تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:فرهنگی()
کد خبر:14461206
۱۳۹۶/۱۱/۲۴ ۱۳:۵۶

انهدام جنگنده اف 16 تغییرات راهبردی محور مقاومت را نشان می‌دهد/ نیروی زمینی جبهه مقاومت برتر از نیروهای صهیونیست

برنامه تلویزیونی «جهان‌آرا» با موضوع ابعاد سرنگونی جنگنده نیروی هوای صهیونیستی توسط پدافند ارتش سوریه، از شبکه افق پخش شد.
انهدام جنگنده اف 16 تغییرات راهبردی محور مقاومت را نشان می‌دهد/ نیروی زمینی جبهه مقاومت برتر از نیروهای صهیونیست

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، قسمت دیگری از برنامه گفت‌وگومحور جهان‌آرا با موضوع «بررسی ابعاد سقوط جنگنده اف 16 رژیم صهیونیستی توسط سوریه» دو‌‌‌شنبه شب 23 بهمن ماه سال 1396 روی آنتن این شبکه رفت.

خبری که در شامگاه 21 بهمن ماه سال جاری منتشر شد، عوامل جهان‌آرا را بر آن داشت تا برنامه‌ای را به بررسی چگونگی ساقط شدن این جنگنده گران‌قیمت و پیشرفته امریکایی رژیم صهیونیستی، واکنش این رژیم و رسانه‌های همگرا با آن نسبت به این واقعه اختصاص دهند.

«سید رضا صدرالحسینی» کارشناس مسائل منطقه مهمان حضوری برنامه بود و «عصام هلالی» خبرنگاری از دمشق و «نجاح محمدعلی» خبرنگار و تحلیلگر مسائل سیاسی خاورمیانه از لندن طی ارتباط زنده با جهان‌آرا همراه شدند. وحید یامین‌پور هم مجری کارشناس این برنامه بود.

صدرالحسینی در ابتدای این نشست اظهار داشت: واکنش‌هایی که نتانیاهو و مجموعه دولت امنیتی او نسبت به انهدام جنگنده اف ‌16 نشان دادند حاکی از آن است که این صرفاً ساقط شدن هواپیمایی با قیمت بیش از 110 میلیون دلار نیست، بلکه تغییرات اساسی راهبردی مهمی در منطقه و محور مقاومت در حال شکل‌گیری است.

هلالی در ارتباط زنده از دمشق در خصوص واکنش مردم به خبر سقوط این جنگنده توسط پدافند ارتش سوریه ـ که از خبرگزاری دولتی منتشر شد ـ اظهار کرد: خوشحالی مردم سوریه بی‌نظیر بود و مردم به خیابان‌ها ریختند و اظهار شادی و شیرینی پخش کردند و چنین انتظاری را از دولت و ارتش سوریه داشتند.

وی افزود: بعد از 45 سال برای اولین بار پدافند هوایی سوریه با موفقیت وارد عمل شد.

این خبرنگار به تحلیل‌های کارشناسان داخلی سوریه پرداخت و بیان کرد: سرلشکر محمد عباس نایب رئیس دانشکده علوم نظامی سوریه همان روز واقعه اعلام کرد هدف قرار دادن هواپیمای امریکایی اف 16 رژیم صهیونیستی ـ که تا این حد بدان می‌بالند ـ با موشک قدیمی روسی سام 5 از موشک‌های نسل اوایل دهه 70 میلادی صورت گرفت.

وی در ادامه یادآور شد: الان روسیه سامانه‌های پیشرفته‌تری را به سوریه واگذار کرده است و سوریه موشک‌های اسکاد با برد 300 کیلومتر را دارد و اگر صهیونیست‌ها بخواهند بیشتر تجاوز کنند همه شهرهایشان در تیررس موشک‌های دوربرد دمشق قرار دارد.

هلالی تأکید کرد: الان رژیم صهیونیستی دریافته بازی جدی شده و قواعد بازی تغییر کرده است و سوریه دیگر خویشتن‌داری نمی‌کند و به‌طور صریح و قاطع اعلام کرده است جواب هرگونه جنگ‌افروزی و تجاوز این رژیم با واکنش سریع و کوبنده ارتش سوریه داده خواهد شد.

وی تصریح کرد: رژیم صهیونیستی دست برتر نیروی نظامی خود را از دست داده است و نیروی زمینی جبهه مقاومت واقعاً برتر از نیروهای صهیونیستی عمل می‌کند. به لحاظ موشکی رژیم صهیونیستی عمق راهبردی ندارد و سوری‌ها به‌راحتی می‌توانند همه شهرهای این رژیم را موشک‌باران کنند.

