تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:()
کد خبر:14470885
۱۳۹۶/۱۱/۲۴ ۲۰:۱۸

صنایع آذر بایجان غربی ومشکلات پیش رو

ارومیه-خبرنگاراطلاعات: فرصت هایی که در اختیار صنعت ما قرار می‌گیرد باید به گونه‌ای باشد که با سایر کشورهای منطقه رقابت کند ضمن اینکه سرمایه گذاری‌های تخصصی می‌تواند در تقویت آن تأثیر گذار باشد. محمد فاروق گرمیانی رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان آذر بایجان غربی در نامه‌ای سرگشاده به استاندار این استان که در اختیار رسانه‌های گروهی و شبکه‌های اجتماعی قرار داده در خصوص مشکلات حوزه تولید و صنعت آورده است: 1- فضای کسب وکار و سرمایه گذاری بدلیل رکود […]
صنایع آذر بایجان غربی ومشکلات پیش رو
 

ارومیه-خبرنگاراطلاعات: فرصت هایی که در اختیار صنعت ما قرار می گیرد باید به گونه ای باشد که با سایر کشورهای منطقه رقابت کند ضمن اینکه سرمایه گذاری های تخصصی می تواند در تقویت آن تأثیر گذار باشد.
محمد فاروق گرمیانی رئیس خانه صنعت ، معدن و تجارت استان آذر بایجان غربی در نامه ای سرگشاده به استاندار این استان که در اختیار رسانه های گروهی و شبکه های اجتماعی قرار داده در خصوص مشکلات حوزه تولید و صنعت آورده است:
۱- فضای کسب وکار و سرمایه گذاری بدلیل رکود بیش از حد و بوروکراسی فرسوده حاکم و قانون کار، علیه تولید کننده است. در طول چند سال اخیر تذکرات خود را در جلسات کارگروه رفع موانع تولید و از طریق تشکل های موجود و رسانه ها داده ایم . اما متأسفانه عزمی برای حل مشکلات اقتصادی و خروج از رکود وجود ندارد هر چند سعی می شود با تکیه برادبیات و کاغذ بازی موفقیتی در حوزه اقتصادی نشان داده شود.
۲- بیشترین مشکلات تولید همان نرخ سود تسهیلاتی است که از سوی بانک ها همراه با جرایم مضاعف و بهره دوچندان در اختیار صنایع گذاشته می شود . سودهای بانکی که بیش از نرخ تورم است و عملا” توانایی رقابت و تولید ارزان را از تولیدکنندگان و صادرکنندگان سلب کرده است.
این نوع رفتارها موجب شده است تا بسیاری از واحدهای تولیدی امروز به تعطیلی کشانده شوند. هرچند تولیدی ها ممکن است با چنین کاری برای مدتی راه اندازی شوند اما طولی نمی کشد که بیش از پیش بدهکار شده و دوباره به چرخه تعطیلی کشیده خواهند شد.
۳- با این همه مشکلات تولید، مالیات هم به مدد تعطیلی کارخانه ها آمده است!!در حالی که پرداخت مالیات مستقیم و به ویژه مالیات بر ارزش افزوده توان تولید کننده را گرفته است با تصویب قانون ارزش افزوده در سال ۹۷ رسمیت پیدا می کند که در این صورت مشکلات تولید دوچندان خواهد شد؛ صدای تولید این است که با رکود حاکم و همراهی مالیات و بهره بانکی و تورم علیه تولیدکننده، دیگر رمق و رقابتی برای تولیدکننده باقی نمانده است.
۴- اقدام و نظارت باید از طرف دولت باشد و عمل از طرف بخش خصوصی ؛ سالانه بیش از ۴۲ هزار میلیارد تومان صرف پرداخت یارانه می شود در حالیکه بخش زیادی از مبلغ می تواند برای بخش تولید و اشتغال که تنها راه حل معضل اقتصاد کشور و رکود است صرف گردد.
به قول جناب آقای روحانی بگذارید کارآفرینان و صنایع ما از دولتی بیرون بیایند و بخش خصوصی توانمند و قوت بگیرد و البته بخش خصوصی پس از سالها در مواجهه با اقتصاد دولتی که این اواخر هم با اثرات تحریم های اقتصادی کشور توأم شده بود با روی کار آمدن دولت یازدهم تا حدودی قوت گرفت؛
حال دولت با مسائل متعدد رو به روست که صنعتگر هم در این مسائل همگام و جلوتر از دولت با آنها دست و پنجه نرم می کند یعنی با تورم – تأمین مالی – رکود – نظام بانکی فرسوده – صنایع تعطیل و نیمه تعطیل و مهم تر از همه، تحریم ها؛
در چنین شرایطی باید پیکر اقتصاد را از این معرکه بیرون کشید و ما هم بعنوان بخش خصوصی همراه و همگام دولت بودیم و هستیم.
