تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:بسیج
دسته:()
کد خبر:13763435
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۱۳:۵۱

مجلس به هیچ وجه تغییر در ساختار توافق هسته‌ای را نمی‌پذیرد/بانک مرکزی باید با سرعت عمل بیشتری پیگیر مشکلات سپرده‌گذاران موسسات مالی باشد

رئیس مجلس گفت: مجلس به هیچ وجه تغییر در ساختار توافق هسته‌ای را نمی‌پذیرد و تغییراتی که رئیس جمهور آمریکا بیان داشت با تخریب کل توافق برابری می‌کند.
مجلس به هیچ وجه تغییر در ساختار توافق هسته‌ای را نمی‌پذیرد/بانک مرکزی باید با سرعت عمل بیشتری پیگیر مشکلات سپرده‌گذاران موسسات مالی باشد

به گزارش سرویس بسیج مقاومت مردمی خبرگزاری بسیج،  علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز (یکشنبه، 24 دی ماه) خانه ملت اظهار کرد: عجیب است که برخی از سیاست‌مداران کشور مدت‌هاست که صاحب صناعتی شده‌اند و به جای پیدا کردن قلمرو‌های وسیع وفاق خود را مأمور یافتن مواضع اختلافی می‌دانند که این وسیله دست بی‌هنران است نه ابزار حکمت کسانی که باهنر هستند.

به آتش کشیدن پرچم و مساجد اعتراض نیست، آشوب و بلواست 

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در چنین شرایطی دشمنان ملت ایران با فرصت طلبی خود از همه ابزار‌های لازم برای خشونت در کشور بهره می‌گیرند و این امر را سازماندهی می‌کنند، تصریح کرد: به آتش کشیدن پرچم کشور، تخریب مساجد و حسینیه‌ها، تخریب بانک‌ها و مغازه‌ها و کشتن و زخمی کردن پلیس حرکات اعتراضی نیست که در چارچوب قانون اساسی آمده باشد بلکه باید گفت ایجاد آشوب و بلواست باعث سلب آرامش ملت است و مردم ما به خوبی در مقابل این حرکات ایستادگی کردند.

لاریجانی با اشاره به اینکه رفتار سبک ترامپ رئیس جمهور آمریکا که دائم با ذوق زدگی در این شرایط توییت ارسال می‌کرد تأسف آور و خنده‌آور بود، گفت: این مسئله نهایت خود شیفتگی احمقانه ترامپ را نشان داد که لحظه‌ای به خود نیامد تا نفرت مستمر ملت ایران را مشاهده کند.

وی افزود: سخنان دو روز قبل رئیس جمهور آمریکا کاملا حیرت آور بود که با کلماتی بسیار زننده سایر ملت‌ها را خطاب قرار داد و بعید است که تاریخ بشر چنین موجودی را عنصری سیاسی پنداشته باشند.

تغییراتی که رئیس جمهور آمریکا بیان داشته با تخریب کل برجام برابری می‌کند

لاریجانی با تأکید بر اینکه دشمنی برخی کشور‌ها در این حوادث برای تمام طبقات ملت ایران درس آموز بود، تصریح کرد: اقدامات غیرقانونی اخیر آمریکا در تحریم برخی از شخصیت‌های حقیقی و حقوقی کشور ما یکی دیگر از اقدامات غیرقانونی آمریکا است البته ناگفته نماند که رفتار ناهنجار آنان در این زمینه به گونه‌ای شده که تحریم‌های آ‌نان باعث آبرو و افتخار این اشخاص می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه زیاده خواهی آمریکا همراه با سیاست کارچاق کنی تأثیر سوء و منفی در مراودات دیپلماتیک گذاشته است، خاطرنشان کرد: مجلس به هیچ وجه تغییر در ساختار توافق هسته‌ای را نمی‌پذیرد و تغییراتی که رئیس جمهور آمریکا بیان داشته با تخریب کل برجام برابری می‌کند و اگر چنین افکاری در سر دارند لازم نیست تا چند ماه صبر کنند و بدانند که در نهایت سر آن‌ها به سنگ خواهد خورد.

کمیسیون امنیت ملی حادثه نفتکش ایرانی را پیگیری می‌کند 

رئیس قوه مقننه با اشاره به اینکه تصادف کشتی نفتکش جمهوری اسلامی در هفته گذشته نگرانی‌های فراوانی را در جامعه ایجاد کرد، اظهار کرد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از طریق دستگاه‌های مختلف پیگیری‌های لازم را در این رابطه انجام داده است و ستاد بحران هم به کمک دولت چین فعال شد.

