تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:موج
دسته:بین الملل()
کد خبر:13768332
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۱۶:۱۶

6 میلیون مهاجر در دام کار اجباری گرفتار هستند

دبیرکل سازمان ملل در بیانیه‌ای ضمن انتقاد از وضعیت مهاجران، خواستار حرکت دولت‌های جهان به سوی ایجاد پیمانی جهانی برای مدیریت این معضل شد.
6 میلیون مهاجر در دام کار اجباری گرفتار هستند
6 میلیون مهاجر در دام کار اجباری گرفتار هستند

دبیرکل سازمان ملل در بیانیه ای ضمن انتقاد از وضعیت مهاجران، خواستار حرکت دولت های جهان به سوی ایجاد پیمانی جهانی برای مدیریت این معضل شد.

به گزارش خبرگزاری موج، بیانیه «آنتونیو گوترش»، دبیرکل سازمان ملل  درباره معضل جهانی مهاجرت و راهکارهای حل و فصل آن در سال 2018 به شرح زیر است:

مهاجرت به رشد اقتصادی توان می‌دهد، نابرابری‌ها را کاهش داده و جوامع گوناگون را به هم نزدیک می‌کند. در عین حال منبع تنش‌های سیاسی و فجایع انسانی نیز هست. اکثریت مهاجران به گونه‌ای قانونی زندگی و کار می‌کنند. اما اقلیتی اندک و ناامید زندگی خود را به خطر می‌اندازند تا به کشورهایی روند که در آنجا با سوء رفتار و سوء ظن رو به رو می‌شوند.

فشارهای جمعیتی و اثرات تغییرات اقلیمی بر جوامع آسیب پذیر، احتمالا موجب افزایش مهاجرت در سال‌های آتی خواهد شد. به عنوان جامعه جهانی، ما با انتخابی رویارو هستیم. آیا می‌خواهیم مهاجرت منبع منزلت و همبستگی بین‌المللی یا مظهری برای رفتار غیرانسانی و اختلاف اجتماعی باشد؟

امسال دولت‌ها پیمان جهانی برای مهاجرت را در سازمان ملل متحد مورد بحث قرار خواهند داد. این نخستین توافق فراگیر بین‌المللی در نوع خود است. معاهده‌ای عادی نخواهد بود و هرگز هیچ الزامی بر کشورها تحمیل نخواهد کرد.

در عوض، فرصتی استثنایی برای رهبران است تا با پندارهای غلط پیرامون مهاجران مبارزه کرده و دیدگاه مشترک درباره چگونه مفید بودن مهاجرت برای همه ملت‌ها می‌تواند ایجاد کند.

این وظیفه‌ای فوری است. ما شاهد بوده‌ایم هنگامی که مهاجرت گسترده رخ می‌دهد، بدون ساز و کار موثر برای مدیریت آن، چه اتفاقی خواهد افتاد. جهان از ویدیوی اخیر که مهاجران را به عنوان برده به فروش می‌رساندند، منقلب شد.

به همان اندازه که این تصاویر ترسناک بودند، رسوایی اصلی این است که هزاران مهاجر از سرنوشت مشابه رنج می‌برند بدون اینکه جایی ثبت گردد. تعداد بیشتری در دام کارهای تحقیرآمیز و پرمخاطره گرفتارند که به هر حال همانند بردگی است.

امروزه شش میلیون مهاجر در دام کار اجباری اغلب در اقتصادهای توسعه یافته گرفتارند. چگونه می‌توانیم به این بی عدالتی‌ها خاتمه دهیم و جلوی تکرار آنها را در آینده بگیریم؟

در راستای معرفی مسیر سیاسی درباره آینده مهاجرت، معتقدم سه موضوع اصلی باید مباحث پیمان را هدایت کند.

نخست اینکه منافع مهاجرت را که غالبا در مذاکرات عمومی نادیده انگاشته می‌شوند، به رسمیت شناخته و تقویت نماییم.

مهاجران کمک بزرگی به کشورهای میزبان و مبدأ می‌کنند. آنان مشاغلی که نیروهای کار محلی مایل به انجام آن نیستند را به دست گرفته و فعالیت‌های اقتصادی را تقویت می‌کنند. بسیاری از مهاجران مبتکر و کارآفرین هستند. تقریبا نیمی از همه آنان، زن هستند که در پی زندگی و فرصت‌های کاری بهتر به سر می‌برند.

