تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:فارس
دسته:()
کد خبر:13763452
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۱۳:۵۱

فرزند بیشتر، خدمت بیشتر به جامعه

بچه، شاداب‌ترین میوه خوش زندگی است و عالی‌ترین ثمره حیاتی از بوستان انسانیت و معطرترین گل از گلستان بشریت است. زن‌هایی که به جای بچه‌داری و تکثیر این نوباوه ریحان آدمی، این عمل سالم و نیکو را ترک می‌کنند و به دنبال کارهای خارج از منزل می‌روند، چقدر از قافله تقدم و پیشرفت عقب افتاده‌اند!
فرزند بیشتر، خدمت بیشتر به جامعه

    محمد مهر


در منابع روایی که از سوی اندیشمندان دینی به دست ما می‌رسد، گاه تصویرهای بسیار عاطفی و تکان‌دهنده‌ای موج می‌زند. تصویرهایی که می‌تواند اذهان ما را مدت‌ها درگیر عطوفتی کند که در لایه‌های عمیق‌تر این متون وجود دارد. وقتی کتاب «رساله نکاحیه» علامه طهرانی را می‌خواندم به روایتی از رسول‌الله (ص) برخوردم که بسیار زیبا، هیجان‌انگیز و عاطفی بود. آن جا که پیامبر(ص) فرموده بود: «من‌ به‌ شما امت‌ در روز قیامت‌ بر سایر امت‌ها افتخار می‌کنم‌، حتی‌ به‌ جنینی‌ که‌ سقط‌ شده‌ باشد! او پیوسته‌ بر در بهشت‌ ایستاده‌ و مقیم‌ است‌، با حالت‌ افتخار و مباهات‌، شکم‌ خود را به‌ جلو داده‌ و دست‌ بر کمر زده‌، در این حال‌ خداوند عزوجل به‌ او می‌گوید: داخل‌ در بهشت‌‌ شو! او پاسخ‌ می‌دهد: داخل‌ نمی‌شوم‌ تا پدر و مادرم‌ پیش‌ از من‌ داخل‌ شوند! در این‌ حال‌ خداوند تبارک‌ و تعالی‌ به‌ فرشته‌ای‌ از فرشتگان‌ می‌گوید: پدر و مادرش‌ را نزد من‌ بیاور! و خداوند امر می‌فرماید که‌ آن‌ دو نفر در بهشت‌ وارد شوند. خداوند به‌ فرزند سقط‌ شده‌ در این‌ موقع‌ می‌گوید: این‌ به علت‌ زیادی‌ فضل‌ و رحمت‌ من‌ برای‌ تو بوده‌ است!»
این روایت احتمالاً در میان ده‌ها و صدها روایتی است که در ذهن ما خاموش شده است، در ذهن جامعه ما که خواه ناخواه در این سال‌ها به مظاهر مدرن زندگی انس و الفت گرفته است اما این تصویرها درباره عزت یک جنین که حتی به دوران نوزادی هم نرسیده می‌تواند برای فرهنگ عمومی ما تکان‌دهنده و عبرت‌آموز باشد، فرهنگی که در آن گاهی بسیار راحت و به بهانه‌های مختلف جنین‌ها کشته و از سر راه برداشته می‌شوند بدون آن که ارزش حقیقی و ذاتی آنها سنجیده شده باشد. 
مرحوم علامه سیدمحمدحسین حسینی طهرانی از علمای دوران معاصر کتابی دارد به نام «رساله نکاحیه، کاهش جمعیت، ضربه‌ای سهمگین بر پیکر مسلمین». علامه طهرانی از علمای منتقد «طرح کنترل جمعیت» در دهه 60 بوده و در همان زمان هم مراتب اعتراض خود را به محتوای این طرح اعلام می‌کند. 
اما کتاب ایشان در سال 73 منتشر می‌شود. خود علامه درباره انگیزه انتشار این مکتوب در اثر خود می‌نویسد: «چون‌ در حین‌ طبع‌ این‌ رساله‌ نکاحیه‌ که‌ از ارتحال‌ فقید معظم‌ رهبر کبیر انقلاب‌ اسلامی‌ پنج‌ سال‌ می‌گذشت‌ و در این‌ مدت‌ درباره‌ قطع‌ نسل‌ ملت‌ ایران‌ و کشور شیعه‌ فعالیت‌هایی چشمگیر و خطیر به‌ وقوع‌ پیوست‌ و به‌ عنوان‌ تنظیم‌ و اصلاح‌ امور خانواده‌ چنان‌ بر این‌ ملت‌ مسکین‌ یورش‌ برده‌ و برای‌ اغفال‌ آنها و عقیم‌ ساختن‌ مردان‌ و زنان‌ آنها از هیچ‌ کوشش‌ و سعی‌ای‌ دریغ‌ نکرده‌اند و به‌ نام‌ اسلام‌ و موافقت‌ دین‌ محمدی‌ و آیین‌ جعفری‌ و به‌ نام‌ موافقت‌ علما این‌ اعمال‌ را انجام‌ داده‌اند، لهذا فقط‌ برای‌ اطلاع‌ و بیداری‌ شیعه‌، حقیر بر خود لازم‌ دیدم‌ مطالبی‌ را تحت‌ عنوان‌ تذییلات (زیرنویس‌ها)‌ در اینجا ذکر کنم‌ تا این‌ قوم‌ و ملت‌ کهن‌ و صبور و رنجدیده‌ تکالیف‌ خود را در امر نکاح‌ نزد خداوند سبحان‌ بدانند.»
وی در ادامه با نگاهی انتقادی به سیاست دولت وقت می‌نویسد: «در سمینارها و نشست‌ها صرفاً موافقین‌ با مسئله‌ را دعوت‌ می‌کردند و از مخالفین‌ نه‌ تنها دعوتی‌ به عمل‌ نمی‌آمد، بلکه‌ از اطلاع‌ آنها و از ورود آنها به‌ اطراف‌ و جوانب‌ آنچه‌ در آن‌ سمینار سربسته‌ و دربسته‌ گذشته ‌است‌، به طور کامل‌ استیحاش‌ داشتند.»
علامه سیدمحمدحسین حسینی طهرانی در این اثر می‌کوشد از زوایای مختلفی به موضوع فرزندآوری و باروری نگاه کند. او البته مرد دین است و با مراجعه به رهیافت‌های قرآنی و روایی می‌خواهد تذکارهای جدی درباره آنچه یک انحراف بزرگ در جامعه مسلمین می‌داند هشدار دهد اما به این زاویه‌ها هم بسنده نمی‌کند و از رهیافت‌های طب سنتی و حتی پزشکی جدید هم کمک می‌گیرد که ثابت کند فرزندآوری برخلاف آنچه در جامعه امروز تبلیغ می‌شود به نفع سلامت جسمی و ذهنی زنان است. آنچه در ادامه می‌آید گزیده‌ای از مباحث این کتاب است. 
 
