تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:پارس
دسته:ورزشی()
کد خبر:14469033
۱۳۹۶/۱۱/۲۴ ۱۸:۳۷

نغمه یخ و آتش

برنامه نود این هفته را باید ترانه آتش و یخ خطاب کرد که نام کتاب بسیار خواندنی جرج مارتین است که از رویش سریال بازی تاج و تخت را ساختند. علی کریمی آتش بود و محمدرضا ساکت یخ. کریمی حرف گوئش نمی‌کرد و فریاد می‌زد و با حرارت پیش می‌رفت و محمدرضا ساکت به آرامی و با سردی، با پرهیز از هیجان به پاسخ سوالاتی می‌پرداخت که کریمی می‌پرسید اما علاقه‌ای به شنیدن پاسخ هایش نداشت.
نغمه یخ و آتش

پارس‌نیوز - هومن جعفری؛

1. هر طور که حساب کنیم علی کریمی آدم مصاحبه های زنده و بحث های افشاگرانه نیست. سواد افشاگری ندارد و علم بیان ندارد و فن سخنوری ندارد و نمایش جلوی دوربین را بلد نیست و خیلی کم و کسرهای دیگر دارد که هیچ کدامش او را نامزد شماره یک حضور در مقابل دوربین تلویزیونی برنامه های افشاگرانه نخواهد کرد. علی کریمی را با تمام آدم هایی که در ذهن دارید و جان می‌دهند برای دعوا راه انداختن مقایسه کنید.

از مجری/شومن هایی مثل رضا رشیدپور یا احسان علیخانی که اگر نیاز باشد می‌توانند طرف مقابلشان را روی آنتن و در پخش زنده، زنده زنده میل کنند تا منتقدانی مثل مسعود فراستی که در کوبیدن و له کردن طرف مقابلش ذره‌ای تردید و قطره‌ای عذاب وجدان خرج نمی‌کند و با تراکتور از روی طرف می‌گذرد. خود عادل فردوسی پور- برخلاف انتظار شما -  در این بحث خیلی ید طولایی ندارد و عمده خوشمزگی ها و متلک انداختنش هایش روی آنتن ، در موقعیت هایی است که کسی پاسخگویش نیست و کمتر در برخوردهای رودررو آن قدرت لازم برای پیش بردن بحث به سمت و سوی میل خود را دارد. در حقیقت تا امروز این مسئله به خوبی ثابت شده که اگر در برنامه نود تهاجمی عمل کنید و بدانید ضربه را کجا وارد کنید، عادل چاره ای جز تسلیم شدن نخواهد داشت.

قبل از شکل گیری این مناظره ، مردم برنده را انتخاب کرده بودند. ساکت اگر با کلام فصیح ترین شاعران و زبان شناسان و با تجربه ای چند برابر هم روبه روی علی کریمی می نشست نمی توانست از فدراسیونی دفاع کند که از علی کفاشیان به تیم بعدی رسیده.

2. همه این صحبت ها اما از علی کریمی یک بازنده نمی سازد. حتی اگر طرف مقابلش آدم سالم و خوش صحبتی مانند محمدرضا ساکت باشد که تجربه دو تا سه دهه مدیریت عالی در ورزش و حضور در ابرباشگاهی مثل سپاهان را دارد و می داند چگونه باید به صحبت های احساسی علی کریمی پاسخ دهد. محمدرضا ساکت در حقیقت برای رویارویی با علی کریمی اصلا کار دشواری نداشت. او فقط باید پاسخ یک یک سوالات علی کریمی را با حوصله و آرامش و کمی هم تاخیر در رسیدن به موضوع اصلی می داد تا کریمی حوصله اش سر برود و سوال بعدی را مطرح کند. آرامش محمدرضا ساکت در مواجهه با طوفان علی کریمی البته به سود مدیر عالی رتبه فدراسیون تمام نشد و دلیلش هم بسیار مشخص است.

قبل از شکل گیری این مناظره ، مردم برنده را انتخاب کرده بودند. ساکت اگر با کلام فصیح ترین شاعران و زبان شناسان و با تجربه ای چند برابر هم روبه روی علی کریمی می نشست نمی توانست از فدراسیونی دفاع کند که از علی کفاشیان به تیم بعدی رسیده. عمده صحبت ها و نقدها و دست گذاشتن های علی کریمی روی مواردی بود که از قراردادهای ناقص ، عملکرد غیر شفاف و انتخاب های غلط علی کفاشیان نشات گرفته بود.

کار حالا به جایی رسیده که علی کریمی روی آنتن حرف هایش را زده،  آرامتر شده ، چیز خاصی را اثبات نکرده و طبیعتا میزان دغدغه هایش نیز کاهش یافته. این برنامه نود در دراز مدت به ضرر علی کریمی تمام می شود هرچند در کوتاه مدت به سودش بود.