مهاجران همچنین کمک کنندگان اصلی توسعه بین المللی از راه ارسال پول حاصل از کار خود به کشورهای مبدأ هستند. این پول‌ها شامل ۶۰۰ میلیارد دلار در سال گذشته بود که سه برابر کمک‌های توسعه‌ای است.

چالش‌ اساسی به حداکثر رساندن منافع این گونه مهاجرت مولد و منظم و در عین حال از بین بردن سو رفتار و تعصبی است که زندگی را برای اکثریت مهاجران به جهنم تبدیل می‌کند. دوم، کشورها نیاز دارند حکومت قانون را تقویت کرده همچنین بر مدیریت و حمایت از مهاجران در راستای منافع اقتصادها و جوامع‌شان و خود مهاجران تاکید کنند.

مسئولانی که موانع اصلی بر سر راه مهاجرت قرار می‌دهند یا محدودیت‌های شدید بر فرصت‌های کاری مهاجران اعمال می‌کنند، موجب آسیب اقتصادی به خود می‌شوند، زیرا باعث تحمیل موانع بر نیازهای کاری منظم و قانونی می‌گردند.

بدتر اینکه آنان بدون هیچ قصدی موجب مهاجرت غیرقانونی می‌شوند.

مهاجران مشتاق که از راه قانونی مهاجرت محروم می‌شوند، نهایتا به روش‌های غیر عادی روی می‌آورند. این امر نه تنها آنان را در وضعیت آسیب پذیری قرار می‌دهد، بلکه اختیار دولت‌ها را تحلیل می‌برد.

در واقع بهترین راه پایان دادن به انگ غیر قانونی بودن مهاجرت و سو رفتار با مهاجران این است که دولت‌ها مسیرهای قانونی بیشتری برای مهاجرت ارائه کنند، محرک‌ها برای افرادی که قانون شکن هستند را بردارند و در عین حال نیازهای بازارهای کاری خود برای نیروی کار خارجی بهتر رفع کنند.

همچنین کشورها نیاز دارند از نزدیک با هم به منظور سهیم شدن در منافع مهاجرت همکاری نمایند. برای مثال از راه مشارکت برای شناسایی شکاف‌های مهارتی چشمگیر در یک کشور که مهاجران شایسته از کشور دیگری می‌توانند این شکاف‌های مهارتی را پر کنند.

سوم و در نهایت، ما نیاز به همکاری گسترده‌تر بین‌المللی برای حمایت از مهاجران و پناهندگان آسیب پذیر داریم و باید رژیم حمایتی منزلت پناهندگان را در راستای حقوق بین‌الملل برقرار سازیم.

سرنوشت هزاران نفری که در تلاش‌های ناکام برای گذر از دریاها و صحراها کشته می‌شوند، فقط فاجعه انسانی نیست. این نشان دهنده شکست سیاست‌های بحرانی است: جا به جایی‌های وسیع و نامنظم در وضعیت‌ها ناامیدانه حسی را ایجاد می‌کند که مرزها در معرض تهدید قرار دارند و دولت‌ها کنترل اوضاع را در دست دارند.

در عوض این وضعیت باعث کنترل سختگیرانه مرزها می‌شود که ارزش‌های جمعی ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد و کمک به دائمی شدن فجایعی می‌کند که غالبا در سال‌های اخیر شاهد افزایش آنها بوده‌ایم.

باید به تعهدات اساسی خود در حفاظت از زندگی و حقوق بشر آن مهاجرانی عمل نماییم که نظام فعلی نتوانسته از آنان حمایت کند.

باید اقدام فوری به منظور کمک به آنانی انجام دهیم که اینک در دام اردوگاه‌های انتقالی چه در آفریقای شمالی یا آمریکای مرکزی گیر افتاده‌اند یا در معرض خطر بردگی یا رویارویی با وضعیت دشوار هستند.

باید همچنین گام‌هایی برداریم برای مثال از راه کمک‌های توسعه‌ای، تلاش‌هایی در راستای کاهش اثرات اقلیمی و پیشگیری از درگیری‌ها و مانع جابجایی نامنظم مردم در آینده شویم. مهاجرت نباید به معنای رنج باشد.