وی ادامه داد: حادثه‌ای که برای نفتکش جمهوری اسلامی در هفته گذشته رخ داد بسیار تأسف‌برانگیز است و لازم است کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی هرچه سریعتر موضوع را پیگیری کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حوادثی که در 20 روز گذشته در کشور اتفاق افتاد از ابعاد مختلف مورد بررسی در رسانه‌ها قرار گرفت، تصریح کرد: در جلسه یکشنبه هفته گذشته، مسئولان ذیربط گزارش‌هایی را پیرامون حوادث به مجلس ارائه کردند.

لاریجانی تأکید کرد: اهمیت موضوع و زوایای پنهان آن به گونه‌ای است که همچنان باید مورد واکاوی بیشتر قرار گیرد. اما فصل مشترک اکثر این تحلیل‌ها اموری چند است.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه مشکلات اقتصادی و بیکاری نگرانی‌های زیادی را در جامعه ایجاد کرده است، گفت: انتظار عمومی آن است که در حل این مشکلات سرعت عمل وجود داشته باشد، از سوی دیگر حل امور پیچیده اقتصادی در کشور مستلزم زمان است.

در حل مسائل اقتصادی کشور باید از توان مردم استفاده شود

وی تأکید کرد: در چنین شرایطی در وهله اول ضروری است که دولت و مجلس متناسب با شرایط کشور از تحمیل فشارهای اقتصادی جلوگیری کنند و از سوی دیگر افزایش تولید، محور اصلی بودجه سال آینده قرار گیرد و عمران کشور فرع بر هزینه‌های جاری تلقی نشود.

لاریجانی ادامه داد: از سوی دیگر اگر در حل مسائل اقتصادی هرچه بیشتر از توان مردم استفاده شود و مردم در این امور مشارکت داشته باشند، زمان حل این مسائل کاهش می‌یابد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: لازمه تحقق این امر آن است که مسائل به روشنی برای مردم توضیح داده شود و راه‌حل‌های مختلفی با آنان در میان گذاشته شود تا با همفکری و مشارکت مردم گام‌های توسعه و پیشرفت کشور برداشته شود.

وی با تأکید بر اینکه مسئولان توسعه کشور باید به کمک رسانه‌ها در حرکت‌های توسعه‌ای کشور تفاهم و مشارکت لازم با مردم را در دستور کار خود قرار دهند، گفت: توسعه با بخشنامه و دستورات اداری سامان نمی‌یابد بلکه باید با تفاهم با نخبگان و توده مردم اقدامات اصلاحی_ اقتصادی صورت گیرد و صدا و سیما و سایر رسانه‌ها در این امر نقش مهمی برعهده دارند.

پیام بودجه سال آینده باید حرکت در مسیر تولید و رفع تبعیض باشد 

لاریجانی با بیان اینکه تلاش‌های کمیسیون تلفیق بودجه برای تنظیم بهتر بودجه سال آینده درخور تحسین است، اظهار کرد: از جمله آنکه می‌توان به گام‌هایی که در جهت رفع تبعیض در حقوق‌ها و پاداش پایان خدمت برداشتند اشاره کرد که اقدام بسیار ارزشمندی بود و پیام بودجه 97 حرکت در جهت تولید، صادرات و عمران کشور و رفع تبعیض باید باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه حل برخی از مشکلات کشور چون مشکلات مربوط به موسسات مالی و اعتباری نیازمند سرعت عمل بیشتری است، اظهار کرد: زمان زیادی در کشور صرف هماهنگ‌سازی در این زمینه شد و همین زمان باعث نگرانی سپرده‌گذاران شد، هرچند که امروز در مراحل نهایی حل مشکلات قرار داریم، اما بانک مرکزی هم باید با سرعت عمل بیشتری پیگیر حل موضوعات باشد.

 لاریجانی با بیان اینکه متأسفانه کشمش‌های سیاسی مردم را از صحنه سیاست فراری داده و باعث کاهش اعتماد آنان شده است، گفت: انتخابات یک ابزار مبارک برای مردم سالاری است به شرط آنکه به روش متین و زمان مشخص مورد استفاده واقع شود. 

وی با اشاره به اینکه انتخابات نباید از حالت ابزار به هدف تبدیل شود، افزود: التهابات انتخابات باید پس از رأی مردم توسط نخبگان سیاسی به مبدأ اشتراک عمل سیاسی جامعه تبدیل شود نه آن که آغازی برای مناقشات باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی متذکر شد: متأسفانه برخی تحلیل‌ها در رسانه‌ها حاکی از آن است که پس از گذشت هفت ماه از انتخابات همچنان فضای رد و بدل سیاسی با پس زمینه‌های انتخابات و گاهی هم با سیاه‌نمایی ادامه دارد و این امر حاکی از آن است که نتیجه انتخابات به جای آن که باعث وفاق سیاسی باشد، به چالشی جدید با فرسایش تبدیل شده است و نتیجه آن سرخوردگی و عقب افتادگی در توسعه کشور است.

