تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:ایرنا
دسته:دسته بندی نشده
کد خبر:13769332
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۱۶:۵۵

خراسان رضوی نیازمند 430 هزار شغل جدید/ تداوم پرداخت مطالبات مردم از موسسات مالی

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: براساس هدفگذاری برنامه ششم توسعه، این استان نیازمند ایجاد 430 هزار شغل جدید در مدت پنج سال است.
خراسان رضوی نیازمند 430 هزار شغل جدید/ تداوم پرداخت مطالبات مردم از موسسات مالی

علیرضا رشیدیان روز یکشنبه در برنامه زنده رادیویی 'مردم و مسئولان' در تشریح فعالیتهای دولت تدبیر و امید در استان افزود: برنامه توسعه استان براساس اسناد بالادستی تهیه و به مرکز ارسال شده و در این راستا برای رسیدن به نرخ بیکاری هفت درصدی در خراسان رضوی ، نیازمند تامین این تعداد شغل هستیم.
وی با تاکید بر اینکه در سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال، مهمترین مساله مسئولان عالی نظام بحث افزایش تولید و اشتغال است بیان داشت: برای ایجاد این میزان شغل در پنج سال برنامه ششم نیازمند 620 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در صنایع و بخشهای مختلف استان هستیم.
استاندار خراسان رضوی اضافه کرد: این مقدار سرمایه گذاری برای استان بزرگ و با استعداد خراسان رضوی قابل دستیابی است چنانکه تا کنون 580 میلیون دلار جذب سرمایه در استان صورت گرفته و می توان با بهره گیری از توانایی های این خطه به سرمایه گذاری بیشتر در منطقه دست یافت.
وی گفت: امسال وجود 320 هزار بیکار در استان ثبت شده است، استان با 45.2 درصد نرخ مشارکت اقتصادی نرخ بیکاری بالاتر از میانگین کشور دارد که باید با همت بخشهای دولتی و خصوصی در سال اول برنامه ششم توسعه 123 هزار شغل در استان ایجاد شود.
رشیدیان افزود: استان رقمی بالاتر از 160 هزار شغل را هدف گذاری کرده و سهم هر یک از بخشهای صنعت، کشاورزی، گردشگری و خدمات را در این بین تعیین شده است.

* ایجاد 81 هزار شغل در 6 ماه
استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: در نیمه نخست امسال 81 هزار دفترچه تامین اجتماعی با قرارداد پایدار اشتغال برای شاغلان صادر شده است که این آمار نشان می دهد در این مدت به نیمی از اهداف اشتغالزایی استان دست پیدا کرده ایم و تا پایان سال از 160 هزار شغل نیز فراتر خواهیم رفت.
رشیدیان گفت: امروز در نشستی با محوریت امور زیربنایی استان، ایجاد 17 طرح تولیدی و اشتغالزا به تصویب رسید که راه اندازی این طرح ها به تنهایی 6 هزار شغل ایجاد خواهد کرد.
استاندار خراسان رضوی گفت: تاکنون با 11 درصد افزایش صادرات، حدود یک میلیارد و400 میلیون دلار کالا از استان صادر شده که رشد هشت درصدی آن، نشان دهنده پیشی گرفتن صادرات استان از برنامه ریزی های قبلی است.
وی جایگاه شایسته بخش معدن در ایجاد اشتغال در استان را یادآور شد و گفت: در استان 44 نقطه معدنی با قابلیت های اشتغالزایی بالا وجود دارد که به همراه بخش کشاورزی و تشکیل کارگروه اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی می توان به رفع مشکل اشتغال این قشر اقدام کرد. البته باید در این زمینه دانشگاهها نیز وارد عمل شوند و تسهیلاتی نیز برای متقاضیان در نظر گرفته شده است .