  سلامت زن در فرزندآوری است
سلامت‌ بدن‌ و روان‌ زن‌ در زاییدن‌ است‌؛ در حامله‌ شدن‌ و شیر دادن‌ است‌. بَه‌‌بَه‌ از بانوانی‌ که‌ یا در شکم‌ خود بچه‌ می‌پرورند یا در آغوش‌ خود بچه‌ را شیر می‌دهند! این‌ بهشت‌ است‌. این‌ سُبُل‌ سلام‌ است‌. 
زن‌ باید مانند مرد پیوسته‌ راه‌ تقرب‌ را بپیماید و آن‌ وقتی‌ است‌ که‌: دوش‌ به‌ دوش‌ مرد نماز بخواند و روزه‌ بگیرد و طواف‌ کند و این‌ فقط‌ وقتی‌ است‌ که‌ حامله‌ باشد یا طفل‌ خود را شیر دهد. 
این‌ حقیر روزی‌ به‌ یکی‌ از پزشکان‌ حاذق‌ و بصیر و متعهد که‌ سخن‌ از این‌ موضوع‌ به‌ میان‌ آمده‌ بود، گفتم‌: سلامت‌ و سعادت‌ زن‌ در این است‌ که‌ یا حامله‌ باشد یا بچه‌ در زیر پستان‌ خود داشته‌ باشد. قدری‌ تأمل‌ کرد و گفت‌ آقا این‌ گفتار، مطابق‌ آخرین‌ نتیجه‌ کنگره‌های‌ پزشکی‌ است‌ که‌ امسال‌ در امریکا برگزار شده‌ و من‌ تز دکتری‌ خود را در امریکا در همین‌ موضوع‌ قرار داده‌ام‌. آنگاه‌ گفت‌ طبق‌ آخرین‌ مدارک‌ و آمار، دخترانی‌ که‌ قبل‌ از 18 سال‌ بچه‌ بزایند سرطان‌ پستان‌ نمی‌گیرند. و هر چه‌ دیرتر بچه‌ بزایند، درصد خطر تهدید سرطان‌ پستان‌ در آنها زیاد می‌شود؛ تا چون‌ از سن 30 سالگی‌ بگذرند خطر سرطان‌ پستان‌ به‌ نحو مضاعف‌ بالا می‌رود اما زنانی‌ که‌ اصلاً ازدواج‌ نکنند و بچه‌ نیاورند، درصد خطر سرطان‌ پستان‌ در آنها سرسام‌آور است‌. 


