تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:ایرنا
دسته:دسته بندی نشده
کد خبر:14457299
۱۳۹۶/۱۱/۲۴ ۱۲:۰۴

هیچ مالیاتی از پتروشیمی دریافت نشده است

زنجان - ایرنا - مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان گفت: هیچ مالیات بر ارزش افزوده‌ای از شرکت پتروشیمی زنجان به حساب امور مالیاتی واریز نشده است.
هیچ مالیاتی از پتروشیمی دریافت نشده است

به گزارش ایرنا، موضوع واریز نابجای 45 میلیارد ریال مالیات بر ارزش افزوده شرکت پتروشیمی و مقاومت اداره کل امور مالیاتی در بازگرداندن آن بر اساس قانون، بحثی بود که در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید زنجان مطرح و بررسی شد و حاشیه های بسیاری به دنبال داشت.
در این جلسه به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان شرکت پتروشیمی برای دریافت کارت بازرگانی، مجبور به ثبت نام در سامانه مالیات بر ارزش افزوده می شود و بر اساس محاسبات این سامانه، در مسیر پرداخت 45 میلیارد ریال مالیات بر ارزش افزوده قرار می گیرد.
میرحیدر رضوی مدیرکل امور مالیاتی روز سه شنبه در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا افزود: اینگونه نیست که شرکت پتروشیمی 45 میلیارد ریال مالیات بر ارزش افزوده واریز کرده باشد و سازمان امور مالیاتی مدعی شود که این مبلغ را پس نمی دهد.
وی یادآورشد: نخستین فراخوان دریافت ارزش افزوده امور مالیاتی مربوط به شرکت های دارنده کارت بازرگانی بود و دارندگان کارت بازرگانی که واردات و صادرات انجام می دادند، مشمول این موضوع می شدند.
رضوی اظهار کرد: پتروشیمی زنجان کارت بازرگانی دارد که سفید بوده و هیچ معامله ای با آن انجام نداده و هر نوع صادرات و واردات را از کارت بازرگانی اشخاص دیگری انجام داده است.
مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان گفت: شرکت پتروشیمی اظهارنامه مالیاتی به سازمان امور مالیاتی داده است و مدعی است که با خرید لوازم و ملزومات، 45 میلیارد ریال مالیات بر ارزش افزوده پرداخت کرده است.
وی تصریح کرد: هم اکنون این شرکت خواستار بازگشت این مبلغ است، در حالی که سازمان امور مالیاتی به هیچ وجه وارد روند رسیدگی پرونده نشده و برگ تشخیص مالیاتی صفر صادر کرده و اعلام کرده است که پتروشیمی جزء فراخوان نبوده و مشمول مالیات بر ارزش افزوده نمی شود.
رضوی ادامه داد: برای روشن شدن مشمول مالیات بر ارزش افزوده بودن هزینه های انجام شده، از دفتر فنی سازمان امور مالیاتی استعلام و اعلام شد که این شرکت مشمول مالیات بر ارزش افزوده نمی شود.
مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان گفت: در صورتی که این شرکت ادعایی داشته باشد، باید محل خرید و نوع اقدامات انجام شده برای رفع ابهام بررسی شود.
وی اضافه کرد: این موضوع در شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان زنجان، طرح و بار دیگر استعلام انجام شد.
رضوی تاکید کرد: شرکت پتروشیمی ریالی به حساب سازمان امور مالیاتی واریز نکرده است و قصد استرداد مالیات بر ارزش افزوده ای را دارد که به دیگران برای خرید کالا و مالیات بر ارزش افزوده آن پرداخت کرده است.
این سخنان مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان در حالی است که روابط عمومی شرکت پتروشیمی استان زنجان در پاسخ به سخنان وی اعلام کرد: این شرکت که کارت بازرگانی دارد، بر اساس قانون مالیات بر ارزش افزوده و مقررات مربوطه، در نخستین فراخوان سازمان امور مالیاتی در سامانه مالیات بر ارزش افزوده ثبت نام و به تمام تکالیف خود از جمله پرداخت مالیات های متعلقه و تسلیم اظهارنامه های فصلی عمل کرده است.