* اعطای 240 میلیارد ریال مکمل های فنی و اعتباری در خراسان رضوی
وی گفت: امسال از بودجه استان 240 میلیارد ریال کمکهای فنی و اعتباری به حوزه های باغداری، کشاورزی، صنعت و گردشگری اختصاص یافته که در بخش اعتبارات ردیف 18، حدود هزار و 840 میلیارد تومان با 2 تا 8 درصد تخفیف در سود پرداخت شده که عمده این تخفیفها به صنایع دانش بنیان تعلق گرفته است .
رشیدیان افزود: در ردیف تبصره 16 که به تسهیلات خوداشتغالی معروف است پرداخت بالغ بر هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات برای 12 هزار طرح تصویب شده است.
وی بیان داشت: پارسال 550 میلیارد ریال در بخشهای روستایی و محروم استان جذب سرمایه شد و امسال با تهیه 125 طرح و تصویب 80 طرح، اعطای 600 میلیارد ریال تسهیلات در این خصوص برای مناطق محروم و روستایی ابلاغ شده است .
رشیدیان اضافه کرد: از هفته گذشته اعطای 100 هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری ابلاغ شد که سهم خراسان رضوی از این رقم حدود پنج درصد است که در قالب تسهیلات 6 درصدی اعلام شده است.
وی در خصوص تسهیلات اشتغال پایدار گفت: تاکنون در استان پرداخت 2 هزار و 130 میلیارد ریال تسهیلات برای روستاها و شهرهای زیر 10هزار نفر جمعیت ابلاغ شده و روستاییان و افراد متقاضی دریافت تسهیلات اشتغال می توانند برای دریافت این تسهیلات در سامانه کارا به نشانیwww.kara.mcls.gov.ir نامنویسی کنند.

*اعطای نزدیک به 160 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی
استاندار خراسان رضوی خاطر نشان کرد: بانکهای استان در 9 ماهه امسال 157 هزار و 560 میلیارد ریال تسهیلات پرداخته اند که 22 هزار و 250 میلیارد ریال سهم کشاورزی، 47 هزار و 50 میلیارد ریال سهم صنعت و معدن و 17 هزار و 700 میلیارد ریال نیز سهم خدمات بوده است و حوزه مسکن و ساختمان نیز با تحرک نسبی 13 هزار و 80 میلیارد ریال از این تسهیلات بهره برده است .

*سپرده های موسسات مالی در حال تسویه است
رشیدیان با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص موسسات اعتباری و مالی و تعیین سپرده و مطالبات سپرده گذاران نیز گفت: نخستین موسسه ای که تکانهای اقتصادی از آنجا آغاز شد موسسه مالی و اعتباری میزان با 970 هزار حساب و 34 هزار میلیارد ریال مطالبه و یکهزار کارمند بود که با همکاری بانک مرکزی، دادگستری و بانک صادرات بیشتر آنها جمع شد.
وی ادامه داد: موسسات مالی و اعتباری فرشتگان، الزهرا، بدرتوس و پیوند هم در کاسپین ادغام شد و هم اکنون تعیین تکلیف سپرده گذاران آنها در حال انجام است و تاکنون 630 هزار سپرده گذار موسسه فرشتگان تعیین تکلیف شده اند.
او با بیان اینکه پرداخت های موسسه مالی الزهرا هم از اواخر هفته گذشته و از 100 میلیون ریال آغاز شده است افزود: تا کنون 17 هزار و 175 حساب این موسسه تعیین تکلیف شده است.
استاندار خراسان رضوی گفت: 98 درصد از سپرده گذاران موسسه مالی و اعتباری وحدت نیز تا سقف یک میلیارد ریال تعیین تکلیف شده اند و 9 هزار و 720 نفر دیگر برای تعیین تکلیف باقی مانده اند که کار آنها در حال پیگیری است.
رشیدیان ادامه داد: موسسه مالی و اعتباری افضل توس هم تا سقف یک میلیارد ریال مطالبات سپرده گذاران را پرداخت کرده است و به سپرده گذاران موسسه بدرتوس هم تا 50 میلیون ریال پرداختها آغاز شده و پرداختهای موسسه مالی و اعتباری پیوند هم در حال پیگیری است.

