تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:دانا
دسته:استان ها()
کد خبر:13764560
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۱۴:۲۳

پروژه 13 ساله قطار شهری کرج اندرخم 3 هزار و 700 میلیارد تومان اعتبار

البرز همچنان کوله باری از مشکلات را که ناشی از عدم تدبیر مسئولان و تخصیص بودجه کافی است به دوش می‌کشد.
پروژه 13 ساله قطار شهری کرج اندرخم 3 هزار و 700 میلیارد تومان اعتبار

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از «تیتریک»، دوم آذر سال 95 بود که استاندار سابق البرز در تشریح دستاوردهای سفر ریاست جمهور به استان البرز به اختصاص 428 میلیارد تومان اعتبار در بخش حمل و نقل شامل راه، قطارشهری، راه روستایی و راه آهن اشاره کرد و گفت: اعتباری بالغ بر 19 میلیارد تومان برای بهسازی راه‌ های روستایی، 32 میلیارد تومان برای محور اشتهارد – نجم‌آباد و هشتگرد و 56 میلیاردتومان نیز به منظور بهسازی راه طالقان کنار گذاشته شده است. 

سید حمید طهایی با بیان این‌که جاده کرج به شمال همیشه با مشکل مواجه است و ما همواره به‌ دنبال جایگزینی برای آن بوده ‌ایم افزود: محور شمشک به دیزین بهترین جایگزینی است که در نظر گرفته شده و قرار است با اعتباری 18 میلیارد تومانی بهسازی شود، همچنین علاوه بر این پروژه‌ ها، موضوعات دیگری هم‌ چون روکش آسفالت، رفع نقاط حادثه‌ خیز و ... نیز در دستور کار قرار گرفته است.
 
 

بر اساس پیگیری های خبرنگار  تیتریک پیشرفت قطار شهری کرج 32 درصد است چرا که سرپرست سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج 20 آذر 96 به خبرنگار ما گفت: تمرکز ما روی تامین منابع مالی است تا پس از مشخص شدن نحوه تامین آن، صورت جلساتی در زمینه برنامه زمان بندی با پیمانکار تنظیم شود و طبق برنامه فعالیت پیمانکار رصد خواهد شد تا در صورت انحراف، گزارشات و به تبع برخورد لازم صورت پذیرد. 
 
قطار شهری کرج در پیچ و خم اما و اگر
 
علی اصغر صلواتی افزود: ارائه زمان مشخص برای اتمام پروژه ارتباط مستقیمی با تامین منابع مالی دارد و اگر نیاز مالی پروژه محقق شود، سناریو خوش بینانه این است که در مدت زمان 3 الی 3.5 سال پروژه راه اندازی شود. 
 
وی با اشاره به اینکه پروژه قطار شهری کرج به 2 هزار و 700 میلیارد تومان اعتبار برای تاسیسات و یک هزار میلیارد تومان در راستای ناوگان به واسطه سرویس دهی در خطوط نیاز دارد اظهار داشت: یک صد و 86 میلیارد تومان در ازای ارائه صورت وضعیت زمان سفر ریاست جمهور به این پروژه تعلق گرفت. 
 
 
صلواتی با تاکید بر اینکه مبلغ مذکور تا پایان تیرماه آینده قابل جذب است تصریح کرد: اگر نتوانیم صورت وضعیت ارائه دهیم، به صورت اتوماتیک همکاری لغو می شود. 
 
همچنین مدیر ساخت و توسعه راه های استان البرز درباره مصوبات سفر ریاست جمهوری به خبرنگار  تیتریک گفت: احداث راه طالقان هشتگرد مصوب شد و برای این محور سال گذشته از محل اعتبارات سفر 2 میلیارد تومان و امسال تا کنون 35 میلیارد تومان دریافت کردیم.  
 
