تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:دانا
دسته:استان ها()
کد خبر:13764198
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۱۴:۱۳

نقش سردار شهید جعفر طالبی در عملیات موفقیت آمیز توریور

نیروهای دشمن با هم درگیر لفظی داشتند؛ که چرا قلّه را ترک کرده و به پایین رفته‌اند؟! این یک امداد غیبی بود؛ نیروهای ضدّ انقلاب به دلیل بارندگی قلّه را ترک کرده بودند و از طرف دیگر، ما از جادّه نرفته بودیم و عرض رودخانه طی کرده بودیم و تمام نقشه‌های دشمن نقش بر آب شده بود.
نقش سردار شهید جعفر طالبی در عملیات موفقیت آمیز توریور

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از پیشمرگ روح الله، محمّد کرمی از دوستان و همرزمان سردار شهید جعفر طالبی خاطره ای از حضور رزمندگان سپاه اسلام در عملیّات توریور را این گونه نقل می کند:

 

سال 1361 بود و من تازه به عضویّت سپاه پاسداران درآمده بودم، در تقسیم نیرو من را به سپاه موچش دادند. سپاه موچش در نزدیکی پادگان ارتش، مقری داشت و شهید جعفر طالبی فرمانده پایگاه موچش بود. ما حدود 20 نفر به همراه 10 تن از نیروهای جندالله همگی در خدمت شهید طالبی بودیم.

 

بعد از چند روزی که در موچش بودیم، برای عملیّات به طرف منطقه توریور حرکت کردیم. توریور منطقه خطرناک و شلوغی بود که بین دو کوه قرار داشت و بسیار صعب العبور بود. این اوّلین عملیّاتی بود که من در آن شرکت می کردم، فرماندهی عملیّات هم بر عهده شهید جعفر طالبی بود.

 

ما ابتدا به سنندج و از آن جا به کره سی رفتیم. شب در کره سی، دعای توسّل خواندیم و نزدیک ساعت 10 - 11 شب به سمت توریور به راه افتادیم. 10 کیلومتری را با ماشین حرکت کردیم، ولی به دلیل مسایل امنیتی مجبور شدیم پیاده به مسیرمان ادامه دهیم. باران آرام آرام شروع به باریدن کرده بود. دو نفر پیشمرگ مسلمان کُرد هم به عنوان بلدچی با ما همراه بودند. یکی از این پیشمر گها گفت: نمی توانیم از جادّه حرکت کنیم؛ به دلیل بارندگی نیروهای ضدّ انقلاب که در قلّه ها مستقر هستد به خانه باغ ها خواهند آمد و ما در کمین ضدّ انقلاب خواهیم افتاد. باید از رودخانه عبور کنیم.

 

فصل پاییز بود و هوا هم آرام آرام سرد می شد و ما مجبور بودیم از رودخانه عبور کنیم، با هر سختی که بود عرض رودخانه را رد کردیم و بعد از مسافتی طولانی به اوّلین قلّه رسیدیم، حالا وقت نماز صبح بود و ما در حالی که باران می بارید نماز صبح را ادا کردیم.

 

تعدادی از نیروها به دلیل خستگی به همراه آقای ابراهیم یوسفی بی سیم چی گردان، به دستور شهید طالبی در قلّه ماندند و ما به طرف قلّه دوم حرکت کردیم. بعد از طی مسافت طولانی به قلّه دوم رسیدیم. سنگرهای آماده به همراه بیل و کلنگ را روی قلّه دیدیم، پایین قلّه هم پُر بود از افرادی که اورکت کره ای به تن داشتند.

 

برای هماهنگی بیشتر با ستاد تماس گرفتیم: پایین قلّه پر است از نیرو! اینها که هستند؟

 

- نیروهای دشمن. ما در این نقطه نیرویی نداریم.

 

در این موقع درگیری شروع شد. نیروهای دشمن با هم درگیر لفظی داشتند؛ که چرا قلّه را ترک کرده و به پایین رفته اند؟! این یک امداد غیبی بود؛ نیروهای ضدّ انقلاب به دلیل بارندگی قلّه را ترک کرده بودند و از طرف دیگر، ما از جادّه نرفته بودیم و  عرض رودخانه طی کرده بودیم و تمام نقشه های دشمن نقش بر آب شده بود.