   سم قاتل را به نام هدیه به مردم دادند
این‌ مطالب‌ را که‌ عین‌ واقعیت‌ است‌، قیاس‌ کنید با تبلیغات‌ و انتشارات‌ استعمار کافر که‌ بر در و دیوار نوشته‌ بود: «زندگی‌ خوش‌تر، فرزند کمتر» یا «فرزند فقط‌ یکی‌ یا دو تا» و در یک‌ صفحه‌ پوستر یا پلاکارد، عکس‌ یک‌ مرد و یک‌ زن‌ را کشیده‌ بود که‌ در دستشان‌ یک‌ دختر و یک‌ پسر بود و به طور شادابی‌ و خوشحالی‌ در حرکت‌ بودند و دست‌ راست‌ را بلند کرده‌، فقط‌ انگشت‌ وُسْطَی‌ و مُسَبحه‌ (سَبابه‌) را به طرف‌ بالا باز نموده‌ تا نشان‌ دهند که‌ اولاً فقط‌ فرزند باید دو تا باشد و بس‌ و ثانیاً این‌ را با حرف 7 که‌ رمز موفقیت‌ است‌، خاطر نشان‌ نموده‌ باشند. 
از این‌ تابلوها بر هر اداره‌ای‌ و کانونی‌، بالاخص در سالن‌ بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها و محل اجتماع‌ مردم‌ زده‌ می‌شد و مردم‌ می‌دیدند. بیچاره‌ها هم‌ باور می‌کردند و از زیادی‌ بچه‌ خودداری‌ می‌کردند و زن‌ها دسته‌ دسته‌ به‌ درمانگاه‌ها می‌آمدند و قرص‌های‌ ضد حاملگی‌ را به‌ عنوان‌ هدیه‌ و تُحفه‌، مجانی‌ می‌گرفتند و با خوشحالی‌ همراه‌ خود می‌بردند. غافل‌ از اینکه این‌ قرص‌ها همچون‌ قرص‌ اسْترکْنین‌، سم قاتل‌ است‌ که‌ بر روی‌ آن‌ لعاب‌ شیرین‌ کشیده‌ باشند. 
 
