تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:چندرسانه ای()
کد خبر:14468074
۱۳۹۶/۱۱/۲۴ ۱۷:۴۳

9 وسیله‌ای که نسل آینده نخواهند دید +عکس

رشد و توسعه فناوری‌های نوین زندگی تک تک ما را تحت تاثیر خود قرار داده است تاجایی که برخی از لوازم و مشاغل اکنون به جز خاطره یا تصویری چیز دیگری از آنها باقی نمانده است. این درحالی است که شیرین‌ترین خاطرات گروه سنی خاصی ازجامعه همین لوازم بوده‌اند. اما آیا تاکنون فکر کرده‌اید که …
9 وسیله‌ای که نسل آینده نخواهند دید +عکس

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پیورواو، در این گزارش ۹ کالایی را که هرگز نسل آینده تجربه نخواهند کرد به شما معرفی می‌کنیم تا اگر علاقمند هستید برای نسل بعد خاطراتی ایجاد کنید از همین امروز دست به کار شوید.

فیلم‌های وی اچ اس

دیدن فیلم‌های تخیلی یا علمی با استفاده از دستگاه ویدئو خانگی مدت‌هاست به خاطراتی تبدیل شده‌اند که امروز نمی‌توان آنها را دوباره زنده کرد. این درحالی است که یکه‌تاز دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی نوارهای وی اچ اس بودند و در آن دوره علاقمندان به فیلم و سریال باید تعداد زیادی از این حلقه‌های فیلم را در منزل نگهداری می‌کردند و برای خرید آنها نیز مبالغ قابل توجهی می‌پرداختند.

فروشگاه‌ محصولات صوتی و تصویری


تا همین چند سال پیش فروشگاه‌های زیادی در گوشه و کنار شهرها برای اجاره فیلم‌های ویدئویی روی کاست یا لوحه‌های فشرده فعالیت می‌کردند و دفاتر امانت آنها مملو بود از اسامی قرض گیرندگان این فیلم‌ها ولی امروز تعداد انگشت شماری از این فروشگاه‌ها وجوددارد که بیشتر برای فروش بلیت انواع کنسرت‌ها از آنها استفاده می‌شود و خوره‌های فیلم و موسیقی برای تکمیل ارشیو خود از آن استفاده می‌کنند.

کتابچه تلفن

در بسیاری از شهرها کتابچه‌های بزرگی از شماره تلفن‌های شرکت‌ها یا ساکنان آن شهر وجود داشت که نیازمندان به اطلاعات می‌توانستند با استفاده از آن اطلاعات خود را به دست آورند. ولی امروز بیشتر اطلاعات و شماره تلفن‌های مورد نیاز داخل تلفن همراه هوشمند آنها ثبت شده و حتی برای دسترسی به شماره‌هایی که نداریم می‌توانیم از دنیای مجازی کمک بگیریم. پس این کاملا طبیعی است که نسل اینده هیچ درکی از دفترچه تلفن‌های داخل باجه‌های تلفن عمومی نداشته باشد.

تلفن ثابت


صحبت از تلفن عمومی شد وسیله دیگری که احتمالا نسل آینده نمی‌توانند تصوری از آن داشته باشند تلفن ثابت است. تلفنی که در گذشته‌های دور برای دریافت یکی از آنها حتی لازم بود مدت طولانی منتظر بمانیم تا شرکت مخابرات برایمان پیش‌نیازهای آن را فراهم کند. امروزه اغلب مردم دارای تلفن‌های همراه هستند و حتی شرکت‌ها نیز با استفاده از این وسیله کارهایشان را انجام می‌دهند. به همین دلیل کاملا طبیعی است که احتمالا در دهه‌های آینده حتی تولید تلفن‌های ثابت متوقف شود.

دستگاه پیامگیر

اواخر قرن بیست بود که ساخت وسیله‌ای به نام پیامگیر زندگی صنعتی اغلب ما را دستخوش تغییراتی که می‌توانستیم با استفاده از آن ارتباط منطقی و قابل قبولی با اعضای خانواده یا دوستان و همکاران داشته باشیم، اما اکنون این وسیله واقعا کارایی قابل توجهی برایمان ندارد چون سیستم‌های ارتباطی جدیدی ایجاد شده است که شاید نیازی به داشتن چنین وسیله‌ای نداشته باشیم و اصولا تولید آن اقتصادی نیست.

