تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:ایرنا
دسته:دسته بندی نشده
کد خبر:14459516
۱۳۹۶/۱۱/۲۴ ۱۳:۰۶

نمایشگاه تولید و کارآفرینی در فریدن؛ رویدادی متفاوت و امید بخش

اصفهان - ایرنا - نمایشگاه تولید و کارآفرینی فریدن که همزمان با آغاز دهه فجر سال جاری به طور متفاوت و اثر بخش برپا شده بود، دوشنبه شب به کار خود پایان داد.
نمایشگاه تولید و کارآفرینی در فریدن؛ رویدادی متفاوت و امید بخش

به گزارش ایرنا ، برپایی نمایشگاه تولید و کارآفرینی یکی از برنامه های شاخصی بود که در ایام دهه فجر سال جاری به مدت 11روز در سالن کشتی اداره تربیت بدنی شهرستان فریدن به اجرا در آمد.
در این نمایشگاه تولیدات و دستاوردهای کارآفرینان و فعالان بخش تولید در قالب 30 غرفه به نمایش گذاشته شد.
غرفه های متنوعی ازتولیدات و دستاوردهای کارآفرینان بومی شامل فرآورده‌های زنبور عسل، گونه های مختلف گیاهان دارویی، ترشیجات و عرقیجات، خشکبار ارگانیک ،آثار هنری پیکر تراشی، ملیله کاری وسایه قلم، شمع های تزئینی، فرآوری گیاهان دانه روغنی، مبل های منبت کاری شده، کارتن های لمینتی، سرویس جهیزیه عروس، کالای خواب، سبزیجات آماده طبخ ومیوه جات خشک، خوراک دام و طیور، ظروف فلزی، صنایع دستی، عروسک بافتنی و تولیدات صنعتی شامل انواع مبلمان شهری، کباب پز تمام صنعتی صادراتی، انواع فنس و تیرچه مقاوم در این رویداد اقتصادی برپا شده بود.
تعدادی غرفه نیز به معرفی دستاوردها و فرصت های کسب و کار اداره منابع طبیعی، میراث فرهنگی و گردشگری، شرکت تعاونی دهیاران، خیریه های مردم نهاد، توانخواهان بهزیستی و باشگاه کارآفرینی و توسعه کسب و کار فریدن اختصاص یافته بود.
نکته قابل توجه در برگزاری این نمایشگاه سرزندگی و پویایی آن بود که در مقایسه با نمایشگاه های سال های قبل این تفاوت بسیار به چشم آمد.
ارتقای کیفیت غرفه ها، تمرکز بر روی محور اصلی یعنی تولید و کارآفرینی و پرهیز از برنامه های متفرقه و غیر مرتبط، فراهم نمودن زمینه برای حضور بی واسطه کار آفرینان بومی و امکان معرفی محصولات تولیدی آنان، ارائه برنامه های آموزشی و کاربردی و نیز استقبال گسترده مردم و مسئولان استانی و شهرستانی از مهمترین ویژگی های نمایشگاه اشتغال و کارآفرینی فریدن در سال جاری بود.
استقبال باشکوه دانش آموزان، نوجوانان و جوانان و به ویژه زنان و بهره مندی از کارگاه های آموزشی - انگیزشی جانبی از رویدادهای مهم این نمایشگاه بود که زمینه آشنایی و تغییر نگرش نسل جوان به موضوع ' تولید و کارآفرینی' را فراهم کرد.
تفریح و بازی کودکان و نونهالان با وسایل بازی و سرگرمی و نیز طبخ و فروش آش و نان محلی از دیگر ویژگی های این نمایشگاه بود.
ملاقات چهره به چهره مردم با کارآفرینان و صاحبان غرفه ها در راستای بهره مندی از تجارب ارزشمند آنان، حضور پررنگ روستائیان، دهیاران و بخشداران از دیگر اتفاقات مهم و امیدوار کننده این نمایشگاه بود.
برگزاری جلسه کارگروه اشتغال و اقتصاد مقاومتی شهرستان در محل این نمایشگاه همزمان با اختتامیه در روز گذشته نیز یکی دیگر از ابتکارات جالب این نمایشگاه بود.
این برای نخستین بار بود که یک جلسه رسمی در فضایی متفاوت و خارج از ساز و کارهای اداری و نیز با حضور عموم مردم برگزار شد.
