تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:متفرقه()
کد خبر:14473014
۱۳۹۶/۱۱/۲۴ ۲۲:۲۴

معاون وزیر کار: بیشترین تمرکز روی افزایش حداقل دستمزد کارگران است

در دولت قبل بنگاهی را به یکی از صندوق‌های بازنشستگی به 2 هزار و 800 میلیارد تومان فروختند که امروز 500 میلیارد تومان هم آن را نمی‌خرند. تصمیم مجلس برای افزایش 15 تا 18 درصدی حقوق زیر 2 میلیون تومان کارمندان دولت روی دستمزدهای کارگری هم اثرگذار خواهد بود؛ البته سال آینده بیشتر روی مزد مبنای کارگری و افزایش حداقل دستمزد کارگران متمرکز خواهیم بود، در عین حال که افزایش بن خواربار هم منتفی است این مطالب در جریان نشست تخصصی گفتگوی اجتماعی سه جانبه که در مجموعه فرهنگی تلاش ترتیب یافت، […]
معاون وزیر کار: بیشترین تمرکز روی افزایش حداقل دستمزد کارگران است
ـ در دولت قبل بنگاهی را به یکی از صندوق‌های بازنشستگی به ۲هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان فروختند که امروز ٥٠٠ میلیارد تومان هم آن را نمی خرند.
ـ تصمیم مجلس برای افزایش ۱۵تا ۱۸درصدی حقوق زیر ۲میلیون تومان کارمندان دولت روی دستمزدهای کارگری هم اثرگذار خواهد بود؛ البته سال آینده بیشتر روی مزد مبنای کارگری و افزایش حداقل دستمزد کارگران متمرکز خواهیم بود،در عین حال که افزایش بن خواربار هم منتفی است
این مطالب در جریان نشست تخصصی گفتگوی اجتماعی سه جانبه که در مجموعه فرهنگی تلاش ترتیب یافت، اعلام شد
به گزارش ایرنا، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این نشست تخصصی با بیان اینکه در دولت قبل بنگاهی را به یکی از صندوق‌های بازنشستگی به ۲هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان فروختند که امروز ٥٠٠ میلیارد تومان هم آن را نمی خرند، گفت: در بسیاری مسائل باید به هم نزدیک شویم. البته منظورم مواضع مشترک نیست بلکه منافع مشترک است؛ یعنی نقطه ای که همه از آن نفع ببرند.
وی با تاکید بر لزوم گفتگوهای اجتماعی، بر ضرورت نهادسازی برای این گفتگوها تاکید کرد و افزود: باید در دل تشکل‌ها و اتحادیه‌ها مذاکرات افقی و عمودی شکل بگیرد و نتیجه این مذاکرات راهکارهایی برای خروج از مشکلات باشد.وی گفت: در ایران سنت دیرین قانون کار و تشکل‌های کارگری وجود دارد اما هنوز نهادسازی مناسب برای گفتگوی اجتماعی شکل نگرفته است که باید با ایجاد تالارهای گفتگو در کنار اتحادیه‌ها و تشکل‌ها، جایگاهی برای گفتگو و تبادل نظر داشته باشیم.
وی با بیان اینکه در جامعه باید بیشتر از تعداد خروجی‌ها از محیط کار ورودی به بازار کار داشته باشیم، تصریح کرد: اتحادیه‌ها، صنوف و تشکل‌ها باید شرایط جذب نیروی کار را بیشتر فراهم کنند.
ربیعی گفت: چهار ظرفیت را شناسایی کردیم که می توانیم با آنها ظرفیت نهادهای مذاکره را سامان دهیم که یکی از این نهادها، شورایعالی کار است و باید موثرتر عمل کند.
وزیر کار ابراز امیدواری کرد سال ۹۷ درباره گفتگوی اجتماعی طوری نهاد سازی کنیم که دستخوش تغییر نشود و افزود: این کار را وظیفه اخلاقی خود می دانم و امیدوارم گفتگوهای اجتماعی ذیل چهار نهاد یادشده به عنوان یادگار از ما باقی بماند.
رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایان ایران هم در این نشست گفت: جوامع کارگری و کارفرمایی از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌خواهند که مستقل عمل کند و سازمان تامین اجتماعی را این قدر گرفتار دولت نکند.
محمد عطاردیان خواستار جدی گرفتن کار شایسته شد و افزود: کارگران تامین اجتماعی و وزارت کار با هم مشکلی ندارند، اما اشکال کار اینجاست که مساله در سطح ملی باید حل شود.
عطاردیان با تاکید بر اینکه با کارگران مشکلی حتی در تعیین دستمزد نداریم، افزود: در برخی کشورها دستمزد از سوی کارگران و کارفرمایان تعیین می شود. در ایران باید اصول قانون کار اصلاح شود؛ دولت کارفرمای بزرگ است، اما نمی تواند کارفرمای خوبی باشد؛ پس برای پیشبرد اهداف باید اقتصاد به بخش خصوصی واگذار شود.
رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی هم در این نشست گفت: جوامعی می توانند در چالش‌های اقتصادی غالب شوند که بتوانند فرهنگ گفتگوی اجتماعی را ترویج کنند و گفتگوی اجتماعی ابزار بسیار مناسبی برای جلب مشارکت مردم به شمار می رود . محمدرضا سپهری افزود: فرایند مذاکره، مشاوره، تبادل اطلاعات بین نمایندگان دولت، کارفرمایان و کارگران درباره موضوع‌های مورد علاقه در رابطه با شرایط اقتصادی و اجتماعی می تواند منجر به عقد موافقت نامه یا پیمان شود، یعنی فرایند تبادل نظر و مذاکره برای دستیابی به توافق بر اساس منافع مشترک صورت گیرد.
همچنین معاون وزیر کار در حاشیه این نشست با بیان این که تصمیم مجلس برای افزایش ۱۵تا ۱۸درصدی حقوق زیر ۲میلیون کارمندان دولت روی دستمزد کارگری هم اثرگذار خواهد بود، گفت: سال آینده بیشتر روی مزد مبنای کارگری و افزایش حداقل دستمزد کارگران متمرکز خواهیم بود و افزایش بن خواربار منتفی است.
احمد مشیریان از تأثیر مصوبه مجلس درباره افزایش ۱۵تا ۱۸درصدی حقوق کارمندان با حقوق کمتر از ۲میلیون روی تصمیمات شورای عالی کار خبر داد و گفت: وقتی‌که مجلس برای کارمندانی که زیر ۲میلیون تومان حقوق می‌گیرند، افزایش ۱۵تا ۱۸درصدی تصویب می‌کند، قطعاً این موضوع روی تصمیمات شورای عالی کار برای افزایش مزد کارگری اثرگذار خواهد بود. وی با اشاره به اینکه افزایش بن خواربار کارگری در سال ۹۷منتفی است و بیشتر روی حداقل حقوق و مزد مبنا متمرکز خواهیم شد، درباره روند افزایش دستمزد در چهارسال گذشته گفت: با وجود اینکه تورم چهارسال گذشته ۴۵درصد بود، اما افزایش دستمزد بیش از نرخ تورم یعنی ۷۵درصد افزایش یافت.
معاون وزیر کار درباره نشست‌های شورای عالی کار گفت: پیش از شروع نشست‌های شورای عالی کار کارگروه‌هایی برای بررسی هزینه‌های تأمین سبد معیشت کارگری با حضور کارفرمایان و کارگران برگزار شد و نتایج آن در شورای عالی کار بررسی خواهد شد.
وی همچنین درباره آخرین وضع سامانه روابط کار که به منظور ثبت قراردادهای کار بود، گفت: نرم افزاری تهیه شده که بر اساس آن قرار است دادخواست‌ها به صورت اینترنتی ارائه شود.
مشیریان با بیان اینکه سالانه ۳۰۰ هزار دادخواست در ادارات کل کار ثبت می شود، افزود: با تهیه این نرم افزار مراجعه کنندگان نیازی به مراجعه حضوری ندارند و هر کس می تواند با استفاده از موبایل خود دادخواست مورد نظر خود را ثبت و زمان دادگاه را تعیین کند.
