تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:تابناک
دسته:متفرقه-سیاسی()
کد خبر:15140570
۱۳۹۶/۱۲/۲۳ ۲۱:۵۲

انتخاب 10 عضو هیئت اندیشه ورز خبرگان

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری از برگزاری انتخابات و رأی گیری در صحن علنی این مجلس برای انتخاب 10 عضو هیئت اندیشه ورز خبرگان از میان 20 داوطلب خبر داد.

خبرگزاری صدا و سیما نوشت: سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری از برگزاری انتخابات و رأی گیری در صحن علنی این مجلس برای انتخاب 10 عضو هیئت اندیشه ورز خبرگان از میان 20 داوطلب خبر داد.

عباس کعبی، سیدهاشم حسینی بوشهری، سیدابراهیم رئیسی، عبدالمحمود عبداللهی، محسن قمی، محمود محمدی عراقی، محسن محمدی اراکی، قربانعلی دری نجف آبادی، محمدهادی عبدخدایی و ابوالقاسم وافی به عنوان اعضاء هیئت اندیشه ورز مجلس خبرگان رهبری، انتخاب شدند.
همچنین براساس مصوبه مجلس خبرگان، رئیس خبرگان، ریاست هیئت اندیشه ورز را بر عهده دارد.

آیت اللّه سید احمد خاتمی پس از مراسم اختتامیه چهارمین اجلاس رسمی خبرگان در پاسخ به پرسش خبرنگار ما گفت: از اجلاس قبل که رهبر معظم انقلاب تشکیل هیئت اندیشه ورز را بر مجلس خبرگان رهبری تکلیف کردند مقدمات کار را تدارک دیدیم و در دبیرخانه این مجلس کارگروهی برای این کار تشکیل شد.
وی افزود: جلسات متعددی برپا شد تا مشخص شود که اعضای کارگروه های شش گانه هیئت اندیشه ورز چه کسانی باشند و وظایف آنان چه باشد.
سید احمد خاتمی اضافه کرد: خروجی عملکرد این کارگروه، ارائه طرحی دو فوریتی در چهارمین اجلاس خبرگان بود که در آن وظایف اعضای اندیشه ورز و تعداد دقیق اعضای آن مشخص شد و اینکه خروجی کار این هیئت به چه مرجعی ارائه شود و قوانین داخلی آن چه باشد.
وی ادامه داد: در مجالس قانونگذاری آنچه اهمیت دارد مهندسی طرح است که چگونه باید باشد، این مهندسی برای هیئت اندیشه ورز خبرگان در این اجلاس صورت گرفت و مقرر شد این هیئت، 10 عضو داشته باشد به اضافه رئیس مجلس خبرگان به عنوان رئیس این هیئت.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان گفت: علت انتخاب رئیس مجلس خبرگان به عنوان رئیس هیئت اندیشه ورز این است که می خواهیم فاصله کمتر باشد و تصمیماتی که گرفته می شود دیرهنگام به نتیجه نرسد.
سید احمد خاتمی افزود: طبق طرح تشکیل هیئت اندیشه ورز مقرر شد دو برابر اعضای این هیئت از میان داوطلبان از طریق هیئت رئیسه به نمایندگان مجلس خبرگان معرفی شوند.
وی اضافه کرد: با این حال در جلسه امروز 35 نماینده خبرگان داوطلب عضویت در هیئت اندیشه ورز بودند که البته ما همه را اندیشه ورز می دانیم اما چون به هیئت رئیسه اختیار داده شده بود که 20 نفر را انتخاب کنیم 20 نفر از میان این 35 داوطلب معرفی و رأی گیری شد که اکنون در حال شمارش آرا هستیم.
