تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:نسیم
دسته:اقتصادی()
کد خبر:14468931
۱۳۹۶/۱۱/۲۴ ۱۸:۳۲

بخش خصوصی به دنبال اصلاح قوانین بخش مسکن است

برزگر گفت: بخش خصوصی تا به امروز در هیچ تصمیم گیری برای بهبود فضای کسب و کار دخالت داده نشده است و این در حالی است که همواره به دنبال اصلاح قوانین بوده است.
بخش خصوصی به دنبال اصلاح قوانین بخش مسکن است

به گزارش خبرنگار مسکن گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  جمشید برزگر رئیس کانون سراسری انبوه سازان ایران در اجلاس سراسری انبوه سازان ایران با بیان اینکه طی چهار دهه گذشته برنامه های مدنظر ما در حوزه مسکن انجام نشده است، گفت: باید دولت به بخش مسکن افتخار کند که با وجود چنین مشکلاتی همچنان به کار خود ادامه می دهد.

وی با بیان اینکه بعد از وقوع زلزله رودبار و بم مسئولان مسکن به فکر نوسازی بافت های فرسوده در بخش مسکن افتادند، گفت: سازمان نظام مهندسی به دلیل نوسازی بافت های فرسوده تشکیل شد و مشارکت بخش خصوصی نیز در این حوزه مورد تشویق قرار گرفت.

برزگر با بیان اینکه ساخت واحدهای مسکونی با روش ها و الگوهای جدید برای شهروندان آغاز شده است، افزود: بعد از گذشت سال ها که به فکر ایجاد تشکل ها افتاده ایم و امور مربوط به بخش مسکن به بخش خصوصی واگذار شد به همین منظور شکل گیری انجن های انبوه سازی و تشکل های فنی و مهندسی شروع شد.

رئیس کانون سراسری انبوه سازان ایران با بیان اینکه تاکنون تصدی گری به بخش خصوصی به شکل واقعی رخ نداده است، افزود: متأسفانه مسئولان هیچ اعتقادی به بخش خصوصی ندارند و هنوز در هیچ یک از تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها در فضای بهبود کسب و کار و قوانین مربوط به بخش مسکن از نظرات بخش خصوصی استفاده نمی کنند.

وی یادآور شد: بخش خصوصی همواره به دنبال اصلاح قوانین مربوط به حوزه مسکن است در نتیجه کار باید به این بخش واگذار شود و ما می توانیم ادعا کنیم که تا به امروز شرکت های توسعه ای را توسعه نداده ایم.

برزگر با بیان اینکه بازآفرینی شهری چندی پیش توسط رئیس جمهور کلید خورد، افزود: به نظر شما آیا با نرخ سود 20 درصد می توانیم به بازسازی بافت های فرسوده و بازآفرینی شهری امیدوار باشیم؟

رئیس کانون سراسری انبوه سازان ایران افزود: این موضوع باید از بانک ها پرسیده شود چرا که تاکنون ریالی در این حوزه به مسکن و بخش خصوصی داده نشده است.

وی با بیان اینکه آیا با این سیاست ها می شود بافت های فرسوده را بازسازی کرد، گفت: با شعار و حرف نمی توانیم بافت های فرسوده را اصلاح و بازسازی کنیم.

برزگر تأکید کرد: رشد صد در صدی انشعابات آب و برق به طور قطع بر قیمت تمام شده مسکن تأثیر خواهد گذاشت بنابراین برای تأمین هزینه های سربار مسکن ما نیازمند به یک متولی خاص هستیم.

رئیس کانون سراسری انبوه سازان ایران در پایان گفت: برای بهبود فضای کسب و کار و صنعت ساختمان باید مشکلات و گره ها را از سر راه این حوزه برداریم تا بتوانیم اقدام به بازسازی بافت های فرسوده کنیم.

*رشد قیمت 25 درصدی در برخی از مناطق تهران


در ادامه این مراسم فرشید پورهاجر با بیان اینکه این تشکل تنها نهاد خصوصی تولید و عرضه مسکن به شمار می رود، افزود: هدف ما در کانون سراسری انبوه سازان علاوه بر سیاست گذاری در بخش مسکن خود را به عنوان بازوی مشورتی دولت معرفی می کنیم.

