تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:متفرقه()
کد خبر:15093561
۱۳۹۶/۱۲/۲۲ ۰۳:۳۵

ظریف: ایران از اتصال به‌کریدور اقتصادی چین پاکستان استقبال می‌کند

وزیر امور خارجه کشورمان در همایش بازرگانی ایران – پاکستان در شهر اسلام آبادگفت: ایران در باره افزایش همه جانبه مناسبات با این کشور همسایه از جمله روابط تجاری واقتصادی، با تمام توان وارد عرصه شده و در انتظار پاسخ مثبت دوستان پاکستانی است. به گزارش ایرنا، محمد جواد ظریف دیروز در این همایش افزود: همچنان آماده‌ایم نیازهای انرژی پاکستان از جمله در زمینه نفت، گاز و برق را در هر حجمی در اسرع وقت تامین کنیم. وی اظهار داشت: دو کشور با داشتن اشتراکات فرهنگی، قومی، […]
 

وزیر امور خارجه کشورمان در همایش بازرگانی ایران – پاکستان در شهر اسلام آبادگفت: ایران در باره افزایش همه جانبه مناسبات با این کشور همسایه از جمله روابط تجاری واقتصادی ، با تمام توان وارد عرصه شده و در انتظار پاسخ مثبت دوستان پاکستانی است.
به گزارش ایرنا، محمد جواد ظریف دیروز در این همایش افزود: همچنان آماده ایم نیازهای انرژی پاکستان از جمله در زمینه نفت، گاز و برق را در هر حجمی در اسرع وقت تامین کنیم.
وی اظهار داشت: دو کشور با داشتن اشتراکات فرهنگی، قومی، مذهبی و داشتن بهترین روابط مسالمت آمیز در سالیان طولانی و برخورداری از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های اقتصادی فراوان ، می توانند مکمل و تامین کننده نیازهای یکدیگر در عرصه‌های مختلف تجاری و بازرگانی و حتی صنعت گردشگری باشند.
وزیر خارجه در مورد مناسبات اقتصادی و تجاری ایران و پاکستان گفت: با توجه به هدفگذاری مقامات عالی دو کشور در سال ۲۰۱۶ برای رساندن مبادلات بازرگانی دوجانبه تا سقف پنج میلیارد دلار در پنج سال ، باید تلاش‌های مضاعفی برای دستیابی به این راهبرد از سوی دو طرف صورت گیرد .
ظریف افزود: حجم روابط تجاری ایران وپاکستان به رغم روند افزایشی قابل تحسین نسبت به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود در دو کشور کافی نیست و می تواند بیش از این افزایش یابد که البته مهمترین عامل عدم بهره گیری از این ظرفیت فقدان مراودات بانکی میان دو کشور است، از این رو مهمترین اولویت در توسعه مناسبات اقتصادی دو کشور، باید برقراری روابط بانکی میان دوکشور باشد .
وی یادآور شد: به رغم تمامی موانع و مشکلات چون نبود روابط بانکی و برخی مشکلات گمرکی،حجم مبادلات اقتصادی از «۸۶۰ میلیون دلار» در سال ۲۰۱۵ ،با رشد ۳۵ درصدی در سال ۲۰۱۶به «یک میلیارد و ۱۶۰ میلیون دلار» و در ۹ ماهه اخیر به رشد ۵۰ درصدی رسید.
وزیر خارجه افزود: این افزایش حاکی از ظرفیت قابل ملاحظه و وجود پتانسیل‌های متعدد در حوزه همکاری‌های بازرگانی دو کشور است که در صورت برقراری روابط بانکی و دستیابی به موافقتنامه تجارت آزاد(FTA)حجم مبادلات تجاری دو کشور به مراتب چشمگیرتر خواهد شد.
ظریف گفت:ایران از پیوستن به هر طرحی از جمله طرح کریدور اقتصادی چین-پاکستان(CPEC)که موجب افزایش رفاه مردم و منطقه ای که در دهه‌های اخیر دچار فجایعی همچون جنگ‌های تحمیلی و تنش‌های فرقه ای بوده است، استقبال می?کند. وی افزود: ایران با توجه به موقعیت ژئواستراتژیک و ژئواکونومیک خود در منطقه می تواند نقطه اتصال کریدوراقتصادی چین – پاکستان به بازار عظیم آسیای میانه،روسیه وقفقاز و به تبع آن اروپا و عاملی برای تقویت CPEC باشد.
