تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:دانا
دسته:استان ها()
کد خبر:14461558
۱۳۹۶/۱۱/۲۴ ۱۴:۰۶

مدل مدیریتی شهید شاطری نیاز امروز جامعه ما است/ سردار گمنام ایرانی، محبوب کودکان لبنانی

یک راوی دفاع مقدس گفت: حسن شاطری یک مدیر تراز انقلاب اسلامی و جهادی است، که باید به مردم شناسانده شود تا به خوبی تفاوت یک مدیر انقلابی با مدیران پر از نخوت و تکبّری که امروز بر کرسی‌های مدیریتی کشور تکیه زده‌اند، نشان داده شود.
مدل مدیریتی شهید شاطری نیاز امروز جامعه ما است/ سردار گمنام ایرانی، محبوب کودکان لبنانی

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نسل شاهوار مهندس حسن شاطری معروف به «حسام خوشنویس»، در آخرین مسوولیت خود عهده دار معاونت مهندسی سپاه قدس بود. پس از جنگ سی و سه روزه و آسیب به جنوب لبنان و مناطق شیعه نشین، وی رئیس ستاد بازسازی لبنان شد. او در این بازسازی نه تنها به بازسازی اماکن متعلق به شیعیان همت داشت بلکه ابتدا کلیسا ها و مساجد اهل سنت را بازسازی کرد. بازسازی و تعمیر پل ها و جاده های آسیب دیده در جنگ و ساخت اماکن فرهنگی و مذهبی برای شیعیان و مردم لبنان از اقدامات با برکت این شهید بزرگوار است. ساخت بوستان ها  برای کودکان جنگ زده لبنان، بذر محبت انقلاب اسلامی در دل کسانی بود که باغبان آن شهید شاطری است.گفتنی است شهید شاطری قبل از لبنان نیز عهده دار پروژه های عمرانی در افغانستان جنگ زده بود.

سرانجام نیز این سردار رشید اسلام 24 بهمن ماه 1391 و در مسیر دمشق به بیروت به منظور انجام کارهای ستاد بازسازی، به دست حامیان و مزدوران رژیم صهیونیستی به شهادت رسید و مزد صرف عمر خود در عرصه جهاد را با نوشیدن شربت شهادت گرفت.

به همین مناسبت مصاحبه خبرنگار نسل شاهوار با یکی از راویان دفاع مقدس در ذیل آمده است:

محمد علی عامریان یکی از راویان دفاع مقدس در گفتگو با خبرنگار نسل شاهوار با بیان اینکه ایالت متحده آمریکا نام سردار حسن شاطری را در لیست سیاه و تحریم های خود قرار داده بود گفت: حسن شاطری دیپلمات نبود، مسئول بلندپایه و علی رتبه کشوری نبود، در لبنان اسلحه به دست نگرفت و با کسی نجنگیده بود اما آنقدر فعالیت های این مهندس فرهنگی حساسیت ایجاد کرده بود که آمریکا و اسرائیل از وی به سازمان ملل شکایت کردند، در سازمان ملل نشست هایی بابت حسن شاطری برگزار و در لیست تحریم های آمریکا قرار گرفت و به دلیل امنیت خانواده اش در ایران نام مستعار "حسام خوشنویس" را برای خود انتخاب کرد.

حسن شاطری به عنوان رئیس ستاد بازسازی ایران در لبنان انتخاب شد

وی در خصوص فعالیت های سردار حسن شاطری در لبنان اظهار کرد: آمریکا و کشورهای استکبارگر وقتی غائله ای را در کشورهای دیگر به پا می کنند چه خود مستقیما در یک سوی غائله ایستاده باشند و یا مثل عراق و سوریه که می گفتند برای جنگیدن با داعش آمده ایم، زیرساخت های آن کشور را به نابودی می کشند مثل کشور سوریه که گویی شخم زده شده است.

