تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:ابتکار
دسته:سیاسی()
کد خبر:15000667
۱۳۹۶/۱۲/۱۸ ۰۰:۰۴

کیم جونگ اون از انزوا تا ژست دولتمرد

"کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی تا پیش از این در کشوری که خانواده‌اش از سال ۱۹۴۸ تاکنون در آن حکومت کرده، عادت داشته که به عنوان یک مرکز ثقل و توجه عمل کند اما با سفر رهبران کره‌ جنوبی به کشورش این شانس را دارد که خودش را به عنوان یک دولتمرد برجسته در شبه جزیره کره نشان دهد و مجموعه‌ای از فرصت‌های سیاسی و تبلیغاتی را به دست آورد."
ماه آینده میلادی با توجه به اینکه کره‌ جنوبی اعلام کرده کیم جونگ اون با نشستی با حضور مون جائه این، رئیس‌جمهوری این کشور موافقت کرده می‌تواند یک فرصت بزرگ برای درخشش دوباره کیم جونگ اون باشد. عکس‌های رسانه‌های کره شمالی در روز سه‌شنبه نشان دادند کیم جونگ اون در نشستی با فرستادگان مون جائه این حضور پیدا کرده و این در حالی است که چند ماه پیش به دلیل تشدید خطرناک تنش‌ها از بابت آزمایش‌های تسلیحاتی کره شمالی، نگرانی زیادی نسبت به بروز یک جنگ وجود داشت.
در این تصاویر کیم جونگ اون در یک برنامه تلویزیونی کره شمالی مشغول خندیدن و لبخند زدن است و در یکی دیگر از آنها پیشنهاد چشیدن غذا در پای میز شام را می‌دهد و در تصاویر دیگر نیز دو لیموزین حامل نمایندگان کره‌ جنوبی در حال ترک ساختمان حزب حاکم کارگران کره شمالی است. این تصاویر به سرعت در بخش جنوبی شبه جزیره کره یک روز بعد از آنکه کره شمالی گفت: کیم جونگ اون مذاکراتی صمیمانه با ۱۰ فرستاده مون جائه این داشته انتشار پیدا کرد.
کیم براساس گزارش‌ها تمایلش را برای نوشتن تاریخ جدید اتحاد مجدد ملی در شبه جزیره کره در جریان مراسم شامی که بنا به گفته دولت کره‌ جنوبی حدود چهار ساعت طول کشید، ابراز کرده است. این نشست اولین دیدار مقام‌های کره‌ جنوبی با رهبر کره شمالی از زمانی که او قدرت را از پدرش در اواخر ۲۰۱۱ به دست گرفت محسوب می‌شود. این جدیدترین نشانه است مبنی بر اینکه کره‌ای‌ها تلاش دارند روابطشان را بعد از یکی از متشنج‌ترین سال‌ها در این منطقه‌ای که همواره در لبه پرتگاه بوده، ترمیم کنند. هیات کره‌ جنوبی تحت رهبری چونگ اوی یونگ، مدیر امنیت ملی این کشور روز سه‌شنبه به کره‌ جنوبی بازگشت و اعلام کرد که نشست رهبران دو کشور برای ماه آینده میلادی برنامه ریزی شده است. این سفر چونگ اولین سفر یک مقام عالی رتبه شناخته شده به کره شمالی در حدود یک دهه گذشته است. کره شمالی در رسانه‌هایش هنوز توافق این نشست را اعلام نکرده است.
با توجه به سابقه فراوان خون‌ریزی،‌ تهدید و خصومت در شبه جزیره کره سوءظن قابل توجهی نسبت به این روند گرم شدن روابط دو کره و منجر شدن آن به صلح پایدار وجود دارد. کره شمالی بنا به اعتقاد برخی تلاش دارد با روند بهبود روابط با کره‌ جنوبی تحریم‌های اعمال شده علیه خود و فشارها را کاهش دهد.
اما در عین حال در تحول جدید به ویژه نشست مذکور این احتمال را که این دشمنان از این موقعیت و احساسات خوب ایجاد شده از بابت شرکت کره شمالی در بازی‌های المپیک زمستانی پیونگ چانگ استفاده کنند تا مناقشه را بر سر برنامه هسته‌ای کره شمالی کاهش داده و مذاکراتی میان آمریکا و کره شمالی را از سر بگیرند به وجود آورده است. سئول گفته که کره شمالی همچنین در این مذاکرات قبول کرده که اگر پیونگ یانگ با واشنگتن مذاکره کند آزمایش‌های موشکی و هسته‌ای خود را معلق کند.
اینکه کیم جونگ اون خود را یک رهبر مطمئن نشان داده که از مقام‌های کشور دشمن کره‌ جنوبی در سفر به کشور خود استقبال می‌کند بسیار خوشایند او بوده است. او در حالی که برای دوربین‌ها لبخند می‌زد عکس‌هایی را با مقام‌های کره‌ جنوبی گرفته و ناظر بر آنچه که طبق گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی یک اتمسفر صادقانه و میهن پرستانه توصیف شده، بوده است.
