تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:اقتصادی()
کد خبر:14465799
۱۳۹۶/۱۱/۲۴ ۱۶:۱۰

بخش خصوصی به دنبال اصلاح قوانین بخش مسکن است

برزگر گفت: بخش خصوصی تا به امروز در هیچ تصمیم گیری برای بهبود فضای کسب و کار دخالت داده نشده است و این در حالی است که همواره به دنبال اصلاح قوانین بوده است.
بخش خصوصی به دنبال اصلاح قوانین بخش مسکن است

به گزارش خبرنگار مسکن گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  جمشید برزگر رئیس کانون سراسری انبوه سازان ایران در اجلاس سراسری انبوه‌سازان ایران با بیان اینکه طی چهار دهه گذشته برنامه‌های مدنظر ما در حوزه مسکن انجام نشده است، گفت: باید دولت به بخش مسکن افتخار کند که با وجود چنین مشکلاتی همچنان به کار خود ادامه می‌دهد.

وی با بیان اینکه بعد از وقوع زلزله رودبار و بم مسئولان مسکن به فکر نوسازی بافت‌های فرسوده در بخش مسکن افتادند، گفت: سازمان نظام مهندسی به دلیل نوسازی بافت‌های فرسوده تشکیل شد و مشارکت بخش خصوصی نیز در این حوزه مورد تشویق قرار گرفت.

برزگر با بیان اینکه ساخت واحدهای مسکونی با روش‌ها و الگوهای جدید برای شهروندان آغاز شده است، افزود: بعد از گذشت سال‌ها که به فکر ایجاد تشکل‌ها افتاده‌ایم و امور مربوط به بخش مسکن به بخش خصوصی واگذار شد به همین منظور شکل‌گیری انجن‌های انبوه سازی و تشکل‌های فنی و مهندسی شروع شد.

رئیس کانون سراسری انبوه سازان ایران با بیان اینکه تاکنون تصدی‌گری به بخش خصوصی به شکل واقعی رخ نداده است، افزود: متأسفانه مسئولان هیچ اعتقادی به بخش خصوصی ندارند و هنوز در هیچ یک از تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌ها در فضای بهبود کسب و کار و قوانین مربوط به بخش مسکن از نظرات بخش خصوصی استفاده نمی‌کنند.

وی یادآور شد: بخش خصوصی همواره به دنبال اصلاح قوانین مربوط به حوزه مسکن است در نتیجه کار باید به این بخش واگذار شود و ما می‌توانیم ادعا کنیم که تا به امروز شرکت‌های توسعه‌ای را توسعه نداده‌ایم.

برزگر با بیان اینکه بازآفرینی شهری چندی پیش توسط رئیس جمهور کلید خورد، افزود: به نظر شما آیا با نرخ سود 20 درصد می‌توانیم به بازسازی بافت‌های فرسوده و بازآفرینی شهری امیدوار باشیم؟

رئیس کانون سراسری انبوه سازان ایران افزود: این موضوع باید از بانک‌ها پرسیده شود چرا که تاکنون ریالی در این حوزه به مسکن و بخش خصوصی داده نشده است.

وی با بیان اینکه آیا با این سیاست‌ها می‌شود بافت‌های فرسوده را بازسازی کرد، گفت: با شعار و حرف نمی‌توانیم بافت‌های فرسوده را اصلاح و بازسازی کنیم.

برزگر تأکید کرد: رشد صد در صدی انشعابات آب و برق به طور قطع بر قیمت تمام شده مسکن تأثیر خواهد گذاشت بنابراین برای تأمین هزینه‌های سربار مسکن ما نیازمند به یک متولی خاص هستیم.

رئیس کانون سراسری انبوه سازان ایران در پایان گفت: برای بهبود فضای کسب و کار و صنعت ساختمان باید مشکلات و گره‌ها را از سر راه این حوزه برداریم تا بتوانیم اقدام به بازسازی بافت‌های فرسوده کنیم.

*رشد قیمت 25 درصدی در برخی از مناطق تهران


در ادامه این مراسم فرشید پورهاجر با بیان اینکه این تشکل تنها نهاد خصوصی تولید و عرضه مسکن به شمار می‌رود، افزود: هدف ما در کانون سراسری انبوه سازان علاوه بر سیاست‌ گذاری در بخش مسکن خود را به عنوان بازوی مشورتی دولت معرفی می‌کنیم.

