تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:تسنیم
دسته:سیاسی-سیاسی-مذهبی-سیاسی()
کد خبر:14455118
۱۳۹۶/۱۱/۲۴ ۱۱:۰۸

حجت‌الاسلام طباطبایی: آیت‌الله خامنه‌ای بی نظیر است/ کارنامه نویسنده نامه به رهبری را از خانواده شهدا و مجلس بپرسید

استاد برجسته اخلاق با تاکید بر اینکه آیت الله خامنه‌ای بی‌نظیر است، گفت: نباید اقتدار و وجاهت رهبری را با هیچ اقتداری عوض کنیم و ما هر چه به آبروی رهبر لطمه بزنیم به نظام لطمه زده‌ایم.
حجت‌الاسلام طباطبایی: آیت‌الله خامنه‌ای بی نظیر است/ کارنامه نویسنده نامه به رهبری را از خانواده شهدا و مجلس بپرسید

حجت‌الاسلام و المسلمین سید مهدی طباطبایی از اساتید معروف اخلاق  و شاگرد برجسته امام خمینی در گفت‌وگوی اختصاصی با تسنیم، درباره فیلمی که به تازگی در فضای مجازی از جلسه انتخاب آیت‌الله خامنه‌ای به رهبری منتشر شده است، گفت: آیت‌الله خامنه‌ای فردی مهذب، باخدا و مقتدر است. ایشان به اطلاعات روز کشور و به زیربناها آشنا هستند و این آشنایی از دوره ریاست‌جمهوری ایشان نیز بوده است.

وی با اشاره به سوابق اجرایی آیت الله خامنه‌ای و شناخت ایشان از مسائل کشور از گذشته تاکنون، یادآور شد: آیت‌الله خامنه‌ای در زمان جنگ نماینده امام در شورای عالی دفاع بودند و آن زمان هم مسائل اجتماعی را خیلی خوب می‌دانستند. وقتی هم ایشان با نخست‌وزیری موسوی مخالفت کرد، حساب شده بود. آیت‌الله خامنه‌ای وقتی می‌خواست به عنوان رهبر انتخاب شود با تواضع گفتند نمی‌خواهم رهبر شوم. 

فرمایشات آیت‌الله خامنه‌ای در جلسه انتخاب به رهبری از روی تواضع بود

حجت‌الاسلام و المسلمین طباطبایی با اشاره به ادعای برخی دشمنان که صحبت‌های ایشان در جلسه مجلس خبرگان 68 را ناشی از عدم صلاحیت معظم‌له می‌دانند، گفت: این صحبت‌هایی که درباره ایشان شده، "بی عقلی" است. فرمایشات آیت الله خامنه‌ای در آن زمان، از روی "تواضع" بود. ایشان وقتی می‌خواستند به عنوان رهبر انتخاب شود با تواضع گفت که نمی‌خواهم رهبر شوم. خود امام خمینی و همه اولیای الهی هم همینگونه بود.

این شاگرد برجسته امام راحل با اشاره به خاطره‌ای از سال‌های اول انقلاب و تواضع امام خمینی تصریح کرد: اولین مجلس شورای اسلامی که تشکیل شد آقای فخرالدین حجازی بر روی منبر رفت و خطاب به امام گفت: "ای سلیمان زمان قضاوت کن! ای داود زمان...." امام خمینی گفتند "این حرفها را نزنید چون برای علمای بزرگ هم زیاد است که چه برسد به من طلبه که این نشان از تواضع است. گفت نفس گاهی باور می‌کند این حرف‌ها را و این کمال آقایی شخص است".

آیت‌الله خامنه‌ای فردی مهذب، باخدا و مقتدر است که برخی مسائلی که امام خمینی اطلاع نداشت، ایشان دارند. ایشان به اطلاعات روز کشور و به زیربناها آشنا است. در زمان ریاست جمهوری به اوضاع بیشتر هم آشنا شدند.