علی اصغر کاظمی با اشاره به اینکه 5 میلیارد تومان از محل اعتبارات وزارتخانه در سال 95 برای پروژه مذکور دریافت شد افزود: پروژه از 35 درصد پیشرفت فیزیکی در سال 95 به 70 درصد رسیده است و اوایل تابستان سال آینده بدون تونل این مسیر را زیر عبور می بریم.  
 
وی به شروع پروژه فوق از 20 سال گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: طی سالهای متمادی احدا راه طالقان – هشتگرد 35 درصد پیشرفت داشت اما طی یک سال اخیر به اندازه این سالها فعالیت داشته ایم و کار حفاری تونل 2 هزار متری آغاز شده است اما به علت برودت هوا ادامه پیدا نکرده است و در حال ساخت سازه های تونل در کارگاه هستیم تا با مساعد شدن هوا عملیات حفاری تونل را آغاز کنیم.  
 
کاظمی با اشاره به اینکه تونل راه طالقان هشتگرد تا دو سال آینده به بهره برداری می رسد تصریح کرد: در محور نجم آباد – اشتهارد – هشتگرد یک تقطع غیر هم سطح در سیپورکس به طول راه 10 کیلومتر داشتیم که سال گذشته زمان سفر ریاست جمهور 40 درصد پیشرفت داشت و الان 100 درصد به پایان رسیده است.  
 
وی گفت: سال گذشته 6 میلیارد و 200 میلیون تومان از محل اعتبارات سفر در قالب اسناد خزانه به پروژه مذکور تعلق گرفت و 4 میلیارد تومان از محل اعتبارات وزارت خانه برای آن دریافت کردیم و امسال تا کنون 19 میلیارد تومان برای این پروژه تخصیص گرفته ایم و 2 کیلومتر اتصال باند شمالی آزادراه تهران – کرج – قزوین به جاده کرج – هشتگرد امسال آغاز شد و به اتمام رسیده است.  
 
کاظمی افزود: امسال مناقصه 13 کیلومتر اتصال محور ماهدشت – اشتهارد به آزاد راه تهران – کرج – قزوین در قطعه 3 محور نجم آباد – اشتهارد – هشتگرد برای ماشین های ترانزیت برگزار شده است و در حال انجام است و پایان سال 97 به بهره برداری خواهد رسید.  
 
وی اظهار داشت: بهسازی راه لشکرک – آهار – دیزین – چالوس پروژه دیگری است که در حوزه استان البرز 21 کیلومتر از سه راهی دیزین تا ابتدای پیست 14 کیلومتر بهسازی و روکش آسفالت انجام شده است و از ابتدای پیست تا قله 7 کیلومتر در دو قطعه تعریف شده که قطعه اول با پیشرفت 30 درصدی دارد که سال گذشته دو میلیارد تومان از محل اعتبارات سفر برای آن اخذ شد.  
 
کاظمی به تخصیص 900 میلیون تومان در سال جاری برای این قطعه اشاره و تصریح کرد: امیدواریم با تخصیص کامل تا پایان سال مالی 97 قطعه یک به پایان برسانیم و پروژه دیگر روکش آسفالت 347 کیلومتر از راه های استان بود که 100 درصد انجام شده است و از سال گذشته 7 میلیارد تومان و امسال نیز همین مبلغ را  درافت کرده ایم و 40 میلیارد تومان بدهی به پیمانکاران داریم و در صورت تخصیص صرفا می توانیم بدهی ها را تصفیه کنیم.  
 
وی گفت: از پروژه رفع 10 نقطه حادثه خیز در محورهای ارتباطی استان 3 نقطه انجام شده است و 7 نقطه باقی مانده است، سال گذشته بنا بود 16 و نیم میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شود اما سال گذشته 1 میلیارد تومان و امسال تا کنون 500 میلیون تومان دریافت کرده ایم که طرح ما را با مشکل مواجه کرده است چرا که 20 میلیارد تومان برای اتمام 10 نقطه تا پایان سال 97 اعتبار لازم است. 
 