هدف ما باید جهانی باشد که در آن کمک‌های مهاجرت به کامیابی، توسعه و اتحاد بین‌المللی مورد استقبال قرار گیرد. این امر در توان جمعی ما برای دستیابی به این هدف است. امسال پیمان جهانی می‌تواند سنگ بنای مسیری به سوی ایجاد مهاجرتی باشد که به گونه‌ای واقعی برای همه مفید است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
#آنتونیو گوترش #دبیرکل سازمان ملل متحد #مدیریت مهاجرت
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image


خرید دارو در بیمارستان ها مدیریت شود/علت اختلال در بازار دارویی ایران در ۸ سال گردشگران خود را به ۲۰میلیون نفر می رساند فاصله بی‌سابقه نرخ ارز مبادله‌ای و آزاد/پایداری رانت ارزهای دولتی تابلوی نقاشی با موضوع شهدای مدافع حرم درحوزه هنری لرستان تولید شد الحاق یکی از برندهای سامسونگ، ال‌جی یا هواوی به رجیستری تضاد محرومیت از تحصیل با روح قانون اساسی راه‌اندازی سایت دولتی برای پاسخ به ابهامات حادثه سانچی سقوط پل در کلمبیا با 9 کشته و 5 زخمی +تصاویر واکنش مادرانه بهاره رهنما به فاجعه سانچی کُردهای سوریه مقابل ترکیه گارد مرزی تشکیل می‌دهند اتریش: آژانس در آخرین گزارش، اجرای کامل برجام از جانب ایران را تائید کرده است کاهش 90 درصدی بارندگی در یزد/روند برداشت غیرمجاز آب افزایشی است گوشت قرمز باز هم ارزان میشود؟ تصاویر/مراسم افتتاح پروژه ایرانیوم زمان واریز یارانه نقدی دی ماه 96 کف قیمت ماهانه اینترنت کاهش یافت/ اصلاح تعرفه جدید اینترنت خانگی + جدول قیمت زنان فرهنگی حق مهدکودک می‌گیرند سازمان تامین اجتماعی استخدام می‌کند خواهران منصوریان در لیگ حرفه‌ای چین عالیشاه جدال با دایی را از دست نداد معمای پلاسکو، از ماجرای پیامک از موتورخانه تا دستور دیرهنگام تخلیه یادبود شهید مدافع حرم حامد بافنده 18 مصدوم در برخورد تریلر با اتوبوس در کاشان بارش برف در استان‌های شمالی و غربی بی اعتمادی محض پرسپولیس به طارمی: بدون تسویهitcنمی دهیم جدیدترین قیمت دلار، یورو و درهم در بازار آزاد سه شنبه 26 دی ماه 96 طرح جدید عباس برای بازگرداند پرونده فلسطین به شورای امنیت، مجمع عمومی و دادگاه لاهه 49 عامل اصلی توزیع مواد مخدر در خراسان‌رضوی دستگیر شدند مطالعه بانک مرکزی برای ایجاد پول رمزی ملی/ رقیب بیت کوین می‌آید؟ بازیگر جدید به «هیات مدیره» اضافه شد ریزش پل در کلمبیا 10 کشته برجا گذاشت کره‌جنوبی محموله نفت‌کش سانچی را بیمه کرده بود/ مشکلی برای احقاق حقوقمان نداریم نشست خبری کمیته ویژه رسیدگی به حادثه نفتکش ایرانی آغاز شد بارش برف در مناطق کوهستانی گیلان ادامه دارد 94 مقاله در پانزدهمین کنفرانس ملی ریاضی ایران پذیرفته شد هشدار آمریکا به اتباعش درباره سفر به کره شمالی تعیین 10 فقره عوارض توسط شوراهای شهر ممنوع شد ادامه رایزنی‌ها با پلیس در مورد طرح ترافیک/طرح ترافیک 97 با اصلاحات جدید اجرا می‌شود لیست پرسپولیس برای بازی با گسترش اعلام شد کلانتری: حق هوای پاک بر حق هسته‌ای تقدم دارد سرانجام یورو و ایتالیا چه خواهد شد؟ «بچه سفارشی» با علم ژنتیک! استاندارد موتورسیکلت‌ها 25 گانه شد پایان ساخت انیمیشن «من پهلوانم» در کرمانشاه دوره خرج‌های دیمی در شهرداری قبل از سال 82 بود توافق بنگلادش و میانمار درباره بازگشت روهینگیایی‌ها پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به جشنواره تئاتر فجر منتشر شد سرانجام یورو و ایتالیا چه خواهد شد؟