وزیر خارجه کشورمان تصریح کرد: پیوستن ایران به این طرح، به موضوع مکمل یکدیگر شدن بنادر گوادر و چابهار کمک خواهد کرد و دیگر کسی به این بنادر به عنوان دو بندر رقیب نخواهد نگریست.
این مقام دیپلماتیک کشورمان گفت: تجارب ایران در زمینه‌های مختلف علمی، صنعتی، فناوری عالی‌،
نانو تکنولوژی،ساخت سد،جاده، بزرگراه و نیروگاه‌های عظیم و خدمات فنی ومهندسی می?تواند در روند اجرای پروژه‌های عمرانی و صنعتی در پاکستان و همچنین طرح کریدوراقتصادی به طورقابل توجهی کمک کند و ما آمادگی کامل داریم تا این توانایی و تجارب را در اختیار برادران پاکستانی خود قرار دهیم.
پاکستان از گسترش همکاری‌ها با ایران
استقبال می کند
وزیر امور خارجه پاکستان هم در این همایش از پیشنهاد وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برای تقویت همکاری‌های تجاری بین تهران و
اسلام‌آباد استقبال کرد و گفت: دولت پاکستان در تلاش است که همکاری‌های بین اتاق‌های بازرگانی دو کشور را تقویت کند.
«خواجه محمد آصف» با بیان این که دو کشور همسایه دارای روابط تاریخی و مرز طولانی هستند،افزود: برای تقویت همکاری‌های تجاری بین ایران و پاکستان به ایجاد فضای سازگار، تقویت ارتباطات و بهبود تعاملات مجامع تجاری دو کشور نیاز مبرمی وجود دارد.
وی گفت: در دو سال اخیر روابط تجاری بین دو کشور برادر به صورت چشمگیری بهبود یافته است به طوری که از مرز میلیارد عبور کرده است و دو کشور تلاش می کنند که این همکاری‌ها را به حجم تعیین شده پنج میلیارد دلار برسانند.
وزیر خارجه پاکستان خاطر نشان کرد: دو کشور باید موضوع تعرفه را برای تقویت روابط دوجانبه
‌آسان‌تر کنند.‌آصف تصریح کرد: مذاکرات بین بانک‌های مرکزی دو کشور برای آغاز تسهیلات بانکی دو جانبه جریان دارد و به زودی پیشرفت‌های قابل توجهی بدست خواهد آمد.
وی همچنین بر نیاز به تقویت ارتباط بیشتر و همکاری‌ها بین بنادر چابهار و گوادر تاکید کرد و گفت: این دو بندر می توانند به عنوان مکمل یکدیگر عمل کنند.
آصف همچنین با تاکید بر نیاز به مبارزه با قاچاق اعلام کرد: دولت پاکستان در نظر دارد برای تسهیل رفت و آمد زائران پاکستانی به ایران و عراق، هر چه سریعتر سیستم حمل و نقل دریایی را راه?اندازی کند.
وزیر امور خارجه همچنین با شاهد خاقان عباسی نخست وزیر پاکستان دیدار و گفتگو کرد.
در این ملاقات طرفین در باره خط لوله گاز صلح به طور مبسوط گفتگو کردند و مقرر شد وزارتخانه‌های نفت دو کشور مذاکرات فنی در این زمینه را پیگیری کنند.
‌ظریف با وزیر کشور پاکستان دیدار کرد و طرفین در باره موضوعات امنیتی و حفاظت از مرزها به طور مبسوط گفتگو و تبادل نظر کردند و مقرر شد فعالیت کمیته‌های امنیتی بین دو کشور افزایش یابد.