در ادامه این جوابیه آمده است: بر اساس تبصره 1 ماده 17 قانون مالیات بر ارزش افزوده و همچنین بخشنامه شماره 28004-12/11/88 سازمان امور مالیاتی، اداره مالیات بر ارزش افزوده زنجان مکلف به استرداد یا تهاتر مالیات های پرداختی این شرکت است.
روابط عمومی پتروشیمی اعلام کرده است: در مورد مالیات های سال های 87 لغایت 90 به این تکلیف عمل و مالیات ها را به این شرکت مسترد کرده است، متاسفانه از سال 91 به بعد علیرغم صراحت قانون، این اداره ضمن تایید مالیات های پرداختی در حدود 45 میلیارد ریال، از استرداد آنها خودداری و مالیات های پرداختی را قابل قبول در قیمت تمام شده کالا اعلام کرده است.
در حالی که به ظاهر هیچ راهکاری برای رفع مشکل شرکت پتروشیمی زنجان که عملیات اجرایی آن از سال 86 آغاز شده و با روی کار آمدن هیات مدیره جدید از پاییز سال 93، بخشی از مشکلات مالی و تسهیلاتی آن مرتفع شده است، در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید پیدا نمی شد، یکی از مسئولان حاضر در همین جلسه گفت: اداره کل امور مالیاتی می تواند در دادگاه تجدید نظر شکایت کند، اما موضوع زمانی که به حتم در دیوان عدالت مطرح شود، سازمان امور مالیاتی مجبور به بازگشت این هزینه 45 میلیارد ریالی واریز شده اشتباهی خواهد بود.
با مشارکت بیش از 500 میلیارد ریالی نزدیک 96 هزار نفر از شهروندان زنجان برای احداث واحد اوره و آمونیاک پتروشیمی با ظرفیت 687 هزار تن آمونیاک و یک میلیون و 80 هزار تن اوره، جریان احداث این واحد صنعتی صورت جدی تری به خود گرفت.
10 سال از این جریان سپری می شود و هنوز مردم چشم انتظار خبرهای خوب از شرکتی هستند که بخشی از ثروت خود را در آن سرمایه گذاری کرده اند، اما مشکلاتی که هیات مدیره نخست با آن مواجه شد، کمبود منابع مالی، نبود پیش بینی درست از محل تامین اعتبار مورد نیاز یک واحد صنعتی 20 هزار میلیارد ریالی و فقدان مدیریت صحیح هزینه ها، موجب شد تا هیات مدیره جدید تصمیم خاصی برای آینده این واحد صنعتی بگیرد.
هیات مدیره جدید تصمیم گرفت، پیش از هر اقدام عملی و تداوم عملیات اجرایی، مشکلات مالی و اداری را مرتفع و تمام منابع مالی مورد نیاز آن را تامین و سپس اقدام به آغاز عملیات اجرایی با جدیت هرچه تمام کند.
شرکت پتروشیمی زنجان در شهرستان ایجرود قرار گرفته و هم اکنون با گذشت 10 سال از آغاز عملیات اجرایی آن شاهد پیشرفت کلی 26 درصدی طرح، 60 درصد پیشرفت مهندسی واحدهای فرآیندی و 36 درصد واحد یوتیلیتی است.