 

درگیری از همان اوّل صبح شروع شد، توپخانه ما هم مدام پایین قلّه را هدف قرار می داد. نزدیک ظهر بود با ستاد تماس گرفتیم که بچه ها گرسنه هستند، احتیاج به غذا داریم.اما هلی کوپتر به دلیل این که احتمال داشت مورد هدف قرار بگیرد از نزدیک شدن به قلّه اجتناب می کرد.

 

نزدیک ظهر بود که سه نفر با لباس محلی به بالای قلّه آمدند و با زبان کُردی گفتند:

 

- ارای پیشمرگان غذا هاوردین(برای پیشمرگ ها غذا آورده ایم). پیرمردی هم همراه آن ها بود که زود گفت: به حرف های این جوان اهمّیّت ندهید، ما برای پاسدارها غذا آورده ایم. مقداری نان و یک کلمن آب آورده بودند.

 

تعدادی از بچه ها می گفتند: این ها برای شناسایی آمده اند. ولی تعدادی دیگر می گفتند: اگر هم برای شناسایی آمده باشند، برای ما نان و آب آورده اند، پس به دور از جوانمردی است که آنها گرو بگیریم. خلاصه آنها رفتند، نزدیک غروب آفتاب بود که دو مرتبه به بالای قلّه آمدند. این بار یک نوجوان 11 - 12 ساله هم به آنها اضافه شده بود، یک قابلمه سیب زمینی کوبیده و مقداری نان برای ما آورده بودند.

 

بعد از این که این افراد از قلّه پایین رفتند و ما هم غذایمان را خوردیم، آتش سنگین دشمن شروع شد، با تمام امکانات سعی داشتند قلّه را از ما پس بگیرند، ولی توکّل به خدا و حضور فرمانده شجاعی همچون شهید طالبی به ما دلگرمی می داد و ما هم با تمام توان از موقعیّت خود دفاع می کردیم. من شهید طالبی را می دیدم که مدام از این سنگر به آن سنگر می دوید و بچه ها را کمک می کرد.

 

در این درگیری شهید مختار خاتونی، یکی از اعضای جندالله به شهادت رسید. هم چنین شهید ایوب دده جانی در این عملیّات زخمی و بعد از مدتی در تهران به درجه رفیع شهادت نائل آمد. ما تا صبح روی قلّه مقاومت کردیم و صبح قلّه را تحویل ژاندرمری دادیم و به طرف هدف اصلی امان - که توریور بود- حرکت کردیم.

 

بعد از ظهر در خانه باغ ها مستقر شدیم، امّا به دلیل نا امن بودن و به دستور حاج عابد (فرمانده عملیات سپاه استان) آن جا را ترک و عقب نشینی تاکتیکی کردیم، ولی فردای آن روز به طرف توریور حرکت کردیم و بدون این هیچ تلفاتی توریور را فتح کردیم.

انتهای پیام/

 

 

 

#شهید جعفر طالبی #سردار شهید #عملیات موفقیت آمیز توریور
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


