تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:ایرنا
دسته:دسته بندی نشده
کد خبر:13767112
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۱۵:۳۶

لوازم آرایشی و بهداشتی بدون برچسب تهدیدی برای سلامت شهروندان

ساری – ایرنا – عرضه لوازم آرایشی و بهداشتی بدون برچسب و قاچاق تهدیدی برای سلامت شهروندان است و این مساله می‌طلبد تا در زمینه عرضه این لوازم از سوی صاحبان واحدهای صنفی و مسولان دقت شده و مردم نیز براحتی حاضر به خرید هر جنسی بدون علامت استاندارد نباشند.
لوازم آرایشی و بهداشتی بدون برچسب تهدیدی برای سلامت شهروندان

طی بررسی های به عمل امده 631 آرایشگاه زنانه درشهرستان قائمشهر فعالیت دارد که از این تعداد 38 واحد بدون مجوزهستند.
آرایشگاه ها اگر چه مکانی برای زیباسازی افراد تلقی می شوند اما امروزه علاوه بر استفاده لوازم آرایشی و بهداشتی بدون برچسب سلامت در برخی از آرایشگاه ها همچنین فروش این لوازم باعث شده تا مردم متضرر اصلی باشند.
برخی شهروندان قائمشری با اعلام اینکه ما تنها خریدار هستم و اطلاعی از قاچاقی بودن محصولات آرایشی نداریم خواهان بازرسی های بیشتر از سوی ادارات ذیربط برای جلوگیری از کارهای غیر مجاز آرایشگاه ها در سطح این شهرستان شده اند.
یکی از بانوان قائمشهری روز یک شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، با بیان اینکه بیشتر مواقع شاهد هستم لوازم آرایشی ، بهداشتی در آرایشگاه ها به فروش می رود ، افزود : من بسیاری از مواقع وسایل مورد نیاز خود را از این آرایشگاه ها تامین می کنم ، ولی اینکه آیا این محصولات قاچاق است یا خیر من به عنوان یک مشتری از آن اطلاعی ندارم .
وی تصریح کرد : جواب این سوالات را باید واحد صنفی و مرکز بهداشت بدهند این درحالی است که اکثر آرایشگاه ها در واحد صنفی خود در کنار کار آرایشگری مبادرت به خرید و فروش انواع لوازم آرایشی و بهداشتی با مارک های خارجی می کنند.
کارشناس کنترل مواد غذایی ، آرایشی و بهداشتی شبکه بهداشت شهرستان قائمشهر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، با بیان اینکه اکثر آرایشگاه ها که دارای پروانه کسب هستند نسبت به فروش و استفاده از لوازم بهداشتی قاچاق اقدام می کنند ، افزود : طی بازدید به عمل آمده لوازم آرایشی که فاقد برچسب سلامت بوده اند ، نسبت به توقیف این اموال اقدام کرده ایم .
وی با بیان اینکه تاکنون تعداد بیشماری از این اقلام را ضبط کرده ایم ، گفت : این اقلام را به اداره اموال تملیکی تحویل و با دریافت قبض انبار به تعزیرات حکومتی ارسال کرده ایم .
لاله کاکوئی با اشاره به اینکه لوازم آرایشی با برند خارجی باید برچسب کنترل اصالت و سلامت داشته باشد ، گفت : همچنین لوازم آرایشی با برند داخلی باید برچسب بهداشت ساخت ، داشته باشند.
کارشناس کنترل مواد غذائی ، آرایشی و بهداشتی همچنین با بیان اینکه استفاده از لوازم آرایشی غیرمجاز در آرایشگاه ها سلامت فرد را تهدید می کند ، افزود : این لوازم عوارض جبران ناپذیری از جمله پوستی ، ریزش مو و مشکل کبدی را به همراه دارد .
به گفته کاکوئی استفاده از لوازم آرایشی قاچاق در ارایشگاه ها در درجه اول آرایشگر را متضرر و آسیب خواهد زد که این عوارض در دراز مدت بروز می کند.
کارشناس محیط شبکه بهداشت شهرستان قائمشهر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، با بیان اینکه در برخی از آرایشگاه ها در این شهرستان فعالیت های غیرمجاز انجام می شود ، گفت : یکی از فعالیت های غیرمجاز که در آرایشگاه ها در حال انجام شدن است فعالیت ' میکروپیگمنتیشن یا تاتو ' است .
عطیه توسلی با بیان اینکه در این فعالیت به تزریق مواد رنگی زیر لایه پوستی پرداخته می شود ، گفت که اگر این مواد رنگی غیرمجاز یا شیمیایی باشد ، منجر به عوارض حساسیت پوستی در بین شهروندان خواهد شد.