دوربین فیلم‌برداری

به دور و اطراف خود نگاه کنید تعداد افرادی که درحال ثبت خاطرات خود به صورت تصویر متحرک یا همان فیلم با استفاده از تلفن همراه هستند چند نفر است؟ خودتان تاکنون تجربه ساخت چند فیلم کوتاه و بلند با استفاده از تلفن هوشمندتان دارید؟ این اتفاقی است که باعث شد اصولا دوربین‌های فیلم‌داری خانگی یا عکاسی غیرحرفه‌ای را برای همیشه از روزگار ما حذف کند. به همین دلیل است که نسل آینده قطعا نمی‌تواند تصویری از دوربین‌های فیلم‌برداری خانگی داشته باشند.

کارت ویزیت

هرچند هنوز داخل کشوی میزکارتان تعداد زیادی کارت ویزیت واقعی وجود دارد اما قطعا خبر دارید که رفته رفته استفاده از کارت‌های ویزیت فیزیکی منسوخ شده و صفر و یک‌های مجازی وظیفه ارایه اطلاعات مورد نظر شما به مخاطبانتان را برعهده گرفته‌اند. به همین دلیل با درنظر گرفتن روند گسترش دنیای صفر و یکی در شرایط فعلی احتمال فرزندان ما که اکنون در دهه ابتدایی زندگی خود هستند هنگام بزرگسالی خود با نمونه‌های نوینی از کارت ویزیت روبرو خواهند شد که اکنون از آنها به عنوان کارت ویزیت دیجیتالی یاد می‌شود.

دایره‌المعارف‌ها

متولدین شصت به قبل قطعا تجربه استفاده از دایره‌المعارف‌ها را دارند بخصوص اگر عضو کتابخانه‌های عمومی شهرشان بوده‌اند. این کتاب‌ها در واقع ناگفت‌هایی را از موارد خاصی برایمان بیان می‌کرد که می‌توانستیم با استفاده از آن اطلاعات بهتر اطراف خودمان را بشناسیم اما آیا هنوز هم این کتاب‌ها که معمولا بزرگ هم بودند کاربردی هستند؟ پاسخ این سئوال در واقع منفی است چون هم اکنون دنیای صفر و یکی یا انواع و اقسام موتورهای جست‌وجو این کار را برایمان انجام می‌دهند. به همین دلیل است که باید بپذیریم نسل آینده قطعا اطلاعاتی از این گونه کتاب‌ها ندارند و می‌توانند تمام نیازهای اطلاعاتی خود را با استفاده از دنیای مجازی به دست آورند.

نقشه های کاغذی

آخرین‌باری که از نقشه‌های کاغذی استفاده کردید مربوط به چه زمانی بوده است؟ قطعا مدت زیادی از آن دوره گذشته چون هم اکنون نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های مختلفی هم در این زمینه وجود دارد. بی‌تردید خود شما هم به این باور رسیده‌اید که نقشه‌های کاغذی به دلیل دقت پایینی که دارند و نمی‌توانند اطلاعات بروز شده‌ای را در اختیار شما قرار دهند دیگر کاربردی برای شما ندارند. به همین دلیل اگر بگوییم نسل آینده هیچ نیازی به این نقشه‌های کاغذی ندارند و نمی‌توانند تصور دقیقی هم از آنها داشته باشند دور از واقعیت نیست.

#آینده #تلفن #فناوری #پیشرفت تکنولوژی
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