وی به شناسایی ۱۷۰ بنگاه با مشکلات حاد اشاره کرد و گفت: در کل کشور ۱۴۰۰ بنگاه مشکل دار داریم که برای حل مشکلات آنها در کارگروه‌های استانی بحث و بررسی را آغاز کرده ایم. از میان ۱۷۰ شرکتی که مشکل حاد دارند، حدود هفت شرکت تحت پوشش صندوق حمایت صنایع هستند و در حال بررسی برای حل مشکلات این بنگاه‌ها در کارگروه‌های استانی هستیم. معاون وزیر کار با اظهار اینکه در کل کشور ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار کارگاه داریم که ممکن است در حوزه‌هایی مشکلاتی داشته باشند.، در واکنش به اظهارات عضو هیأت‌مدیره کانون شوراهای اسلامی کار کشور گفت: دستمزد باید به صورت سه جانبه تعیین شود.

این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


پرچم داعش در یک دبیرستان برافراشته شد لزوم موضع‌گیری علیه برنامه موشکی ایران آمار تقابل‌های پرسپولیس مقابل رقیبان قطری در لیگ قهرمانان آسیا؛ نخستین رویارویی با السد بررسی تأثیر ارزش‌ها بر سلامت اجتماعی جوانان تحلیلی بر ارتقای امنیت فضاهای شهری به کمک سیاست مکان‌محور محیط از محیط شکست عجیب اینتر میلان در زمین جنوا کشف گور دسته جمعی قربانیان داعش در شمال عراق شغل؛ جاسوس 18 غیرنظامی در حمله هوایی عربستان به یمن کشته شدند بازگشت رئیس جمهوری به کشور برگزاری یادواره 426 شهید شهرستان آستانه اشرفیه عناوین روزنامه‌های ورزشی 29 بهمن 96/ پرسپولیس منتظر شکست دربی باشد! +تصاویر برد ارزشمند تیم شالکه مقابل هوفن هایم العبادی: همه کشورهای دنیا به مبارزه با تروریسم برخیزند مطالبات معلمان در حبس خزانه روسای 5 کمیسیون مجلس به وزیر اقتصاد نامه نوشتند+عکس معاون تیلرسون: دیدگاه خود درباره برجام را با اروپا در میان می‌گذاریم وال استریت مدعی دیداردیپلماتهای اروپا بایک مقام بلندپایه ایران شد رانوکیا: گل به خودی مقابل جنوا؟ تنها یک گل به خودی در 186 بازی در سری آ، خیلی هم بد نیست! امضا تفاهمنامه توسعه میدان نفتی سوسنگرد با شرکت روسی زلزله 7.2 ریشتری در مکزیک دوره تخصصی تربیت مربی قرآن در شیراز برگزار می‌شود عکس/ روزهای سخت بارانی مردم سرپل ذهاب ورزشکاران جهان در شبکه‌های اجتماعی؛ 17 فوریه 2018 هلاکت 3 شبه نظامی القاعده در یمن در حمله پهبادهای آمریکایی زلزله 4.3 ریشتری در کلاته خیج استان سمنان چرا بی پروا از جاسوس حمایت می‌کنید؟! زلزله 4.3 ریشتری سمنان و گلستان را لرزاند مهاجم پرسپولیس: دیدار با آقای کی‌روش برایم توصیف‌ناشدنی بود 10 سال نگرانی زیر سایه سنگ‌های منجیر! /کسی پاسخ‌گو نیست بحران آفرینی آمریکا در خاورمیانه در امتداد مهار چین قیمت نفت ایران به زیر 65 دلار کاهش یافت ال‌جی هم مشمول رجیستری شد/ ایجاد پیام‌رسان داخلی یک ضرورت است آیا سرکه سیب در درمان سردرد موثر است؟ ترس از شیوع تب زرد و کشتار غیرقانونی میمون‌ها در برزیل سخنان مشاور امنیت ملی کاخ سفید خلاف تعهدات برجامی است ظریف برای شرکت در کنفرانس امنیتی عازم مونیخ شد ریزش 50 درصدی سفر ایرانی‌ها به خارج قمار بازی جدید آمریکا در سوریه بازرسان بازار شب عید را رصد می‌کنند جزئیات حذف یارانه پردرآمدها در سال 97 تصویر دیده نشده با تیپی متفاوت از 2 بازیگر زن پرحاشیه دلایل مشاهده خون در ادرار چیست ابراز همدردی ایران با دولت و ملت مکزیک کشف گور دسته جمعی قربانیان داعش در عراق منظور قرآن از حیات زمین بعد از مرگ آن چیست؟
