تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:دسته بندی نشده
کد خبر:14499114
۱۳۹۶/۱۱/۲۵ ۲۳:۲۵

در مسیر نوری‌زاد

در مسیر نوری‌زاد
در مسیر نوری‌زاد

یکی از روزهای تابستان 93 بود که در مسیر حرکت در خیابان طالقانی سوار بر اتوبوس در کنار دیواره‌های لانه سابق جاسوسی آمریکا چشمم به مرد جاافتاده‌ای افتاد که طوماری را به خودش آویزان کرده بود و سعی می‌کرد با عابران سخن بگوید. روز بعد هم آن مرد را همان‌جا دیدم. برایم جالب بود، چند ایستگاه قبل از مقصد پیاده شدم، 50 متری را رفتم تا آن فرد را ببینم. محمد نوری‌زاد را شناختم، قبلا دیده بودمش، زبان تند و تیزی داشت و تا سال 80 علیه اصلاح‌طلبان و بعد از سال 88 علیه نظام. سعی می‌کرد با عابران ارتباط بگیرد و همان حرف‌هایی را می‌زد که قبل‌تر در صدای آمریکا و رادیو فردا و... گفته بود اما کمتر مورد توجه قرار می‌گرفت، عده‌ای اصلا گوش نمی‌دادند تعدادی هم که توقف می‌کردند واکنش خاصی نداشتند. نوری‌زاد حداقل سه دوره حیات سیاسی داشت؛ اول دوره پیشا88، دوره‌ای که ستون‌نویس روزنامه کیهان، آیت‌ا... مصباح را چراغ راه می‌دانست در حمایت از سردار نقدی به عبدا... نوری می‌تاخت، از صدا وسیما بودجه میلیاردی برای سریال‌هایش می‌گرفت و مطالبش را از حیث تندی و تیزی، ایران و همشهری هم چاپ نمی‌کردند. نوری‌زاد در دوره دوم و پسا88 به یکی از ستاره‌های جریان فتنه تبدیل شد و چون از راست بر دنده چپ برخاسته بود تحویل هم گرفته می‌شد، به سیاق نامه‌های بدون سلام و والسلام، نامه تند و تیز به مقامات کشور می‌نوشت، با نهضت آزادی و بهایی‌ها و فرق نشست و برخاست می‌کرد و... .

نوری‌زاد سوم از زمانی شروع شد که دیگر سران اصلاحات از سر مصلحت-شما بخوانید بن‌بست سیاسی حاصل از رادیکالیسم 88 – فرمان را به سمت راست‌ها گرفتند و شدند موتلف روحانی. حالا دیگر نیازی به نوری‌زاد نبود و ستاره اقبالش افول کرد. نوری‌زاد دیگر اهمیتی نداشت چون همه حرف‌هایش قابل پیش‌بینی بود همه مسیر‌ها را تا ته‌خط رفته بود، همه کنش‌هایش تکراری بود و شد آنچه شد، دیگر تحصن و اعتصاب خیابانی هم جواب نمی‌داد.

برای محمود احمدی‌نژاد هم سه دوره حیات سیاسی را می‌توان تصور کرد، احمدی‌نژاد پیشا88 یک مدیر میانی که با سابقه فعالیت دانشجویی استاندار دولت سازندگی بود، از مسئولان ستاد ناطق‌نوری و ذوب در ذوب‌شده‌های ولایت، شهردار برآمده از شورای شهر اصولگرا و رئیس‌جمهور برآمده از گفتمان عدالت و انقلابی‌گری. دوره دوم، دوره احمدی‌نژادی است که سعی می‌کند با مشاهده موج گسترده نارضایتی‌های اقتصادی از دولت ضمن انتقال بار منفی دولت خود به کلیت حاکمیت، برخی مرزبندی‌ها را با حاکمیت شفاف کند و در عین حال سعی می‌کند بتواند گفتمان آزادی‌های اجتماعی را هم به بدنه اجتماعی خود اضافه کند، راهبردی که چندان موفق نیست و منجر به تخلیه بدنه ایدئولوژیک حامیان می‌شود و از دل نارضایتی بالا و انفعال بدنه ایدئولوژیک، دولتی در سال 92 بر سر کار می‌آید که در نقطه مقابل گفتمان دولت اول احمدی‌نژاد بود.

احمدی‌نژاد دوره سوم، احمدی‌نژادی است که تاکنون سعی کرده در کنار ناکارآمدی دولت مستقر در بحث عدالت خود را بازسازی کند؛ اما برخی ویژگی‌های فردی احمدی‌نژاد و بعضی دگردیسی‌های معرفتی سبب شد کار در همین‌جا متوقف نماند و احمدی‌نژاد سعی کند عمل سیاسی را از خود بروز دهد که دیگر در چارچوب‌های حاکمیتی جمهوری اسلامی نگنجد.