هلالی اظهار کرد: فیصل مقداد در مراسم سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران در دمشق صراحتاً گفت هدف قرار دادن جنگنده رژیم صهیونیستی با پشتیبانی برادران ایرانی صورت گرفت و در جنگ با رژیم صهیونیستی فرقی نمی‌کند صهیونیست‌ها کدام حلقه مقاومت را هدف قرار می‌دهند. محور مقاومت به صورت واحد وارد عمل می‌شود. الان نبرد دارد جدی می‌شود.

وی در خصوص واکنش مقامات رژیم صهیونیستی خاطرنشان ساخت: بعد از سقوط جنگنده اف 16 بر فراز آسمان الجلیل در فلسطین اشغالی این رژیم سکوت کامل اختیار کرده، چون دستپاچه و نگران شده و ترسیده است.

این خبرنگار ابراز کرد: صهیونیست‌ها تا وقتی بدانند طرف مقابل جوابشان را نمی‌دهد به تجاوزاتشان ادامه می‌دهند، به محض اینکه طرف مقابل واکنش جدی نشان می‌دهد و می‌ایستد قطعاً عقب‌نشینی می‌کنند و تجاوز به مراکز سوری را ادامه نخواهد داد.

وی پیرامون ادعای کذب رژیم صهیونیستی مبنی بر اینکه پهپادی ایرانی وارد جولان اشغالی شده است و تکذیب فوری دولت سوریه و شکست کامل این سناریو مطرح ساخت: جنگنده‌های رژیم صهیونیستی پایگاه تیفور را که برای زیر نظر گرفتن تحرکات تروریست‌های تکفیری است هدف قرار داده بودند.

صدرالحسینی در خصوص ادعای سرنگونی پهپاد ایرانی توسط رژیم صهیونیستی گفت: امریکایی‌ها و صهیونیست‌ها به دنبال تقویت فضای ایران‌هراسی در منطقه هستند.

وی در خصوص حضور ایران در سوریه تأکید کرد: این حضور به معنای تنگ شدن فضای تنفس از نگاه امنیتی برای رژیم صهیونیستی است و زمان بزن و در رویی در مجموعه‌ای که مقاومت تنفس می‌کند به پایان رسیده است.

این کارشناس مسائل منطقه مطرح کرد: معادلات منطقه توسط مقاومت و ارتش سوریه به هم خورد و امریکایی‌ها در بن‌بست استراتژیک قرار گرفته‌اند.

نجاح محمدعلی گفت: رسانه‌های وابسته یا پشتیبان رژیم صهیونیستی طوری این خبر را منتشر کردند که این تقابل مستقیم بین جمهوری اسلامی ایران در سالگرد پیروزی انقلابش و رژیم صهیونیستی است و سعی در کمرنگ کردن کار مثبت ارتش سوریه دارند و می‌کوشند آن را به ایران نسبت بدهند. این انهدام برای رژیم صهیونیستی شکست بزرگی است.

وی افزود: سرنگونی جنگنده اف 16 بر اجلاس سوشی و آستارا تأثیر می‌گذارد.

صدرالحسینی دستاوردهای استراتژیک این واقعه را در سه سطح داخل سوریه، منطقه‌ای و بین‌المللی دانست و توضیح داد: در سطح داخل سوریه اعتماد به نفس ارتش این کشور افزایش یافت و روحیه و شادابی مردم سوریه تقویت شد. همچنین منجر به اتفاقاتی در مسائل تکنولوژیک این کشور می‌شود.

وی دستاوردهای منطقه‌ای آن را آثار شدید در موضوعات دفاعی منطقه دانست و در خصوص دستاوردهای بین‌المللی زیر سئوال رفتن پدافند هوایی مورد ادعای امریکایی‌ها برای رژیم صهیونیستی و رسوا شدن چهره فریب‌کارانه رژیم صهیونیستی به عنوان کشوری صلح‌دوست را مطرح کرد.

نجاح محمدعلی به خوشحالی و افزایش اعتماد به نفس مردم همه کشورهای عربی در خصوص این واقعه اشاره کرد و افزود: روس بودن موشک منهدم‌کننده جنگنده اف16 این پیام را از روسیه به امریکا و رژیم صهیونیستی دارد که به خاطر شما رابطه‌مان را با ایران و سوریه تغییر نمی‌دهیم.

وی گفت: تمام تلاش امریکا قطع ارتباط بین سوریه و ایران است که موفق نخواهد شد.