 

وی افزود: یادم هست آقای خلخالی نطق پیش از دستوری در سال چهارم نمایندگی مجلسش داشت و خطاب به امام راحل گفت "شما رهبر زمان هستید و شما باید فتوا بدهید و چنین و چنان." همان جا امام خمینی که مشروح مذاکرات مجلس را می‌شنید، نامه زد و آقای هاشمی نیز گفت که باید نامه امام را بخوانم. امام در آن نامه نوشته بودند که به آقایان بگویید این مسائل مربوط به علمای بزرگ است و نه به من طلبه. شما وظیفه دارید رأی خود را درست بدهید، اگر خلاف شرع حکم بدهید شورای نگهبان برمی‌گرداند.

حجت‌الاسلام و المسلمین طباطبایی در پاسخ به پرسش تسنیم درباره نامه یکی از سران فتنه که اخیراً خطاب به رهبرانقلاب منتشر شده، متذکر شد: هرچیزی یک متولی دارد و هر متولی در زمان خودش یک وظایفی دارد و هر فردی باید در زمان خودش وظایف خود را به خوبی انجام دهد و اگر قوتی در آن زمان داشته، قطعاً کاستی‌هایی هم داشته است.

اگر قالیباف رئیس‌جمهور می‌شد برای نظام بهتر بود

این استاد اخلاق گفت: من سال 92 با آقای روحانی نبودم و با آقای قالیباف بودم و از آقای قالیباف به تمام معنا حمایت کردم. اعتقادم هم این بود که قالیباف اولویت دارد و اگر قضیه دانشگاه را در مناظره مطرح نمی‌کرد و اگر روحانی سنگ در دامن قالیباف نمی‌انداخت، قالیباف حتما انتخابات را برده بود و به نظر من اگر قالیباف برده بود، برای نظام بهتر بود. 4 اصل کلی در نظام وجود دارد. اصل اول، حفظ نظام است و هرطور که به نظام ضربه بخورد، گناه کرده‌ایم.

وی افزود: اصل دوم حفظ دستاورد‌های نظام است. این دستاورد‌ها کم نیست. ما یک نظام استقلالی و قدرتمند در منطقه هستیم. دستاورد‌های نظام فراوان است، استقلال، امنیت و آزادی هر سه اینها دست‌آورد‌های نظام هستند. اصل سوم رهبری است. رهبری نظام باید حفظ شود. چه کسی را می‌خواهیم جای آیت‌الله خامنه‌ای بگذاریم؟ آقای هاشمی که درود خدا بر او باد انسان باهوشی بود. به جدم قسم اگر آن روز یک لحظه به ذهنش خطور می‌کرد که برای حفظ نظام بهتر از ایشان کسی هست حتما آن را معرفی می‌کرد و از هیچ چیزی هم نمی‌ترسید و قدرتش هم بالا بود. من با ایشان بسیار دوست بودم و با ایشان راجع‌به خیلی چیز‌ها صحبت کردم و باید بگویم که در مرگ هاشمی من مردم و زنده شدم.

آیت‌الله خامنه‌ای نه تنها مثل ندارد، بی نظیر است

این شاگرد قدیمی امام خمینی(ره) با تأکید بر اینکه به نظرم آیت‌الله خامنه‌ای نه تنها مثل و مانند ندارد بلکه  بی‌نظیر است، گفت:  با قدرت این حرف را می‌زنم و ترسی ندارم. اصل چهارم حفظ آبروی مردم است. فکر نکنیم که ما هر چه آبرو بریزیم، بهتر است. الان بالاترین ضرری که به کشور خورده آبروریزی است. آبروی اشخاص نباید بریزد. چرا این فساد‌ها به وجود آمده است؟ چون آبرو‌ها رفته است. آیا آبروی‌مان را رهبر برده است؟ خیر؛ ایشان که به همه نظام آبرو داده است. آبرویمان را اقتصاد برده است و از لحاظ اقتصادی و مفاسد اقتصادی آبرویمان رفته است.

ما هر چه به آبروی رهبر لطمه بزنیم به نظام لطمه زده‌ایم و این خیانت است. آبروی رهبر باشد، کشور محترم است و بدانید از گناهان کبیره، تهمت و ظلم به رهبری است.

 

حجت‌الاسلام و المسلمین طباطبایی با بیان اینکه ما نباید اقتدار و وجاهت رهبری را با هیچ اقتداری عوض کنیم، گفت: امام خمینی با چه به ایران آمده، با چه موشکی، با چه اسلحه‌ای؟ ایشان حتی یک چاقوی میوه خوری در کیفش نداشت اما آبرو داشت. ما هر چه به آبروی رهبر لطمه بزنیم به نظام لطمه زده‌ایم و این خیانت است. آبروی رهبر باشد، کشور محترم است و بدانید از گناهان کبیره، تهمت و ظلم به رهبری است.