ساکت چه به عنوان مدیرعامل مقتدرترین سپاهان تاریخ – و طبیعتا منفور هواداران استقلال و پرسپولیس – چه به عنوان یک مدیر اصفهانی در فدراسیون فوتبال – و طبیعتا مورد نقد هوادارانی که اعتقاد دارند فدراسیون فوتبال در تیول و مالکیت باند اصفهانی هاست – و چه به عنوان چهره مقابل علی کریمی ، قبل از اینکه وارد برنامه نود شود قافیه را باخته بود. در حقیقت تمام تلاش های او تنها به کاهش باخت انجامید و هزینه های فدراسیون در این رودررویی را کاهش داد. تکرار و تاکید می کنم ساکت در نود بازی را نباخت. او از پیش باخته بود. یادمان باشد این هنر ساکت بود که هزینه شکست را تا آنجایی که امکان داشت کاهش داد. کار حالا به جایی رسیده که علی کریمی روی آنتن حرف هایش را زده ، آرامتر شده ، چیز خاصی را اثبات نکرده و طبیعتا میزان دغدغه هایش نیز کاهش یافته. این برنامه نود در دراز مدت به ضرر علی کریمی تمام می شود هرچند در کوتاه مدت به سودش بود.

3. برنامه نود این هفته را باید ترانه آتش و یخ خطاب کرد که نام کتاب بسیار خواندنی جرج مارتین است که از رویش سریال بازی تاج و تخت را ساختند. علی کریمی آتش بود و محمدرضا ساکت یخ. کریمی حرف گوئش نمی کرد و فریاد می زد و با حرارت پیش می رفت و محمدرضا ساکت به آرامی و با سردی ، با پرهیز از هیجان به پاسخ سوالاتی می پرداخت که کریمی می پرسید اما علاقه ای به شنیدن پاسخ هایش نداشت. یک دو قطبی افشاگری/ دفاعگری مجدد در تلویزیونی. جایی که هیچ وقت نمی شود در آن به نتیجه قاطعی رسید.

#علی کریمی #پارس #برنامه نود #محمدرضا ساکت
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