  فرزندت ارزشمند‌تر است یا دکتری‌هایت؟
بچه‌، شاداب‌ترین‌ میوه‌ خوش‌ زندگی‌ است‌ و عالی‌ترین‌ ثمره‌ حیاتی‌ از بوستان‌ انسانیت‌ و معطرترین‌ گل‌ از گلستان‌ بشریت‌ است‌. زن‌هایی‌ که‌ به جای‌ بچه‌‌داری‌ و تکثیر این‌ نوباوه ریحان‌ آدمی‌، این‌ عمل‌ سالم‌ و نیکو را ترک‌ می‌کنند و به‌ دنبال‌ کارهای‌ خارج‌ از منزل‌ می‌روند، چقدر از قافله‌ تقدم‌ و پیشرفت‌ عقب‌ افتاده‌اند!
آنها هر کاری‌ بکنند و به‌ هر مقام‌ و شغلی‌ دست‌ بزنند و هرگونه‌ هنر و فنی‌ را بیاموزند، به طوری که‌ فرضاً سراسر اتاقشان‌ را از تابلوهای‌ دکتری‌ و مهندسی‌ و سایر فنون‌ زینت‌ دهند و تا پایان‌ عمرشان‌ هم‌ اگر تلاش‌ کنند و حقاً و واقعاً نیتشان‌ خوب‌ باشد و درصدد خدمت‌ به‌ اجتماع‌ بوده‌ باشند، همه اینها به‌قدر یک‌ بچه‌ زاییدن‌ و شیردادن‌ و آن را بزرگ‌ کردن‌ و تربیت‌ نمودن‌ و به‌ جامعه‌ تحویل‌ دادن‌ ارزش‌ ندارد؛ به‌ دو دلیل‌: اول‌ آنکه‌: این‌ خانمی‌ که‌ سراسر اتاقش‌ را از دیپلم‌ها و لیسانس‌ها و دکتراها پر کرده‌ است‌ و در هر مقام‌ و پست‌ که‌ شاغل‌ شده‌ است‌، صد برابر آن هم‌ اگر فرضاً بر آن‌ افزوده‌ گردد، چنانچه‌ به‌ او بگویند تو حاضری‌ این‌ فرزندت‌ را بدهی‌ و مقامات‌ و گواهینامه‌هایت‌ محفوظ‌ باشد؟! یا آنها را فدای‌ این‌ فرزند می‌کنی‌؟! فوراً می‌گوید فدا می‌کنم‌! فرزند، برای‌ من‌ ارزشش‌ بیشتر است‌. 
پس ‌‌‌ای خانمی‌ که‌ به‌ یک‌ فرزند یا دو فرزند اکتفا کرده‌ای‌ و خودت‌ را سرگرم‌ کارهای‌ دیگر نموده‌ای‌! بدان‌ که‌ آن‌ فرزندهای‌ احتمالی‌ که‌ در صورت‌ فرض‌ زاییدن‌ به‌ وجود می‌آمدند و اینک‌ نیامده‌اند، همانند همین‌ فرزند تو هستند. همه آنها را از دست‌ داده‌ای‌! و به‌ فوز عظیم‌ نرسیده‌ای‌! و آن‌ فرزندهای‌ لطیف‌ و شیرین‌ را فدای‌ این‌ مشاغل‌ و در حقیقت‌ شواغل‌ نموده‌ای‌! این‌ به‌ اعتراف‌ خودت‌، خسرانی‌ است‌ بزرگ‌ و تهیدستی‌ و فقری‌ است‌ سترگ و علت‌ و رمز حل این‌ معما آن است‌ که‌ فرزند دارای‌ حیات‌ و زندگی‌ است‌ و مشابه‌ خود توست‌ و بقا وجود توست‌! فلهذا هیچ‌ چیز از اموال‌ و تجارت‌ها و صناعت‌ها و مقام‌ها، ارزش‌ او را ندارند و نمی‌توانند داشته‌ باشند، زیرا اصل‌ حیات‌ و زندگی‌ تو، برای‌ تو ارزشش‌ از همه‌ مقام‌ها و تعینات‌ و اندوخته‌ها بیشتر است‌. 