سید احمد خاتمی با تأکید بر ضرورت تشکیل هیئت اندیشه ورز اظهار داشت: بر اساس پیشنهادی که رهبر معظم انقلاب در این خصوص به ما دادند ضروری بود که پس از چهل سال از انقلاب پیشرفت ها، پس رفت ها و توقف ها در مسیر حرکت انقلاب در عرصه های مختلف را ارزیابی کنیم.
وی افزود: رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند که خروجی کار هیئت اندیشه ورز به ایشان ارائه شود بنابراین اقدامات این هیئت زمانی به اجرا نزدیک خواهد بود که ما پیشنهادهایی زنده و کاربردی برای ارزیابی در این هیئت داشته باشیم.
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری درباره تأثیر کار هیئت اندیشه ورز خبرگان رهبری بر اقدام انقلابی و مطالبه گرانه مجلس خبرگان گفت: قرار بر همین شد و مقام معظم رهبری برای اینکه مطالبات خبرگان را جهت بدهند این پیشنهاد را ارائه کردند به ویژه مجلس خبرگان رهبری در جایگاه والایی قرار دارد.
سید احمد خاتمی افزود: در مجلس شورای اسلامی مطالبات شهری و استانی پیگیری می شود اما در مجلس خبرگان رهبری طبق خط و جهتی که رهبر معظم انقلاب تعیین کردند مطالبات کلان نظام مطرح و پیگیری می شود.
وی همچنین از برگزاری جلسه کاری اعضای مجلس خبرگان به میزبانی آیت اللّه جنتی خبر داد و گفت: این جلسه که امشب برگزار می شود جلسه ای کاری و حدود یک ساعت و 30 دقیقه است که در آن هر یک از اعضا که فرصت طرح دیدگاه هایشان را در صحن مجلس نیافتند تبیین می کنند.
سید احمد خاتمی افزود: اگر اظهارات نمایندگان مجلس خبرگان مربوط به مسئولان باشد آن را ارجاع می دهیم و اگر نیاز به پاسخ باشد پاسخ داده خواهد شد.
وی زیارت مرقد مطهر حضرت امام و دیدار با رهبر معظم انقلاب را برنامه های پایانی چهارمین اجلاس خبرگان رهبری دانست که فردا انجام می شود.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری همچنین درباره برگزاری انتخابات کمیسیون های شش گانه در نشست امروز گفت: با توجه به اینکه در این اجلاس فرصت برگزاری این انتخابات نبود از نمایندگان مجلس خبرگان نظر خواستیم که اگر اجازه بدهند مدت کار کمیسیون ها تا شهریور تمدید شود ضمن اینکه هیئت رئیسه قبلی و اعضای کمیسیون ها تا خرداد آینده اعتبار دارند و صرفاً مدت کار آنان برای حدود چهار ماه تمدید می شود.
سید احمد خاتمی افزود: بر این اساس تقریباً همه نمایندگان در موافقت با این پیشنهاد قیام و آن را تصویب کردند و مقرر شد انتخابات کمیسیون های شش گانه شهریور 97 برگزار شود.

#احمدخاتمی #رییسه #رهبری #اندیشه ورز
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


