تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:ایمنا
دسته:اقتصادی()
کد خبر:13762805
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۱۳:۳۳

هزینه دونرخی شدن بنزین را اقشار کم درآمد ندهند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس مجلس با تاکید بر اینکه متاسفانه به دلیل نداشتن بانک اطلاعاتی جامع در کشور در بحث اصلاح یا قطع یارانه‌ها با مشکل مواجه هستیم، گفت: نباید هزینه دو نرخی بودن بنزین را قشر ضعیف جامعه پرداخت کنند.
هزینه دونرخی شدن بنزین را اقشار کم درآمد ندهند

زهرا سعیدی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی ایمنا در خصوص دو نرخی شدن بنزین، اظهار کرد: به طور قطع دو نرخی شدن بنزین فرصت ها و تهدیدهایی را به همراه خواهد داشت. دو نرخی شدن امکان فراهم شدن شرایط و امکاناتی را دارد که باید پاسخگوی مازاد بنزین مصرفی خود باشیم.

وی با اشاره به تهدیدهای دو نرخی شدن بنزین، گفت: این موضوع می تواند زمینه ای را برا سوء استفاده برخی افراد فراهم کند. در این زمینه موضوع قاچاق کالا در کمیسیون اقتصادی مجلس در دست بررسی است و باید تلاش های صورت گیرد تا زمینه قاچاق افراد را فراهم نکنیم در این خصوص نیازمند مدیریت بهینه هستیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دولت در لایحه بودجه ۹۷ پیشنهاد افزایش قیمت حامل های انرژی را داد به این صورت که این افزایش قیمت به صورت هدایت شده به سمت ایجاد اشتغال و تولید برود، اظهار کرد: در دوران رکود سیاست های پولی به طور معمول انبساطی تعریف می شود اما سیاست لایحه بودجه ۹۷ انقباضی است و گفته می شود بودجه کافی وجود ندارد البته با سیاست گذاری صحیح می توان فشار بر روی مردم را کمتر کرد.

ضرورت تشکیل بانک اطلاعاتی برای مدیریت بهینه مصرف بنزین

وی با تاکید بر اینکه برای مدیریت بهینه مصرف بنزین نیازمند تشکیل بانک اطلاعاتی هستیم، گفت: این کار در صورتی پاسخ مثبت خواهد داشت که بررسی های کارشناسی بر روی آن انجام شود. از سوی دیگر باید شرایط افرادی را که از طریق خودرو شخصی خود مسافرکشی و کسب روزی می کنند در نظر گرفته شود تا این قشر دچار آسیب نشوند.

سعیدی با بیان اینکه اگر قرار بر تصویب بنزین دو نرخی باشد ما باید در بحث نسبت به اصلاح قوانین به نحوی عمل کنیم که با متخلفانی که می خواهند در سطح کلان سوء استفاده کنند برخورد شود، افزود: از سوی دیگر باید با بررسی شرایط صنفی افرادی را که کسب روزی از این طریق دارند در نظر گرفته شود تا به گونه ای آسان به فعالیت خود ادامه دهند تا مجبور به تخلف و تقلب نشوند.

دو نرخی بودن بنزین به اقتصاد شوک وارد نکند

وی افزود: در بحث دو نرخی شدن بنزین افراد باید در سامانه ای ثبت نام کنند تا خانواده های که شغل ندارند با خودرو شخصی خود مسافرکشی می کنند در این سامانه با توجه به نیاز بالا به بزین مشخص شوند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه متاسفانه به دلیل نداشتن بانک اطلاعاتی جامع در کشور در بحث اصلاح یا قطع یارانه ها با مشکل مواجه هستیم، تصریح کرد: متاسفانه بدون نبود اطلاعات کافی، گاهی یارانه خانواده های کم درآمد قطع شده است بنابراین نباید هزینه دو نرخی بودن بنزین را قشر ضعیف جامعه پرداخت کنند.

وی با تاکید بر اینکه در بحث دو نرخی بودن بنزین، افزایش قیمت این سوخت نباید به گونه ای باشد تا شوکی به اقتصاد وارد کند، گفت: اگر قرار است هزینه افزایش نرخ بنزین به سمت اشتغال سوق پیدا کند این گرانی باید به صورت پلکانی و به صورت فصل بندی انجام شود.

دولت نخست بودجه ای برای اشتغالزایی لحاظ کند

سعیدی با اشاره به اینکه به شخصه و قلباً مخالف گرانی بنزین هستم اما از نظر عقل باید در نظر بگیریم که قرار است هزینه های افزایش نرخ سوخت در بخش اشتغال هزینه شود، گفت: در مجموع با گران شدن حامل‌های انرژی مخالفم چرا که دولت چندین بار به بهانه اشتغالزایی فضایی را در کشور کرد اما نتیجه ای حاصل نشد.

