تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:ایرنا
دسته:دسته بندی نشده
کد خبر:13761814
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۱۳:۰۲

عملیات کربلای 6، آزادسازی ارتفاعات نفت شهر واضمحلال ارتش عراق

تهران - ایرنا - عملیات پیروزمندانه کربلای شش را رزمندگان جان برکف نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران بمنظور آزادسازی ارتفاعات مهم شمال شرقی نفت شهر با هدف نابود سازی مواضع رژیم بعثی و اضمحلال ارتش عراق در غرب کشور درمنطقه سومار طراحی و اجرا کردند.
عملیات کربلای 6، آزادسازی ارتفاعات نفت شهر واضمحلال ارتش عراق

به گزارش ایرنا،عملیات غرور آفرین کربلای شش با رمز«یا فاطمه الزهراء‌ (س)» درمنطقه عمومی سومار به وسعت تقریبی 100 کیلومتر مربع در آخرین ساعات روز بیست و سوم دی ماه سال 1365 آغاز و به مدت دو روز تا پایان روز 24 دی ماه ادامه داشت.
این عملیات به آزاد سازی ارتفاعات شمال منطقه عملیاتی نفت شهر انجامید. رزمندگان اسلام در این عملیات موفق شدند همچنین پل های ارتباطی منطقه رودخانه کنگاگوش را فتح کنند.
عملیات کربلای 6 بیش از هر زمان دیگر برای ایرانی ها اهمیت داشت، زیرا حدود شش سال از جنگ می گذشت و عملیات های پی در پی و گسترده، دشمن را در بیشتر جبهه ها به عقب رانده بود اما هنوز این مناطق تحت اشغال عراق بود.
انجام این عملیات علاوه بر اینکه می توانست به آزادسازی بخشهایی از خاک خودی بیانجامد سبب ایجاد جبهه ای جدید برای رزمندگان اسلام به منظور تجزیه دشمن می شد.
اما این عملیات که می توانست در صورت موفقیت، همچنین از فشار دشمن در جنوب بکاهد و پیشروی رزمندگان در منطقه شرق بصره را تسهیل کند ، به این مهم دست نیافت و فرماندهان عملیات به دستاوردهای موجود آن بسنده کردند.

** عبور رزمندگان از موانع سخت دشمن ( طبیعی و غیرطبیعی)
رزمندگان اسلام با عبور از موانع گوناگون از جمله میدان‏های وسیع مین، سیم‏های خاردار و تله‏ های انفجاری، به دشمن بعثی یورش بردند و پس از شکستن خطوط و مواضع دشمن، بیش از 60 کیلومتر از خاک میهن اسلامی را آزاد کردند.
در این عملیات علاوه بر آزادی ارتفاعات منطقه، تعداد یازده فروند هواپیما، دو فروند هلی‏کوپتر، بیست دستگاه تانک، تعداد زیادی خودرو و چندین انبار مهمات منهدم و علاوه بر انهدام پنج گردان و پنج تیپ دشمن، تعداد سه هزار نفر از مزدوران بعثی کشته و زخمی شده و تعدادی تانک و نفربر و انواع سلاح‏های سبک و سنگین به غنیمت سربازان اسلام درآمد.

** جغرافیای منطقه عملیاتی
جغرافیای طبیعی نفت شهر و ارتفاعات مرزی منطقه این شهر را از موقعیت نظامی مستحکم تری بر خوردار کرده است . در آغاز هجوم ارتش عراق مدافعان اندک نفت شهر با اتکا به این ارتفاعات بیش از 48 ساعت مقاومت کردند .
نفت شهر در دوم مهر سال 1359 اشغال شد و تا آخر جنگ در اشغال دشمن ماند . در عملیات کربلای 6 برای آزادی نفت شهر و تصرف نفت خانه عراق تلاشی صورت گرفت اما نتیجه ای حاصل نشد . در این عملیات گروهان های پیاده ، زرهی و هوابرد ارتش جمهوری اسلامی ایران حضور داشتند .

