تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:دسته بندی نشده
کد خبر:13764213
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۱۴:۱۳

عجیب و غریب‌ترین ورزش‌های دنیا!

عجیب و غریب‌ترین ورزش‌های دنیا!

به گزارش سرویس گوناگون جام نیـوز، چند نوع ورزش می‌شناسید؟ آیا تا به حال به فکر شکل‌های تازه ورزش افتاده‌اید؟ در دنیا ورزش‌هایی وجود دارد که گاهی با تلفیق سایر ورزش‌ها به وجود آمده‌اند و گاهی خودشان به تنهایی ورزش جدیدی به حساب می‌آیند اما بعضی از ورزش‌ها هم هستند که واقعاً عجیب و غریبند. به ۱۰ ورزش زیر نگاه کنید و خودتان قضاوت کنید.

10- شطرنج - بوکس در آلمان
با ترکیب هوش و توانایی جسمی، به دنیای عجیب ورزش شطرنج - بوکس وارد می‌شوید. اگر شما از عهده پرداخت پول یک جفت دستکش بوکس برآیید و بتوانید کمی از فسفر مغزتان را در اختیار شطرنج قرار دهید، می‌توانید در این ورزش وارد شوید. این ورزش زاییده تفکر آلمانی است و از ترکیب شش دور شطرنج مابین پنج راند بوکس تشکیل شده است. شرکت‌کننده می‌تواند یا در شطرنج طرف مقابلش را کیش و مات کند و یا او را در رینگ ناک اوت کند. البته مانند تمام ورزش‌های دیگر، این ورزش هم داور می‌خواهد. با توجه به اینکه ممکن است مدت شطرنج برای هر حرکت طولانی شود، در وقت تعیین شده اگر شما بتوانید در شطرنج طرف مقابل را آچمز هم کنید، برنده محسوب می‌شوید. به علاوه در صورت تمام شدن زمان پنج دور بوکس، نفری برنده اعلام می‌شود که امتیاز بیشتری دارد. شاید فکر کنید انجام آن آسان است اما گاهی کهنه کارهای عرصه ورزش هم در انجام این رقابت ورزشی درمانده‌اند.

9- حمل همسر در فنلاند
فنلاندی‌ها مبتکر مسابقه بزرگ سالانه قهرمانی حمل همسر هستند. مسابقه راحت است. کافی است شما در حالی که همسر خود را کول کرده‌اید، سریع‌تر از همه از خط پایان بگذرید. این ورزش در غرب فنلاند در شهرهای کوچک انجام می‌شود. مقررات خاص درباره وزن همسر وجود ندارد. آخرین برندگان این مسابقه بنا بر اطلاعات سایت این ورزش، یک زن و شوهر استونیایی بوده‌اند و خود فنلاندی‌ها در آخرین دوره نتوانسته‌اند به مدالی دست پیدا کنند.

8- راگبی زیر آب
بازی راگبی زیر آب در یک استخر شنا به عمق چهار متر انجام می‌شود. هر تیم آن شامل ۱۱ بازیکن است که سعی می‌کنند توپ سنگین را به دروازه طرف مقابل بزنند. هر دروازه در ته استخر نصب شده است. این ورزش یک بازی هیجان‌انگیز است و هیچ قانون خاصی به جز قانون جاذبه بر آن حکم نمی‌راند. بنابراین برای راه یافتن به آن ممکن است لازم نباشد شما حتماً شرایط خاصی داشته باشید.

7- لیگ سنگ، کاغذ، قیچی در آمریکا
حتماً تعجب می‌کنید. همان بازی سنگ، کاغذ، قیچی خودمان است که در آمریکا باب شده است. در لیگی که در سال ۲۰۰۶ در لاس و گاس آمریکا برگزار شد، ۲۵۷ نفر از سراسر آمریکا شرکت داشتند و جایزه‌ای معادل ۵۰ هزار دلار به نفر برنده داده شد. درباره اینکه قوانین این بازی چه هستند و چه کسانی می‌توانند در آن شرکت کنند، اطلاعات بیشتری به دست نیاورده‌ایم.