میهمان تازه در انتخابات روسیه صرفه جویی قابل ملاحظه دانشگاه آزاد اسلامی ساوه در مصرف برق رشد اقتصادی بدون نفت به بیش از 4 درصد افزایش پیدا کرد/ تداوم تورم تک‌رقمی در سال 97 با ادامه روند انضباط نظام پولی نرخ قطعی آپارتمان در شمال تهران؟ +جدول معرفی چند مدل از بهترین آبسردکن‌ها با قیمت پایین 1 میلیون پلی اتیلن چیست؟ انواع پلی اتیلن؟ کاربرد پلی اتیلن پستچی فارسانی چک‌های بانکی را به صاحبش بازگرداند حمله هکری به تارنمای کمیسیون انتخاباتی روسیه عیدی ویژه وزیر علوم به دانشجویان مناطق زلزله‌زده دیدار وزیر خارجه عمان با روحانی 'جایگاه زبان و ادبیات فارسی در ترکیه' در نمایشگاه کتاب استانبول تبیین شد هشت اقامتگاه بومگردی در ایلام آماده اسکان گردشگران نوروزی است 420 میلیون دلار سرمایه گذاری در استان یزد مصوب شد برپایی 11 بازارچه نوروزی در خراسان شمالی طی عید نوروز توزیع 450 تن گوشت مرغ منجمد برای ایام نوروز در خراسان شمالی پست معنادار مهاجم موفق ایران در اروپا تنیس مسترز ایندین ولز؛ برد دراماتیک راجر فدرر و صعود راحت خوان مارتین دل پوترو به فینال در فرصت قانونی حکم پرونده حادثه خیابان پاسداران صادر می‌شود طرح مربوط به کسر خدمت فرزندان ایثارگران تقدیم هیأت رئیسه شد + متن کامل طرح عکس/ جراحی موفقیت آمیز بازیکن استقلال روایت داور از زد و خورد در لیگ گیلان/ نیروی انتظامی اشتباهی به چشمانم گاز فلفل زد بیماری‌هایی که نزدیک عید به سراغتان می‌آیند واکنش فرید زکریا به احتمال خروج آمریکا از برجام: وظیفه پمپئو حل مشکلات است نه تولید مشکلات دستگیری یک سرکرده داعش در موصل بازار داغ دلالان پول نو/چرا امسال مردم پول نو نمی‌خرند؟ «معامله قرن» توطئه آمریکا، صهیونیسم و ارتجاع عرب است کسانی که قانون را برنمی‌تابند، دیکتاتور هستند/ وضعیت خشکسالی در استان اصفهان آرزوی جالب اکبر عبدی برای محسن چاوشی آیا سرکه سیب می‌تواند زگیل را درمان کند؟ امروز آخرین جلسه دادگاه «محمدثلاث» بود/صدور حکم در فرصت قانونی مراقب تغییر رفتارهای تغذیه‌ای در نوروز باشید «بله» بانک ملی، عوارض خروج شما از کشور را پرداخت می‌کند! آخرین قیمت محصولات ایران خودرو (جدول) مرغ کیلویی چند؟ استقرار گزینش ارتش در یادمان دهلاویه پیش بینی نیوزویک از سقوط نتانیاهو تاکید بروجردی بر توجه بیشتر به شرق حضور مبلغان بافقی در جمع دانش آموزان اعزامی به اردوهای راهیان نور جریمه شدن رانندگان در صورت عدم دریافت کارت امداد صحت ندارد/ اجباری برای دریافت کارت نیست مسجد جامع عتیق؛ کهن‌ترین مسجد شیراز فعالیت 22 خانه قرآن روستایی در بیجار امضای تفاهم‌نامه همکاری میان کتابخانه ملی و پژوهشگاه علوم انسانی ماجرای پست جنجالی یک تراکتوری پایان محاکمه راننده اتوبوس جنایتکار/ اخذ دفاع آخر از متهم امنیت افغانستان به کاهش تهدیدات امنیتی در انگلیس کمک می‌کند سید حسن نصرالله چهارشنبه سخنرانی می‌کند فعالیت مدارس غیر دولتی در سال 97 بر اساس سند تحول بنیادین کشف 700 کیلوگرم گوشت ناسالم در استان کرمانشاه حضور شهردار مستعفی در جلسه هیئت دولت + عکس بررسی مشکلات فضای مجازی پشت درهای بسته خانه ملت
