونمایی اثر هنری "قرآن کشتی مطلا"

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me