6- ماراتن انسان - اسب در ولز
مسابقه مشهوری در ولز وجود دارد که ماراتن انسان – اسب نامیده می‌شود. هدف از این ورزش، فائق آمدن بر قدرت اسب‌های انتخاب شده‌ای است که در کنار ورزشکاران می‌دوند. طول زمین مسابقه ۳۵ کیلومتر است که در تمام طول آن پستی و بلندی‌های طبیعی وجود دارد که هم تحمل انسان و هم تحمل و استقامت اسب برای گذشتن از آنها مهم است. تنها تفاوت موجود در طول مسابقه گذشتن از یک منطقه جنگلی است که انسان دونده می‌تواند از لابه‌لای درختان آن بگذرد اما اسب دونده باید آن را دور بزند. هدف نهایی این ورزش، زودتر گذشتن از خط پایان است. ممکن است انسان در مبارزه پیروز شود و یا اسب؟ شما چه فکر می‌کنید؟ اگر بدانید که جایزه این مسابقه مبلغ زیادی است که هر سال در حال اضافه شدن است چطور؟

 


5- غواصی در لجن
شرکت‌کنندگان در مسابقه غواصی در لجن باید مسیری گل آلود را به مقدار ۵۵ متر در یک لجن متعفن و بدبو غواصی کنند و هر کس بتواند در کمترین زمان این کار را انجام بدهد، برنده مسابقه خواهد شد. شرکت‌کنندگان مجهز به لوله تنفس در زیر آب و کفش غواصی هستند و نمی‌توانند از شناهای معمول استفاده کنند. رکورد این مسابقه یک دقیقه و ۳۵ ثانیه و متعلق به آقای فیلیپ جان است. آخرین مسابقه در تاریخ ۲۷ آگوست برگزار خواهد شد.

4- دنبال کردن پنیر در انگلستان
این مسابقه که به مسابقه غلتاندن پنیر مشهور است، ورزش خطرناکی است که با قدمت صدها سال در انگلیس و بر تپه هیل انجام می‌شود. یک حلقه پنیر به وزن ۳٫۶ کیلوگرم از تپه‌ای با شیب تند به پایین غلتانده می‌شود و شرکت‌کنندگان برای گرفتن آن با هم به رقابت می‌پردازند. همه ساله در این مسابقه دست و پاهای زیادی شکسته می‌شود و جراحات زیادی به وجود می‌آید اما اگر بتوانید آن پنیر را بقاپید، علاوه بر دریافت جایزه نقدی که مقدارش قابل توجه است هم مشهور می‌شوید و هم یک قالب پنیر به دست آورده‌اید، البته اگر سالم بمانید.

 


3- بزکشی در افغانستان
بزکشی ورزش ملی افغانستان و قرقیزستان است. در این ورزش افراد تیم‌ها که روی اسب نشسته‌اند، سعی می‌کنند با استفاده از دست، لاشه سر بریده یک بز یا گوسفند را از دروازه حریف بگذرانند. این ورزش توانایی خیلی زیادی می‌خواهد و همه کس نمی‌تواند در این شرایط به مسابقه بپردازد. مسابقه ممکن است طی انجام به خشونت بینجامد، بنابراین داوران مسابقه از افراد پرسابقه و بالای ۴۰ سال انتخاب می‌شوند. هر بار که لاشه از دروازه تیم مقابل عبور داده شود، یک امتیاز به حساب می‌آید و در پایان مسابقه آنکه امتیاز بیشتری به دست آورده، برنده مسابقه اعلام می‌شود.

2- هاکی روی چرخ در آلمان
اگر با دیدن تعداد زیاد کانادایی‌های بی‌دندانی که در دست خود چوب هاکی حمل می‌کنند، معتقد شده‌اید که ورزش هاکی روی یخ ورزش سختی است، حتماً با یک بار بازی هاکی روی چرخ البته اگر از عهده‌اش بربیایید، نظرتان عوض می‌شود. این بازی با همان قوانین قدیمی هاکی روی یخ انجام می‌شود اما به جای کفش مخصوص هاکی روی یخ و زمین بازی یخ زده، باید از تک چرخه‌هایی استفاده کنید که در یک سالن معمولی رانده می‌شوند. چند سالی است که این بازی در آمریکا نیز رواج یافته است. پیش از آن در آلمان و انگلیس طرفداران و بازیکنان به این بازی پرداخته‌اند. لیگ این بازی در آلمان برقرار است و بازیکنان مشتاقی را می‌توانید پیدا کنید که صبح سحر تا غروب خورشید را روی چرخ‌های خود به تمرین این بازی مشغول‌اند.