لاریجانی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری همواره در تحلیل‌های خود همه را دعوت به همگرایی و هم افزایی کرده‌اند و این مسئله یک نقطه مهم برای حال و آینده کشور است، اظهار کرد: اهمیت این موضوع از نقایص اقتصادی کمتر نیست چرا که بستر حل مشکلات اقتصادی در فهم ضرورت همگرایی سیاسی است.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


نرخ زادوولد در فرانسه کاهش می‌یابد اشکهای دختر 7 ساله پای چوبه دار/ رضایت بدهید، بی بابا نشوم حادثۀ سانچی دو لکه بزرگ نفتی ایجاد کرد تاثیر منفی بازی‌های موبایلی و رایانه‌ای بر رشد قد کودکان چند نوع سرطان در جهان وجود دارد؟ لباس عجیب و متفاوت بازیگر زن مشهور/عکس بررسی بودجه 97 چه زمانی در مجلس آغاز می‌شود؟ انقلاب و انقلابی گری متعلق به همه دورانهاست کانال تلگرامی یا اتاق فرمان آشوب دانلود 4.8.1 µtorrent؛ دانلود فایلهای تورنت برای گوشی‌های هوشمند پاسخ معاون وزیر ارشاد به درخواست آیت‌الله سبحانی صفحه اول روزنامه‌های 4 شنبه 27 دی 96 علت پوسیدگی دندان چیست؟ ارائه مدارک تهدید هواپیمای مسافربری امارات توسط قطر باید جوانان را از دست گرگ‌های فضای مجازی نجات داد دشمنان سعی می‌کنند تا در میان مردم ایجاد اختلاف و تفرقه نمایند توافق الجزایر و لیبی برای اداره میدان‌های نفتی مشترک نرخ بالای اشتغال غیررسمی/علل ایجاد مشاغل بدون شناسنامه! روغن نارگیل ریسک بیماری قلبی را کاهش می‌دهد سهام شرکت‌های زیان‌ده در جیب مردم! / دولت فقط اصل پول سهام عدالت را بازگرداند تدوین و برنامه ریزی سال 1397 حوزه فاطمه الزهرا (س) تفت کاهش بهای طلای سیاه در بازار معاملات نیویورک چگونگی آموزش خلاقیت محور ریاضی در مراکز پیش دبستانی حضور 3 وزیر در کمیسیون عمران برای بررسی حادثه نفتکس سانچی از آزادی اسرای فلسطینی کوتاه نمی‌آییم طراحی توطئه جدید برای سوریه! گشایش دفتر یادبود جان‌باختگان حادثه نفتکش سانچی در برازیلیا جوراب زنانه صادراتی شد ناگفته‌های گزارشگر تلویزیون از لحظه فرو ریختن پلاسکو خرت و پرت ادارات کج سلیقه روی شانه تاریخ قیمت رهن خانه در نقاط مختلف تهران تعامل سه جانبه درجهت "محرومیت زدایی" منطقه حسن آباد انجام شد واریز «عیدی» بیمه‌شدگان همزمان با حقوق بهمن حجم مخازن سدها 14 درصد کاهش یافت نبرد برای اثبات زیبایی/ فناوری کاهش مصرف برق در راه است تصاویر صفحه روزنامه‌های چهارشنبه 27 دی واکنش رویانیان به ادعای گلر استقلال بوکانی‌ها مدعی شدند / نماینده ارومیه باز هم متوقف شد بیش از 70 درصد از تاکسی‌ها در حمل و نقل مسافران فعالند شهرداری به دنبال تثبیت جایگاه دومی اسامی داوران و ناظران هفته هجدهم لیگ برتر سرپرست فرمانداری: حضور دو نماینده رشت در کمیسیون تلفیق فرصت ارزشمندی است طراحی توطئه جدید برای سوریه آمریکا قطع کمک مالی به آنروا را سخاوتمندانه می‌داند پیام تسلیت دفتر بسیج دانشجویی اردکان در پی درگذشت تأسف‌برانگیز 32 کارکنان کشتی «سانچی» مسجد اولین و بهترین پناهگاه و پایگاه اجتماعی برای مسلمانان است
