تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:اجتماعی()
کد خبر:15135236
۱۳۹۶/۱۲/۲۳ ۱۶:۱۱

بازگشت مشاهیر

قانوناين نامگذاري، سال‌ها مورد بحث شوراي شهر تهران در ادوار مختلف بود كه عمدتا با مخالفت هاي سياسي مواجه مي‌شد اما بالاخره طلسم اين نامگذاري ديروز در جلسه شوراي شهر شكست. بر اساس موصوبه شوراي شهر تهران، خيابان نفت شمالي در منطقه 3 تهران از اين پس به نام دكتر مصدق خواهد بود تا ياد يكي از مردان بزرگ صنعت نفت ايران همواره در اذهان بماند. پيش از اين از سوي برخي اعضاي شوراي شهر تهران خيابان كارگر شمالي براي نامگذاري خيابان دكتر مصدق پيشنهاد داده شده بود كه در نهايت خيابان نفت كه سنخيتي با سبقه تاريخي دكتر مصدق داشته و در آن تعداد زيادي از شركت هاي وابسته وزارت نفت حضور دارد، براي نامگذاري انتخاب شد.با اين حال به نظر مي رسد نامگذاري خيابان كارگر شمالي به نام دكتر مصدق مي توانست به دليل حضور در مركز تهران، انتخاب مناسب‌تري باشد اما راي شورايي ها به خيابان نفت بود. در جلسه ديروز شوراي شهر همچنين به پاس تلاش ها و خدمات ماندگار دكتر عباس شيباني، عضو سابق شوراي شهر تهران و معاون نخست‌وزير موقت جمهوري اسلامي، سالن شيشه اي جلسات در طبقه اول ساختمان شوراي شهر به نام ايشان نامگذاري شد.

نامگذاري معبري به نام بازرگان

اما همزمان با نامگذاري خياباني به نام دكتر مصدق در تهران، در جلسه ديروز شوراي شهر پيشنهاد نامگذاري خياباني به نام مهندس بازرگان از سوي عضو شوراي شهر تهران مطرح شد. احمد مسجدجامعی با اشاره به نامگذاری سالن اصلی شورای شهر تهران به نام عباس شیبانی گفت: شیبانی تنها شخصیت بازمانده از شورای عالی انقلاب هستند که سال‌های سال در همین شورا و همین ساختمان فعال بودند و از دوستانم بابت این نامگذاری تشکر می‌کنم.وی با بیان اینکه خوشبختانه نامگذاری خیابانی به نام مصدق به نتیجه رسید، گفت: خوب است به نقش مهندس مهدی بازرگان در مبارزه با استعمار انگلیس و مدیریت اعتصابات نفت در دوران انقلاب هم توجه داشت و خیابانی را به نام وی نامگذاری کرد. وی با بیان اینکه مهندس بازرگان دو بار نقش ویژه در مورد صنعت نفت و مبارزه با استكباررا ایفا کرد، گفت: بار اول از طرف دکتر مصدق همراه با گروهی به آبادان رفت و پرچم انگلیس را پایین آورد و بار دوم هم از طرف امام ماموریت پیدا کرد که به آبادان برود و اعتصابات کارگران صنعت نفت را مدیریت کند تا منجر به صدمه دیدن مردم نشود که در این سفر، مرحوم هاشمی رفسنجانی نیز همراه ایشان بودند.بازرگان، اولین نخست وزیر دوران امام بود که آقای شیبانی نیز سال‌های طولانی در نهضت ملی همراه وی بوده است.