 


1- سپک تاکرا در مالزی
این ورزش در مالزی بسیار محبوب است. روش اجرای آن شاید زیاد عجیب و غریب نباشد اما آنچه مایه حیرت شما می‌شود، مهارت و چابکی بازیکنان است که حتی ممکن است مایکل جردن را هم شرمنده کند. با تلفیق فوتبال و والیبال و ژیمناستیک، این ورزش زیبا و حیرت‌آور به وجود آمده است. توپ بازی سپک تاکرا با سایز ۴۰ سانتی‌متر توپ نرمی است که از خمیر خیزران تهیه می‌شود. هر تیم سه بازیکن دارد و بازیکنان که در دو طرف یک تور قرار گرفته‌اند، با پا توپ را به حرکت درمی‌آورند. آن‌ها فقط می‌توانند از پا، شانه یا سر برای ضربه زدن به توپ استفاده کنند اما اجازه ندارند دست‌های خود را برای ضربه زدن به کار ببرند. به طور معمول بازیکنان را در حالت پشتک زدن به جلو یا عقب می‌بینید و در حالت‌هایی که ممکن است حتی تصورش هم در ذهن شما خطور نکند.

 

عجیب ترین

#راگبی #غواصی #عجیب #ورزش #اسب
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image


اجرای بیش از 4 هزار برنامه در آموزش و پرورش استان مرکزی همایش بزرگ 3 هزار نفری دانش آموزی در آزادشهر برگزار می‌شود برپایی نمایشگاه عکس انقلاب در فرهنگسرای شهر بیش از 1000 واحد مسکونی روستایی در دهه فجر افتتاح می‌شود «مقدمه‌ای بر بازاریابی الکترونیک» چاپ شد مدیرکل جدید آموزش و پرورش یزد فردا معرفی می‌شود فردا سامانه بارشی وارد کشور می‌شود بهتاش صناعی‌ها داور جایزه «برگمان» شد زنان کارهای سخت همه افراد نیازمند موعظه هستند امروز دشمنان به سراغ تحریف و تغییر واقعیت‌ها رفته‌اند آشپزی متین ستوده و سپیده خداوردی در «دست پخت‌های خودمانی» تولید مک‌بوک ایر متوقف می‌شود ارجاع تخلفات دولت به قوه‌قضائیه+جزئیات جشنواره تئاتر فجر سراسر ادعا و در اصل هیچ +تصاویر دستور ویژه نجفی برای پیگیری کمک میلیاردی به یک حسینیه و مداح معروف افزایش احتمالی سهمیه حجاج ایرانی در حج تمتع کشف 96 درصد از قتل‌های رخ داده در کشور کار غیربهداشتی در نانوایی‌های کشور دو علت ابتلا به صرع در ایران چیست؟ واکنش پیشکسوت استقلال به اشتباهات داوری اگرمسئولیتی نداریم قرار نیست اپوزیسیون شویم! نشست خبری رییس‌جمهور برگزار می‌شود اجرای طرح انتقال آب خزر به سمنان مبنای قانونی ندارد دولت حق برداشت از درآمدهای ناشی از افزایش نرخ ارز را ندارد یافته‌های تازه درباره اشعه مایکروویوها داروهای رایجی که مقصران اصلی چاقی هستند! کاهش قیمت سکه و دلار در بازار +جدول جزئیات ابطال کارت‌های بازرگانی انبار 300 متری در آتش سوخت عقب نشینی عجیب باشگاه استقلال؛ همه چیز حذف شد! برگزاری کارگاه خاطره نویسی دفاع مقدس در شهرستان فلاورجان تاکید نماینده رودبار برای تسریع در تکمیل آزادراه قزوین - رشت ادامه سریال گروکشی نوزادان این بار در مشهد؛ پول بیمارستان را بدهید تا بچه را بگیرید احتمال افزایش سهمیه حجاج ایرانی به 90 هزار نفر در حج آینده حمله توئیتری ترامپ به شرکت سامسونگ انتقاد مسکو از رد پیشنهادش در خصوص تحقیقات شیمیایی در سوریه جلسه آموزشی مربیان پیشتاز سازمان دانش آموزی شهر قدس برگزار شد تشکیل شورای مشورتی حق نمایندگان مجلس است تاسیس شعب هنر دانشگاه آزاد متناسب با هنرهای بومی شهرها حمله توئیتری ترامپ به شرکت سامسونگ آماری جدید از میزان دانشجویان ایرانی در آمریکا قبل از فرمان مهاجرتی ترامپ یک اعتراف تلخ اقتصادی از حامیان دولت روحانی آغاز تمرینات احسان حدادی با مربی آمریکایی برگزاری همایش تبیین کارآمدی نظام توسط دانشگاه آزاد اسلامی فائزه هاشمی: من فمینیستم، روحانی اصولگرا است (+فیلم) شهر آفتاب، منطقه ویژه اقتصادی می‌شود اخبار رزمایش|رژه دریایی یگان‌های نیروی دریایی ارتش + عکس دولت ترامپ در ایستگاه یک سالگی | توفان‌های توئیتری در طول یک سال ریاست جمهوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران رتبه نخست جشنواره تحقیقاتی رازی راکسب کرد
