تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:سیاسی()
کد خبر:15140597
۱۳۹۶/۱۲/۲۳ ۲۱:۵۵

حجتی: امیدوارم نارسایی‌هایم در پی تذکرات نمایندگان رفع شود

وزیر جهاد کشاورزی گفت: اساس نگاه ما این بوده که از ظرفیت‌هایی که در داخل کشور است که ظرفیت‌های بسیار خوبی در بخش کشاورزی در کشور است استفاده کنیم.
به گزارش بلاغ، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی صبح امروز چهارشنبه 23 اسفند در صحن علنی مجلس در دفاع از خود بیان داشت: اگر بنده اینجا عرایضی را دارم و صحبت‌هایی را در مورد آنچه انجام شده می‌کنم به منزله این نیست که ضعف یا نارسایی در عملکرد وجود ندارد و از خداوند متعال می‌خواهم که با این تذکرات و پیگیری‌هایی که نمایندگان محترم به عمل می‌آورند روز به روز ضعف‌ها کاهش یابد.

وی ادامه داد: ما براساس قوانین بالادستی و سیاست‌های کلی نظام که به ما ابلاغ شده و همچنین قانون برنامه و سیاست‌هایی که در چارچوب اقتصاد مقاومتی اعلام شد برنامه‌هایی را در وزارتخانه تنظیم کردیم و براساس آن رویکردهای وزارتخانه را ابلاغ کردیم و در این چارچوب عملیات خود را شروع کردیم.

وزیر جهاد کشاورزی اظهارداشت: اساس نگاه ما این بوده است که از ظرفیت‌هایی که در داخل کشور است که ظرفیت‌های بسیار خوبی در بخش کشاورزی در کشور است استفاده کنیم.علیرغم خشکسالی‌ها و بی آبی‌ها ظرفیت‌های بسیار خوبی در داخل کشور است.

حجتی با تأکید بر اینکه تلاش کردیم ظرفیت‌های داخلی را شناسایی کنیم، اظهارداشت: خدای بزرگ را سپاس می‌گویم که در دولت‌های یازدهم و دوازدهم توفیق خدمت پیدا کردم تا برای سربلندی ملت عزیز ایران و اقتدار جمهوری اسلامی و تقویت بنیه اقتصادی کشور از طریق ارتقاء امنیت غذایی و افزایش ضریب خوداتکایی در محصولات راهبردی کشاورزی و مواد غذایی و همچنین گسترش کشاورزی و تولید پایدار در حد و توان خود سعی و تلاش کنیم.

وی اضافه کرد: پیشاپیش از استیضاح کنندگان محترم که در فراهم کردن این فرصت سهیم بودند کمال تشکر را دارم در این مدت تلاش شده با استفاده از ظرفیت‌های موجود کشور به لطف خداوند متعال ایجاد یکپارچگی در مدیریت وزارت جهاد کشاورزی و تلاش و از خود گذشتگی رؤسا، بهره‌برداران، کشاورزان و جامعه عشایری کشور  در یکی از زمان‌هایی که ایران اسلامی خشکسالی‌های طولانی مدت را تجربه می‌کند دستاوردهایی را در تاریخ کشاورزی ایران اسلامی داشته باشیم.

حجتی اظهارداشت: همینطور که اشاره کردم پتانسیل کشور بیش از این است که امیدواریم با ارتباط هرچه بیشتر با مراکز تحقیقاتی بین‌المللی و به کار گیری دانش و تکنولوژی روز دنیا و با پشتیبانی دولت و مجلس به اهداف ترسیم شده برسیم.

وی تصریح کرد: این مباحی که در این فرصت محدود بخشی از این عزیزان توانستند به گرفتاری کشاورزان اشاره کنند معتقد هستیم که کشاورزان ما با توجه به این محدودیت‌های اقلیمی که وجود دارد و نارسایی‌هایی که وجود دارد و همچنین عدم پشتیبانی‌هایی که باید می‌شد نتوانستیم به خاطر محدودیت‌ها به آنها کمک کنیم در گرفتاری‌های بسیاری به سر می‌برند. بخشی از آن را شما اشاره کردید. 

وی اظهارداشت: وزارت جهاد کشاورزی با درک عمیق ضرورت برنامه‌ریزی از سفره تا مزرعه علیرغم آماده نبودن ساختار با توجه به وجود مشکلات در ساختار نظام اداری مسئولیت سنگین عملیاتی کردن قانون تمرکز وظایف را که تا قبل از شروع این دولت به مدت 2 سال متوقف بود از سال 92 شروع شد و در حقیقت بخش تولید را با بازار گره زد و در این مسیر برنامه‌های متعددی را به اجرا گذاشت.

وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: این به این معنی نیست که ما مشکلی نداریم اما کارهای مهمی در این مسیر انجام شده است. 

وی اضافه کرد: تولید کشور از 97 میلیون تن به 122 میلیون تن رسیده است و 25 میلیون تن افزایش تولید داشتیم علیرغم اینکه مصرف آب مراتع کمتر از آن سال‌هاست که آنها عمدتاً به یمن برکت همین افزایش بره‌وری و به‌کارگیری دانش، تکنولوژی و ابزار روز است.

حجتی اضافه کرد: با افزایش تولید، واردات کشور 4 الی 5 میلیون تن در سال کاهش یافته است، جمعیت هم در این سال‌ها قریب به 5 میلیون نفر افزایش داشته است اما واردات 4 تا 5 میلیون تن کاهش پیدا کرده است.

حجتی به کاهش تراز تجاری غذای کشور از منهای 8 میلیارد دلار در سال 92 به منهای 3 و یک دهم میلیارد دلار اشاره کرد و اظهار داشت: در حقیقت نزدیک 5 میلیارد دلار صرفه‌جویی در مصرف غذا داشته‌ایم.

وی در ارتباط با بخش زیربنایی، احداث شبکه‌های آبیاری و زهکشی، تجهیز و نوسازی اراضی، اجرای سیستم‌های نوین آبیاری را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: این اقدامات با کمک‌هایی که مقام معظّم رهبری، دولت و مجلس در بودجه‌های سنواتی و در قانون برنامه ششم کردند انجام شد.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: بدون اغراق می‌گویم آن چه در این زمینه انجام شده، باعث افتخار نظام است. بنده به عنوان یک مطلع که در دوره‌های قبل هم حضور داشته‌ام و مسئولیت آن را می‌پذیرم می‌گویم در هیچ دوره‌ای در بحث مربوط به آب و خاک به این میزان که در طول چهار پنج سال گذشته هزینه و اجرا شده، در کشور انجام نشده است و این یکی از افتخارات نظام است.

حجتی افزود: ان‌شاءالله با حمایت هایی که مجلس در قانون بودجه انجام داده این کار ادامه خواهد داشت و باعث افزایش راندمان آبیاری، افزایش تولید و بهبود معیشت کشاورزان خواهد شد.

وی با بیان اینکه در چهار پنج سال گذشته، 700 هزار هکتار سیستم‌های نوین آبیاری در سطح کشور اجرا شده و امسال رکوردار این عدد هستیم؛ نزدیک به 285 هزار هکتار. 

وی ادامه داد: علاوه بر این، سه طرح عمده و ویژه در سطح کشور در حال اجرا داریم؛ یکی احداث 550 هزار هکتار خوزستان و ایلام است که به میمنت و لطف خداوند 300 هزار هکتاری که در سال 93 و در فاز یک تخصیص آب داده شده بود تا آخر سال امسال پایان می‌یابد و فاز 2 آن ان‌شاءالله در سال 97 شروع و اجرا خواهد شد.

حجتی با بیان اینکه در ارتباط با استان‌های غرب و شمال غرب کشور هم 240 هزار هکتار در دست اجرا داریم افزود: 110 هزار هکتار آن اجرا شده است.

وزیر جهاد کشاورزی سومین پروژه ویژه را پروژه 46 هزار هکتاری سیستان و بلوچستان عنوان کرد و اظهار امیدواری کرد که تا پاییز سال آینده پایان یابد.

حجتی به احداث 30 هزار هکتار شبکه آبیاری و زهکشی در اراضی شالیزاری‌ استان‌های گیلان و مازندران اشاره کرد و اظهارداشت: می‌دانید که این موضوع چقدر می‌تواند در افزایش بهره‌وری، دو کشته کردن اراضی، افزایش تولید محصولات و افزایش درآمد و توسعه مکانیزاسیون مؤثر باشد.

وی ادامه داد: عملیات زهکشی در 30 هزار هکتار از اراضی گاومیشان در دست اجرا است و بر اساس شواهد موجود در افزایش تولید محصول، فوق‌العاده  تأثیر دارد؛ زیرا وقتی زهکشی انجام می‌شود زمین شیرین و آب شور از زمین تخلیه می‌شود و محصول و گیاه به راحتی رشد می‌کند و منجر به این می‌شود که افزایش تولید داشته باشیم.