50 میلیارد تومان برای احداث راه های رستایی کسری بودجه داریم
 
کاظمی افزود: پروژه دیگر احداث 100 کیلومتر راه روستایی بود که قریب به 60 کیلوتر انجام شده و 40 کیلومتر آن باقی مانده است که با توجه به شرایط جوی در حال حاضر امکان فعالیت نداریم اما مباحث عملیات خاکی و ... تعطیل نشده و در حال انجام است.  
 
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته یک و نیم میلیارد تومان اعتبار ملی و استانی 2 میلیارد تومان و امسال 3 میلیارد تومان اعتبار ملی و 6 میلیارد تومان اعتبار استانی برای پروژه مذکور تخصیص داده شده است اظهار داشت: 50 میلیارد تومان برای این پروژه کسری داریم و در صورت تحقق مجموع 100 کیلومتر را تا پایان سال 97 به بهره برداری خواهد رسید.  
 
 
 
کاظمی تصریح کرد: از محل اعتبارات سفر در مجموع 250 میلیارد تومان اعتبار لازم داشتیم تا تعهدات پروژه را انجام دهیم اما از این مبلغ سال گذشته 30 میلیارد تومان و امسال 70 میلیارد تومان در مجموع 100 میلیارد تومان توانسته ایم برای مصوبات سفر اعتبار بگیریم. 
 
وی گفت: بخشی از پروژه ها علی رغم عدم دریافت اعتبار انجام شده است و در حال حاضر پیشرفت پروژه ها روند خوبی را دنبال می کند لذا با توجه به زمان بندی پروژه ها در نظر داریم تا پایان سال مالی 97 آنها را به سرانجام برسانیم.  
 
مدیر ساخت و توسعه راه های استان البرز در خاتمه خاطر نشان داشت: هر دستگاه دیگری که نتواند اعتبار خود را جذب کند ما آمادگی دریافت اعتبارات را برای پروژه های البرز داریم. 
 
آنچه مسلم است مردم استان البرز بیش از یک دهه در حسرت افتتاح قطار شهری هستند که همچنان روی ریل وعده های مسئولین حرکت می کند و همچنین عدم رفع نقاط حادثه خیز راه های استان و بهسازی محورهای مواصلاتی نه تنها سفرهای ایمن را از مسافران این خطه که 18 درصد ترافیک کشور را به دوش می کشند سلب کرده است بلکه بارها حوادثی تلخ و جبران ناپذیر را رقم می زند.  
 
با فاصله گرفتن از ماه های آغازین روی کار آمدن دولت یازدهم، انتظار عموم مردم آن است که مسئولان سکان هدایت امور کشور را چنان در دست گرفته باشند که دیگر کمتر سخنی از ریشه گرفتن مشکلات از ضعف ‌های دولت پیشین به میان آید اگر چه به نظر می رسد البرز همچنان کوله باری از مشکلات را که ناشی از عدم تدبیر مسئولان و تخصیص بودجه کافی است به دوش می کشد. 
 
 
 
 
انتهای پیام/ 
#قطار شهری کرج #تیتریک #البرز #راه روستایی #بودجه #وعده های سفر دولت #راه و شهرسازی
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image