3001/8068
خبرنگار: مینا افشاری** انتشار: اسماعیل جهانبخش

هیچ مالیاتی از پتروشیمی دریافت نشده است #اقتصاد #پتروشيمي #ماليات #استرداد
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


توزیع کارت آزمون دکتری آغاز شد اطلاعیه هواپیمایی آسمان، 53 ساعت پس از سقوط هواپیما قهرمانی پرسپولیس در لیگ مسجل است و ما دنبال نایب قهرمانی هستیم احتمال ریزش بهمن روی هواپیما نتانیاهو جرأت عملی کردن تهدید خود علیه ایران را ندارد پیام نوری مالکی در پی شهادت جمعی از نیروهای حشدالشعبی پادشاه سعودی پرونده روابط با کشورهای عربی را از اختیار بن سلمان خارج کرد قاسمی: ادعای ارسال موشک به یمن با وجود محاصره کامل این کشور کذب و سناریویی ناشیانه است ماجرای تلگرام ویروسی چه بود؟ گزارش تصویری (10): دسته عزاداری آیت الله صافی گلپایگانی در روز شهادت حضرت زهرا (س) عطر شهادت لاله‌های پرپر در لرستان پیچید/ سنگ تمام مردم برای شهدا +عکس وضعیت جسدها واقعا جانسوز است/ تعدادی از اجساد در زیر برف مدفون است! +صوت نمایشگاه "فاطمیه" در شهرستان چرام برپا شد+تصاویر شعر لری شاعر چرامی در پی حادثه سقوط هواپیمای مسافربری تهران_ یاسوج +متن حمله قلبی پدر یکی از قربانیان هواپیمای آسمان پیکر شهید «قدرت‌الله طحانیان» در سمنان تشییع شد تصاویر/ تشییع پیکر مطهر سه شهید گمنام در حوزه علمیه امام خمینی (ره) تهران نیروهای هلال احمر و ارتش به اجساد رسیدند پرسپولیسی‌ها مراقب باشند/ نوری: ژاوی سلطان پاس گل است تلاش نیروهای ویژه «صابرین» برای صعود به محل سانحه هواپیمای atr ایگواین: به‌زودی برمی‌گردم البریک: بازی با پرسپولیس اهمیت زیادی برای السد دارد احتمال پیشگیری از ابتلا به دیابت نوع 1 با داروی فشار خون عکس/غذا درست کردن خودجوش خانم‌ها برای امدادگران وزرای خارجه اسپانیا و هلند به تهران می‌آیند آشوبگران دیشب در پاسداران چه کردند + عکس رئیس سازمان هواپیمایی: نمایندگان کارخانه سازنده هواپیمای سقوط کرده امروز به تهران می‌رسند نخستین اظهارات کوهنوردی که به پیکر جانباختگان رسید آغاز بررسی بودجه از فردا در شورای نگهبان حمله بوکوحرام به دبیرستان دخترانه در نیجریه صلاح: کلوپ باعث این فرم عالی بوده قطع ارتباط خلبان با فرودگاه یاسوج بلافاصله به سازمان هواپیمایی اعلام شد نجار: اولویت اصلی ما بیرون آوردن پیکرهای عزیزانمان است زمین لرزه 3.4 ریشتری شیراز را لرزاند/ کانون زلزله بیضاء بود رئال مادرید مصدومیت مارسلو و لوکا مودریچ را تایید کرد 15 نفر از سرنشینان هواپیمای تهران یاسوج قابل شناسایی هستند/ اوضاع جوی از ساعاتی دیگر وخیم می‌شود + عکس و فیلم سفر وزیران خارجه اسپانیا و هلند به ایران هشدار به رئال/ پاری‌سن ژرمن در پارک دپرنس قدرتمند است بحران بی‌خبری در رأس هرم فوتبال/ طالقانی: این‌ها را از تاج بپرسید انتقاد وزیر احمدی‌نژاد از وضعیت عدالت/برخی با رانت‌های اطلاعاتی، فرصت‌های اقتصادی را می‌بلعند شورای نگهبان از فردا بودجه را بررسی می‌کند داوری اردکانی: علم را نمی‌توان به صفت دینی متصف کرد اصفهان| آخرین بالگرد پرواز کرد؛ انتقال بسته‌های حمل پیکر + تصویر قطعی آب در برخی مناطق مشهد 17 شهروند ترکیه در یونان درخواست پناهندگی کردند ورود سه دستگاه کامیون حامل ماده شیمیایی کلر از ترکیه به استان ادلب سوریه پایان کار رکابزنان ایران با کسب 3 مدال/ دست خالی بانوان و جوانان برخی اجساد قربانیان قابل شناسایی نیست/لزوم اعزام اکیپ‌های مجرب تیغ دو دم ورود موقت گندم در آستانه برداشت این محصول ترکیب استقلال مقابل الهلال عربستان مشخص شد