نقطه عزیمت احمدی‌نژاد در این کنش جدید به نقد و تخطئه قوه قضائیه منتج شد، هرچند هم زمانی این اکت سیاسی با پیگیری قضایی نزدیکان حلقه اول او نظیر بقایی سوالاتی را حتی برای بدنه خوشبین به احمدی‌نژاد به وجود آورد که چرا چنین مواجهه‌هایی پیش‌تر انجام نشده است؟ یا آیا اساسا کسی که راضی شده با فردی مانند سعید مرتضوی کار کند و بده‌بستان سیاسی در سطح بالا انجام دهد، صلاحیت نقد در حوزه عدالت‌خواهی قضایی را دارد یا نه؟

احمدی‌نژاد همچنان سعی می‌کند با یک تحلیل پرریسک تعمدا با حاکمیت جمهوری اسلامی مرزگذاری کند. ثبت‌نام در انتخابات سال 96، غصبی دانستن جایگاه رئیس قوه قضائیه، تکرار سخنان «آمدنیوز» و «رادیو فردا» درمورد اغتشاشات اخیر و... جز در این پارادایم تحلیل نمی‌شود.

احمدی‌نژاد این روزها تعمدا قصد دارد مرزبندی را پررنگ کند و در این طریق رادیکالیسم را هم حداکثری دنبال می‌کند، احمدی‌نژاد قصد دارد آلترناتیو وضع موجود در سطح کلان و در همه ابعاد باشد اما به نظر می‌رسد به دلیل اعتمادبه‌نفس بالا یک تجربه و یک واقعیت را نادیده گرفته است، تجربه تلخ بازسازی پس از انتخابات 88 که نتیجه‌ای جز تخلیه و انفعال بدنه ایدئولوژیک نداشت و دیگری بی‌توجه به این واقعیت که از محمود احمدی‌نژاد همچنان در میان طیف‌های متکثری از جامعه ازجمله طبقه متوسط مدرن و بدنه نخبگانی نفرت شدیدی وجود دارد که ترمیم نشده است، امتیاز منفی بزرگی که اتفاقا سبب می‌شود احمدی‌نژاد به هر شخصی حمله کند، به امتیاز مثبت او تبدیل شود.

احمدی‌نژاد امروز در اشلی دیگر به سرنوشت نقش دوم قصه ما تبدیل شده است، دیگر کنش‌هایش غیرقابل پیش‌بینی نیست، اکت‌هایش تکراری شده، همان‌گونه که قبلا هم گفتیم و با مثال‌های تاریخی هم قابل اثبات است.  رادیکالیسم در این سطح دو نتیجه محتوم دارد؛ اول انحراف و دوم انفعال و به‌نظر می‌رسد محمود احمدی‌نژاد امروز با گذر از مرحله اول به مرحله دوم رسیده است.

#محمود احمدی نژاد #محمد نوری زاد #رادیکالیسم #سیاست #محمد زعیم زاده
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image