این خبرنگار عراقی در پایان توضیح داد: دخالت ایران در سوریه و عراق به درخواست رسمی دولت‌های آنها صورت گرفت و از طرفی امنیت ملی ایران به دخالت مثبت و حضور در این کشورها بستگی مستقیم دارد.

انتهای پیام/ 121

#جهان آرا #اف 16 #یامین پور #شبکه افق #جنگنده اف16 #سوریه #رژیم صهیونیستی #رضا صدرالحسینی #دمشق #لندن #خاورمیانه #هواپیما #ارتش #آمریکا #موشک اسکاد #آستارا #عراق
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image


پس از از شکست برابر استقلال/ سرمربی الهلال اخراج شد تحلیل احمقانه! کشف 100 کیلو گوشت فاسد از سردخانه‌ای در کرمانشاه بررسی حوادث خیابان پاسداران در جلسه غیرعلنی مجلس دیدار محرمانه با معاون ترامپ لغو شد این فرقه به جای کشکول قمه زیر بغل دارد 9 کشته و 49 زخمی درحملات خمپاره‌ای به دمشق آمریکا در تامین امنیت افغانستان ناکام مانده است پرداخت یارانه مراکز خدماتی بهزیستی تا پایان هفته اسلایدشوهای حرفه‌ای بسازید اعتماد مردم به کسب و کارها کم شده است شهید گمنام 16 ساله مهمان کرجی‌ها+ تصاویر وزارت راه زیباترین درخت‌ها؛ از دل خاک تا بلندای آسمان (+عکس) شش دلیل برای ترجیح شرق به غرب پیام تسلیت رئیس دانشگاه در پی سقوط هواپیمای مسافربری تهران-یاسوج تهران/ابراز تأسف و تأثر رئیس دانشگاه از سانحه‌ی مصیبت‌بار سقوط هواپیمای مسافربری تهران- یاسوج سهام آسیایی به رهبری ژاپن تقویت شد/تداوم بهبود ارزش دلار ‌60 تیم امداد و نجات پیاده آماده اعزام برای جمع آوری و انتقال اجساد پرواز تهران- یاسوج درخواست عجیب! / به خاطر شکست مقابل استقلال دیاز را اخراج کنید! جلسه غیر علنی مجلس برای بررسی حوادث خیابان پاسداران آغاز شد استعفای شهردار اهواز تکذیب شد انتقاد روزنامه قطری از حرکت زشت سعودی‌ها امامعلی حبیبی؛ قهرمانی که ببر مازندارن شد و هرگز سر خم نکرد آنچه داوطلبان کنکور دکتری باید بدانند توقف مسکن متاثر از بازار ارز بازیگران جدید در سریال قویدل/ تصویربرداری «خانواده دکتر ماهان» بزودی آغاز می‌شود اشکالات طرح جدید ترافیک اعلام شد تکلیف ساکنین محدوده طرح ترافیک با اجرای طرح جدید هواپیماهایی که ماه‌هاو سال‌ها بعد پیدا شدند فیفا، عربستان رابه اخراج ازجام جهانی تهدیدکرد فضای مجازی و زبان فارسی؛ تأثیر مثبت یا منفی/ترجمه قرآن؛ گامی در جهت تقویت زبان پنج‌شنبه‌های قرآنی در راه مدارس/ پرورش دانش‌آموزان نخبه قرآنی وضعیت جوی ارتفاعات دنا سخت شد وزیرخارجه اسپانیا وارد تهران شد کشف و توقیف محموله سوخت و سیمان قاچاق در گمرک مرز باشماق مریوان اعزام تیم پزشکی برای ویزیت رایگان در مناطق سنی نشین بندر کرگان بدهی دولت به بانک مرکزی 63 هزار میلیارد شد استاندار لرستان: شهدای گمنام از همه شهیدان مظلوم‌ترند فیلم | درخواست ویژه کودکان کرمانشاه از علی دایی تحلیل فنی شکست تلخ پرسپولیس مقابل السد تحریم‌های یکجانبه شورای امنیت غیراخلاقی است/ برجام الگوی موفق دیپلماسی صبورانه بود هجدهمین جلسه مجلس برای بررسی بودجه سال آینده دولت آغاز شد آمریکا نتوانست در افغانستان امنیت را برقرار کند انتقاد تند رسانه‌های سعودی از عملکرد الهلال رئیس فدراسیون کبدی در ایسنا: روسری گذاشتن مربی تایلندی استراتژی غلطی بود زمان ثبت نام در کاروان‌های حج تمتع سال 97 علت اغتشاش دراویش از دید روشنفکرنماهای مدعی اصلاحات
