تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:مذهبی()
کد خبر:14471682
۱۳۹۶/۱۱/۲۴ ۲۱:۰۸

عماد مقاومت، کابوسی که خواب خوش را از رژیم صهیونیستی گرفت

شهیدخبر: شهید عماد مغنیه معروف به حاج رضوان از نخبگان و فرماندهان ارشد حزب‌الله لبنان بود.
عماد مقاومت، کابوسی که خواب خوش را از رژیم صهیونیستی گرفت

شهید عماد مغنیه معروف به حاج رضوان از نخبگان و فرماندهان ارشد حزب‌الله لبنان بود. کابوسی برای اسرائیلی‌ها که در کارنامه پرافتخار خود بیشترین عملیات علیه رژیم صهیونیستی را ثبت کرده است.

حاج رضوان ابتدا در جنبش آزادی بخش فلسطین و امل لبنان علیه اشغالگری و تجاوز‌های رژیم صهیونیستی می‌جنگید، اما بعد‌ها به حزب‌الله لبنان پیوست؛ این شهید متفکر لبنانی با نشان دادن رشادت‌ها و البته هوش و ذکاوت قوی توانست پس از مدتی مسئول عملیات ویژه حزب الله شود.

عماد مقاومت، کابوسی که خواب خوش را از رژیم صهیونیستی گرفت

برگی از زندگی‌نامه مجاهد فی سبیل الله

عماد مغنیه معروف به حاج رضوان در جولای ۱۹۶۲ در لبنان قدم به دنیا گذاشت؛ این مجاهد حزب اللهی از ۱۳ سالگی آموزش‌های لازم نظامی و حمل و استفاده از سلاح را یاد گرفت؛ این رزمنده لبنانی دو برادر خود را به نام‌های جهاد و فواد در راه مبارزه با رژیم صهیونیستی از دست داد.

عماد مغنیه در ابتدای دهه ۸۰ به نیروی ۱۷ شاخه نظامی سازمان آزادی بخش فلسطین پیوست و پس از آن به جنبش امل نزد امام موسی صدر و شهید مصطفی چمران ملحق شد و با پیوستن سید حسن نصرالله به حزب الله لبنان وی نیز به حزب الله پیوست و پس از چندین عملیان موفق، ابتدا مسئولیت گارد حفاظت مقامات بلند پایه حزب الله و سپس مسئول عملیات ویژه این حزب شد.

عماد مقاومت، کابوسی که خواب خوش را از رژیم صهیونیستی گرفت

شهید عماد مغنیه در کار اطلاعات و عملیات بسیار متبحر بود، چنانکه به او لقب مرد سایه مقاومت اسلامی را دادند و علت این نامگذاری در این بود که تصاویر چندانی از این مجاهد لبنانی در رسانه‌ها منتشر نمی‌شد و همواره سعی می‌کرد در دید عکاس‌ها نباشد، زیرا به خاطر ماموریت‌ها ویژه‌ای که داشت نباید در معرض دید قرار می‌گرفت، حتی پلیس فدرال آمریکا (اف. بی. آی) مدعی شده بود که وی دوبار اقدام به جراحی پلاستیک برای جلوگیری از شناسایی کرده بود.

متهم شدن از سوی سازمان‌های آمریکا و فرانسه به سه عملیات، وی را در لیست افراد تحت تعقیب قرار داد که شامل بمب گذاری در سفارت آمریکا در بیروت که منجر به کشته شدن ۶۳ آمریکایی شد، بمب گذاری در مقر تفنگداران آمریکایی «مارینز» در بیروت که بر اثر آن ۲۴۱ آمریکایی کشته شدند و بمب گذاری در اردوگاه نظامیان فرانسوی در منطقه «البقاع» که موجب کشته شدن ۵۸ تن از فرانسوی‌ها شد، اتهاماتی که هیچ گاه ثابت نشد.

در نبرد سال ۲۰۰۰ حزب الله با متجاوزان رژیم صهیونیستی که منجر به آزادسازی جنوب لبنان شد، نقش این نخبه نظامی حزب الله بسیار برجسته بود، همچنین او در انتفاضه سال ۲۰۰۰ فلسطین به رزمندگان جبهه مقاومت کمک‌های بسیاری کرد. اما اوج مهارت و ذکاوت این مجاهد حزب الله در جنگ ۳۳ روزه اسرائیل علیه لبنان در سال ۲۰۰۶ بود که منجر به شکست مفتضحانه اسرائیلی‌ها شد.

