تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:عقیق
دسته:مذهبی()
کد خبر:14434841
۱۳۹۶/۱۱/۲۳ ۱۳:۵۶

یادداشت یک شاعر برای حاتمی کیا/ ققنوس استشهادی

احمد بابایی از شاعران کشورمان در واکنش به سخنان شب گذشته ابراهیم حاتمی کیا در جشنواره فیلم فجر یادداشتی را نوشت که در بخشی از آن آمده: هنرمندی که خود را وابسته به نظامِ شهدا می‌داند، در صورت لزوم، عملیات استشهادی خواهد کرد.
یادداشت یک شاعر برای حاتمی کیا/ ققنوس استشهادی

عقیق: احمد بابایی از شاعران کشورمان در واکنش به سخنان شب گذشته ابراهیم حاتمی کیا در اختتامیه جشنواره فیلم فجر یادداشتی را نوشت و آن را در اختیار خبرگزایر فارس قرار داد.

 

بسم الله الرحمن الرحیم

می‌خواستم بگویم «کاش آوینی زنده بود و ابراهیم ما را وسط آتش می‌دید» به این کلام ناقص، خنده‌ام گرفت! آوینی که از همه مدعیان زندگی «زنده‌تر» است و نزد پروردگارش روزی می‌خورَد؛ آوینی الان «وابسته‌تر» از قبل، گره گشایی می‌کند؛ او هنوز هم «سرباز این نظام» است؛ یعنی درستش این است که بگویم سربازی این نظام، ترخیص و بازنشستگی ندارد، «شهید» که بشوی تازه، وابسته‌تر و سربازتر می‌شوی!

ابراهیم را وسط آتش دیدم! چشم‌هایش، تلاطم داشت... او خوب می‌دانست که هنرش هزینه بردار است، او بعد از سی سال روی سِن رفتن، می‌دانست که اثر هنرمندان استشهادی (چون آوینی)، مثل کشتی نوح است که تا موج طوفان نرسیده، درگیر استهزاء اراذل فرهنگی و سیاسی خواهد شد؛ او خوب می‌دانست که کشتی هنر در ساحل گیشه، امن‌تر است اما کشتی نوح برای طوفان‌ها ساخته می‌شود! ابراهیم، از هنرش کشتی نوح ساخته بود. کشتی نوح، را با ساحل گیشه چه کار !؟

هنرمندی که خود را وابسته به نظامِ شهدا می‌داند، در صورت لزوم، عملیات استشهادی خواهد کرد. ققنوسِ شهید آوینی، «حاج کاظمِ» سینمای ما، ابراهیم، در اوج هنرمندی و رندی، درست وسط آتشِ استهزاء و درست وسط طوفانِ بی غیرتیِ مسندنشینان فرهنگی، یک تنه، تنها و مردانه، بارِ دفاع از حیثیت «عباس‌های انقلاب» را به دوش کشید.

بالای سِن، وقتِ «حاج کاظم» شده بود انگار! ققنوس آوینی، بال بالی زد و خاکستر دلش خودشیفته‌های مفت خور را بی آبرو کرد. حاج کاظمِ قصه‌ی ما، مشتِ خود را گره کرده بود و چشم در چشم دوربین‌ها، شیشه دکان عرق فروش‌های سینما را خرد کرد!

اگر به کار انقلاب نیاید، شیشه جشنواره فجر را باید در چشم عمروعاص‌های سینما خرد کرد؛ ابراهیم، حق داشت، بغض کند... ققنوس، حق داشت، بال بال بزند... حاج کاظم حق داشت بخاطر عباس، آبرویش را پیش شهدا به حراج بگذارد...

سینمای استشهادی، هنر انقلابی و خلاقیت بی نظیر حاتمی کیا، منطق زلزله خیزی است که تمام دنیای کاخ نشینان فرهنگ را زیر و رو می‌کند! انگشت اشاره حاتمی‌کیا در شب جشن اهالی سینما، به سمت یک شومنِ بی‌مزه نبود، او قلب فساد و تبعیض در فرهنگ را نشان می‌داد! (به تعبیر زنده یاد سید حسن حسینی) در سینه خیلی از این اشباح، یک شهرک صهیونیست نشین می‌تپد! چقدر این شهرک‌های چرک و چندش آور، محتاج زلزله بغض آلودِ ابراهیم هستند...

