تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:متفرقه()
کد خبر:14483745
۱۳۹۶/۱۱/۲۵ ۱۲:۱۱

مطهری: لحظه خودکشی مشهود نیست! / آشنا: نه جامعه‌شناسان دین خودکشی می‌کنند نه حامیان حیات‌وحش! / خانواده سید امامی خودکشی را تایید و درخواست کالبد شکافی ندادند

همزمان با اعلام خبر خودکشی یکی از متهمان جاسوسی، حسام‌الدین آشنا، مشاور حسن روحانی و رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد ریاست‌جمهوری که سابقه امنیتی طولانی‌مدتی دارد، در اقدامی عجیب و هماهنگ با ضدانقلاب، توئیت‌هایی منتشر کرد که در آنها خودکشی کاووس سیدامامی زیر سوال رفته است.
مطهری: لحظه خودکشی مشهود نیست! / آشنا: نه جامعه‌شناسان دین خودکشی می‌کنند نه حامیان حیات‌وحش! / خانواده سید امامی خودکشی را تایید و درخواست کالبد شکافی ندادند
به گزارش سرویس سیاسی پایگاه 598، اعلام خبر دستگیری چند فرد متهم به جاسوسی و بلافاصله خبر خودکشی یکی از این متهمان در زندان باعث شد حرف و حدیث‌‌های فراوانی درباره این ماجرا مطرح شود. به گزارش وطن‌امروز، باز هم همانند سابق چهره‌‌های اصلاح‌طلب و رسانه‌‌های معاند تلاش کردند ماجرای جاسوسی را انکار کرده و خودکشی یکی از متهمان به جاسوسی را نیز زیر سوال ببرند. در این راستا برخی دولتی‌ها نیز تلاش کردند جاسوسی و خودکشی را زیر سوال ببرند.  با این حال دیروز کارشناسان سازمان اطلاعات سپاه از تعدادی از نمایندگان مجلس دعوت کردند در جلسه‌ای از جزئیات اتهامات جاسوسی افراد دستگیرشده و نحوه خودکشی یکی از این متهمان باخبر شوند. جلسه‌ای که در آن نمایندگان مجلس ضمن اینکه در جریان برخی جزئیات جاسوسی افراد دستگیر شده قرار گرفتند؛ فیلم دوربین مداربسته اتاق بازداشت کاووس سیدامامی، یکی از متهمان، در هنگام خودکشی را نیز تماشا کردند.

علاءالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره این موضوع اطلاعات قابل تاملی مطرح کرده است. رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس از برگزاری جلسه‌ای با حضور نایب‌رئیس مجلس درباره مرگ کاووس سیدامامی در زندان اوین خبر داد. علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با خانه ملت، گفت: امروز صبح (دوشنبه ۲۳ بهمن‌ماه) فراتر از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، جلسه‌ای با حضور تعدادی از نمایندگان مجلس با حضور نایب‌رئیس مجلس، آقای مطهری برگزار شد و فیلم وی در زندان اوین را مشاهده کردیم.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کاووس سیدامامی متاسفانه به هر دلیل شرایط زندان را نتوانسته تحمل کند، هرچند وی در سلول عادی نگهداری نشده است، در واقع کاووس سیدامامی با توجه به اینکه استاد دانشگاه بوده، در سلول مناسب نگهداری شده است. وی افزود: در این فیلم مشخص است که کاووس سیدامامی پیراهن خود را در آورده و برای خودکشی آماده می‌شود. خانواده وی نیز این اتفاق را پذیرفتند لذا درخواست کالبدشکافی هم نکرده‌اند.رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: خودکشی کاووس سیدامامی در زندان اوین در این جلسه که با حضور تعدادی از نمایندگان و نایب رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد نیز تایید شد.

سیدحسین نقوی‌حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس نیز در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به فیلم خودکشی سیدامامی، گفت: وی در فیلم تخت خود را به‌گونه‌ای با بالش و پتو آماده می‌کند که همه فکر کنند کسی روی تخت خوابیده است و مأموران وقتی اتاق وی را بررسی می‌کنند فکر می‌کنند وی در حال استراحت است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس تأکید کرد:‌ در جلسه‌ای که هیات‌رئیسه با حضور نایب رئیس مجلس تشکیل داد همه به‌اتفاق خودکشی کاووس سیدامامی را در زندان تایید کردند. نقوی‌حسینی درباره عدم درخواست خانواده متوفی جهت کالبدشکافی گفت: مساله کاملاً روشن است، چرا که آقای سیدامامی پیراهن خود را به‌صورت حلقه آماده می‌کند و خودکشی را صورت می‌دهد و در فیلم همه‌چیز شفاف و گویا است. بنابراین عدم درخواست کالبدشکافی از سوی خانواده وی به دلیل شفاف و روشن بودن مساله است.