انفجار در پمپ گاز جاده قدیم کرج چهره‌ها در شبکه‌های اجتماعی (639) وقتی "مهران مدیری" جلوی چشم تماشاگران، لاک‌پشت شد/فیلم پیام کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران به آمریکا در حمایت از «نجباء» فرزند احمد توکلی در گذشت فرزند احمد توکلی درگذشت دو فیلم از لحظه فرود اضطراری هواپیمای قشم ایر و آتش گرفتن آن /فیلم آغاز بارورسازی ابرها با همکاری سپاه محمد توکلی عکاس و گرافیست درگذشت فروش اوراق 20 درصدی در بانک‌ها آغاز شد گل توکلی به ژاپن بهترین گل فوتسال آسیا شد +فیلم عکس/ تشییع شهید حادثه "سانچی" در کرج ماجرای مفقود شدن 15 کوهنورد زنجانی! درگیری در خیابان شمشیری یک کشته برجا گذاشت پسر احمد توکلی درگذشت کدام بانک‌ها از امروز سود 20 درصد می‌دهند؟ تشییع 14 شهید نیروی انتظامی مازندران| متروی تهران به مازندران وصل می‌شود ارایه پیشنهاد افزایش عیدی کارمندان دولت به مجلس قتل فردین 24 ساله در خیابان شمشیری سقوط قهرمان آسیا به لیگ دسته سه! درگذشت محمد توکلی، گرافیست و عکاس هتل آپارتمان متین ترنج در رامسر افتتاح شد از پشت پرده شایعه استعفای شهردار تهران تا چراغ سبز دولت به سود بانکی 25 درصد! انفجار نیسان در جایگاه cng / مصدومیت 5 نفر در حادثه مراسم استقبال از پیکر 35 شهید دفاع مقدس در اصفهان+ تصاویر اعتراض برخی نمایندگان مجلس به سریال «ستارخان» اولین شب عزاداری فاطمیه 1439 در بیت رهبری محمد توکلی عکاس و گرافیست درگذشت افشای رابطه نامشروع ترامپ با یک مدل مجله مستهجن+ تصاویر ترکیدن پمپ گاز وانت نیسان در پمپ بنزین بزرگراه فتح انفجار در پمپ گاز بزرگراه فتح اتصال متروی تهران به مازندران درگیری خونین در خیابان شمشیری تهران یک کشته برجا گذاشت 5 کشته و مصدوم در نزاع شبانه در اردبیل پسر احمد توکلی درگذشت انفجار در پمپ گاز بزرگراه فتح/ اعضای یک خانواده مجروح شدند اصلاحیه / آخرین جزئیات مراسم تشییع پیکر و ترحیم مرحوم محمد توکلی (ویدئو) انفجار وحشتناک در جایگاه cng جاده کرج تشویق خلبان و خدمه پرواز سانحه دیده قشم ایر توسط مسافران (فیلم) قاضی‌پور: اجازه دهید طرح سوال از رئیس جمهور در صحن مطرح شود/لاریجانی: کسی جلوی نمایندگان را نگرفته است تغییرات نرخ ارز، سرمایه‌گذاری در ایران را پرریسک کرده است/ شرایط مالی شهرداری به دلیل تخلفات گذشته مناسب نیست عکس/ فرود بدون چرخ هواپیما در فرودگاه مشهد کوزه عجیب و شگفت انگیز 5000 ساله "نیما" برای مدیریت بازار ارز به میدان آمد عرضه اوراق گواهی سپرده 20 درصدی بانک ملی فرمانده نیروهای ویژه دریایی سپاه تغییر کرد پیکر شهید "محمد کاووسی" افسر یکم تدارکات کشتی سانچی در فردیس تشییع شد شکست ناباورانه اینتر در خانه جنوا سامانه نیما از امروز به صورت آزمایشی شروع به کار کرد

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me