تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:مهر
دسته:استان ها()
کد خبر:13765812
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۱۴:۵۶

شهرداری اصفهان 2 هزار میلیارد تومان بدهی دارد

اصفهان – شهردار اصفهان به بدهی 2 هزار میلیارد تومانی شهرداری به بانک‌ها، پیمانکاران و محل فروش اوراق مشارکت اشاره کرد و گفت: بدهی مربوط به این دوره نیست و متعلق به 2 تا 3 سال گذشته بوده است.
شهرداری اصفهان 2 هزار میلیارد تومان بدهی دارد

به گزارش خبرنگار مهر، قدرت الله نوروزی ظهر یکشنبه در نخستین نشست خبری با خبرنگاران و در بخش پرسش و پاسخ با بیان اینکه در انتصاباتم شایسته سالاری در دستور کار بوده است، اظهار داشت: برخی مطرح می کنند که نیروها را از بیرون آورده‌ایم و از ظرفیت شهرداری استفاده نکردهایم و این در حالی است که تاکنون در مجموع برای ۲۲ نفر حکم زده ایم که دو نفر از بیرون بوده و شش نفر هم مامور از دستگاه‌های دیگر انتصاب کردیم.

وی با اشاره به اینکه ۵۰ درصد از انتصاباتم از کارکنان شهرداری بوده و برخی از معاونت‌ها مانند معاونت برنامه ریزی و معاونت خدمات شهری را به خاطر سابقه کاری و علمی که داشته‌اند انتخاب کردهام، افزود: هیچ فشار سیاسی برای انتخاب افراد در سمت‌های مختلف بر من وارد نبوده و تنها شایسته سالاری مد نظر ما بوده است.

اتمام پروژه‌های رها شده و نیمه کاره در دستور کار است

شهردار اصفهان در پاسخ به سوالی در خصوص تعریف پروژه‌های جدید شهرداری اصفهان نیز گفت: در حال حاضر اتمام پروژه‌های نیمه کاره و رها شده در دستور کار است و قصد نداریم پروژهای را آغاز کنیم که نیمه کاره بماند.

وی در خصوص برخی ابهامات ایجاد شده در حوزه توقف برخی از پروژه‌ها اضافه کرد: هرگز در پروژه‌ها قفلی نداشتهایم، بلکه ما قفل توقف پروژه‌ها را شکستهایم و مشکلات مالی و فنی پروژه ها را برطرف کرده‌ایم.

نوروزی اضافه کرد: برخی انسان‌های بی انصاف گفتهاند که من دستور تعطیلی برخی پروژه‌ها را داده ام که در این زمینه قضاوت را بر عهده شهروندان و رسانه ها واگذار می‌کنم.

وی در ادامه با بیان اینکه بهره برداری از رینگ چهارم ترافیکی شهر اصفهان در دستور کار است، اضافه کرد: ۴۶ کیلومتر از این پروژه در شهر اصفهان وجود دارد که نیاز به اعتبارات زیادی است.

شهردار اصفهان در خصوص سالن اجلاس نیز اضافه کرد: همه باید بر پای این مرثیه گریه کنیم. ما باید پل هفتم اصفهان را برای این پروژه احداث کنیم تا بخش عظیم جمعیت آینده شهید کشوری را مدیریت کنیم.

آیین نامه شفاف سازی در شهرداری اصفهان تدوین شد

وی در ادامه با اشاره به تهیه آیین نامه شفاف سازی در شهرداری اصفهان ابراز داشت: شفاف سازی کار ساده ای نیست و هیچ مدیری علاقه ندارد تمامی جزئیات عرصه کاری اش را منتشر کند، البته این شفاف سازی نسبت به حال و آینده نیست چه بسا مجبور شوم نسبت به گذشته هم شفاف سازی کنم.

نوروزی در خصوص تصمیمات شهرداری برای برگزاری جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان اضافه کرد: این جشنواره مصوبه دولتی دارد. با استفاده از ظرفیت‌های جشنواره کودک می توان اصفهان را به جهان معرفی کرد.

وی تصریح کرد: البته ما انتظار داریم هنرمندان اصفهانی در جشنواره کودک نقش بیشتری داشته باشند و این جشنواره منجر به ارتقای سطح هنری شهر اصفهان شود.

شهردار اصفهان با بیان اینکه باید در حوزه گردشگری زیرساخت‌ها آماده شود، گفت: برای توسعه گردشگری تاکنون اقداماتی انجام شده است و در این راستا نشستی با وزیر امور خارجه برگزار شده که امید داریم این نشست‌ها به نتیجه برسد.