در این جلسه کار آفرینان و تولید کنندگان شهرستان و نیز جمعی از مردم بطور بی واسطه، صریح و مستقیم مشکلات، مطالبات و موانع تولید و اشتغال را با مسئولان شهرستان فریدن در میان گذاشتند و برای راهکارهای رفع این موانع به بحث و تبادل نظر پرداختند.
در پایان این نمایشگاه همچنین با اهدای جوایز و لوح تقدیر از کارآفرینان و غرفه داران تجلیل شد.
برنامه بازدیدها در این نمایشگاه به نحوی طراحی شده بود که اهداف مهمی مانند ایجاد انگیزش و اعتماد به نفس در نسل جوان به ویژه نخبگان، ارتباط دانشگاه با صنعت و کارآفرینان، برقراری ارتباط بین تولید کنندگان و مسئولان استانی و شهرستانی و نیز معرفی و استفاده از تجارب مخترعان را دنبال می کرد.
توجه به کارآفرینی و اشتغال بانوان و چگونگی طرح ها و ایده های قابل اتکا دو برنامه بسیار مهم و کاربردی این نمایشگاه بود که توسط غرفه ' باشگاه کارآفرینی و توسعه کسب و کار فریدن بزرگ' به اجرا در آمد.
بگفته مسئول باشگاه کارآفرینی و توسعه کسب و کارفریدن بزرگ، به دلیل استقبال بی نظیر بازدید کنندگان و مشارکت بالای آنان در طرح ایده های کاربردی، امکان دریافت طرح ‌های کارآفرینانه همزمان با اختتامیه نمایشگاه بسته شده است و در حال حاضر طرح جدیدی پذیرفته نمی‌ شود.
بابک خسروی با بیان اینکه بزودی مرحله مطالعاتی و امکان سنجی اجرایی این طرح ها آغاز می شود، افزود: در فرصت های بعدی امکان طرح ایده های جدید فراهم خواهد شد.
دبیر ستاد تسهیل سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی فرمانداری فریدن نیز در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: در راستای شعار سال مبنی بر' اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال' تمام تلاش خود را به کار بسته ایم تا در سال جاری با رویکردی متفاوت به ترویج کارآفرینی متناسب با ظرفیت های منطقه بپردازیم.
ایزد ابوالحسنی با بیان اینکه دانش افزایی و ارائه تصویر درست از کارآفرینی از اهداف طلایی این نمایشگاه بود، افزود: در این نمایشگاه تلاش شد تا با برگزاری جلسات و سمینارهای مختلف و فراهم نمودن زمینه مشارکت شهروندان، نگرش مردم نسبت به اشتغال پایدار تغییر کند.
نکته قابل تامل آنکه استقبال پرشور و متفاوت مردم از این نمایشگاه در کنار حضور فعال و امید بخش ' کارآفرینان بومی' حامل دو پیام مهم برای مردم و مسئولان منطقه است.
نخست آن که وقت آن است مردم به خودباوری برسند و در نگرش خود به اشتغال تجدید نظر کنند و دوم آنکه ظرفیت ها و فرصت های بیشماری برای عبور از بحران بیکاری در شهرستان فریدن وجود دارد که همچنان مغفول مانده است و بطور یقین، فراهم شدن زمینه استفاده از این فرصت ها نیازمند حمایت مسئولان و افزایش مشارکت های مردمی است.
نمایشگاه ها همواره در انتقال الگوها و تجارب نقش موثری داشته اند. برگزاری نمایشگاه هایی با محوریت کارآفرینی و اشتغال چنانچه اصولی، هدفمند و با به کاربستن عنصر خلاقیت برگزار شوند؛ نقش عمده ای در ترویج فرهنگ کارآفرینی ایفا می کنند.
در جامعه روز یکشنبه به نظر می رسد ' گذر از بحران بیکاری ' و ' پیاده سازی سیاست های اقتصاد مقاومتی ' نیازمند توجه جدی به حوزه کارآفرینی و تمرکز بر کسب و کارهای تولیدی است.
ترویج روحیه خود باوری، گذر از افکار کلیشه و سنتی درباره شغل مانند' الزام به پشت میز نشینی'، کشف زمینه ها، مزیت ها و فرصت های قابل اتکا و حرکت در مسیر خلاقیت و ایده آفرینی از آثار برگزاری این نمایشگاه ها است.
کارآفرینی موتور محرکه توسعه اقتصادی کشورها می باشد و موفقیت در این عرصه نیازمند ثروت و امکانات و فناوری های مورد نیاز است.