    خدمات خود را تکثیر کنید
بچه‌ زاییدن‌، تکثیر مثل‌ نمودن‌ است‌. یعنی‌ زن‌، موجوداتی‌ را مشابه‌ خود، از پسر و دختر به وجود می‌آورد. اگر زنی‌ شش‌ اولاد زایید، شش‌ انسان‌ مشابه‌ خود را در خارج‌ ایجاد کرده‌ است‌ و اگر 10 اولاد زایید، 10 انسان‌ مشابه‌ خود را. تازه‌ اگر این‌ اولاد دختر باشند، وگرنه‌ اگر همه‌ آنها یا بعضی‌ از آنها پسر باشند، موجودات‌ قوی‌تر و نیرومندتری‌ را در خارج‌ به وجود آورده‌ است‌. 
این‌ اولاد در اثر زحمت‌ مادر و تکمیل‌ رشد و تربیت‌، هر کدام‌ به‌ نوبه‌ خود، انسانی‌ از جمیع‌ جهات‌ مشابه‌ مادر یا نیرومندتر و مؤثرتر از او هستند و در فعالیت‌ و خدمت‌ به‌ جامعه‌ مسلمین‌ عیناً مانند مادرشان‌ یا بهتر و فعال‌تر و مؤثرتر می‌باشند. 
اگر زنی‌ به جای‌ دخول‌ و شرکت‌ در کارها و فنون‌ و صنایع‌ اجتماعی‌، بچه‌ بزاید و بزرگ‌ کند و تحویل‌ اجتماع‌ دهد، خدمات‌ وجودی‌ خود را در اعلاترین‌ درجه‌، با ضریب‌ تعداد فرزندان‌ خود بالا برده‌ است‌. اگر هشت‌ فرزند زایید، هشت‌ برابر خدمات اجتماعی‌ خود به‌ جامعه‌ خدمت‌ نموده‌ است‌ و اگر بچه‌ای‌ نزایید و تربیت‌ ننمود، درجات‌ خدمت‌ خود را با ضریب‌ هشت‌ پایین‌ آورده‌ و ساقط‌ نموده‌ است‌ و در حقیقت‌ این‌ چنین‌ بانوانی‌ که‌ در اجتماع‌ وارد می‌شوند و خود را خادم‌ و دلسوز مجتمع‌ می‌دانند، با این‌ ضریب‌، خود را از اجتماع‌ دور کرده‌ و از خدمت‌ به‌ آن‌ شانه‌ خالی‌ کرده‌اند. 
اینها همه‌ به جای‌ خود محفوظ‌ و در عین‌ حال‌ تحصیل‌ کمالات‌ معنوی‌ و علوم‌ الهی‌ و تحصیل‌ دانش‌هایی‌ که‌ به‌ درد بانوان‌ می‌خورد، از قبیل‌ خانه‌داری‌، خیاطی‌، غذاپزی‌، بهداشت‌ و حفظ‌‌الصحه‌، قابلگی‌ و پزشکی‌ زنان‌ و فراگیری‌ علوم‌ تربیت‌ فرزند و غیرها که‌ بسیار است‌، ابداً با بچه‌داری‌ منافات‌ ندارد، بلکه‌ کمال‌ ملایمت‌ را نیز دارد. 