این خبر را به اشتراک بگذارید


پالس‌های مثبت برای بخشش محرومیت پرسپولیس/ گرشاسبی با امید راهی سوئیس می‌شود فرماندار: شمار مسافران نوروزی به جاسک امسال 20 درصد افزایش می‌یابد هوای قزوین صاف تا کمی ابری است نقشه جامع اقتصادی کشور نیازمند تدوین است لاهیجان آماده پذیرایی شبانه روزی از گردشگران است یادمان‌های تاریخی زندیه شیراز میزبان میهمانان نوروزی شکایت سه زن از ترامپ به اتهام تعدی جنسی اعلام اسامی بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی فوتسال بانوان موسس واتس اپ: سریع ترحساب فیس بوکتان راپاک کنید بدقولی دولت و دلزدگی گردشگران/ بی توجهی به سرویس‌های بهداشتی در اماکن گردشگری بیداد می‌کند دیدار و سرکشی مسئولین شهرستان سنقروکلیایی با خانواده شهید امجدیان+ تصویر داریوش شایگان درگذشت ترافیک در محور کندوان سنگین است ترافیک نیمه سنگین در محورهای چالوس و هراز مروری بر سیاست‌های سلطانی‌فر در ورزش وضوی جبیره هوس شیرینی خوردن و 10 راه مقابله با آن قاسمی انفجار انتحاری در مراسم نوروزی کابل را محکوم کرد آمادگی کمیته‌های مختلف سپاه خوزستان برای اردوهای راهیان نور 97 چین به لیست تحریم آمریکا اضافه شد احتمال تاخیر در انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس اشغالی سهم 47 درصدی تصادفات ناشی از واژگونی و 40 درصدی انحراف به چپ در چند رو ز گذشته رئیس جمهور سال نو و ایام ماه رجب را به مراجع تقلید تبریک گفت تبریک استاندار چهارمحال و بختیاری به‌مناسبت فرارسیدن نوروز افزایش 15 درصدی زایران سرزمین نور از چهارمحال و بختیاری خدمات رسانی به زائران راهیان نور در 2 اردوگاه انجام می‌شود تهران| آخرین وضعیت آب و هوایی کشور در دومین روز از نوروز 97 پرتاب گاز اشک‌آور در پارلمان کوزوو ورود بیش از 4 میلیون زائر و مسافر به خراسان رضوی زلزله‌های هرمزگان خسارتی نداشت تزیین بطری‌های دور ریختنی؛ عیدی بدهید واکنش به اخباری پیرامون احتمال استعفای لاوروف داریوش شایگان درگذشت نسل جدید جک اتومبیل! +فیلم اتحادیه اروپا: باید امکان گفتگوی فراگیر در افغانستان فراهم شود برنامه‌های صدای شبکه آفتاب در دوم فروردین ماه 97 نرخ نامه سازمان میادین بندرعباس 2 فروردین 97 واکنش شدید ترکیه به سخنان صدراعظم آلمان درباره عملیات شاخه زیتون 7 هزار و 800 نفر تحت حمایت کمیته امداد امام (ره) شهرستان خمینی شهرهستند نجات 420 مسافر نوروزی از مرگ حتمی در هفت روز گذشته هشدار محیط زیست نسبت به شکار پرندگان وحشی در آستانه اشرفیه برنامه‌های سیمای شبکه آفتاب در دوم فروردین ماه 97 رایزنی‌تلفنی رؤسای‌جمهوری ترکیه و آلمان دیدار بن سلمان با داماد ترامپ قم| اجرای تور قم‌گردی رایگان ویژه نوروز انتقال محموله 3 بسته‌ای بقایای پیکرجانباختگان سانحه سقوط آتش سوزی در هتلی در دوبلین گردش درروستاهای بکر ورامین هفت هزارساله اهدای بیش از 200 هزار محصول فرهنگی بین زایران اسکان اضطراری بیش از 200 مسافر نوروزی