کشف محموله جدید قاچاق انسان توسط ماموران گمرک سازمان اداری استخدامی: حقوق و مزایای کارکنان و بازنشستگان تغییر می‌کند از عوارض وحشتناک سیگار چه می‌دانید؟ شهری که برای همیشه با ویندوز خداحافظی می‌کند! واردات برنج از ابتدای بهمن آزاد شد واردات برنج از ابتدای بهمن آزاد شد ابهام از نوع پست مدرنیسم بنر مجتبی جباری در مشهد جمع آوری شد! باید هدف ما حل مشکلات مردم باشد/ مراقب باشیم دشمنان روی موج بیکاران و محتاجان سوار نشوند برجام بار دیگر بدعهدی آمریکا را اثبات کرد ردپای قراردادهای خاص در توزیع همشهری طوفان فریدریکه در آلمان 6 کشته بر جای گذاشت اداره‌های دولتی آمریکا در خطر تعطیلی خطر از دست رفتن 400 استعداد فوتبال ایران درخواست کمیته آمریکاییان یهودی برای اخراج سفیر ایران نرخ قطعی آپارتمان در منطقه 22 و تهرانسر؟ +جدول این بیماری هزارچهره را بشناسید/تغییر سبک زندگی فشار خون را کاهش می‌دهد/ویروس آنفلونزا از راه تنفس منتقل می‌شود/ گیاهخواری مطلق ممنوع! آلودگی هوا جدی گرفته نمی‌شود/ «ذرات معلق» بلای جان سلامت شهرنشینان فناوری هوشمندی که هزینه قبض‌های شما را کاهش می‌دهد جشن تولد فرزندان شهدای مدافع‌حرم در حرم حضرت معصومه (س) تصاویر | اقامه نماز طلب باران در اصفهان ایران حداکثر 12 درصد از درآمد ناخالص داخلی‌اش را در جنگ تحمیلی هزینه کرد/قدرت‌های فرامنطقه‌ای و رژیم بعث در عملیات کربلای 5 غافلگیر شدند دانلود؛ 3 گل برتر اینتر به رم در بازی‌های خانگی پتی: هو شدن‌ها ادامه داشته باشد، شاید نیمار درخواست خروج بدهد دانلود؛ حواشی باشگاه بارسلونا در هفته گذشته (96/10/29) کشف محموله جدید قاچاق انسان توسط مأموران راه افتادن ماشین بزرگ دروغ سازی دشمنان در حادثه کشتی سانچی درس بزرگی برای ماست هدف خطبه‌های نماز جمعه تخریب شخص خاصی نیست مسلمانان باید با آموزه‌های دینی در مقابل استکبار جهانی ایستادگی کنند احداث پل غیر همسطح ملکان یک ماه هم به افراد پر درآمد حقوق ندهید/حادثه سانچی مصیبت دردناکی برای ملت ایران بود نماز جمعه تهران آمریکا به بهانه‌های مختلف سعی در نقض برجام دارد آمریکا در تلاش‌ها برای نابودی داعش مانع تراشی می‌کند دنیای اسلام امروز نیاز به شجاعت و انسجام فکری دارد+فیلم نجات دو نوجوان در آبهای استرالیا با استفاده از پهپاد آمریکا برای تأمین شغل بیکاران کشورش به عربستان سلاح می‌فروشد عیادت سفیر ایران از مجروحان حادثه تروریستی افغانستان در مشهد مسئولان علت بروز حادثه نفتکش سانچی را با جدیت پیگیری کنند یک نفر از هر سه نفر در طول زندگی نیاز به تزریق خون پیدا می‌کند اصلاح الگوی مصرف گام اساسی در دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی است اولویت با پژوهش‌های کارآفرین است/تدوین برنامه علمیاتی پژوهشی تمام قسمت‌های کشتی غیر از کابین ایمنی دزدان دریایی را جستجو کردیم قوه قضائیه باید حساب معترضان اقتصادی را ازاغتشاشگران جدا کنند امام جمعه سیرجان: مسئولان به فکر رفع مشکلات مردم باشند معرفی 25 گروه سرمایه گذاری چینی به ایران از سوی دفتر اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی در شانگهای امام جمعه گناوه: مردم به شایعه‌های حادثه کشتی سانچی اعتماد نکنند فلسطین برای همیشه مسئله اول جهان اسلام است امام جمعه یاسوج: ایران توانایی شکست دشمنان را در جنگ نرم دارد
