تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:اجتماعی()
کد خبر:13765791
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۱۴:۵۵

کشته شدن 25 نفر از مردم در اغتشاشات اخیر

سخنگوی قوه قضائیه: در اغتشاشات اخیر برخی نیروهای امنیتی ما با ضد انقلاب درگیر شدند که به شهادت رسیدند و 25 نفر هم از مردم و نیروهای خودی در خیابان‌ها کشته شدند که هیچ یک از کشته شدگان با تیر و اسلحه نیروهای نظامی و انتظامی ما کشته نشده‌اند.
کشته شدن 25 نفر از مردم در اغتشاشات اخیر
تحریم رییس قوه قضاییه لکه ننگ دیگری در پرونده امریکابه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛  محسنی اژه ای در یکصد و بیست و سومین نشست خبری خود افزود: به نیروهای انتظامی تاکید شده بود تا حد مقدور تیراندازی نکنند و خیلی جاها سلاح هم نداشتند و از این 25 نفر 2 نفر پدر وپسری بودند که با خودرویشان زیر ماشین آتش نشانی جان باختند و برخی هم با سلاح سرد و برخی با سلاح گرم جان باخته بودند.
وی گفت : آنچه مسلم است دشمن این بار هم مانند جریان فتنه 88 قصد داشت کشته سازی و پیراهن عثمان درست کند.
وی گفت : پرونده ای تشکیل شده است تا علل و عوامل و چگونگی کشته شدن بررسی شود.
اژه ای درباره افراد بازداشتی این حوادث هم گفت: به دادستان ها تاکید شد کسانی که ضرورت ندارد و عوامل اصلی نیستند ، آزاد شوند یا لااقل بعد از پایان یافتن تحقیقات تا روز دادگاه با قرار مناسب آزاد شوند.
سخنگوی قوه قضائیه گفت: احتمال دارد در روزهای آینده نیز آزادی هایی داشته باشیم و البته کسانی که در قتل و جراحت افراد دست داشته باشند تا زمان محاکمه آزاد نمی شوند.
وی گفت: در خصوص دانشجویان هم اگر دانشجویی مجرم شناخته شود نباید انتظار داشته باشد تحت تعقیب قرار نگیرد و نباید بی جهت فضاسازی کرد و مثلا اگر یک دانشجو جرم قتل و جرم دیگری انجام داد نباید به واسطه اینکه دانشجو است ، تعقیب شود؟
معاون اول قوه قضائیه گفت: البته برای برخی دانشجویان ترتیبی داده شد که به دلیل دستگیری آنها در ایام امتحانات بتوانند سر جلسه امتحان حاضر شوند و آنها هم که پرونده شان در حد آزادی نبود با مراقبت هایی امتحاناتشان را دادند.
وی گفت: آن طور که من اطلاع کسب کرده ام فقط یک دو تابعیتی در میان دستگیر شدگان داشتیم که در حال تصویربرداری با موبایل بود و وی تابعیت ایرانی و غیر ایرانی دارد.
 
 
 
تحریم رییس قوه قضاییه لکه ننگ دیگری در پرونده امریکا
سخنگوی قوه قضاییه اقدام اخیر امریکا در قرار دادن رییس قوه قضاییه در لیست تحریم را لکه ننگ و نقطه منفی دیگری در پرونده واشنگتن خواند.
حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای افزود: امریکای فلک زده نمی داند که چقدر در نظر مردم ما منفور است و مردم ما ان قدر از دولتمردان امریکا در چند دهه اخیر تنفر دارند که هر کسی چه در لفظ و چه در فهرست تحریم قرار گیرد ، موجب افتخار ان فرد است و برای ان فرد تحریم شده به عنوان نقطه مثبت است.
معاون اول قوه قضائیه گفت : برای انها هم که در لیست تحریم قرار می گیرند مایه خوشحالی است که به برخی کشورهای غربی سفر نکنند.

