تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:فردا
دسته:دسته بندی نشده
کد خبر:15119139
۱۳۹۶/۱۲/۲۳ ۰۲:۱۶

رئیس صدا و سیما بودم اما روحانی جواب تلفنم را نمی‌داد!

اگر برای رهبری جان می‌دهیم چون این رهبر انقلابی است. یک روز اگر خدای ناکرده رهبر انقلابی نباشد ما آن ولایت فقیه را قبول نداریم.

سرویس سیاسی فردا: عزت الله ضرغامی گفتگویی با فرهیختگان داشته است که بخش هایی از آن در ادامه خواهد آمد:

- مشکلات امروز کشورمان نشات‌گرفته از فاصله گرفتن اخلاق ما از سال 57 است. یکی از راه‌های برون‌رفت از مشکلات و آسیب‌هایی که کشور دچار آن شده، بازگشت به همان رفتار است. البته من دارم نسبت به خیلی از دوستان معکوس صحبت می‌کنم؛ دوستانی که معتقدند اگر به همان رفتار بازگردیم، مشکل ما حل می‌شود.

- برخی به دلیل مشکلاتی که در کشور وجود دارد، نسبت به اصل انقلاب دچار تردید و مساله‌دار می‌شوند. فکر می‌کنند اگر انقلاب رخ نمی‌داد، بهتر بود و ‌ای کاش این تحولات صورت نمی‌گرفت.

- بعد از گذشت 1400 سال به همان دلیلی که اسلام کهنه نمی‌شود، اصل انقلاب اسلام حق است. البته بعد از انقلاب اسلام توسط برخی‌ها به انحراف کشیده شد، تا جایی که حکومت یزید انحراف را به نقطه اوج آن رساند. می‌توان گفت که هیچ راهی نبود جز اینکه امام‌حسین (ع) و یارانش شهید و اهل‌بیت پیام‌رسان کربلا شوند تا اسلام بماند، در غیر این صورت حکومت یزید چیزی از اسلام با مشخصاتی که یزید داشت، باقی نمی‌گذاشت.

- امروز به دلیل اینکه مشکلات اقتصادی زیاد است، همه فکر می‌کنند اقتصاد زیربنا است، در صورتی‌که به دلیل اینکه اقتصاددان نداشتیم، نتوانستیم مشکلات اقتصادی را حل کنیم. از سوی دیگر نتوانستیم طرح‌های خوب اقتصادی را در کشور پیاده کنیم. اگر در کنار همه دستاوردهای زیادی که در حوزه سازندگی در کشور داشتیم، امروز بخواهم نسبت به مشکلات اقتصادی، معیشت، مشکلات رفاهی مردم و حداقل امکانات و تسهیلاتی که باید در اختیار مردم باشد، آسیب‌شناسی داشته باشم، باز معتقدم ریشه این مشکلات به مسائل فرهنگی و اخلاقی بازمی‌گردد.اگر ما اخلاق را درست می‌کردیم، اگر ما می‌گفتیم دروغ نگویید، کار را برای خدا بکنید، کار خوب دیگران را زیر سوال نبرید، اگر مدیر قبلی خوب کار کرده، با صدای بلند بیان کنید و کار خوب او را ادامه دهید و کار جدید کنید، اصلا فرهنگ ما عوض می‌شد.جوان بودیم، در صف نانوایی می‌ایستادیم و اگر یک نفر ضدانقلاب صحبت می‌کرد، عصبانی و درگیر می‌شدیم. اصلا برای ما مهم نبود رئیس‌جمهور کشور بنی‌صدر است یا رجایی و وزیر اقتصاد چه کسی است. اصلا اینها را نمی‌دانستیم و محکم از انقلاب دفاع می‌کردیم.

- امروز در کشور چه کردیم؟ در کشور عده‌ای زراندوزی کردند و عده‌ای به جان بیت‌المال افتادند و عده‌ای به این تظاهر هم کردند. این خیلی بد است و مردم را ناراحت و مایوس می‌کند. رفتار برخی مسئولان و آقایان را دیده‌ام، سبک زندگی آنها عوض شد. فکر کردند اگر با 20 محافظ و نگهبان به کیش بروند و تفریح کنند، اشکالی ندارد. این عادی شد. محافظ‌ها و همراه‌ها می‌بینند و می‌گویند همه چیز عوض شد.