*تعیین وضعیت سهام شرکت پدیده
استاندار خراسان رضوی در خصوص شرکت پدیده هم گفت: مشکلات قانونی، تعیین تکلیف مطالبات، مشکل سهام، موافقت نامه های اصولی و مجوزهای ساخت و ساز این شرکت حل شده است. در این موسسه پیش از این 80 درصد سهام مربوط به مدیران و 20 درصد متعلق به مردم بود و اکنون این روند برعکس شده و با روند خوبی که در حال انجام است بعضی از طرح های این شرکت هم تا دهه فجر افتتاح می شود.
رشیدیان در مورد سهام پدیده هم گفت: سهم جدیدی منتشر نمی شود و همان افرادی که سهام این شرکت را خریداری کرده اند می توانند سهام خود را بفروشند و سهامداران تاکنون 2.5 میلیون سهم را خرید و فروش کرده اند.

* آلودگی هوای مشهد و فرسودگی خودروهای بخش خصوصی
استاندار خراسان رضوی در خصوص آلودگی هوای مشهد هم گفت: از ابتدای امسال هوای مشهد در 72 درصد روزها پاک و سالم و 28 درصد ناسالم بوده است که نسبت به گذشته روزهای ناسالم افزایش یافته است.
رشیدیان با بیان اینکه 30 درصد آلودگی هوای شهر مشهد مربوط به منابع ثابت مانند کارخانه ها است افزود: 70 درصد این آلودگی به منابع متحرک مانند موتورسیکلت ها، کامیون و خودروهای فرسوده مربوط می شود.
وی اظهار کرد: 75 درصد ناوگان حمل و نقل عمومی در بخش دولتی با میانگین 7.5 ساله فعالند در حالی که 85 درصد ناوگان بخش خصوصی فرسوده است که کمترین فرسودگی مربوط به بخش تاکسیرانی است که از 13 هزار تاکسی موجود، 2 هزار خودرو فرسوده دارد.
رشیدیان با اشاره به تسهیلات اعطایی برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی گفت: برای نوسازی هر دستگاه تاکسی 200 میلیون ریال با نرخ سود 11 درصد و برای بخش حمل و نقل بار 80 درصد تسهیلات تا سقف سه میلیارد و 500 میلیون ریال با نرخ سود 9 درصد و برای بخش حمل و نقل مسافر هم 70 درصد تسهیلات تا سقف سه میلیارد و 500 میلیون ریال و با نرخ سود 10 درصد داده می شود.
وی افزود: برای جایگزینی اتوبوس های شهری طبق برنامه وزارت کشور تا سال 1400، 65 درصد تسهیلات و 35 درصد کمک بلاعوض داده می شود.

* انتقال فرودگاه
رشیدیان در خصوص بحث انتقال فرودگاه شهید هاشمی نژاد با اشاره به شکایات بسیار از آن، اظهار کرد: با پیگیری وزیر راه و شهرسازی ایجاد باند سوم مورب مشهد تصویب شده است که از اوایل سال آینده به پیمانکار سپرده می شود.
وی به تاثیر ایجاد این باند در کاهش آلودگی هوا و نیز صوتی ادامه داد: با توجه به اینکه بخشی از زمین های مزرعه نمونه آستان قدس رضوی هم در محدوده این طرح قرار دارد امیدواریم با کمک این آستان و نیز نیروی زمینی ارتش در شمالشرق روند انتقال فرودگاه انجام شود.
خبرنگاران: مصطفی نخعی، ناصراسدزاده هروی ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی
3221/7507/5132

خراسان رضوی نیازمند 430 هزار شغل جدید/ تداوم پرداخت مطالبات مردم از موسسات مالی #سياسي #استاندار خراسان رضوي #اشتغال زايي #موسسات مالي #استاندار خراسان رضوی #بی کاری
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image