تعداد بازداشتی‌های اغتشاشات اخیر تهران به ۵۵ نفر رسید
سخنگوی قوه قضاییه گفت: تعدادی از بازداشت شدگان اغتشاشات اخیر آزاد شدند و تعداد بازداشتی‌های اغتشاشات اخیر تهران به ۵۵ نفر رسیده است.
حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در نشست خبری به بحث اغتشاشات اخیر اشاره کرد و گفت: در این اغتشاشات اخیر نقش و حمایت دشمن آشکار بود و توسط نیرو‌های اطلاعاتی، امنیتی، قضایی این موضوع ریشه یابی می‌شود تا عواملی که با دشمن رابطه داشتند چه آن‌هایی که شناسایی شدند و چه آن‌هایی که شناسایی می‌شوند قطعا مجازات خواهند شد.
وی گفت:​چون برخی از مردم در روز‌های نخست به خیابان‌ها آمده بودند برای مطالبات حقیقی خودشان بوده و نه با دشمن در ارتباط بودند و نه به دنبال اغتشاشات بودند، بنابراین از همان روز اول به نیرو‌ها تاکید شد که مراقب باشند این افراد خود مردم هستند و دستگیر و بازداشت نشوند چرا که این افراد آزار و آسیبی نرساندند یا حتی کسانی که فریب خوردند اقدام به تخریب نکرده اند پرچمی را یا حسینیه و یا مغازه‌ای را آتش نزده اند و جایی را تخریب نکرده اند و مردم را زخمی نکرده اند صف این‌ها را از اغتشاشگران جدا کند و حتی الامکان این افراد دستگیر نشوند اگر هم دستگیر شدند به زندان نبرند و سوء سابقه برایشان نشود.
محسنی اژه‌ای گفت: ممکن است افرادی نیز دستگیر شده باشند که بی گناه باشند که با آن‌ها نیز همین طور برخورد خواهد شد، اما به هر حال افرادی که به تشکیلات و به بیرون وابسته اند، بلد هستند که چه کار کنند و تلاش می‌کنند چهره مجرمانه خود را مخفی کنند که این افراد نیاز به شناسایی دارند بنابراین تاکید شد که هرچه سریعتر با پالایش صف‌ها، افراد بیگناه را از کسانی که به بیرون وابسته بودند جدا کنند تا افراد بیگناه، کم گناه و فریب خورده هرچه زودتر و سریعتر آزاد شوند که این کار صورت گرفت.
وی افزود: در واقع عده کثیری طی دو مرحله آزاد شدند که یکسری از آن‌ها قبل از اینکه به دادسرا یا به زندان معرفی شوند آزاد شدند و آن‌هایی که به دادسرا معرفی شده اند هر مقدار که لازم بود با ضمانت‌های بسیار کم و کفالت آزاد شده اند.
محسنی اژه‌ای گفت: افرادی هم که در بررسی تحقیقات مشخص شد که مرتبط با خارج از کشور هستند و سردسته‌های اغتشاشگران هستند، بازداشت شدند که به پرونده آن‌ها رسیدگی خواهد شد.
وی گفت: به طور کلی در دو تا سه روز نخست این اغتشاشات در سراسر کشور برای ۶۲۲ نفر قرار بازداشت موقت صادر شد که تعدادی با قرار کفالت یا وثیقه آزاد شدند و در آماری که به من دادند در تهران مجموع بازداشتی‌ها به ۵۵ نفر رسیده است و آماری هم که از بازداشتی‌های کل کشور داشتم تا دیروز تعداد بازداشتی‌ها به چهارصد و پنجاه و پنج تا شش نفر رسیده که البته این آمار مربوط به دیروز است و تاکنون ممکن است بخشی از آن‌ها نیز آزاد شده باشند.
سخنگوی قوه قضاییه درباره خودکشی یک نفر در کلانتری نیز گفت: یک نفر در کلانتری اقدام به خودکشی کرده بود که البته هنوز به زندان معرفی نشده بود که این فرد مربوط به اراک است و معتاد بوده و مواد به همراه داشته که در این خصوص پرونده‌ای تشکیل شده است تا به آن رسیدگی و مشخص شود که موضوع چه بوده است.
محسنی اژه‌ای افزود: همچنین فرد دیگری در تهران زندان اوین در دستشویی خودکشی کرده است که وی نیز سابقه اعتیاد داشته و معتاد بوده و ۲۱ سال سن داشته است.
اژه‌ای گفت: روز اول مطرح شد که دانشجو بوده در حالیکه دانشجو نیست و با تفتیشی که از خانواده اش شده اعتیاد داشته و در دستشویی اقدام به خودکشی کرده و پرونده‌ای نیز در این خصوص تشکیل شده است ضمن اینکه هرچند که همزمان با اغتشاشات بازداشت شده، اما چیزی در این خصوص گزارش و ثابت نشده است که اغتشاشگر بوده است، اما اعتیاد داشته که در این خصوص سابقه دارد و پرونده قضایی تشکیل شده و در حال رسیدگی است.
سخنگوی قوه قضاییه گفت: ادعا می‌شد نفر سوم و چهارمی نیز مطرح بوده است که تکذیب می‌شود.
 