- الان چند سالی است که حفاظت شخصیت‌ها جزء سبک زندگی آنها شده است، در صورتی‌که حفاظت نیاز نیست و کسی با این آقایان کاری ندارد. اتفاقا اگر تنها به میان مردم بیایند، آن فحشی که مردم در حضور محافظان می‌دهند هم نمی‌دهند. این را مجرب عرض می‌کنم. وقتی مردم مسئولی را می‌بینند که همانند خودشان در صف است و می‌آید و می‌رود، هر تفکری هم داشته باشد، به او اظهار ارادت می‌کنند.

- شهید سیدعباس موسوی اولین رهبر حزب‌ا... و سیدحسن نصرا... معاون ایشان بود. قرار بود در مجموعه موشکی سپاه برای بازدید حاضر شوند. یک ساعت دیر آمدند. محل پادگان ما سمت شهریار بود؛ همان جایی که شهید تهرانی‌مقدم شهید شدند. وقتی آمدند علت دیر کردن را پرسیدیم، معلوم شد شب گذشته که رهبری در مذمت ماشین‌های مدل بالای مسئولان صحبت کردند، شنیده بودند و وقتی ماشین‌های وزارت خارجه آمده بود، آقای سیدعباس موسوی گیر داده بود که ما سوار بنز آخرین مدل نمی‌شویم و ماشین ساده‌تر بیاورید.

- رفتار آقای خاتمی با آقای روحانی متفاوت است. آقای روحانی زمانی که رئیس صداوسیما بودیم یک تلفن هم جواب نمی‌داد و یک ملاقات نمی‌‌گذاشت. اول گمان کردم آقای روحانی با من چنین رفتاری دارد و بعد متوجه شدم با همه این‌ چنین است. فقط با افراد و تیپ‌های خاصی ارتباط دارد. برخی مواقع در جلسه دولت وزرا می‌آیند و در نوبت هستند 90 درصد حواس به وزرایی است که کنار ایشان می‌نشینند. این را آقای ناطق بیان می‌کرد.

- به‌عنوان فرد مستقل در انتخابات 96 از طرف جمنا به من رجوع شد. چه فردی و چه جمعی تعدادی رجوع کردند. هیچ ارتباطی هم به لحاظ سیاسی با جمنا نداشتم. دوستان آمدند و درخواست کردند شما باید نامزد شوید.

- در مورد آقای رئیسی هم سوال کردم و گفتم مگر نه این است که همه ما مقید هستیم که سازوکار جمنا را قبول کنیم؟ آقای رئیسی خودش بیانیه داده و می‌گوید مستقل هستم، از طرف کسی نیامدم و آقای فتاح هم به سرعت اعلام کرد از ابتدا نبودم، بیانیه داد و مصاحبه کرد.گفتم دو نفر بعدی را وارد رقابت کنید که آیین‌نامه خود جمنا رعایت شود. آن نامه جدی‌ترین نامه در حفظ کیان و در حفظ صداقت جمنا و اعتمادسازی نیروهای انقلاب به جمنا است.نامه من را جواب ندادند. اما بعد از مدتی اعضای شورای مرکزی جمنا به نامه من پاسخ مستقیم دادند که حرف شما درست نیست و آقای رئیسی تعهد داده و جزء جمناست.

- اگر برای رهبری جان می‌دهیم چون این رهبر انقلابی است. یک روز اگر خدای ناکرده رهبر انقلابی نباشد ما آن ولایت فقیه را قبول نداریم.

- احمدی نژاد می تواند و باید از این گردنه عبور کند. نمی خواهم شاهد جشن و پایکوبی منتقدان احمدی نژاد 84 باشم.