مشکلات اتوبوسرانی و بیمه تامین اجتماعی به دلیل شرایط اقتصادی کشور است

وی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص برنامه شهرداری برای حل مشکلات سازمان اتوبوسرانی با بیمه تامین اجتماعی ابراز داشت: ما در این زمینه مشکلاتی را داریم اما باید توجه داشت که همه این مشکلات ریشه در شرایط اقتصادی کشور دارد و برای حل این مشکلات نشست‌هایی را با مسئولان ملی و استانی بیمه تامین اجتماعی برای حل مشکلات داشته ایم.

نوروزی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر در خصوص سرنوشت قرارداد شهرداری در خصوص خرید ۴۸۷ واحد اتوبوس از شرکت عقاب اسکانیا اضافه کرد: با وجود مشکلات مالی ایجاد شده در این زمینه تاکنون ۱۰۰ واحد اتوبوس وارد اصفهان شده است و ۵۰ واحد دیگر نیز آماده است که در صورت برطرف شدن مشکلات مالی بین این دو طرف قرارداد، اتوبوس های خریداری شده وارد ناوگان اتوبوسرانی اصفهان می شود.

وی تصریح کرد: سیاست کلی ما حمایت از تولید داخل استان است و چنانچه در بازدیدی که فردا از عقاب اسکانیا در سمنان داشتم به توافق نرسیدیم از ظرفیت موجود در استان استفاده خواهیم کرد.

شهردار اصفهان در ادامه با اشاره به وجود هفت هزار و ۴۰۰ نیروی مازاد در شهرداری اصفهان ابراز داشت: ما هیچ نیرویی را اخراج نمی کنیم بلکه برخی نیرو و فعالیت‌ها را به بخشهای دیگر واگذار می‌کنیم.

وی همچنین به بدهی دو هزار میلیارد تومانی شهرداری به بانک‌ها، پیمانکاران و محل فروش اوراق مشارکت اشاره کرد و افزود: این بدهی مربوط به این دوره نیست و متعلق به دو الی سه سال گذشته بوده است.

نوروزی در خصوص جمع آوری ایستگاه‌های دوچرخه در شهر اصفهان نیز اضافه کرد: باید توجه داشت که هیچ ایستگاهی در شهر اصفهان به دستور اینجانب جمع آوری نشده و تنها تعدادی ایستگاهی که جمع آوری شده است بر اساس برآوردهای صورت گرفته هیچ بهره وری نداشته است.

وی با تاکید بر اینکه اصفهان زیرساخت‌های استفاده از دوچرخه را ندارد، تصریح کرد: ما در نظر داریم زیرساخت‌ها لازم را ایجاد کنیم تا شهروندان در امنیت دوچرخه سواری کنند.

شهردار اصفهان با اشاره به درآمدهای پایدار اضافه‌کرد: اگر وضعیت ساخت و ساز اینگونه ادامه داشته باشد مشکلات زیادی دامن گیر شهر می‌شود و نمی‌توانیم به اهدافمان برسیم.

وی همچنین به اتمام خط اول مترو اصفهان تا پایان سال جاری اشاره کرد و گفت: ایستگاه انقلاب آماده بهره برداری است و ایستگاه میدان امام حسین(ع) مراحل پایانی خود را پشت سر می گذارد، البته تنها حرکت از میدان آزادی تا صفه مطرح نیست، زیرا در آن مسیر احداث چند ایستگاه باقی مانده است.

نوروزی در خصوص خط دو قطار شهری اصفهان نیز تصریح کرد: عملیات اجرایی این پروژه نیز آغاز شده است و برای تامین اعتبار آن به دنبال فاینانس هستیم.

به دنبال ثبت جهانی ۴۰۰ اثر تاریخی اصفهان هستیم

وی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از سیاست‌های اصلی شهرداری حفظ میراث فرهنگی اصفهان است، اظهار کرد: در این راستا به دنبال ثبت جهانی ۴۰۰ اثر تاریخی اصفهان هستیم و تاکنون در این زمینه رایزنی هایی را انجام داده‌ایم.

شهردار اصفهان در ادامه با اشاره به کمک های شهرداری برای ساخت هتل اظهار کرد: اگر از هتلی که قرار است ساخته شود طبق قوانین عوارض و هزینه پروانه بگیریم، درآمد شهرداری افزایش چشمگیری پیدا می‌کند اما در این صورت انگیزه ای برای سازنده نمی‌ماند از این رو عنوان کردیم که بدون اخذ هیچ گونه عوارضی هتل‌ها ساخته شود.