وی با بیان اینکه متاسفانه همیشه هزینه های در نظر گرفته شده در بودجه به صورت قانون مند در بخش های یاد شده لحاظ نمی شود، افزود: دولت ابتدا می تواند بودجه ای را برای ایجاد شغل در نظر بگیرد و بعد از اشتغالزایی، افزایش نرخ حامل های انرژی همچون بنزین کلید بخورد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه در بودجه کشور دو موضوع در اولویت است، گفت: در وهله نخست بحث آب و ساماندهی مدیریت آب کشور و دوم ایجاد شغل در اولویت قرار دارد و شایسته است بعد از اشتغالزایی و به کار گرفتن جوانان، افزایش و واقعی سازی نرخ بنزین را کلید بزنیم.

نرخ بیکاری باید تک رقمی شود

وی در پاسخ به این سوال که هیچ زمانی نمی توان مشکل بیکاری را به طور کامل حل کنیم، گفت: با سیاست های درست می توان نرخ بیکاری را اصلاح کرد و باید با آمار و اعداد واقعی برنامه ریزی صحیحی در یک بانک اطلاعاتی داشته باشیم.

سعیدی تاکید کرد: با برنامه ریزی و سیاست گذاری در وهله نخست باید نرخ بیکاری را تک رقمی کنیم و بعد به سمت و سوی واقعی شدن حامل های انرژی و گرانی بنزین برویم.

وی با تاکید بر اینکه اکنون افزایش قیمت‌ها نیست، گفت مردم در شرایط اقتصادی و معیشتی مناسبی قرار ندارند و برای ایجاد اشتغال باید تدبیر ویژه‌ای از سوی دیگری بیندیشیم.

#اشتغال #اقتصاد #بنزین دو نرخی #بنزين #شهردار اصفهان #ریاست جمهوری #ورزشگاه نقش جهان #شهر خلاق #فناوری های نوین #مدیریت شهری #قدرت الله نوروزی #اصفهان فردا
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image