#صدا و سیما #روحانی #احمدی نژاد #ناطق نوری
این خبر را به اشتراک بگذارید


تلاش ناجا در مسیر ارتقاء عزت و اقتدار کشور ستودنی است دلوفئو: مقصر افتم در بارسا خودم بودم واکنش ایران به حوادث تروریستی فرانسه، افغانستان و مصر سالانه صدها انگلیسی بر اثر اشتباهات پزشکی جان خود را از دست می‌دهند بازداشت یک انگلیسی با 32 کیلوگرم کوکائین در پرو یادواره شهدای ایدنک لنده چهارکشته وزخمی درمحورشهرکرد-بازفت-مسجدسلیمان همدان| جلوگیری از تغییر کاربری‌های غیر مجاز در همدان در ایام نوروز تشدید می‌شود کاروان راهیان نور در طلاییه آرام گرفت داخلی سازی خودروسازان کرمانی تا 65 درصد افزایش می‌یابد واکنش ایران به حوادث تروریستی اخیر در فرانسه، افغانستان و مصر از سوی ایران وقتی مجری تلویزیونی روی آنتن زنده عصبانی می‌شود+ فیلم قاسمی حوادث تروریستی در فرانسه، افغانستان و مصر را محکوم کرد وقوع انفجار در «ادلب» سوریه/ دستکم 12 نفر کشته شدند عبدالله ویسی در محل تمرین استقلال خوزستان حاضر شد نصیرزاده: فیروز کریمی باید به من عیدی بدهد عقب ماندگی 40 ساله ایران در درمان پیشرفته سوختگی وزش شدید باد در 3 استان کشور/ ترافیگ نیمه سنگین، پرحجم و روان در 11 محور مواصلاتی کشور یک کشته و 5 مصدوم در آتش سوزی منزلی در شهرستان آبیک گزارش تمرین امروز تراکتور سازی بوشهر|کاروان راهیان علم و فناوری راه‌اندازی می‌شود چرا تعصب به کالای ایرانی نداریم؟! روسیه: در صورت اخراج دیپلمات‌های روس از آمریکا، مسکو فورا تلافی می‌کند خودروی پرچمدار الکتریکی بنتلی در راه است/لوکس و جادار /+ویدئو اینفوگرافیک/ نکاتی که باید در باران و طوفان نوروزی جدی بگیرید هشدار پلیس در مورد شرط بندی اینترنتی وقوع انفجار در «ادلب» سوریه/دستکم 12 نفر کشته شدند طوفان شدید در ارومیه / مردم از منزل خارج نشوند علیخانی: نجفی تصمیم خود را گرفته است / او برای استعفا با شورا مشورت نکرد / شورا هنوز از استعفا گذر نکرده که مرحله انتخاب شخص بعدی آغاز شود / باید در روز نوزدهم فروردین در این مورد تصمیم گرفت پاک کردن فیسبوک از آن چه فکر می‌کنید سخت‌تر است! /اطلاعات شناور کاربران در نرم افزارها تصادف مرگبار در جاده هراز +عکس سانسور در تکرار سریال پایتخت 5 تکمیل اردوگاه راهیان نور گیلان در اهواز/ افتتاح فاز جدید تا سال آینده آیین استقبال از مسافران نوروزی در آمل تجربه سال نو مازندرانی‌ها در سرزمین شهدا تلاش احسان برای کنترل چالش تغییر پست؛ / حاج صفی بهترین ولی ناآماده حقه عجیب یک مرد برای دستیابی سریع به حقوق بازنشستگی! بلای وحشتناکی که لوازم آرایشی بر صورت این دختر آورد + عکس عکس/ ترامپ در حال دوشیدن عربستان تصاویر/ حضور گردشگران در حافطیه و سعدیه شیراز بازگشت ویسی به تمرین استقلال خوزستان تنش جدید دیپلماتیک بین آمریکا و روسیه بیش از 3 هزار گردشگر از مجموعه فرهنگی خانه بومیان کیش بازدید کردند آیت الله صافی گلپایگانی: امنیت کشور مرهون تلاش‌های نیروی انتظامی است شمار مسافران نوروزی استان بوشهر 10 درصد افزایش یافت تلاش مجدد نجفی برای ماندن در شهرداری با بلیت اصلاح طلبان تندرو! افزایش 3 برابری حجم زباله در ایام نوروز آتش‌سوزی ضایعات در ساختمانی متروکه / یک آتش‌نشان مصدوم شد فضای سیاسی ایران خام مناظرات شب انتخابات شد/ از رخوت و سستی مسئولین تا نمایش استیضاح در شب عید! خنثی‌سازی حمله داعش به جنوب سامرا
