تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:سیاسی()
کد خبر:15115033
۱۳۹۶/۱۲/۲۲ ۲۰:۱۷

آیت‌الله جنتی: آقای رئیس‌جمهور! نگذارید انقلاب به دست نااهلان بیفتد

آیت‌الله جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری در سخنان خود در اجلاسیه مجلس خبرگان، بعد از ارائه گزارشی از عملکرد 40‌ساله انقلاب اسلامی، توصیه‌هایی به رئیس‌جمهور داشت. او همچنین در مورد غائله دراویش گنابادی و نیز مباحث پیرامون قانون حجاب در ایران سخنانی بیان کرد.

به گزارش فارس، آيت‌الله احمد جنتي رئيس مجلس خبرگان رهبري در چهارمين اجلاسيه رسمي دوره پنجم مجلس خبرگان رهبري كه صبح ديروز در محل ساختمان قديم مجلس شوراي اسلامي برگزار شد، با ابراز تأسف از درگذشت آيت‌الله شاه‌آبادي عضو مجلس خبرگان رهبري خاطرنشان كرد: برادر بزرگوار آقاي شاه‌آبادي هم‌سنگر امام بودند و در دوران عمر خود بسيار خوب عمل كردند و مورد احترام بودند و در حوزه‌هاي علمي و صحنه سياسي با عزت زندگي كردند و اميدواريم مشمول عنايات خداوند باشند.
آيت‌الله جنتي با اشاره به مسئله حجاب ضمن تأكيد بر اينكه حجاب، عفت و شرافت زن است و بايد حفظ شود، تصريح كرد: عده‌اي به هر دليلي اين مايه عفت را خدشه‌دار مي‌كنند و امروز برخي حجاب اجباري را مطرح مي‌كنند كه مباحث مربوط به بي‌حجابي به‌نوعي ترويج فسق و فجور است.
رئيس مجلس خبرگان رهبري در ادامه افزود: قانون اساسي بر پايه دين اسلام تشكيل‌ شده و موضوع حجاب اجباري كه مطرح مي‌كنيم، دين اسلام و شرع است. اسلام با تظاهر به فساد و فسق به‌عنوان منكر و گناه برخورد مي‌كند و بايد با اين حركات برخورد شود.
جوانان نمي‌دانند در بحث فرهنگي در قبل انقلاب از كجا به كجا رسيديم.
آيت‌الله جنتي در ادامه با اشاره به دوران 40 ساله انقلاب اسلامي تصريح كرد: با همه دشمني‌هايي كه شد خوشبختانه ما در اين مدت 40 سال موفق بوديم و در هشت سال جنگ تحميلي به ‌رغم فشارهايي كه به ما آوردند، مقاومت كرديم و نشان داديم اسلام توان مقابله و جنگ در جبهه حق را دارد و در عرصه سياسي نيز مي‌تواند موفق باشد.
وي اولين دستاورد را دستاورد فرهنگي دانسته و خاطرنشان كرد: نبايد بگذاريم ساير دستاوردهاي انقلاب لطمه بخورد.
رئيس مجلس خبرگان رهبري در همين راستا افزود: موضوع ايثار و جهاد في‌سبيل‌الله بعد از انقلاب مطرح شد و جوانان ما با لبيك به امام راحل به ميدان جنگ رفتند و براي شهادت ورود كردند و حتي بسياري از آنها از شهيد نشدن غصه مي‌خوردند.
آيت‌الله جنتي با اشاره به برخي مشكلات فرهنگي در رژيم سابق تصريح كرد: قبل از انقلاب دختران حجاب مناسبي نداشتند و معلوم نبود جوانان به كجا مي‌روند، همچنين شاهد رسانه‌اي فاسد بوديم، ولي هم‌اكنون دستاورد ما چه بوده و چه مي‌بينيم؟
وي با تأكيد بر اينكه مظاهر فساد بعد از انقلاب از بين رفت اما برخي جوانان نمي‌دانند از كجا به كجا رسيده‌ايم، اظهار داشت: در همين تهران مشروب‌فروشي بيشتر از كتاب‌فروشي بود و ما بايد دستاوردها را بشناسيم و حفظ كنيم. اين حفظ دستاوردها وظيفه كساني است كه در صف مقدم هستند كه سپاه، بسيج و خبرگان از آن جمله‌اند.

شيعه انگليسي براي ايجاد اختلاف است

آيت‌الله جنتي در ادامه بابيان اينكه نبايد وحدت خود را از دست بدهيم، تصريح كرد: امروز دشمن سعي دارد بين شيعه و سني اختلاف بيندازد و با طرح شيعه انگليسي سعي در ايجاد اختلاف دارند. وي با اشاره به تلاش دشمن براي ايجاد تفرقه بين شيعه و سني خاطرنشان كرد: بين شيعه و سني فرقي وجود ندارد و هركسي اين موضوع را مطرح مي‌كرد، امام با او برخورد مي‌كرد.