گفتنی است پلیس فدرال آمریکا برای مرده یا زنده حاج رضوان جایزه‌ای بسیار ارزشمند تعیین کرده بود که حکایت از هراس جنایتکاران، علیه این رزمنده مخلص حزب الله داشت؛ بسیاری از سال‌ها سازمان‌های جاسوسی آمریکا واسرائیل به دنبال این مرد جهادی بودند، اما نتوانستند او را پیدا کنند؛ وی تنها یکبار در جریان عملیاتی علیه آمریکا در کویت به اسارت در آمد که بعد از آن آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها فهمیدند او چه شخصیت جالبی دارد. دشمنان به حاج رضوان لقب‌های روباه، ساحر، معما، شبح، استراتژیست، مغز متفکر نظامی و شخصیت شماره دو حزب‌الله را داده بودند.

عماد مقاومت، کابوسی که خواب خوش را از رژیم صهیونیستی گرفت

حاج رضوان در زمینه کار‌های اطلاعاتی بسیار کاربلد بود، به گونه‌ای که گفته می‌شود شهید مغنیه هیچ وقت از دری که وارد می‌شد، خارج نشد و به طور مرتب اتومبیل خود را برای جلوگیری از شناسایی تعویض می‌کرد؛ گفته می‌شد دستگاه‌های اطلاعاتی و عملیاتی بیش از ۴۰ کشور به دنبال او بودند.

عشق به ولایت

عماد مغنیه از دوران پیروزی انقلاب اسلامی با تهران ارتباط داشت و علاقه وافری به امام خمینی (ره) و مکتب او پیدا کرده بود و سفر‌های زیادی را برای فراگیری اخلاق و عرفان به قم داشت؛ او همچنین زبان فارسی را به گونه‌ای فصیح صحبت می‌کرد که اگر کسی او را نمی‌شناخت شاید متوجه عرب زبان بودن او نمی‌شد.

این شهید بزرگوار به مقام معظم رهبری علاقه بسیاری داشت و تحلیل‌های ایشان را نسبت به مسائل مختلف دنبال و به آن‌ها اعتقاد کامل داشت؛ دختر شهید عماد مغنیه، فاطمه مغنیه درباره علاقه حاج رضوان به امام خمینی و مقام معظم رهبری اینگونه می‌گوید: پدرم امام خمینی (ره) را بسیار دوست می‌داشت و همیشه توصیه می‌کرد که راه انقلاب، امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) را باید ادامه داد و پیروی از این سه رکن و علاقه به کشور ایران جزو اصول فکری خانواده ماست و مادر این شهید بزرگوار از ارتباط عمیق بین عماد مغنیه و امام خمینی می‌گوید: امام خمینی (ره) گفته بودند عماد یکی از پسران من است.

عماد مقاومت، کابوسی که خواب خوش را از رژیم صهیونیستی گرفت

شهادت هنر مردان خداست

سرانجام مجاهد حزب الله و مغز متفکر این گروه با همکاری دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل ۱۲ فوریه ۲۰۰۸ در منطقه کفرسوسه دمشق ترور و به شهادت رسید؛ سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در واکنش به شهادت شهید مغنیه می‌گوید: خون عماد مغنیه رژیم صهیونیستی را از صفحه روزگار محو خواهد کرد.

در پایان باید گفت: اگر چه عماد مغنیه به شهادت رسید، اما از خون او بسیاری دیگر روییدند و عماد مقاومت شدند؛ عماد‌هایی که هدف نهایی آن‌ها محو اسرائیل از صفحه روزگار است، عماد‌ها رفتند و جهاد‌ها آمدند، جهاد‌ها رفتند و مصطفی بدرالدین‌ها آمدند. بسیاری دیگر از مکتب مقاومت روییدند کسانی که همچون جهاد و عماد مغنیه در راستای اهداف والای مقاومت جانشان بر کف دست گرفته و به دشمن صهیونیستی اجازه عرض اندام نداده و نمی‌دهند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

#تحولات منطقه #حزب الله #عماد مغنیه #مقاومت #امام خمینی #دستگاه اطلاعات #آمریکا #اسراییل #شهادت #لبنان #نخبه #فرمانده ارشد #حاج رضوان
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