این راوی دفاع مقدس با بیان اینکه در جنگ 33 روزه نیز اسرائیل همین کار را با لبنان علی الخصوص جنوب لبنان و مناطق شیعه نشین کرد افزود: 90 درصد پل های لبنان بعد از جنگ 33 روزه تخریب شد اما در مناطق شیعه نشین پل ها 100 درصد نابود شده بود، هدف اسرائیل از انجام این کار قطع شبکه ارتباطی حزب الله لبنان بود لذا تمام زیرساخت ها قطع و تخریب شد و زمانی که بعد از جنگ 33 روزه مردم لبنان به شهرها و خانه های خود برگشتند هیچ امکانات زیرساختی نظیر آب، برق، پُل، مدرسه، مرکز بهداشتی و ... نداشتند.

عامریان بیان کرد: باراک اوباما رئیس جمهور وقت آمریکا طی سخنانی اعلام کرد "نخواهیم گذاشت حزب الله در سازندگی بعد از جنگ به پیروزی برسد" که این سخنان در دکترین امنیتی ما بسیار مهم بود، همه مردم لبنان حزب الله را مقصر این همه خرابی های وسیع و ویرانی ها می دیدند در همان زمان سردار حسن شاطری که در افغانستان مشغول ایجاد زیرساخت ها بود فراخوانده شد و به لبنان اعزام شد.

وی عنوان کرد: در همان زمان دولت غربگرای آقای سینیوره در لبنان بر سر کار بود که با فشارهای غربی ها حاضر نبود کارهای عمرانی و ساخت و ساز لبنان را به ایرانی ها واگذار کند، حزب الله لبنان که از اوضاع باخبر بود و می دانست هدف از این کار واگذار ساخت و ساز و کارهای عمرانی لبنان به شرکت های فرانسوی و انگلیسی است با شهرداری ها قرار داد بست و حسن شاطری و تیم همراه وی فعالیت های عمرانی خود را در لبنان آغاز کردند و دولت لبنان هیچ گونه کمکی به حزب الله نکرد.

برابری ساخت و سازهای عمرانی حسن شاطری در لبنان با استانداردهای روز اروپا

راوی دفاع مقدس با بیان اینکه به همت سردار شهید حسن شاطری و تیم همراه وی در عرض کمتر از دو هفته برق 73 روستای لبنان وصل شد گفت: در هر نقطه از لبنان که اتفاقی افتاده بود، جاده ای خراب و زیرساختی تخریب شده بود حسن شاطری آنجا بود و هنوز که هنوز است کارشناسان لبنان اظهار دارند که فعالیت ها و ساخت و سازهای عمرانی حسن شاطری در لبنان با استانداردهای روز اروپا برابری می کند.

عامریان یادآور شد: در منطقه کفرکلا لبنان منطقه ای به نام بوّاب الفاطمه هست، این منطقه که برای اسرائیل یک منطقه کلیدی است روزی در اشغال اسرائیل بود آزاد شده و از این منطقه به عقب رانده شده بود لذا نسبت به این منطقه حساس بودند و دائم ماشین های آنها در مرزهای این منطقه گشت زنی نظامی می کنند حسن شاطری وقتی به این منطقه آمد جاده ای که برای گشت زنی لبنانی ها بود و وضعیت مناسبی نداشت را بازسازی و آسفالت مناسبی کرد سپس در این منطقه که قرار بود برای شنودهای اطلاعاتی اسرائیل منطقه امنی باشد یک پارک ساخت که تمام مردم لبنان به این پارک می آیند و مراسمات مختلف خود را در این پارک برگزار می کنند.

ساخت پارک ایران در یکی از مناطق مشرف به فلسطین اشغالی در لبنان

وی ادامه داد: حسن شاطری در یکی دیگر از مناطق لبنان که مشرف به فلسطین اشغالی بود و آن مناطق در فلسطین کشت و صنعت رونق بسیاری داشت پارکی به نام ایران ساخت در این پارک به تعداد استان های ایران آلاچیق ساخت و نام هر آلاچیق را نام یکی از استان های ایران گذاشت، در مرزهای فلسطین ماشین های نظامی اسرائیل مانور نظامی می دادند و گشت زنی نظامی داشتند اما این سو در کشور لبنان و در پارک ایران که حسن شاطری ساخت بود به سمت فلسطین اشغالی بازی های نظامی طراحی کرد و جلوی چشم سربازان اسرائیلی نوجوانان لبنانی بازی های نظامی مثل پینت بال و راپل و ... انجام می دهند.

