تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:()
کد خبر:14459877
۱۳۹۶/۱۱/۲۴ ۱۳:۱۵

عماد مقاومت، کابوسی که خواب خوش را از رژیم صهیونیستی گرفت

شهید عماد مغنیه معروف به حاج رضوان از نخبگان و فرماندهان ارشد حزب‌الله لبنان بود.
عماد مقاومت، کابوسی که خواب خوش را از رژیم صهیونیستی گرفت

به گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس، شهید عماد مغنیه معروف به حاج رضوان از نخبگان و فرماندهان ارشد حزب‌الله لبنان بود. کابوسی برای اسرائیلی‌ها که در کارنامه پرافتخار خود بیشترین عملیات علیه رژیم صهیونیستی را ثبت کرده است.

حاج رضوان ابتدا در جنبش آزادی بخش فلسطین و امل لبنان علیه اشغالگری و تجاوز‌های رژیم صهیونیستی می‌جنگید، اما بعد‌ها به حزب‌الله لبنان پیوست؛ این شهید متفکر لبنانی با نشان دادن رشادت‌ها و البته هوش و ذکاوت قوی توانست پس از مدتی مسئول عملیات ویژه حزب الله شود.

عماد مقاومت، کابوسی که خواب خوش را از رژیم صهیونیستی گرفت

برگی از زندگی‌نامه مجاهد فی سبیل الله

عماد مغنیه معروف به حاج رضوان در جولای ۱۹۶۲ در لبنان قدم به دنیا گذاشت؛ این مجاهد حزب اللهی از ۱۳ سالگی آموزش‌های لازم نظامی و حمل و استفاده از سلاح را یاد گرفت؛ این رزمنده لبنانی دو برادر خود را به نام‌های جهاد و فواد در راه مبارزه با رژیم صهیونیستی از دست داد.

عماد مغنیه در ابتدای دهه ۸۰ به نیروی ۱۷ شاخه نظامی سازمان آزادی بخش فلسطین پیوست و پس از آن به جنبش امل نزد امام موسی صدر و شهید مصطفی چمران ملحق شد و با پیوستن سید حسن نصرالله به حزب الله لبنان وی نیز به حزب الله پیوست و پس از چندین عملیان موفق، ابتدا مسئولیت گارد حفاظت مقامات بلند پایه حزب الله و سپس مسئول عملیات ویژه این حزب شد.

عماد مقاومت، کابوسی که خواب خوش را از رژیم صهیونیستی گرفت

شهید عماد مغنیه در کار اطلاعات و عملیات بسیار متبحر بود، چنانکه به او لقب مرد سایه مقاومت اسلامی را دادند و علت این نامگذاری در این بود که تصاویر چندانی از این مجاهد لبنانی در رسانه‌ها منتشر نمی‌شد و همواره سعی می‌کرد در دید عکاس‌ها نباشد، زیرا به خاطر ماموریت‌ها ویژه‌ای که داشت نباید در معرض دید قرار می‌گرفت، حتی پلیس فدرال آمریکا (اف. بی. آی) مدعی شده بود که وی دوبار اقدام به جراحی پلاستیک برای جلوگیری از شناسایی کرده بود.

متهم شدن از سوی سازمان‌های آمریکا و فرانسه به سه عملیات، وی را در لیست افراد تحت تعقیب قرار داد که شامل بمب گذاری در سفارت آمریکا در بیروت که منجر به کشته شدن ۶۳ آمریکایی شد، بمب گذاری در مقر تفنگداران آمریکایی «مارینز» در بیروت که بر اثر آن ۲۴۱ آمریکایی کشته شدند و بمب گذاری در اردوگاه نظامیان فرانسوی در منطقه «البقاع» که موجب کشته شدن ۵۸ تن از فرانسوی‌ها شد، اتهاماتی که هیچ گاه ثابت نشد.

در نبرد سال ۲۰۰۰ حزب الله با متجاوزان رژیم صهیونیستی که منجر به آزادسازی جنوب لبنان شد، نقش این نخبه نظامی حزب الله بسیار برجسته بود، همچنین او در انتفاضه سال ۲۰۰۰ فلسطین به رزمندگان جبهه مقاومت کمک‌های بسیاری کرد. اما اوج مهارت و ذکاوت این مجاهد حزب الله در جنگ ۳۳ روزه اسرائیل علیه لبنان در سال ۲۰۰۶ بود که منجر به شکست مفتضحانه اسرائیلی‌ها شد.