وی افزود: این 4 مورد اصل هستند، حالا چه شده که این جوری شده است؟ یا حفظ نظام نکرده‌ایم، یا حفظ دست آورد نکرده‌ایم و یا حفظ رهبری و یا حفظ آبرو نکرده‌ایم. باور بفرمایید که هر 4 مورد را حفظ نکرده‌ایم. حالا باید دید کدامش مهم است و بنظر من مهم‌ترینش رهبری است که باید حفظ کنیم.

رهبر انقلاب در حد اعلی نظارت و ارشاد می‌کنند؛ بقیه کارهای به عهده مجریان کشور است

شاگرد برجسته امام خمینی با تاکید بر اینکه هرکس در دوران مسئولیتش مسئول زمان خودش است و رهبر در حد اعلی نظارت و نظارت بالا دارد و راهنمایی و ارشاد می‌کند و بقیه کارها با مجریان است. همان کس که نامه نوشته{کروبی} زمانی جزو مجریان ممکلت بوده که باید از خانواده شهدا و مجلس سئوال کنیم که ببینم چه کارها کرده که جای بحث‌اش اینجا نیست.

نباید بسیجیان که نور چشمان ما هستند را متهم کرد؛ سپاه بازوی ولایت است

استاد برجسته خلاق کشور در پایان با اشاره به اینکه باید به بحران‌ها توجه کنیم و تا می‌توانیم با افراد مدارا کنیم، خاطرنشان کرد: بسیج بسیار ارزشمند است و نباید بگذاریم که خدای ناکرده بسیجیان متهم شوند چراکه بازوان انقلاب و نور چشمان ما هستند و نباید کم طاقت شوند. سپاه و نیروی‌های مسلح را هم ارج می‌نهم. سپاه بازوی ولایت است و از این جهت امتیاز دیگری دارد. امیدوارم باقی مانده عمرم در خدمت اسلام باشم و هرجا به اسلام لطمه بخورد تا پای جان می‌ایستم.


* بخش دوم این گفت‌وگو درباره نهضت امام خمینی به زودی منتشر می‌شود

** گفت‌وگو از عباس کلاهدوز و محمدعلی سافلی


انتهای پیام/

R1381/P1360/S1,10,1127/CT1
#قالیباف #روحانی #سید مهدی طباطبایی #حجت الاسلام طباطبایی #آیت الله خامنه ای #شاگرد امام خمینی #آیت الله خامنه‌ای #انقلاب اسلامی #حجت‌الاسلام سیدمهدی طباطبایی #محبوبیت رهبر انقلاب #انتخاب رهبری #تاریخ انقلاب
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


