تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:ابنا
دسته:متفرقه()
کد خبر:14500346
۱۳۹۶/۱۱/۲۶ ۰۱:۱۱

هاشمی: نظامیان آمریکایی 16 سال است در افغانستان هستند، اما امنیت کشور روزبروز بدتر می‌شود

افغانستان با آمریکا پیمان نظامی بسته است و نظامیان آمریکایی از 16 سال پیش تاکنون در افغانستان حضور دارند، اما با این وجود شاهد افزایش حملات تروریستی در این کشور هستیم. در این مدت نه تنها گروه‌های تروریستی در افغانستان از بین نرفتند، بلکه فعالیت این گروه‌ها گسترش پیدا کرد.
هاشمی: نظامیان آمریکایی 16 سال است در افغانستان هستند، اما امنیت کشور روزبروز بدتر می‌شود

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ روحانی مبارز افغانستانی، با گرامیداشت یاد شهیدان حمله تروریستی به مرکز تبیان کابل و نیز شهدای انقلاب کرامت بحرین، مقاومت مردم این دو کشور در برابر دشمنان اسلام را ستودنی خواند. 

حجت الاسلام و المسلمین «سید محمد هاشمی» که در مراسم هفتمین سالگرد انقلاب بحرین و چهلم شهدای فاجعه 7 دی کابل سخن می گفت، با اشاره به وضعیت افغانستان اظهار کرد: اکنون وضعیت این کشور به لحاظ امنیتی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی، وضعیت سختی است. چند دهه جنگ های فرسایشی و خانمان سوز بر کشور افغانستان تحمیل شد.

معاون مرکز فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تبیان افغانستان ادامه داد: تعدادی از کشورهای غربی و در راس آن آمریکا و انگلیس تلاش می کنند که از وضعیت آشفته افغانستان به نفع خود بهره بگیرند. این کشورها در این راستا از ابعاد مختلف روی جامعه افغانستان به صورت برنامه ریزی شده کار می کنند.

وی افزود: یک بخش از نقشه دشمنان علیه جامعه افغانستان، تهاجم فرهنگی است. آنها از طریق شبکه های تلویزیونی و شبکه های اجتماعی به دنبال سیطره فرهنگی بر جامعه افغانستان هستند. همچنین برنامه های مختلفی توسط دشمنان در رابطه با جوانان تحصیل کرده در مراکز علمی و فرهنگی این کشور اجرا می شود.

هاشمی با اشاره به ترویج اندیشه های غربی در جامعه آکادمیک افغانستان اظهار کرد: دشمنان برای ترویج اندیشه های سکولار، لائیک و فمنیستی در جامعه این کشور تلاش می کنند و با یک برنامه ریزی دقیق به دنبال فاصله انداختن بین جوانان تحصیل کرده و روحانیت هستند تا نسل نو را از حسینیه ها و مساجد دور کند.

وی ادامه داد: مسیحیت تحریف شده غربی با پشتوانه گسترده مالی در مناطق مختلف افغانستان در حال ترویج است. دشمنان می خواهند این دین تحریف شده را به عنوان یک آیین نجات بخش به جوانان معرفی کنند.

معاون مرکز فعالیت های اجتماعی فرهنگی تبیان افغانستان افزود: اندیشه های تکفیری به صورت سازمان دهی شده در افغانستان در حال ترویج است و این مساله مسئولیت حوزه های علمیه را در برابر آینده افغانستان سنگین تر کرده است.

هاشمی در خصوص رابطه افغانستان با آمریکا اظهار کرد: این کشور با آمریکا پیمان نظامی بسته است و نظامیان آمریکایی از 16 سال پیش تاکنون در افغانستان حضور دارند، اما با این وجود شاهد افزایش حملات تروریستی در این کشور هستیم. در این مدت نه تنها گروه های تروریستی در افغانستان از بین نرفتند، بلکه فعالیت این گروه ها گسترش پیدا کرد.