گفتنی است پلیس فدرال آمریکا برای مرده یا زنده حاج رضوان جایزه‌ای بسیار ارزشمند تعیین کرده بود که حکایت از هراس جنایتکاران، علیه این رزمنده مخلص حزب الله داشت؛ بسیاری از سال‌ها سازمان‌های جاسوسی آمریکا واسرائیل به دنبال این مرد جهادی بودند، اما نتوانستند او را پیدا کنند؛ وی تنها یکبار در جریان عملیاتی علیه آمریکا در کویت به اسارت در آمد که بعد از آن آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها فهمیدند او چه شخصیت جالبی دارد. دشمنان به حاج رضوان لقب‌های روباه، ساحر، معما، شبح، استراتژیست، مغز متفکر نظامی و شخصیت شماره دو حزب‌الله را داده بودند.

عماد مقاومت، کابوسی که خواب خوش را از رژیم صهیونیستی گرفت

حاج رضوان در زمینه کار‌های اطلاعاتی بسیار کاربلد بود، به گونه‌ای که گفته می‌شود شهید مغنیه هیچ وقت از دری که وارد می‌شد، خارج نشد و به طور مرتب اتومبیل خود را برای جلوگیری از شناسایی تعویض می‌کرد؛ گفته می‌شد دستگاه‌های اطلاعاتی و عملیاتی بیش از ۴۰ کشور به دنبال او بودند.

عشق به ولایت

عماد مغنیه از دوران پیروزی انقلاب اسلامی با تهران ارتباط داشت و علاقه وافری به امام خمینی (ره) و مکتب او پیدا کرده بود و سفر‌های زیادی را برای فراگیری اخلاق و عرفان به قم داشت؛ او همچنین زبان فارسی را به گونه‌ای فصیح صحبت می‌کرد که اگر کسی او را نمی‌شناخت شاید متوجه عرب زبان بودن او نمی‌شد.

این شهید بزرگوار به مقام معظم رهبری علاقه بسیاری داشت و تحلیل‌های ایشان را نسبت به مسائل مختلف دنبال و به آن‌ها اعتقاد کامل داشت؛ دختر شهید عماد مغنیه، فاطمه مغنیه درباره علاقه حاج رضوان به امام خمینی و مقام معظم رهبری اینگونه می‌گوید: پدرم امام خمینی (ره) را بسیار دوست می‌داشت و همیشه توصیه می‌کرد که راه انقلاب، امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) را باید ادامه داد و پیروی از این سه رکن و علاقه به کشور ایران جزو اصول فکری خانواده ماست و مادر این شهید بزرگوار از ارتباط عمیق بین عماد مغنیه و امام خمینی می‌گوید: امام خمینی (ره) گفته بودند عماد یکی از پسران من است.

عماد مقاومت، کابوسی که خواب خوش را از رژیم صهیونیستی گرفت

شهادت هنر مردان خداست

سرانجام مجاهد حزب الله و مغز متفکر این گروه با همکاری دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل ۱۲ فوریه ۲۰۰۸ در منطقه کفرسوسه دمشق ترور و به شهادت رسید؛ سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در واکنش به شهادت شهید مغنیه می‌گوید: خون عماد مغنیه رژیم صهیونیستی را از صفحه روزگار محو خواهد کرد.

در پایان باید گفت: اگر چه عماد مغنیه به شهادت رسید، اما از خون او بسیاری دیگر روییدند و عماد مقاومت شدند؛ عماد‌هایی که هدف نهایی آن‌ها محو اسرائیل از صفحه روزگار است، عماد‌ها رفتند و جهاد‌ها آمدند، جهاد‌ها رفتند و مصطفی بدرالدین‌ها آمدند. بسیاری دیگر از مکتب مقاومت روییدند کسانی که همچون جهاد و عماد مغنیه در راستای اهداف والای مقاومت جانشان بر کف دست گرفته و به دشمن صهیونیستی اجازه عرض اندام نداده و نمی‌دهند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