این راوی دفاع مقدس افزود: این مساله آنقدر برای رژیم غاصب اسرائیل گران تمام شد که بین مرز لبنان با فلسطین دیوار سیمانی کشید اما حسن شاطری کنار آن رستورانی چند طبقه ساخت که از این رستوران مشرف به اسرائیل شدند و از همه اینها که بگذریم تمثالی از احمد متوسلیان ساخت که انگشت احمد متوسلیان به سمت انتهای فلسطین اشغالی نشانه گرفته شده است و جمله معروفش که باید پرچم "لا اله الّا الله " را باید در انتهای افق بکاریم را جلو چشم اسرائیلی ها نصب کرد که دائم به مردم القا می کند باید پرچم "لا اله الّا الله " را باید در انتهای افق (فلسطین اشغالی) به اهتزاز درآید.

حسن شاطری به عنوان یک سفیر انقلابی و مدیر تراز انقلاب اسلامی

عامریان با بیان اینکه حسن شاطری به عنوان یک سفیر انقلابی، مدیر جهادی و تراز انقلاب اسلامی است به لبنان اعزام شده بود اظهار کرد: هنوز که هنوز است اگر قرار است جاده ای در لبنان ساخته و آسفالت شود می گویند تراز جاده و آسفالت را با تراز جاده و آسفالتی که حسن شاطری در آنجا ایجاد کرده بود برابری می دهند.

وی به سخن سردار رشید سپاه اسلام قاسم سلیمانی درباره شهید شاطری اشاره کرد و افزود: سردار سلیمانی به عنوان یک مدل موفق نظامی و انقلابی در دنیا شناخته شده است که دوست و دشمن نیز به این نکته اذعان دارند اما همین مدل موفق نظامی و انقلابی درباره حاج حسن شاطری گفت "حسن شاطری یک مدل و الگو بود" جمله کوتاه اما خیلی مهم است.

مدل مدیریتی حسن شاطری نیاز امروز جامعه ما است

راوی دفاع مقدس با تاکید بر اینکه مدل مدیریتی حسن شاطری نیاز امروز جامعه ما است بیان کرد: حسن شاطری یک مدیر تراز انقلاب اسلامی و جهادی است، سفیر انقلابی ما و یک مهندس فرهنگی است که باید به مردم شناسانده شود تا به خوبی تفاوت یک مدیر انقلابی و جهادی با مدیران پر از نخوت و تکبّری که امروز بر کرسی های مدیریتی شان تکیه زده اند و هیچ نسبتی با انقلاب اسلامی ندارند نشان داده شود.

عامریان با بیان اینکه مدل مدیریتی حسن شاطری می تواند امروز حلال مشکلات کشور باشد یادآور شد: حسن شاطری در لبنان به گونه ای فعالیت کرد که لبنانی ها وی به لقب "شریک الانتصار" (شریک پیروزی ها) داده اند، وی دردها و رنج های مردم لبنان را پیدا کرده بود با مردم ارتباط عاطفی گرفته بود برای بچه ها مدرسه فوتبال می ساخت و به بهانه مدرسه فوتبال سربازان انقلاب اسلامی را جمع کرد، کسی که رئیس هیأت بازسازی ایران در لبنان بود بچه های لبنانی را جمع می کرد و به آنها شعار "آمریکا عدوالله" را یاد می داد.

وی با تاکید بر آنکه مدل مدیریتی حسن شاطری باید در کشور نهادینه شود گفت: مدل مدیریتی انقلاب اسلامی همان مدل مدیریتی است که حسن شاطری از جبهه های جنگ و فرماندهان عملیاتی ما در دوران دفاع مقدس جمع آوری کرد و در لبنان به اجرا درآورد، ما نیز باید در کشور این مدل مدیریتی را پیدا کرده و به مردم معرفی کنیم، باید کارهای انقلابی را به اهل آن بسپاریم که با مردم از سر نخوت و تکبر برخورد نکنند نه به مدیرانی که در اتاق هایشان زیر سردی و گرمی اسپیلت نشسته و کارها را به شرکت ها واگذار کرده اند.