این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


فیلیپین؛ محبوب‌ترین مقصد سرمایه‌گذاری آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور در دومین روز فروردین قطر 19 فرد و 8 نهاد را در لیست تروریستی قرار داد امکان اضافه کردن هشتگ و لینک پروفایل در اینستاگرام +دانلود تصاویر/ تونل آکواریوم اصفهان بررسی وضع خدمات رسانی 2 بیمارستان شهرکرد در نوروز+فیلم نخستین خزانه گیری برنج در فومن جشنواره بازیهای بومی محلی-درح از سفر روحانی به مسکو تا رونمایی از هواپیمای جت آموزشی بومی کشور هدایت 3 هزار مسافر نوروزی در گلستان پوتین فرا رسیدن نوروز را تبریک گفت فعالیت گروه‌های جهادی در مناطق زلزله زده کرمانشاه + فیلم مطلوب بودن ارائه خدمات به مسافران نوروزی در لرستان پیشکسوت فوتبال امارات: تیم الوصل ماشین مسابقه‌ای است که قطعات یدکی ندارد. اصفهان| سردار مهری: طرح "آتش سرد" در نقاط حادثه‌خیز اجرا می‌شود اسکواش| صعود تیم مردان ایران به جمع هشت تیم برتر آسیا فیلم/ تبریک نوروزی دانشجویان روس به زبان فارسی خطاب به ایرانیان چالوس یک طرفه شد/ترافیک سنگین در برخی محورها هند مالک فیس بوک را تهدید کرد 2017 خونین‌ترین سال برای رسانه‌ها در "تاریخ افغانستان" شد پیوستن ظریف به چالش بی‌زباله در پی دعوت وزیر آموزش و پرورش امامزاده سیدحسین (ع) تنکابن آماده میزبانی از مسافران نوروزی دانلود؛ چالش روپایی فیلیپه کوتینیو با توپ‌های مختلف مناطق ساحلی استان بوشهر میزبان بیشترین تعداد گردشگران نوروزی است ایران تنها تیم آسیایی مستحق صعود به مرحله بعد جام جهانی ترامپ به تهدید جو بایدن پاسخ داد غیبت ستاره لالیگایی در اردوی مراکش «پایتخت» در شبکه تماشا + فیلم اجرای قراردادهایی برای ایجاد 120 هزار شغل در امریکا فعال عرصه نشر: مقوله تغذیه محتوایی دانش آموزان مغفول مانده است منتظر تنش‌های آبی در گیلان باشیم وزیر دفاع از جانباران آسایشگاه ثارالله عیادت کرد آمار مصرف بنزین در اولین روز از سال 97 معاملات مسکن در اسفندماه 10 درصد افت کرد/ کاهش 28 درصدی قراردادهای اجاره نسبت به مشابه سال 95 تصادف جان 25 نفر را در نخستین روز نوروز گرفت آغاز عملیات گسترده نیروهای عراقی علیه عناصر باقی مانده داعش جاده چالوس از ساعت 17 یکطرفه می‌شود مرگ دختر بچه 3 ساله و مجروح شدن 3 نفر در پی بی توجهی راننده به جلو خستگی و خواب آلودگی راننده، 2 کشته و 4 مصدوم برجای گذاشت کاهش 25 درصدی وقوع حوادث رانندگی در جاده‌های استان اردبیل معاونت اجتماعی، خط مقدم و زبان گویای نیروی انتظامی است جان باختن کودک 5 ساله و مجروحیت 2 نفر حاصل سرعت غیر مجاز کشف 23 تن برنج قاچاق در یزد دستگیری سارق قطعات خودرو و کشف 40 فقره سرقت در زاهدان کشف بیش از 230 کیلو موادافیونی در خراسان رضوی کالای قاچاق 40 میلیاردی در لرستان واژگونی پژو 206، 2 کشته و یک مجروح برجای گذاشت ناگفته‌های حجت‌الاسلام اکرمی از واقعه یورش دژخیمان پهلوی به مدرسه فیضیه جانبازان با ایستادگی و فداکاری خود موجب سربلندی کشور و انقلاب اسلامی شدند