برج باغ ها لغو شد

لغو مصوبه برج باغ ها به عنوان يكي از مصوبات بحث‌برانگيز شوراي شهر دور چهارم تهران كه منجر به تخريب بخشي از باغات تهران بود نيز از تصويب شوراي شهر تهران گذشت. ريیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در اين باره با ابراز نگرانی نسبت به نابودی باغات، از اعضای شورا درخواست کرد تا با یک رای قاطع به لغو این مصوبه رای دهند.زهرا صدراعظم نوری در دفاع از طرح لغو مصوبه برج باغ‌ها گفت: از آبان‌ که کار ما در کمیسیون تبصره‌ ذیل ماده‌ ۷ قانون حفظ و گسترش فضای سبز شروع شد، با پرونده‌های متعددی مواجه شدیم که از سنوات گذشته این پرونده‌ها مانده و به آن‌ها رسیدگی نشده است. در رابطه با پرونده‌هایی که مربوط به نوعیت بوده که باغ هست یا نیست و پرونده‌های جرايم که مربوط تخریب باغات است، در طی مدتی که در کمیسیون ماده ٧ روی آن کار شده، تاکنون ۶ رای صادر شده است. البته آمار ما آمار بالایی است؛ یعنی بالغ‌ بر 3۰۰-2۰۰ پرونده را بررسی کردیم که در حال حاضر ۱۰۰ پرونده مانده که فردا به آن‌ها رسیدگی می‌کنیم. در کل این مدت، ۶ تا نوعیت صادر کردیم که سه رای باغ و سه رای دیگر باغ نیست. ريیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش با بیان اینکه امروز ما با شرایطی مواجه هستیم که در شهر تهران در واقع باغی باقی نمانده است که فکر کنیم سیل متقاضیان پشت در‌های شهرداری هستند، گفت: اینکه الان ما بگوییم این مصوبه تعلیق یا لغو شود، این‌ها می‌آیند با لابی‌های متعدد شروع به دادن درخواست می‌کنند تا در سیستم هم این کار به سرعت انجام شود.وی با بیان اینکه رویه‌ گرفتن صدور پروانه یک رویه‌ تعریف‌ شده و زمان‌بر است، گفت: از امروز که ما اعلام می‌کنیم این مصوبه لغو است و اقدام به گرفتن پروانه شود، اگر خیلی سریع عمل شود و همه‌ سیستم بخواهد همراهی داشته باشد، بي شك زودتر از دو، سه ماه نخواهد بود. ضمن اینکه اگر کسی که می‌خواهد از مصوبه‌ی برج‌باغ استفاده بکند، مادام که در کمیسیون باغات، کمیسیون ماده ۷ مجوز نگیرد، پرونده‌اش اصلا شروع نمی‌خورد؛ یعنی در کمیسیون باغات ابتدا استعلام می‌آید که این پرونده باغ است یا نیست، باید حتما در کمیسیون رای داده بشود و به صحن شورا بیاید.

صدر اعظم نوری تاکید کرد: قرار بود در نتیجه جلسه مشترک دو کمیسیون شهرسازی و معماری و کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای معاونت شهرسازی برای جایگزین کردن این ماده‌، مصوبه بیاورید و تا به امروز معاونت شهرسازی و معماری نیاوردند. یعنی اگر ما هر چقدر هم تحمل کنیم، اتفاقی نخواهد افتاد. بنابراین پیشنهاد ما مشخص است که این مصوبه باید تعلیق شود؛ به‌ دنبال تعلیق این مصوبه، شهرداری ملزم می‌شود که اقداماتی انجام دهد و شورای عالی شهرسازی و معماری هم با قول‌های مساعدی که دادند، پیشنهادات جایگزینی را فراهم خواهند کرد. ريیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران پیشنهاد کرد که ضمن تعلیق صدور هر نوع مجوز ساخت و ساز در باغات پراکنده‌ شهر تهران، به‌منظور ارائه پیشنهادات جایگزین ضوابط ملاک عمل کنونی، کمیته‌ای متشکل از نمایندگان معاونت شهرسازی، معاونت خدمات شهری، سازمان پارک‌ها، مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی و کمیسیون‌های مربوطه شورای شهر نسبت به برگزاری جلسه و ارائه‌ پیشنهاد دستورالعمل جایگزین تشکیل شود که مصوبه‌ دیگری را ابلاغ کنند و آن ملاک عمل قرار بگیرد. وی با بیان اینکه نگاه به باغات شهر تهران و ضوابط پیشنهادی باید فارغ از هرگونه قرارگیری باغ در هر یک از پهنه‌های تفصیلی M، S و R باشد، گفت: لازم است طیفی از کاربری‌های مجاز در باغات همخوان، استقرار و با ماهیت باغ طراحی و پیشنهاد شود. بسیاری از تشویق‌ها مثل بخشودگی عوارض، کمک به نگهداری و مشابه برای ساختن باغات در نظر گرفته شود. علاوه‌ بر احصاي پنج هزار مترمربع باغات که در دستور تملک قرار دارد، باید تملک باغات در مناطق مرکزی و کم‌برخوردار مثل مناطق ۷، ۹، ۱۰ و ۱۱ و ۱۷ جزو اولویت‌های تملک و اختصاص فضای عمومی قرار گیرد، احداث پارکینگ در طبقات زیر همکف و زیرزمین کاملا معلوم باشد و کمیته‌ای در معاونت شهرسازی و زیر نظر معاون شهرسازی علاوه‌ بر ارائه‌ سازوکار جانمایی مناسب بنا، ارائه‌ مدل معماری و جزيیات سازه‌ای، ملزم به ارائه‌ گزارش ادواری به شورای شهر در خصوص باغاتی که مجوز ساخت‌وساز دریافت می‌کنند، باشد.