با این حال کره شمالی پیش از این بارها اعلام کرده که از تسلیحات هسته‌ای‌اش چشم پوشی نخواهد کرد. همچنین این کشور نفرت شدید خود را از رزمایش مشترک سالانه آمریکا و کره‌ جنوبی که جدیدترین آنها به بعد از بازی‌های المپیک زمستانی موکول شده، ابراز کرده است. دستیابی به اهداف هسته‌ای پیونگ یانگ وابسته به این است که این کشور آزمایش‌های موشکی هسته‌ای را از سربگیرد و منطقه را در لبه پرتگاه قرار دهد.
گفته شده که کیم جونگ اون در مراسم شامی که با مقام‌های کره‌ جنوبی داشته تمایل قاطع خود برای پیشبرد روابط کره شمالی و جنوبی و نوشتن تاریخ جدید اتحاد دوباره ملی از طریق تلاش‌های هماهنگ ملت ما به منظور افتخار جهان به آن را ابراز کرده است. به گزارش ایسنا، گمانه زنی‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه روابط بهتر دو کره می‌تواند راه را برای مذاکرات واشنگتن و پیونگ یانگ درباره سلاح‌های هسته‌ای کره شمالی هموار کند. با این حال آمریکا صراحتا گفته که خواهان مذاکرات توخالی نیست و همه گزینه‌ها از جمله تدابیر نظامی روی میز هستند.
این خبر را به اشتراک بگذارید


ارتباط شوم زن جوان قبل و بعداز ازدواج با 2 شوهر! / رامبد آخری بود! طلا را بفروشید، دلار بخرید سال آینده در بافت فرسوده حرکت جدیدی را آغاز خواهیم کرد/ پاییز امسال 960 هزار شغل ایجاد شد/ در بخش محیط زیست گام‌های خوبی برخواهیم داشت برکناری من از قدرت کودتا بود پیشنهاد تشکیل کمیسیون ویژه فضای مجازی آزادسازی شهرک سقبا در جنوب حموریه افزایش 53 درصدی صدور پروانه‌های اکتشاف معادن طبیعت زیبای رودخانه دامن ایرانشهر به روح و روان انسان آرامش می‌دهد + گزارش افتتاح قرارگاه نوروزی امام علی (ع) در شیراز آغاز توزیع اقلام پروتئینی دراستان یزد حضور کوراش کاران استان در فهرست اعزامی به قهرمانی آسیا ابلاغ ممنوعیت ثبت سفارش با دلار به گمرکات کشور تلاش برای اقدام عاجل در راستای رفع بحران آب در اصفهان/ اقدامات ارزشمند بنیاد تعاون در رابطه با حرفه‌آموزی به زندانیان حال و هوای بارانی حرم مطهر رضوی کاهش قیمت سکه/ دلار گران شد+ جدول قیمت چرا ماه مبارک رجب، بزرگترین ماه خداست؟ پیش از آغاز رای‌گیری روسیه؛ 100 هزار نفر در انتخابات شرکت کرده‌اند جانشین هافبک مصدوم استقلال مشخص شد رشد اقتصادی بدون نفت 4 درصد افزایش یافت مذاکره باشگاه سایپا تهران با لگانس اسپانیا و جنوا ایتالیا 10 کشور مطلوب برای مهاجرین +اینفوگرافیک کشف 5 هزار لیتر پیش‌ساز مواد مخدر توسط گمرک فیروزآبادی: سیستم پیام رسان بومی ظرف چندماه آینده رونمایی می‌شود روسیه: بیش از 68 هزار غیر نظامی تاکنون از غوطه شرقی خارج شده‌اند المان‌های نوری در سطح منطقه 7 نصب شد جمع آوری اقلام خیریه برای نیازمندان بازی رفت استقلال و العین فراتر از حد آسیا بود/ برای تمدید قرارداد شفر نباید عجولانه تصمیم گرفت کشف جسد در کلاردشت آمریکا با افزایش تولید نفت در صدد فتح بازارهای جهانی است «وامنان» سفیدپوش شد + فیلم محاصره زمستان خوزستان در دمای 33 درجه استقرار یک هزار و 350 پایگاه امداد و نجات در کشور سکه کاهش قیمت داشت/ دلار چهار هزار و 824 تومان ظرفیت اسکان روزانه 150 هزار مسافر در خراسان جنوبی فراهم شد 85 درصد مصوبات آموزش و پرورش شهرستان یزد اجرایی شد طرح مربوط به کسر خدمت فرزندان ایثارگران تقدیم هیأت رئیسه شد + متن کامل طرح واکنش بوریس جانسون به اقدامات تلافی‌جویانه مسکو صدور حکم پرونده اسیدپاشی اصفهان/ اتهامات مشایی متعدد است معاون سیاسی سپاه منصوب شد توصیه‌های دارویی در سفر معرفی راه‌یافتگان به مرحله نهایی جایزه داستان تهران ورود شبه‌نظامیان به عفرین پرونده رجیستری سال 96 بسته شد شعله سفرهای خارجی هنوز بالا است میزبانی از مسافران نوروزی در 2700 امامزاده از امروز در سراسر کشور / اسکان مسافران در زائرسراهای 883 بقعه متبرکه تک تیراندازان یمنی، 12 مزدور سعودی را در مناطق مختلف جبهه جیزان طی ساعت‌های گذشته هدف قرار دادند. قیمت سکه 20 هزار تومان کاهش یافت فرو ریختن پل عابر پیاده جدید جان چند تن را گرفت عده‌ای بدون شرم هنوز خریدار لوس‌بازی‌های احمدی‌نژاد هستند