وی ادامه داد: آمریکا به دنبال ایجاد گسل های قومی، مذهبی، زبانی و منطقه ای در افغانستان است تا بهانه ای برای حضور دائمی در این کشور داشته باشد.

معاون مرکز فعالیت های اجتماعی فرهنگی تبیان افغانستان افزود: این مرکز براساس اندیشه های الهی و مکتب اهل بیت(ع) و با داشتن التزام علمی به ولایت فقیه به صورت رسمی در 15 ولایت افغانستان فعالیت فرهنگی و اجتماعی دارد.

وی با اشاره به فعالیت های مرکز فعالیت های اجتماعی فرهنگی تبیان افغانستان گفت: این مرکز برای تقویت وحدت در مناطق مختلف افغانستان گام های عملی برداشته است. همچنین جلسات علمی و پژوهشی در مرکز تبیان برگزار می شود و این مرکز همیشه مورد هجوم رسانه های مغرض و همگام با دشمن بوده است.

هاشمی، عملکرد خبرگزاری صدای افغانستان را وسیع دانست و تصریح کرد: این خبرگزاری همیشه سعی می کند که از اساتید حوزه و دانشگاه بهره بگیرد. به همین دلیل همواره مورد هجوم دشمنان حق و حقیقت بوده است.

وی ادامه داد: شب اربعین سال 93 دفتر نمایندگی مرکز تبیان در شهر هرات هدف حمله نارنجکی قرار گرفت و خسارت مادی به این دفتر وارد شد. همچنین در روز 7 دی امسال، ساختمان مرکز تبیان در کابل مورد سه حمله متوالی تروریستی قرار گرفت. این حملات در هنگام برگزاری همایش پژوهشی طلاب و دانشجویان و اساتید حوزه و دانشگاه انجام شد و در نتیجه، 52 نفر از اعضای مرکز تبیان شهید و 90 تن دیگر مجروح شدند.

معاون مرکز فعالیت های اجتماعی فرهنگی تبیان افغانستان افزود: حمله دشمن به این مرکز نشان از کینه آنها نسبت به مکتب اهل بیت(ع) و وحدت ملی براساس اعتقادات این مکتب دارد. به دشمن می گویم که این اقدامات ننگین و سخیف، نتیجه عکس دارد و منافعی که دشمن انتظار دارد، به دست نمی آورد. شهادت اعضای مرکز تبیان، ملت افغانستان را آگاه تر کرده است و پایه های وحدت در این کشور با چنین اقداماتی محکم تر می شود.

حجت الاسلام هاشمی در پایان خاطرنشان کرد: خانواده شهدای مرکز تبیان پس از شهادت فرزندانشان با شجاعت گفتند که ما به شهادت فرزندان مان در مسیر اهداف مکتب اسلام و معارف اهل بیت(ع) افتخار می کنیم. برخی از این خانواده ها، دو فرزند جوان را در این حادثه تروریستی از دست داده بودند.

شایان ذکر است شامگاه امروز 25 بهمن 1396 به همت "مجمع جهانی اهل بیت(ع)" و با همکاری "مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه" و نهادهای همسو، مراسم چهلم شهدای نخبه فاجعه 7 دی کابل و هفتمین سالگرد انقلاب بحرین در "حسینیه شهدای صفاییه قـم" برگزار شد.

در این مراسم که با حضور علمای اعلام، استادان عالی حوزه، طلاب کشورهای مختلف و اقشار مردم شهیدپرور برپا گردید، حجت الاسلام والمسلمین «عبدالله الدقاق» نماینده آیت الله عیسی قاسم در ایران و حجت الاسلام والمسلمین «سید محمد هاشمی» معاون مرکز فعالیت های فرهنگی تبیان افغانستان به ایراد سخن پرداختند.