نتانیاهو بار دیگر به آمریکا می‌رود 7 نظامی ترکیه در استان هاتای کشته شدند علت حمله‌ها به فیلم "به وقت شام"، رسوا کردن اسلام آمریکایی است بنیه علمی حوزه تقویت شود | مباحث انقلاب و جهان اسلام باید در حوزه‌های علمیه مطرح باشد پرچم داعش در یک دبیرستان برافراشته شد لزوم موضع‌گیری علیه برنامه موشکی ایران آمار تقابل‌های پرسپولیس مقابل رقیبان قطری در لیگ قهرمانان آسیا؛ نخستین رویارویی با السد بررسی تأثیر ارزش‌ها بر سلامت اجتماعی جوانان تحلیلی بر ارتقای امنیت فضاهای شهری به کمک سیاست مکان‌محور محیط از محیط شکست عجیب اینتر میلان در زمین جنوا کشف گور دسته جمعی قربانیان داعش در شمال عراق شغل؛ جاسوس 18 غیرنظامی در حمله هوایی عربستان به یمن کشته شدند بازگشت رئیس جمهوری به کشور برگزاری یادواره 426 شهید شهرستان آستانه اشرفیه عناوین روزنامه‌های ورزشی 29 بهمن 96/ پرسپولیس منتظر شکست دربی باشد! +تصاویر برد ارزشمند تیم شالکه مقابل هوفن هایم العبادی: همه کشورهای دنیا به مبارزه با تروریسم برخیزند مطالبات معلمان در حبس خزانه روسای 5 کمیسیون مجلس به وزیر اقتصاد نامه نوشتند+عکس معاون تیلرسون: دیدگاه خود درباره برجام را با اروپا در میان می‌گذاریم وال استریت مدعی دیداردیپلماتهای اروپا بایک مقام بلندپایه ایران شد رانوکیا: گل به خودی مقابل جنوا؟ تنها یک گل به خودی در 186 بازی در سری آ، خیلی هم بد نیست! امضا تفاهمنامه توسعه میدان نفتی سوسنگرد با شرکت روسی زلزله 7.2 ریشتری در مکزیک دوره تخصصی تربیت مربی قرآن در شیراز برگزار می‌شود عکس/ روزهای سخت بارانی مردم سرپل ذهاب ورزشکاران جهان در شبکه‌های اجتماعی؛ 17 فوریه 2018 هلاکت 3 شبه نظامی القاعده در یمن در حمله پهبادهای آمریکایی زلزله 4.3 ریشتری در کلاته خیج استان سمنان چرا بی پروا از جاسوس حمایت می‌کنید؟! زلزله 4.3 ریشتری سمنان و گلستان را لرزاند مهاجم پرسپولیس: دیدار با آقای کی‌روش برایم توصیف‌ناشدنی بود 10 سال نگرانی زیر سایه سنگ‌های منجیر! /کسی پاسخ‌گو نیست بحران آفرینی آمریکا در خاورمیانه در امتداد مهار چین قیمت نفت ایران به زیر 65 دلار کاهش یافت ال‌جی هم مشمول رجیستری شد/ ایجاد پیام‌رسان داخلی یک ضرورت است آیا سرکه سیب در درمان سردرد موثر است؟ ترس از شیوع تب زرد و کشتار غیرقانونی میمون‌ها در برزیل سخنان مشاور امنیت ملی کاخ سفید خلاف تعهدات برجامی است ظریف برای شرکت در کنفرانس امنیتی عازم مونیخ شد ریزش 50 درصدی سفر ایرانی‌ها به خارج قمار بازی جدید آمریکا در سوریه بازرسان بازار شب عید را رصد می‌کنند جزئیات حذف یارانه پردرآمدها در سال 97 تصویر دیده نشده با تیپی متفاوت از 2 بازیگر زن پرحاشیه
انفجار در پمپ گاز جاده قدیم کرج چهره‌ها در شبکه‌های اجتماعی (639) وقتی "مهران مدیری" جلوی چشم تماشاگران، لاک‌پشت شد/فیلم پیام کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران به آمریکا در حمایت از «نجباء» فرزند احمد توکلی در گذشت فرزند احمد توکلی درگذشت دو فیلم از لحظه فرود اضطراری هواپیمای قشم ایر و آتش گرفتن آن /فیلم آغاز بارورسازی ابرها با همکاری سپاه محمد توکلی عکاس و گرافیست درگذشت فروش اوراق 20 درصدی در بانک‌ها آغاز شد گل توکلی به ژاپن بهترین گل فوتسال آسیا شد +فیلم عکس/ تشییع شهید حادثه "سانچی" در کرج ماجرای مفقود شدن 15 کوهنورد زنجانی! درگیری در خیابان شمشیری یک کشته برجا گذاشت پسر احمد توکلی درگذشت کدام بانک‌ها از امروز سود 20 درصد می‌دهند؟ تشییع 14 شهید نیروی انتظامی مازندران| متروی تهران به مازندران وصل می‌شود ارایه پیشنهاد افزایش عیدی کارمندان دولت به مجلس قتل فردین 24 ساله در خیابان شمشیری سقوط قهرمان آسیا به لیگ دسته سه! درگذشت محمد توکلی، گرافیست و عکاس هتل آپارتمان متین ترنج در رامسر افتتاح شد از پشت پرده شایعه استعفای شهردار تهران تا چراغ سبز دولت به سود بانکی 25 درصد! انفجار نیسان در جایگاه cng / مصدومیت 5 نفر در حادثه مراسم استقبال از پیکر 35 شهید دفاع مقدس در اصفهان+ تصاویر اعتراض برخی نمایندگان مجلس به سریال «ستارخان» اولین شب عزاداری فاطمیه 1439 در بیت رهبری محمد توکلی عکاس و گرافیست درگذشت افشای رابطه نامشروع ترامپ با یک مدل مجله مستهجن+ تصاویر ترکیدن پمپ گاز وانت نیسان در پمپ بنزین بزرگراه فتح انفجار در پمپ گاز بزرگراه فتح اتصال متروی تهران به مازندران درگیری خونین در خیابان شمشیری تهران یک کشته برجا گذاشت 5 کشته و مصدوم در نزاع شبانه در اردبیل پسر احمد توکلی درگذشت انفجار در پمپ گاز بزرگراه فتح/ اعضای یک خانواده مجروح شدند اصلاحیه / آخرین جزئیات مراسم تشییع پیکر و ترحیم مرحوم محمد توکلی (ویدئو) انفجار وحشتناک در جایگاه cng جاده کرج تشویق خلبان و خدمه پرواز سانحه دیده قشم ایر توسط مسافران (فیلم) قاضی‌پور: اجازه دهید طرح سوال از رئیس جمهور در صحن مطرح شود/لاریجانی: کسی جلوی نمایندگان را نگرفته است تغییرات نرخ ارز، سرمایه‌گذاری در ایران را پرریسک کرده است/ شرایط مالی شهرداری به دلیل تخلفات گذشته مناسب نیست عکس/ فرود بدون چرخ هواپیما در فرودگاه مشهد کوزه عجیب و شگفت انگیز 5000 ساله "نیما" برای مدیریت بازار ارز به میدان آمد عرضه اوراق گواهی سپرده 20 درصدی بانک ملی فرمانده نیروهای ویژه دریایی سپاه تغییر کرد پیکر شهید "محمد کاووسی" افسر یکم تدارکات کشتی سانچی در فردیس تشییع شد شکست ناباورانه اینتر در خانه جنوا سامانه نیما از امروز به صورت آزمایشی شروع به کار کرد

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me