ضعیف الایمان‌های سینما سال‌هاست از ستاریّت خدای شهید آوینی سوء استفاده می‌کنند و سینمای ایران را به جنایات کثیف سیاست زدگی می‌آلایند. این بی دردهای نمک به حرام، آنقدر گند به ساحت هنر و فرهنگ اضافه کرده‌اند و آنقدر به تعفن سرگین وقاحت خود، عادت کرده‌اند که اصلا تعجب نمی‌کنیم اگر آوینی و حاتمی کیا و آثار حرفه‌ای این وابسته های عاشق پیشه را به شمشیر کُندذهنِ خود بیازارند و به سُخره بگیرند و طعنه بزنند...

آروغ‌های چند بُعدیِ روشنفکرهای کودن، سکانسِ استشهادی‌ها را جذاب‌تر می‌کند!

دو چیز در ساحت انقلابِ مظلوم ما حد ندارد: «لطافت و حُسنِ استشهادی‌ها» و «حماقتِ فراعنه فرهنگ و سیاست»! قرار بود که هنر بیاید و خلق را از حیرت جهالت برهاند (از قضا سرکنگبین صفرا فزود)، حال مواجهیم با هنرمندانی که اسیر هنر خود شده‌اند!

جنگ «وابسته‌های نظامِ ولایی» با «وابستگان نظام سلطه شیطان»، جنگ «معجزه» و «سِحر» است. جنگ حُسن و کراهت! جنگ رجال و اشباه الرجال...! ابراهیم، غیرت خود را و آبروی خود را و هنر خود را و تمام آنچه از آوینی به ارث برده بود را، خرج نظام کرد. کدام نظام؟ آن نظامی که هزاران «حججی» اگر فدایی اش باشند اسراف نشده است. ابراهیم، ارزش لبخند و گریه حاج قاسم عزیز را به خوبی درک کرده است که به آسانی می‌تواند «حماقتِ فراعنه فرهنگ و سیاست» را داد بزند.

ققنوس آوینی، خوب می‌داند که زنجیر مُطلّای شبه هنر، از سینماگرانِ ساده لوحِ دنیازده، ربات‌هایی فریبنده می‌سازد که در بردگیِ شیطان، نفس می‌کشند و سینه ‌ان را به شهرک های صهیونیست نشین اجاره می‌دهند!

ابراهیم، منفعل نشد. به آداب رسانه‌ای لجن‌ها سجده نکرد. بالای سِن، انگار ابوذر به جای استخوان، سیمرغ را به دست گرفت و ناگهان از عادت زدگی ابلهانه بلاتکلیف‌ها، استفاده کرد و همان سیمرغِ خیالی را بر فرق مفتخورهای خیالاتی کوبید. ابراهیم، ابوذر شد و سیمرغ، استخوان...

خود فروش‌های ساحت هنر، غالبا با احزاب چُرتی و دم دمی مزاج و کِرم خورده، ربط و بستی دارند. این رابطه‌های چرک و چندش آور منجر به این می‌شود که لشگری فریبکار شکل بگیرد. لشگر فریبکار جبهه باطل، آرام آرام، در جنگ نرم و گرم، به دنبال این هستند که تمام علائم و آیات نظام ولایی را منهدم کنند! کار به اینجا می‌رسد؛ به اینجا که دیگر نباید انتظار داشت که صدای خمینی از حلقوم جشنواره فجر شنیده شود!

ابراهیم، سیمرغ در دست، (درست مثل ابوذر که استخوان در دست! درست مثل حاج کاظم که شیشه آژانس را ... درست مثل آوینی که حیثیت ضد انقلاب را یک جا پیاده کرده بود... درست مثل حججی و معزغلامی و حاج قاسم که حیثیت کفر و صهیونیست را...) ابراهیم، صدای خمینی را از حلقوم جشنواره بلند کرد. این نظام، ارث خمینی است؛ سلمان و ابوذر، وابسته بودن به نظام ولایی را به آموخته‌اند؛ غصب فدک به دست مفتخورهای بی سلیقه، چیزی از ارادت و سربازی و وابستگی ما به نظام خمینی کم نمی‌کند. دیشب، ابراهیم، (درست مثل چشم‌های شجاعِ شهید حججی) با بغض و فریاد خود، آبروی غاصبان فدکِ انقلاب را بُرد... تا باد چنین بادا!