** عملیات انحرافی علیه دشمن بعثی
در حالیکه تمامی نیروی سپاه برای عملیات کربلای 5 بسیج شده بود، ارتش جهت اجرای یک حمله انحرافی که هم جلوی انتقال نیروهای عراقی به سمت بصره گرفته شود و هم هدف مهمی داشته باشد ، وارد عمل شد .
با توجه به تاریخ اجرای عملیات کربلای شش که 4 الی 5 روز پس از اجرای عملیات کربلای 5 که در منطقه شلمچه اجرا می گردد بمنظور کاهش فشار دشمن در جنوب و درگیر نمودن نیروهای دشمن در غرب کشور ، این عملیات کربلای با حضور یگانهای ارتش جمهوری اسلامی ایران اجرا می گردد و دشمن در این عملیات با بمباران وسیع شیمیایی منطقه عملیاتی منجمله بیمارستان صحرایی سومار سعی در جلوگیری از پیشروی رزمندگان ارتش اسلام نمود، هر چند در این عملیات هدفهای پیش بینی شده تأمین نگردید اما 40 کیلومتر مربع از خاک میهن اسلامی آزاد شد و پشتیبانی از عملیات کربلای 5 در منطقه شلمچه با موفقیت انجام شد.

** استعداد نیروهای مسلح دو کشور
الف : ارتش جمهوری اسلامی ایران با 36 گردان پیاده و زرهی و 2 گردان توپخانه
ب : عراق با 44 گردان پیاده ، زرهی و مکانیزه

** نتایج عملیات
1- 40 کیلومتر مربع از خاک میهن اسلامی در این عملیات آزاد گردید .
2- یگانهای منهدم شده دشمن ؛ گردانهای 1 و 2 از تیپ 108، گردان 1 از تیپ 606، یک گردان از تیپ 80 پیاده ، یک گردان از تیپ 45 ، یک واحد کماندویی و 3000 نفر کشته و زخمی از نفرات دشمن
3-تجهیزات منهدم شده دشمن، 13 فروند هواپیما، 3 فروند بالگرد، 20 دستگاه تانک و نفربر، چندین انبار مهمات و تعداد زیادی خودرو زرهی و رزمی
4-غنائم بدست آمده ؛ دهها دستگاه تانک و نفربر، تعداد زیادی انواع سلاح سبک و مهمات

** موقعیت ژئوپلیتیک عراق
الف : موقعیت جغرافیایی؛ کشور عراق محدود است ازشمال به ترکیه ، از غرب به سوریه و اردن هاشمی ، ازجنوب به عربستان سعودی ، از جنوب شرقی به امیرنشین کویت و از شرق به جمهوری اسلامی ایران و تنها از طریق‌خلیج‌فارس به‌دریاهای آزادراه دارد.
ب : موقعیت سیاسی؛ می توان گفت کشور عراق قسمت اعظم مرز غربی کشور مارا می پوشاند وبعداز جنگ جهانی اول به صورت یک واحد سیاسی متشکل ، مشخص وشناخته شده است .
ج : موقعیت ( ژئوپلیتیک ) جغرافیایی سیاسی؛ جمعیت عراق در زمان جنگ تحمیلی حدود 17 میلیون نفر و اعراب اکثریت مردم عراق را تشکیل دادند.
سنی ها برسایر مذاهب حکومت داشتند و این درحالی بود که اکثریت مردم عراق را شیعیان و تعداد دیگر جمعیت این کشور را اکراد تشکیل داده بودند و در این بین 2درصد مردم عراق ایرانیان بودند که صدام در آغاز جنگ ایرانیان را از عراق بیرون راند.
این کشور به 18 استان تقسیم و وسعت خاک این کشور حدود 435 هزار کیلومتر یعنی تقریباً کمی بیش ازخاک کشورمان ایران می باشد و شکل این کشور تقریباً مثلث مختلف الاضلاعی است که راس آن متوجه اردن هاشمی و قاعده بزرگ آن به طرف ایران کشیده شده است، طول این کشور حدود 1536 کیلومتر می باشد و بیشترین مرز در آب و خاک( 1610کیلومتر) را با کشور ایران از بندر فاو تا دلامپر داغ را دارد.
این کشور از منطقه کوهستانی ، منطقه جلگه ای ، منطقه جزیره ای ، منطقه فلات باختری برخوردار می باشد ، که تنوع سرزمینی موجب‌شده ازواحدهای مختلف نظامی در ارتش خود برخوردار باشد .
و اگر با دید وسیع به سراسر نوار مرزی ایران و عراق نگاه کنیم ، از دهانه فاو تا موسیان بیشتر نقاط حساس و هدف‌های حیاتی اقتصادی و سیاسی عراق در مقابل ما قرار دارد و از موسیان که در حقیقت ابتدای مرزایران وعراق درمنطقه پشتکوه است تا دلامپرداغ که ابتدای شروع مرز ترکیه می باشد ، هدف هایی که آن طرف مرز روبروی ایران قرار دارند ، هدف‌های نظامی بسیار ارزنده ای هستند.

