تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:()
کد خبر:14474904
۱۳۹۶/۱۱/۲۵ ۰۱:۲۵

حقوق کارگران متناسب با تورم نیست

رئیس هیئت مدیره کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران: تورمی که جامعه کارگری لمس می‌کند با تورم اعلامی متفاوت است
حقوق کارگران متناسب با تورم نیست
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

اسماعیل ظریفی آزاد مدیر کل روابط کار وزات کار در برنامه تیتر امشب گفت: امروز جلسه ای در مورد سه جانبه گرایی بود اما به موضوع دستمزدها توجهی نشد.

حقوق کارگران متناسب با تورم نیست

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر مدتی است که کمیته دستمزد تشکیل شده است افزود: تاکنون چند جلسه در مورد دستمزد کارگران تشکیل شده است و روی سبد معیشت کارگران کار می شود

ظریفی آزاد با اشاره به اینکه ما این نرخ تورم 30 تا 40 درصد را قبول نداریم،افزود: برای تامین اقلام ضروری که خانوار کارگری به آن نیاز دارد تلاش میکنیم و  روندتامین رو به رشد است ولی نمی توان یک شبه به آن ایده آل کارگران برسیم.

وی گفت:در سال 91 تلاطم اقتصادی ناگواری در کشور داشتیم که کاهش قدرت پول ملی و تورم را شاهد بودیم که تورم را به 30 درصد رساند اما در سال 92 که تورم کنترل شد هم ما افزایش دستمزدها را افزایش داشتیم.

ظریفی آزاد  آخرین نرخ تورم اعلام شده 8.2 درصد خواند و تصریح کرد: از سال 89 تا 93،قدرت خرید کارگران  25 درصد کاهش یافته اما در حال حاضر قدرت خرید کارگران 26 درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: اگر می خواستیم حداقل درآمد را ۲میلیون و۵۵۰هزار تومان ببندیم رشد 300 درصد را شاهد بودیم که به آن معناست که دینامیتی را زیر اقتصاد کشور بگذاریم که منطقی نبود

وی گفت: ما سبد معیشت را محاسبه می کنیم، ولی باید با هدف گذاری به آن نرخ مورد تائید دست یابیم که این امر هم یک روزه ممکن نیست.

وی با اشاره به اینکه ورود حجم عظیم پول در طرف تقاضا تاثیر منفی روی تورم می گذارد و شرایط را بحرانی می کند،تصریح کرد:دولت نمی تواند همه هزینه ها را بدهد، یا باید مالیات بگیرد یا باید نفت بفروشد زیرا ما نمی توانیم که نرخ فروش را سه برابر کنیم

وی گفت:ما نمی توانیم مزد کارگران را یک  شبه 300 برابر کنیم  باید به تدریج به این رشد برسیم.

حقوق کارگران متناسب با تورم نیست

در ادامه برنامه عباسی آهنی ها عضو هیئت مدیره کانون کارفرمایان گفت:معتقدیم که کارگران در وضعیت سختی زندگی می کنند، تا زماین که کار کارشناسی ما انجام نشود هیچ عددی را برای حقوق اعلام نمی کنیم.

وی افزود:نزدیک به 50 درصد از هزینه زندگی افراد مربوط به سبد معیشت خانوار است که این میزان می تواند کمتر هم بشود

 آهنی ها با اشاره به اینکه کارگران ما نباید ریالی صرف هزینه درمان کنند،گفت: بحث دیگر آموزش است کهبراساس قانون رایگان باشد،در بحث مسکن نیز وظایفی در پیشتیبانی ثانویه برای دولت مشخص شده است.

وی ادامه داد:واقعیت این است که زندگی کارگران به خوبی سپری نمی شود.

عضو هیئت مدیره کانون کارفرمایان با اشاره به اینکه بیش از 90 درصد از صنایع کشور کوچک و متوسط است و تنها 10 درصد صنایع بزرگ را شامل می شود،گفت:بسیاری از صنایع کوچک امروز تعطیل شده اند.

وی افزود: هزینه اجتماعی کارگران بر عهده دولت است و ما به وظایف خود عمل می کنیم اما اگر دولت نتواند به وظایف خود عمل کند چطور کارفرما این موارد را انجام دهد.

آهنی ها ادامه داد:امروز تولید در کشور اقتصادی نیست و صنایع ما در حال ریزش است ما معتقدیم می توانیم این معادله را تغییر دهیم

وی گفت:هدف ما از تعیین سبد معیشت تفکیک وظایف و اینکه چه کسانی باید این امرو را انجام دهند است.

عضو هیئت مدیره کانون کارفرمایان با اشاره به اینکه معیار ما قانون اساسی است افزود: اگر قانون اجرا نشده باید مطالبه گری شود، ما به نظرهای شخصی کاری نداریم بلکه در سطح کلان باید مسائل را دید.

وی گفت:رکود در صنعت مساوی است با مرگ و تورم مساوی است با زیان، اگر تورم با اقتصاد همراه باشد بهتر از رکود است.