وی با بیان اینکه سیاست گذاری دولت در چند سال گذشته به گونه ای بوده که در امور بخش خصوصی نباید دخالت کنند، افزود: در حوزه بافت های فرسوده آن چه تحت عنوان توسعه گر مطرح می شود همان بخش خصوصی است که لازمه آن کاهش تصدی گری دولت است.

پورهاجر افزود: اگر قرار است در بافت های فرسوده برنامه ریزی منسجمی داشته باشیم باید فضای کسب و کار تولید در بخش خصوصی بهبود یابد.

*دولت برای بازسازی بافت های فرسوده یک ریال هم پرداخت نکرده است


دبیر کانون سراسری انبوه سازان کشور با بیان اینکه دولت هر زمان که بخش عرضه مسکن در کنار تقاضای مسکن در برنامه ریزی های خود را لحاظ نکرده با چالش جدی مواجه شده است، گفت: اگر قرار است بسته مالی تشویقی برای حضور بخش خصوصی در بهسازی بافت فرسوده ارائه دهند باید آن بسته به صورت به ویژه باشد تا شاید انگیزه بخش خصوصی بیشتر شود.

وی با بیان اینکه انبوه سازان در ماه های گذشته بسته های تشویقی مالی مورد نظر خود را اعلام کردند، افزود: در این بسته انبوه سازان پیشنهاد کردند تا 2هزار و 500 میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی در بانک عامل بخش مسکن سپرده گذاری شود و به همین میزان نیز این بانک به سپرده های خود اضافه کند.

پورهاجر اظهار کرد: با اجرای این مکانیزم هزینه تسهیلات برای تولید مسکن کاهش می یابد و خریداران نیز با استقبال بیشتری مواجه می شوند.

دبیر کانون سراسری انبوه سازان کشور تأکید کرد: هم اکنون هزییه تمام شده تسهیلات در بافت فرسوده برای انبوه سازان 18 است که مقرر شده بود دولت نیمی از آن را به صورت یارانه پرداخت کند اما متأسفانه تاکنون یک ریال هم به سود تسهیلات بافت های فرسوده یارانه تعلق نکرده است.

وی تأکید کرد: بخش خصوصی هیچ جایگاهی در ستاد ملی بازآفرینی شهری ندارد.

پورهاجر درباره وضعیت بازار مسکن نیز گفت: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته بازار مسکن بعد از شهریور ماه رونق گرفته و هم اکنون معاملات پر رنگ تر شده اما به دلیل پایین بودن ریسک سرمایه گذاری در املاک تعدادی از مناطق تهران تولید و عرضه مسکن بیشتر شده در نتیجه استقبال متقاضیان نیز افزایش یافته است.

دبیر کانون سراسری انبوه سازان کشور یادآور شد: متأسفانه نظم عمومی عرضه و تقاضای مسکن در مناطق مختلف پایتخت تهران به هم خورده است.

وی در پایان تأکید کرد: در برخی از مناطق تهران رشد قیمت مسکن تا 25 درصد از نرخ تورم بالاتر بوده و در برخی دیگر از مناطق افزایش قیمت پایین تر از تورم عمومی محاسبه می شود که این موضوع اقتصاد کلان کشور را با مشکل مواجه می کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

#مسکن #راه و شهرسازی #نسیم آنلاین
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