شهدای پلیس در آشوب پاسداران+تصاویر اولین تصویر از پیکر جانباختگان حادثه سقوط هواپیما تهران_یاسوج اجساد پرواز یاسوج روی برف +عکس لاشه هواپیما پیدا شد تصویری از شهید محمد حسین حدادیان در هیئت رایة العباس (ع) پیدا شدن چند جسد از جان باختگان هواپیما عکس/ شماتیک ترکیب استقلال مقابل الهلال آخرین اخبار و جزئیات از حادثه خرابکارانه در پاسداران+هویت و عکس قاتل دیشب 300 نفر در تهران بازداشت شدند افزایش ساعت کار مراکز 13 گانه معاینه فنی در اسفندماه لاشه هواپیمای تهران - یاسوج پیدا شد/ اجساد پراکنده در کنار هواپیما مشخص است/بالگردها امکان انتقال اجساد را ندارد/تصاویر اجساد هواپیمای آسمان روی برف/احتمال انتقال اجساد هواپیما تا عصر امروز / فیلم + تصاویر ساعت کار مراکز معاینه فنی در ماه جاری افزایش می‌یابد جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی چگونه هزینه خواهد شد؟ ساعت کار مراکز معاینه فنی در ماه جاری افزایش می‌یابد در آخرین لحظات سقوط هواپیما چه گذشت؟ فیلم/ جزئیات حمله دیشب دراویش پاسداران خلاصه بازی استقلال 1-0 الهلال عربستان توضیحات وزیر درباره تماس تلفنی مسافر هواپیما فیلم/ اولین تصاویر از لاشه هواپیمای تهران-یاسوج تشییع و تدفین پیکر 2 شهید گمنام در منطقه قراملک تبریز اولین تصاویر واضح از لاشه هواپیما ‌بسیجی شهیدی که به دست دراویش به شهادت رسید + عکس حال و هوای خانواده و منزل شهید «رضا امامی» از شهدای دیشب درگیری با دراویش + فیلم دستگیری 60 نفر در اتفاقات خیابان پاسداران تشییع و تدفین 2 شهید گمنام در حوزه علمیه امام خمینی (ره) ازگل+ تصاویر اختلال در تلگرام+جزئیات فیلم/ اولین تصاویر از لاشه هواپیمای تهران-یاسوج توضیحات سپاه درباره نحوه پیدا کردن لاشه هواپیمای تهران-یاسوج فیلم/ محل سقوط هواپیمای تهران - یاسوج یک نفر از نیروهای بسیج در درگیری با دراویش گنابادی به شهادت رسید/ یک بسیجی دیگر در کما عکس هایی از اجساد قربانیان سانحه هوایی یاسوج اجساد برخی از مسافران سانحه هواپیمایی آسمان دیده شد/ اعزام 4 بالگرد برای انتقال اجساد قربانیان حال و روز درویش بزدلی که در خیابان پاسداران دستگیر شد +فیلم عکس/ سخنرانی رییسی در مراسم عزاداری فاطمیه در میدان هفت تیر تهران عکس/تصویری واضح از لاشه هواپیمای آسمان فیلم | لحظه کشف لاشه هواپیمای تهران-یاسوج در ارتفاع 4 هزارمتری شهدای پلیس در آشوب پاسداران +عکس سومین روز جستجو برای هواپیمای atr/ لاشه هواپیمای تهران-یاسوج پیدا شد+فیلم و عکس بسیجی که به دست دراویش پاسداران به شهادت رسید +عکس دستگیری 300 نفر از اخلال گران نظم عمومی در پاسداران حال و روز درویش داعشی که در خیابان پاسداران دستگیر شد +فیلم ببینید | پیکر 30 سرنشین هواپیمای سقوط کرده تهران - یاسوج قابل مشاهده است فیلم/حواشی لحظه پیدا شدن لاشه هواپیمای آسمان فیلم/ خواب عجیب پدر شهید دیشب درگیری دراویش جزییات جنایت دراویش گنابادی در خیابان پاسداران/ شهادت 3 مامور و 2 بسیجی نخستین تصاویر از دراویش داعشی دستگیر شده در خیابان پاسداران تشییع و خاکسپاری یک شهید گمنام در شهرک «انصار» تهران گفت‌وگو با "م ثلاث" راننده اتوبوس دیوانه که منجر به شهادت 3 مأمور ناجا شد +فیلم لاشه هواپیمای تهران - یاسوج پیدا شد/ احتمال انتقال اجساد هواپیمای آسمان تا عصر امروز + فیلم و تصاویر خلبان سروستانی موفق به کشف لاشه هواپیمای ساقط شده مسافربری شد

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me