اغتشاش دراویش گنابادی در منطقه پاسداران تهران اسامی شهدای نیروی انتظامی در خیابان پاسداران فیلم لحظه حمله اتوبوس به ماموران پلیس خلاصه بازی الغرافه - تراکتورسازی جزئیات شهادت 3 مامور پلیس در درگیری خیابانی در پاسداران تهران مختصات محل سقوط هواپیما در اختیار ستاد بحران/اعزام سه فروند پهپاد ارتش به منطقه فیلم/ لحظه حمله وحشیانه دراویش گنابادی با اتوبوس به سمت مردم و نیروی انتظامی پلیس بر اوضاع در خیابان گلستان هفتم پاسداران تهران مسلط است هویت راننده اتوبوس قاتل مشخص شد ابراز خوشحالی دراویش گنابادی پس از جنایت امشب در تهران +فیلم تجمع دراویش گنابادی و درگیری شدید بین پلیس و تجمع‌کنندگان/شهادت سه مأمور/دستگیری تعدادی از دراویش لحظه حمله وحشیانه اتوبوس دیوانه دراویش گنابادی به سمت مردم +فیلم ارتش، محل سقوط هواپیما را در اختیار ستاد بحران گذاشت لاشه هواپیما پیدا شد مراسم ختم پسر احمد توکلی +تصاویر درگیری در خیابان پاسداران +فیلم شهادت سه مأمور ناجا در پاسداران تهران +اسامی شهدا لحظه برخورد اتوبوس با ماموران پلیس مسافر منصرف شده پرواز یاسوج: هوا بد بود در خانه ماندم تجمع فاطمیون تهران در روز شهادت حضرت زهرا (س) ساعت کار مراکز معاینه فنی در ماه جاری افزایش می‌یابد افزایش ساعت کار مراکز 13 گانه معاینه فنی در اسفندماه جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی چگونه هزینه خواهد شد؟ ساعت کار مراکز معاینه فنی در ماه جاری افزایش می‌یابد شهدای پلیس در آشوب پاسداران+تصاویر تایید شهادت 3 تن از نیروهای ناجا در خیابان پاسداران تهران در درگیری با دراویش هویت راننده اتوبوس دیوانه اعلام شد + عکس ­دراویش 3 مامور انتظامی را به شهادت رساندند فیلم/ اولین تصاویر از لاشه هواپیمای تهران-یاسوج جزئیات تازه از درگیری‌های خیابان پاسداران/ اسامی شهدای پلیس گل دوم الغرافه روی حرکت هوشمندانه مهدی طارمی (الغرافه 2-0 تراکتورسازی) هویت راننده اتوبوس مهاجم به ماموران پلیس مشخص شد دیشب 300 نفر در تهران بازداشت شدند توضیحات سخنگوی ناجا درباره شهادت 3 مامور نیروی انتظامی در پاسداران تهران + فیلم توضیحات سپاه درباره نحوه پیدا کردن لاشه هواپیمای تهران-یاسوج تجمع دراویش گنابادی در خیابان پاسداران فیلم/ محل سقوط هواپیمای تهران - یاسوج نحوه حمله اتوبوس دیوانه به ماموران نیروی انتظامی + فیلم توضیحات وزیر درباره تماس تلفنی مسافر هواپیما 3 شهید و چند مجروح ماموران انتظامی در پی حمله «اتوبوس دیوانه» دراویش+فیلم شهادت 3 مأمور ناجا در پاسداران تهران به شهادت رسیدند شهادت 3 مأمور ناجا در پاسداران تهران پایان آشوب دراویش در پاسداران تهران جزئیات جنایت دراویش گنابادی / اسامی شهدای پلیس هویت راننده اتوبوس مهاجم به ماموران پلیس مشخص شد فیلم/ اولین تصاویر از لاشه هواپیمای تهران-یاسوج آخرین وضعیت درگیری دراویش و پلیس پیش بازی چلسی-بارسلونا؛ بازیِ فصل میزبان، چالش واقعی مسی و یاران (به همراه نظرسنجی) خلاصه بازی ذوب آهن 2-0 لوکوموتیو 3 تن از نیروهای ناجا به شهادت رسیدند

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me