دشمنی مستمر و بی انتهای آمریکا در اغتشاشات اخیر عیان شد
 سخنگوی قوه قضاییه گفت : کینه توزی و دشمنی مستمر و بی انتهای آمریکا و صهیونسیت ها در اغتشاشات اخیر علیه ایران بار دیگر عیان شد و آنها از هر فرصتی برای ضربه زدن به نظام استفاده می کنند.
 محسنی اژه ای در ادامه نشست خبری به فرا رسیدن 26 دی سالروز فرار شاه از کشور اشاره کرد و افزود: هنوز صدای آن شعار انقلابی مردم در گوشمان هست که "دیو چو بیرون رود فرشته در آید".
وی به شرارت های آمریکا و صهیونیست ها در هفته های اخیر اشاره کرد و گفت: آنها با برنامه ریزی و طراحی و حمایت از اغتشاش گران به خیال باطل خود و با تحلیل های همیشه غلط شان احساس می کردند می توانند بر موج اعتراضات و مطالبات مردم سوار شوند و از این روز عوامل و دست پرورده های خود را تحریک و تجهیز کردند که در میان صفوف مردم وارد شوند و از همین راه خساراتی به اموال عمومی و اموال مردم وارد کردند و کسانی هم کشته شدند.
اژه ای افزود: در این مسائل دو چیز عیان شد که یکی کینه توزی و دشمنی مستمر آمریکا بود که با ابزارهای مختلف از جمله فضای مجازی به فکر ضربه زدن به نظام افتادند و آن چه که مجدد عیان شد هوشیاری مردم عزیز و متدین و انقلابی ما بود که تا متوجه شدند نقشه دشمن است بلافاصله به کمک نیروهای نظامی و انتظامی اولاً صف خود را از اغتشاش گران جدا کردند و دوم اینکه میلیون ها نفر در کشور در برابر اغتشاش گران به خیابان ها آمدند و پیمان خود را با مسئولان اعلام کردند.
وی گفت: مردم به دشمنان فهماندند که اگر نقاط ضعفی هم باشد هرگز در دام و توطئه دشمن قرار نمی گیرند و انزجار و تنفر خود را از آمریکا اعلام کردند.
سخنگوی دستگاه قضا همچنین تصمیم اخیر آمریکا را در تحریم رئیس قوه قضائیه ؛ بی حیایی آمریکا توصیف کرد.
 
#محسنی اژه ای #تحریم #قضاییه #پرونده #امریکا #نشست
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