مدارس نوبت صبح سه شنبه 26 دی در استان اردبیل تعطیل شد آتش سوزی یک ساختمان چند طبقه در خیابان «بزرگمهر» زاهدان لحظه خبر دادن جانباختن دریانوردان نفتکش سانچی به خانواده‌هایشان/ فیلم منزل ملوان شهید حادثه سانچی "میلاد عنایتی" - قائم شهر (عکس) باند زورگیری را شناسایی کنید دو برادر موتورسوار در مشهد جان باختند ناگفته هایی از فاجعه نفتکش سانچی؛ راز نجات چینی‌ها چه بود؟ آتش به جان برج زاهدان افتاد/ علت حادثه در دست بررسی است راز صدای انفجار ناشناخته در کرمانشاه واکنش چین به غرق شدن کشتی سانچی آیا کشتی سانچی عازم کره شمالی بود؟ / شایعه‌ای به‌نام خاموش بودن رادار/ چینی‌ها کم‌کاری کردند؛ مسوولان ایرانی اهمال + تصاویر و نقشه جاماندگان سهام عدالت ثبت نام کنند آتش سوزی در یک ساختمان 6 طبقه در زاهدان لحظه سقوط بالکن سازمان بورس و اوراق بهادار اندونزی در جاکارتا کشتی چینی که با نفتکش سانچی تصادف کرد عکسی که جای نفتکش «سانچی» به رسانه‌ها قالب شد تصویری از کشتی چینی که موجب غرق شدن سانچی شد چرا نفتکش ایرانی «سانچی» دچار حادثه شد؟ گفتگوی خانواده جان‌باختگان نفتکش سانچی/مرگی که کمتر از شهادت نیست آیا زلزله فیروزکوه گسل تهران را فعال کرده است؟ دلجویی دستیار ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از خانواده 'بهرام اتحاد' آیا حادثه نفتکش سانچی عمدی بود؟ مراسم وداع با جان باختگان نفتکش سانچی در ساحل انزلی آیین ترحیم احسان ابولی قاسم آبادی افسر دوم نفتکش سانچی فردا در کرمان+مصاحبه تصاویری از عزاداری به یاد قربانیان کشتی «سانچی» صدای انفجار ناشناخته در کرمانشاه عناوین روزنامه‌های ورزشی 26 دی 96/ تمدید 2 ساله در انتظار شفر +تصاویر داور جنجالی دیدار نانت و پاری سن ژرمن، محروم و کارت قرمز مدافع نانت، بخشیده شد فیلم | جزئیات فوت دو زن عابر بر اثر برخورد با بونکر سیمان عکس/ نمایی از قبل و بعد قاتل سانچی عزاداری بوشهری‌ها به یاد قربانیان کشتی «سانچی» فیلم/ درد دل خانواده‌های داغدار خدمه نفتکش سانچی با معاون رئیس‌جمهور پناهجویان باید از اروپا بروند پاسخ وزارت خارجه به شایعات: مقصد نفتکش سانچی کره جنوبی بود نه کره شمالی/ وزارت خارجه در این موضوع کوتاهی نکرد زلزله فیروزکوه را لرزاند عزاداری بوشهری‌ها به یاد قربانیان «سانچی» /تصاویر حادثه رانندگی برای شناگر ایرانی/همسر حمیدرضا مبرز درگذشت عیدی سال 97 مددجویان مناطق زلزله زده 3 برابر پرداخت می‌شود منتفی شدن باکامنگا، فرصت اعاده حیثیت به قربانی تصویری از عامل انفجار و غرق شدن کشتی سانچی چرا حادثه نفکش سانچی مشکوک است؟ ایران از ارائه هیچ کمکی به سوریه دریغ نمی‌کند افشای روابط پشت پرده شبکه جم در "دوربرگردان"/فیلم عیدی امسال کارمندان و بازنشستگان چقدر است؟ تصویر کشتی فله‌بر چینی که موجب بروز حادثه نفتکش سانچی شد گزارش تکراری! آتش سوزی گسترده در میدان 17 شهریو‌ر مشهد کمیته پیگیری حادثه سانچی به ایران بازگشت / تصمیم‌گیری برای انتقال پیکرهای دریانوردان ایرانی تا ساعاتی دیگر درد دل خانواده‌های جان باختگان نفتکش ایرانی با مسئولان + فیلم تحریم رئیس قوه یک کشور عبور از خطوط قرمز بین المللی است/ تلاش دریانوردان جانباخته برای کشور جهادگونه بود

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me