گفتگو از فاطمه سادات موسوی

انتهای پیام/

#شاهرود #نسل شاهوار #حسن شاطری #حسام خوشنویس #سردار سلیمانی #حاج قاسم سلیمانی
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


احمد توکلی در تشییع فرزندش حضور ارتش سوریه تا دو روز آینده در عفرین دیدار سردار بوحمزه و مسئول سازمان بسیج رسانه با خانواده مرحوم خجندی مطالبات تولیدکنندگان از دولت لیست شد علت اصرار اصلاح‌طلبان‌بر «ناکارآمدی نظام» چیست؟ زندگی در «گواتر» با چاشنی فقر/اینجا نقطه صفر مرزی است بررسی مفاهیم همگون با فطرت در آموزه‌های اسلامی ملزومات و گونه‌های وصال حق از منظر مثنوی معنوی برساخت ذهنی رانندگان متخلف به دلیل تخلف از قوانین راهنمایی و رانندگی برخورد منافقانه نشریات زنجیره‌ای‌با خطبه ابوترابی زندگی عجیب داماد سرخانه‌ای که شهردار شد مسقط برای الهلال ریاض است/استقلال از تهران ضربه می‌خورد نه آل سعود! کشته شدن 12 نظامی امارات در عملیات نیروهای یمنی در تعز آخرین وضعیت پرونده جاسوسان محیط زیستی ارتباط ضربه به سر و زوال عقل در سنین بالاتر وزیر همه چیز به جز راه و شهرسازی مشروح سخنان جان کری در کنفرانس امنیتی مونیخ ارتباط استعمال سیگار الکترونیکی با افزایش ریسک ذات الریه مصرف میوه و سبزیجات به توقف گسترش سرطان سینه کمک می‌کند برای بهمنی‌های سینمای ایران وزیر نیرو درخواست کرد؛ جلسه غیر علنی مجلس در باره بحران آب 7 عادت صبحگاهی چاق‌کننده 6 غذایی که از اضطراب شما می‌کاهد تعدد دانشگاه‌های بی کیفیت علت بیکاری جوانان حضور نظامی آمریکا؛ عامل ناامنی در قاره اروپا سفر وزیرامورخارجه کشورمان به مسکو ظلم و بی عدالتی راهبردهای مدیریت شهری اصلاح طلبان است نماینده حامی دولت: مسافران هواپیمای atr بیمه بودند حلقه مفقوده عدالت ترامپ: روسیه به رویای اختلاف‌افکنی در آمریکا دست یافته است امیر قطر حادثه سقوط هواپیما در ایران را تسلیت گفت ایران و انگلیس گفت‌وگو کردند 27 کشته به دنبال درگیری میان منصور هادی با گروهک القاعده در جنوب یمن دیدار زمستانه "هوروش بند" با هوادارانش بررسی رابطه میان استفاده از محتوای سیاسی وب سایت‌های داخلی و خارجی و مشارکت سیاسی انتخاباتی عزت ملی در کشاکش روسوفیل‌ها و انگلوفیل‌ها تحولات اوکراین و تاثیر آن بر نظام بین الملل چشم انداز آینده نقش شبکه سازی در افزایش مزیت رقابتی از طریق نوآوری باز در کسب و کارهای کوچک و متوسط تیلرسون: با چماق کره شمالی را برای مذاکره مجاب می‌کنیم نه هویج ستاد حقوق بشر ایران خواهان تعیین گزارشگر ویژه در آمریکا شد مشهد| لغو اعزام‌های تیم ملی سافت‌بال، زحمات یکساله‌ام را به باد داد نحوه ساخت چراغ‌های جلوی خودرو +فیلم هکرها در کمین استفاده کنندگان از وای فای عمومی خشم ملک سلمان از سیاست‌های ولیعهد جوان اروپا انبار مخفی بمب‌های اتمی آمریکا تعطیلی مدارس و مراکز آموزش عالی 11 شهرستان خوزستان، امروز نرخ فروش قزل آلای شکم خالی در میادین میوه و تره بار چقدر است؟ مشهد|شکایات متقاضیان مجوز کسب و کار به صورت الکترونیک دریافت می‌شود دیدگاه حکیم سبزواری درباره برهان تضایف و نقش آن در اثبات اتحاد عاقل و معقول
