تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:ایرنا
دسته:دسته بندی نشده
کد خبر:13767102
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۱۵:۳۶

شهردار: دستیابی به توسعه پایدار اولین و مهمترین هدف مدیریت شهری اصفهان است

اصفهان- ایرنا - شهردار اصفهان گفت: توسعه پایدار در همه حوزه‌های شهری بویژه در حوزه عمران در سیاستگذاری‌های شهری جایگاه اول را دارد زیرا هدف اصلی ما دستیابی به توسعه پایدار شهری است.
شهردار: دستیابی به توسعه پایدار اولین و مهمترین هدف مدیریت شهری اصفهان است

به گزارش ایرنا، ' قدرت الله نوروزی ' روز یکشنبه در نشست خبری افزود: اگر بخواهیم شهر را بسازیم نباید آینده شهر را به خطر اندازیم زیرا ساختن آینده به قیمت از دست دادن آینده اقدامی غیر توسعه ای است که اگر هم محقق شود یک توسعه صرفا فیزیکی است و پایدار نیست.
وی اضافه کرد: تضمین حقوق مردم و شهروندان در حال و آینده باید برای دستیابی به توسعه پایدار در نظر گرفته شود زیرا بدون این سیاست ها دستیابی به توسعه پایدار ممکن نیست.
شهردار اصفهان ادامه داد: انسان محوری مبنای توسعه پایدار در برنامه های مدیریت شهری اصفهان است.
وی گفت: اقدام ها و پیشرفت های عمرانی و سرمایه گذاری های شهری باید بصورتی باشد که همه افزاد از فرصت ایجاد شده منتفع شوند.
نوروزی تصریح کرد: می توان بصورت نمایشی عملیات اجرایی برخی پروژه هایی که در مقابل چشم شهروندان است را پیگیری کرد اما توجه ما بیشتر به طرح های تاثیرگذار بر زندگی مردم از جمله قطار شهری است که از زیر زمین عبور می کند و به چشم نمی آید.
وی گفت: اولین هدف ما تکمیل پروژه قطار شهری است که فقط خط یک آن 17 سال بطول انجامیده است.
نوروزی بر حفظ آثار باستانی و میراث فرهنگی شهر تاکید کرد و گفت: هیچ توسعه پایداری در اصفهان به سرانجام نمی رسد مگر اینکه از آثار باستانی، میراث تاریخی و فرهنگی آن صیانت و پاسداری شود.
وی اضافه کرد: همیشه به دنبال توسعه متوازن خواهیم بود و عدالت محوری مبنای برنامه های مدیریت شهری قرار می گیرد.
نوروزی ادامه داد: به عنوان مثال سرمایه گذاری در حمل و نقل عمومی و توسعه آن اقدامی است که همه از آن منتفع می شوند و بیشتر اهداف توسعه پایدار مانند هوای پاک، حقوق شهروندی و غیره را قابل دستیابی می کند.
وی گفت: تاکنون جلسات زیادی برای افزایش و بازسازی ناوگان اتوبوسرانی و قطار شهری در سطوح شهری، استانی و با مسئولان کشور برگزار شده است و تا رسیدن به اهداف مورد نظر ادامه می یابد.
شهردار اصفهان افزود: در توسعه پایدار باید حقوق شهروندی رعایت شود و اولین حق یک شهروند بهره مندی از هوای پاک است.
وی اضافه کرد: شاید نشود در اجرای برنامه ها تک تک افراد را راضی کرد اما برای کسب رضایت شهروندان تلاش می کنیم.
وی ادامه داد: باید در اجرای پروژه ها مواظب باشیم که با راه اندازی آنها مانند آنچه در گذشته اتفاق افتاده با 'تحریم مردمی' مواجه نشویم مانند آنچه در میدان امام علی و ارگ جهان نما رخ داد زیرا همه سرمایه گذاری های مادی و معنوی از بین خواهد رفت.
نوروزی گفت: برای انجام این امور بی شک نیاز به برخی تحولات و تغییرات درون سازمانی هستیم زیرا شهرداری باید چابک سازی شود.
وی افزود: تعداد زیادی نیروی کار، بدهی بسیار زیاد، تعدد زیاد ادارات و سازمان ها و رسوب برخی مدیران مانع چابک سازی شهرداری اصفهان شده بود.
شهردار اصفهان درباره انتخاب همکاران خود و مسئولان شهرداری اصفهان اضافه کرد: انتخاب ها براساس شایسته سالاری بوده است و سعی کرده ایم کسانی که شایسته تر هستند را اعم از مرد و زن انتخاب کنیم و در جایگاه مناسب خود قرار دهیم.