نمایندگان بیوت حضرات آیات عظام «مکارم شیرازی»، «نوری همدانی»، «سید محمد حسینی شاهرودی» و «محقق کابلی» و نیز حضرات آیات و آقایان «ملکا» رییس دفتر مقام معظم رهبری در قم، «هادوی تهرانی» و «محمدی عراقی» دو عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع)، «علوی بروجردی»، «سید محمدباقر گلپایگانی»، «مروی» عضو شورای عالی حوزه های علمیه، «حیدری آل کثیر» نماینده مجلس خبرگان رهبری، «بنایی قمی» نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی، «نجفی قدسی» مسئول دارالقرآن امام علی(ع) و «محقق» رییس مؤسسه امام هادی(ع) در این مجلس حضور یافتند و یاد شهداء را گرامی داشتند.

مجاهدان بحرینی، علمای افغانستانی و اعضای دارالفقیه المقاوم (حفظ و نشر آثار آیت الله عیسی قاسم)، مجمع روحانیت شمال افغانستان، مرکز فعالیت های فرهنگی تبیان افغانستان، انجمن شهید سید محمدمهدی هاشمی (فاطمیون)، مؤسسه ثقلین، و جنبش یاران انقلاب 14 فوریه بحرین از دیگر حاضران در این مراسم بودند.

شایان ذکر است روز 7 دی 1396 حمله‌ای تروریستی به مرکز فرهنگی تبیان در کابل افغانستان صورت گرفت که متأسفانه در آن 52 نفر از جوانان شیعه و نخبه حوزوی و دانشگاهی به شهادت رسیدند که ضایعه بسیار بزرگی برای جامعه پیروان اهل بیت(ع) بود.

همچنین با وجود گذشت هفت سال از انقلاب شیعیان مظلوم بحرین و علیرغم شهادت، مجروحیت، نقص عضو، حبس، شکنجه، اخراج، تبعید، سلب تابعیت، تخریب مساجد، ممانعت از مراسم حسینی و فشارهای متعدد دیگر، آنان همچنان از آرمان ها، فقاهت و مرجعیت خود دفاع می‌کنند و در میدان حاضرند.

برای دیدن تصاویر این مراسم و گزارش سخنرانی ها، از لینک های پایین استفاده کنید.

..........................
پایان پیام/ 101

اخبار گرامیداشت هفتمین سالگرد انقلاب بحرین و شهدای نخبه فاجعه هفتم دی کابل:
1. مراسم چهلم شهدای نخبه کابل و هفتمین سالگرد انقلاب بحرین برگزار می‌شود + پوستر
2. علماء و طلاب کشورهای مختلف "هفتمین سالکرد انقلاب بحرین" و "یاد شهدای 7 دی کابل" را گرامی داشتند
3. دقاق: ملت بحرین در مجالس حسینی تربیت شده اند و عقب نشینی نمی کنند
4. هاشمی: نظامیان آمریکایی 16 سال است در افغانستان هستند، اما امنیت کشور روزبروز بدتر می شود
5. گزارش تصویری/ مراسم چهلم شهدای نخبه 7 دی کابل و هفتمین سالگرد انقلاب بحرین