ان قُلتَ علی مطهری
علی مطهری، نایب‌رئیس مجلس هم که در این جلسه حضور داشت، با مشاهده مدارک و اسناد خودکشی فرد متهم به جاسوسی ناگزیر شد به این موضوع یعنی خودکشی سیدامامی اذعان کند.
وی در این‌باره گفت: «‌در این جلسه فیلمی از داخل سلول آقای سیدامامی نشان دادند. در این فیلم لحظه خودکشی مشهود نیست اما حدود 8-7 دقیقه ایشان (سیدامامی) مشغول اقداماتی است که نشان می‌دهد احتمالا قصد خودکشی دارد. در اینجا کوتاهی اپراتور روشن است که متوجه این اتفاق نشده، در حالی که باید زودتر متوجه می‌شده و از این اتفاق جلوگیری می‌کرده است».

جزئیاتی از جاسوسی
16 روز قبل تعدادی از افراد که به‌عنوان فعال زیست محیطی فعالیت‌‌های گسترده‌ای در سطح ایران داشتند، توسط سازمان اطلاعات سپاه دستگیر شدند. هفته گذشته خبر این دستگیری اعلام و گفته شد اتهام این افراد جاسوسی و انتقال اطلاعات به سرویس‌‌های امنیتی آمریکا و رژیم صهیونیستی است. دادستان عمومی و انقلاب تهران دیروز با اشاره به بازداشت جاسوسانی که اخیرا در قالب پروژه‌‌های زیست محیطی وارد کشور شده بودند، اظهار داشت: این افراد گروهی بودند که حدود 15 روز پیش با رصد اطلاعاتی یکی از نهاد‌‌های امنیتی کشور شناسایی و بازداشت شدند.

عباس جعفری‌دولت‌آبادی در گفت‌وگو با شبکه اطلاع‌رسانی راه‌دانا، اضافه کرد: این افراد در پوشش پروژه‌‌های زیست محیطی به مناطق استراتژیک ما نزدیک شده و جمع‌آوری اطلاعات می‌کردند و به سرویس‌‌های اطلاعاتی خارجی بویژه موساد متصل بودند که اطلاعات زیادی از آنها به دست آمده که بتدریج درباره آن توضیح خواهیم داد.

حجت‌الاسلام موسی غضنفرآبادی، رئیس دادگاه انقلاب نیز روز گذشته درباره دستگیری چند نفر مرتبط با یک پرونده جاسوسی، بیان کرد: پرونده افراد دستگیرشده فعلا در دادسرای امنیت مطرح است. وی افزود: پرونده این افراد پس از رسیدگی در دادسرای امنیت به دادگاه انقلاب ارسال می‌شود، البته تاکنون پرونده‌ای به دست ما نرسیده است. غضنفرآبادی از تعداد این افراد اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: اتهامات این افراد، جاسوسی است.

آشنا با جاسوس‌ها چه رابطه‌ای دارد؟
همزمان با اعلام خبر خودکشی یکی از متهمان جاسوسی، حسام‌الدین آشنا، مشاور حسن روحانی و رئیس مرکز بررسی‌‌های استراتژیک نهاد ریاست‌جمهوری که سابقه امنیتی طولانی‌مدتی دارد، در اقدامی عجیب و هماهنگ با ضدانقلاب، توئیت‌‌‌هایی منتشر کرد که در آنها خودکشی کاووس سیدامامی زیر سوال رفته است. آشنا در یکی از توئیت‌‌های خود نوشت: «نه جامعه‌شناسان دین خودکشی می‌کنند نه حامیان حیات‌وحش».

او پس از آنکه تلاش کرد خودکشی کاووس سیدامامی را دروغ‌پردازی جلوه دهد، در یک توئیت دیگری سعی کرد دستگاه قضا و سازمان اطلاعات سپاه را متهم کند. آشنا در این‌باره در توئیتی نوشت: «قاضی‌ها، دادستان‌ها، ضابط‌ها، بازپرس‌ها و بازجوها نه معصومند، نه بی‌خطا و نه خالی از حب و بغض. همانگونه که نظارت بر قوه مجریه ضروری است، اعمال نظارت بر رفتار با متهمان و محکومان هم ضروری است. مصیبت یک مرتضوی برای یک کشور کافی بود؛ او را تکثیر نکنیم».