۵- تولید کننده ای که با کمک دوباره احیا شد باید بازار فروش داشته باشد و شرایط و زیرساخت های صادرات برایش مهیا گردد ، اگر بدون این تمهیدات واحد را راه بیاندازیم زمان زیادی طول نمی کشد که دوباره انبارهایشان از جنس های بدون مشتری پر
می شود. در این میان، صنایع کوچک و متوسط از نوسانات بازار تأثیرپذیری بیشتری دارند و توان مالی آنها هم به قدری نیست که بتوانند شوک های اقتصادی از جمله شرایط رکود را نسبت به صنایع بزرگ تحمل کنند .
اگر بدون تمهیدات لازم و بستر مناسب، واحدهای تولیدی را راه اندازی نماییم ، خسران مصیبت بار گریبانگیرمان خواهد شد ضمن اینکه تسهیلات لازم به همه تولیدکنندگان نیازمند نمی رسد . لذا باید سهمیه بندی
کنند و طبق اولویت بندی به واحدهایی تسهیلات بدهند که از شرایط مناسب تری برای حضور در این چرخه تولید و رقابت برخوردارند. برای تحقق آن بایدراستی آزمایی و عارضه یابی برای پرداخت تسهیلات به واحدهای مشکل دار تشکیل شود ، از قبیل : مدیریت – رکود – پرداخت های دولتی از جمله تأمین اجتماعی و مالیات.
۶- قوانین سرمایه گذاری برای طرف خارجی بسیار مهم است و باید دستگاه های اجرایی مرتبط، آسان سازی و سهولت روند کار و بوروکراسی اداری را به حداقل برسانند تا جذابیت سرمایه گذاری در استان نسبت به سایر نقاط متمایز و پیشرو باشد . در چنین شرایطی، اگر در واحدهای تولیدی صاحب تکنولوژی پیشرفته باشیم مبادلات کالا و تجارت فرا مرزی توسعه و گسترش خواهد یافت و خواهیم توانست عرض اندام نماییم .
آنچه که گفته شد بخشی از مطالبات و نیازهای اساسی تولیدکنندگان استان آذربایجان غربی است. نیازهایی که تحقق آنها منوط به تصمیمات کارساز جناب آقای شهریاری استاندار آذربایجان غربی خواهد بود .
به نظر می رسد راهکارهایی که می توانند در این شرایط حساس به مدد استان و صنعتگرش بیایند عبارتند از :
– در بخش های استعلام و تصمیم گیری و ایجاد بستر مناسب برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی بازنگری و مانند برخی استانهای همجوار سهولت شود.
– فعال سازی امور صادرات و واردات استان هم اکنون بسیار کند و ناکارآمد است ؛ اغلب تولیدکنندگان استان از گمرک سهلان آذربایجان شرقی به جهت سهولت کار استفاده می کنند که علاوه بر پیامدهای منفی در نهایت به ضرر استان هم تمام می شود چرا که صادرات استان به نام استان دیگر تمام می شود.
– ایجاد شهرک صنعتی خارجی جهت رونق اقتصادی؛ در حال حاضر مواد اولیه از مااست اما نام برند و ارسال به بازارهای جهانی از ترکیه است چراکه با شرایط موجود و بوروکراسی فرسوده حاکم، سال ها طول خواهد کشید تا بستر لازم برای حضور موثر در بازارهای جهانی فراهم شود.
استان های همجوار ترکیه ای ما از لحاظ برنامه ریزی و سهولت کار از استان ما جلوتر هستند ، بطور مثال ترکیه بخش اعظمی از بازار حدود ۴۰ میلیارد دلاری روسیه را در حوزه کشاورزی و صنایع غذایی به خود اختصاص داده است ؛ اما ما حتی در شرایط خاص تنش روابط روسیه و ترکیه هم نتوانستیم از این بازار، سهمی بیشتر ازیک درصد را داشته باشیم .
البته در حال حاضر بستر مناسب صادرات به قطر از طریق ترکیه بسیار فراهم است و استان ما می تواند از این مزیت نسبی مرزی استفاده کند.
– اما فرصت هایی که در اختیار صنعت ما قرار می گیرد باید به گونه ای باشد که با سایر کشورهای منطقه رقابت کند ضمن اینکه سرمایه گذاری های تخصصی می تواند در تقویت آن تأثیر گذار باشد.