** موضع گیری های تاریخی میان دو کشور
تجارب دو جنگ بزرگ عالم گیر و دیگر عملیات های بزرگ نشان داد که در جنگ ها هدف های اقتصادی و سیاسی کاربرد چندانی ندارد و برعکس هدف‌های نظامی در هر عملیاتی سرنوشت جنگ هارا رقم می زند.
به‌عبارت‌دیگر هدف های نظامی دارای اهمیت های ممتازی از نظر جغرافیائی هستند، درحالی که هدف‌های سیاسی و اقتصادی‌دارای وضعیت مطلوب می‌باشند.
دشمنی های دیرین اختلافات دوکشور ایران و عراق ریشه ی عمیق در تاریخ خـون‌بار گذشته دارد ودر واقع باید اختلافات بین ایران و عثمانی از زمان جنگ چالدران به بعد را سنگ بنا و میراثی شوم به شمار آورد که روابط دولت بعدی حاکم بربین النهرین با همسایه شرقی خود را شکل داده و هدایت کرده است .
این اختلافات دیرینه موجب شده است که طی یک دوره 420 ساله 16 قرارداد رفع اختلاف مرزی بین ایران و عثمانی آن زمان منعقد شودکه آخرین آن قرار داد معروف 1975 الجزایر می باشد که ایران شیطنت های صدام بعثی را در نطفه خفه کرد و با اقتدار ارتش، حاکمیت به حق ایران را برکنترل اروند رود ، به عراق قبولاند .
اما به نظر می‌رسید با این قرار داد ( الجزایر ) همه منازعات مرزی و اختلافات عقیدتی دو کشور خاتمه یافته است ، لیکن در عمل چنین نشد.

** پیروزی انقلاب اسلامی ایران و لشکر کشی صدام
سال 1357 ، که انقلاب شکوهمند اسلامی به رهبری امام راحل در آن برهه از زمان بوقوع پیوست و شاهد جابجایی حکومت و افول قدرت و ظهور قدرت‌های جدید در منطقه بودیم و با این رخداد مهم و تاریخی که جهان را تکان داد ، تقریباً شیرازه اداره کشوراز هم گسیخته بود و ایران دست خوش ناملایمات و جریان های سیاسی شده بود.
موقعیت سیاسی و وضع نابسامان اوایل انقلاب و به دنبال فرار امرای ارتش و خالی شدن پادگان ها و آشفتگی در سازمان رزمی دفاعی ارتش و استنباط و تحریک نابه جای متحدین شرق و غرب عراق ، صدام با تکیه بر توان نظامی خود که بعد از ایران قدرت منطقه محسوب می شد و تکیه بر قدرت های خارجی و حکـومت‌های ارتجاعی منطقه که هم قسم شده بودند که حکومت ایران را ساقط کنند و ژاندارمی منطقه حساس جهان یعنی خاورمیانه را بعد از ارتش شاه به دست گیرد و حکومت پان‌عربیسم را جاری ساخته و داعیه رهبری جهان عرب را سر دهد.
صدام یک طرفه قرار داد 1975 الجزایر را در جلو دوربین رسانه های جهان پاره کرد و اعلام کرد که مفاد این قرار داد را ملغی می داند و به این طریق اعلان جنگ با ایران را رسمیت بخشید .
غافل از اینکه این بار هم حکومت های عربی ارتجاعی دراشتباهی سخت فرو رفته بودند، چرا که قدرت واقعی مردم ایران را که در تاریخ بارها تکرار شده بود از یاد برده بودند .