اقدام عجیب آشنا برای دروغ جلوه دادن جاسوسی کاوس سیدامامی و خودکشی این متهم به جاسوسی، در حالی است که ماجرای وی و جاسوس‌ها خردادماه امسال نیز مورد توجه قرار گرفت. خردادماه امسال وزارت اطلاعات یکی از افراد شاغل در دفتر حسام‌الدین آشنا را به اتهام جاسوسی دستگیر کرد. حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای، سخنگوی قوه‌قضائیه نیز دستگیری این متهم به جاسوسی در دفتر آشنا را تایید کرده بود.  به هر حال اگرچه برخی معتقدند رفتار آشنا در زیر سوال بردن خودکشی یک جاسوس اقدامی بچگانه و ناشی از بی‌اطلاعی بوده است اما با توجه به سابقه طولانی‌مدت فعالیت او در وزارت اطلاعات، به نظر می‌رسد باید نسبت به تحرکات مشکوک این فرد توجه و تمرکز ویژه‌ای شود.
#کاووس سید امامی #خودکشی #جاسوس #اوین #محیط زیست #نمایندگان مجلس #علی مطهری #آشنا
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


خاص‌ترین تیبای ایران +عکس ظریف مسکو را به مقصد تهران ترک کرد آغاز عملیات ارتش سوریه برای پایان دادن به حضور تروریستها در «غوطه شرقی» برانکو: از تمام پتانسیل‌مان مقابل السد استفاده می‌کنیم/ 40 میلیون هوادار داریم و همیشه به دنبال امتیاز کامل هستیم تشییع 6 شهید گمنام در قم برتری آماری ذوب‌آهن برابر لوکوموتیو صدور بیش از 2 میلیون کارت هوشمند ملی در فارس تبریزی بهترین بازیکن میدان سنندج مهیای استقبال از مسافران نوروز شیراز در عزای بانوی آب و آیینه تولیت آستان قدس رضوی: تلاش در جبهه فرهنگی، راهی برای مقابله با جنگ نرم دشمنان لیگ دسته یک فوتسال، پیروزی صالحین ورامین برابر نماینده فارس بارش‌های پی در پی ادامه دارد/ سامانه بارشی جدیدی در راه است امسال 50 اثر تاریخی در آذربایجان غربی مرمت شد فرانسه: به برجام پایبندیم اما نگران برنامه موشکی ایران هستیم نخستین پیروزی ذوب آهن در لیگ قهرمانان آسیا معاون حقوق عامه دادستانی کل کشور مسئول پیگیری حادثه هوایی شد حضور 400 نیروی پلیس برای تسریع عملیات امداد و نجات سقوط هواپیما هنوز هیچ لاشه‌ای از هواپیما پیدا نشده است جلسه نمایندگان با اطلاعات سپاه درباره سیدامامی خالد شفیعی: رقبای آسیایی نسبت به سال قبل بهتر یارگیری کرده‌اند؛ بعد از دو بازی مزد زحمات خود را گرفتیم مصدومیت کمک داور مسابقه پیش از آغاز دیدار ذوب آهن و لوکوموتیو ازبکستان حکم پلمب نماد فرهنگی هنری شیراز لغو شد؛ با وصال تا 1400 تأیید پیداشدن بخش‌هایی از لاشه هواپیما به بعد موکول شد کاپیتان ذوب آهن خواستار حضور بانوان در آزادی وزیر راه در یاسوج: از کنار این حادثه نمی‌گذریم/ خیلی از اظهارنظرها غیر کارشناسی است پاسخ کرملین به مداخله روسیه در انتخابات آمریکا قطع آب آشامیدنی محلات غرب بندرعباس خدمت رسانی به شهروندان و استقبال از مهمانان نوروزی از اولویت‌های شهرداری بستک است 5 هزار زلزله‌زده کرمانشاه نیازمند مداخله فوری روانشناسی خطبه حضرت زهرا (س) درباره راه نجات بخش پیامبر (ص) و امام علی (ع) ایست سرمایه‌گذاری از سوی بخش‌خصوصی/ پیگیری اجرای قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار­ کودکانی با قد کوتاه در خطر ابتلا به سکته در بزرگسالی مهاجم ذوب آهن بهترین بازیکن دیدار با لوکوموتیو ازبکستان شد اصفهان| مراسم چهلمین روز رحلت حجت‌الاسلام مظاهری برگزار می‌شود برانکو: پرسپولیس باید به خاطر 40 میلیون هوادار همیشه برنده باشد/ ماهینی: بازی با السد فینال گروه است اتحادیه‌اروپا از تشدید تنش‌ها در غزه و اطراف آن ابراز نگرانی کرد احتمال تروریستی بودن حادثه تیراندازی در داغستان روسیه وجود دارد فیلم/ رونمایی از سه کتاب در حوزه دفاع مقدس اظهارات استاندار کهگیلویه‌وبویراحمد و معاون هواپیمایی درباره قطعات هواپیمای تهران - یاسوج اظهار نظر روسیه درباره حضور ایران در سوریه سخنان تهدید آمیز وزیر صهیونیست علیه لبنان و حزب الله