وی فعالیت دیگر که در آرایشگاه ها به صورت غیرمجاز انجام می شود را فعالیت ' جوان سازی پوست یا میکرونیدینگ ' اعلام کرد و افزود : دراین فعالیت به سوزن سوزن کردن پوست پرداخته می شود تا پوست قدیم مرده و پوست جدید ایجاد شود.
کارشناس محیط شبکه بهداشت شهرستان قائمشهر با بیان اینکه مکان آرایشگاه ها باید استریل شده باشد ، افزود : گاهی مکان آرایشگاه ها که استریل شده نیست باعث عوارض پوستی خواهد شد .
توسلی به بحث لیزر در برخی از آرایشگاه ها اشاره کرد و گفت : لیزر باید زیر نظر پزشک متخصص انجام شود اما برخی از آرایشگاه ها این عمل را انجام می دهند که باعث سوختگی در ناحیه پوست می شود.
وی به بهداشت فردی در محیط آرایشگاه تاکید کرد و افزود : استفاده از روپوش ، دستکش برای صاحبان آرایشگاه حائز اهمیت است البته بهتر است خانم ها که به آرایشگاه می آیند از وسایل خود به صورت شخصی استفاده کنند تا از بیماری هایی از قبیل پوستی ، ایدز و غیره جلوگیری شود.
** ضبط 107 لوازم آرایشی قاچاق در قائمشهر
معاون فرماندار قائمشهر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تعداد آرایشگاه های زنانه در شهرستان قائمشهر را 631 واحد اعلام کرد.
عمران عباسی با اعلام اینکه از این تعداد آرایشگاه ها 38 واحد نسبت به تمدید مجوز خود اقدام نکرده اند ، افزود : طبق آخرین آمار ارائه شده ، 38 واحد آرایشگاه در این شهرستان بدون مجوز مشغول به فعالیت هستند.
وی از 200 واحد آرایشگاه زنانه که مجوزآنان صادر شده اما بلااستفاده مانده در این شهرستان خبر داد.
معاون فرماندار قائمشهر دلایل نداشتن رغبت برای گرفتن مجوز از سوی این واحدها را هزینه ، عدم دسترسی به امکانات لازم جهت دریافت مجوز اعلام کرد.
عباسی از یکهزار بازررسی از واحدهای آرایشگاه زنانه در این شهرستان خبر داد و گفت که از این تعداد بازرسی بالغ بر 400 اخطاریه کتبی به واحدها ارسال شده که تعدادی از آنان نسبت به رفع نقص واحدهای خود اقدام کرده اند.
معاون فرماندار قائمشهر از کشف و ضبط 107 قلم انواع لوازم آرایشی با ارزش 11 میلیون ریال در این شهرستان خبر داد و افزود : بیشترین لوازم کشف شده انواع رنگ مو ، کرم پودر ، رژ ، لاک و ریمل بوده است .
عباسی گفت : به گفته کارشناسان بهداشت ، خطرناک ترین لوازم آرایشی و بهداشتی لوازمی هستند که فاقد برچسب اصالت ، سلامت و تاریخ انقضا باشند.
وی همچنین خطرناک ترین مقوله در آرایشگاه ها را سوراخ کردن گوش ، تاتو زیبایی و لیزر اعلام کرد.
معاون فرماندار قائمشهر با تاکید براینکه بازرسی ها باید با دقت بالاتری انجام شود ، گفت که البته این امر باید همراه با آگاه سازی مردم در جامعه انجام شود.
معاون اتاق اصناف شهرستان قائمشهر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه در این شهرستان آرایشگاه بدون اخذ مجوز نداریم ، افزود : البته حدود 60 آرایشگاه زنانه در این شهرستان که پروانه کسب آنان مهلت تمدید شان پایان یافته است باید نسبت تمدید تاریخ پروانه کسب خود اقدام کنند.
فرزین جوادیان گفت که به این واحدها اخطار خواهیم داد ، در صورت پاسخ ندادن به اخطاریه نسبت به پلمپ این واحدها اقدام خواهیم کرد.
وی در خصوص این سوال که با آرایشگاه هایی که از لوازم آرایشی قاچاق استفاده می کنند چه برخوردی دارید ، گفت که در صورت تائید از سوی اداره شبکه بهداشت بعد از یکبار تذکر نسبت به پلمپ این واحدها و لغو قرارداد اقدام می کنیم .
به گفته معاون اتاق اصناف شهرستان قائمشهر طی 2 ماه اخیر نسبت به پلمب حدود 40 آرایشگاه که خلاف اتحادیه عمل کرده اند ، اقدام شد .