#شاعر #احمد بابایی #حاتمی کیا #آوینی #ابراهیم #آتش #تلاطم #هزینه بردار
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image


چرا آشوب‌طلبان جولان می‌دهند؟ ترکیب پرسپولیس برابر السد مشخص شد هر چه باید از تقابل پرسپولیس و السد بدانید ایران خواستار قطع فوری فروش تسلیحات آمریکا و اروپا به عربستان شد حامی حل همه مسائل بر مبنای تمامیت ارضی سوریه هستیم اسرائیل به کمک آمریکا از استراتژی تحمیل اشغالگری استفاده می‌کند مراسم ایام فاطمیه و تشییع شهدای گمنام - استان‌ها بلدوزرهای صهیونیستی منزل یک فلسطینی را در جبل البابا در منطقه العیزریه در شرق قدس اشغالی تخریب کردند دادگاه جنایات قاهره، با صدور حکمی (عبدالمنعم ابوالفتوح) نام رئیس حزب مصر قوی و 15 نفر دیگر را در فهرست تروریست‌ها گنجاند کدام بیماری‌ها در مردان شایع‌تر است؟ توضیحات یکی از دراویش درباره اغتشاشات پاسداران اعلام ترکیب استقلال برای دیدار مقابل الهلال/ بازگشت رحمتی و حضور تیام در بین نفرات اصلی نرخ تورم به 8.3 درصد رسید/ تورم خوراکی‌ها 12.8 درصد شد زمین لرزه شیراز را لرزاند ائتلاف آمریکا، دیرالزور را بمباران کرد افزایش دودهم درصدی تورم روستایی طی دی ماه در زنجان ترکیب استقلال برابر الهلال؛ بازگشت رحمتی به دروازه قاسمی: برنامه موشکی ایران دفاعی و بازدارنده است/ ادعای ارسال موشک به یمن کذب است اولین گروه به لاشه هواپیما رسید آثار طرح کتاب‌خوان اسفندماه معرفی شد هازارد: من با مسی و رونالدو تفاوت دارم ضیایی: برگزاری مسابقات والیبال ساحلی سه ستاره کمی برایمان زود بود شرایط جوی استان اصفهان از فردا ناپایدار می‌شود نیروهای هلال احمر به تعدادی از اجساد جان باختگان هواپیمای تهران - یاسوج دست یافتند انتشار کتاب تفسیر سوره حمد امام خمینی به زبان اسپانیولی اصفهان| 30 جسد شناسایی شد؛ 15 پیکر قابل شناسایی هستند خانه کوتینیو مورد دستبرد قرار گرفت لاوروف: مسئله عفرین از طریق گفتگو بین سوریه و ترکیه قابل حل است اگر به جای مبارزه با فساد، با رانت نورچشمی‌ها مماشات شود، ارتجاع قطعی است گریه‌های مجری به خاطر از دست دادن عزیزش در سانحه هوایی یاسوج + فیلم شیخ ویسی: مانند برده‌ها به تمرین می‌رویم/ به خاطر مردم بازی می‌کنیم تعدادی از سرنشینان قابل شنایی هستند پیکر سرنشینان هواپیمای مسافربری پیدا شد بانوان لارستان، در یک قدمی نخستین مدال قهرمانی هندبال آسیا از اواخر وقت فردا؛ ورود سامانه بارشی به استان کرمانشاه دستگیری کیف قاپ حرفه‌ای در شیراز + فیلم ممنوعیت بیش از 70 هزار بحرینی از نامزدی در انتخابات توزیع کارت آزمون دکتری آغاز شد اطلاعیه هواپیمایی آسمان، 53 ساعت پس از سقوط هواپیما قهرمانی پرسپولیس در لیگ مسجل است و ما دنبال نایب قهرمانی هستیم احتمال ریزش بهمن روی هواپیما نتانیاهو جرأت عملی کردن تهدید خود علیه ایران را ندارد پیام نوری مالکی در پی شهادت جمعی از نیروهای حشدالشعبی پادشاه سعودی پرونده روابط با کشورهای عربی را از اختیار بن سلمان خارج کرد قاسمی: ادعای ارسال موشک به یمن با وجود محاصره کامل این کشور کذب و سناریویی ناشیانه است ماجرای تلگرام ویروسی چه بود؟ گزارش تصویری (10): دسته عزاداری آیت الله صافی گلپایگانی در روز شهادت حضرت زهرا (س) عطر شهادت لاله‌های پرپر در لرستان پیچید/ سنگ تمام مردم برای شهدا +عکس وضعیت جسدها واقعا جانسوز است/ تعدادی از اجساد در زیر برف مدفون است! +صوت