دهه فجر فرصتی برای تقویت روحیه انقلاب نسل جوان جشنواره قرآنی روستایی و عشایری در گیلان برگزار می‌شود واکنش دبیرکل سازمان ملل به ناآرامی‌های اخیر ایران شلیک موشک بالستیک یمن به سمت فرودگاه «جازان» کاوه رضایی مقابل کلوب بروژ بازی می‌کند تغییر فرهنگی برنامه رژیم صهیونیستی برای براندازی نظام اسلامی + فیلم شلیک موشک بالستیک یمنی به سوی فرودگاه جیزان عربستان ثبت میراث جهانی ساسانی بیشابور و فیروزآباد در مجمع یونسکو فرمانده سپاه محمد رسول‌الله: امروز دشمن در برابر نظام ما مستأصل شده است قرائت دعای توسل با حضور میثم مطیعی در شهرستان کوهبنان عکس/ جولان اسطوره ژاپنی‌ها در خیابان‌های تهران دیدار صنعت فجر مقابل نماینده رشت آرسنال و نقشه برای جذب اوبامیانگ، میختاریان و مالکوم گوترش در خصوص ناآرامی‌های اخیر ایران چه گفت؟ کمپین انصارالله در مناطق مختلف یمن برای جذب نیرو برف و سرما مدارس اردبیل را برای سومین روز متوالی تعطیل کرد دلخوری شدید پرز از توقعات بالای رونالدو تذکر 24 نماینده درمورد اظهارات روحانی درباره نقد امام زمان روایت جدید بانک مرکزی از گرانی سفره غذایی مردم اینستاگرام برنده نبرد استوری‌ها ستاره‌های ایرانی را در اردوی تیم روسی ببینید تیلرسون: فشارها بر کره شمالی ادامه خواهد داشت جستجوی 9 ماهه برای یافتن کودک خلخالی +عکس پرسپولیس رکورددار کسب جوایز مرد سال فوتبال ایران شد وضعیت پرونده پرپچیچ، بازیکن سابق استقلال زهرا سادات موسوی مدیرکل دفتر هماهنگی امور بانوان شد بحران شدید مصدومیت در اردوی یوونتوس جریمه سنگین برای حریف پرسپولیس در امارات آقای رئیس جمهور! نپسندید که ملت ایران به بردگی برود! / راه اعتدال؛ بهره‌برداری از فضای مجازی با مدیریت ایرانی است سردرگمی شرکت‌ها برای تجارت با ایران برگزاری همایش پاسداشت سرو شعر کرمانشاهی پیام تسلیت مدیریت حوزه علمیه استان تهران در پی حادثه سانچی اعتراض غیرمنتظره مراجعه کننده مردمی به دفتر نماینده بیجار+ توضیحات لاریجانی: ایران به دوستی با قطر پایبند است کاهش مقالات چاپ شده در مجلات کم اعتبار/رسالت معاونت پژوهشی سیاستگزاری برای دانشگاه است ایران جزء موفق‌ترین کشورها در تامین امنیت است نباید جزء جریان ساکتین و بی‌تفاوت‌ها باشیم برگزیدگان جشنواره تجسمی هفته قرآن و عترت فارس معرفی شدند انقلاب اسلامی، دانشگاه بزرگ انسان‌سازی است / دانشگاه انقلاب تعطیل‌بردار نیست توسعه روابط بانکی زمینه‌ساز گسترش روابط اقتصادی تأسیس واحدهای دانشگاه آزاد در سوریه عزم ایران برای افزایش 20 میلیونی گردشگری دانلود؛ خطا و تکل‌های وحشتناک دنیای فوتبال در فصل 2017/18 (قسمت اول) دانلود؛ تبریک تولد لرد بنتنر توسط باشگاه آرسنال شورای امنیت ملی شاه چگونه در باره سرکوب بحث می‌کرد؟ بختیار: کسی می‌بَرد که یک ربع بیشتر استقامت کند در دیدار علی لاریجانی با روسای مجلس عراق و قطر چه گذشت؟ «جهان آرا» یک‌تنه مقابل رسانه‌های بیگانه ایستاد علائم عفونت کلیه‌ها را بشناسید