شکارچیان بی‌توجه به آنفلوآنزا، دام هوایی پهن می‌کنند آخرین اخبار از سانحه هواپیمای تهران یاسوج علیپور راه دروازه را گُم کرده بود بازیگر فیلم «زیر درختان زیتون» درگذشت منابع خبری عراقی: آمریکا درپی تهدیداتی که دریافت کرده، تدابیر امنیتی را در اطراف پایگاه‌های نظامی خود در عراق افزایش داده است. رحیمی جزئیات جلسه کمیسیون امنیت ملی درباره حوادث خیابان پاسداران را تشریح کرد / 360 نفر بازداشت شدند بیانیه آمریکا در محکومیت حمله داعش به نیروهای حشد شعبی از فروش‌های نجومی در نمایشگاه خانم بازیگر چه خبر؟ اسکناس‌های کره شمالی (عکس) جعفرزاده: چرا صداوسیما به‌جای نمایش تصاویر خصوصی، اسناد جاسوسی را منتشر نکرد؟ گلایه تیران و کرونی‌ها از اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان مراسم تشییع نمادین حضرت زهرا (س) در اسفندان کمیجان برگزار شد+تصاویر افرادی که پاس را نابود کردند کجا هستند/ آقای احمدی‌مقدم کجاست؟ برگزاری اولین کنفرانس بین المللی اهل بیت و ائمه مذاهب در تانزانیا نُجَباء منافع آمریکا را به خطر انداخته است/ ایران هرگز دست از پشتیبانی جبهه مقاومت بر نمی‌دارد در عزاداری‌ها به ذکر مصائب اهل بیت (ع) اکتفا نشود/تمام اصول و فروع اسلام در خطبه حضرت زهرا (س) جمع است مسئولان با مدیریت وتدبیر حوادث و سوانح را کاهش دهند فیلم/ قتل به خاطر جای پارک ماشین در داراب توضیحات لاریجانی درباره اتفاقات پاسداران شیراز|جشنواره تئاتر فجر با 6 نمایش کار خود را آغاز می‌کند ریو فردیناند: چلسی در دفاع بی نقص بود اما زمین نیوکمپ بزرگتر است؛ بوسکتس می‌تواند با دمپایی مخملی به زمین برود آخرین اخبار از عملیات تجسس و انتقال پیکرهای مسافران هواپیمای تهران یاسوج تداوم کاهش قیمت طلای جهانی وزیر خارجه اسپانیا: امیدوارم در سایه گفت‌وگو به برقراری ثبات در منطقه و جهان عمق ببخشیم تولید بیش از 750 هزار تن نیشکر در کشت و صنعت سلمان فارسی ادامه واردات برنج به کشور در فصل ممنوعیت بازداشت 3 مرد فرانسوی به اتهام آدم‌خواری مشکل اشتغال با حرف حل نمی‌شود آغاز خواب زمستانی اقتصاد ایران جشنواره گل بایرن مونیخ در شب توقف بارسا 50 درصد قیمت مسکن حباب است؟ سرمربی بارسلونا: صعود تیم ما هنوز قطعی نشده است ورود دانشگاه آزاد اسلامی به کنسرسیوم دانشگاه‌های امارات بیگانگان بیشتر از مردم منطقه از دخالت نظامی در خاورمیانه ضربه خوردند دلالان کام مردم را در شب عید تلخ نکنند خدمات رسانی به بیش از 87 هزار افراد تحت حمایت سازمان بهزیستی استان همدان تمرین تیم ملی کشتی بانوان (+ عکس) سخنگوی کمیسیون قضایی: بازدید از زندان‌ها را با ترکیب خاص کمیسیون ادامه می‌دهیم/ برخی نمایندگان وقتی می‌گوییم این قتل به این نحو رخ داده نمی‌توانند موضوع را هضم کنند سومین روز جست و جوی هواپیمای مسافربری تهران - یاسوج (عکس) امیر حیدری: پیکرهای سرنشینان هواپیما کامل نیستند بوشهر| سرمایه‌گذاری 150 میلیارد تومانی در تاسیس آب‌شیرین‌کن بوشهر اعلام اسامی داوران هفته 24 لیگ برتر فوتسال توسعه همکاری‌های علمی و پژوهشی بین دانشگاه آزاد اسلامی امارات و دانشگاه دبی خراسان شمالی از هدفگذاری اعلام شده در حوزه ایجاد اشتغال فراتر رفت تدابیر لازم برای گردشگران در ایام نوروز توسط دستگاه‌های ذی‌ربط اتخاذ شود «پایتخت» در خبرگزاری مهر رونمایی می‌شود 171 هزار قطعه مرغ گوشتی مادر در زنجان معدوم شد توسعه زیرساخت‌های گردشگری آبدان شتاب بیشتری می‌گیرد سومین گزارش ژاپن از دور زدن تحریم‌ها توسط کره شمالی توضیح رحیمی درباره جلسه کمیسیون امنیت ملی درباره حوادث خیابان پاسداران / 360 نفر بازداشت شده‌اند