وی در خصوص حل بحران کم آبی در اصفهان نیز ابراز داشت: برای رفع خشکسالی و احیای دوباره زاینده رود نیازمند همکاری همه ارگانها هستیم.

نوروزی اضافه کرد: با مشورت هایی که صورت گرفت نامه‌ای به رهبر انقلاب برای احیاء زاینده رود نوشته‌ایم، این نامه به این دلیل تدوین شد که بی آبی رودخانه یک موضوع اجتماعی و طبق قوانین قانون اساسی، رهبر انقلاب می تواند حل مشکلات اجتماعی را به مجمع تشخیص مصلحت نظام پیشنهاد کند تا برای آن چاره اندیشی شود.

#اتوبوسرانی #بدهی مالی #شهرداری اصفهان #قدرت الله نوروزی #متروی اصفهان
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


رکورد منفی مرد آلمانی؛ شفر در راه منصوریان وزیر جنگ رژیم صهیونیستی: حماس دراندیشه گشایش جبهه‌های جدید درلبنان است زلزله‌ای به بزرگی 5 ریشتر اطراف کرمانشاه را لرزاند آل سعود و کابوسی به نام موشک‌های بالستیک انصارالله زلزله 5 ریشتری سومار در استان کرمانشاه را لرزاند + مشخصات پیروزی شارلوا مقابل ماسکرون/ سهم کاوه رضایی یک پاس گل بود بیانیه‌ای درباره حواشی قرآن کشتی مطلا حمله شیر و ببر به اسب در سیرک پاسخ منفی بانک‌مرکزی به کاهش سود وام‌مسکن واکاوی کاهش بودجه عمرانی در لایحه سال 97 سرنوشت سیاهِ آبی اختلاف کی روش و قلعه نویی بالا گرفت / لیدرها حمایت از جباری را ممنوع کردند (عکس) آخرین شب جشنواره موسیقی فجر ژکو به کونته چراغ سبز نشان داده است؛ چلسی و رم در حال مذاکرات نهایی بر سر انتقال 2 بازیکن هستند! دیالوگ تکراری آنکارا و بروکسل زلزله‌ی 5 ریشتری سومار را لرزاند مورینیو: اگر می‌خواهیم امیدوار بمانیم، باید همه بازی‌ها را ببریم بسته شدن نمادها ربطی به شاخص‌های بورس ندارد افزایش شمار زخمی‌های فلسطینی در درگیری با صهیونیست‌ها، به هشت نفر گواردیولا: پیروزی پس از یک شکست کار دشواری است کونته: موظف به جبران نتایج ضعیف قبلی هستیم کاهش رشد پایه پولی به 16.3 درصد جنگ علیه داعش باعث آواره شدن 1.3 میلیون کودک عراقی شد دولت، یارانه نقدی دی ماه معلولان را واریز نکرد دیالوگ تکراری آنکارا و بروکسل گرفتاری 100 خودرو در برف سنگین بانه افت آرام «تسه»‌ها در بازار اوراق مسکن وقوع زلزله 5 ریشتری در حوالی سومار تحقیقات سانچی ممکن‌است سال‌ها طول بکشد السیسی بار دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری مصر می‌شود ساختارهای گفتمان‌مدار آیات مربوط به قیامت درسه جزء اول قرآن بررسی تطبیقی مفهوم نسخ از دیدگاه مؤلفان «التفسیر الاثری الجامع» و «التفسیر الحدیث» «قرآن کشتی مطلا» با هزینه شخصی تولید شده است عکس/صفحه نخست روزنامه‌های شنبه 30 دی «قرآن کشتی مطلا» با هزینه شخصی تولید شده است عکس خبری/ دیدار دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با نوری المالکی پاسخ به چند سوال حقوقی/از کبوتر بازی تا مهریه و حق طلاق کشته شدن ده‌ها فرمانده و افسر سودانی در کمین نیروهای یمنی در استان حجه دهکده ملوان زبل را از نزدیک ببینید! +تصاویر اتفاقی در حرم امام رضاعلیه السلام که پزشکان را شوکه کرد توصیه‌هایی برای جذب آهن به بدن و جلوگیری از دفع آن ماکرون: خواهان کاهش فعالیت موشکی و نفوذ منطقه‌ای ایران هستیم چشم‌انداز ایران و پیشنهاد بازنگری رویه‌ها دوره انتلک‌چوال‌ها و دوره اینفلوئنسرها در باب حفظ شخصیت حقیقی و حقوقی انسان‌ها ریشه‌یابی به جای برخورد رمانتیک مفیستو، تئاتری در خدمت زندگی ضرورت نقد هم‌زمان روحانی و احمدی‌نژاد کارتون خواب