** شکست ارتش میلیونی عراق مقابل نیروهای مسلح ایران
براساس آخرین برآوردها ، ارتش یک میلیونی عراق به همراه 850 هزار نفر نیروی ذخیره ، با 5500 دستگاه تانک ، 3000عراده توپ و از سویی بیش از 530 فروند هواپیمای جنگی عمدتاً ساخت شوروی سابق حمایت می شد.
نیروهای مسلح ایران در راس آن نیروی زمینی ارتش علیرغم وجود آشفتگی های فراوان در سازمان رزمی خود و نابسامانی‌های بی شماری که در سیستم فرماندهی و کنترل آن پس از انقلاب اسلامی که ناشی از تجدید سازمان و تطبیق و هم سو شدن با شرایط نوین کشور و انقلاب بود، توانستند با مقاومتی دلیرانه و با استفاده از نقاط ضعف عملیاتی ارتش متجاوز سرانجام هجوم دشمن را مهار و از پیش‌روی بیشتر متجاوز به عمق زیادتر ، جلوگیری نمایند.
دشمن تا دندان مسلح این بار نیز دست به شیطنت بسیار خطر ناکی زد ، با تحمیل جنـگ خانمان ‌سوز عاقبت خود صدام با حکومت دیکتاتوریش برای همیشه از صفحه روزگار محو گردیدند ، حکومتی که وجودش برای مسلمانان جز وحشت و بیچارگی چیزی در بر نداشت ، علاوه بر از بین بردن انسان های بی گناه و ثروت این کشور در راه اهداف شوم خود و شکست در جنگ با ایران و فروپاشی حکومت بعثی توسط متحدان دیروز خود موجبات اسارت و نا آرامی ها و جنگ های فرقه ی را برای عراق امروز به جا گذاشت .

** اهداف نامقدس رژیم عراق علیه ایران
صدام دراوایل سال 1359 در ادعایی بی اساس اعلام کرد که اینک توانایی ‌نظامی‌برای استرداد سه جزیره ایرانی واقع در خلیج فارس که توسط محمد رضا پهلوی اشغال شده است را دارد و هرگز از زمان اشغال این جزایرساکت ننشسته ایم و پیوسته ازنظر نظامی و اقتصادی برای پس گرفتن سه جزیره مذکور خود را آماده کرده ایم.
صدام در کنفرانس مطبوعاتی در تاریخ نوزدهم آبان 1359 اعلام کرد:حقوق ما روشن است ،زمین های ما روشن است، حاکمیت برزمین های عربی روشن است ،اکنون لازم است (امام) خمینی (ره ) بگوید که مرزهایش کجاست ؟ و نقشه ایران در کجا قرار دارد؟
رییس رژیم بعث عراق در تاریخ 21 آبان 59 طی مصاحبه ای گفت:مااز تجزیه و انهدام ایران ناراحت‌ نمی‌شویم و صریحاً اعلام می‌داریم در شرایطی که این کشور دشمنی بورزد ، هر فرد عراقی و یا عربی مایل به تقسیم ایران و خرابی آن خواهد بود.
همچنین طارق عزیزمعاون نخست وزیر وقت در آغاز هشتمین ماه جنگ تحمیلی عراق علیه ایران اعلام کرد : وجود پنج ایران کوچک بهتر از وجود یک ایران واحد خواهد بود.
وی افزود: ما از شورش مردم ایران ‌حمایت ‌وپشتیبانی‌می‌کنیم ‌وهمه سعی خودرا متوجه تجزیه ایران خواهیم کرد.
نعیم حداد معاون صدام در اردیبهشت 1359 نیز اعلام کرده بود: عراق نسبت به تقاضای خود در مورد بازگشت جزایر استراتژیک تنب کوچک و بزرگ و ابوموسی به اعراب که درسال 1971 اشغال شد پافشاری خواهد کرد.