گزارش میدانی تسنیم از خیابان پاسداران؛ خودروی یکی از اهالی محل به آتش کشیده شد یکی از عجایب روزگار؛ چرا ایرانیها شکست‌هایشان را نقاشی می‌کردند وزیر سابق مصری: هیچ مانعی در مسیر واردات گاز از اسرائیل وجود ندارد آزادسازی 51 فرد مظنون به عضویت در بوکو حرام توسط نیجریه توییت ترامپ: چرا اوباما کاری ضد دخالت‌های روسیه در انتخابات نکرد؟ اولویت‌های کشور حضرت زهرا سلام الله‌علیها سرمشقی برای زن ایرانی مردم تلفات غیرمتعارف پرندگان را گزارش کنند اسب تروای عربستان در بازسازی عراق استقبال از روابط گسترده با چاشنی احتیاط خط و نشان فرمانده ارتش لبنان برای اسرائیل سنندج| تکدی‌گری چهره شهر سنندج را زشت کرده است‌ پاسخ رهبری به شرح تاریخ‌های متعدد برای شهادت حضرت زهرا روسیه: منشور جنگ علیه ایران راه حل مسائل منطقه‌ای نیست حمله مجدد خودرو به پلیس در درگیری با دراویش اعزام کماندوهای ارتش به محل سقوط هواپیما کونته: این چند شب خواب نداشته‌ام! لبنان درباره هرگونه تجاوز احتمالی از سوی رژیم صهیونیستی هشدار داد الوطن عمان: بمباران غزه تلاشی برای نمایش قدرت فروریخته رژیم صهیونیستی است خلبان، تا آخرین لحظه اعلام وضعیت اضطراری نکرد قاسمی: نتانیاهو موضع گیری‌های ناشیانه‌ای دارد حقوق بهمن ماه و عیدی بازنشستگان کشوری پرداخت شد الغرافه 3 - تراکتورسازی صفر/ طارمی باز هم در آسیا درخشید ‌فروش گواهی سپرده 20 درصدی در شعب بانک صادرات تا ادامه دارد میدکو، به عنوان شرکت برتر صادرات‌گرا برگزیده شد شهادت 3 مامور ناجا در پی حمله مهاجمین در خیابان پاسداران / سخنگوی ناجا: قاتلین دستگیر شدند/ اوضاع تحت کنترل پلیس است+فیلم / هویت راننده اتوبوس مرگ مشخص شد رئیس سازمان بازرسی: در حال پیگیری اختلاس در وزارت نفت هستیم سخنگوی سپاه: شرایط جوی، جست وجو برای کشف محل سقوط هواپیما را دشوار کرده است رئیسی: دشمن می‌خواهد جوانان دلداده انقلاب و رهبری نباشند/باید مانع ریزش نیروهای انقلاب شویم جاده برف گیر گردنه بیژن دنا برای ادامه عملیات امدادی بازگشایی شد افزایش سقف برداشت نقدی از خودپردازهای بانک کشاورزی در نوروز ترکیه: ارتش سوریه وارد عفرین شود، فاجعه ایجاد می‌شود جزئیات گفتگوی روحانی و اردوغان درباره عفرین و ادلب مدیرعامل بانک کشاورزی: تولید صادراتی، نقطه شروع صادرات است ارتش مختصات تقریبی محل سقوط هواپیمای atr را در اختیار ستاد بحران گذاشت / وزیر راه: تا این لحظه هیچ قطعه‌ای که قابل اطمینان باشد پیدا نشده وزیر صنعت: فولاد مبارکه دریایی از تولید علم است کمکهای فولاد مبارکه برای آزادی زندانیان ریشه در تفکرات انسانی و اسلامی دارد امادگی زیست بوم درسا برای راه اندازی اینترنت مخصوص کودکان و نوجوانان روسای موفق شعب بانک رفاه معرفی و مورد تقدیر واقع شدند الاهلی صدرنشین گروه a شد عملیات جستجوی هواپیما تهران- یاسوج همچنان ادامه دارد و متوقف نشده است زلزله 4.6 ریشتری "میرآباد" آذربایجان غربی را لرزاند اعزام 3 پهباد ارتش برای تفحص هواپیمای مفقود شده ظریف به تهران بازگشت حمله مجدد خودرویی به پلیس در درگیری با دراویش واژه‌ها را دستمالی نکنیم/ نام حمله با اتوبوس به صف ماموران، قتل عمد است