 گنجایش‌ زمین‌ برای‌ همه تضمین‌ شده‌ است‌
می‌گویند زمین‌ گنجایش‌ این‌ همه‌ افراد را ندارد. اگر سیل‌ نوزاد رو به‌ جلو برود زمین‌ از نوزاد پر می‌شود. اُف لَکُمْ وَ لأوْهامکُمُ الْخالیَه‌ وَ ءَآرائکُمُ الْبالیَه وَ أهْوائکُمُ الْکاسدَه‌. خداوند در قرآن‌، گنجایش‌ زمین‌ را برای‌ زندگان‌ و دفن‌ مردگان‌، تضمین‌ فرموده‌ است‌. شما دلتان‌ برای‌ خدا می‌سوزد و می‌خواهید زمینش‌ سنگین‌ نشود و در حمل‌ و دربرگیری‌ مردگان‌ و زندگان‌ جا برای‌ آن‌ تنگ‌ نگردد. می‌فرماید: «أَلَمْ نَجْعَل الأرْضَ کفَاتًا * أَحْیَاءً وَ أَمْواَتًا / آیا ما به‌ زمین‌ گنجایش‌ فراگیری‌ و حمل‌ زندگان‌ و مردگان‌ را نداده‌ایم‌؟»
جمعیت کشور انگلستان‌ ‌ قریب‌ 56 میلیون نفر – در زمان انتشار کتاب - است و در کشور فرانسه‌ قریب‌ 55 میلیون‌ و در کشور آلمان‌ قریب‌ 5/77 میلیون‌ است‌ و کشور ایران‌ که‌ مساحتش‌ به‌ تنهایی‌ برابر مساحت‌ این‌ سه‌ کشور است‌، چگونه‌ این‌ قرعه‌ بدبختی‌ و عدم‌ گنجایش‌ برای‌ اینجا افتاد که‌ اینک‌ که‌ جمعیتش‌ افزون‌ شده‌ است‌ به‌ قریب‌ 50 میلیون‌ بالغ‌ گردیده‌ است‌؟! با آنکه‌ از جهت‌ معدن‌ و ذخایر تحت‌‌الارض‌ و آمادگی‌ زمین‌های‌ زراعتی‌ و دامداری‌، از مرغوب‌ترین‌ کشورهای‌ جهان‌ است‌ ولی‌ آن‌ کشورها که‌ نه‌ معدن‌ دارند و نه‌ زراعت‌ و خوراکشان‌ سیب‌ زمینی‌ است‌، قرعه‌ به‌ نام‌ ایشان‌ اصابت‌ نکرده‌ است‌؟! بلکه‌ پیوسته‌ قرعه‌ موافق‌ و قرعه‌ حیات‌ و سلامت‌ و بهداشت‌ به نامشان‌ می‌افتد. این‌ سری‌ است‌ پنهان‌ و رمزی‌ است‌ غیرعیان‌ که‌ گمان‌ نمی‌رود تا زمانی‌ که‌ زمام‌ اختیار ما به‌ دست‌ کفار باشد، از حقیقت‌ آن‌ کسی‌ مطلع‌ گردد. 
 
  دولت‌ تسهیلات‌ ازدواج را فراهم کند
بر عهده‌ حکومت‌ اسلام‌ است‌ که‌ راه‌ تزویج‌ را به‌ روی‌ مردم‌ باز کند و مشکلات‌ دختر و پسر و زن‌ و مرد را در این‌ امر از میان‌ بردارد تا با برنامه‌های‌ صحیح‌، دختران‌ و پسران‌ در ابتدای‌ بلوغ‌ بتوانند ازدواج‌ کنند و اولاد بیاورند و در عین‌ حال ‌به‌ تحصیل‌ علوم‌ لازمه‌ نیز بپردازند، به طوری‌ که‌ ازدواج‌ ابداً مانع‌ پیشرفت‌ و ترقی‌ نباشد و داشتن‌ اولاد یک‌ امر طبیعی‌ و معمولی‌ و قابل‌ سازش‌ با صنعت‌ و فن و حرفه‌ و علم‌ به‌ شمار‌ آید.
منبع: روزنامه جوان

 

مطلب فوق مربوط به سایر رسانه‌ها می‌باشد و خبرگزاری فارس صرفا آن را بازنشر کرده است.

بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image


نرخ زادوولد در فرانسه کاهش می‌یابد اشکهای دختر 7 ساله پای چوبه دار/ رضایت بدهید، بی بابا نشوم حادثۀ سانچی دو لکه بزرگ نفتی ایجاد کرد تاثیر منفی بازی‌های موبایلی و رایانه‌ای بر رشد قد کودکان چند نوع سرطان در جهان وجود دارد؟ لباس عجیب و متفاوت بازیگر زن مشهور/عکس بررسی بودجه 97 چه زمانی در مجلس آغاز می‌شود؟ انقلاب و انقلابی گری متعلق به همه دورانهاست کانال تلگرامی یا اتاق فرمان آشوب دانلود 4.8.1 µtorrent؛ دانلود فایلهای تورنت برای گوشی‌های هوشمند پاسخ معاون وزیر ارشاد به درخواست آیت‌الله سبحانی صفحه اول روزنامه‌های 4 شنبه 27 دی 96 علت پوسیدگی دندان چیست؟ ارائه مدارک تهدید هواپیمای مسافربری امارات توسط قطر باید جوانان را از دست گرگ‌های فضای مجازی نجات داد دشمنان سعی می‌کنند تا در میان مردم ایجاد اختلاف و تفرقه نمایند توافق الجزایر و لیبی برای اداره میدان‌های نفتی مشترک نرخ بالای اشتغال غیررسمی/علل ایجاد مشاغل بدون شناسنامه! روغن نارگیل ریسک بیماری قلبی را کاهش می‌دهد سهام شرکت‌های زیان‌ده در جیب مردم! / دولت فقط اصل پول سهام عدالت را بازگرداند تدوین و برنامه ریزی سال 1397 حوزه فاطمه الزهرا (س) تفت کاهش بهای طلای سیاه در بازار معاملات نیویورک چگونگی آموزش خلاقیت محور ریاضی در مراکز پیش دبستانی حضور 3 وزیر در کمیسیون عمران برای بررسی حادثه نفتکس سانچی از آزادی اسرای فلسطینی کوتاه نمی‌آییم طراحی توطئه جدید برای سوریه! گشایش دفتر یادبود جان‌باختگان حادثه نفتکش سانچی در برازیلیا جوراب زنانه صادراتی شد ناگفته‌های گزارشگر تلویزیون از لحظه فرو ریختن پلاسکو خرت و پرت ادارات کج سلیقه روی شانه تاریخ قیمت رهن خانه در نقاط مختلف تهران تعامل سه جانبه درجهت "محرومیت زدایی" منطقه حسن آباد انجام شد واریز «عیدی» بیمه‌شدگان همزمان با حقوق بهمن حجم مخازن سدها 14 درصد کاهش یافت نبرد برای اثبات زیبایی/ فناوری کاهش مصرف برق در راه است تصاویر صفحه روزنامه‌های چهارشنبه 27 دی واکنش رویانیان به ادعای گلر استقلال بوکانی‌ها مدعی شدند / نماینده ارومیه باز هم متوقف شد بیش از 70 درصد از تاکسی‌ها در حمل و نقل مسافران فعالند شهرداری به دنبال تثبیت جایگاه دومی اسامی داوران و ناظران هفته هجدهم لیگ برتر سرپرست فرمانداری: حضور دو نماینده رشت در کمیسیون تلفیق فرصت ارزشمندی است طراحی توطئه جدید برای سوریه آمریکا قطع کمک مالی به آنروا را سخاوتمندانه می‌داند پیام تسلیت دفتر بسیج دانشجویی اردکان در پی درگذشت تأسف‌برانگیز 32 کارکنان کشتی «سانچی» مسجد اولین و بهترین پناهگاه و پایگاه اجتماعی برای مسلمانان است
چرا نفتکش ایرانی «سانچی» دچار حادثه شد؟ دستگیری پدر و مادر آمریکایی که 13 فرزند خود را اسیر کرده بودند عیدی امسال کارمندان و بازنشستگان چقدر است؟ مرگ گلر تیم بانوان ملوان به علت ایست قلبی ورود سامانه بارشی به ایران نقاشی کشتی سانچی روی کانکس‌های زلزله زدگان/عکس قیمت سکه و ارز امروز 26 دی 96 وداع تلخ خانواده شهدای گیلانی نفتکش سانچی پایان امید! / نفتکش سانچی، دل را به اعماق اقیانوس زد سنج و دمام زنی مردم بوشهر در غم دریانوردان سانچی (فیلم) مصدومیت 15 نفر در تصادف اتوبوس کاشان-قم چرا پرچم پاناما به‌روی نفتکش ایرانی نصب بود؟ پیکر شهید «محسن برزگرزاده» در اسلامشهر تشییع شد زمان توقف تولید تندر 90 و ساندرو اعلام شد در برنامه نود دیشب چه گذشت؟ / سختی‌های آقای رکورد در استقلال بازداشت پدر و مادری که 13 فرزند خود را با زنجیر بسته بودند! + تصویر فیلم/ سنج و دمام بوشهری‌ها برای جانباختگان سانچی دختر 17 ساله آمریکایی، خانه وحشت پدر و مادر بی‌رحمش را لو داد+ تصاویر مراسم ترحیم "احسان ابولی" از جانباختگان کشتی سانچی در کرمان برگزار شد پاسخ به ابهامات سانحه نفت‌کش/ برخی ادعاها درباره سانچی ژول ورنی است/ دریانوردان شهید خدمت محسوب می‌شوند بندرانزلی/مراسم وداع با جانباختگان حادثه نفتکش «سانچی» اردوغان دستور سرنگون کردن هواپیمای جنگنده روسیه را داد سریال «داستان ترسناک آمریکایی»؛ دلقک ترسناکی به نام ترامپ! مراسم ترحیم شهید «احسان ابولی قاسم آبادی» در کرمان برگزار شد بازیکن استقلال با سهمیه فیفا رفت غلط زیادی آمریکا در خصوص قدس به‌سرانجام نخواهد رسید/ ملت ایران در جنگ اقتصادی شکست نخورد و از تحریم ابزار شکوفایی خواهد ساخت نفتکش‌های جدید ایران در مسیر سانچی آیا زلزله دیشب فیروزکوه با گسل‌های تهران مرتبط است؟ واکنش مشاور سیاسی قالیباف به گزارش نجفی: اینکه یک قرارداد مشکوک یک میلیاردی را پیراهن عثمان کنیم چه معنایی دارد؟ / چرا در گزارش نجفی یک جمله خطاب به دولت نمی‌بینیم؟ دیدار استاندار آذربایجان‌شرقی با خانواده بهرام اتحاد+تصاویر «غلط زیادی» آمریکا در خصوص قدس به سرانجام نخواهد رسید/ نگذاریم برای رژیم صهیونیستی حاشیه امن درست شود احتمال توقف تولید تندر 90 و ساندرو از سال 98 موافقیت فدراسیون والیبال بلژیک با حضور محجبه فرنوش شیخی در مسابقات دستگیری 600 مجرم پایتخت در قالب طرح رعد (تصاویر) وداع با ملوانان نفتکش سانچی در انزلی مراسم وداع خانواده‌های شهدای گیلانی نفتکش سانچی در انزلی برگزارشد «غلط زیادی» امریکا در خصوص قدس به سرانجام نخواهد رسید عکس/ تشییع شهید سروان محسن برزگرزاده دنیزلی پیشنهاد تراکتورسازی را رد کرد ازدواج بر بام اورست پیشنهاد تبدیل خط اعتباری مسکن مهر به افزایش سرمایه بانک مسکن /آمادگی برای سم زدایی گسترده در نظام بانکی و پولی کشور فراهم نبود خانه وحشت پدر و مادر بی‌رحم آمریکایی لو رفت +تصاویر باید در مسائل اساسی دنیای اسلام صریح باشیم/فلسطین مسئله مهم دنیای اسلام است که نادیده گرفته می‌شود پرداخت مطالبات سال 95 مراکز درمانی و دارویی، به زودی ممنوعیت دریافت عوارض از عوارضی «قزوین-زنجان» تا اطلاع ثانوی واکنش مشاور سیاسی قالیباف به گزارش نجفی: اینکه یک قرارداد مشکوک یک میلیاردی را پیراهن عثمان کنیم چه معنایی دارد؟ / چرا در گزارش نجفی یک جمله خطاب به دولت نمی‌بینیم؟ فیلم/ عزاداری سنتی بوشهری‌ها در وداع با جانباختگان نفتکش سانچی اسرار سانچی ایران اعلام تشکیل نیروی مرزی جدید آمریکا در سوریه را مداخله آشکار در امور داخلی این کشور خواند ناگفته‌های بهزاد نبوی از آیت‌الله هاشمی/رجایی ساچمه پلو می‌داد هاشمی جوجه کباب/زورش به فشارها نرسید

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me