** شهدای عملیات
شهید شاهین بخشی؛ متولد :1343، تاریخ شهادت : 4 بهمن 1365، محل تولد : کهکیلویه‌بویراحمد
شهیدعلی رضا امیری ؛ متولد :1346، تاریخ شهادت : 28 دی 1365، محل تولد : سیستان‌وبلوچستان/زاهدان،مزار شهید : گلزار شهدای زاهدان
شهید خدابخش براهویی ؛ متولد :1345، تاریخ شهادت : 25دی 1365 ، محل تولد : سیستان‌وبلوچستان /زابل ،
شهید غلام مرشدی ؛متولد :1342، تاریخ شهادت : 24 دی 1365 ، محل تولد : سیستان‌وبلوچستان /زابل،
شهید غلام رضا کیخا ؛ متولد :1346 ، تاریخ شهادت : 24دی 1365 ،محل تولد : سیستان‌وبلوچستان/زابل /توتی،
شهید کرم علی جافرمن؛متولد :1345، تاریخ شهادت : 24دی 1365 ، محل تولد : خوزستان /دزفول /کوتیان،
شهید خانجان پایدار؛ متولد :1339 ، تاریخ شهادت : 1365، محل تولد : سیستان‌ و بلوچستان /زابل /بالاخانه ،
«روحشان شاد و یادشان گرامی »
اجتمام / 1095 ** 1569
گزارش : رضا رضائی مجد ** ناشر : علی حبیبی
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej

عملیات کربلای6،آزادسازی ارتفاعات نفت شهر واضمحلال ارتش عراقعملیات کربلای6،آزادسازی ارتفاعات نفت شهر واضمحلال ارتش عراق #اجتماعي #روزشمار دفاع مقدس #عمليات كربلاي شش #ما و شهدا
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image