وی ادامه داد: در حوزه انتصاب مدیران شهرداری اصفهان 22 انتصاب انجام شده است که از بین آنها فقط 2 نفر سابقه فعالیت در شهرداری اصفهان را نداشته اند و 11 نفر از آنها در شهرداری و 9 نفر دیگر نیز در سازمان های تابعه شهرداری فعالیت داشتند.
نوروزی به انتخاب یک زن به عنوان مدیر یکی از سازمان های تابعه شهرداری اصفهان در دوره جدید اشاره کرد و گفت: صد سال از تاسیس شهرداری اصفهان می گذرد که زمان کمی نیست اما در طی این زمان تا پیش از فعالیت پنجمین دوره شورای شهر اصفهان متاسفانه شاهد حتی انتخاب یک زن به عنوان یک مدیر منطقه هم نبودیم.
وی افزود: این رویکرد در حالی اعمال شد که در این دوره وزارت کشور مصمم به تغییر ساختار شهرداری ها می باشد و اعمال این راهبرد را به شهرداری ها ابلاغ کرده است.
وی در عین حال اضافه کرد: البته در برخی مشاغلی که سخت و مردانه است از بانوان استفاده نخواهیم کرد که این یک تبعیض مثبت است و عدالت به همراه دارد.
نوروزی با بیان اینکه باید از جوانان در اداره امور شهری بهره ببریم ، افزود: اما باید زمینه تجربه اندوزی جوانان برای اداره امور شهر را فراهم کنیم زیرا برای اداره این امور نمی توان از افرادی که اطلاعات و تخصص لازم را ندارند، استفاده کرد.
وی با اشاره به اینکه سه ماه از تصدی اش به عنوان شهردار اصفهان می گذرد، گفت: البته این زمان برای اجرای همه برنامه ها و شعارهایی که در نظر گرفته ایم کافی نیست اما طی این مدت نیز هیچ برنامه و پروژه ای متوقف نشده بلکه با توان بیشتر در حال اجراست.
نوروزی حذف هزینه های غیر ضرور را یکی از مهمترین برنامه های شهرداری اصفهان اعلام کرد و افزود: برای دستیابی به این هدف از هیچ کوششی دریغ نمی کنیم و از زخم زبان ها هراسی نداریم.
وی افزود: حکمرانی خوب شعار ما است و به آن پایبندیم و برای تحقق آن، توسعه مشارکت را یک اصل مسلم می دانیم.
شهردار اصفهان اداه امور شهری را نیازمند مشارکت شهروندان دانست و افزود: در این راستا بصورت هفتگی جلساتی را با اقشار متخلف مردم برگزار می کنیم.
وی شفاف سازی را مورد تاکید قرار داد و افزود: نمی توانیم از شعار حکمرانی خوب سخن بگوییم اما در عمل همه اتفاق ها و تصمیم ها را پشت درهای بسته انجام دهیم بنابراین برای حکمرانی خوب باید دیوار شیشه ای نصب و شفاف سازی کنیم .
نوروزی با بیان این اینکه مبنای کار مدیریت شهری اصفهان در دوره جدید شفافیت سازی است، گفت: در دوره جدید یک نفر را به عنوان مشاور شفاف سازی و مبارزه با فساد منصوب کرده ام.

*** توسعه گردشگری اولین اولویت شهرداری اصفهان در این دوره است
شهردار اصفهان گفت: توسعه گردشگری اولین اولویت شهرداری اصفهان در این دوره است و ما باید راه را هموار کنیم و تسهیل گر حضور بخش خصوصی در این راه باشیم.
وی افزود: بتازگی با گروهی از فعالان اقتصادی بخش خصوصی ترکیه قراردادهایی به منظور ساخت هتل و توسعه امکانات و تاسیسات گردشگری منعقد شده است.
نوروزی بر افزایش تعاملات با هیات های خارجی جهت تقویت بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: البته گردشگری زمانی رونق می یابد که امنیت گردشگر فراهم شود و این موضوع در گرو امنیت جهانی است.
شهردار اصفهان گفت: برای رونق بخشیدن به حضور مردم و فعالیت آنها در زمینه های گردشگری، هنری، فرهنگی، ورزشی و سایر عرصه ها زیرساخت های لازم باید انجام شود.
وی تاکید کرد: تعاملات بخش خصوصی، مردم و رونق بازارها را پیگیری می کنیم.
