تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:()
کد خبر:15116943
۱۳۹۶/۱۲/۲۲ ۲۲:۲۵

روسیه: حمله آمریکا به سوریه را قاطعانه پاسخ خواهیم داد

سرویس خارجی: ستادکل نیروهای مسلح روسیه در واکنش به تهدیدهای اخیر غرب به رهبری آمریکا مبنی بر حمله موشکی به تاسیسات نظامی و دولتی سوریه، تاکید کرد در صورت به خطر افتادن جان نظامیان روس مستقر در سوریه واکنش نشان خواهد داد. والری گراسیموف، رئیس ستاد ارتش روسیه گفت: ارتش روسیه به حمله آمریکا به سوریه پاسخ خواهد داد و هر موشک و پرتابگر دخیل در این حملات را هدف می‌گیری م. وی با اعلام این مطلب تاکید کرد، اخبار موثقی در دست دارد که نشان می‌دهد شورشیان سوری با […]
سرویس خارجی: ستادکل نیروهای مسلح روسیه در واکنش به تهدیدهای اخیر غرب به رهبری آمریکا مبنی بر حمله موشکی به تاسیسات نظامی و دولتی سوریه، تاکید کرد در صورت به خطر افتادن جان نظامیان روس مستقر در سوریه واکنش نشان خواهد داد.
والری گراسیموف، رئیس ستاد ارتش روسیه گفت: ارتش روسیه به حمله آمریکا به سوریه پاسخ خواهد داد و هر موشک و پرتابگر دخیل در این حملات را هدف می‌گیری م. وی با اعلام این مطلب تاکید کرد، اخبار موثقی در دست دارد که نشان می‌دهد شورشیان سوری با هماهنگی نهاد به اصطلاح امدادرسان “کلاه سفیدها” در تدارک نمایش یک حمله شیمیایی از سوی ارتش سوریه هستند تا دستاویزی برای حمله نظامی احتمالی آمریکا قرار گیرد و با کشف آزمایشگاه تولید مواد شیمیایی در دهکده‌ای در غوطه شرقی که به تازگی از دست تروریست‌ها آزاد شد، ادعاهای ما اثبات شده است. گراسیموف گفت: اگر جان نیروهای روسیه در سوریه به خطر بیفتد، نیروهای مسلح روسیه قاطعانه پاسخ خواهند داد. گراسیموف گفت: شورشیان در تدارک حمله با استفاده از مواد شیمیایی در سوریه هستند، تا حمله گسترده آمریکا را به ساختمان‌های دولتی در دمشق پایتخت سوریه توجیه کنند.
رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح روسیه گفت: گروهی از زنان، کودکان و افراد مسن را از مناطق دیگر جمع آوری و در برخی از نقاط غوطه شرقی گردهم آورده اند تا به عنوان قربانیان احتمالی حمله شیمیایی مورد استفاده قرار گیرند. وی افزود: در همان مناطق، گروه کلاه سفید‌ها و گروه‌های دیگر با تجهیزات فیلمبرداری منتظر نشسته اند تا این نمایش را از زوایای مختلف به جهان مخابره کنند. وی افزود: آمریکا قصد دارد پس از چنین نمایشی و در پاسخ به حمله شیمیایی، به دمشق حمله موشکی کند. گراسیموف گفت: ما مستشاران نظامی روس و نمایندگان مرکز روسی نظارت بر آتش‌بس سوریه و نظامیانی در دمشق و در پایگاه‌های نظامی سوریه داریم و در صورتی که جان پرسنل نظامی روس به خطر بیفتد، نیروهای مسلح روسیه با اقداماتی خاص به تمامی حملات پاسخ خواهند داد. وزیر امور خارجه روسیه هم هشدار داد که هرگونه حمله احتمالی آمریکا به دمشق عواقب شدیدی خواهد داشت. سرگئی لاوروف تأکید کرد، هرگونه حمله احتمالی آمریکا به نیروهای دولتی سوریه بسیار خطرناک خواهد بود. وی افزود، اگر حمله‌ای از این نوع را شاهد باشیم، عاملان آن مطمئن باشند که شدیدترین عواقب در انتظارشان خواهد بود.
این در حالی است که نماینده آمریکا در سازمان ملل اعلام کرد دنیا در برابر نقض قطعنامه آتش‌بس سوریه از طرف ایران، روسیه و دولت مرکزی سوریه ساکت است و اگر آمریکا لازم بداند، حمله نظامی یکجانبه برای پایان دادن به این وضع به سوریه خواهد کرد.
«نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل در نشست شورای امنیت که برای بررسی نحوه اجرای قطعنامه ۲۴۰۱ تشکیل شده بود، ضمن تکرار اتهامات پیشین علیه ایران، روسیه و دولت قانونی سوریه، از تهیه پیش‌نویسی برای قطعنامه‌ای جدید سخن گفت و دمشق را تهدید به تکرار حمله‌ای مشابه حملات موشکی فروردین ماه امسال آمریکا به پایگاه هوایی الشعیرات در سوریه کرد. همزمان یک مقام مسئول در وزارت خارجه آمریکا هم اعلام کرد که ایالات متحده به دلیل نگرانی‌ از گزارش‌ها درباره وقوع حملاتی در جنوب غرب سوریه و در داخل محدود نواحی کاهش تنش، خواستار برگزاری نشستی فوری در اردن شده است. این درحالی است که بشار الجعفری نماینده دائم سوریه در سازمان ملل گفت اظهارات نیکی هیلی و تهدیدات تحریک آمیز وی، به منزله تحریک آشکار تروریست‌ها برای استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه است و این امر بهانه‌ای برای تجاوز به سوریه خواهد بود که بر خلاف منشور سازمان ملل متحد است. در چنین شرایطی رئیس جمهور فرانسه هم تهدید کرد که پاریس آماده حمله و هدف قرار دادن تاسیسات و سایت‌های شیمیایی سوریه است. امانوئل مکرون ادعا کرد: پاریس آماده است حملات هدفمندی را علیه هرگونه تاسیساتی در سوریه انجام دهد که از آنها برای حملات شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد و نتیجه آن مرگ غیر نظامیان است. از سویی دبیرکل سازمان ملل متحد گفت: ما نمی‌توانیم شاهد نادیده گرفتن قطعنامه آتش‌بس در سوریه باشیم و مردم سوریه را رها کنیم. در چنین شرایطی دبیرکل اتحادیه عرب با رئیس هیأت عالی مذاکرات مخالفان سوریه دیدار کرد.

شمار قربانیان،۳۵۰ هزار تن
جدیدترین آمار دیدبان حقوق بشر سوریه حاکیست، شمار کشته‌های هفت سال جنگ در سوریه به بیش از ۳۵۰ هزار تن رسیده است. این گروه که نهادی غیر دولتی مستقر در انگلیس است با استناد به آمارهای جدید خود اعلام کرد، شمار قربانیان جنگ سوریه از ۱۵ مارس ۲۰۱۱ تاکنون به ۳۵۳ هزار و ۳۹۵ کشته رسیده است. در آمار تفکیکی این نهاد فعال در زمینه حقوق بشر آمده است که در میان قربانیان جنگ سوریه ۱۰۶ هزار و ۳۹۰ غیرنظامی به چشم می‌خورند که ۱۹ هزار و ۸۱۱ تن از آنها کودک و ۱۲ هزار و ۵۰۰ تن زن هستند.
خبر دیگر اینکه منابع سوری اعلام کردند که داعش به محله‌هایی در جنوب دمشق حمله کرده و درگیری شدیدی بین آن و ارتش سوریه درگرفته است. از طرفی آرامش نسبی در غوطه شرقی دمشق برقرار شده و خروج سومین گروه از غیرنظامیان آغاز شده است. در چنین شرایطی منابع دیپلماتیک به روزنامه حریّت ترکیه گفتند که آمریکا با خروج تدریجی شبه‌نظامیان کُرد از شهر منبج در غرب رودخانه فرات موافقت کرده است. وزیر خارجه ترکیه هم گفت: در صورت عدم خروج شبه‌نظامیان کُرد از شهر منبج، عملیات جدیدی را بدون اجازه بشار اسد در این شهر آغاز می کنیم. در این حال خبرگزاری آناتولی ترکیه اعلام کرد که در پنجاه و سومین روز از عملیات شاخه زیتون در شمال سوریه، مرکز شهرستان عفرین به محاصره کامل نیروهای ارتش ترکیه و عناصر شبه نظامی ارتش آزاد سوریه در آمده است. از طرفی کردها برای ممانعت از سقوط عفرین به دست ارتش ترکیه، بخش‌هایی از جنوب عفرین را به ارتش سوریه واگذار کردند.