اغتشاش دراویش گنابادی در منطقه پاسداران تهران فیلم لحظه حمله اتوبوس به ماموران پلیس خلاصه بازی الغرافه - تراکتورسازی اسامی شهدای نیروی انتظامی در خیابان پاسداران جزئیات شهادت 3 مامور پلیس در درگیری خیابانی در پاسداران تهران فیلم/ آخرین مکالمات ضبط شده از خلبان پرواز ارومیه که در سال 84 سقوط کرد مختصات محل سقوط هواپیما در اختیار ستاد بحران/اعزام سه فروند پهپاد ارتش به منطقه خانواده‌های مسافران پرواز یاسوج در ارتفاعات دنا /فیلم فیلم/ لحظه حمله وحشیانه دراویش گنابادی با اتوبوس به سمت مردم و نیروی انتظامی گفت‌وگو با حیوان فروش سابق که فعال محیط‌زیست شده است آخرین اخبار از سقوط هواپیمای تهران - یاسوج لحظه حمله وحشیانه اتوبوس دیوانه دراویش گنابادی به سمت مردم +فیلم هویت راننده اتوبوس قاتل مشخص شد استقبال از پیکر شهید گمنام در دبیرستان شاهد فاطمیه تجمع دراویش گنابادی و درگیری شدید بین پلیس و تجمع‌کنندگان/شهادت سه مأمور/دستگیری تعدادی از دراویش مسافر منصرف شده پرواز یاسوج: هوا بد بود در خانه ماندم مراسم ختم پسر احمد توکلی +تصاویر بندرعباس لرزید شهادت سه مأمور ناجا در پاسداران تهران +اسامی شهدا لحظه برخورد اتوبوس با ماموران پلیس تصاویر/ خلبان باتجربه پرواز هواپیمای سانحه دیده تهران - یاسوج ­دراویش 3 مامور انتظامی را به شهادت رساندند ابراز خوشحالی دراویش گنابادی پس از جنایت امشب در تهران +فیلم تایید شهادت 3 تن از نیروهای ناجا در خیابان پاسداران تهران در درگیری با دراویش پلیس بر اوضاع در خیابان گلستان هفتم پاسداران تهران مسلط است گل دوم الغرافه روی حرکت هوشمندانه مهدی طارمی (الغرافه 2-0 تراکتورسازی) ارتش، محل سقوط هواپیما را در اختیار ستاد بحران گذاشت لاشه هواپیمای آسمان پیدا شد. درگیری در خیابان پاسداران +فیلم هویت راننده اتوبوس دیوانه اعلام شد + عکس 3 لرستانی در بین حادثه دیدگان سقوط هواپیما+عکس و جزئیات نیروهای امدادی در 150 متری محل سقوط هواپیما توضیحات سخنگوی ناجا درباره شهادت 3 مامور نیروی انتظامی در پاسداران تهران + فیلم 3 مأمور ناجا در پاسداران تهران به شهادت رسیدند 3 شهید و چند مجروح ماموران انتظامی در پی حمله «اتوبوس دیوانه» دراویش+فیلم شهادت نحوه حمله اتوبوس دیوانه به ماموران نیروی انتظامی + فیلم شهادت 3 مأمور ناجا در پاسداران تهران عکس/ تشییع دو شهید گمنام در دانشگاه پیام نور اهواز آخرین اخبار از جستجوی هواپیمای تهران - یاسوج بررسی چرایی فعال نشدن سیستم elt هواپیمای atr در کمیسیون عمران مجلس/مسیر پرتنشی برای پرواز انتخاب شده بود انتقاد شدید مربی پیشکسوت از محمود احمدی‌نژاد سروده‌هایی در شکوه حضرت زهرا (س): «ای مادرِ پدر، غرض از روشنا تویی» تجمع فاطمیون تهران در روز شهادت حضرت زهرا (س) ضرب و شتم دانش‌اموزان در مدرسه جمال تایید شد/ انتقال دو دانش‌آموز به بیمارستان رسمی؛ ترکیب منچستر سیتی برای دیدار برابر ویگان در جام حذفی انگلیس هویت راننده اتوبوس مهاجم به ماموران پلیس مشخص شد شعر شاعران البرزی در سوگ جانباختگان سقوط هواپیما تهران-یاسوج مراسم تشییع و تدفین پیکر 11 شهید گمنام در تبریز شهادت 3 مامور ناجا در پی حمله دراویش گنابادی +فیلم پیروانی: امیدوارم السد و پرسپولیس را در فینال آسیا ببینم؛ پرسپولیس یکی از بهترین‌های آسیاست

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me