نمایشگاه عکس "گذری بر طبیعت " در فومن برپا شد 5 جایزه جشنواره‌ی "داکا" برای سینمای ایران "پرچم" به عنوان نماد انقلاب اسلامی در دهه فجر برجسته شود بوشهر، پایتخت کتاب ایران انتخاب رشیدپور برای گفت‌وگو با رییس‌جمهور چه پیامی داشت؟ دلار به‌زودی ارزان می‌شود تعطیلی مدارس البرز؛ فردا 4 بهمن 96 چهره‌ها در شبکه‌های اجتماعی (623) خبر خوش برای زنان سرپرست خانوار این 9 خوراکی را هرگز خام نخورید هشدار سونامی در پی زلزله 8 ریشتری آلاسکا عناوین روزنامه‌های ورزشی 4 بهمن 96/ طارمی: برای قهرمان شدن همگی دروغ گفتیم! +تصاویر کارت‌خوان حذف می‌شود مدارس استان البرز فردا تعطیل است تعیین‌هویت‌یکی‌ازاجسادمکشوفه‌سانچی ضربه مغزی شدن الناز شاکردوست تکذیب شد هشدار سونامی در پی زلزله 8 ریشتری آلاسکا شایعه مرگ مغزی الناز شاکردوست با مادرش چه کرد؟ نرده‌های حفاظ بین مردم و مسئولین از مصلی تبریز جمع‌آوری شد هشتمین همایش غزه نماد مقاومت برجام یک سند کامل و غیر قابل تجزیه است امکان مذاکره مجدد ندارد/ هیچگونه مذاکره‌ای در موضوع موشکی و توان دفاعی خود با هیچ کشوری نخواهیم داشت تبعات اعتراف طارمی به دروغگویی وام 3 میلیون تومانی قرض‌الحسنه به زنان سرپرست خانوار پرداخت می‌شود عیادت نمایندگان حضرت آیت الله صانعی از روحانی مضروب دیروز در قم/ تصاویر موافقت رهبر انقلاب با اعتبار 150 میلیون دلاری مقابله با ریزگردها گزارش وزیر اطلاعات به کمیسیون شوراها درباره حوادث اخیر/ احساس جامعه درباره بروز فساد بیش از واقعیت فساد است توضیحات دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در خصوص یک اشتباه پزشکی: بیمار باید هزینه کامل خارج کردن پنس از شکم خود را بدهد! جزئیات افزایش 0 تا 20 درصدی حقوق کارمندان در سال 97 اولین همایش پیام آوران عاشورا ویژه خواهران شهدا تصاویر/روزنامه‌های چهارشنبه 4 بهمن 96 دختر مولا اومده زهره زهرا اومده/ محمود کریمی نشست مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان با کارکنان اداره شاهرود سرلشکر صفوی: ترکیه با آمریکا و اسرائیل هماهنگ است یک مقام آگاه: اروپا به ایران گفته باید پای میز مذاکرات موشکی حاضر شود محرومیت 12 شتر از مسابقات به دلیل عمل زیبایی! اختتامیه هفدهمین دوره انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس ترکیه برای آمریکا شرط گذاشت مدارس استان البرز چهارشنبه 4 بهمن تعطیل است پست الناز شاکردوست بعد از بستری شدنش در بیمارستان +عکس موافقت رهبری با بودجه 150 میلیون دلاری برای مقابله با گرد و غبار رهبر معظم انقلاب 150 میلیون دلار برای مقابله با ریزگردها اختصاص داد حادثه برای الناز شاکردوست سر صحنه فیلمبرداری/ آسیب‌دیدگی جزئی از ناحیه کمر موافقت رهبر انقلاب با پیشنهاد دولت برای اختصاص 150 میلیون دلار برای مبارزه با ریزگردهای خوزستان لاریجانی: جایگاه کارهای نمایشی صداوسیما را بسیار مهم می‌دانیم/ علی عسکری: شرایط عرصه فرهنگی، سخت و پیچیده شده است نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی: برای نجات دریاچه ارومیه فریاد می‌زنیم ولی کسی پاسخگو نیست تصاویر/ مراسم وداع با شهید مدافع حرم «محمد معافی» در «نکا» مکانیسم توقف و بازگشایی نمادهای معاملاتی کوتاه‌تر شود/ استقبال از پیشنهاد تفکیک تابلو معاملاتی بازارها سارق مسلح طلافروشی: بازیکن استقلال و پرسپولیس بودم! وداع با شهید مدافع حرم محمد معافی مجوز رهبری برای اختصاص اعتبار 150 میلیون دلاری طرح مقابله با ریزگردها صادر شد

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me