آخرین اخبار از سقوط هواپیمای تهران - یاسوج تصویری از خلبان حجت الله فولاد، کاپیتان هواپیمای حادثه دیده یاسوج مسافری که از هواپیمای سقوط کرده تهران -یاسوج جاماند خانواده‌های مسافران پرواز یاسوج در ارتفاعات دنا /فیلم فیلم/ آخرین مکالمات ضبط شده از خلبان پرواز ارومیه که در سال 84 سقوط کرد تعطیلی مدارس روز دوشنبه 30 بهمن مسافری که از پرواز هواپیمای تهران -یاسوج جا ماند مسافری که از هواپیمای سقوط کرده تهران -یاسوج جاماند گفت‌وگو با حیوان فروش سابق که فعال محیط‌زیست شده است اخطاریه؛ باران و برف شدید در 13 استان بندرعباس لرزید لاشه هواپیمای آسمان پیدا شد. سانحه هوایی تهران-یاسوج در شبکه‌های اجتماعی تنها مسافر جا مانده از هواپیمای تهران -یاسوج چرا سوار هواپیما نشد؟ مراسم ختم پسر احمد توکلی +تصاویر ترکیب احتمالی استقلال مقابل الهلال عربستان اعضای خانواده متخصص مغزواعصاب در میان قربانیان سقوط هواپیما تعطیلی مدارس روز دوشنبه 30 بهمن خلاصه بازی رئال بتیس 3-5 رئال مادرید وضعیت آب و هوا در نزدیکترین مکان سقوط هواپیما در سمیرم /فیلم مسافر جامانده از هواپیمای سقوط کرده: با احتمال لغو پرواز به فرودگاه نرفتم پیش بازی ذوب آهن ایران - لوکوموتیو ازبکستان؛ توقف آسیا در ایستگاه نصف جهان! تعطیلی مدارس برخی شهرستان‌های خوزستان در 30 بهمن ماه تعطیلی مدارس 11 شهرستان خوزستان، فردا عناوین روزنامه‌های ورزشی 30 بهمن 96/ پرسپولیس منتظر شکست دربی باشد! +تصاویر نیروهای امدادی در 150 متری محل سقوط هواپیما گزارش کامل از سقوط هواپیمای تهران- یاسوج/ 66 مسافر هواپیما جان باختند + اسامی مسافران و کادر پرواز تصاویر/ خلبان باتجربه پرواز هواپیمای سانحه دیده تهران - یاسوج عناوین روزنامه‌های ورزشی 30 بهمن 96/ بلیت مجانی، ترفند سعودی‌ها +تصاویر امکان جستجوی هواپیمای سانحه دیده پرواز تهران - یاسوج در شب وجود ندارد + فیلم مدارس 11 شهرستان خوزستان به علت گرد و خاک تعطیل شد شهادت پاسدار مصطفی زاهدی بیدگلی در سوریه استقبال از پیکر شهید گمنام در دبیرستان شاهد فاطمیه آخرین اخبار از سقوط هواپیمای پرواز تهران - یاسوج/ عملیات جستجو به صبح دوشنبه موکول شد توصیه هایی از دکتر «عبدالرضا کردی» روان شناسی که مسافر هواپیمای حادثه دیده یاسوج بود حضور خانواده‌های سرنشینان هواپیمای ساقط شده تهران – یاسوج در سمیرم غم و رنج خانواده مسافران هواپیمای تهران یاسوج +تصاویر واکنش چشمگیر هنرمندان به سانحه سقوط هواپیمای یاسوج آخرین اخبار از جستجوی هواپیمای تهران - یاسوج انتقاد شدید مربی پیشکسوت از محمود احمدی‌نژاد قاسمی: نُجَباء سیاست پیدا و پنهان آمریکا در حمایت از داعش را ناکام گذاشت غم خانواده مسافران هواپیمای تهران یاسوج +تصاویر مسافر منصرف شده پرواز یاسوج: هوا بد بود در خانه ماندم بررسی چرایی فعال نشدن سیستم elt هواپیمای atr در کمیسیون عمران مجلس/مسیر پرتنشی برای پرواز انتخاب شده بود ترکیب احتمالی استقلال مقابل الهلال عربستان پرواز به آسمان/ پوستر گرافیکی اهواز| گرد و خاک مدارس اهواز را نیز تعطیل کرد روایت مسافر هواپیمای تهران - یاسوج که از این پرواز جا ماند ترکیب احتمالی استقلال مقابل الهلال عربستان آخرین عکس دسته‌جمعی پای هواپیمای سانحه‌دیده + تصاویر

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me