#تحولات منطقه #حزب الله #عماد مغنیه #مقاومت #امام خمینی #دستگاه اطلاعات #آمریکا #اسراییل #شهادت #لبنان #نخبه #فرمانده ارشد #حاج رضوان
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


هدف و منبع رویکرد تفسیری فقه اسلامی در قیاس با تفسیر کارگردگرا کنترل فساد و سرمایه گذاری مستقیم خارجی مردم گناباد در محکومیت دراویش اغتشاش‌گر تجمع کردند 5 هزارمین روز مریخی کاوشگر "فرصت" در سیاره سرخ دستور ترامپ برای تغییر قانون حمل سلاح والورده: نمی‌توانم از نتیجه ناراضی باشم رهبری و تجربه، دلایل شفر برای انتخاب رحمتی کونته: مستحق بیش از تساوی بودیم، چلسی علاقه زیادی به اخراج مربیانش دارد! آمریکا از مشارکت سایرک شورها در مذاکرات صلح خاورمیانه حمایت می‌کند! زمان بدرقه تیم ملی فوتبال مشخص شد نماینده عرب پارلمان رژِیم صهیونیستی: نقش عربستان درقبال فلسطین شرم آور است فیلم/ صحبت‌های افخمی در مورد «به وقت شام» هیلی از اقدام محمود عباس به ترک نشست شورای امنیت به شدت انتقاد کرد رودهن لرزید اتهام‌زنی دوباره «نیکی هیلی» به ایران فابرگاس: در بازی با بارسلونا، ویلیان می‌توانست هت تریک کند؛ برای حمله کردن و گلزنی به نیوکمپ می‌رویم هشدار یک پزشک درباره سلامت شهروندان خوزستان اجازه نمی‌دهیم نیروهای ناتو از خاک عراق علیه ایران استفاده کنند اتهام زنی دوباره «نیکی هیلی» به ایران تجربه 3 ساعته همراهی با دراویش قمه به دست! طباطبائی: الهلال مقابل استقلال، دو تکه بود بررسی جامعه‌شناختی تأثیر سرمایه فرهنگی بر ارتباطات بین فردی با تأکید بر مدارای اجتماعی آمار بدِ صادرات خوب شافعی: برانکو باید در افکارش تجدیدنظر کند حزب حاکم ونزوئلا خواستار انتخابات پارلمانی زودهنگام شد شب‌ها وای فای را خاموش کنید علت حساسیت دندان‌ها چیست؟ یک «اینیستاسوی» دیگر در استمفورد بریج شمیم انقلاب در دنیا پیچید/ طنین «لبیک یا خمینی» در کشورهای جهان آقای جانسون لطفا به یمن سفر کنید امور جاری دولت 90 درصد بودجه کشور را می‌بلعد/ مشکل اشتغال با حرف حل نمی‌شود عکس/ داعش وار زمان بدرقه‌ی تیم ملی فوتبال مشخص شد 60 کشته و زخمی به دنبال حمله تروریست‌ها به دمشق یک دانش آموز آمریکایی با سلاح گرم خودکشی کرد ماجرای تلگرام ویروسی چه بود؟ کونته: یک اشتباه کار خوب ما را خراب کرد مصدومیت هامس رودریگز در دیدار برابر بشیکتاش اینیستا: گل مهمی به ثمر رساندیم؛ در نیوکمپ هجومی‌تر بازی خواهیم کرد خلاصه بازی بایرن مونیخ 5 - بشیکتاش 0 واکنش اینستاگرامی کاوه رضایی به پیروزی استقلال مقابل الهلال عربستان (عکس) شرکت نفتی آمریکایی فعالیتش را در منطقه کردستان عراق از سر گرفت بسته ورزشی چهارشنبه 2 اسفند ماه کشف و ضبط دو تن هروئین در کلمبیا واکنش‌های توئیتری به دیدار چلسی-بارسلونا؛ از طلسم شکنی مسی تا معرفی بهترین بازیکن میدان! دغدغه اصلی حضرت فاطمه (س) برقراری جامعه توحیدی بود / انقلاب اسلامی پدید آورده تمدن نوین اسلامی است خلاصه بازی العین امارات 1 - الریان قطر 1