اغتشاش دراویش گنابادی در منطقه پاسداران تهران اسامی شهدای نیروی انتظامی در خیابان پاسداران فیلم لحظه حمله اتوبوس به ماموران پلیس خلاصه بازی الغرافه - تراکتورسازی جزئیات شهادت 3 مامور پلیس در درگیری خیابانی در پاسداران تهران مختصات محل سقوط هواپیما در اختیار ستاد بحران/اعزام سه فروند پهپاد ارتش به منطقه فیلم/ لحظه حمله وحشیانه دراویش گنابادی با اتوبوس به سمت مردم و نیروی انتظامی پلیس بر اوضاع در خیابان گلستان هفتم پاسداران تهران مسلط است هویت راننده اتوبوس قاتل مشخص شد ابراز خوشحالی دراویش گنابادی پس از جنایت امشب در تهران +فیلم تجمع دراویش گنابادی و درگیری شدید بین پلیس و تجمع‌کنندگان/شهادت سه مأمور/دستگیری تعدادی از دراویش لحظه حمله وحشیانه اتوبوس دیوانه دراویش گنابادی به سمت مردم +فیلم ارتش، محل سقوط هواپیما را در اختیار ستاد بحران گذاشت لاشه هواپیما پیدا شد مراسم ختم پسر احمد توکلی +تصاویر درگیری در خیابان پاسداران +فیلم شهادت سه مأمور ناجا در پاسداران تهران +اسامی شهدا لحظه برخورد اتوبوس با ماموران پلیس مسافر منصرف شده پرواز یاسوج: هوا بد بود در خانه ماندم تجمع فاطمیون تهران در روز شهادت حضرت زهرا (س) ساعت کار مراکز معاینه فنی در ماه جاری افزایش می‌یابد افزایش ساعت کار مراکز 13 گانه معاینه فنی در اسفندماه جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی چگونه هزینه خواهد شد؟ ساعت کار مراکز معاینه فنی در ماه جاری افزایش می‌یابد شهدای پلیس در آشوب پاسداران+تصاویر تایید شهادت 3 تن از نیروهای ناجا در خیابان پاسداران تهران در درگیری با دراویش هویت راننده اتوبوس دیوانه اعلام شد + عکس ­دراویش 3 مامور انتظامی را به شهادت رساندند فیلم/ اولین تصاویر از لاشه هواپیمای تهران-یاسوج جزئیات تازه از درگیری‌های خیابان پاسداران/ اسامی شهدای پلیس گل دوم الغرافه روی حرکت هوشمندانه مهدی طارمی (الغرافه 2-0 تراکتورسازی) هویت راننده اتوبوس مهاجم به ماموران پلیس مشخص شد دیشب 300 نفر در تهران بازداشت شدند توضیحات سخنگوی ناجا درباره شهادت 3 مامور نیروی انتظامی در پاسداران تهران + فیلم توضیحات سپاه درباره نحوه پیدا کردن لاشه هواپیمای تهران-یاسوج تجمع دراویش گنابادی در خیابان پاسداران فیلم/ محل سقوط هواپیمای تهران - یاسوج نحوه حمله اتوبوس دیوانه به ماموران نیروی انتظامی + فیلم توضیحات وزیر درباره تماس تلفنی مسافر هواپیما 3 شهید و چند مجروح ماموران انتظامی در پی حمله «اتوبوس دیوانه» دراویش+فیلم شهادت 3 مأمور ناجا در پاسداران تهران به شهادت رسیدند شهادت 3 مأمور ناجا در پاسداران تهران پایان آشوب دراویش در پاسداران تهران جزئیات جنایت دراویش گنابادی / اسامی شهدای پلیس هویت راننده اتوبوس مهاجم به ماموران پلیس مشخص شد فیلم/ اولین تصاویر از لاشه هواپیمای تهران-یاسوج آخرین وضعیت درگیری دراویش و پلیس پیش بازی چلسی-بارسلونا؛ بازیِ فصل میزبان، چالش واقعی مسی و یاران (به همراه نظرسنجی) خلاصه بازی ذوب آهن 2-0 لوکوموتیو 3 تن از نیروهای ناجا به شهادت رسیدند

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me