در ادامه مسجدجامعی نيز به موضوع لغو مصوبه برج باغ اشاره کرد و گفت: گرچه محدودیت‌هایی را برای صاحبان باغ‌ها و فضاهای مشجر ایجاد می‌کنیم اما در قبال آن تسهیلاتی پیش بینی نمی‌کنیم که باغ‌ها و فضاهای سبز حفظ شود. به عنوان مثال در ونک باغی تاریخی مربوط به خاندان مستوفی وجود دارد که با هزینه بالا از آن نگهداری می‌شود و در حالی که از حفظ باغات سخن می‌گوییم که کارهای دیگر همچون کشیدن خطوط مترو انجام می‌دهیم که باغ‌ها را به خطر می‌اندازد؛ به طوری که باغ مستوفی از دسترسی به آب محروم است.وی با بیان اینکه شهرداری باید برای فضاهای سبز تسهیلاتی قائل شود، گفت: نتیجه مصوبه برج باغ شکل گیری فساد ساختارمند به گونه‌ای بود که افراد باغ‌های خود را از بین بردند؛ این در حالی است که شهرداری با وجود 52 هزار میلیارد تومان بدهی نمی‌تواند برای این باغ‌ها فکری کند؛ به همین دلیل پیشنهاد می‌شود با اعمال تشویق‌های توافقی کاری کنیم که مالکان مایل به حفظ باغات خود شوند.