هیات 7 نفره فرانسوی وارد تهران شدند ائتلاف حزب الله و جنبش امل پایدار است طلا در انتظار سیگنال‌های آمریکایی تصاویر/ موصل پس از داعش‌ تصاویر/ تشییع و تدفین پیکر دو شهید گمنام در مدرسه علمیه مروی «آق قلعه» منطقه‌ای با مختصات پاکی/ این روستا سیگار و طلاق ندارد ائتلاف آمریکایی 16 غیرنظامی شامل 9 زن را کشتند هشدار فرمانده سابق ارتش آمریکا درباره حمله «بینی خونین» آمریکا به کره شمالی شافعی: برانکو باید در افکارش تجدیدنظر کند شناسایی مردمی اغتشاشگران، تاکتیک جدید حکومت ایران + دانلود و فیلم عناوین روزنامه‌های سیاسی 2 اسفند 96/ گلستان داعش! +تصاویر تقدیم صدر به السد/ ژنرال با قطار برگشت/ تنش در اردوی تراکتورسازی بالا گرفت تشکر حمید فرخ‌نژاد از عملکرد نیروی انتظامی در مقابله با دراویش داعشی +فیلم در آخرین لحظات در هواپیما چه گذشت؟ ژیرو: نمی‌خواستم از رفتن به چلسی محروم شوم! بررسی انتقادی سیاستگذاری گردشگری در آینه اسناد و قوانین فرادستی ایران شناسایی استانداردها و مؤلفه‌های اخلاقِ حرفه‌ای تدریس استادانِ دروس معارفِ اسلامی طرح اتهامات جدید علیه رئیس جمهور سابق پرو تصاویر/ تشییع شهدای گمنام در سالروز شهادت حضرت زهرا (س) در بیرجند صهیونیست‌ها تیم‌های خبری فلسطینی را بازداشت کردند العبادی: اجازه نخواهیم داد از خاک عراق علیه ایران استفاده شود نماینده اسرائیل خطاب به محمود عباس: شما خود بخشی از مشکل هستید مراسم تشییع نمادین حضرت زهرا (س) در استان تهران برگزار شد جشنواره مثبت سیزده گل روبرت لواندوفسکی به بشیکتاش (بایرن مونیخ 4-0 بشیکتاش) گل مسی به چلسی (چلسی 1-1 بارسلونا) انحلال جمعیت الوفاق نشانگر سردرگمی و اضطراب شدید آل‌خلیفه است محمود عباس: خواهان برگزاری کنفرانس بین المللی صلح در اواسط سال جاری هستیم وزیر خارجه فرانسه به تهران و مسکو سفر می‌کند تحلیل احمقانه! حکم سجده بر پشت دست و سجده بر مهرهایی که جرم گرفته/پاسخ‌های حضرت آیت الله مکارم کشته شدن سه نظامی سعودی در مرزهای یمن آمریکا گروه انصارالاسلام بورکینافاسو را در فهرست تحریم قرار داد اردوغان: مانع از ورود نیروهای وابسته به ارتش سوریه به عفرین شدیم وزیر خارجه فرانسه هم به تهران می‌آید تصاویر شهدای ناجا در درگیری‌های پاسداران استارت درخشش جانشین جباری در آسیا در آخرین لحظات در هواپیمای آسمان چه گذشت؟ کشته شدن 16 غیرنظامی در حمله ائتلاف آمریکایی به حومه دیرالزور سوریه عباس: واشنگتن با تصمیم خود درباره قدس، مشروعیت بین‌المللی را زیر پا گذاشت رونالدو، غایب بزرگ دیدار رئال و لگانس عناوین روزنامه‌های ورزشی 2 اسفند 96/ استقلا صدرنشین گروه مرگ +تصاویر پیام افتخاری پس از برتری استقلال برابر الهلال دراویش؛ توطئه‌ای به نام علاقه به دین برای انحراف مردم نشست خبری سخنگوی کاخ سفید حمله تروریست‌ها به بیمارستانی در دمشق رجبی: استقلال زمان و فضا را از الهلال گرفت آماده شدن اتحادیه اروپا برای آغاز جنگ تجاری احتمالی با آمریکا