درخواست همسر حادثه نفتکش «سانچی» از مسئولان لیست قیمت انواع لپ تاپ‌های لمسی / خرید یک ملک کلنگی در منطقه نیاوران تهران متری چند تمام می‌شود؟ یگان‌های نزاجا هر تهدیدی را در نطفه خفه خواهند کرد فیلمنامه «چشم انداز خالی» منتخب جشنواره آلمانی شد حمله نیروهای ترکیه به خودروی حامل نیروهای تحت حمایت آمریکا در لاذقیه برخورد تصادفی دو کشتی جنگی ترکیه‌ای و یونانی در دریای اژه مسی بدون قهرمانی در جام جهانی هم بهترین است مهران مدیری مجری هفت شد شوخی طارمی با دروازه‌بان قطری و بوسیدن پیراهن پرسپولیس در مراسم معارفه لزوم بازنگری در قانون مجازات و تعزیرات گزارش تفریغ بودجه سال 95 اعلام وصول شد دریانوری جزو مشاغل سخت و زیان‌آور است اقامه نماز جمعه تهران به امامت آیت‌الله امامی کاشانی تراز تجاری منفی در 2 سالگی برجام آمار 95، مصرف انتخاباتی داشت؟! (خبر ویژه) فروش اطلاعات و تصاویر خصوصی کاربران از سوی شبکه توئیتر (خبر ویژه) یکی از محصولات برجام اغتشاش اخیر بود (خبر ویژه) عدم مدیریت بازار ارز موجب بازتولید تورم می‌شود (خبر ویژه) برجام به نحوی چیده شد که تحریم‌ها را برندارد! (خبر ویژه) توافق 20 کشور برای تحریم‌های بیشتر کره شمالی طارمی: باید از همه مسئولان باشگاه، مربیان و بازیکنان پرسپولیس تشکر کنم دانلود؛ تئو ولکات، از تو متشکریم اغلب کودک‌آزاری‌ها توسط نزدیکان صورت می‌گیرد تجارت با ایران ممنوع عکس/ خوش آمد گویی فارسی الغرافه به طارمی هشدار آمریکا به شرکت‌ها درباره تجارت با ایران هشدار خزانه‌داری آمریکا به شرکت‌ها درباره تجارت با ایران قتل عام درختان هیرکانی در مازندران رسمی؛ تئو والکات به اورتون پیوست یوسف القرضاوی به حبس ابد محکوم شد h2s؛ قاتل خاموش دریانوردان سانچی؟! دی ماریا: مسی بدون قهرمانی در جام جهانی هم بهترین است اعلام جزئیات تسهیلات دهی بانک‌ها در 9 ماهه 96 توسط بانک مرکزی پوستر اختصاصی و خوشامدگویی به طارمی برنامه نهمین روز جشنواره موسیقی فجر ترکیه، تانک‌های خود را به مرز سوریه گسیل کرد سرپا نگه‌داشتن شعبه نهاوند جامعةالقرآن نیازمند حمایت خیّرین کتاب خواندن امری ضروری مانند نفس کشیدن است لزوم ممانعت از ادامه فعالیت چند شغل‌ها در کشور کار هنری نیازمند همکاری و حمایت است/ بسیج هنرمندان بهار از توان بالایی برخوردار است هشدار خزانه‌داری آمریکا به شرکت‌ها درباره تجارت با ایران فهرست جدید بیماریهای خاص اعلام شد وقتی شورای رقابت به در بسته زد + فیلم نام نویسی دوره‌های آموزشی باشگاه خبرنگاران سمنان هوای تهران بعد از یک روز برفی بار دیگر ناسالم شد رشد 30 برابری حاشیه نشینی در ایران گفتگوی تلفنی ترامپ با امیر کویت یوونتوس با رد پیشنهاد چلسی، مشکلی با تمدید قرارداد الکس ساندرو ندارد؛ گزینه کونته برای دفاع چپ امرسون پالمیری است تغییر در نحوه بلیت فروشی دیدار تیم‌های پدیده و استقلال
ماجرای 2 پسرخاله که در سانچی بودند (+عکس) حبس 13 فرزند توسط والدین آمریکایی تهرانِ برفی 27 دی 96 روح الله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی شد عناوین روزنامه‌های ورزشی 27 دی 96/ جهانبخش و آزمون با هم در لاتزیو +تصاویر محکومیت حمید بقایی در تمامی اتهامات پدر و مادر آمریکایی 13 فرزند خود را اسیر کرده بودند واریز مستمری و یارانه مددجویان به صندوق امداد ولایت قتل فجیع امروز صبح در خوزستان/ مردی، نامادری خود و سه فرزند او را کشت یارانه هیچ‌کدام از مددجویان کمیته امداد قطع نشده است/ واریز یارانه سه‌برابری به حساب امداد ولایت نجات پای چوبه دار با اشک‌های دختر 7 ساله / گفتگو با مرد اعدامی + عکس یارانه نقدی دی ماه واریز شد موافقت عجیب باشگاه رئال با جدایی رونالدو! نامه سردار نقدی به روحانی؛ خیلی بی انصافی است که با ادبیات انگلیس‌ها و شاه با مردم صحبت کنیم /آقای رئیس جمهور به بردگی ملت ایران رضایت ندهید واریز یارانه مددجویان به صندوق امداد ولایت سخنگوی وزارتخارجه ادعای روزنامه فایننشال تایمز را تکذیب کرد/ همگان آگاه‌اند برنامه دفاع موشکی ایران به هیچ وجه قابل مذاکره نیست آقای رئیس جمهور! نپسندید که ملت ایران به بردگی برود! / راه اعتدال بهره‌برداری از فضای مجازی با مدیریت ایرانی است سردار نقدی: آقای رئیس جمهور! نپسندید که ملت ایران به بردگی برود پرداخت یارانه مددجویان از سوی کمیته امداد درباره مشاغل تلگرامی بزرگ‌نمایی رخ داده/ تکذیب کاهش بسیاری از تراکنش‌های اینترنتی در زمان فیلتر تلگرام آکادمی نظامی عقیدتی "نجبا" در عراق افتتاح شد + تصاویر جزئیات جدید از جنایت پدر و مادر سنگدل آمریکایی کاهش 40 درصدی تراکنش‌های اینترنتی در زمان فیلتر تلگرام درست نیست/ بزرگنمایی درباره مشاغل متکی به تلگرام اردوغان و دبیرکل ناتو تلفنی گفتگو کردند دیدار شرکت کنندگان کنفرانس بین المجالس با رهبر انقلاب تا همایش خبرخوب شبهه‌پراکنی درباره کشتی سانچی داستان سرایی است فیلم/ توصیه یک دزد برای خرید قفل با امنیت بالا برگزاری مراسم معارفه «سیاوش شهریور» به عنوان فرماندار شمیرانات جوسازی آمریکا درباره قصور چین در حادثه سانچی! قاسمی: برنامه دفاع موشکی ایران به هیچ وجه قابل مذاکره نیست/بدخواهان اجازه ندارند نقش ایران را درمبارزه با تروریسم نادیده بگیرند ضرغامی: خبر نباید دروغ باشد/امروز شاهد تولید خبرهای دروغ هستیم/کار رسانه، کار کارمندی نیست/ اینکه می‌گویند دروغ نگو اما همه راست را هم نگو صحیح نیست/بهتر است با مردم صادق باشیم برانکو: کامیابی نیا علاوه بر از دست دادن تیم ملی و پاداش‌ها، جریمه هم می‌شود فیلم/ نجفی: یک کار خیانت آمیز در صندوق ذخیره کارکنان شهرداری انجام شده/ یک فشار به شرکت سارینای کیش آوردیم بخشی از پول را بلافاصله برگرداندند تصاویر/ روزنامه‌های چهارشنبه 27 دی 96 نامه انتقادی سردار نقدی به روحانی بعد از رفع فیلتر تلگرام: آقای رییس‌جمهور به بردگی ملت رضایت ندهید اعلام جزئیات قرارداد طارمی با الغرافه ضرورت رفع موانع از سوی پاکستان برای افزایش همکاری‌های اقتصادی/ روابط امنیتی دوجانبه برای مبارزه با تروریسم گسترش یابد آزار و اذیت پسر 9 ساله در یک سوپر مارکت! نام 5 ایرانی در فهرست معماران تأثیرگذار خاورمیانه کمبود نیروی پرستاری توانبخشی در کشور/ راه اندازی رشته کارشناسی ارشد پرستاری توانبخشی از سال 91 اطلاعیه فدراسیون فوتبال درباره اتفاقات حاشیه‌ای کمپ تیم ملی روحانی: عدم درک درست از سرعت تحولات فضای مجازی موجب شکاف نسلی می‌شود/ نباید کشور در حوزه توسعه اقتصاد فضای مجازی از جهان عقب بیفتد «غلط زیادی» آمریکا در خصوص قدس به سرانجام نخواهد رسید/ نگذاریم برای رژیم صهیونیستی حاشیه امن درست شود یارانه دی واریز شد واقعیت حادثه «سانچی» دردست بررسی است خبر 20، سه شنبه 26 دی 96 مهار آتش سوزی 2 لنج باری در بندر عامری بوشهر بی‌خبر از گلایه‌های مردم؟! / مدیریت سابق شهری تهران دقیقاً چه کرد؟! طرح جدید ترافیک زمینه ساز تشدید ترافیک و آلودگی هوا پایتخت/دریافت عوارض شهری از خودروها غیرکارشناسانه است عضو شورای شهر: صالحی امیری می‌تواند در شهرداری تهران بماند؛ «رییس کمیته» یک سمت تشریفاتی است، نه اسناد مالی امضا می‌کند و نه حقوق می‌گیرد

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me