– سخن آخر اینکه آقای استاندار، رونق و احیای تولید و حل مشکلات پیش روی صنعتگران که اجمالا” به آنها اشاره شد نیازمند تصمیمات جنابعالی ا ست بویژه اینکه لازم است بانکها با صنعتگران استان آشتی کنند هر چند انتظار بیشتری از آنها نداریم اما حداقل انتظار داریم رفتار آنها با تولیدکنندگان مانند رفتار بانک های استانهای همجوار ما با صنعتگرانشان باشد … خداوند به همگی ما توفیق خدمتگزاری صادقانه عنایت فرماید.

این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


هرگز یه ایرانی رو تهدید نکن، حتی تو "تگزاس" با این ذکر در میان بال‌های فرشتگان از آتش جهنم در امان باشید! عکس/ ورود وانت به ساختمان بانک! رونمایی از ظاهر جدید ستاره پرسپولیس+عکس تحلیل جامعه‌شناختی رابطه بین مؤلفه‌های سرمایه اجتماعی با پیشگیری از جرم مصرف رسانه‌ای و ترس از جرم در شهر تهران کره شمالی: دبیرکل سازمان ملل نوکر آمریکاست اخذ مالیات برای جلوگیری از دست اندازی دولت به نفت است استراتژی‌های احتمالی زیدان در غیبت کروس در بازی برگشت با پاریسن ژرمن +عکس مجهزترین و متفاوت‌ترین قبرستان دنیا +تصاویر بسیج اصناف یکپارچگی خوبی میان بازاریان ایجاد کرده است/ نقش ایجاد یکپارچگی اصناف در رشد صادرات درمان بیماری شایع پوستی به کمک وانیل! امدادرسانی به بیش از 1400 نفر در برف و کولاک/ نخستین جشنواره رسانه‌ای «مداد قرمز» برگزار می‌شود چگونگی استقرار پایه دوازدهم در نظام آموزشی/ فعالیت 12 هزار مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای در کشور شهادت 12 غیرنظامی در بمباران جنگنده‌های ائتلاف آمریکا در دیرالزور اندروید 8 به زودی برای گلکسی نوت 8 عرضه خواهد شد رکورد فروش اینترنتی خودرو در ایران شکسته شد پرواز هواپیماهای atr72 آسمان تا اطلاع ثانوی متوقف شد ده‌روسی: شاختار به رم می‌آید تا دفاع کند/ به یک بازی برگشت فوق العاده در رم نیاز داریم هفته آینده قیمت جدید محصولات لبنی اعلام می‌شود یک شخصیّت فرهنگی هم هست که هر وقت توانسته به انقلاب نیش زده؛ شما رفتارتان با این دو نفر چه‌جور است؟ عکس/ خادمی امیر دریادار سیاری در حرم رضوی 500 هزار نفر در پاییز بیکار شدند/نرخ بیکاری جوانان 28 درصد شد من گفتم به 20 درصد معلمان اسلحه بدهید درصد نقدینگی کشور در اختیار 5 درصد جامعه! پرواز هواپیماهای atr آسمان تا اطلاع ثانوی ممنوع شد قلعه هایی وحشتناک اما برای اقامت نسخه طلایی امام محمدباقر (ع) برای درمان ناباروری تصویرهایی که با چشم بسته می‌بینیم بررسی چرائی مرجعیت خداوند در ضمایر «متکلم مع الغیر» قرآن انتقاد نماینده روسیه در سازمان ملل به طرح آتش بس پوتین: روسیه به جایگاه برتر نظامی جهان بازگشته است امام زمان (عج) چه چیزهایی را از انبیاء به ارث برده است؟ بارش برف سنگین و لغزندگی جاده کرج -چالوس برگ برنده استقلال مقابل پرسپولیس مشخص شد رقابت سه چرخه‌ها پرواز هواپیماهای atr72 آسمان تا اطلاع ثانوی متوقف شد برتری فروش تسلا بر بنز و بی ام و چگونه پوستی به شفافیت آینه داشته باشیم سورپرایز بزرگ برای پرسپولیسی‌ها بشار جعفری: تروریست‌ها در دو ماه گذشته از غوطه شرقی بیش از 1200 خمپاره به دمشق شلیک کردند بررسی مشاهده و رؤیت خداوند در قرآن کریم و عهدین چه تعداد آلمانی عضو داعش در سوریه و عراق کشته شدند؟ آتش سوزی گسترده در آپارتمانی در کالیفرنیا اولویت وزارت صنعت در سال 97 از زبان وزیر شیوع آنفلوانزای حاد پرندگان یک فاجعه ملی است/کاهش 30 درصدی اعتبار صندوق بیمه در بودجه سال آینده بارش برف سنگین و لغزندگی جاده کرج -چالوس وزارت خارجه سوریه: فرانسه شایستگی برقراری صلح در این کشور را ندارد