وی افزود: به عنوان مثال مسئولیت و سرمایه گذاری بازارهای روز کوثر باید به بخش خصوصی واگذار شده و شهرداری تسهیل گر این کار باشد.
نوروزی اعلام کرد: شهر اصفهان را باید زمینه رشد کارآفرینی را فراهم کند زیرا توسعه کارآفرینی با خلق ثروت و اشتغالزایی همراه است.

*** در حوزه آب و زاینده رود، شهرداری اصفهان یک مطالبه گر است
شهردار اصفهان گفت: در حوزه آب و زاینده رود شهرداری این کلانشهر، یک مطالبه گر است و برای به نتیجه رسیدن این موضوع باید دستگاههای دیگری وارد عمل شوند.
وی توجه به روستاها و بهبود امکانات مناطق حاشیه نشین اصفهان را یکی از برنامه های شهرداری اصفهان بیان کرد و گفت: هرچه روستاها و اطراف شهر اصفهان آبادتر باشد، اصفهان نیز آباد تر است.
نوروزی درباره کمک به سازمان های مردم نهاد و هیات های مذهبی شهر اصفهان نیز گفت: شهرداری بر اساس قانون 55 شهرداری ها می تواند به افراد مختلف از جمله هیات های مذهبی و سازمان های مردم نهاد کمک کند اما در حال حاضر با مشکلات مالی مواجه است بنابراین اولویت ما تامین حقوق کارکنان و پیمانکاران شهرداری است.
وی در باره تحویل گرفتن 50 دستگاه اتوبوس شهری از شرکت اسکانیا سمنان نیز گفت: قرارداد ساخت 50 دستگاه اتوبوس برای شهرداری اصفهان در دوره گذشته با شرکت اسکانیا سمنان منعقد شده است و در اینخصوص اختلاف های مالی بین شهرداری اصفهان و شرکت یاد شده وجود دارد که در جلسه فردا در شهر سمنان به این موضوع رسیدگی خواهد شد.
نوروزی همچنین گفت: هویت چهارباغ بالا در شهر اصفهان باید حفظ شود و ادامه پروژه های این ناحیه در اصفهان با رویکرد و برنامه هایی دیگر پیگیری می شود.
وی بیان کرد: آرزوی ما این است که اصفهان شهر دوچرخه ها شده و به جای همه موتورهایی که با سوخت کار می کنند از موتور های برقی بهره گرفته شود.
شهردار اصفهان همچنین گفت: پیش از این برای افزایش سهام شرکت نمایشگاه ها برای ساخت پروژه جدید توافقاتی شده و شهرداری به عنوان یک سهامدار تا کنون به همه تعهدات خود عمل کرده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: 20 درصد شهر اصفهان بافت فرسوده است، همه آثار تاریخی این شهر در این 20 درصد قرار دارد و 30 درصد شهروندان نیز ساکنین این بخش هستند.
نوروزی افزود: برنامه های زیادی برای اصلاح بافت های فرسوده اصفهان در نظر داریم.
شهردار اصفهان در ادامه گفت: وقتی در انتخابات یک گروه پیروز میدان می شود و گروه دیگر انتخاب نمی شود به این معنی نیست که گروه پیروز و حاکم زمینه را برای ابراز نظر گروه دیگر محدود کند و فضای ابراز نظر را از دیگری بگیرد.
نوروزی افزود: کار را از ابتدا در فضای گفتگو شروع کردیم و از هر گونه انتقادی و ابراز عقیده ای از هر گروه و قشری و با هر سلیقه و طرز فکری استقبال می کنیم.
به گزارش ایرنا، در ادامه این برنامه از کانال های ارتباطی مردمی با شهردار اصفهان، اعضای شورای شهر و شهرداری اصفهان که شامل یک سامانه (ربات تلگرامی) تلگرامی، سایت شخصی شهردار و سامانه پیام کوتاه شهردار اصفهان رونمایی شد.