طرح اتهام تازه علیه ترامپ آمریکا درگیر جنگی بی پایان شده است چرا آتش پلاسکو در همان دقایق اولیه خاموش نشد؟ اظهارات سرکنسول ایران در شانگهای دربارۀ کشتی سانچی زمان اعلام اسامی 20 هزار واجد شرایط کسرخدمت‌های جدید سربازی چاه‌های غیرمجاز مسدود می‌شوند/ انسداد 13 حلقه چاه غیر مجاز از ابتدای سالجاری تاکنون در سنقروکلیایی طرح ترافیک، ابزار قدرت شهرداری بود/ تغییر در سیاست‌های طرح برای ایجاد عدالت اجتماعی نرخ مصوب انواع برنج ایرانی در میادین میوه و تره بار کشته شدن رهبر مخالفان زیمبابوه در آمریکا اوقات شرعی جمعه 29 دی ماه به افق خرم آباد 18 کشته و زخمی در برخورد خودرو با مردم در ریودوژانیرو برزیل استاندار تهران در مرکز ترک اعتیاد شفق تاکید نمایندگان مجلس بر رسیدگی به وضعیت زنان بازداشتی/ پیگیر وضعیت بازداشت‌شدگان هستیم ماهیان خاویاری قاچاق در دریای خزر کشف شد اغفال خانم‌ها در فضای مجازی توسط مرد هزار چهره ممنوعیت رفت و آمد کشنده‌های سنگین در آخرین جمعه دی ماه دیدار وزرای خارجه کویت و روسیه در نیویورک کره زمین، گرم‌ترین سال‌های خود را سپری می‌کند تصاویری تلخ از مراسم یادبود جانباختگان نفتکش سانچی کشاورزان چوب اهمال کاری مسئولان را می‌خورند/ کشاورزان شرق اصفهان سکوی پرش برخی آقایان! سنگرهای دفاع از مرزهای کشور امروز در لبنان و سوریه قرار دارد زلزله هجدک کرمان را لرزاند طرح اتهام تازه علیه ترامپ توصیه انتخاباتی به اصولگرایان؛ برای انتخابات آینده چهره‌سازی کنید /فعالیت جمنا متوقف شده است؟ سفر تیلرسون به انگلیس، فرانسه و سوئیس با موضوع ایران تلاشی برای مقابله با تعطیلی دولت آمریکا تکرار ادعاهای واهی ضد ایرانی در شورای امنیت سه سال متوالی، گرمترین سال‌های زمین آمریکا و انگلیس شورای امنیت را بازی می‌دهند تأیید هلاکت یکی از فرماندهان ائتلاف تجاوز به یمن در "نهم" جنبش حماس توده مردم فلسطین را به شرکت در راهپیمایی گسترده هفتمین جمعه خشم در دفاع از قدس فراخواند زنده نگه داشتن یاد شهدا کشور را در برابر دشمن واکسینه می‌کند افزایش 20 تا 50 درصدی حقوق کارمندان در لایحه جدید دولت نظر جالب ستاره موسیقی پاپ نسبت به زوال تمدن در عصر شبکه‌های اجتماعی معتقد به جناح‌بندی‌ها نیستم/ حق نداریم جامعه را ملتهب کنیم سرخط روزنامه‌های پاکستان - جمعه 29 دی ماه 96 جابری انصاری تهران را به مقصد مسکو ترک کرد رویدادهای خبری 29 دی ماه مشهد پلاسکو همچنان می‌سوزد و آتش نشانی در پی خرید نردبان! حدیث پیامبر اعظم (ص) درباره دل آغاز بارش‌های زمستانی از صبح فردا اوقات شرعی امروز به افق یاسوج بررسی مشکلات مسکن مهر آفتاب کهریزک از اینستاگرام فعالان رسانه چه خبر؟ آیا کبوتربازی جرم است؟ دولت ناکارآمد رفاه‌زده و تجمل‌گرا کارآمدی نظام را زیرسئوال برده است/ پیوستن رئیس جمهور به جمع بی‌سوادها ظاهر شدن چهار لکه نفتی در اطراف محل غرق نفتکش هند مذاکرات خرید موشک از اسرائیل را از سر می‌گیرد
انفجار گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر + تصاویر نسخه کامل نماهنگ "منم باید برم" با صدای سید رضا نریمانی و میلاد هارونی + فیلم شایعه تقلب در امتحان کار سرپرست فرمانداری را به استعفا کشاند واکنش تند علی دایی به سوال یک خبرنگار زلزله در جوادآباد ورامین/ زمین لرزه مربوط به گسل پیشوا است مناظره صریح مدافعان و منتقدان برجام در برنامه ثریا/4 فیلم کوتاه انفجار لوله گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر؛ 6 نفر مصدوم شدند انفجار گاز در اسلامشهر 12 مصدوم برجا گذاشت طوفان پرقدرت در هلند/ فیلم صداهای شنیده شده در سومار، مرتبط با زلزله‌های اخیر است گل زیبای مهاجم جدید استقلال در لیگ رومانی + فیلم چرا بازار عراق دستِ ایران نیست؟ تصاویر/ آیین تودیع و معارفه فرمانده سپاه «عاشورا» استان آذربایجان شرقی مبلغ سعودی ترور شد کارت زرد جریمه شادی جنجالی رادوشویچ (گزارش تصویری) انفجار چند خانه در اسلامشهر 12 نفر را مصدوم کرد ماجرای امتحان دادن فرماندار دزفول! واکنش‌آیت الله‌علم الهدی‌به اتهام‌دخالت‌دراغتشاشات انفجار در اسلامشهر/ اصابت دستگاه حفاری آب به لوله گاز به 50 خانه آسیب زد استاندار خوزستان با استعفای فرماندار ویژه دزفول موافقت کرد مذاکره با سپاه برای پرواز هواپیمای باروری ابر شبکه فرهنگ‌یاران در سپاه راه‌اندازی شد عکس/ تودیع و معارفه فرمانده سپاه عاشورا تصاویر | مجلس ترحیم زوج شهید سانچی حذف رانت خودروها با فروش خیابان‌ها! / گزارشی از اما و اگرهای «طرح جدید ترافیک شهر تهران» انفجار گاز در شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر اوباما به صحنه سیاست باز می‌گردد واکنش احسان علیخانی به شوخی‌های یک سریال رزومه بازیکن پرتغالی جدید استقلال خودکشی شرور مسلح پس از درگیری مسلحانه با پلیس (تصاویر) مراسم گرامیداشت زوج شهید نفتکش سانچی همه چیز در مورد بازیکن پرتغالی جدید استقلال مراسم تودیع و معارفه فرمانده جدید سپاه عاشورا برگزار شد اوباما به صحنه سیاست باز می‌گردد سرپرست فرمانداری دزفول استعفا داد کاش آن نادان بجای پرچم ایران من را 10 بار آتش می‌زد/ هجمه‌های نادانان در داخل و خارج به رئیس قوه قضائیه بخاطر دفاع ایشان از نظام است خلاصه بازی ذوب آهن 2-1 صنعت نفت آبادان «سد معبر» به جشنواره رتردام هلند راه پیدا کرد ملت فلسطین مواضع ثابت و ارزشمند ایران در مسئله قدس را می‌ستاید ماجرای برداشتن اشتباهی کلیه آیت الله شاهرودی گسل پیشوا از قبل فعال بوده است قرار گرفتن نام رئیس قوه قضائیه در فهرست تحریمی آمریکا یک افتخار است/ در بُعد بیرونی مقتدریم و همه توطئه‌های دشمنان را شکست داده‌ایم صداهای عجیب از دل زمین در سومار مرتبط با زلزله است؟ بررسی اثرات برجام پس از گذشت دو سال + فیلم زلزله جوادآباد مربوط به گسل پیشوا است اوباما به صحنه سیاست باز می‌گردد/ترامپ به رقابت طلبیده شد برنامه دهمین روز سی و سومین جشنواره موسیقی فجر اولین سالگرد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با حضور محسن هاشمی در قائم‌شهر صداهای شنیده شده در سومار، مرتبط با زلزله است واکنش دایی به شعارهای علیه او در بازی امروز سایپا و تراکتورسازی +عکس

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me