اعلام نتایج نهایی انتخابات مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم/ فرخ فال: افزایش ترکیبی مزد و سایر مزایای کارگری در سال 97 چهره‌ها در شبکه‌های اجتماعی (655) ضرب و شتم داور لیگ برتری در گیلان پیام تبریک نوروزی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستانه اشرفیه دیدار سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قصرشیرین با امام جمعه تنش لفظی در سرابله به نزاع جمعی منجر شد آمار بیکاری میان دختران فارغ‌التحصیل 2 تا 3 برابر بیشتر از آقایان است ترزا می: تهدید به جان کسانی که در انگلیس زندگی می‌کنند را تحمل نمی‌کنیم جنسیت افراد با لبخند مشخص می‌شود انتشار مدرک جعلی از حساب بانکی آیت الله مکارم شیرازی، دروغ محض است روسیه: هر برنامه‌ای برای تجزیه سوریه باید متوقف شود پیروزی پرگل تیم ملی ایران مقابل سیرالئون/استارت شاگردان کی‌روش برای جام جهانی لاوروف: خشونت در سوریه کاهش یافته/ حضور خارجی غیرقانونی را محکوم می‌کنیم تسلیت روحانی به رئیس جمهور ترکیه عذرخواهی نماینده به خاطر تلفظ اشتباه موزه لوور /بنده همان به که ز تقصیر خویش … افزایش ترکیبی مزد و سایر مزایای کارگری در سال 97 زمان اعلام میزبان جام جهانی 2026 مشخص شد اظهار نظر عجیب معصومه ابتکار در وزارت علوم ارتباط مشایی با جاسوس خانم انگلیسی+تصاویر افزایش ترکیبی مزد و سایر مزایای کارگری در سال 97/ پیشنهاد افزایش 189 هزار تومانی حداقل مزد درگیری مسلحانه دو طایفه در ایلام جزئیات نشست امروز وزیر کار برای دستمزد 97 عناوین روزنامه‌های ورزشی 27 اسفند 96/ بهترین‌های فوتبال ایران در سال 1396 +تصاویر ترجیح می‌دادم که با یوونتوس روبه‌رو نشویم واکنش آیت‌الله مکارم شیرازی به شایعات در خصوص داشتن حساب بانکی 600 میلیاردی‌ علی لاریجانی قانون بودجه 97 را به رئیس‌جمهور ابلاغ کرد اردوغان: ارتش ترکیه هر لحظه ممکن است به مرکز عفرین وارد شود توضیح فدراسیون فوتبال درباره دیدار تیم ملی مقابل سیرالئون صعود تاتنهام به نیمه نهایی با پیروزی در زمین سوانزی اردوغان: هر لحظه ممکن است مژده آزادی عفرین را بدهیم بازدید وزیر صنعت از خط تولید پژو 301 اسفندیار رحیم‌مشایی هم بازداشت شد وضع تحریم جدید علیه ایران ناقض برجام است/ اگر آمریکایی‌ها در برجام نمانند تعهدی برای ایران باقی نمی‌ماند آغاز ثبت‌نام طرح ترافیک 97 از امروز افزایش ترکیبی مزد و سایر مزایای کارگری در سال 97/ پیشنهاد افزایش 189 هزار تومانی حداقل مزد متن حکم محکومیت قطعی حمید بقایی منتشر شد ارتباط نزدیک مشایی با جاسوس خانم انگلیسی+تصاویر لیگ برتر انگلیس| برتری قاطعانه لیورپول با آتش‌بازی صلاح دستمزد کارگران در سال 97 چقدر می‌شود؟ رئیس مجلس قانون بودجه 97 کل کشور را ابلاغ کرد نشست تعیین دستمزد بدون نتیجه پایان یافت کی‌روش: 5 سال است، نباخته‌ایم، تیم اول آسیا هستیم ولی شما راضی نیستید! فیلم | انتقاد کتایون ریاحی از مهران مدیری در «دورهمی» ادامه رایزنی‌ها درباره دستمزد سال 97 کارگران در جلسه شورای عالی کار سخنرانی رهبری بعدازظهر چهارشنبه در حرم رضوی لاریجانی قانون بودجه 97 را به روحانی ابلاغ کرد + متن کامل نزاع و درگیری دو طایفه در شهر سرابله ایلام مازندران| سفر وزیر راه و شهرسازی به مازندران به روایت تصویر جام حذفی انگلیس/صعود بی‌دردسر تاتنهام به مرحله نیمه‌نهایی

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me