وقتي در مدرسه دانش‌آموز تربيت نشود در دانشگاه نبايد از آن توقع داشت

رئيس مجلس خبرگان رهبري با اشاره به پيشرفت‌هاي انقلاب اسلامي، اضافه كرد: درگذشته خيلي از روستاهاي ما برق نداشتند و مسيرهاي بين‌شهري ما جاده نبود، ولي امروز وضع ما در بخش‌هاي مختلف با پيشرفت زيادي روبه‌رو بوده و نبايد از اينكه وضعيت معيشت مردم عوض‌شده راحت بگذريم، براي مثال امروز خيابان‌هاي ما پر از ماشين است كه درگذشته همه مردم توان خريد آن را نداشتند.
آيت‌الله جنتي با اشاره به عملكرد دولت در حوزه‌ آموزش‌ و پرورش خاطرنشان كرد: امروز در بسياري از مدارس ما دانش‌آموزان نماز نمي‌خوانند و ما وظيفه‌ داريم از مسئولان بخواهيم اين موضوعات را حل كنند چون وظيفه خبرگان همين است كه به اين اتفاقات ايراد گرفته و جواب بخواهند، چون وقتي در مدرسه دانش‌آموز تربيت نشود در دانشگاه نبايد از آن توقع تربيت داشت.

همه بايد مرهم درد معيشتي مردم باشيم

وي در ادامه با اشاره به وضعيت معيشت مردم در شرايط كنوني افزود: دشمن تابه امروز خيلي تلاش كرده با تحريم ما را به‌زانو درآورد، اما خدا ما را حفظ كرده است. همه ما بايد بسيج شويم تا مرهمي بر درد مردم باشيم و نبايد موضوعاتي چون حقوق‌هاي نجومي رخ دهد. آيت‌الله جنتي با تأكيد بر عدم استفاده بي‌جهت از منابع كشور تأكيد كرد: امروز خيلي جشن‌ها برگزار مي‌شود كه دائماً با هزينه‌هاي سنگيني روبه‌رو است و در بودجه بايد به موضوع مبالغ اضافي دقت كرد. وي در همين راستا ادامه داد: متأسفانه در برخي موارد بودجه اضافي را الزام به هزينه مي‌دانند كه اين خلاف شرع است و من بارها تأكيد كرده‌ام كه اين نظام امانتي در دست ماست كه تا ظهور بايد به آن خدمت كنيم و بودجه اضافي را مي‌توان در راه درست خرج كرد.

در دولت خيلي از افراد انقلابي نيستند

رئيس مجلس خبرگان رهبري خطاب به رئيس‌جمهور كه يكي از حضار اجلاسيه خبرگان بود، تصريح كرد: استخدام افراد نادرست در پست‌ها خوب نيست و در دستگاه‌هاي شما خيلي از افراد هستند كه حداقل انقلابي نيستند و حداكثر مقداري با انقلاب فاصله ‌دارند. در انتخاب افراد بايد دقت شود چون برخي از اين افراد به دنبال ثروت‌اندوزي هستند.
وي در ادامه با اشاره به فرمايش حضرت امام با اين مضمون كه نگذاريد انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بيفتد، خطاب به رئيس‌جمهور گفت: آقاي رئيس‌جمهور! نگذاريد انقلاب به دست نااهلان بيفتد و اگر نا‌اهلاني هستند عزلشان كنيد. يكي از اين وزارتخانه‌هاي پر رفت و آمد مرتب به من نامه مي‌زند كه افرادي در اين مجموعه حضور دارند كه اعتقادي به انقلاب ندارند و اين سؤال را مطرح مي‌كنند که چه كسي بايد به اين موضوع رسيدگي كند.
اينكه با قمه و چاقو امنيت مردم را زير سؤال برند، قابل قبول نيست
رئيس مجلس خبرگان رهبري پيرامون وقايع اخير در خيابان پاسداران تهران خاطرنشان كرد: نبايد بگذاريم عده‌اي امنيت مردم را زير سؤال ببرند و از نيروي انتظامي و عزيزان خود در قوه قضائيه تشكر مي‌كنيم، چون اگر اين افراد نبودند معلوم نبود چه اتفاقي در كشور بيفتد. اينكه عده‌اي با چاقو و قمه امنيت مردم را خدشه‌دار كرده و آدم بكشند، به‌هيچ‌وجه قابل‌قبول نيست.