خبرنگار :مونا معینی کوچکسرائی **انتشار دهنده: محسن حسن نیا
7334/1899

لوازم آرایشی و بهداشتی بدون برچسب تهدیدی برای سلامت شهروندان #اجتماعي #لوازم ارايشي #قاچاق #تهديد براي شهروندان
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


یادتان هست؛ «زندگی شیرین می‌شود» نقطه هدف آمریکا در تشدید تحریم‌ها انتقاد الازهر به ممانعت تل آویو از سفر خطیب مسجدالاقصی به قاهره بازپرس ویژه «پرونده روسیه» مشاور سابق ترامپ را به دادگاه احضار کرد مصرف این 2 خوراکی در کودکان باعث «کبدچرب» می‌شود! حکم حبس برای تکفیری مونته نگرو احراز جانبازی متقاضیان الکترونیکی می‌شود واکنش والورده به شایعات جدایی رونالدو مصوبه‌ای برای هوشمندسازی مدارس با بودجه وزارت ارتباطات داستان امضافروشی مهندسان ناظر به پایان می‌رسد؟ عصبانیت افتخاری از حضور شفر در منزل جباری/هماهنگ کننده اخراج است! تجلیل از شهرستان‌های برتر استان کرمان در رشته اسکیت حضور دسته جمعی بازیگران سر مزار بازیگر جوان/عکس ضعف حافظه ناشی از حاملگی تأیید شد دخل و خرج مدارس با هم نمی‌خواند/ شگردهای برخی مدیران برای پُرکردن جیب خالی مدرسه موضوع مقاله: نقش خلاقیت و عوامل موثر بر آن در کارایی روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی جابجایی قدرت سخت نقطه هدف امریکا در تشدید تحریم‌ها رصد هوشمندانه اعتصاب سراسری کشور آفریقایی بنین را فراگرفت تمام تاکسی‌های کاشان مجهز به کارت شهروندی می‌شوند اغفال زنان بزرگترین تفریح ترامپ است عتیقه ژاپنی در تهران! / عکس بازپرس ویژه «پرونده روسیه» مشاور سابق ترامپ را به دادگاه احضار کرد کابوس اردوغان در مرزهای جنوبی حکم حبس برای تکفیری مونته نگرو اهمیت راهبردی تصمیمات «ساف» در عملی شدن آنهاست "ساختار و اعضای شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان تغییر می‌کند" سندی مهم از «رفع ابهام کمیته ملی المپیک با ورود رییس مجلس» دلار و سکه همچنان در کش و قوس بازار سریال «فرار از زندان» از هفته آینده پخش می‌شود وزیر اطلاعات: سربازان امام زمان (عج) به‌زودی پاسخ کوبنده‌ای به گروهک‌ها می‌دهند مراسم تکریم و معارفه رئیس جدید هیئت عامل صندوق توسعه ملی برگزار شد سخنگوی وزارت خارجه: تا برگزاری جام‌جهانی 2018 لغو روادید با روسیه محقق نمی‌شود گزارش سازمان اطلاعات سپاه درباره ناآرامی‌های اخیر رئیس سازمان برنامه و بودجه: با تمام محدودیت‌های منابع کشور رشد هشت درصدی در سال آینده دنبال می‌شود چالش‌های ناتمام برنامه «هفت» هوش مصنوعی موفق به شکست انسان شد! جانشین فرمانده سپاه: دشمن برای سیطره به دنبال مذاکره می‌آید لاریجانی: ایران به دوستی با قطر پایبند است شیخ «عبدالله آل ثانی» ابوظبی را به سوی کویت ترک کرد علمای دینی پاکستان: عملیات انتحاری حرام است اولین فیلم بلند سینمایی در عربستان پس از 35 سال ممنوعیت به نمایش درآمد المیادین: نیروهای ترکیه در مرز سوریه به حالت آماده‌باش درآمدند اخذ نمونه ژنتیکی از خانواده 29 قربانی نفتکش سانچی ایران و شرکت کانادایی قرارداد 10 هواپیما را نهایی می‌کنند تیلرسون: فشارها بر کره شمالی ادامه خواهد داشت شاگرد دنیزلی به تبریز می‌آید؟ کره شمالی: ترامپ مانند یک سگ هار پارس می‌کند