نمایشگاه کارآفرینی و اشتغال فریدن نیز به همین منظور به همت ستاد تسهیل سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی فرمانداری فریدن در راستای اجرایی شدن شعار اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال و با هدف معرفی ظرفیت ها و مزیت های این شهرستان، در ایام دهه فجر برگزار شد و شب گذشته به کار خود پایان داد.
فریدن با دو شهر و 28 روستا و با جمعیت بیش از 49 هزار نفر در 140 کیلومتری غرب استان واقع است.
گ/9861 / 2093 ** گزارش: فاطمه زمانی ** انتشاردهنده: اصغر دواتگر

نمایشگاه تولید و کارآفرینی در فریدن؛ رویدادی متفاوت و امید بخش #اقتصاد #اشتغال #نمايشگاه كارآفريني #فريدن
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


خلاصه بازی میلان 1-0 سمپدوریا فاطمه (س) پرچم مبارزه با زورمداری را برافراشت ولایت پذیری از ویژگی‌های بارز حضرت فاطمه (س) بود واکنش شدید بازیگر طنز به حادثه سقوط هواپیما/عکس حضور ارتش سوریه تا دو روز آینده در عفرین کوربین: اسلام‌هراسی در جامعه انگلیس شکلی از نژادپرستی است چرا مکان‌یابِ هواپیمای تهران - یاسوج عمل نکرد؟ بارزانی: از ایران کمک خواستیم برندگان جوایز بفتا 2018 معرفی شدند عکس/ اهدای مدال طلا به حاج قاسم در قلب آمریکا ظریف وارد مسکو شد ظریف وارد مسکو شد انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در شمال سوریه 4 کشته برجای گذاشت هلاکت 12 نظامی اماراتی در عملیات نیروهای یمنی وقوع 2 انفجار در بغداد ظریف: یا با هم می‌بازیم یا با هم می‌بریم افسانه شکست ناپذیری اسرائیل ازهم گسسته است/ آمریکا ناقض برجام است داعش مسئولیت حمله به کلیسا در داغستان را بر عهده گرفت صعود میلان به رده هفتم با شکستِ سمپدوریا کشف بیش از 222 هزار عدد انواع مواد محترقه در چاراویماق ادامه جنگ در یمن به تشدید بحران انسانی می‌انجامد ارتش سوریه تا 2 روز دیگر وارد عفرین می‌شود کاوشگر «فرصت» رکورد ماندن در مریخ را شکست سرمهماندار پرواز سقوط کرده تهران _ یاسوج/ عکس اجازه دهید کودکان آمریکایی بمیرند! هفته نبرد طلا و دلار برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت استفاده از کود در رامشیر بار تریاک به دست پلیس ایذه رسید آسنسیو و تقدیم گل به چهره منفور ویامارین (عکس) پیروزیی خانگی‌شاگردان گتوزو با گل بوناونتورا رویترز: ترامپ، خواستار تعهد اروپا به «تلاش برای برای بهبود برجام» است تسلیت وزارت خارجه آمریکا برای سقوط هواپیمایatr وزیر دفاع آلمان جانشین احتمالی دبیرکل ناتو همدان|سنگینی مالیات 539 میلیارد تومانی در سال 97 بر دوش اقتصاد همدان بازگشایی آزاد راه تبریز - زنجان رابطه دلار با ارزش پول ملی دومین شب مراسم عزاداری حضرت زهرا (س) با حضور مقام معظم رهبری تحقیقی در ظهور عرفان شیعی در احوال و آثار بوعلی‌سینا با تأکید بر مضامین نمط العارفین فارابی و خوانشی فلسفی از الحروف اقیانوس منجمد شمالی، صحنه عملیاتی قرن 21 یا طلوع طالع روسیه پدافند هوایی حزب‌الله؛ پیش به سوی بازدارندگی ممانعتی سرآشپز پوتین هم متهم به دخالت در انتخابات آمریکا شد پیروزی عجیب رئال مادرید در شب دبل آسنسیو از «ریزش 155 تومانی یورو در یک روز» تا «نرخ 25 درصدی بیکاری جوانان 15 تا 29 ساله در پاییز» مهمانداران هواپیما از چه کلمه رمزی برای اعلام فوت یک مسافر استفاده می‌کنند؟ ایتالیا حادثه سقوط هواپیما را به ملت و دولت ایران تسلیت گفت آنکارا: ائتلاف آمریکا با کردهای سوریه بی شرمانه است تداوم روند خوب میلان با پیروزی مقابل سامپدوریا