جدول پخش فوتبال از تلویزیون عملیات تجسس یافتن لاشه هواپیما آغاز شد دنا امروز مه از چهره برگرفته/شرایط جستجو فراهم است خطرناک‌ترین بازیکنان الهلال مقابل استقلال کدام نفرات هستند؟ چرا برای سفرهای هوایی مالیات می‌دهیم؟ تولید انبوه باتری‌های پرقدرت و سریع ارزش ریال ایران 20 درصد افت کرده است مدال نقره ایران در مدیسون دوچرخه سواری قهرمانی آسیا بودجه حمل و نقل عمومی افزایش یافته است/ رقم بدهی دولت به شهرداری تهران مشخص نیست تکلیف ساکنین محدوده طرح ترافیک با اجرای طرح جدید حضور گالری‌های خصوصی سطح جشنواره تجسمی فجر را بالا برد/ ایده موفق مادر زهرا رهنورد درگذشت شهادت 5 تن در آشوب شب گذشته خیابان پاسداران/ دستگیری بیش از 300 تن پادشاه اردن: نقش آمریکا در تحقق صلح عادلانه در منطقه مهم است واکنش تعزیرات به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از گرانفروشی در پارک‌ها آغاز سومین روز از عملیات جستجو برای یافتن لاشه هواپیمای تهران-یاسوج + فیلم افتتاح پاسگاه پلیس راه بجنورد، در محور بجنورد - آشخانه تکلیف ساکنین محدوده طرح ترافیک با اجرای طرح جدید در تولید بنزین به استاندارد یورو 5 رسیده‌ایم/استانداردنبودن خودروها عامل اصلی آلودگی هوا پیام تسلیت "نام" به روحانی در پی سانحه هوایی علت حساسیت دندان‌ها چیست؟ اصفهان|شرایط جوی تا بعد از ظهر در منطقه دنا مساعد است درخواست «یگان‌های مدافع خلق» از ارتش سوریه وسوسه ناتو و فشار یونان نتیجه می‌دهد؟ / احتمال تغییر نام کشور مقدونیه قوت گرفت نفع شخصی نتانیاهو از توافقنامه گاز با مصر تحلیل «عطوان» از وضع ترکیه در «عفرین» کنایه‌های رحیم‌پور ازغدی به حسن روحانی تعبیری زیباتر از کوثر برای فاطمه (س) نیست ایکنا؛ میزبان نشست «مطالبات مدیران عامل اتحادیه‌های قرآنی استانی در خصوص ادغام» ضریح پنهان اردوغان در تماس با پوتین: توافق نظام اسد با شبه‌نظامیان کرد عواقبی خواهد داشت مادر زهرا رهنورد درگذشت اعلام آمادگی بسیج دانشجویی برای مقابله با اشرار خیابانی کم بودن تحرک، اختلال حواس را افزایش می‌دهد آغاز تشییع شهدای گمنام در بیرجند + آلبوم شدت گرفتن عملیات تجسس ادامه جستجو با 3 فروند بالگرد و 4 فروند پهباد در دنا پیام تسلیت حضرت آیت الله طبرسی به مناسبت درگذشت پدر شهیدان عبوری همایش آموزش توانمند سازی دهیاران بخش مرکزی مهریز دمای هوا در شهرهای دارای ایستگاه هواشناسی کسری 50 میلیون متر مکعبی آب سدهای تهران جزییات تشییع پیکر شهدا در سراسر کشور خرم آباد|مراسم وداع با 3 شهید گمنام در خرم‌آباد برگزار شد+ تصاویر سومین روز تجسس برای هواپیمای گمشده، شروع شد/ پرواز جت‌های جنگی و بالگردها بر فراز دنا مادر زهرا رهنورد درگذشت هرمزگان در سالروز شهادت بی بی دو عالم حضرت زهرا (س) غرق در عزا و ماتم شد نخستین کارناوال گل، توسط شهرداری بجنورد راه اندازی می‌شود کیفیت هوای تهران سالم است پیش بینی جوی پایدار در استان قزوین رژیم صهیونیستی طرح مصادره بلندگوهای مساجد فلسطینیان را بررسی می‌کند