چرا نفتکش ایرانی «سانچی» دچار حادثه شد؟ دستگیری پدر و مادر آمریکایی که 13 فرزند خود را اسیر کرده بودند عیدی امسال کارمندان و بازنشستگان چقدر است؟ مرگ گلر تیم بانوان ملوان به علت ایست قلبی ورود سامانه بارشی به ایران نقاشی کشتی سانچی روی کانکس‌های زلزله زدگان/عکس قیمت سکه و ارز امروز 26 دی 96 وداع تلخ خانواده شهدای گیلانی نفتکش سانچی پایان امید! / نفتکش سانچی، دل را به اعماق اقیانوس زد سنج و دمام زنی مردم بوشهر در غم دریانوردان سانچی (فیلم) مصدومیت 15 نفر در تصادف اتوبوس کاشان-قم چرا پرچم پاناما به‌روی نفتکش ایرانی نصب بود؟ پیکر شهید «محسن برزگرزاده» در اسلامشهر تشییع شد زمان توقف تولید تندر 90 و ساندرو اعلام شد در برنامه نود دیشب چه گذشت؟ / سختی‌های آقای رکورد در استقلال بازداشت پدر و مادری که 13 فرزند خود را با زنجیر بسته بودند! + تصویر فیلم/ سنج و دمام بوشهری‌ها برای جانباختگان سانچی دختر 17 ساله آمریکایی، خانه وحشت پدر و مادر بی‌رحمش را لو داد+ تصاویر مراسم ترحیم "احسان ابولی" از جانباختگان کشتی سانچی در کرمان برگزار شد پاسخ به ابهامات سانحه نفت‌کش/ برخی ادعاها درباره سانچی ژول ورنی است/ دریانوردان شهید خدمت محسوب می‌شوند بندرانزلی/مراسم وداع با جانباختگان حادثه نفتکش «سانچی» اردوغان دستور سرنگون کردن هواپیمای جنگنده روسیه را داد سریال «داستان ترسناک آمریکایی»؛ دلقک ترسناکی به نام ترامپ! مراسم ترحیم شهید «احسان ابولی قاسم آبادی» در کرمان برگزار شد بازیکن استقلال با سهمیه فیفا رفت غلط زیادی آمریکا در خصوص قدس به‌سرانجام نخواهد رسید/ ملت ایران در جنگ اقتصادی شکست نخورد و از تحریم ابزار شکوفایی خواهد ساخت نفتکش‌های جدید ایران در مسیر سانچی آیا زلزله دیشب فیروزکوه با گسل‌های تهران مرتبط است؟ واکنش مشاور سیاسی قالیباف به گزارش نجفی: اینکه یک قرارداد مشکوک یک میلیاردی را پیراهن عثمان کنیم چه معنایی دارد؟ / چرا در گزارش نجفی یک جمله خطاب به دولت نمی‌بینیم؟ دیدار استاندار آذربایجان‌شرقی با خانواده بهرام اتحاد+تصاویر «غلط زیادی» آمریکا در خصوص قدس به سرانجام نخواهد رسید/ نگذاریم برای رژیم صهیونیستی حاشیه امن درست شود احتمال توقف تولید تندر 90 و ساندرو از سال 98 موافقیت فدراسیون والیبال بلژیک با حضور محجبه فرنوش شیخی در مسابقات دستگیری 600 مجرم پایتخت در قالب طرح رعد (تصاویر) وداع با ملوانان نفتکش سانچی در انزلی مراسم وداع خانواده‌های شهدای گیلانی نفتکش سانچی در انزلی برگزارشد «غلط زیادی» امریکا در خصوص قدس به سرانجام نخواهد رسید عکس/ تشییع شهید سروان محسن برزگرزاده دنیزلی پیشنهاد تراکتورسازی را رد کرد ازدواج بر بام اورست پیشنهاد تبدیل خط اعتباری مسکن مهر به افزایش سرمایه بانک مسکن /آمادگی برای سم زدایی گسترده در نظام بانکی و پولی کشور فراهم نبود خانه وحشت پدر و مادر بی‌رحم آمریکایی لو رفت +تصاویر باید در مسائل اساسی دنیای اسلام صریح باشیم/فلسطین مسئله مهم دنیای اسلام است که نادیده گرفته می‌شود پرداخت مطالبات سال 95 مراکز درمانی و دارویی، به زودی ممنوعیت دریافت عوارض از عوارضی «قزوین-زنجان» تا اطلاع ثانوی واکنش مشاور سیاسی قالیباف به گزارش نجفی: اینکه یک قرارداد مشکوک یک میلیاردی را پیراهن عثمان کنیم چه معنایی دارد؟ / چرا در گزارش نجفی یک جمله خطاب به دولت نمی‌بینیم؟ فیلم/ عزاداری سنتی بوشهری‌ها در وداع با جانباختگان نفتکش سانچی اسرار سانچی ایران اعلام تشکیل نیروی مرزی جدید آمریکا در سوریه را مداخله آشکار در امور داخلی این کشور خواند ناگفته‌های بهزاد نبوی از آیت‌الله هاشمی/رجایی ساچمه پلو می‌داد هاشمی جوجه کباب/زورش به فشارها نرسید

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me