شهدای پلیس در آشوب پاسداران+تصاویر اولین تصویر از پیکر جانباختگان حادثه سقوط هواپیما تهران_یاسوج تصویری از شهید محمد حسین حدادیان در هیئت رایة العباس (ع) اجساد پرواز یاسوج روی برف +عکس لاشه هواپیما پیدا شد پیدا شدن چند جسد از جان باختگان هواپیما عکس/ شماتیک ترکیب استقلال مقابل الهلال در آخرین لحظات سقوط هواپیما چه گذشت؟ دیشب 300 نفر در تهران بازداشت شدند لاشه هواپیمای تهران - یاسوج پیدا شد/ اجساد پراکنده در کنار هواپیما مشخص است/بالگردها امکان انتقال اجساد را ندارد/تصاویر اجساد هواپیمای آسمان روی برف/احتمال انتقال اجساد هواپیما تا عصر امروز / فیلم + تصاویر خلاصه بازی استقلال 1-0 الهلال عربستان افزایش ساعت کار مراکز 13 گانه معاینه فنی در اسفندماه ساعت کار مراکز معاینه فنی در ماه جاری افزایش می‌یابد فیلم/ جزئیات حمله دیشب دراویش پاسداران ساعت کار مراکز معاینه فنی در ماه جاری افزایش می‌یابد تشییع و تدفین پیکر 2 شهید گمنام در منطقه قراملک تبریز فیلم/ اولین تصاویر از لاشه هواپیمای تهران-یاسوج اولین تصاویر واضح از لاشه هواپیما تشییع و تدفین 2 شهید گمنام در حوزه علمیه امام خمینی (ره) ازگل+ تصاویر ‌بسیجی شهیدی که به دست دراویش به شهادت رسید + عکس حال و هوای خانواده و منزل شهید «رضا امامی» از شهدای دیشب درگیری با دراویش + فیلم توضیحات سپاه درباره نحوه پیدا کردن لاشه هواپیمای تهران-یاسوج فیلم/ اولین تصاویر از لاشه هواپیمای تهران-یاسوج اختلال در تلگرام+جزئیات فیلم | لحظه کشف لاشه هواپیمای تهران-یاسوج در ارتفاع 4 هزارمتری فیلم/ محل سقوط هواپیمای تهران - یاسوج یک نفر از نیروهای بسیج در درگیری با دراویش گنابادی به شهادت رسید/ یک بسیجی دیگر در کما حال و روز درویش بزدلی که در خیابان پاسداران دستگیر شد +فیلم عکس هایی از اجساد قربانیان سانحه هوایی یاسوج اجساد برخی از مسافران سانحه هواپیمایی آسمان دیده شد/ اعزام 4 بالگرد برای انتقال اجساد قربانیان عکس/ بسیجی که به دست دراویش پاسداران به شهادت رسید عکس/ سخنرانی رییسی در مراسم عزاداری فاطمیه در میدان هفت تیر تهران عکس/تصویری واضح از لاشه هواپیمای آسمان سومین روز جستجو برای هواپیمای atr/ لاشه هواپیمای تهران-یاسوج پیدا شد+فیلم و عکس فیلم/ خواب عجیب پدر شهید دیشب درگیری دراویش شهدای پلیس در آشوب پاسداران +عکس بسیجی که به دست دراویش پاسداران به شهادت رسید +عکس پیدا شدن 45 جسد سرنشینان هواپیمای یاسوج صحت ندارد/ شرایط انتقال اجساد فعلا مهیا نیست/ سقوط عامل فوت مسافران بوده نه سرمازدگی ببینید | پیکر 30 سرنشین هواپیمای سقوط کرده تهران - یاسوج قابل مشاهده است نخستین تصاویر از دراویش داعشی دستگیر شده در خیابان پاسداران خلاصه بازی السد 3 - 1 پرسپولیس فیلم/حواشی لحظه پیدا شدن لاشه هواپیمای آسمان حال و روز درویش داعشی که در خیابان پاسداران دستگیر شد +فیلم تشییع و خاکسپاری یک شهید گمنام در شهرک «انصار» تهران گفت‌وگو با "م ثلاث" راننده اتوبوس دیوانه که منجر به شهادت 3 مأمور ناجا شد +فیلم لاشه هواپیمای تهران - یاسوج پیدا شد/ احتمال انتقال اجساد هواپیمای آسمان تا عصر امروز + فیلم و تصاویر جزییات جنایت دراویش گنابادی در خیابان پاسداران/ شهادت 3 مامور و 2 بسیجی انتقال تعدادی از اجساد جان باختگان سقوط هواپیما تا عصر امروز جزئیات درگیری دراویش گنابادی با ماموران نیروی انتظامی تصاویر/ مراسم تشییع و تدفین پیکرهای 2 شهید گمنام در منطقه «قراملک» تبریز (2)

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me