این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


تجربه "سفر جنجالی" با محیط‌های زیبا + جایزه آیت الله جنتی: حادثه اخیر راسریعتر بررسی کنید 23 استان کشور منتظر برف و باران باشند استیو نیکول: کریستین پولیشیچ، دورتموند را ترک نخواهد کرد سیمونه اینزاگی: لیگ اروپا را آسان به دست نیاوردیم که آسان هم از دستش بدهیم؛ مقابل استوا بخارست نباید گلی دریافت کنیم به کودکان قرص سرماخوردگی ندهید نتایج آزمون ept دانشگاه آزاد اعلام شد اولین اجلاسیه منشور روحانیت در قم برگزار می‌شود مهم‌ترین گام در تربیت جنسی کودک دادستان کل کشور: اراذل و اوباش و اغتشاشگران ریشه در خارج از کشور دارند/ در این خصوص علائم و نشانه‌هایی بدست آورده‌ایم دادستان کشور: دستگاه قضائیه با اغتشاشگران حادثه خیابان پاسداران برخورد می‌کند/ اغتشاشگران ریشه در خارج از کشور دارند ناراحتی سعودی‌ها از برخورد آلمان مبادا با غفلت، زمینه‌ساز شکل‌گیری تصور غلط از ام‌القرای اسلام در ذهن جهانیان شوید برخی از اجساد سقوط قابل تشخیص نیستند امدادگران با کوله‌پشتی قطعاتی از اجساد سرنشینان هواپیما را به پایین منتقل کردند یک قدم از علی کریمی 10 قدم از علی دایی آیاجعبه سیاه هواپیمای atr72 پیدا شده است؟ غلامپور: وقت آشتی دایی و کریمی است الجبیر: آلمان مانند توپ فوتبال با ما رفتار نکند بازیگر نقش اول فیلم زیر درختان زیتون، در گیلان به خاک سپرده شد اجساد قربانیان هواپیمای آسمان در اختیار پزشکی قانونی کدام استان قرار می‌گیرد؟ پیام بازیکنان تیم ملی بسکتبال قبل از بازی با قزاقستان + فیلم برگزاری نخستین کنگره ملی معماری و شهرسازی در تربت جام دیدار مدیرعامل تیم والیبال خاتم با فرماندار اردکان توسعه گردشگری امری مطلوب برای شهرستان شاهرود است آیا وزیر راه بعد از فاجعه سقوط هواپیما خوابش می‌برد؟ استاندار بوشهر: نباید اجازه دهیم ذهنیت جامعه به فضای اداری بد باشد پرداخت مطالبات حق التدریسان شاغل تا اواسط اسفند فیلم | علامت @ از کجا آمد و چه کاربردهایی در طول تاریخ داشت؟ پول عربها حریف گلوله استقلال نشد/استقلال تیم آسیایی است و صعود می‌کند زمینه‌های پیدایش عرفان‌های انحرافی چیست؟ بوکوحرام 111 دانش آموز دختر را در نیجریه ربود آبمیوه‌ای که فشارخون و دیابت را کنترل می‌کند تبریک روحانی برای قهرمانی تیم ملی جوانان تیروکمان ایران بوکسور 64 کیلوگرم ایران در یک چهارم نهایی تورنمنت بلغارستان مادر شهید خیابان پاسداران بر پیکر فرزندش برتری رحمتی برابر رقیب بین المللی (عکس) اسماعیل هنیه جان باختن سرنشینان هواپیمای تهران- یاسوج را تسلیت گفت رای دیوان‌عالی‌آمریکا در پرونده اشیای‌باستانی‌ایران آلمان: زمان گفت و گو با بشار اسد فرا رسیده است استخدام انسان دیجیتال توسط بانک سلطنتی اسکاتلند پیشکش نوروزی همایون شجریان برای مخاطبانش/ عکس رسمی؛ ترکیب تیم‌های سویا و منچستریونایتد نیروهای انقلابی در بسیاری از استان‌ها با سختی‌های زیادی مواجهند 20 کلاس درس شهرستان بن هوشمندسازی می‌شود ترکیب من یونایتد برای بازی با سویا اعلام شد ادای دین سینماگران به شهدای هشت سال دفاع مقدس (اخبار ادبی و هنری) فیس بوک به انتهای راه می‌رسد (اخبار ادبی و هنری) رسوایی در میان موسسات خیریه اروپایی (اخبار ادبی و هنری)