هواپیما در مسیر تهران یاسوج از صفحه رادار خارج شد/ احتمال سقوط وجود دارد سمیرم محل سقوط هواپیمای تهران یاسوج/ اعزام آمبولانس‌های اورژانس فوری/ پرواز تهران - یاسوج ناپدید شد پرواز تهران - یاسوج از رادار ناپدید شد/ فرودگاه یاسوج در آماده‌باش کامل مسافران پرواز یاسوج چه کسانی بودند؟ +تصاویر سقوط هواپیمای تهران- یاسوج سمیرم محل سقوط هواپیمای تهران یاسوج/ اعزام آمبولانس‌های اورژانس تصویر دیگری از کاپیتان حجت‌الله فولاد آخرین اخبار از سقوط هواپیمای پرواز تهران - یاسوج/ اسامی 66 مسافر و خدمه پرواز اعلام شد عکس: جان باختن فرزندان پزشک متخصص در سقوط هواپیما اعلام اسامی تمامی مسافران پرواز تهران یاسوج /فیلم نام استاد برجسته دانشگاه بروجرد در جمع جان‌باختگان هواپیمای تهران-یاسوج اسامی مسافران و خدمه هواپیمای سقوط کرده هواپیمای atr شرکت هواپیمایی آسمان با 60 مسافر دچار سانحه هوایی شد عکس/ خلبان‌های هواپیمای سقوط کرده تهران - یاسوج سقوط هواپیمای شرکت آسمان در مسیر تهران به یاسوج + جزئیات اساتید دانشگاه آزاد در حادثه سقوط هواپیما جان باختند مسافری که از هواپیمای سقوط کرده تهران -یاسوج جاماند احتمال زنده بودن مسافران آی‌تی‌آر (تصاویر) تشییع پیکر فرزند احمد توکلی حضور خانواده‌های داغدار هواپیمای مسافری تهران - یاسوج در فرودگاه مهرآباد (+عکس) محو شدن هواپیمای آسمان در مسیر تهران یاسوج از رادار واکنش چهره‌های سرشناس به حادثه سقوط هواپیمای یاسوج + تصاویر جان باختن تمامی سرنشینان حادثه سقوط هواپیمایی آسمان + فیلم هواپیمای تهران یاسوج قبل از سقوط فهرست کامل اسامی جانباختگان سقوط هواپیما پرواز تهران - یاسوج ناپدید شد خلبان پرواز سقوط کرده تهران - یاسوج+عکس هواپیمای سقوط کرده تهران-یاسوج از چه نوعی بود؟ (+عکس) عکس: متخصص محیط زیست که مسافر هواپیمای یاسوج بود سقوط در دل دنا؛ تمامی سرنشینان پرواز تهران-یاسوج جان‌باختند یک هواپیما در مسیر تهران یاسوج ناپدید شد پرواز تهران یاسوج از روی مدار محو شد/ فرودگاه یاسوج در آماده باش کامل سمیرم محل سقوط هواپیمای تهران یاسوج/ اعزام آمبولانس‌های اورژانس سقوط هواپیمای آسمان در سمیرم نخستین تصویر از محل سقوط هواپیمای تهران-یاسوج هواپیمای تهران - یاسوج با 66 مسافر در سمیرم سقوط کرد/ اعزام بالگرد اورژانس به محل سقوط/ هواپیمای آسمان با کوه دنا برخورد کرده است سقوط هواپیمای تهران _ یاسوج در سمیرم اصفهان چهره‌ها در شبکه‌های اجتماعی (640) اردشیر راد از مسافران پرواز 3704 تهران - یاسوج (+عکس) تعطیلی مدارس روز دوشنبه 30 بهمن صحبت‌های دردناک خانواده‌های حادثه دیدگان هواپیمای یاسوج+ فیلم آماده باش اورژانس درپی سقوط هواپیمای آسمان نجات جان مسافران توسط خلبان فولاد در سال 92 + فیلم تجمع خانواده‌های مسافران هواپیمای مسافربری سقوط کرده در فرودگاه یاسوج + فیلم باید از مردم و خدا عذرخواهی کنیم حادثه در روستای کهنگان از توابع پادنا سمیرم رخ داده است 3 نفر از کارمندان سازمان مرکزی دانشگاه آزاد جان باختند پرواز تهران - یاسوج از رادار حذف شد/ از سرنوشت 60 مسافر خبری نیست اخطاریه؛ باران و برف شدید در 13 استان

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me