تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:فرهنگی()
کد خبر:13764244
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۱۴:۱۵

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران: انعکاس مشکلات حوزه سلامت از پنجره هنر می‌تواند قدمهای استواری در حل مشکلات شهری باشد

نمایشگاه منتخبین اولین جشنواره عکس سلامت شهری به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران و آموزشگاه سینمایی دارالفنون و با حضور دکتر بیژن عمویان قائم مقام حوزه اجتماعی شهرداری منطقه 11، دکتر مهرشاد کاظمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران، خسرو امینی و سعید امینی عضو هیئت مدیره اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران، محمدمهدی تدین مدیر مسئول آموزشگاه دارالفنون و جمعی از هنرمندان و علاقه مندان به هنر عکاسی در نگارخانه تهران افتتاح شد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران: انعکاس مشکلات حوزه سلامت از پنجره هنر می‌تواند قدمهای استواری در حل مشکلات شهری باشد

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرتهران، اولین جشنواره عکس سلامت شهری در موضوع های محوری سلامت و سبک زندگی اسلامی-ایرانی، سلامت و خانه و خانواده، سلامت محله و مسجد، سلامت و محیط زیست ،سلامت و سالمندان،سلامت و معلولان، سلامت و مادر و کودک، سلامت و اوقات فراغت، سلامت و محیط کار و با هدف فرهنگسازی در حوزه سلامت، تشویق جامعه هنری و ترغیب هنرمندان عکاس برای پرداختن به موضوعات سلامت و تلاش برای ارتقای سلامت در جامعه شهری برگزار شد که 3763 اثر ارسالی به دبیرخانه جشنواره، 27 اثر به عنوان برگزیده انتخاب و معرفی شدند.

در این مراسم مهرشاد کاظمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران گفت: عکاسی در ابتدا به صورت یک علم ابداع شده ولی امروزه به عنوان یکی از هنرهای اصلی مطرح است و رشته های مختلفی را به خود اختصاص داده است که عکاسی طبیعت ، ثبت خاطرات، عکاسی شهری و اجتماعی و ... از موضوعاتی است که هنر عکاسی به آنها می پردازد و هنرعکاسی هنر ثبت لحظه هاست، لحظه هایی ماندگار و تاثیرگذار.

وی افزود: سلامت شهری یکی از چالشهایی است که در دهه های اخیر کلان شهرها با آن مواجه شده اند و مردم تهران نیز از این موضوع مستثنی نیستند. این چالش می تواند از رشد بی رویه شهرها و یا نوعی تعلق از سوی شهروندان و کم کاری مسئولین نشئت گرفته باشد.

کاظمی اشاره کرد: در دوره صفوی در سال 961 قمری دور تا دور تهران حصاری کشیده شد و در آن زمان تهران یک شهر خوش آب و هوا و پر آب با میوه های خوب بود و این امر باعث شد تا دور تهران را حصار بکشند و اندک اندک تهران تبدیل به یک شهرک با حدود 5000 نفر جمعیت شد در زمان قاجار رفته رفته جمعیت تهران افزایش یافت و تعلق مردم و کم کاری مسئولین باعث تغییرات زیادی در تهران شد.

مردم تهران همواره مردمانی تمیز بودند و به نظافت فردی و خانه خود اهمیت می دادند ولی زباله های خود را به خیابان ها پرتاب می کردند و این امر باعث بروز بیماریهای زیادی در شهر می شد در زمان امیرکبیر و بعد از آن شروع به جمع آوری زباله ها کردند ولی متاسفانه زباله ها را به بیرون از حصار شهر می بردند و وقتی بادهای غربی به سمت تهران می وزید این زباله ها باعث شیوع بیماریهایی از جمله وبا می شد و در تاریخ آمده است که از اوسط تابستان تا اواسط پاییز مردم تهران مبتلا به وبا می شدند و تعداد زیادی از شهروندان جان خود را ازدست می دادند در همان زمان شهر تهران حدود 150 حمام داشت که این نشان دهنده نظافت فردی افراد بوده است ولی متاسفانه به نظافت و سلامت محیط زیست اهمیتی داده نمی شد چه بسا امروزه هم با این مشکل روبرو هستیم و علی رغم رشد تکنولوژی و پیشرفت علم باز هم مشکلاتی در خصوص سلامت شهری و محیط زیست وجود دارد.