نفرات برتر در مقطع متوسطه استان قزوین تجلیل شدند قلعه‌نویی: در نیمه اول در حد ذوب‌آهن بازی نکردیم طرح یکجانبه کنگره آمریکا برای تغییر برجام (ویدئو) ربات‌ها خودروی شما را پارک می‌کنند (ویدئو) پلیسی که در پمپ بنزین تبدیل به قهرمان شد پرداخت وام 300 میلیونی کسبه پلاسکو فقط به یک نفر دیدار فرستاده ویژه رئیس جمهور آمریکا با سید عمار حکیم چهارمین پیروزی پیاپی ذوب آهن/ پارس با تساوی به رده دوم صعود کرد زلزله 3.4 ریشتر در خوزستان زلزله 3.8 ریشتری کرمان را لرزاند کره شمالی در حال آزمایش نسل جدید زیردریایی بالستیک است اوج گیری تیم قلعه نویی با زوج کی روش و تبریزی فریاد طنین‌انداز دایی در یادگار (عکس) صبر هواداران پرسپولیس تمام شد فدرر راهی دور سوم تنیس اُپن استرالیا شد حرکت جنجالی بازیکن پرسپولیس بعد از تعویض فیلم | مغازه‌های ساختمان جدید پلاسکو چگونه تقسیم می‌شود؟ پاسخ امیر عبدالهیان به تهدیدات ترامپ چگونه بر کبد چرب غلبه کنیم؟ دایی: برای هواداران تراکتورسازی متاسفم توقعات از پارس جنوبی جم بالا رفته است عملکرد پیمانکاران اجرای شبکه‌های آبیاری نوین بررسی می‌شود پرداخت حقوق معوقه پرسنل شهرداری نیازمند 5 میلیارد تومان است افزایش بودجه سازمان اوقاف در سال 97/ لزوم توجه به موقوفات در سیاست‌های کلان کشور طلسم نبردن‌های ویسی نشکست/ تساوی در جم برابر پارس‌جنوبی انتقاد تند دایی از هوادارانی که علیه او شعار دادند رحمانیان: من همچنان از برجام دفاع می‌کنم/ تیم جلیلی کارش این بود درباره مکان بعدی مذاکرات صحبت کند! / جبرائیلی: بخشی از تحریم‌ها مربوط به نامه دوستان شما به آمریکا بود/ ظریف گفته بود باید توافق کنیم تا رای بیاوریم دایی: غلبه بر تراکتورسازی کار راحتی نبود! خوش‌وبش آندو با برانکو و شعار علیه فیروز کریمی نیاز 3 میلیارد ریالی برای تکمیل 16 پروژه بهداشتی و درمانی قوچان ترامپ تغییر دیدگاهش را در باره دیوار مرزی مکزیک رد کرد کاراندیش: استفاده از افراد مسلط به مسائل دینی در حوزه موسیقی نمایشگاه نقاشی جواد پاشا در ساری چهارمین پیروزی پیاپی ذوب آهن/ پارس با تساوی به رده دوم صعود کرد دایی: نشان دادیم اگر بخواهیم می‌توانیم تمام تیم‌ها را ببریم عملیات نظامی در شمال سوریه غیر قابل اجتناب است انتقال سفارت واشنگتن به قدس زمان بر است بازگشت باراک اوباما به سیاست بهار عربی یک و نیم میلیون تن را به کام مرگ فرستاد الگوی مدیریت رهبری ضامن بقای امنیت و آرامش کشور است تمدید حالت فوق العاده در ترکیه برای ششمین بار تأثیر تحریم‌ها علیه پیونگ یانگ در حال آشکار شدن است طرح معاینه فنی به مناسبت روز هوای پاک در گرگان لیست قیمت انواع ناودانی در بازارآهن سانچی به پهلوی راست قرار گرفته است روایت تصویری از آئین نکوداشت بی‌بی مریم بختیاری در اهواز مجروحان انفجار لوله گاز اسلامشهر به دوازده نفر رسید مقاوم‌سازی 280 مسکن مددجویان کمیته امداد استان پارس جنوبی جم روی نوار تساوی‌ها