شایعه تقلب در امتحان کار سرپرست فرمانداری را به استعفا کشاند واکنش تند علی دایی به سوال یک خبرنگار زلزله در جوادآباد ورامین/ زمین لرزه مربوط به گسل پیشوا است ماجرای امتحان دادن فرماندار دزفول! طوفان پرقدرت در هلند/ فیلم انفجار گاز در اسلامشهر 12 مصدوم برجا گذاشت تصاویر/ آیین تودیع و معارفه فرمانده سپاه «عاشورا» استان آذربایجان شرقی کارت زرد جریمه شادی جنجالی رادوشویچ (گزارش تصویری) انفجار چند خانه در اسلامشهر 12 نفر را مصدوم کرد مذاکره با سپاه برای پرواز هواپیمای باروری ابر استاندار خوزستان با استعفای فرماندار ویژه دزفول موافقت کرد صداهای شنیده شده در سومار، مرتبط با زلزله است اوباما به صحنه سیاست باز می‌گردد خودکشی شرور مسلح پس از درگیری مسلحانه با پلیس پرواز یک گاو بر اثر طوفان در آلمان واکنش احسان علیخانی به شوخی‌های یک سریال تصاویر | مجلس ترحیم زوج شهید سانچی پرسپولیس در دقیقه 94 از شکست مقابل گسترش ده نفره گریخت رود نیل، کارشناس داوری: اخراج بازیکن گسترش فولاد مقابل پرسپولیس درست بود "ارسلان شهنی" از سرپرستی فرمانداری دزفول استعفا کرد (تصاویر) مراسم گرامیداشت زوج شهید نفتکش سانچی همه چیز در مورد بازیکن پرتغالی جدید استقلال اوباما به صحنه سیاست باز می‌گردد خلاصه بازی ذوب آهن 2-1 صنعت نفت آبادان بررسی اثرات برجام پس از گذشت دو سال + فیلم سرپرست فرمانداری دزفول استعفا داد دیدار رئیسی با خانواده سرمهندس کشتی سانچی اوباما به صحنه سیاست باز می‌گردد/ترامپ به رقابت طلبیده شد معرفی نفرات برتر رقابت‌های کُشتی نوجوانان کشور در سیرجان زمان انتقال پیکر 3 جانباخته حادثه سانچی به کشور ملت فلسطین مواضع ثابت و ارزشمند ایران در مسئله قدس را می‌ستاید/انتفاضه خروشان مردمی راه خنثی‌کردن توطئه جاری علیه قدس پلیس فارس: متهم در اقلید خود را کشت پلیس فارس: متهم در اقلید خود را کشت برنامه دهمین روز سی و سومین جشنواره موسیقی فجر زلزله جوادآباد مربوط به گسل پیشوا است تولید قهوه از گیاه کاسنی با خواص درمانی اعلام رای بازی تراکتورسازی و استقلال/ جریمه نقدی سنگین تبریزی‌ها؛ محرومیت هواداران در صورت تکرار تخلف گسل پیشوا از قبل فعال بوده است واکنش سازمان زندانها به اظهارات یک نماینده مجلس؛ اجبار زندانیان به مصرف برخی داروها در زندان‌های کشور کذب است لغو برجام پیامی نگران‌کننده به جهان خواهد بود فیلم/ تصاویری زیبا از نقاط مختلف کره زمین با کیفیت 4k واکنش دایی به شعارهای علیه او در بازی امروز سایپا و تراکتورسازی +عکس خلاصه بازی تراکتورسازی 1-2 سایپا منم باید برم (وصیت نامه) کاش به جای پرچم مرا 10 بار آتش می‌زدند/ برای سرافرازی این پرچم در هر قله‌ای ده شهید داده‌ایم/ گاهی آدم‌های بزرگ ما حرف‌های خطاآلود استراتژیک می‌زنند که چرا در سوریه می‌جنگیم/ یک زلزله یک شب تهران را به هم می‌ریزد؛ تصور کنید داعش وارد کشور می‌شد مراسم یادبود شهدای کشتی سانچی - تهران تصادف در محور سلماس 2 فوتی داشت گل مارکو آسنسیو به لگانس (لگانس 0-1 رئال مادرید) مراسم اربعین سردار شهید ییلاقی آغاز شد پورموسوی: چرا داور تهرانی مقابل تیم تهرانی برای ما قضاوت کند؟ / عادت داریم در سختی‌ها نتیجه بگیریم

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me