واکنش مشاور روحانی به نامه احمدی‌نژاد به رهبر انقلاب چین و آمریکا به جنگ تجاری نزدیک می‌شوند تلاش آمریکا برای قرار دادن پاکستان در فهرست حمایت از تروریسم/اسلام‌آباد برای دفاع از خود به fatf نماینده می‌فرستد جزئیات 6 خبر ویژه امروز پنجشنبه سوم اسفندماه 1396 توزیع 300 هزار اصله نهال در زنجان ناکامی در معرفی اسلام به عنوان دین خشونت تایید حکم اعدام چهار بحرینی خوزستان در قاب تصویر تاکید استاندار بر توسعه سطح تجارت سیستان وبلوچستان جزییات اقدامات و برخورد با دراویش آشوبگر در خیابان پاسداران جدول پخش برنامه‌های صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری ائتلاف آمریکا در حال انتقال اعضای داعش از «الحسکه» سوریه ترتیل صفحه 309 قرآن کریم با صدای استاد پرهیزکار+صوت و متن آیات فناوری فیلم بازی پیشنهاد چهره روز تخت گاز شلیک ترکیه به آسمان عفرین نگرانی درباره مداخله در انتخابات ایتالیا ولع زنان آمریکایی برای انتخابات 2018 بی‌اعتنایی ترامپ به قوانین اتمی درباره عربستان تبدیل ارتش پاکستان به یگان پادشاهی سعودی محکومیت در انتظار ربیل رجب جنجال سگ حزب سوسیال دموکرات آلمان دغدغه سلامت روانی ترامپ خبر کوتاه برند دیرگداز آذر، در صدر استانداردسازی صنعت نسوز آقای حکایتی به «خانواده دکتر ماهان» پیوست «پل خواب» به ونکوور می‌رود پارادوکس رفتار بین سنت و مدرنیته در جامعه ایران همچنان وجود دارد فصل سه، پایان سریال «شهرزاد» خواهد بود نامزدهای اسکار اجازه ورود به آمریکا ندارند اخبار افول عجیب پرسپولیس و تراکتورو روند رو به رشد استقلال دوئل علی دایی و کریمی‌روی نیمکت! تکرار روبرو نشدن با اسراییل، کشتی ایران را تعلیق می‌کند قولی بابت مدال نمی‌دهم احتمال حذف عربستان از جام جهانی 2018 اخبار کوتاه عملیات انتقال پیکرها دردمای منفی 30 درجه 4 مصدوم بر اثر تصادف شدید 2 کامیون کارگر خیانتکار از صاحب کارش یک و نیم میلیارد سرقت کرد ضرب و شتم کادر درمانی بیمارستان فارابی اصفهان توسط همراهان متوفی اخبار کوتاه واردات نساجی از چین و ترکیه بزرگ‌ترین ضربه به صنعت نساجی کمربندی نیمه کاره معضل 16 ساله فریدونکنار است فرودگاه شهید مدرس خراسان‌رضوی پس از گذشت 9 سال همچنان بلاتکلیف اخبار کوتاه
. تصویری از شهید محمد حسین حدادیان در هیئت رایة العباس (ع) مراسم یادبود فاطمه دالوند، دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برگزار شد باد شکم یک مسافر، هواپیما را مجبور به فرود اضطراری کرد تشییع پیکر پدر شهیدان عبوری در ساری فیلم/ صحبت‌های پدر شهید محمدحسین حدادیان تاثیر محصولات آرایشی و بهداشتی بر تشدید آلودگی هوا غایبان سربازی با پرداخت جریمه مدت زمان غیبت معاف می‌شوند وداع با شهید محمدحسین حدادیان در معراج‌الشهدا+ تصویر کارت‌های ملی (نمونه قدیم) چقدرفرصت دارند؟ تصاویر/ مراسم وداع با پیکر شهید بسیجی محمدحسین حدادیان تشییع پیکر پدر شهیدان عبوری در ساری حضور استاندار تهران در منزل شهید حدادیان از شهدای حادثه پاسداران تلاش برای تحویل همه پیکرها به خانواده‌ها/ عکس مسافران هواپیمای مرگ پیکر مطهر شهید "حدادیان" وارد معراج‌الشهدا شد انتقال پیکر 7 تن از جان‌باختگان سانحه هواپیمای تهران-یاسوج /فیلم عناوین روزنامه‌های ورزشی 2 اسفند 96/ استقلا صدرنشین گروه مرگ +تصاویر نخستین تصاویر از پیکرهای مطهر شهدای اغتشاشات پاسداران+فیلم فیلم/ وداع با پیکر بسیجی شهید «محمدحسین حدادیان» توضیحات آخوندی درباره دلایل سقوط هواپیما فیلم/ قتل به خاطر جای پارک ماشین در داراب عکس/ وداع خانواده بسیجی شهید محمد حسین حدادیان در معراج شهدا در آخرین لحظات در هواپیمای پرواز تهران-یاسوج چه گذشت؟ / بعضی از مسافران شاید چندمتر فرار کرده باشند/واکنش معاون ارتش به شائبه زنده بودن مسافران پس از سقوط: واژگونی قطار باری در ایستگاه دیزباد نیشابور حمایت کمیسیون حقوقی مجلس از جنبش نُجَبای عراق بهترین آدم روی زمین از نظر قطب دراویش نعمت‌اللهی +فیلم 3 کشته براثر تصادف در جاده بروجن - اصفهان حقوق اعضای هیات علمی محدود نمی‌شود واژگونی قطار در ایستگاه دیزباد نیشابور (تصاویر) یافتن پیکر جانباختگان سقوط هواپیما سرود ملّی «بچه‌های مسجد» و «استارتاپ مساجد» رونمایی می‌شود پیکر 32 تن از جانباختگان سقوط هواپیمای مسافربری پیدا شد پیکر شهدای پلیس در اغتشاشات خیابان پاسداران فردا تشییع می‌شود عکس/ وداع با پیکر شهید خیابان پاسداران؛ «محمدحسین حدادیان» صحبت‌های پدر شهید محمدحسین حدادیان پس از شهادت فرزندش توسط دراویش داعشی + فیلم عکس/ وداع با پیکر بسیجی شهید "حدادیان" تصاویر/ تشییع و خاکسپاری یک شهید گمنام در مرکز آموزش پاسداری علویون قم (2) راه میانبر برای نجات از دام آمریکایی- اسرائیلی در عفرین چیست؟ سناریوهای سقوط آسمان و معمای رادار فرودگاه موضع گیری سیاسی لیلا حاتمی در برلین خاکسپاری دو شهید گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی محمودآباد لاشه هواپیمای آسمان در ارتفاع 4 هزار متری نوقل پیدا شد/حضور هیئت 7 نفره فرانسوی در تهران +فیلم و عکس ممنوعیت افزایش حقوق مقامات در سال 97/ قضات و اعضای هیئت علمی مستثنی شدند 15 نفر از مسافران هواپیمای سانحه دیده اهل کهگیلویه و بویراحمد هستند حقوق کارمندان دولت حداکثر 20 درصد افزایش می‌یابد حمله به لانه نداشته خفاشها در بوکان برای تجارت 50 میلیونی اعلام جزئیات تشییع و تدفین شهید مدافع حرم «سردار مصطفی زاهدی بیدگلی» در آران و بیدگل فیلم/ پیکر شهدای اغتشاشات پاسداران در معراج شهدا مراسم وداع با پیکر شهید بسیجی محمدحسین حدادیان آخرین آمار از تعداد پیکرهای پیدا شده از بقایای سقوط هواپیما

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me