ریاض، تهران را وارد دعوی قضایی کرد گاردین: بروکسل برای حفظ برجام بدون آمریکا برنامه‌ریزی می‌کند شکست تیم ملی فوتبال ایران در تونس عذرخواهی محسن یگانه از مخاطبان کنسرتش پیش از اعزام به بیمارستان + فیلم انفجار در هلمند افغانستان دست کم 14 کشته برجای گذاشت انگلیس: بروکسل شاید بتواند بعد از خروج آمریکا از برجام آن را حفظ کند اتوبوس ولوو با 30 مسافر در آزادراه قم - تهران آتش گرفت / حادثه مصدوم نداشت «گاو وحشی» ترامپ کیست و چه سوابقی ضد ایران دارد؟ +تصاویر جان بولتون: ترامپ باید کره‌شمالی را به شیوه لیبی خلع سلاح کند / ما به نیات کره شمالی تردید داریم جشن و پایکوبی ارسطو و رحمت در ختنه سوران بهروز بوشهر| عاملان قتل در شهرستان دشتی دستگیر شدند بن سلمان: تصمیم ترامپ برای انتقال سفارت به قدس درد داشت قدوس: آینده روشنی را برای تیم ملی می‌بینم/ گل تونس تصادفی بود سوانح رانندگی منجر به مصدومیت 46 نفر در استان کرمانشاه شد نهاد دولت مانع حرکت اقتصاد ملی است واکنش عادل الجبیر به سخنان ظریف: عربستان به کمک ایران نیازی ندارد/ موضع «بولتون» در قبال ایران معقول است فیلم | از عاشق شدن تا ورود به دنیای بازیگری از زبان سحر دولتشاهی انگلیس با تکرار ادعای امریکا، ایران را به حملات سایبری متهم کرد سی‌ان‌ان از اولین تصمیم ناگهانی ترامپ و جان بولتون خبر داد تصادف رانندگی در اردبیل 9 کشته و مجروح برجای گذاشت امیرعبداللهیان: انتصابات ترامپ تاکتیک است همه نهادها و دستگاه‌ها برای پاسخ‌گویی به مطالبات مردم دولت را کمک کنند وزیر ارتباطات: بجای گوگل، از این ماشین ترجمه سه زبانه استفاده کنید ماجرای عاشق شدن سحر دولتشاهی در برنامه دورهمی + فیلم ارتش یمن با موشک بالستیک "بدر 1" پادگان متجاوزان را در هم کوبید ایران 0 - تونس 1 / شکست یوزهای ایرانی مقابل صدرنشین قاره سیاه شادمهر عقیلی: ما به هیچ اماراتی باج نمیدیم آتش سوزی در تبریز جان کودک 9 ساله را گرفت آیت الله مکارم: لفظ حجاب اجباری حذف شود اتحادیه مشاوران املاک تهران از مردم لرستان عذرخواهی کند روسیه: لندن همپیمانانش را به جنگ با روسیه سوق می‌دهد استارت آبی‌ها با غایبان پرتعداد/حضور میهمان آلمانی در تمرین استقلال طعنه «کلاه قرمزی» به نمایش ندادن ساز در تلویزیون؛ اجرای موسیقی پشت به دوربین! نخستین تمرین نوروزی تیم فوتبال استقلال در سال 97 برگزار شد قهرمان حمله تروریستی فرانسه+ عکس قوچان‌نژاد: سخت کار می‌کنیم تا در روسیه شگفت‌زده نشویم/ سطح تونس فراتر از آسیا بود جهانبخش در میان 5 پدیده جام جهانی 2018 روسیه/سفر مهدی قائدی به کویت گل دوم کریستیانو رونالدو به مصر (پرتغال 2-1 مصر) آمریکا تهدید کرد که از شورای حقوق‌بشر سازمان ملل خارج می‌شود تیم ملی سال جام جهانی را با شکست آغاز کرد/ خدمت تونس به کی‌روش فسخ قرارداد مدافع کروات تراکتورسازی حقایقی باورنکردنی از قوی‌ترین موجود روی کره زمین+ تصاویر شلیک موشک یمن به پایگاه نیروهای عربستان پزشکیان: با هر کسی که دلش برای مردم بسوزد، رفیقم پاسخ کودکانه الجبیر به اعلام حمایت ظریف از ریاض/ تکرار مواضع ضد ایرانی وزیر خارجه سعودی در آمریکا نخستین آمار اقامت نوروزی مسافران در عید 97 اعلام شد/ 370 هزارنفر مسافرت خارجی رفتند واکنش قاسمی به تحریم چند تبعه ایرانی و یک شرکت توسط آمریکا سومین گروه تروریست‌ها از غوطه شرقی دمشق خارج شد ترافیک نیمه‌سنگین در عوارضی تهران قم/ افزایش 12 درصدی مسافرت‌های نوروزی در غرب تهران رازهای ناگفته کمپین جان بولتون برای به راه انداختن جنگ با ایران

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me