هواپیما در مسیر تهران یاسوج از صفحه رادار خارج شد/ احتمال سقوط وجود دارد سمیرم محل سقوط هواپیمای تهران یاسوج/ اعزام آمبولانس‌های اورژانس فوری/ پرواز تهران - یاسوج ناپدید شد پرواز تهران - یاسوج از رادار ناپدید شد/ فرودگاه یاسوج در آماده‌باش کامل سقوط هواپیمای تهران- یاسوج سمیرم محل سقوط هواپیمای تهران یاسوج/ اعزام آمبولانس‌های اورژانس مسافران پرواز یاسوج چه کسانی بودند؟ +تصاویر تصویر دیگری از کاپیتان حجت‌الله فولاد عکس: جان باختن فرزندان پزشک متخصص در سقوط هواپیما اعلام اسامی تمامی مسافران پرواز تهران یاسوج /فیلم نام استاد برجسته دانشگاه بروجرد در جمع جان‌باختگان هواپیمای تهران-یاسوج شکست ناباورانه اینتر در خانه جنوا اسامی مسافران و خدمه هواپیمای سقوط کرده هواپیمای atr شرکت هواپیمایی آسمان با 60 مسافر دچار سانحه هوایی شد عکس/ خلبان‌های هواپیمای سقوط کرده تهران - یاسوج آخرین اخبار از سقوط هواپیمای پرواز تهران - یاسوج/ اسامی 66 مسافر و خدمه پرواز اعلام شد سقوط هواپیمای شرکت آسمان در مسیر تهران به یاسوج + جزئیات اساتید دانشگاه آزاد در حادثه سقوط هواپیما جان باختند شکست اینتر برابر جنوا محو شدن هواپیمای آسمان در مسیر تهران یاسوج از رادار جان باختن تمامی سرنشینان حادثه سقوط هواپیمایی آسمان + فیلم واکنش چهره‌های سرشناس به حادثه سقوط هواپیمای یاسوج + تصاویر هواپیمای تهران یاسوج قبل از سقوط مسافری که از هواپیمای سقوط کرده تهران -یاسوج جاماند (تصاویر) تشییع پیکر فرزند احمد توکلی احتمال زنده بودن مسافران آی‌تی‌آر پرواز تهران - یاسوج ناپدید شد هواپیمای سقوط کرده تهران-یاسوج از چه نوعی بود؟ (+عکس) یک هواپیما در مسیر تهران یاسوج ناپدید شد خلبان پرواز سقوط کرده تهران - یاسوج+عکس پرواز تهران یاسوج از روی مدار محو شد/ فرودگاه یاسوج در آماده باش کامل فهرست کامل اسامی جانباختگان سقوط هواپیما حضور خانواده‌های داغدار هواپیمای مسافری تهران - یاسوج در فرودگاه مهرآباد (+عکس) سمیرم محل سقوط هواپیمای تهران یاسوج/ اعزام آمبولانس‌های اورژانس سقوط هواپیمای تهران _ یاسوج در سمیرم اصفهان نخستین تصویر از محل سقوط هواپیمای تهران-یاسوج عکس: متخصص محیط زیست که مسافر هواپیمای یاسوج بود سقوط هواپیمای آسمان در سمیرم سقوط در دل دنا؛ تمامی سرنشینان پرواز تهران-یاسوج جان‌باختند چهره‌ها در شبکه‌های اجتماعی (640) آماده باش اورژانس درپی سقوط هواپیمای آسمان اردشیر راد از مسافران پرواز 3704 تهران - یاسوج (+عکس) صحبت‌های دردناک خانواده‌های حادثه دیدگان هواپیمای یاسوج+ فیلم هواپیمای تهران - یاسوج با 66 مسافر در سمیرم سقوط کرد/ اعزام بالگرد اورژانس به محل سقوط/ هواپیمای آسمان با کوه دنا برخورد کرده است باید از مردم و خدا عذرخواهی کنیم تجمع خانواده‌های مسافران هواپیمای مسافربری سقوط کرده در فرودگاه یاسوج + فیلم حادثه در روستای کهنگان از توابع پادنا سمیرم رخ داده است پرواز تهران - یاسوج از رادار حذف شد/ از سرنوشت 60 مسافر خبری نیست 3 نفر از کارمندان سازمان مرکزی دانشگاه آزاد جان باختند تعطیلی مدارس روز دوشنبه 30 بهمن

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me