آيت‌الله جنتي رئيس خبرگان باقي ماند

در جريان چهارمين اجلاسيه مجلس خبرگان رهبري انتخابات هيئت‌رئيسه و اعضاي كميسيون‌هاي مجلس خبرگان رهبري براي دو سال آينده برگزار و آيت‌الله جنتي از مجموع 78 رأي با 66 رأي مجدداً به‌عنوان رئيس مجلس خبرگان رهبري انتخاب شد و آيت‌الله بطحايي نیز پنج رأي آورد.
همچنين آيت‌الله هاشمي شاهرودي با 72 رأي و آيت‌الله موحدي كرماني با 70 رأي به ترتيب به‌عنوان نواب اول و دوم رئیس انتخاب شدند. نمايندگان مجلس خبرگان، آيت‌الله خاتمي را با 50 رأي و آيت‌الله كعبي را با 42 رأي به‌عنوان منشي‌هاي هيئت‌رئيسه برگزيدند. در رأي‌گيري براي انتخاب منشي‌ها، آيت‌الله كعبي جايگزين آيت‌الله دري نجف‌آبادي شد.

#آیت الله جنتی #قدس آنلاین #روحانی
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


تبریز| اجرای بیش از 6 هزار طرح اشتغال در آذربایجان شرقی بازدید استاندار تهران از یک ستاد سفرهای نوروزی رایزنی تلفنی اردوغان و پوتین اینستاگرام فرخ نژاد: تبریک نوروز ب زبان هندی (عکس) عملیات ترکیه در سوریه گسترش می‌یابد عکس/ مسافران نوروزی پایانه جنوب تهران تبریز|پذیرش معتادان در 26 مرکز آذربایجان شرقی در طرح ویژه نوروزی مراسم «شهدای دهم فروردین» در یزد برگزار می‌شود مخالفت آیت الله سیستانی با به حضور پذیرفتن ولیعهد عربستان پیام نوروزی سفیر ایران در ترکیه نمی‌توان برجام را خلاف میل ایران، روسیه و چین اصلاح کرد انفجار انتحاری در میان نیروهای امنیتی تونس نجات قاتل اشتباهی در یک قدمی اعدام افزایش حقوق کارگران نهایی شد اما تصویب نه! علیرضا حقیقی به تیم ساندسوال سوئد پیوست روایت ظریف از "تزویر مطلق" شاکیان برنامه موشکی ایران هند قطب کلاهبرداری بانکی شد مسافران نوروزی از اماکن زیارتی و جاذبه‌های گردشگری استان تهران هم دیدن کنند صحبت‌های جسورانه سرمربی کروات خونه‌به‌خونه! 10 پیشنهاد برای احیای نوروز و سنت‌های اصیل ایرانی اهدای عیدی مفاهیم قرآنی توسط مبلّغ دینی در سوادکوه کمبود یا غیر استاندارد بودن فضاهای آموزشی از مشکلات اصلی شهرستان بروجرد راننده اتوبوس حادثه پاسداران به قصاص محکوم شد واکنش استقلال خوزستان به استعفای ویسی جانشین بازرسی ناجا: بزرگترین سرمایه پلیس اعتماد مردمی است بن سلمان عازم واشنگتن شد حضور آمریکا در منطقه مانع صلح پایدار در سوریه خواهد شد رایزنی تلفنی اردوغان و پوتین بیماری هیرشپرونگ چیست؟ دیدار رئیس مجلس با خانواده شهیدان سلیمانیان و هاشمی‌نسب بیش از 200 هزار نفر در عفرین آواره شده‌اند نگاهی به تقویم فصل 2018 فرمول یک در آستانه آغاز مسابقات؛ گام اول در استرالیا مصلحت مردم استان یزد در شورای معادن مد نظر باشد ظرفیت گردشگری یزد برای انتقال ارزش‌های دینی مناسب است آلومینیوم اراک و شهرداری تبریز به تساوی رضایت دادند فعالیت راننده‌های تاکسی مسلط به زبان انگلیسی در تبریز آغاز شد گلپایگان در انتظار مسافران نوروزی است استاندار تهران از ستاد سفرهای نوروزی در عوارضی تهران قم بازدید کرد 640 کیلو گرم نقره و طلا در مشهد کشف شد خراسان رضوی در مولفه‌های امنیتی رتبه نخست کشور را دارد دمای هوا در خراسان رضوی 10 درجه افزایش می‌یابد افزایش 19.8 درصدی دستمزد در سال 97 کارت الکترونیکی با معرفی اردکان در اختیار مسافران قرار می‌گیرد حامیان 150 میلیارد ریال به ایتام و فرزندان محسنین هرمزگان کمک کردند جشن ملی نوروزگاه در جوار بلندترین برج آجری جهان در گنبدکاووس آغاز شد ایستگاه‌های خدمات سفر نوروزی در تیران و کَرون افتتاح شد