ت/ 7153 / 2093 ** خبرنگار: هُدا استکی ** انتشاردهنده: اصغر دواتگر

شهردار: دستیابی به توسعه پایدار اولین و مهمترین هدف مدیریت شهری اصفهان است #اجتماعي #شهردار اصفهان #توسعه پايدار
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


بازپرس ویژه «پرونده روسیه» مشاور سابق ترامپ را به دادگاه احضار کرد مصرف این 2 خوراکی در کودکان باعث «کبدچرب» می‌شود! حکم حبس برای تکفیری مونته نگرو احراز جانبازی متقاضیان الکترونیکی می‌شود واکنش والورده به شایعات جدایی رونالدو مصوبه‌ای برای هوشمندسازی مدارس با بودجه وزارت ارتباطات داستان امضافروشی مهندسان ناظر به پایان می‌رسد؟ عصبانیت افتخاری از حضور شفر در منزل جباری/هماهنگ کننده اخراج است! تجلیل از شهرستان‌های برتر استان کرمان در رشته اسکیت حضور دسته جمعی بازیگران سر مزار بازیگر جوان/عکس ضعف حافظه ناشی از حاملگی تأیید شد دخل و خرج مدارس با هم نمی‌خواند/ شگردهای برخی مدیران برای پُرکردن جیب خالی مدرسه موضوع مقاله: نقش خلاقیت و عوامل موثر بر آن در کارایی روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی جابجایی قدرت سخت نقطه هدف امریکا در تشدید تحریم‌ها رصد هوشمندانه اعتصاب سراسری کشور آفریقایی بنین را فراگرفت تمام تاکسی‌های کاشان مجهز به کارت شهروندی می‌شوند اغفال زنان بزرگترین تفریح ترامپ است عتیقه ژاپنی در تهران! / عکس بازپرس ویژه «پرونده روسیه» مشاور سابق ترامپ را به دادگاه احضار کرد کابوس اردوغان در مرزهای جنوبی حکم حبس برای تکفیری مونته نگرو اهمیت راهبردی تصمیمات «ساف» در عملی شدن آنهاست "ساختار و اعضای شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان تغییر می‌کند" سندی مهم از «رفع ابهام کمیته ملی المپیک با ورود رییس مجلس» دلار و سکه همچنان در کش و قوس بازار سریال «فرار از زندان» از هفته آینده پخش می‌شود وزیر اطلاعات: سربازان امام زمان (عج) به‌زودی پاسخ کوبنده‌ای به گروهک‌ها می‌دهند مراسم تکریم و معارفه رئیس جدید هیئت عامل صندوق توسعه ملی برگزار شد سخنگوی وزارت خارجه: تا برگزاری جام‌جهانی 2018 لغو روادید با روسیه محقق نمی‌شود گزارش سازمان اطلاعات سپاه درباره ناآرامی‌های اخیر رئیس سازمان برنامه و بودجه: با تمام محدودیت‌های منابع کشور رشد هشت درصدی در سال آینده دنبال می‌شود چالش‌های ناتمام برنامه «هفت» هوش مصنوعی موفق به شکست انسان شد! جانشین فرمانده سپاه: دشمن برای سیطره به دنبال مذاکره می‌آید لاریجانی: ایران به دوستی با قطر پایبند است شیخ «عبدالله آل ثانی» ابوظبی را به سوی کویت ترک کرد علمای دینی پاکستان: عملیات انتحاری حرام است اولین فیلم بلند سینمایی در عربستان پس از 35 سال ممنوعیت به نمایش درآمد المیادین: نیروهای ترکیه در مرز سوریه به حالت آماده‌باش درآمدند اخذ نمونه ژنتیکی از خانواده 29 قربانی نفتکش سانچی ایران و شرکت کانادایی قرارداد 10 هواپیما را نهایی می‌کنند تیلرسون: فشارها بر کره شمالی ادامه خواهد داشت شاگرد دنیزلی به تبریز می‌آید؟ کره شمالی: ترامپ مانند یک سگ هار پارس می‌کند جاسوس افزار skygofree تمام اطلاعات گوشی‌های اندرویدی را سرقت می‌کند! مردم زلزله زده در کوهبنان کرمان 'شرایط مناسبی ندارند' واکنش دبیرکل سازمان ملل به ناآرامی‌های اخیر ایران