وی با بیان اینکه سیاست گذاری دولت در چند سال گذشته به گونه‌ای بوده که در امور بخش خصوصی نباید دخالت کنند، افزود: در حوزه بافت‌های فرسوده آن چه تحت عنوان توسعه‌گر مطرح می‌شود همان بخش خصوصی است که لازمه آن کاهش تصدی گری دولت است.

پورهاجر افزود: اگر قرار است در بافت‌های فرسوده برنامه ریزی منسجمی داشته باشیم باید فضای کسب و کار تولید در بخش خصوصی بهبود یابد.

*دولت برای بازسازی بافت‌های فرسوده یک ریال هم پرداخت نکرده است


دبیر کانون سراسری انبوه سازان کشور با بیان اینکه دولت هر زمان که بخش عرضه مسکن در کنار تقاضای مسکن در برنامه ریزی‌های خود را لحاظ نکرده با چالش جدی مواجه شده است، گفت: اگر قرار است بسته مالی تشویقی برای حضور بخش خصوصی در بهسازی بافت فرسوده ارائه دهند باید آن بسته به صورت به ویژه باشد تا شاید انگیزه بخش خصوصی بیشتر شود.

وی با بیان اینکه انبوه سازان در ماه‌های گذشته بسته‌های تشویقی مالی مورد نظر خود را اعلام کردند، افزود: در این بسته انبوه سازان پیشنهاد کردند تا 2هزار و 500 میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی در بانک عامل بخش مسکن سپرده گذاری شود و به همین میزان نیز این بانک به سپرده‌های خود اضافه کند.

پورهاجر اظهار کرد: با اجرای این مکانیزم هزینه تسهیلات برای تولید مسکن کاهش می‌یابد و خریداران نیز با استقبال بیشتری مواجه می‌شوند.

دبیر کانون سراسری انبوه سازان کشور تأکید کرد:‌هم اکنون هزییه تمام شده تسهیلات در بافت فرسوده برای انبوه سازان 18 است که مقرر شده بود دولت نیمی از آن را به صورت یارانه پرداخت کند اما متأسفانه تاکنون یک ریال هم به سود تسهیلات بافت‌های فرسوده یارانه تعلق نکرده است.

وی تأکید کرد: بخش خصوصی هیچ جایگاهی در ستاد ملی بازآفرینی شهری ندارد.

پورهاجر درباره وضعیت بازار مسکن نیز گفت: بر اساس پیش بینی‌های صورت گرفته بازار مسکن بعد از شهریور ماه رونق گرفته و هم اکنون معاملات پر رنگ‌تر شده اما به دلیل پایین بودن ریسک سرمایه گذاری در املاک تعدادی از مناطق تهران تولید و عرضه مسکن بیشتر شده در نتیجه استقبال متقاضیان نیز افزایش یافته است.

دبیر کانون سراسری انبوه سازان کشور یادآور شد: متأسفانه نظم عمومی عرضه و تقاضای مسکن در مناطق مختلف پایتخت تهران به هم خورده است.

وی در پایان تأکید کرد: در برخی از مناطق تهران رشد قیمت مسکن تا 25 درصد از نرخ تورم بالاتر بوده و در برخی دیگر از مناطق افزایش قیمت پایین تر از تورم عمومی محاسبه می‌شود که این موضوع اقتصاد کلان کشور را با مشکل مواجه می‌کند.

انتهای پیام/

#مسکن #راه و شهرسازی #نسیم آنلاین
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