دولت برای تامین مخارجش قیمت ارز را بالا نمی‌برد شاهرخ خان و ترامپ در اجلاس داووس ؟ یک انگلیسی نماینده جدید سازمان ملل در امور یمن با گردو خاک اهواز چه کنیم در مدیریت یکساله دکتر ولایتی آثارخوبی وجود دارد سر خط اخبار دانشگاهی معافیت مالیاتی برای فرزندان شاهد، جانبازان، آزادگان و رزمندگان برگزاری مسابقه شناسایی نخبگان بی‌مدرک افزایش 72 درصدی تشکل‌های اسلامی از سال 92 آغاز ثبت‌نام بیست‌و‌یکمین دوره ازدواج دانشجویی از امروز مانور تجمل با قرآن پول‌هــای سـرگردان روایت اول جدایی رسانه از سینما چشم نگران بازرگانان به چهارراه استانبول با گردو خاک اهواز چه کنیم پول‌هــای سـرگردان شعار «شاه باید برگردد» به خاطر نخواندن تاریخ است مداخله آنکارا در حمایت از تروریست‌ها غصب سرزمین فلسطین تکرار کار صلیبیان است در مدیریت یکساله دکتر ولایتی آثارخوبی وجود دارد مبارزه برخی چپ‌ها با شاه واقعی نبود تفلسف در باب تمدن نوین اسلامی از دریدا تا نوزیک هایدگر عارف است نه فیلسوف! «نماز» اثر آیت‌ا... حائری‌شیرازی منتشر شد دین یک منظومه منسجم است همایش ملی اندیشه‌های آیت‌ا... سبحانی ملکیان باز هم از ترجمه می‌گوید مبارزه برخی چپ‌ها با شاه واقعی نبود ظرفیت‌های مبارزه نرم با اسرائیل راهبرد جدید مقاومت در مبارزه با اسرائیل تداوم مبارزه متنوع جنگ نرم با اسرائیل، ممکن یا محال! بازگشت کرانه باختری به جبهه مقاومت شباهت رئیس‌جمهور آمریکا به داعش سفر محرمانه به ریاض مداخله آنکارا در حمایت از تروریست‌ها جوک‌های ترامپ درباره فلسطین منابع مالی اشتغالزایی باید به شکل پایدار و مطمئن تامین شود روزانه 4 کاروان به عتبات اعزام می‌شود الو … الو … آنتن نمی‌ده پاسخ شهرداری به یک‌گزارش در بودجه عمومی توجهی به گردوغبار نشده است فوت 90 نفر بر اثر مسمومیت با گاز مونواکسیدکربن خروج سالانه 300 پرستار از کشور خروج سالانه 300 پرستار ازکشور عده زیادی از دستگیرشدگان مشمول رأفت اسلامی شدند گسترش کلانتری‌ها دردی دوا نمی‌کند پرستاران را کلا فراموش‌کنید!
جزئیات حمله به چند روحانی در قم | ضارب دستگیر شد بررسی حادثه آتش سوزی در شهرداری منطقه 12 افزایش تزریق دلار به بازار مدارس کدام استان‌ها 2 بهمن 96 تعطیل شدند؟ دستگیری باند سرقت طلافروشی در یافت آباد شرط دولت و مجلس برای مردم/ تکلیف یارانه‌ها مشخص شد توضیحات حراست شهرداری تهران درباره حادثه آتش سوزی در ساختمان شهرداری منطقه 12 دستگیری 4 سارق طلافروشی در یافت آباد عناوین روزنامه‌های ورزشی 2 بهمن 96/ هشت خداحافظی می‌کند +تصاویر معاون اداری مالی سابق دانشگاه پیام نور بازداشت شد مرگ هولناک داماد مقابل چشمان عروس جدیدترین قیمت دلار، یورو و درهم در بازار آزاد؛ دوشنبه دوم بهمن 96/ توصیه سیف به مردم: در بازار ارز سرمایه گذاری نکنید تصاویر/ وداع با پیکر مطهر شهید مدافع حرم «محمد معافی» مجری امشب گفت و گو با رئیس جمهور مشخص شد گفت‌وگو حسن روحانی با رشیدپور را امشب ببینید شب گذشته: شهرداری منطقه 12 به آتش کشیده شد حمله به یک روحانی در قم+ عکس پلیس زودتر از سارقان مسلح به طلافروشی رسید طرح/ ولادت حضرت زینب (س) پخش زنده سخنان رییس‌جمهور از 3 شبکه خودکشی، پس از قتل خواهر زاده رشید پور، مجری گفت و گوی تلویزیونی با روحانی «رضا رشیدپور» مجری گفت وگوی زنده تلویزیونی امشب «روحانی» با مردم جدیدترین قیمت دلار، یورو و درهم در بازار آزاد دوشنبه دوم بهمن 96/ دلار مبادله‌ای ارزان شد ترکیه پیشنهاد روسیه را رد کرد جزئیات حمله به دو روحانی در قم +عکس میرمحمود موسوی: حال میرحسین موسوی مساعد است نقش بانک مرکزی در بازار ارز تصاویر/ روزنامه‌های 2 بهمن 96 صورت کریس رونالدو غرق در خون/عکس سامانه آنلاین مدیریت متمرکز حقوق و دستمزد دانشگاه آزاد ایجاد شد تعطیلی مدارس هشت شهرستان خوزستان در نوبت بعدازظهر سه شنبه ارسال دو لایحه توسط روحانی به مجلس پخش زنده سخنان رییس‌جمهور از 3 شبکه حمله با بمب آتش زا به منطقه شهرداری تهران وداع با پیکر فرمانده شهید مدافع حرم، «محمد معافی» +عکس رتبه 25 استان قم در زمینه پرداخت تسهیلات به مددجویان پلمب جعبه سیاه نفتکش سانچی امروز باز می‌شود نظر آیت الله قرائتی درباره کشتی مطلا خلاصه بازی رئال بتیس 0-5 بارسلونا تعطیلی مدارس بوشهر در نوبت صبح فردا آذری جهرمی: افزایش قیمت دلار، گوشی را گران کرد / موضوع واردات گوشی آیفون توسط سازمان تأمین اجتماعی را پیگیری می‌کنم جزئیات حمله به دو روحانی در قم+ عکس گلچین مدیحه و مولودی حضرت زینب (س) قضات با بهره مندی از ظرفیت‌های قانونی از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند/ اجازه نمی‌دهیم برخی جریان‌ها هزینه آشوب را کم کنند/ زندان‌ها در تغذیه و بهداشت با مشکلات متعددی مواجهند التهابات بازار ارز کاهش یافت پیشنهاد یک مجمع گفت‌وگوی منطقه‌ای در خلیج فارس/ پرکردن خزانه اسلحه‌سازان به صلح و ثبات کمک نمی‌کند فراخوان تکمیل اطلاعات دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع سال 97 دشمن از عدم آگاهی برخی افراد برای نفوذ استفاده می‌کند/اجازه نمی‌دهیم برخی جریان‌ها هزینه آشوب را کم کنند حذف دوران تحصیل از سنوات بازنشستگی فرهنگیان؟

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me