تحقق 100 درصدی اشتغال دربخش صنایع‌دستی چهارمحال وبختیاری از سیاست ترامپ در قبال تهران کاملا دفاع می‌کنیم/ حوثی‌ها تلاش می‌کنند یمن را در زمره کشورهای اقماری ایران قرار دهند! عکس/ حمله اسرائیل به رآکتور هسته‌ای سوریه ساری|جاده‌های منتهی به مازندران شاهد حجم ترافیکی سنگین است مثال فوتبالی جالب رهبر انقلاب/ فیلم کره شمالی سکوت خود را شکست و رسما از تحول در روابط با آمریکا خبر داد سقوط اتوبوس در فیلیپین 19 کشته و 25 زخمی برجای گذاشت رحمانی فضلی: به عملکرد وزارت کشور در سال 96 نمره 18.5 می‌دهم/ اولویتمان در سال 97 کماکان حفظ امنیت است بازار نوروز 97 مشکلی ندارد/ وفور محصول و فعال بودن مرزها وزیرخارجه انگلیس: تلاش می‌کنیم ارزش حفظ برجام را به واشنگتن گوشزدکنیم حضور روحانی در آزمایشگاه شرکت داروسازی تهران شیمی مقام آمریکایی: پیشرفت‌هایی در توافق مکمل برجام با اروپایی‌ها حاصل شده است آینده گریزمان پیش از جام جهانی مشخص می‌شود پوتین و ترامپ رو در رو دیدار می‌کنند جریمه 30 هزار تومانی برای پرتاب زباله در ایام عید روحانی: دولت از بخش‌های خصوصی فعال در عرصه تولید حمایت خواهد کرد رحمانی فضلی: به عملکرد وزارت کشور در سال 97 نمره 18.5 می‌دهم زلزله 5 ریشتری حوالی تخت در هرمزگان را لرزاند مردم و مسئولان برای تحقق شعار سال تلاش کنند فیلم/ تاکید رهبر بر تعصب بر تولید ایرانی با اشاره به علاقه جوانان به تیم‌های سرخابی وقوع انفجاری مهیب در کابل/دستکم 26 نفر کشته شدند پیش فروش سکه در تعطیلات نوروز ادامه دارد وقوع انفجاری مهیب در کابل پیش فروش سکه در تعطیلات نوروز ادامه دارد اعلام رتبه قدرت نظامی ایران و عربستان از سوی «فوربس» / محمد بن سلمان ضایع شد مسکو از احتمال قتل «سکریپال» توسط انگلیس پرده برداشت واکنش بازیگر مطرح به یک شبه پولدار شدن بازیگران/ عکس وظیفه سنگین مسئولان در قبال حمایت از کالای ایرانی وقوع انفجاری مهیب در کابل/دستکم 26 نفر کشته شدند توزیع گوشت تازه گوسفندی 33 هزار تومانی در تعطیلات نوروز سخنرانی رهبر انقلاب در اجتماع زائران حرم مطهر رضوی: به دروغ می‌گویند آزادی وجود ندارد/فاصله طبقاتی نسبت به قبل از انقلاب کمتر است/کسی با افرادی که افکار گوناگونِ ضدحکومت را ابراز می‌کنند کاری ندارد/هرکس ادعا کند من مورد فشار قرار گرفتم چون عقیده‌ام مخالف حکومت بوده، دروغ می‌گوید/همه قدرت‌های مستکبر با شورای نگهبان مخالفند/برخی مسئولان دچار کم‌کاری و تنبلی بوده و هستند وضعیت ترافیکی راه‌های کشور در اول فروردین 97 ادامه پیش فروش سکه در تعطیلات نوروز ترامپ و ماکرون مسکو را مسئول پیامدهای مسمومیت جاسوس روس می‌دانند مهم‌ترین جمله رهبر انقلاب در سال 96 انتخاب شد بیانات کامل رهبر انقلاب در حرم مطهر رضوی/صوت توصیه نوروزی وزیر کتاب‌خوان کابینه احتمال نشست سه جانبه دو کره و واشنگتن رهبر انقلاب: ایران نقشه آمریکا برای انحراف ذهن ملت‌ها از اسرائیل به داعش را خنثی کرد/ فضول‌های بین المللی می‌گویند چرا ایران در مسائل عراق و سوریه دخالت می‌کنند خب به شما چه؟ آمریکا: توافقی با ترکیه درباره منبج حاصل نشده فیلم/ لحظه‌ای که احسان علیخانی در برنامه سال تحویل اشک میلیونها نفر را در آورد افزایش 8 درصدی میزان ترددهای جاده‌ای در نوروز/ عدم توجه به جلو و خستگی و خواب آلودگی بیشترین علت تصادفات احتمال نشست سه جانبه دو کره و واشنگتن فیلم/ لحظه‌ای که احسان علیخانی در برنامه سال تحویل اشک میلیون‌ها نفر را در آورد وضعیت ترافیک صبحگاهی جاده ها/از جاده چالوس تا هراز حادثه انفجار فولاد هرمزگان وزیر کشور: در معرض آزمون بسیار بزرگی قرار داریم /هیچ دستگاهی مانند وزارت کشور بعد حاکمیتی ندارد وضعیت پروازها پس از تغییر ساعت رسمی کشور "نماز در قدس"؛ مهمترین جمله امام خامنه‌ای در سال 96 شد "نماز در قدس"؛ مهمترین جمله امام خامنه‌ای در سال 96 شد

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me