رشد 40 درصدی صادرات آبزیان در 10 ماهه امسال کشف لوازم آرایشی فاسد قبل از توزیع در اشتهارد تصاویر/ بازدید «رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس» از موزه عبرت گاف بزرگ عربستانی‌ها در مورد استقلال ایران /عکس واشنگتن به دنبال فرسودن توان جهان عرب است بازدید معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از هنرستان هنرهای زیبای پسران اصفهان بازدید معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از مجتمع فرهنگی هنری استاد فرشچیان قانون سازمان اطلاعات سپاه را به عنوان ضابط قضایی در حوزه مسائل جاسوسی و نفوذ معرفی کرده/ انتقاد از اظهارنظرهای تفرقه‌افکنانه در رابطه با نیروهای امنیتی کشور برقراری پرواز مشهد- شاهرود از 4 اسفندماه اعضای جدید هیئت مدیره و بازرسان خانه مطبوعات انتخاب شدند یک گذرگاه مرزی دیگر ترکیه با ایران 24 ساعته می‌شود طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی فرصت مناسبی برای اشتغال جوانان است از استیضاح آخوندی بی خبر هستم/ حوزه حمل و نقل کشور مشکلی ندارد نیروهای ارتش سوریه وارد عفرین می‌شوند فردا بهترین زمان جستجو برای یافتن هواپیمای سانحه‌دیده/گلایه خانواده‌ها قربانیان از حادثه تصاویر | جستجو برای یافتن لاشه هواپیما در گردنه 3200 متری دانش آموز تهرانی پس از مجروح کردن معلم خود، متواری شد نصیری، سرپرست ملوان: برای داوری آقای سیدعلی متأسفیم؛ نباید شاهد قضاوت‌های سلیقه‌ای باشیم «جومانجی» دومین فیلم پرفروش تاریخ سونی شد تغییر چهره جالب خودروی تیبا توسط صاحبش آزمون‌ها جریان تعلیم و تربیت را مختل کرده است عکس/ همایش علمی واکاوی فرهنگی و تمدنی تاریخ دفاع در ایران دلار به کانال 4500 تومانی بازگشت/یورو 5704 تومان شد کاهش مسافت تهران شمال با اجرای تونل ریلی البرز روستای «کهنگان» در نزدیکی محل سقوط هواپیمای مسافربری تهران - یاسوج لاشخورهای سیاسی سعودی بر سر لاشه هواپیمای ایرانی/ سرنوشت 20 فروند atr خریداری شده به کجا می‌رسد؟ شکی در ربوی بودن اوراق 20 درصدی بانک مرکزی نیست/ باید منشاء سپرده‌های بانک‌ها مشخص شود فنونی زاده: بازیکنان عربستانی از بچگی درس موزی گری یاد می‌گیرند رئیس دومای روسیه: دوره تحریم به‌زودی به پایان می‌رسد نشست مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی با فعالان اقتصادی، کارفرمایان و تعاونگران شهرستان سبزوار موافقت دولت نتانیاهو با پیش‌نویس یک قانون جنجالی / اقامت فلسطینی‌ها در قدس و سوری‌ها در جولان لغو می‌شود یک خلبان باسابقه: تجربه می‌گوید سانحه atr به دلیل نقص فنی نبوده؛ احتمالا کولاک شدید کنترل هواپیما را از دست خلبان خارج کرده / هواپیما فرسوده نبود؛ ملاک عمر قطعات است / فعال نشدن elt مبهم است عراق 12 بیوه داعش را به اعدام محکوم کرد لکه سیاه ارتفاعات دنا ربطی به لاشه هواپیما نداشت/گشت زنی کمک خلبان تهران - یاسوج در ارتفاعات گشت زنی کمک خلبان تهران - یاسوج در ارتفاعات دنا/لکه سیاه ربطی به لاشه هواپیما نداشت آخوندی: در مقدمات پرواز تهران-یاسوج جای ایرادی نیست برزای بمب روحیه تمرینات استقلال (عکس) گزارش؛ / چالش‌های غیرمنتظره مسی مقابل چلسی زکریا: خاورمیانه همچنان در آتش جنگ و فقر می‌سوزد عکس/ مراسم ختم فرزند احمد توکلی دستگیری رئیس بانک مرکزی لتونی به اتهام فساد مالی ایلام|برگزیدگان "سوگواره «اربعین در آیینه رسانه» " معرفی شدند پنج زخمی در حمله تروریستی به دمشق مسافر منصرف شده پرواز یاسوج: هوا بد بود در خانه ماندم لندن خواستار حمایت ایران از راه حل سیاسی در یمن شد! هلاکت و زخمی شدن شماری از مزدوران سعودی استان الجوف یمن