اعلام نتایج نهایی انتخابات مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم/ فرخ فال: افزایش ترکیبی مزد و سایر مزایای کارگری در سال 97 چهره‌ها در شبکه‌های اجتماعی (655) ضرب و شتم داور لیگ برتری در گیلان پیام تبریک نوروزی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستانه اشرفیه دیدار سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قصرشیرین با امام جمعه تنش لفظی در سرابله به نزاع جمعی منجر شد آمار بیکاری میان دختران فارغ‌التحصیل 2 تا 3 برابر بیشتر از آقایان است ترزا می: تهدید به جان کسانی که در انگلیس زندگی می‌کنند را تحمل نمی‌کنیم جنسیت افراد با لبخند مشخص می‌شود انتشار مدرک جعلی از حساب بانکی آیت الله مکارم شیرازی، دروغ محض است روسیه: هر برنامه‌ای برای تجزیه سوریه باید متوقف شود پیروزی پرگل تیم ملی ایران مقابل سیرالئون/استارت شاگردان کی‌روش برای جام جهانی لاوروف: خشونت در سوریه کاهش یافته/ حضور خارجی غیرقانونی را محکوم می‌کنیم تسلیت روحانی به رئیس جمهور ترکیه عذرخواهی نماینده به خاطر تلفظ اشتباه موزه لوور /بنده همان به که ز تقصیر خویش … افزایش ترکیبی مزد و سایر مزایای کارگری در سال 97 زمان اعلام میزبان جام جهانی 2026 مشخص شد اظهار نظر عجیب معصومه ابتکار در وزارت علوم ارتباط مشایی با جاسوس خانم انگلیسی+تصاویر افزایش ترکیبی مزد و سایر مزایای کارگری در سال 97/ پیشنهاد افزایش 189 هزار تومانی حداقل مزد درگیری مسلحانه دو طایفه در ایلام جزئیات نشست امروز وزیر کار برای دستمزد 97 عناوین روزنامه‌های ورزشی 27 اسفند 96/ بهترین‌های فوتبال ایران در سال 1396 +تصاویر ترجیح می‌دادم که با یوونتوس روبه‌رو نشویم واکنش آیت‌الله مکارم شیرازی به شایعات در خصوص داشتن حساب بانکی 600 میلیاردی‌ علی لاریجانی قانون بودجه 97 را به رئیس‌جمهور ابلاغ کرد اردوغان: ارتش ترکیه هر لحظه ممکن است به مرکز عفرین وارد شود توضیح فدراسیون فوتبال درباره دیدار تیم ملی مقابل سیرالئون صعود تاتنهام به نیمه نهایی با پیروزی در زمین سوانزی اردوغان: هر لحظه ممکن است مژده آزادی عفرین را بدهیم بازدید وزیر صنعت از خط تولید پژو 301 اسفندیار رحیم‌مشایی هم بازداشت شد وضع تحریم جدید علیه ایران ناقض برجام است/ اگر آمریکایی‌ها در برجام نمانند تعهدی برای ایران باقی نمی‌ماند آغاز ثبت‌نام طرح ترافیک 97 از امروز افزایش ترکیبی مزد و سایر مزایای کارگری در سال 97/ پیشنهاد افزایش 189 هزار تومانی حداقل مزد متن حکم محکومیت قطعی حمید بقایی منتشر شد ارتباط نزدیک مشایی با جاسوس خانم انگلیسی+تصاویر لیگ برتر انگلیس| برتری قاطعانه لیورپول با آتش‌بازی صلاح دستمزد کارگران در سال 97 چقدر می‌شود؟ رئیس مجلس قانون بودجه 97 کل کشور را ابلاغ کرد نشست تعیین دستمزد بدون نتیجه پایان یافت کی‌روش: 5 سال است، نباخته‌ایم، تیم اول آسیا هستیم ولی شما راضی نیستید! فیلم | انتقاد کتایون ریاحی از مهران مدیری در «دورهمی» ادامه رایزنی‌ها درباره دستمزد سال 97 کارگران در جلسه شورای عالی کار سخنرانی رهبری بعدازظهر چهارشنبه در حرم رضوی لاریجانی قانون بودجه 97 را به روحانی ابلاغ کرد + متن کامل نزاع و درگیری دو طایفه در شهر سرابله ایلام مازندران| سفر وزیر راه و شهرسازی به مازندران به روایت تصویر جام حذفی انگلیس/صعود بی‌دردسر تاتنهام به مرحله نیمه‌نهایی

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me