مختصات محل سقوط هواپیما در اختیار ستاد بحران/اعزام سه فروند پهپاد ارتش به منطقه شهدای پلیس در آشوب پاسداران+تصاویر اجساد پرواز یاسوج روی برف +عکس اولین تصویر از پیکر جانباختگان حادثه سقوط هواپیما تهران_یاسوج لاشه هواپیما پیدا شد عکس/ شماتیک ترکیب استقلال مقابل الهلال پیدا شدن چند جسد از جان باختگان هواپیما دیشب 300 نفر در تهران بازداشت شدند آخرین اخبار و جزئیات از حادثه خرابکارانه در پاسداران+هویت و عکس قاتل افزایش ساعت کار مراکز 13 گانه معاینه فنی در اسفندماه ساعت کار مراکز معاینه فنی در ماه جاری افزایش می‌یابد جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی چگونه هزینه خواهد شد؟ ساعت کار مراکز معاینه فنی در ماه جاری افزایش می‌یابد فیلم/ جزئیات حمله دیشب دراویش پاسداران فیلم/ اولین تصاویر از لاشه هواپیمای تهران-یاسوج توضیحات وزیر درباره تماس تلفنی مسافر هواپیما لاشه هواپیمای تهران - یاسوج پیدا شد/ اجساد پراکنده در کنار هواپیما مشخص است/بالگردها امکان انتقال اجساد را ندارد/تصاویر اجساد هواپیمای آسمان روی برف/احتمال انتقال اجساد هواپیما تا عصر امروز / فیلم + تصاویر هویت راننده اتوبوسی که در خیابان پاسداران به مردم و کلانتری حمله کرد/عکس تشییع و تدفین پیکر 2 شهید گمنام در منطقه قراملک تبریز حال و هوای خانواده و منزل شهید «رضا امامی» از شهدای دیشب درگیری با دراویش + فیلم ‌بسیجی شهیدی که به دست دراویش به شهادت رسید + عکس خلاصه بازی استقلال 1-0 الهلال عربستان اختلال در تلگرام+جزئیات دستگیری 60 نفر در اتفاقات خیابان پاسداران توضیحات سپاه درباره نحوه پیدا کردن لاشه هواپیمای تهران-یاسوج فیلم/ اولین تصاویر از لاشه هواپیمای تهران-یاسوج یک نفر از نیروهای بسیج در درگیری با دراویش گنابادی به شهادت رسید/ یک بسیجی دیگر در کما اولین تصاویر واضح از لاشه هواپیما تشییع و تدفین 2 شهید گمنام در حوزه علمیه امام خمینی (ره) ازگل+ تصاویر در آخرین لحظات سقوط هواپیما چه گذشت؟ فیلم/ محل سقوط هواپیمای تهران - یاسوج اجساد برخی از مسافران سانحه هواپیمایی آسمان دیده شد/ اعزام 4 بالگرد برای انتقال اجساد قربانیان پایان آشوب دراویش در پاسداران تهران عکس/تصویری واضح از لاشه هواپیمای آسمان سومین روز جستجو برای هواپیمای atr/ لاشه هواپیمای تهران-یاسوج پیدا شد+فیلم و عکس عکس/ سخنرانی رییسی در مراسم عزاداری فاطمیه در میدان هفت تیر تهران حال و روز درویش بزدلی که در خیابان پاسداران دستگیر شد +فیلم یک سمند به ماموران حمله ور شد دستگیری 300 نفر از اخلال گران نظم عمومی در پاسداران فیلم/ دراویش گنابادی دوباره ماموران پلیس را زیر گرفتند عکس هایی از اجساد قربانیان سانحه هوایی یاسوج شهدای پلیس در آشوب پاسداران +عکس فیلم/حواشی لحظه پیدا شدن لاشه هواپیمای آسمان شهادت 2 بسیجی در حوادث شب گذشته منطقه پاسداران ببینید | پیکر 30 سرنشین هواپیمای سقوط کرده تهران - یاسوج قابل مشاهده است حال و روز درویش داعشی که در خیابان پاسداران دستگیر شد +فیلم هویت راننده اتوبوس دیوانه اعلام شد + عکس بسیجی که به دست دراویش پاسداران به شهادت رسید +عکس فیلم | لحظه کشف لاشه هواپیمای تهران-یاسوج در ارتفاع 4 هزارمتری نخستین تصاویر از دراویش داعشی دستگیر شده در خیابان پاسداران

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me