مسافران پرواز یاسوج چه کسانی بودند؟ +تصاویر آخرین اخبار از سقوط هواپیمای تهران - یاسوج مسافری که از هواپیمای سقوط کرده تهران -یاسوج جاماند تصویری از خلبان حجت الله فولاد، کاپیتان هواپیمای حادثه دیده یاسوج تعطیلی مدارس روز دوشنبه 30 بهمن باید از مردم و خدا عذرخواهی کنیم مسافری که از پرواز هواپیمای تهران -یاسوج جا ماند فیلم/ آخرین مکالمات ضبط شده از خلبان پرواز ارومیه که در سال 84 سقوط کرد مسافری که از هواپیمای سقوط کرده تهران -یاسوج جاماند خانواده‌های مسافران پرواز یاسوج در ارتفاعات دنا /فیلم اخطاریه؛ باران و برف شدید در 13 استان بندرعباس لرزید لاشه هواپیمای آسمان پیدا شد. سانحه هوایی تهران-یاسوج در شبکه‌های اجتماعی تنها مسافر جا مانده از هواپیمای تهران -یاسوج چرا سوار هواپیما نشد؟ سقوط هواپیمای مسافربری تهران - یاسوج + فیلم اعضای خانواده متخصص مغزواعصاب در میان قربانیان سقوط هواپیما خلاصه بازی رئال بتیس 3-5 رئال مادرید تعطیلی مدارس روز دوشنبه 30 بهمن خانواده حادثه دیدگان حادثه سقوط هواپیمای تهران - یاسوج تعطیلی مدارس برخی شهرستان‌های خوزستان در 30 بهمن ماه تعطیلی مدارس 11 شهرستان خوزستان، فردا پست اینستاگرام 10 روز قبل خلبان هواپیمای سقوط کرده atr ترکیب احتمالی استقلال مقابل الهلال عربستان پیش بازی ذوب آهن ایران - لوکوموتیو ازبکستان؛ توقف آسیا در ایستگاه نصف جهان! عناوین روزنامه‌های ورزشی 30 بهمن 96/ پرسپولیس منتظر شکست دربی باشد! +تصاویر مسافر جامانده از هواپیمای سقوط کرده: با احتمال لغو پرواز به فرودگاه نرفتم نیروهای امدادی در 150 متری محل سقوط هواپیما عناوین روزنامه‌های ورزشی 30 بهمن 96/ بلیت مجانی، ترفند سعودی‌ها +تصاویر گزارش کامل از سقوط هواپیمای تهران- یاسوج/ 66 مسافر هواپیما جان باختند + اسامی مسافران و کادر پرواز تصاویر/ خلبان باتجربه پرواز هواپیمای سانحه دیده تهران - یاسوج مدارس 11 شهرستان خوزستان به علت گرد و خاک تعطیل شد شهادت پاسدار مصطفی زاهدی بیدگلی در سوریه حضور خانواده‌های سرنشینان هواپیمای ساقط شده تهران – یاسوج در سمیرم آخرین اخبار از سقوط هواپیمای پرواز تهران - یاسوج/ عملیات جستجو به صبح دوشنبه موکول شد دادستان تهران: باید از خودکشی سیدامامی جلوگیری می‌شد/ بازداشت 27 نفر در رابطه با ارز طی یک هفته‌ی اخیر توصیه هایی از دکتر «عبدالرضا کردی» روان شناسی که مسافر هواپیمای حادثه دیده یاسوج بود انتقاد شدید مربی پیشکسوت از محمود احمدی‌نژاد جان باخته ورزشی سقوط هواپیما یاسوج! +عکس امکان جستجوی هواپیمای سانحه دیده پرواز تهران - یاسوج در شب وجود ندارد + فیلم بررسی چرایی فعال نشدن سیستم elt هواپیمای atr در کمیسیون عمران مجلس/مسیر پرتنشی برای پرواز انتخاب شده بود وضعیت آب و هوا در نزدیکترین مکان سقوط هواپیما در سمیرم /فیلم آخرین اخبار از جستجوی هواپیمای تهران - یاسوج قاسمی: نُجَباء سیاست پیدا و پنهان آمریکا در حمایت از داعش را ناکام گذاشت تابش درگذشت متخصصان محیط زیست در حادثه هوایی را تسلیت گفت ترکیب احتمالی استقلال مقابل الهلال عربستان غم و رنج خانواده مسافران هواپیمای تهران یاسوج +تصاویر غم خانواده مسافران هواپیمای تهران یاسوج +تصاویر موبایل یکی از مسافران هواپیمای پرواز تهران- یاسوج روشن است ترکیب احتمالی استقلال مقابل الهلال عربستان

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me