وی در پایان اضافه کرد: هنرمندان با انعکاس این مشکلات از پنجره هنر نقش مهمی دارند و می توانند قدمهای استواری در این راه بردارند و در امر آموزش، آگاهی بخشی و فرهنگ سازی عمومی نقش بسزایی ایفا کنند و ادامه این روند می تواند کمکی به دولتمردان و مسئولین باشد تا بتوانند برای حل این مشکلات قدمهای محکم تری بردارند بنابراین مشارکت هنرمندان در مسئله شهری الزامیست و ما به عنوان متولیان فرهنگ و هنر نیز آنها را یاری خواهیم کرد.

دکتر عمویی قائم مقام حوزه اجتماعی شهرداری منطقه 11 و دبیرجشنواره عکس سلامت شهری نیز گفت: در اولین جشنواره عکس سلامت شهری بیش از 1000 عکاس حرفه ای و غیرحرفه ای شرکت کردند و بیش از 3000 عکس به دبیرخانه ارسال شد که این نشان دهنده علاقه و پتانسیل شهر تهران در حوزه هنر عکاسی است.

عمویی در ادامه افزود: این جشنواره 3 بار تمدید شد و بعد از داوری به علت همزمانی با ماه محرم و صفر و به منظور بهتر برگزار شدن مراسم اختتامیه، این مراسم با تاخیر برگزار شد.

وی گفت: حوزه سلامت در شهرداری متولی بهداشت و درمان نیست و هدف ترویج بهداشت و سلامت شهروندان را به عهده دارد و این هدف با زبان شیوای هنرمندان تاثیرگذارتر است .

عمویی از برگزاری جشنواره سینمایی سال 90، جشنواره فیلم سلامت، جشنواره عکاسی در حوزه معلولان در سالهای 94 و 95 به عنوان کارهای موفق در حوزه سلامت نام برد و اولین جشنواره عکس سلامت شهری در سال 96 را از فعالیت های ماندگار در حوزه سلامت شهری دانست.

عمویی از برگزاری دومین جشنواره عکس سلامت شهری در هفته سلامت سال 97 خبر داد و گفت: امیدوارم با مشارکت و حمایت هنرمندان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران در سالهای آینده جشنواره ای پربارتر داشته باشیم.  

گفتنی است اولین جشنواره عکس سلامت شهری با همکاری اداره کل سلامت شهرداری، شهرداری منطقه 11، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران و آموزشگاه سینمایی دارالفنون برگزار و مراسم اختتامیه آن نیز در 18 دیماه در تالار ایوان شمس برگزار شد و نمایشگاه آثار منتخب اولین جشنواره عکس سلامت شهری تا 30 دیماه در نگارخانه تهران واقع در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران میزبان علاقه مندان به هنر و سلامت خواهد بود.

#فرهنگي #سلامت #پنجره #هنر
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image