شهدای پلیس در آشوب پاسداران+تصاویر اولین تصویر از پیکر جانباختگان حادثه سقوط هواپیما تهران_یاسوج اجساد پرواز یاسوج روی برف +عکس لاشه هواپیما پیدا شد عکس/ شماتیک ترکیب استقلال مقابل الهلال پیدا شدن چند جسد از جان باختگان هواپیما دیشب 300 نفر در تهران بازداشت شدند افزایش ساعت کار مراکز 13 گانه معاینه فنی در اسفندماه آخرین اخبار و جزئیات از حادثه خرابکارانه در پاسداران+هویت و عکس قاتل ساعت کار مراکز معاینه فنی در ماه جاری افزایش می‌یابد جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی چگونه هزینه خواهد شد؟ ساعت کار مراکز معاینه فنی در ماه جاری افزایش می‌یابد فیلم/ جزئیات حمله دیشب دراویش پاسداران فیلم/ اولین تصاویر از لاشه هواپیمای تهران-یاسوج توضیحات وزیر درباره تماس تلفنی مسافر هواپیما لاشه هواپیمای تهران - یاسوج پیدا شد/ اجساد پراکنده در کنار هواپیما مشخص است/بالگردها امکان انتقال اجساد را ندارد/تصاویر اجساد هواپیمای آسمان روی برف/احتمال انتقال اجساد هواپیما تا عصر امروز / فیلم + تصاویر خلاصه بازی استقلال 1-0 الهلال عربستان ‌بسیجی شهیدی که به دست دراویش به شهادت رسید + عکس دستگیری 60 نفر در اتفاقات خیابان پاسداران حال و هوای خانواده و منزل شهید «رضا امامی» از شهدای دیشب درگیری با دراویش + فیلم تشییع و تدفین پیکر 2 شهید گمنام در منطقه قراملک تبریز هویت راننده اتوبوسی که در خیابان پاسداران به مردم و کلانتری حمله کرد/عکس اولین تصاویر واضح از لاشه هواپیما اختلال در تلگرام+جزئیات در آخرین لحظات سقوط هواپیما چه گذشت؟ فیلم/ اولین تصاویر از لاشه هواپیمای تهران-یاسوج توضیحات سپاه درباره نحوه پیدا کردن لاشه هواپیمای تهران-یاسوج تصویری از شهید محمد حسین حدادیان در هیئت رایة العباس (ع) فیلم/ محل سقوط هواپیمای تهران - یاسوج یک نفر از نیروهای بسیج در درگیری با دراویش گنابادی به شهادت رسید/ یک بسیجی دیگر در کما تشییع و تدفین 2 شهید گمنام در حوزه علمیه امام خمینی (ره) ازگل+ تصاویر پایان آشوب دراویش در پاسداران تهران اجساد برخی از مسافران سانحه هواپیمایی آسمان دیده شد/ اعزام 4 بالگرد برای انتقال اجساد قربانیان عکس/تصویری واضح از لاشه هواپیمای آسمان یک سمند به ماموران حمله ور شد سومین روز جستجو برای هواپیمای atr/ لاشه هواپیمای تهران-یاسوج پیدا شد+فیلم و عکس شهدای پلیس در آشوب پاسداران +عکس عکس/ سخنرانی رییسی در مراسم عزاداری فاطمیه در میدان هفت تیر تهران هویت راننده اتوبوس دیوانه اعلام شد + عکس حال و روز درویش بزدلی که در خیابان پاسداران دستگیر شد +فیلم فیلم | لحظه کشف لاشه هواپیمای تهران-یاسوج در ارتفاع 4 هزارمتری بسیجی که به دست دراویش پاسداران به شهادت رسید +عکس حال و روز درویش داعشی که در خیابان پاسداران دستگیر شد +فیلم دستگیری 300 نفر از اخلال گران نظم عمومی در پاسداران شهادت 2 بسیجی در حوادث شب گذشته منطقه پاسداران فیلم/حواشی لحظه پیدا شدن لاشه هواپیمای آسمان ببینید | پیکر 30 سرنشین هواپیمای سقوط کرده تهران - یاسوج قابل مشاهده است عکس هایی از اجساد قربانیان سانحه هوایی یاسوج نخستین تصاویر از دراویش داعشی دستگیر شده در خیابان پاسداران جزییات جنایت دراویش گنابادی در خیابان پاسداران/ شهادت 3 مامور و 2 بسیجی

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me