مدارس نوبت صبح سه شنبه 26 دی در استان اردبیل تعطیل شد باند زورگیری را شناسایی کنید آیا زلزله فیروزکوه گسل تهران را فعال کرده است؟ چرا نفتکش ایرانی «سانچی» دچار حادثه شد؟ عیدی امسال کارمندان و بازنشستگان چقدر است؟ مرگ گلر تیم بانوان ملوان به علت ایست قلبی ورود سامانه بارشی به ایران حادثه رانندگی برای شناگر ایرانی/همسر حمیدرضا مبرز درگذشت دستگیری پدر و مادر آمریکایی که 13 فرزند خود را اسیر کرده بودند داور جنجالی دیدار نانت و پاری سن ژرمن، محروم و کارت قرمز مدافع نانت، بخشیده شد قیمت سکه و ارز امروز 26 دی 96 سنج و دمام زنی مردم بوشهر در غم دریانوردان سانچی (فیلم) چرا پرچم پاناما به‌روی نفتکش ایرانی نصب بود؟ نقاشی کشتی سانچی روی کانکس‌های زلزله زدگان/عکس پایان امید! / نفتکش سانچی، دل را به اعماق اقیانوس زد عناوین روزنامه‌های ورزشی 26 دی 96/ تمدید 2 ساله در انتظار شفر +تصاویر مصدومیت 15 نفر در تصادف اتوبوس کاشان-قم عکس/ نمایی از قبل و بعد قاتل سانچی فیلم/ سنج و دمام بوشهری‌ها برای جانباختگان سانچی لحظات اولیه برخورد کشتی چینی با نفتکش سانچی +فیلم در برنامه نود دیشب چه گذشت؟ / سختی‌های آقای رکورد در استقلال پیکر شهید «محسن برزگرزاده» در اسلامشهر تشییع شد اردوغان دستور سرنگون کردن هواپیمای جنگنده روسیه را داد دختر 17 ساله آمریکایی، خانه وحشت پدر و مادر بی‌رحمش را لو داد+ تصاویر پاسخ به تمام شایعات درباره حادثه نفتکش سانچی/ از حمله آمریکایی‌ها تا وجود اتاق امن در کشتی وداع تلخ خانواده شهدای گیلانی نفتکش سانچی بازداشت پدر و مادری که 13 فرزند خود را با زنجیر بسته بودند! + تصویر آتش سوزی گسترده در میدان 17 شهریو‌ر مشهد غرق شدن «سانچی» و چند ابهام نفتکش‌های جدید ایران در مسیر سانچی تهرانی‌ها زلزله امروز فیروزکوه را چقدر جدی بگیرند؟ بازیکن استقلال با سهمیه فیفا رفت واکنش مشاور سیاسی قالیباف به گزارش نجفی: اینکه یک قرارداد مشکوک یک میلیاردی را پیراهن عثمان کنیم چه معنایی دارد؟ / چرا در گزارش نجفی یک جمله خطاب به دولت نمی‌بینیم؟ مدارس اردبیل سه شنبه تعطیل است دیدار استاندار آذربایجان‌شرقی با خانواده بهرام اتحاد+تصاویر دستگیری 600 مجرم پایتخت در قالب طرح رعد زمان توقف تولید تندر 90 و ساندرو اعلام شد مدارس کدام استان‌ها فردا 26 دی ماه تعطیل شد فیلم/ عزاداری سنتی بوشهری‌ها در وداع با جانباختگان نفتکش سانچی آیا زلزله دیشب فیروزکوه با گسل‌های تهران مرتبط است؟ ناگفته‌های بهزاد نبوی از آیت‌الله هاشمی/رجایی ساچمه پلو می‌داد هاشمی جوجه کباب/زورش به فشارها نرسید پیشنهاد تبدیل خط اعتباری مسکن مهر به افزایش سرمایه بانک مسکن /آمادگی برای سم زدایی گسترده در نظام بانکی و پولی کشور فراهم نبود واکنش مشاور سیاسی قالیباف به گزارش نجفی: اینکه یک قرارداد مشکوک یک میلیاردی را پیراهن عثمان کنیم چه معنایی دارد؟ / چرا در گزارش نجفی یک جمله خطاب به دولت نمی‌بینیم؟ بخش خبری 20: 30 مورخ 25 دی ماه 96 + فیلم بندرانزلی/مراسم وداع با جانباختگان حادثه نفتکش «سانچی» ایران اعلام تشکیل نیروی مرزی جدید آمریکا در سوریه را مداخله آشکار در امور داخلی این کشور خواند رییس جمهوری: اختلاف میان همسایگان باید با گفت وگو حل و فصل شود/ همواره در کنار دولت و ملت قطر هستیم باید در مسائل اساسی دنیای اسلام صریح باشیم/فلسطین مسئله مهم دنیای اسلام است که نادیده گرفته می‌شود پرواز عجیب خودروی مرد معتاد +عکس خانه وحشت پدر و مادر بی‌رحم آمریکایی لو رفت +تصاویر

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me