#شوراي شهر
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


درآمد گمرک زنجان 170 میلیارد تومان بوده است تغییر مکان تعیین دستمزد 97/وزارت اقتصاد میزبان شد سخاوت سرخ در آستانه فصل سبز فرمانده سپاه: توسعه کردستان نیازمند مشارکت عمومی است عربستان همواره دنبال تجزیه عراق بوده است تردد تانکرهای حامل سوخت از مرز باشماق ممنوع شد دانشکده خبر اهواز مرکز برتر فرهنگی علمی کاربردی خوزستان معرفی شد رئیس جمهوری: ایران مصمم به توسعه همه جانبه روابط با عمان است مصرف روزانه بنزین از مرز 101 میلیون لیتر گذشت 200 میلیارد تومان برای نوسازی اتوبوسرانی اصفهان نیاز داریم سازمان‌های مردم‌نهاد آلوده به مسائل سیاسی نشوند حفظ اطلاعات مغز به قیمت مرگ هدف از برگزاری مراسم اعتکاف، خودسازی، مناجات با خدا و دعا برای ظهور حضرت مهدی (عج) است یادداشت روز/ضرورت مقابله با توطئه غربی، عبری و عربی با استفاده از ظرفیت جوامع حمله به کمیته مرکزی انتخابات روسیه حضور فرمانده نیروی انتظامی در یادمان‌های شهدای سوسنگرد و دهلاویه 100 میلیارد ریال زکات در لرستان جمع‌آوری شد عید نوروز مهمان شهدای گمنام قزوین باشید توضیحات وزیر کار درباره حقوق و دستمزد 97 /فیلم بازگشت تحریم‌ها به شکل گذشته ناممکن است خوردن بچه فیل زنده توسط شیرها 9.7 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی جذب کردیم حکم اعدام برای 7 افراط‌گرای متهم به قتل در بنگلادش توصیه‌های مسافرتی وزارت خارجه برای ایام نوروز فراخوان دومین کنگره شعر کتاب دفاع مقدس منتشر شد امروز ایران و عمان مسئولیت سنگینی در قبال مسایل منطقه به دوش دارند ارجاع سند جامع رفاه اجتماعی شهرداری به مرکز مطالعات شهر تهران جهانگیری: شورای امنیت ملی به دنبال رفع حصر است دیدار فرمانده کل ارتش با خانواده شهدای "مدافع حرم" فراخوان دومین کنگره شعر کتاب دفاع مقدس منتشر شد افزایش قیمت بلیت اتوبوس در آستانه نوروز پیشگیری از کم فروشی 600 میلیون تومانی برای عرضه سیب و پرتقال در تهران پیام دبیر جشنواره تئاتر دانشگاهی به یک مدیر تشکیل اتاق فکر در تمامی حوزه‌های جوانان نیاز اصلی این حوزه می‌باشد علایی مقدم: ورزش استان قزوین با برنامه مدون حرکت خواهد کرد شرط عجیب نیمار برای ماندن در پاریس برنامه‌های صدا و سیمای سیستان و بلوچستان در ایام نوروز راه اندازی کتابخانه اختصاصی سینما مشاهده یک خرس قهوه‌ای و دو توله‌اش در منطقه قورخود یکی از هزاران+فیلم بازدید رایگان از موزه تنوع زیستی حفاظت محیط زیست استان 2000 داوطلب مجری هجدهمین دوره طرح ایمنی و سلامت نوروزی کشور+فیلم عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در جریان فعالیت‌های فرهنگی شهرستان ری قرار گرفت کشف 700 کیلوگرم گوشت ناسالم از رستوران‌های طاقبستان مسکو: بیش از 5 هزار نفر امروز «غوطه شرقی» را ترک کردند مخالفان سوریه: نیروهای ترکیه وارد شهر عفرین شدند کارشناسان بین‌المللی خواستار لغو حکم اعدام 15 متهم در عربستان امیدواری دژاگه برای رفع مصدومیت و بازی در جام جهانی جلسه غیرعلنی مجلس درباره وضعیت فضای مجازی
افزایش ترکیبی مزد و سایر مزایای کارگری در سال 97 دیدار سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قصرشیرین با امام جمعه ضرب و شتم داور لیگ برتری در گیلان پیام تبریک نوروزی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستانه اشرفیه تنش لفظی در سرابله به نزاع جمعی منجر شد ترزا می: تهدید به جان کسانی که در انگلیس زندگی می‌کنند را تحمل نمی‌کنیم روسیه: هر برنامه‌ای برای تجزیه سوریه باید متوقف شود پیروزی پرگل تیم ملی ایران مقابل سیرالئون/استارت شاگردان کی‌روش برای جام جهانی لاوروف: خشونت در سوریه کاهش یافته/ حضور خارجی غیرقانونی را محکوم می‌کنیم عذرخواهی نماینده به خاطر تلفظ اشتباه موزه لوور /بنده همان به که ز تقصیر خویش … درگیری مسلحانه دو طایفه در ایلام ارتباط مشایی با جاسوس خانم انگلیسی+تصاویر واکنش آیت‌الله مکارم شیرازی به شایعات در خصوص داشتن حساب بانکی 600 میلیاردی‌ عناوین روزنامه‌های ورزشی 27 اسفند 96/ بهترین‌های فوتبال ایران در سال 1396 +تصاویر ترجیح می‌دادم که با یوونتوس روبه‌رو نشویم لیگ برتر انگلیس| برتری قاطعانه لیورپول با آتش‌بازی صلاح جزئیات نشست امروز وزیر کار برای دستمزد 97 اردوغان: ارتش ترکیه هر لحظه ممکن است به مرکز عفرین وارد شود علی لاریجانی قانون بودجه 97 را به رئیس‌جمهور ابلاغ کرد کی‌روش: 5 سال است، نباخته‌ایم، تیم اول آسیا هستیم ولی شما راضی نیستید! اردوغان: هر لحظه ممکن است مژده آزادی عفرین را بدهیم بازدید وزیر صنعت از خط تولید پژو 301 صعود تاتنهام به نیمه نهایی با پیروزی در زمین سوانزی توضیح فدراسیون فوتبال درباره دیدار تیم ملی مقابل سیرالئون اسفندیار رحیم‌مشایی هم بازداشت شد فیلم | انتقاد کتایون ریاحی از مهران مدیری در «دورهمی» وضع تحریم جدید علیه ایران ناقض برجام است/ اگر آمریکایی‌ها در برجام نمانند تعهدی برای ایران باقی نمی‌ماند ارتباط نزدیک مشایی با جاسوس خانم انگلیسی+تصاویر نزاع و درگیری دو طایفه در شهر سرابله ایلام افزایش ترکیبی مزد و سایر مزایای کارگری در سال 97/ پیشنهاد افزایش 189 هزار تومانی حداقل مزد متن حکم محکومیت قطعی حمید بقایی منتشر شد پیروزی لیورپول مقابل واتفورد دستمزد کارگران در سال 97 چقدر می‌شود؟ جام حذفی انگلیس/صعود بی‌دردسر تاتنهام به مرحله نیمه‌نهایی برتری قاطعانه لیورپول با آتش‌بازی صلاح نشست تعیین دستمزد بدون نتیجه پایان یافت صلاح پس از زدن چهار گل به واتفورد: می‌خواهم در هر مسابقه برای لیورپول گلزنی کنم رئیس مجلس قانون بودجه 97 کل کشور را ابلاغ کرد «بهار نارنج» علیخانی از امشب در شبکه سه/ رشیدپور مهمان اولین قسمت+ عکس لاریجانی قانون بودجه 97 را به روحانی ابلاغ کرد + متن کامل کی‌روش هم نمی‌دانست سیرالئون اینقدر له است! ادامه رایزنی‌ها درباره دستمزد سال 97 کارگران در جلسه شورای عالی کار تحریم نُجباء بخشی از استراتژی مقابله با ایران است مازندران| سفر وزیر راه و شهرسازی به مازندران به روایت تصویر نایب قهرمانی ایران در تور جهانی والیبال ساحلی عمان سخنرانی رهبری بعدازظهر چهارشنبه در حرم رضوی هزینه‌های جشنواره ملی فیلم فجر 36 اعلام شد/ جشنواره 4 میلیاردی رییس مجلس قانون بودجه سال 97 را ابلاغ کرد هواپیمای ماهان در فرودگاه زاهدان زمین گیر شد دادستانی تهران: مشایی بازداشت شد

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me