انفجار گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر + تصاویر مراسم یادبود سرمهندس کشتی سانچی در مشهد مراسم ترحیم سرمهندس نفتکش سانچی فرید محبی -مشهد عناوین روزنامه‌های ورزشی 28 دی 96/ فوتبال انتحاری در دستور کار استقلال! +تصاویر مسئله شادی اهل بیت (ع) را در جامعه تقویت کنیم صداهای شنیده شده در سومار، مرتبط با زلزله‌های اخیر است ماجرای برداشتن اشتباهی کلیه یک مقام سیاسی مبلغ سعودی ترور شد انفجار لوله گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر؛ 6 نفر مصدوم شدند نسخه کامل نماهنگ "منم باید برم" با صدای سید رضا نریمانی و میلاد هارونی + فیلم واکنش‌آیت الله‌علم الهدی‌به اتهام‌دخالت‌دراغتشاشات اعتراف به قتل دو عتیقه‌فروش بعد از 14 ماه گزارش تصویری؛ نمایشگاه فرش و تابلو فرش روستایی خلاصه بازی اسپانیول 1-0 بارسلونا حذف رانت خودروها با فروش خیابان‌ها! / گزارشی از اما و اگرهای «طرح جدید ترافیک شهر تهران» صفحه اول روزنامه‌های پنج شنبه 28 دی سازمان ملل بر لزوم حفظ دستاوردهای توافق هسته‌ای تاکید کرد مراسم یادبود جانباختگان سانحه کشتی سانچی چرا بازار عراق دستِ ایران نیست؟ مراسم ترحیم شهید حسین جهانی و همسر شهیده‌اش در اردبیل برگزار می‌شود بیانیه صالحی امیری در خصوص شبهات مطرح شده کمبود نیروی پرستاری توانبخشی در کشور/ راه اندازی رشته کارشناسی ارشد پرستاری توانبخشی از سال 91 مهار آتش سوزی 2 لنج باری در بندر عامری بوشهر عضو شورای نگهبان: آیا بهتر نیست بجای تجویز نقد معصوم، لائیک‌ها و سکولارها را نقد کنیم؟ / باید مثل این افراد را نصیحت کرد که هر چه دیگران به دهنتان می‌گذارند تکرار نکنید استفان دی میستورا: مذاکرات صلح سوریه هفته آینده در وین برگزار می‌شود انفجار در اسلامشهر/ اصابت دستگاه حفاری آب به لوله گاز به 50 خانه آسیب زد صفحه نخست روزنامه‌های ورزشی 28 دی ماه انفجار گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر آمادگی دارم معاونت‌فرهنگی شهرداری را به جوانان واگذار کنم/ ریاست کمیته ملی المپیک شغل محسوب نمی‌شود صداهای عجیب از دل زمین در سومار مرتبط با زلزله است؟ «قرآن کشتی مطلا» در حرم حضرت معصومه رونمایی شد همه چیز در مورد بازیکن پرتغالی جدید استقلال از خطبه‌های امیرالمؤمنین اینگونه بر می‌آید که اگر حاکم نقد نشود، دچار خطا می‌شود/ رئیس جمهور از بیان سخنانی که ایهام دارد خودداری کند شهرستان دهگلان از فقر فضاهای فرهنگی رنج می‌برد وزارت خارجه سوریه: حضور آمریکا در خاک کشورمان غیرقانونی است/ حتی به یک دلار آمریکایی‌ها نیاز نداریم سقوط پژو به کانال آب قربانی گرفت بیانیه کنفرانس مجالس کشورهای اسلامی مهاجم جدید استقلال وارد ایران شد تصویب طرح‌جدید ترافیک تهران در شورای ترافیک/ لغو طرح در پنجشنبه‌ها/ قیمت‌ها بعدا مشخص می‌شود/ جزییات پورموسوی: چرا داور تهرانی مقابل تیم تهرانی برای ما قضاوت کند؟ / عادت داریم در سختی‌ها نتیجه بگیریم زلزله در جوادآباد ورامین/ زمین لرزه مربوط به گسل پیشوا است صداهای شنیده شده در سومار، مرتبط با زلزله‌های اخیر است سربازان در نیروهای مسلح تخصص و توانمندی جدید یاد می‌گیرند بعداز ظهر امروز؛ مراسم ترحیم شهید میلاد عنایتی افسر سوم کشتی نفت کش سانچی برگزار می‌شود ظریف ساختار جدید وزارت خارجه را معرفی کرد / سرمدی قائم‌مقام، عراقچی معاون سیاسی و جابری انصاری دستیار ارشد وزیر در امور ویژه سیاسی شدند نماز باران در قم اقامه می‌شود واکنش احسان علیخانی به شوخی‌های یک سریال اجرای برداشتن اشتباهی کلیه آیت الله هاشمی شاهرودی عکس/ مراسم ترحیم سرمهندس نفتکش سانچی رونمایی اثر هنری "قرآن کشتی مطلا"

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me