معاون آخوندی: مردم از خدمات نظام مهندسی راضی نیستند زن جوان ازپس 2 تصادف وحشتناک از مرگ گریخت! +عکس زیرساخت‌های قانونی بیت کوین در ایران وجود ندارد چگونه ذهن خود را سم زدایی کنیم؟ نگاهی گذرا به مهمترین رویدادهای چهارشنبه 27 دی ماه در مازندران گشت و گذار زمستانی در هوای صاف و ابری مازندران پروازهای پنج شنبه 28 دی از فرودگاه‌های مازندران حدیث پیامبر اکرم (ص) درباره آثار صله رحم درگیری شدید نیروهای سوری با تروریست‌ها دادگاه نظامی رژیم صهیونیستی حکم بازداشت عهد التمیمی را تمدید کرد جمهوری کنگو به اوپک ملحق می‌شود نتیجه خارج شدن ترامپ از برجام برای آمریکا لبنیات سبب کاهش حساسیت‌ها نمی‌شود 5 زیان داروهای کدئینی/سرفه سرماخوردگی نیاز به درمان دارد؟ رانندگی بدون فرمان و پدال! درگذشت بازیگر زن مشهور بر اثر تصادف تعاریف عدل در مکاتب بشری ترامپ: انتقال سفارت آمریکا به قدس طی یک سال آینده انجام نمی‌گیرد برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای مدافع حرم در قرچک مهم‌ترین عامل کاهش باروری در ایران آمار قربانیان غیرنظامی حملات آمریکا در سوریه تهران و اصفهان پیشتاز در فاصله زیاد بازنشستگی تا سالمندی انفجارهای انتحاری خونین در نیجریه اعتراف مسئول صهیونیست: آرشیو ما جنایات جنگی اسرائیل را مخفی کرده است سازمان‌های مردم نهاد حد فاصل ملت و دولت عمل می‌کنند استراتژی آمریکا در شمال سوریه سرنوشت داروی ایرانی ایدز سناتور ارشد دموکرات: ضرب الاجل ترامپ هرگونه مذاکره درباره برجام را دشوارتر کرده است آخرین وضعیت زندانی شدن بقایی برج میلاد غرق در برف و مه امروز تهران +عکس ادعای قصور پزشکی در جریان درمان یکی از مقامات سیاسی کذب است رویکردهای متفاوت به تاریخ فقه سیاسی چین به آمریکا برای ارتباط با رهبران تایوان هشدار داد دانشگاه واقعاً در زمینۀ فعالیت‌های قرآنی، در کشور پیشتاز است اروپا آماده همراهی آمریکا در تحریم ایران نقش اتریش در تصمیم گیری‌های جلسه آتی fatf ارتباط سرطان‌های ریه و روده با بیماری شدید لثه استقلال انتقامش را بگیرد کاپولای دختر از پدرش انتقام می‌گیرد؟! عارضه‌ای به نام «خود تخریبی» زمزمه تغییرات قریب الوقوع برخی مدیران ارشد گمرکات اجرایی جنوب کشور 6 ماه شیر دادن به نوزاد ریسک دیابت را کاهش می‌دهد استفاده از سونا به اندازه ورزش برای قلب مفید است توضیحات 5 اقتصاددان درباره طرح اشتغال‌زایی دولت عناوین روزنامه‌های اقتصادی 28 دی 96/ فصل نامهربانی با کارگران +تصاویر به این دلایل شگفت انگیز «حمام سونا» مفید است! 68 درصد حجم آب سدهای لرستان خالی است عکس/ تفاوت فاحش بازیگران ایرانی و خارجی دیسک کمر چگونه به وجود می‌آید؟
ماجرای 2 پسرخاله که در سانچی بودند (+عکس) تهرانِ برفی 27 دی 96 روح الله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی شد محکومیت حمید بقایی در تمامی اتهامات یارانه هیچ‌کدام از مددجویان کمیته امداد قطع نشده است/ واریز یارانه سه‌برابری به حساب امداد ولایت قتل فجیع امروز صبح در خوزستان/ مردی، نامادری خود و سه فرزند او را کشت مراسم ترحیم سرمهندس نفتکش سانچی فرید محبی -مشهد نجات پای چوبه دار با اشک‌های دختر 7 ساله / گفتگو با مرد اعدامی + عکس جزئیات جدید از جنایت پدر و مادر سنگدل آمریکایی پرداخت یارانه مددجویان از سوی کمیته امداد سردار نقدی: آقای رئیس جمهور! نپسندید که ملت ایران به بردگی برود قتل نامادری و سه فرزندش در شادگان کشف پیکر یکی از مفقودین حادثه ناوشکن دماوند + عکس نامه سردار نقدی به روحانی؛ خیلی بی انصافی است که با ادبیات انگلیس‌ها و شاه با مردم صحبت کنیم /آقای رئیس جمهور به بردگی ملت ایران رضایت ندهید قتل نامادری بهمراه سه فرزند در شادگان جوسازی آمریکا درباره قصور چین در حادثه سانچی! مراسم ترحیم افسر سوم کشتی نفتکش سانچی برگزار می‌شود برانکو: کامیابی نیا علاوه بر از دست دادن تیم ملی و پاداش‌ها، جریمه هم می‌شود سال 97 چند روز تعطیلی دارد؟ سخنگوی وزارتخارجه ادعای روزنامه فایننشال تایمز را تکذیب کرد/ همگان آگاه‌اند برنامه دفاع موشکی ایران به هیچ وجه قابل مذاکره نیست مسئله شادی اهل بیت (ع) را در جامعه تقویت کنیم آقای رئیس جمهور! نپسندید که ملت ایران به بردگی برود! / راه اعتدال بهره‌برداری از فضای مجازی با مدیریت ایرانی است آکادمی نظامی عقیدتی "نجبا" در عراق افتتاح شد + تصاویر کاهش 40 درصدی تراکنش‌های اینترنتی در زمان فیلتر تلگرام درست نیست/ بزرگنمایی درباره مشاغل متکی به تلگرام اعلام جزئیات قرارداد طارمی با الغرافه کمیته امداد مستقیما یارانه سه میلیون مددجو را پرداخت می‌کند/ واریز 247 میلیارد تومان افزایش مستمری مددجویان از سوی دولت برگزاری مراسم معارفه «سیاوش شهریور» به عنوان فرماندار شمیرانات درباره مشاغل تلگرامی بزرگ‌نمایی رخ داده/ تکذیب کاهش بسیاری از تراکنش‌های اینترنتی در زمان فیلتر تلگرام قاسمی: برنامه دفاع موشکی ایران به هیچ وجه قابل مذاکره نیست/بدخواهان اجازه ندارند نقش ایران را درمبارزه با تروریسم نادیده بگیرند کمبود نیروی پرستاری توانبخشی در کشور/ راه اندازی رشته کارشناسی ارشد پرستاری توانبخشی از سال 91 فیلم/ توصیه یک دزد برای خرید قفل با امنیت بالا صهیونیست‌ها از ایجاد اختلاف و تفرقه در لبنان سود می‌برند/ ایران همواره در کنار دولت و ملت لبنان خواهد بود ضرورت رفع موانع از سوی پاکستان برای افزایش همکاری‌های اقتصادی/ روابط امنیتی دوجانبه برای مبارزه با تروریسم گسترش یابد نامه انتقادی سردار نقدی به روحانی بعد از رفع فیلتر تلگرام: آقای رییس‌جمهور به بردگی ملت رضایت ندهید قتل نامادری بهمراه سه فرزندش در شادگان فیلم/ نجفی: یک کار خیانت آمیز در صندوق ذخیره کارکنان شهرداری انجام شده/ یک فشار به شرکت سارینای کیش آوردیم بخشی از پول را بلافاصله برگرداندند یارانه دی ماه واریز شد مهار آتش سوزی 2 لنج باری در بندر عامری بوشهر سردار جزایری: ایجاد شکاف بین مردم و سپاه حربه دشمن است 157 میلیارد تومان یارانه به کمیته امداد منتقل شد عضو شورای شهر: صالحی امیری می‌تواند در شهرداری تهران بماند؛ «رییس کمیته» یک سمت تشریفاتی است، نه اسناد مالی امضا می‌کند و نه حقوق می‌گیرد درخواست 153 نماینده از رئیس جمهور بی‌خبر از گلایه‌های مردم؟! / مدیریت سابق شهری تهران دقیقاً چه کرد؟! صفحه اول روزنامه‌های ورزشی 27 دی 96 رونالدینیو از دنیای فوتبال خداحافظی کرد برانکو: گسترش فولاد با فیروز عالی شده/ داستان طارمی برای من تمام شده است عضو شورای نگهبان: آیا بهتر نیست بجای تجویز نقد معصوم، لائیک‌ها و سکولارها را نقد کنیم؟ / باید مثل این افراد را نصیحت کرد که هر چه دیگران به دهنتان می‌گذارند تکرار نکنید اظهارات برانکو درباره دیدار پرسپولیس و گسترش فولاد آزار و اذیت پسر 9 ساله در یک سوپر مارکت! روحانی: عدم درک درست از سرعت تحولات فضای مجازی موجب شکاف نسلی می‌شود/ نباید کشور در حوزه توسعه اقتصاد فضای مجازی از جهان عقب بیفتد

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me