اغتشاش دراویش گنابادی در منطقه پاسداران تهران فیلم لحظه حمله اتوبوس به ماموران پلیس اسامی شهدای نیروی انتظامی در خیابان پاسداران جزئیات شهادت 3 مامور پلیس در درگیری خیابانی در پاسداران تهران خلاصه بازی الغرافه - تراکتورسازی فیلم/ آخرین مکالمات ضبط شده از خلبان پرواز ارومیه که در سال 84 سقوط کرد مختصات محل سقوط هواپیما در اختیار ستاد بحران/اعزام سه فروند پهپاد ارتش به منطقه فیلم/ لحظه حمله وحشیانه دراویش گنابادی با اتوبوس به سمت مردم و نیروی انتظامی خانواده‌های مسافران پرواز یاسوج در ارتفاعات دنا /فیلم گفت‌وگو با حیوان فروش سابق که فعال محیط‌زیست شده است لحظه حمله وحشیانه اتوبوس دیوانه دراویش گنابادی به سمت مردم +فیلم هویت راننده اتوبوس قاتل مشخص شد تجمع دراویش گنابادی و درگیری شدید بین پلیس و تجمع‌کنندگان/شهادت سه مأمور/دستگیری تعدادی از دراویش پلیس بر اوضاع در خیابان گلستان هفتم پاسداران تهران مسلط است استقبال از پیکر شهید گمنام در دبیرستان شاهد فاطمیه مراسم ختم پسر احمد توکلی +تصاویر مسافر منصرف شده پرواز یاسوج: هوا بد بود در خانه ماندم شهادت سه مأمور ناجا در پاسداران تهران +اسامی شهدا ابراز خوشحالی دراویش گنابادی پس از جنایت امشب در تهران +فیلم لحظه برخورد اتوبوس با ماموران پلیس ­دراویش 3 مامور انتظامی را به شهادت رساندند درگیری در خیابان پاسداران +فیلم ارتش، محل سقوط هواپیما را در اختیار ستاد بحران گذاشت تایید شهادت 3 تن از نیروهای ناجا در خیابان پاسداران تهران در درگیری با دراویش هویت راننده اتوبوس دیوانه اعلام شد + عکس گل دوم الغرافه روی حرکت هوشمندانه مهدی طارمی (الغرافه 2-0 تراکتورسازی) لاشه هواپیمای آسمان پیدا شد. سروده‌هایی در شکوه حضرت زهرا (س): «ای مادرِ پدر، غرض از روشنا تویی» تجمع فاطمیون تهران در روز شهادت حضرت زهرا (س) پیروانی: امیدوارم السد و پرسپولیس را در فینال آسیا ببینم؛ پرسپولیس یکی از بهترین‌های آسیاست 3 لرستانی در بین حادثه دیدگان سقوط هواپیما+عکس و جزئیات عکس/ تشییع دو شهید گمنام در دانشگاه پیام نور اهواز بازدید برانکو و پیروانی از کمپ تورچ آزمون کارشناسی رسمی قوه قضاییه 11 اسفند برگزار می‌شود توضیحات سخنگوی ناجا درباره شهادت 3 مامور نیروی انتظامی در پاسداران تهران + فیلم ایجاد آرامش خاطر برای مسافران با حضور امدادگران هلال احمر انحراف به چپ خودروی 206 در خراسان شمالی یک کشته بر جای گذاشت لیگ دسته اول فوتبال| پیروزی شهرداری در دربی انتهای جدولی‌های تبریزی + نتایج کامل هفته بیست‌وچهارم پیکر شهید گمنام در دانشگاه آزاد «مهدیشهر» آرام گرفت نقطه قوت الهلال لو رفت پیام تسلیت نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه شهرکردبه مناسبت سقوط هواپیمای مسافربری‌ نیروهای امدادی در 150 متری محل سقوط هواپیما هیچ نشانه‌ای از محل سقوط احتمالی یافت نشد/ادامه تجسس؛ فردا در برف مروری بر سه تقابل مهم ایرانی- ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا/ این‌بار نوبت طارمی است برد ناپلئونی مس کرمان و توقف نساجی +جدول «سربازی» کماکان به قوت خود باقی است برگزاری تئاتر تعزیه شفیعه محشر در ارومیه آرزوی پیروانی برای بازی پرسپولیس و السد واکنش اینیستا به احتمال مربی‌گری لوئیز انریکه در چلسی کاینات در سوگ ام ابیها

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me