موسویان: خروج از برجام باعث افزایش بی‌اعتمادی بین‌المللی به آمریکا می‌شود دیدار رئیسی با خانواده سرمهندس کشتی سانچی تصاویر و جزئیات تازه از زندگی 13 کودک زندانی در خانه پدری فیلم/ «بدون تعارف» با دستفروش دیروز و میلیاردر امروز تمام خطوط ارتباطی شهرستان کوهدشت قطع شد سرمربی جدید تراکتورسازی وارد ایران شد بازی فولاد و پیکان به تعویق افتاد تولید قهوه از گیاه کاسنی با خواص درمانی برگزاری مراسم اولین سالگرد شهادت آتش نشانان حادثه پلاسکو مدارس 16 شهر خوزستان فردا تعطیل است مراسم یادبود شهدای کشتی سانچی - تهران آژیر قرمز در 96 سد کشور به صدا درآمد کاهش نرخ ارز طی دو ماه آینده چرا بازی فولاد و پیکان لغو شد؟ علت استعفای فرماندار دزفول چه بود؟ /عکس زمان انتقال پیکر 3 جانباخته حادثه سانچی به کشور زمان اعلام اسامی 20 هزار واجد شرایط کسرخدمت‌های جدید سربازی مدارس 16 شهر خوزستان فردا تعطیل است فرماندار دزفول پس از تقلب امتحانی مجبور به استعفا شد ظاهر شدن چهار لکه نفتی در اطراف نفتکش غرق شده ایرانی پیام احساسی طارمی برای هواداران پرسپولیس+عکس مراسم اولین سالگرد شهدای آتش نشان پلاسکودربهشت زهرا (س) برگزار شد سالام با استقبال هواداران به تبریز رسید سرمربی جدید تراکتورسازی وارد تبریز شد + تصاویر اولین سالگرد آتش نشانان حادثه پلاسکو فوت 2 سرنشین خودرو در حادثه تصادف موته- گلپایگان جنگ ترکیه علیه عفرین آغاز شد عکس/ دیدار رئیسی با خانواده سرمهندس جانباخته سانچی مدارس 16 شهر خوزستان فردا تعطیل است/ آماده‌باش به مراکز درمانی و خدماتی افزایش 20 تا 50 درصدی حقوق کارمندان در لایحه جدید دولت پلیس: متهمی که در اقلید به یک مامور ناجا تیراندازی کرده بود، خودکشی کرد حرف‌های اخیر دشمن از دلسوزی نیست؛ فتنه جدید است/ پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی را پایین خواهیم کشید جنجالی‌ترین صحنه بازی استقلال؛ پنالتی بود یا نبود؟! (عکس) ساغلام بمحض پیاده شدن ازهواپیما، میل به نمازجمعه داشت! مدارس 15 شهر خوزستان شنبه تعطیل است در لایحه جدید دولت حقوق کارمندان چقدر افزایش دارد؟ مدارس 16 شهر خوزستان فردا تعطیل است فقهی زاده در مراسم تجلیل از فعالان قرآنی شهرستان استهبان عنوان کرد: اهل بیت (ع) بزرگترین مفسران قرآن کریم هستند مدیرعامل سپاهان استعفا کرد توصیه مهم درباره رجیستر کردن گوشی‌های چند سیم کارت/ فعال سازی ناصحیح دریافت خدمات را مختل می‌کند تقی روحانی، پیشکسوت وزنه برداری درگذشت درخواست عجیب برانکو از مدافع تیمش تصویری از حضور سرمربی ترکیه‌ای تراکتور سازی در نماز جمعه سفر جابری انصاری به روسیه/ رایزنی امروز با بوگدانف/ شرکت در نشست با همتایان روس و ترکیه‌ای در سوچی دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی با خانواده سرمهندس کشتی سانچی رژیم صهیونیستی از اردن رسما عذرخواهی کرد ارتباط 50 درصد «طلاق»‌های کشور با اعتیاد/ راه‌اندازی مرکز رصد آسیب‌های اجتماعی در استانها سخن نقد ائمه یا از روی جهل است یا ناشی از القائات دشمنان/ هرچه دیگران به دهنتان می‌گذراند تکرار نکنید تولیت آستان قدس با خانواده سرمهندس کشتی "سانچی" دیدار کرد واشنگتن: عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه منجر به بی‌ثباتی خواهد شد

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me