پیکر سرباز شهید مدافع وطن «رضا مرادی علمدار» در شهر قدس تشییع شد فرود فوکر 100 هواپیمای کیش ایر در اصفهان به دلیل ترک خوردن شیشه مراسم تشییع شهید مدافع امنیت «محمدحسین حدادیان» واکنش «کدخدایی» به اظهارات اخیر «احمدی‌نژاد» تشییع پیکر بسیجی شهید محمد حسین حدادیان مدیرعامل آسمان دریافت تضمین از خلبانان را تایید کرد عکس/ مراسم تشییع پیکر شهدای ناجا صحبت‌های مادر شهید محمدحسین حدادیان/ فرزندم شهید راه ولایت است +فیلم توئیت | واردات 160 تن کود انسانی از ترکیه! مراسم تشییع شهدای حادثه خیابان پاسداران 6 اسفند؛ تعیین تکلیف سؤال از روحانی تیپ جنجالی بازیگران زن ایرانی روی فرش قرمز برلین/تصاویر شیشه هواپیما کیش-کاشان به علت تغییر دما شکست آیا سرنشینان هواپیما پس از سقوط شانسی برای زنده ماندن داشتند؟ / 2 روایت وداع با پیکر شهید مصطفی زاهدی بیدگلی جزئیات هدفمندی یارانه‌ها در سال 97 مراسم تشییع شهید مدافع امنیت «محمدحسین حدادیان» /تصاویر تصاویر | تشییع پیکر شهدای خیابان پاسداران روی دوش مردم و مسئولان انتقاد مطهری از یک دقیقه سکوت در بازی استقلال نخستین بقایای جانباختگان هواپیما نمونه‌گیری شد تشییع پیکر سه شهید درگیری‌های خیابان پاسداران اصفهان| فرود اضطراری پرواز کیش کاشان در اصفهان؛ شیشه جلوی هواپیما شکست فیلم/ دلخراش‌ترین صحنه‌ای که امدادگران در محل سقوط هواپیما دیدند تشییع پیکر مطهر سرباز شهید رضا مرادی علمدار فرود اضطراری پرواز کیش کاشان در اصفهان/شیشه هواپیما شکست زیتون تلخ در عفرین! 4 مسافر زخمی از هواپیما خارج شده‌اند سردار سلیمانی: برخی درصدد حذف سپاه هستند اظهار نظر ونگر درباره خرید سامان قدوس برای آرسنال شکستن شیشه هواپیما باعث فروداضطراری شد افشای "مهمترین راز" صدام از زبان وکیلش مصوبه 2 هزار میلیارد تومانی مجلس برای ارتش واکنش کاربران به اظهارات تأسف‌آور لیلا حاتمی +تصاویر برخی به بهانه‌های واهی درصدد حذف سپاه هستند/ هیچ حادثه‌ای به وحشتناکی داعش در طول تاریخ در منطقه نداشتیم تصاویر: کارگردان و بازیگران فیلم خوک روی فرش قرمز جشنواره برلین عکس/ مزار شهید بسیجی محمدحسین حدادیان پیکر شهید «محمدحسین حدادیان» تشییع شد عملیات تجسس و انتقال اجساد حادثه هواپیمای تهران- یاسوج فعلا متوقف شد اجازه تکرار نمایش‌هایی شبیه حوادث خیابان پاسداران را به آشوبگران نخواهیم داد/ با قاطعیت برخورد می‌کنیم اختصاص اعتبار 2 هزار میلیارد تومانی به منظور بهبود معیشت کارکنان ارتش تایمز اسرائیل: گروه قدرتمند نُجَباء در جنگ احتمالی، کنار حزب‌الله است ساری|رئیس مجلس در مراسم بزرگداشت پدر شهیدان عبوری شرکت می‌کند کشف کوزه‌ای مرموز و عجیب در ایران/فیلم رشد ابهامات با پیدا شدن کپسول هواپیمای "تهران - یاسوج"+فیلم فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی: هیچ حادثه‌ای به وحشتناکی داعش در طول تاریخ در منطقه نداشته‌ایم تشییع و تدفین پیکر مطهر بسیجی شهید محمد حسین حدادیان افشای "مهم‌ترین راز" صدام از زبان وکیلش تخصیص 2 هزار میلیارد تومان برای بهبود معیشت کارکنان ارتش مراسم تشییع بسیجی شهید محمدحسین حدادیان برگزار شد وام 15 میلیونی ازدواج اولویت نخست بانک‌ها برای پرداخت قرار می‌گیرد

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me