. تصویری از شهید محمد حسین حدادیان در هیئت رایة العباس (ع) مراسم یادبود فاطمه دالوند، دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برگزار شد پیدا شدن 45 جسد سرنشینان هواپیمای یاسوج صحت ندارد/ شرایط انتقال اجساد فعلا مهیا نیست/ سقوط عامل فوت مسافران بوده نه سرمازدگی در آخرین لحظات سقوط هواپیما چه گذشت؟ 10 نکته درباره حادثه خیابان پاسداران تشییع پیکر پدر شهیدان عبوری در ساری باد شکم یک مسافر، هواپیما را مجبور به فرود اضطراری کرد غایبان سربازی با پرداخت جریمه مدت زمان غیبت معاف می‌شوند کارت‌های ملی (نمونه قدیم) چقدرفرصت دارند؟ وداع با شهید محمدحسین حدادیان در معراج‌الشهدا+ تصویر فیلم/ صحبت‌های پدر شهید محمدحسین حدادیان دیدار استاندار تهران با خانواده شهید بسیجی حادثه پاسداران تشییع پیکر پدر شهیدان عبوری در ساری خلبان سروستانی موفق به کشف لاشه هواپیمای ساقط شده مسافربری شد حضور استاندار تهران در منزل شهید حدادیان از شهدای حادثه پاسداران تلاش برای تحویل همه پیکرها به خانواده‌ها/ عکس مسافران هواپیمای مرگ شهادت 3 مأمور پلیس و 2 بسیجی در اغتشاش خیابان پاسداران عناوین روزنامه‌های ورزشی 2 اسفند 96/ استقلا صدرنشین گروه مرگ +تصاویر پیکر مطهر شهید "حدادیان" وارد معراج‌الشهدا شد تصاویر/ مراسم وداع با پیکر شهید بسیجی محمدحسین حدادیان انتقال پیکر 7 تن از جان‌باختگان سانحه هواپیمای تهران-یاسوج /فیلم بهانه جویی جدید آمریکا برای لغو قرارداد بوئینگ با ایران حمایت کمیسیون حقوقی مجلس از جنبش نُجَبای عراق در آخرین لحظات در هواپیمای پرواز تهران-یاسوج چه گذشت؟ / بعضی از مسافران شاید چندمتر فرار کرده باشند/واکنش معاون ارتش به شائبه زنده بودن مسافران پس از سقوط: واژگونی قطار باری در ایستگاه دیزباد نیشابور توضیحات آخوندی درباره دلایل سقوط هواپیما فیلم/ قتل به خاطر جای پارک ماشین در داراب تحریم محصولاتی که ترویج فرقه ضاله می‌کنند عکس/ وداع خانواده بسیجی شهید محمد حسین حدادیان در معراج شهدا واژگونی قطار در ایستگاه دیزباد نیشابور (تصاویر) یافتن پیکر جانباختگان سقوط هواپیما تصاویر/ تشییع و خاکسپاری یک شهید گمنام در مرکز آموزش پاسداری علویون قم (2) سرنشینان سالم هواپیما چه شدند؟ عکس/ وداع با پیکر شهید خیابان پاسداران؛ «محمدحسین حدادیان» پیکر شهدای پلیس در اغتشاشات خیابان پاسداران فردا تشییع می‌شود راه میانبر برای نجات از دام آمریکایی- اسرائیلی در عفرین چیست؟ سرود ملّی «بچه‌های مسجد» و «استارتاپ مساجد» رونمایی می‌شود عکس/ وداع با پیکر بسیجی شهید "حدادیان" راننده اتوبوس دراویش: شده دیگه؛ چه کار کنیم؟ 15 نفر از مسافران هواپیمای سانحه دیده اهل کهگیلویه و بویراحمد هستند پیکر 32 تن از جانباختگان سقوط هواپیمای مسافربری پیدا شد لاشه هواپیمای آسمان در ارتفاع 4 هزار متری نوقل پیدا شد/حضور هیئت 7 نفره فرانسوی در تهران +فیلم و عکس حقوق کارمندان دولت حداکثر 20 درصد افزایش می‌یابد اعلام اسامی کاروان‌های حج تمتع سال 97/ سه‌شنبه 8 اسفند زمان ثبت نام قطعی در کاروان‌ها مراسم وداع با پیکر شهید بسیجی محمدحسین حدادیان سناریوهای سقوط آسمان و معمای رادار فرودگاه آخرین آمار از تعداد پیکرهای پیدا شده از بقایای سقوط هواپیما حمله خمپاره‌ای ارتش ترکیه همزمان با ورود نیروهای سوری به عفرین؛ نیروهای دفاع مردمی به گذرگاه «الزیاره» بازگشتند+ نقشه میدانی و تصاویر پیام افتخاری پس از برتری استقلال برابر الهلال

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me