مثال فوتبالی جالب رهبر انقلاب/ فیلم بازار نوروز 97 مشکلی ندارد/ وفور محصول و فعال بودن مرزها زلزله 5 ریشتری حوالی تخت در هرمزگان را لرزاند پوتین و ترامپ رو در رو دیدار می‌کنند وزیرخارجه انگلیس: تلاش می‌کنیم ارزش حفظ برجام را به واشنگتن گوشزدکنیم مقام آمریکایی: پیشرفت‌هایی در توافق مکمل برجام با اروپایی‌ها حاصل شده است پیش فروش سکه در تعطیلات نوروز ادامه دارد مسکو از احتمال قتل «سکریپال» توسط انگلیس پرده برداشت فیلم/ تاکید رهبر بر تعصب بر تولید ایرانی با اشاره به علاقه جوانان به تیم‌های سرخابی مهم‌ترین جمله رهبر انقلاب در سال 96 انتخاب شد واکنش بازیگر مطرح به یک شبه پولدار شدن بازیگران/ عکس سخنرانی رهبر انقلاب در اجتماع زائران حرم مطهر رضوی: به دروغ می‌گویند آزادی وجود ندارد/فاصله طبقاتی نسبت به قبل از انقلاب کمتر است/کسی با افرادی که افکار گوناگونِ ضدحکومت را ابراز می‌کنند کاری ندارد/هرکس ادعا کند من مورد فشار قرار گرفتم چون عقیده‌ام مخالف حکومت بوده، دروغ می‌گوید/همه قدرت‌های مستکبر با شورای نگهبان مخالفند/برخی مسئولان دچار کم‌کاری و تنبلی بوده و هستند توزیع گوشت تازه گوسفندی 33 هزار تومانی در تعطیلات نوروز بیانات کامل رهبر انقلاب در حرم مطهر رضوی/صوت ترامپ و ماکرون مسکو را مسئول پیامدهای مسمومیت جاسوس روس می‌دانند حادثه انفجار فولاد هرمزگان توصیه نوروزی وزیر کتاب‌خوان کابینه آمریکا: توافقی با ترکیه درباره منبج حاصل نشده آلبوم موسیقی به سوی بهار منتشر شد + دانلود آلبوم رهبر انقلاب: ایران نقشه آمریکا برای انحراف ذهن ملت‌ها از اسرائیل به داعش را خنثی کرد/ فضول‌های بین المللی می‌گویند چرا ایران در مسائل عراق و سوریه دخالت می‌کنند خب به شما چه؟ پاسخ ترامپ به انتقادها در پی پیام تبریک به پوتین آلمان مذاکره با آمریکا درباره برجام را بر سر موضوع حزب‌الله متوقف کرد "نماز در قدس"؛ مهمترین جمله امام خامنه‌ای در سال 96 شد اولین خطیب نماز جمعه تهران در سال 97 مشخص شد "نماز در قدس"؛ مهمترین جمله امام خامنه‌ای در سال 96 شد پاسخ ترامپ به انتقادها در پی پیام تبریک به پوتین کره‌شمالی از تحول در روابط با آمریکا خبر داد اولین نماز جمعه سال 97 تهران به امامت حجت الاسلام ابوترابی‌فرد فیلم کامل سخنرانی رهبر انقلاب در حرم مطهر رضوی (ع) وضعیت پروازها پس از تغییر ساعت رسمی کشور بازدید وزیر راه و شهرسازی از مرکز مدیریت راه‌های کشور/ بهره‌مندی سامانه 141 از سیستم پیش‌بینی وضعیت ترافیک جاده در 48 ساعت آینده تصاویر: حضور دکتر روحانی در آزمایشگاه شرکت داروسازی تهران شیمی "نماز در قدس"؛ مهمترین جمله رهبری در سال 96 شد بیانات رهبر انقلاب در حرم مطهر امام رضا (ع) توصیه موسس واتس اپ: حساب فیس بوکتان را پاک کنید افزایش تلفات حمله انتحاری کابل به 29 کشته "نماز در قدس"؛ مهمترین جمله امام خامنه‌ای در سال 96 شد پوتین و ترامپ برای دیدار رو در رو موافقت کردند (تصاویر) سخنرانی رهبر انقلاب در حرم رضوی شعرخوانی پرشور میثم مطیعی در حرم رضوی/ صوت لباس متفاوت رییس جمهور روحانی! + عکس سارکوزی: در جهنم افترا و تهمت زندگی می‌کنم جانسون: شعار «اسد باید برود» قابل اجرا نیست تکرار ادعاهای آمریکا درباره فعالیت‌های ایران در منطقه 3 نفر در جاده‌های اصفهان جان باختند/انحراف از مسیر علت حوادث امروز در دنیا هیچ کشوری به استقلال ملت ایران نمی‌رسد/مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند/ نبود مبارزه جدی با فساد، تنبلی برخی مسئولان و مصرف جنس خارجی از موانع پیشرفت است سقوط ارزش سهام فیس بوک در پی افشای سرقت اطلاعات ده‌ها میلیون کاربر شعرخوانی حماسی میثم مطیعی اولین آمار رسمی فروش فیلم‌های نوروز 97 با اعلام فدراسیون فوتبال تونس، بلیت فروشی دیدار تیم ملی این کشور برابر ایران آغاز شد

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me