این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


رهبر حزب تحریک انصاف: نواز شریف در تلاش بود با استفاده از قدرت رئیس سنا فساد اقتصادی را قانونی کند بوشهر|60 گشت راهداری در جاده‌های استان بوشهر مستقر شد طالبان: نیروهای خارجی برای تجزیه افغانستان تلاش می‌کنند معینی: به زودی سرمربی تیم امید را انتخاب می‌کنیم 320 گروه گشت ویژه حفاظت ار اراضی کشاورزی را به عهده دارند مسابقات دانش آموزی نجات تخم مرغ در مراغه ارتش سوریه شهرک سقبا را در جنوب حموریه آزاد کرد مشارکت 13 میلیارد تومانی خیران فارسی در جشن نیکوکاری ورود بیش از یک میلیون زائر و مسافر به خراسان رضوی تجربه سفری خوش در اقامتگاه‌های بوم گردی گلستان انریکه آرسنال را به چلسی ترجیح داد 90 هزار نفر در ورزشگاه آزادی در سال 2018 یک رکورد است+عکس تصاویر/ بازار سرپل ذهاب در آستانه سال نو فیلم/آهنبری در اتاق بیمار در بیمارستان! قدردانی از خدمات امدادگران در حادثه سقوط هواپیمای ترکیه‌ای تشخیص وجود آلاینده‌های زیست محیطی با فناوری نانو بررسی مسئله آب اصفهان در جلسه سران قوا/ مشکلات حوضه آبی زاینده‌رود نیاز به اقدام عاجل دارد/ پرونده دانه‌درشت‌ها بررسی می‌شود سپاهان با استقلال قابل مقایسه نیست هزینه سفر به ارمنستان در اسفند ماه +جدول پرونده رجیستری 96 بسته شد آمریکا چه بخواهد و چه نخواهد از منافع ملی خود نخواهیم گذشت/با پارازیت نمی‌توان سخنان مردم را نشنیده گرفت پخش گلچین «دورهمی» 96 حقوق کارگران برای سال 97 معلق میان 10 و 29 درصد! تمهیدات آتش نشانی برای ایام نوروز حضور پرشور مردم در اختتامیه جشنواره نوروز 97 منطقه دو ورود تانکرهای سوخت عراقی از مرز پرویزخان از 26 اسفند ممنوع شد استاندار: محرومیت‌های آموزشی البرزمضاعف است تماس تلفنی بن علوی با ظریف/وزیر خارجه عمان جویای حال همتای ایرانی شد 7 روش ساده برای پیشگیری از سرقت منزل در ایام نوروز شوک رندان به هواداران فوتبال کشف 3000 لاک‌پشت و مار آبی در آستانه نوروز جو بایدن: ترامپ ارزش‌های آمریکا را نابود می‌کند کتاب با ایلامیان در ایلام به چاپ رسید بازار گمانه‌زنی درباره حضور فیلم‌ها در جشنواره کن گرم شد سند تحول زمانی تأثیرگذار خواهد شد که در مدرسه اجرا شود گاز فلفل ماموران 20 دقیقه در چشمم بود/ دنبال بهانه بودند داور چهارم را کتک بزنند انتصاب دکتر علی افروس به سمت سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی دزفول خواص پنیر 7 روزه روسیه را ترک کنید راز قتل هولناک زن 47‌ساله برملا شد پیروزی ایران مقابل حریفی گمنام شکستگی دست محمد ثلاث مربوط به قبل از ماجرای گلستان هفتم است/ حکم پرونده ظرف یک هفته صادر می‌شود اصلاح‌طلبان و ارتباط موثر با رهبری تصمیمات مهم اقتصادی در 97 ا همیت محیط زیست نوروز سیاست خارجی در سال‌آتی در سال 97 انتظار رونق اقتصادی نداریم گسترش تاسیسات نظامی ارتش پاکستان در امتداد مرزهای افغانستان خراسان رضوی| روایت نایب رئیس قایقرانی استان از قایق‌هایی که در فریمان "خاک" می‌خورند تشدید افسردگی جوانان با شبکه‌های اجتماعی