حقوق کارگران متناسب با تورم نیست

غلامرضا عباسی رئیس هیئت مدیره کانون عالی انجمن های صنفی کارگران گفت: چیزی که امروز در جامعه کارگری مطرح است مسئله معیشت است که مهمترین بحث کارگران است.

وی ادامه داد: تورم کشور 8.8 اعلام شده است، البته ما این عدد را زیر سوال نمی بریم، اما جامعه کارگری آن را لمس نمیکند

عباسی گفت:تورمی که ما محاسبه کرده ایم بین 30 تا 40 درصد است زیر اقلامی که کارگران استفاده می کنند غیر آن چیزی است که عامه مردم استفاده می کنند.

وی با اشاره به اینکه حمایت ها در چند سال گذشته خوب بوده است تصریح کرد: حمایتها مشکلات کارگران را پوشش نمی دهد

 رئیس هیئت مدیره کانون عالی انجمن های صنفی کارگران گفت:ما در جلسه های برگزار شده به نرخ ۲میلیون ۵۵۰ هزار تومان رسیدیم زیرا  باید براساس واقعیت های موجود پیش برویم، ما شرایط کارفرمایان و دولت را می دانیم اما باید شرایط کارگران را هم در نظر گرفت.

وی ادامه داد:در سال گذشته بیش از تورم بر حقوق کارگران افزودند، اما این افزایش با واقعیت های زندگی کارگران تطابق نداریم.

عباسی افزود:کارگران تلاش می کنند تا مزد بگیرند و صرف هزینه های خانوار بکنند، تورمی که الان مشخص شده است مربوط به چه زماین است؟ ما براساس تورم سال قبل دستمزد سال آینده کارگر را تعریف می کنیم و دستمزد کارگری هرگز تورم زا نبوده است.


 
 