چرا نفتکش ایرانی «سانچی» دچار حادثه شد؟ عیدی امسال کارمندان و بازنشستگان چقدر است؟ دستگیری پدر و مادر آمریکایی که 13 فرزند خود را اسیر کرده بودند مرگ گلر تیم بانوان ملوان به علت ایست قلبی ورود سامانه بارشی به ایران نقاشی کشتی سانچی روی کانکس‌های زلزله زدگان/عکس وداع تلخ خانواده شهدای گیلانی نفتکش سانچی قیمت سکه و ارز امروز 26 دی 96 سنج و دمام زنی مردم بوشهر در غم دریانوردان سانچی (فیلم) مصدومیت 15 نفر در تصادف اتوبوس کاشان-قم پایان امید! / نفتکش سانچی، دل را به اعماق اقیانوس زد چرا پرچم پاناما به‌روی نفتکش ایرانی نصب بود؟ زمان توقف تولید تندر 90 و ساندرو اعلام شد پیکر شهید «محسن برزگرزاده» در اسلامشهر تشییع شد در برنامه نود دیشب چه گذشت؟ / سختی‌های آقای رکورد در استقلال دختر 17 ساله آمریکایی، خانه وحشت پدر و مادر بی‌رحمش را لو داد+ تصاویر مراسم ترحیم "احسان ابولی" از جانباختگان کشتی سانچی در کرمان برگزار شد فیلم/ سنج و دمام بوشهری‌ها برای جانباختگان سانچی پاسخ به ابهامات سانحه نفت‌کش/ برخی ادعاها درباره سانچی ژول ورنی است/ دریانوردان شهید خدمت محسوب می‌شوند بازداشت پدر و مادری که 13 فرزند خود را با زنجیر بسته بودند! + تصویر اردوغان دستور سرنگون کردن هواپیمای جنگنده روسیه را داد بندرانزلی/مراسم وداع با جانباختگان حادثه نفتکش «سانچی» بازیکن استقلال با سهمیه فیفا رفت مراسم ترحیم شهید «احسان ابولی قاسم آبادی» در کرمان برگزار شد نفتکش‌های جدید ایران در مسیر سانچی غلط زیادی آمریکا در خصوص قدس به‌سرانجام نخواهد رسید/ ملت ایران در جنگ اقتصادی شکست نخورد و از تحریم ابزار شکوفایی خواهد ساخت دیدار استاندار آذربایجان‌شرقی با خانواده بهرام اتحاد+تصاویر واکنش مشاور سیاسی قالیباف به گزارش نجفی: اینکه یک قرارداد مشکوک یک میلیاردی را پیراهن عثمان کنیم چه معنایی دارد؟ / چرا در گزارش نجفی یک جمله خطاب به دولت نمی‌بینیم؟ احتمال توقف تولید تندر 90 و ساندرو از سال 98 آیا زلزله دیشب فیروزکوه با گسل‌های تهران مرتبط است؟ (تصاویر) وداع با ملوانان نفتکش سانچی در انزلی سریال «داستان ترسناک آمریکایی»؛ دلقک ترسناکی به نام ترامپ! موافقیت فدراسیون والیبال بلژیک با حضور محجبه فرنوش شیخی در مسابقات دستگیری 600 مجرم پایتخت در قالب طرح رعد عکس/ تشییع شهید سروان محسن برزگرزاده مراسم وداع خانواده‌های شهدای گیلانی نفتکش سانچی در انزلی برگزارشد دنیزلی پیشنهاد تراکتورسازی را رد کرد پرداخت مطالبات سال 95 مراکز درمانی و دارویی، به زودی ازدواج بر بام اورست پیشنهاد تبدیل خط اعتباری مسکن مهر به افزایش سرمایه بانک مسکن /آمادگی برای سم زدایی گسترده در نظام بانکی و پولی کشور فراهم نبود «غلط زیادی» آمریکا در خصوص قدس به سرانجام نخواهد رسید/ نگذاریم برای رژیم صهیونیستی حاشیه امن درست شود فیلم/ عزاداری سنتی بوشهری‌ها در وداع با جانباختگان نفتکش سانچی باید در مسائل اساسی دنیای اسلام صریح باشیم/فلسطین مسئله مهم دنیای اسلام است که نادیده گرفته می‌شود واکنش مشاور سیاسی قالیباف به گزارش نجفی: اینکه یک قرارداد مشکوک یک میلیاردی را پیراهن عثمان کنیم چه معنایی دارد؟ / چرا در گزارش نجفی یک جمله خطاب به دولت نمی‌بینیم؟ خانه وحشت پدر و مادر بی‌رحم آمریکایی لو رفت +تصاویر ایران اعلام تشکیل نیروی مرزی جدید آمریکا در سوریه را مداخله آشکار در امور داخلی این کشور خواند ناگفته‌های بهزاد نبوی از آیت‌الله هاشمی/رجایی ساچمه پلو می‌داد هاشمی جوجه کباب/زورش به فشارها نرسید اسرار سانچی رییس جمهوری: اختلاف میان همسایگان باید با گفت وگو حل و فصل شود/ همواره در کنار دولت و ملت قطر هستیم در گذشت عالم ربانی حجت الاسلام والمسلمین محمد علی صادقی گلوردی در بهشهر

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me