چرا نفتکش ایرانی «سانچی» دچار حادثه شد؟ عیدی امسال کارمندان و بازنشستگان چقدر است؟ دستگیری پدر و مادر آمریکایی که 13 فرزند خود را اسیر کرده بودند مرگ گلر تیم بانوان ملوان به علت ایست قلبی ورود سامانه بارشی به ایران نقاشی کشتی سانچی روی کانکس‌های زلزله زدگان/عکس قیمت سکه و ارز امروز 26 دی 96 وداع تلخ خانواده شهدای گیلانی نفتکش سانچی چرا پرچم پاناما به‌روی نفتکش ایرانی نصب بود؟ مصدومیت 15 نفر در تصادف اتوبوس کاشان-قم سنج و دمام زنی مردم بوشهر در غم دریانوردان سانچی (فیلم) پایان امید! / نفتکش سانچی، دل را به اعماق اقیانوس زد زمان توقف تولید تندر 90 و ساندرو اعلام شد پیکر شهید «محسن برزگرزاده» در اسلامشهر تشییع شد در برنامه نود دیشب چه گذشت؟ / سختی‌های آقای رکورد در استقلال دختر 17 ساله آمریکایی، خانه وحشت پدر و مادر بی‌رحمش را لو داد+ تصاویر مراسم ترحیم "احسان ابولی" از جانباختگان کشتی سانچی در کرمان برگزار شد فیلم/ سنج و دمام بوشهری‌ها برای جانباختگان سانچی بازداشت پدر و مادری که 13 فرزند خود را با زنجیر بسته بودند! + تصویر پاسخ به ابهامات سانحه نفت‌کش/ برخی ادعاها درباره سانچی ژول ورنی است/ دریانوردان شهید خدمت محسوب می‌شوند اردوغان دستور سرنگون کردن هواپیمای جنگنده روسیه را داد بندرانزلی/مراسم وداع با جانباختگان حادثه نفتکش «سانچی» بازیکن استقلال با سهمیه فیفا رفت غلط زیادی آمریکا در خصوص قدس به‌سرانجام نخواهد رسید/ ملت ایران در جنگ اقتصادی شکست نخورد و از تحریم ابزار شکوفایی خواهد ساخت نفتکش‌های جدید ایران در مسیر سانچی مراسم ترحیم شهید «احسان ابولی قاسم آبادی» در کرمان برگزار شد دیدار استاندار آذربایجان‌شرقی با خانواده بهرام اتحاد+تصاویر احتمال توقف تولید تندر 90 و ساندرو از سال 98 واکنش مشاور سیاسی قالیباف به گزارش نجفی: اینکه یک قرارداد مشکوک یک میلیاردی را پیراهن عثمان کنیم چه معنایی دارد؟ / چرا در گزارش نجفی یک جمله خطاب به دولت نمی‌بینیم؟ آیا زلزله دیشب فیروزکوه با گسل‌های تهران مرتبط است؟ «غلط زیادی» آمریکا در خصوص قدس به سرانجام نخواهد رسید/ نگذاریم برای رژیم صهیونیستی حاشیه امن درست شود سریال «داستان ترسناک آمریکایی»؛ دلقک ترسناکی به نام ترامپ! دستگیری 600 مجرم پایتخت در قالب طرح رعد موافقیت فدراسیون والیبال بلژیک با حضور محجبه فرنوش شیخی در مسابقات (تصاویر) وداع با ملوانان نفتکش سانچی در انزلی دنیزلی پیشنهاد تراکتورسازی را رد کرد عکس/ تشییع شهید سروان محسن برزگرزاده مراسم وداع خانواده‌های شهدای گیلانی نفتکش سانچی در انزلی برگزارشد «غلط زیادی» امریکا در خصوص قدس به سرانجام نخواهد رسید ازدواج بر بام اورست ممنوعیت دریافت عوارض از عوارضی «قزوین-زنجان» تا اطلاع ثانوی پیشنهاد تبدیل خط اعتباری مسکن مهر به افزایش سرمایه بانک مسکن /آمادگی برای سم زدایی گسترده در نظام بانکی و پولی کشور فراهم نبود واکنش مشاور سیاسی قالیباف به گزارش نجفی: اینکه یک قرارداد مشکوک یک میلیاردی را پیراهن عثمان کنیم چه معنایی دارد؟ / چرا در گزارش نجفی یک جمله خطاب به دولت نمی‌بینیم؟ خانه وحشت پدر و مادر بی‌رحم آمریکایی لو رفت +تصاویر باید در مسائل اساسی دنیای اسلام صریح باشیم/فلسطین مسئله مهم دنیای اسلام است که نادیده گرفته می‌شود فیلم/ عزاداری سنتی بوشهری‌ها در وداع با جانباختگان نفتکش سانچی پرداخت مطالبات سال 95 مراکز درمانی و دارویی، به زودی ناگفته‌های بهزاد نبوی از آیت‌الله هاشمی/رجایی ساچمه پلو می‌داد هاشمی جوجه کباب/زورش به فشارها نرسید اسرار سانچی ایران اعلام تشکیل نیروی مرزی جدید آمریکا در سوریه را مداخله آشکار در امور داخلی این کشور خواند

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me