#دستمزد #کارگر #حقوق
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image


امیرعبداللهیان: قاطعانه از سوریه حمایت می‌کنیم جدی‌ترین عامل سکته در بانوان کشف شد محمود احمدی‌نژاد عصبانی شده است آغاز مراسم تشییع پیکرهای شهدای نیروی انتظامی آغاز جشنواره هبه در سمنان دمشق آماج حملات خمپاره‌ای گروه‌های مسلح پایش روزانه آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در تالاب میقان ممنوعیت تردد ناوگان باری فرسوده از سال آینده کشته شدن 32 طالبان در افغانستان ثبت سه وقف جدید در هریس اقداماتی که سفره هفت سین متفاوتی را برای مردم گیوی به ارمغان می‌آورد نقش مادر در جامعه تبیین شود/ هفته زن با برگزاری 26 عنوان برنامه گرامی داشته می‌شود طرح کمیته انقلابی یمن برای حل بحران این کشور تنبیه برانکو برای پرسپولیسی‌ها یک کلمه از رییس کل نفاق جهانی عفو بین‌الملل از فرانسه صادرات سلاح به عربستان و امارات را متوقف کند اوراق اسناد اسلامی ضمانت تسهیلات پرداختی پیمانکاران بخش خصوصی تعیین شد اشتراکات اقتصادی و امنیتی ایران و اروپا دلیل توقف اکران «آن سوی ابرها» آماده نشدن نسخه دوبله فیلم بود مراسمی تحت تأثیر رسوایی‌های اخلاقی هالیوود/ منتقدان نظر می‌دهند شرایط امروز آب کشور آینه رفتار ما در دهه‌های گذشته است جریمه بسیار سنگین مالک دالاس به خاطر یک اظهار نظر! دستگیری قاتل فراری پس از سه سال در زاهدان راه آهن آستارا - آستارا بستر اشتغالزایی و توسعه اقتصادی است رفع تصرف از 330 هکتار بستر رودخانه‌های آذربایجان شرقی کمک یک میلیارد ریالی مردم ارومیه به نیازمندان تحت پوشش باران رحمت طی سالجاری شب‌های شکار لزوم تسریع در جذب اعتبارات و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام لاهیجان باشگاه صبای قم فرصتی که بدلیل بی تدبیری به تهدید تبدیل شد 85 درصد مخزن سد رئیسعلی دلواری خالی است جلب رضایتمندی عمومی باید از حالت شعاری خارج شود تأکید بر زیباسازی محیط شهری در آستارا و لوندویل واکنش سامان قدوس به تمجید ونگر از عملکردش مدیرکل حوزه استاندار سیستان و بلوچستان منصوب شد هزینه‌های بهره‌برداری از نیروگاه اتمی بوشهر از محل شرکت انرژی اتمی تامین می‌شود سردار رحیمی: امنیت جان و مال مردم برای ما بسیار مهم است علی کریمی - علی دایی/ دو پادشاه در یک اقلیم (گزارش ویژه) قدردانی رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان از بانک کشاورزی برای حمایت از دانش آموزان منطقه محروم بشاگرد سایت ایتالیایی: جهانبخش کاملا مناسب ناپولی است انتقام، هدف بعدی وینفرد شفر مشکل بزرگی که سرمربی پرسپولیس دارد؛ پروفسور تغییر ناپذیر قصاص برای مردی که شوهر ِ زن موردعلاقه‌اش را کشت امروز به روایت تصویر// روز پنجم جستجو در پادنا، فیلم "خوک" در جشنوااره برلین و … وام ازدواج 15 میلیون تومان شد هواشناسی وضعیت آب و هوا را اعلام کرد ولی شرکت آسمان پرواز را لغو نکرد/ از خلبانان چک‌های چند صد میلیونی گرفته‌اند و مجبور به پرواز می‌کنند سخنگوی هواپیماسازی ای‌تی‌آر: «آسمان» هواپیمای نسل جدید ما را نخریده است
. مراسم یادبود فاطمه دالوند، دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برگزار شد تشییع پیکر پدر شهیدان عبوری در ساری وداع با شهید محمدحسین حدادیان در معراج‌الشهدا+ تصویر فیلم/ صحبت‌های پدر شهید محمدحسین حدادیان تاثیر محصولات آرایشی و بهداشتی بر تشدید آلودگی هوا غایبان سربازی با پرداخت جریمه مدت زمان غیبت معاف می‌شوند تصاویر/ مراسم وداع با پیکر شهید بسیجی محمدحسین حدادیان کارت‌های ملی (نمونه قدیم) چقدرفرصت دارند؟ فیلم/ وداع با پیکر بسیجی شهید «محمدحسین حدادیان» تشییع پیکر پدر شهیدان عبوری در ساری پیکر مطهر شهید "حدادیان" وارد معراج‌الشهدا شد تلاش برای تحویل همه پیکرها به خانواده‌ها/ عکس مسافران هواپیمای مرگ مراسم وداع با پیکر بسیجی شهید محمد حسین حدادیان در معراج شهدا انتقال پیکر 7 تن از جان‌باختگان سانحه هواپیمای تهران-یاسوج /فیلم فیلم/ قتل به خاطر جای پارک ماشین در داراب نخستین تصاویر از پیکرهای مطهر شهدای اغتشاشات پاسداران+فیلم صحبت‌های پدر شهید محمدحسین حدادیان پس از شهادت فرزندش توسط دراویش داعشی + فیلم در آخرین لحظات در هواپیمای پرواز تهران-یاسوج چه گذشت؟ / بعضی از مسافران شاید چندمتر فرار کرده باشند/واکنش معاون ارتش به شائبه زنده بودن مسافران پس از سقوط: توضیحات آخوندی درباره دلایل سقوط هواپیما سرود ملّی «بچه‌های مسجد» و «استارتاپ مساجد» رونمایی می‌شود واژگونی قطار باری در ایستگاه دیزباد نیشابور حمایت کمیسیون حقوقی مجلس از جنبش نُجَبای عراق بهترین آدم روی زمین از نظر قطب دراویش نعمت‌اللهی +فیلم عکس/ وداع با پیکر بسیجی شهید "حدادیان" واژگونی قطار در ایستگاه دیزباد نیشابور عکس/ وداع خانواده بسیجی شهید محمد حسین حدادیان در معراج شهدا (تصاویر) یافتن پیکر جانباختگان سقوط هواپیما تصاویر/ تشییع و خاکسپاری یک شهید گمنام در مرکز آموزش پاسداری علویون قم (2) چهره‌ها در شبکه‌های اجتماعی (641) عکس/ وداع با پیکر شهید خیابان پاسداران؛ «محمدحسین حدادیان» حقوق اعضای هیات علمی محدود نمی‌شود پیکر شهدای پلیس در اغتشاشات خیابان پاسداران فردا تشییع می‌شود 3 کشته براثر تصادف در جاده بروجن - اصفهان مراسم تشییع شهید محمدحسین حدادیان فردا ساعت 9 صبح برگزار می‌شود اعلام جزئیات تشییع و تدفین شهید مدافع حرم «سردار مصطفی زاهدی بیدگلی» در آران و بیدگل حقوق کارمندان دولت حداکثر 20 درصد افزایش می‌یابد پیکر شهدای نیروی انتظامی پنجشنبه تشییع می‌شود 4 مسافر زنده از هواپیما مرگ خارج شدند! + عکس تصاویر مراسم تشییع مادر زهرا رهنورد خاکسپاری دو شهید گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی محمودآباد موضع گیری سیاسی لیلا حاتمی در برلین شمخانی: اتحادیه اروپا تحرک لازم را برای حفظ برجام از خود نشان نداده/قدرت دفاعی ایران هرگز قابل مذاکره نیست مراسم وداع با پیکر شهید بسیجی محمدحسین حدادیان 15 نفر از مسافران هواپیمای سانحه دیده اهل کهگیلویه و بویراحمد هستند تصاویر اختصاصی ایرنا از محل سقوط هواپیما در قله دنا فیلم/ پیکر شهدای اغتشاشات پاسداران در معراج شهدا تصویری از جمع آوری قطعات اجساد قربانیان/ هشدار: «این خبر حاوی تصویر دلخراش است!» تصاویر | وداع با پیکر شهدای حادثه خیابان پاسداران ممنوعیت افزایش حقوق مقامات در سال 97/ قضات و اعضای هیئت علمی مستثنی شدند

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me