محسن چاوشی و بادیگاردهایش در مراسم ختم پدر + تصاویر زنگنه: عده‌ای گفتند شرکت‌های خارجی گرگ و شرکت‌های e&p گرگ‌زاده هستند/ برای ما تجربه مهم است، نه رنگ مو و چشم زنگنه: عده‌ای گفتند شرکت‌های خارجی گرگ و شرکت‌های e&p گرگ‌زاده هستند/ برای ما تجربه مهم است، نه رنگ مو و چشم جایگزین خرید در بازار ویلا ترامپ: چرا در تیم تحقیقات دخالت روسیه فقط 13 «دموکرات» حضور دارند؟ اجرای نمایش هنرمندان بناب در میاندوآب گشایش نمایشگاه و اکسپوی معرق سیمرغ در نگارخانه باران شهرستان قاین حکم راننده اتوبوس آشوب‌های خیابان پاسداران صادر شد اسامی بازیکنان دوپینگی فوتبال اعلام شد دعوا بر سر دستمزد کارگران ادامه دارد/ حقوق کارگران به یک میلیون و 200 هزار تومان می‌رسد؟ جمهوریخواهان به ترامپ در مورد توقف تحقیقات مربوط به روسیه هشدار دادند درگیری شدید در جریان دیدار سردار بوکان و شهرداری بندرعباس من را اعدام کنید گتوزو: هرکس در تمرینات تلاش نکند، در خانه خواهد ماند؛ مقابل کیه وو اشتباهاتی انجام دادیم کُردها: عفرین را به کابوسی برای ارتش ترکیه تبدیل می‌کنیم 29 میلیون لیتر؛ تولید روزانه بنزین یورو 4 در کشور بن‌سلمان: ایران در سطح ما نیست/ ماندلا و گاندی نیستم؛ ثروتمندم بلژیک: باید ایران را مانند پیش از توافق هسته‌ای تحت فشار قرار دهیم عناوین روزنامه‌های ورزشی 28 اسفند 96/ رکوردداران، حاشیه‌سازان +تصاویر اقدام جالب دختر چینی برای تحقق رویای پدربزرگش +تصاویر عدم محدودیت زمانی برای ثبت‌نام در سامانه طرح ترافیک وقوع زلزله در دو استان کشور آخرین قیمت طلا، سکه و ارز تریلر در اتوبان قزوین کرج جان 3 سرباز را گرفت کاهش قیمت سکه طرح جدید/ دلار چهار هزار و 875 تومان + جدول کار کارگر در سال 97 چقدر می‌ارزد؟ امروز طرح ترافیک اعمال نمی‌شود رویت هلال ماه رجب برای دفتر حضرت آیت‌الله العظمی سیستانی اثبات شد پوتین قبل از روز رای‌گیری پیروز انتخابات شده بود! دستمزد کارگران در سال 97 چقدر می‌شود؟ پیروزی آسان بارسلونا در نوکمپ در 81 درصد طرح‌های ستاداقتصاد مقاومتی پیشرفت داشتیم فرزند سید صادق شیرازی آزاد شد رحیم‌مشایی رو اینطوری بردن زندان! پایان محاکمه راننده اتوبوس وحشی خیابان پاسداران/ ثلاث: من عاشق اعدامم؛ وجدانم راحت است/ 50 نفر هم می‌مردند خواست خدا بود آخرین اخبار از جلسه تعیین دستمزد سال 97 بن سلمان: ایران در سطح ما نیست/ ماندلا و گاندی نیستم؛ ثروتمندم هم اکنون آغاز ثبت نام مرخصی پلاک اروند در گمرک خرمشهر+فرم ثبت نام پیشرفت 81 درصدی طرح‌های ستاد اقتصاد مقاومتی مصوبه‌ای که کام کارگران را تلخ کرد گزارش محمود صادقی از جلسه غیرعلنی امروز مجلس/استفاده بیش از 30 میلیون نفر از فیلترشکن در ایام ناآرامی‌های دی ماه مراسم تودیع و معارفه رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز پوتین با کسب 76.67 درصد آرا رئیس جمهور روسیه شد احکام انضباطی دربی 86 اعلام شد فوت 939 نفر در حوادث ترافیکی 11 ماهه سال جاری در اصفهان بن سلمان: ایران تا رسیدن به عربستان فاصله دارد کشف زوج سالمند در کامیون! +عکس آخرین اخبار از جلسه پشت درهای بسته تعیین دستمزد 97 فهرست کامل فیلم‌هایی که در نوروز 97 از تلویزیون پخش می‌شوند جلسه شورای عالی کار درباره حقوق سال 97 کارگران به کجا رسید؟

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me