اعلام نتایج نهایی انتخابات مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم/ فرخ فال: افزایش ترکیبی مزد و سایر مزایای کارگری در سال 97 چهره‌ها در شبکه‌های اجتماعی (655) ضرب و شتم داور لیگ برتری در گیلان پیام تبریک نوروزی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستانه اشرفیه دیدار سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قصرشیرین با امام جمعه تنش لفظی در سرابله به نزاع جمعی منجر شد آمار بیکاری میان دختران فارغ‌التحصیل 2 تا 3 برابر بیشتر از آقایان است ترزا می: تهدید به جان کسانی که در انگلیس زندگی می‌کنند را تحمل نمی‌کنیم جنسیت افراد با لبخند مشخص می‌شود انتشار مدرک جعلی از حساب بانکی آیت الله مکارم شیرازی، دروغ محض است روسیه: هر برنامه‌ای برای تجزیه سوریه باید متوقف شود پیروزی پرگل تیم ملی ایران مقابل سیرالئون/استارت شاگردان کی‌روش برای جام جهانی لاوروف: خشونت در سوریه کاهش یافته/ حضور خارجی غیرقانونی را محکوم می‌کنیم تسلیت روحانی به رئیس جمهور ترکیه عذرخواهی نماینده به خاطر تلفظ اشتباه موزه لوور /بنده همان به که ز تقصیر خویش … افزایش ترکیبی مزد و سایر مزایای کارگری در سال 97 زمان اعلام میزبان جام جهانی 2026 مشخص شد اظهار نظر عجیب معصومه ابتکار در وزارت علوم ارتباط مشایی با جاسوس خانم انگلیسی+تصاویر افزایش ترکیبی مزد و سایر مزایای کارگری در سال 97/ پیشنهاد افزایش 189 هزار تومانی حداقل مزد درگیری مسلحانه دو طایفه در ایلام جزئیات نشست امروز وزیر کار برای دستمزد 97 عناوین روزنامه‌های ورزشی 27 اسفند 96/ بهترین‌های فوتبال ایران در سال 1396 +تصاویر ترجیح می‌دادم که با یوونتوس روبه‌رو نشویم واکنش آیت‌الله مکارم شیرازی به شایعات در خصوص داشتن حساب بانکی 600 میلیاردی‌ علی لاریجانی قانون بودجه 97 را به رئیس‌جمهور ابلاغ کرد اردوغان: ارتش ترکیه هر لحظه ممکن است به مرکز عفرین وارد شود توضیح فدراسیون فوتبال درباره دیدار تیم ملی مقابل سیرالئون صعود تاتنهام به نیمه نهایی با پیروزی در زمین سوانزی اردوغان: هر لحظه ممکن است مژده آزادی عفرین را بدهیم بازدید وزیر صنعت از خط تولید پژو 301 اسفندیار رحیم‌مشایی هم بازداشت شد وضع تحریم جدید علیه ایران ناقض برجام است/ اگر آمریکایی‌ها در برجام نمانند تعهدی برای ایران باقی نمی‌ماند آغاز ثبت‌نام طرح ترافیک 97 از امروز افزایش ترکیبی مزد و سایر مزایای کارگری در سال 97/ پیشنهاد افزایش 189 هزار تومانی حداقل مزد متن حکم محکومیت قطعی حمید بقایی منتشر شد ارتباط نزدیک مشایی با جاسوس خانم انگلیسی+تصاویر لیگ برتر انگلیس| برتری قاطعانه لیورپول با آتش‌بازی صلاح دستمزد کارگران در سال 97 چقدر می‌شود؟ رئیس مجلس قانون بودجه 97 کل کشور را ابلاغ کرد نشست تعیین دستمزد بدون نتیجه پایان یافت کی‌روش: 5 سال است، نباخته‌ایم، تیم اول آسیا هستیم ولی شما راضی نیستید! فیلم | انتقاد کتایون ریاحی از مهران مدیری در «دورهمی» ادامه رایزنی‌ها درباره دستمزد سال 97 کارگران در جلسه شورای عالی کار سخنرانی رهبری بعدازظهر چهارشنبه در حرم رضوی لاریجانی قانون بودجه 97 را به روحانی ابلاغ کرد + متن کامل نزاع و درگیری دو طایفه در شهر سرابله ایلام مازندران| سفر وزیر راه و شهرسازی به مازندران به روایت تصویر جام حذفی انگلیس/صعود بی‌دردسر تاتنهام به مرحله نیمه‌نهایی

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me